t Gooi kaapt zijn eerste punt van Schiedamse grond Xerxes, in volle concentratie, klopte Haarlem verdiend De 3e en 4e klassers Sportvaria H.H.Y.C. WINT DE HOCKEY-DAG IN HET WAGENER-STADION Noodlottig gevolg van slechte uittrap Eur. winterkampioen schap in wieler-sprint Overmaas-O.D.S. l)ij de stand 1-0 gestaakt H.V.V.-Excelsior 1-1 Coal-Velsen 4-1 A.D.O.-aanval vond eindelijk zijn schot C.V.V. schotvaardiger dan R.F.C.3-0 Sterke verdedigingen bij V.V.V.-Willem II B.V.V. won op 't kantje van Helmond Engeland wilit van Ierland MAANDAG 11 OCTOBER 1948 PAGINA 4 S.V.V.-OVERWICHT BLEEF ZONDER GEVOLGEN Gosselin wint de eerste wedstrijd UITSTEKEND VOETBAL EN Eerste nederlaag der roodbroeken Beenbreuk van v. Geel NAT. HOCKEY-TEAMS SAMENGESTELD DE KORFBALUITSLAGEN GEEN ENKELE CLUB MEER ZONDER YERLIESPUNTEN - ZOWEL BIJ DE DAMES ALS BIJ DE HEREN TOGO klopte Amsterdam GARE GRADUS VOERT DE FA VEU1L-TRUCK IN y.d.v. o.v.v Tilburgcrs maakten goede indï uk Doelman Saris gehuldigd VOETBAL ÏN BELGIë 't Schot op de staander, door Gosens een kwartier na het begin afgevuurd, had de beslissing kunnen brengen. Keeper Mosterd had er geen kijk op Maar rood groen had in de spannende s'trijd grillige madame Fortuna niet aan haar zijde. Dat bleek ook een kwartier voor het einde, toen de Oostelijke scheidsrechter Laar 'n doelpunt van Schrumpf ten on rechte afkeurde (Na afloop kwam hij speciaal aan de pers verklaren, dat hij annuleerde, omdat Könemann de keeper besprongen zou hebben) Deze beoogde rjiet anders dan de bal in te koppen Een dubieuze beslissing! Overigens vochten de Hilversummers op faire manier als leeuwen voor een puntje. De gehele ploeg was gewijzigd en S.V.V. heeft on dervonden ,dat een kat in het nauw scherpe nagel3 heeft. De strijd, die met twee hoekschoppen op het S.V.V.-doel begint, zet zich aldra op de Go'oi-helft voort. S.V.V. zet enige gevaarlijke aan vallen op. Steeds zijn echter twee of drie tegenstanders op de bedreigde plaatsen; gaten in de vijandelijke verdedigings muur zijn bijna niet te forceren. De uit vallen van de geel-zwarten zijn niet on gevaarlijk Schaap vraagt met mooie staaltjes alle aandacht, Doelman Mosterd blijkt niet al te klemvast, een zwakheid, waarvan de S.V.V.-stormers direct had den moeten profiteren. Als de Bruyn zich er keurig doorheen wringt, trapt Gosensde pass keihard bulten bereik van de doelman op de staander. Van Kan valt op door keurig beheerst werk en van zijn voet ontstaat een mooie aanval, die via Gosens en Schrümpf over de doellat eindigt. Een volgende aanval besluit Könemann met een schot, te tam om een kundige doel man als Mosterd nog altijd is, te veront rusten. Schrümpf, hoewel vol ijver, heeft grote moeite met de uitstekende stopper Tak; blijkbaar ee r vondst, die zich met een in 't elftal speelde. Tegen het einde van de eerste helft zakt het spelpeil onrustbarend en het is soms een tamelijk doelloos heen en weer getrap. Uit een hoekschop, ontstaan na een gevaarlijke flits van Gosens, kopt Schrümpf goed in, maar Mosterd redt even fraai. De tweede helft begint met een ge vaarlijke voorzet van rechtsbuiten £.os, die keurig wordt onderschept. Allengs gaat de strijd zich steeds meer op de Gooi-helft afspelen en de verdediging komt onder voortdurende druk. Deze staat echter haar mannetje. Vooral links back Mol en spil Tak zijn onpasseerbaar Uit een hoekschop kopt Schrümpf weer fraai onder de deklat, maar MSsterd vangt de knikker. Bij de weinige Hilver- sumse uitvallen blijkt het slechte verband van de voorhoede. Schaap en Kreuning zijn, eenlingen, dié meestal stranden op het uitstekende spel van Steenbergen en Corveleyn Eenmaal flitst Schrümpf er door, wordt echter gehaakt. De vrije 6chop van v. Lith werkt Mosterd weg. De strijd is nu vol enthousiasme en de meerderheid van S. V. V. is groot, maar ondanks keurig steunend werk van v Kan en Meerwijk zien de aanvallers geen kans te doelpunten. Steeds is er een Gooi-been of hoofd, dat als laatste red ding aan alle illusies een eind maakt Nadat Könemann er fraai doorheen is ge komen, redt Mosterd meesterlijk het zekere doelpunt, maar het schijnt uitstel van executie, want zowaar trapt Schrümpf dan het leer in de touwen. De scheidsrechter neemt dan echter de bovengenoemde beslissing. Niet ontmoedigd biijft S.V.V hevig aanvtelleh, maar de Gooise verdediging weet tot het einde, ondanks uitvallen van Mol, het doel ongerept te houden. Kort voor het einde wordt het zelfs nog even gevaarlijk voor S.V.V. als Van Kan een vrije trap veroorzaakt even buiten het beruchte gebied. Inplaats van schut ter Schaap laat men de schop door links buiten Kraneveld nemen; zijn trap wordt weggewerkt. Het eind komt met een bril en zo kaapte 'tGooi zijn eerste puntje van Schiedamse grond. Fortuna heeft zijn naam in de wed strijd tegen D.C.V. te Krimpen eer aan gedaan, want ondanks het feit dat de thuisclub voortdurend in de meerder heid was heeft de fortuin de vHaardln- gers toch zodanig begunstigd, dat zij nog met een gelijk spel huiswaarts konden keren. Hiertoe droeg bij dat de D C. V.-ers met hun schot niet erg gelukkig waren, en bovendien doelman Kervers in uitstekende vorm vonden. Ook lat en paal waren meermalen zo vriendelijk de bezoekers te hulp te komen, en zo kon bet gebeuren dat ondanks een duidelijk overwicht van D.C.V. de rust aanbrak met blanke stand. Ook in de tweede helft was D.C.V. in de meerderheid, en na een kwartier werd fraai solospel van rechtsbinnen Schouten eindelijk met een verdiend doelpunt beloond (10). D.C.V. bleef sterker, doch het verwachte doelpunt kwam aan de andere kant, want toen de Krimpense doelman een bal slecht uit trapte, had de Vlaardingse voorhoede weinig moeite deze in het verlaten doel te deponeren (11). Enige directeuren van wielerbanen be sloten een serie van vijf wedstrijden te doen verrijden tussen acht van de beste Europese sprinters, te weten Van Vliet en Derksen (N.) Senfftleben en Gérar- din (Fr.), Astolfi (It.), Plattner (Zwen Scherens en Van Looveren (B.). Deze renners zullen elkaar achtereenvolgens in Brussel, Antwerpen, Gent, Ziirich en Farijg ontmoeten en degeen die de beste resultaten behaalt, zal beschouwd kunnen worden als de snelste sprinter van het winter-seizoen. De hele reeks wedstrij den wordt dan ook geafficheerd als gel dende voor het Europese winterkam pioenschap in de sprint. Verder heeft de directie van elk der betrokken banen het recht aan de acht geselecteerde renners vier andere naar eigen keus toe te voe gen, zodat er 12 deelnemers zullen zijn voor elke wedstrijd. Zaterdagavond had de eerste wedstrijd van de reeks plaats in het Brusselse sportpaleis Hierbij vielen tal van verras singen te noteren. Zo wist Pauwels in de series Van Vliet te kloppen, toonde Gos. selin zich eveneens in de series sneller dan Senfftleben en werd Scherens voor de zevende plaats in het eindklassement verslagen door de Australiër Guyatt. Van Vliet moest zich tot het uiterste inspan nen om in de eerste herkansingsrit van Senfftleben te winnen, terjwijl Bijster veel minder moeite had met Gerardin In de kwart-finales klopte Van, Vliet met gering verschil Gosselin, die zich echter voor de halve eindstrijden klasseerde door In de herkansing Bijster achter zich te laten. In zijn demiïinale liet Van Vliet zich verrassen door een plotselinge démarrage van Van Looveren; de Belg nam een voorsprong van verschillende lengten maar de wereldkampioen stoof hem achterna en ging hem voorbij U °-en imposante eindspurt. In de finale voor de le, 2e en 3e plaats kwamen tegen elkaar uit Van Vliet. Gos selin en Derksen die in uitstekende con ditie was en nog geen rit had verloren. En nu zette Gosselin de kroon op zü* werk door als eerste over de eindstreep to gaan, met Derksen op de tweede en Van Vliet op de derde plaats. De Belgi sche outsider heeft dus deze eerste wed strijd op fraaie wijze gewonnen. Algemeen klassement: I Gosselin 1 pnt. 2 Derksen 2 pnt. 3 Van Vliet 3 pnt. 4 Plattner 4 pnt. 5 Pauwels 5 pnt. 6 Van Looveren 6 pnt. 7 Guyatt 7 pnt. 8 Sche rens 8 pnt 9 Bijster 9 put. 10 Gerardin 10 pnt. 11 'Astolfi 11 pnt. 12 Senfftleben 12 pnt. De renner, die het kleinste aantal punten heeft na de 5 wedstrijden, zal tot winnaar van dit officieuze Europese win terkampioenschap worden uitgeroepen. Zondagavond op de Oerlikon-baan te Zürich bewees Gosselin dat zijn zege niet aan het toeval te danken was. Hij wist daar andermaal voor Derksen en Van Vliet te eindigen. Xerxes en Haarlem hebben de duizen den toeschouwers, die de tribunes aan de Kleiweg te Rotterdam tot de laatste plaats bezetten, een zeer interessante partij voetbal gedemonstreerd van een kwaliteit zoals we die dit seizoen in Rot terdam nog niet hebben gezien. Xerxes startte in hoog tempo en voerde de strijd met groot élan. Wilkes was weer de motor van de aanval, nu niet achter de voorhoede opererende, maar zelf de stormlopen leidende, welke mfet verras sende afwisseling van open en korte combinaties werderf uitgevoerd, waarbij Faas zich goed spelverdeler toonde en weer zijn grote baltechniek in vaak on weerstaanbare dribbels etaleerde. De voorhoede werd geruggestèund door een onvermoeid werkende halflinie, waarin vooral Bazilay een nuttige partij speelde, terwijl Louwe in de verdediging uitblonk. Maar ook Haarlem verdient lof voor de goede kwaliteit. De roodbroeken boek ten na 6 minuten reeds een achterstand doordat Rijshouwer uit een schermutse ling, die op een hoekschop volgde, het leer langs doelman Kokhuis trapte, maar de gasten lieten zich daardoor niet inti mideren en gaven keurig tegenspel met verrassende combinaties, vooral op de rechtervleugel. De stootkracht van de voorhoede liet evenwel te wensen over. Zo ontwikkelde zich een snelle, spannen de strijd, die tot het einde de aandacht ten volle waard was. Een aanmerkelijk aandeel had hierin de reserve-doelman der Haarlemmers door de wijze waarop hij schoten en schuivers van Wilkes verwerkte in de eerste helft toen Xerxes domineerde. Een beloning voor haar goede werk kreeg de Haarlem-ploeg kort voor de pauze toen bij eerl verrassende uitval Poelman de stand gelijk maakte, hoewel dit de krachtsverhouding onjuist weefgaf. De correctie hiervan volgde al twee minuten na de hervatting toen Wil kes door de achterhoede der gasten heen wandelde en met een strak schot de voorsprong herstelde (2—1). Hierop volgde een bekogeling van het doel der Overmaas kwam in de wedstrijd tegen O.D.S. met een gewijzigde opstelling in het veld en deze opstelling maakte een goede indruk. Van beide kanten werd vlot en correct gespeeld en de elftallen wogen volkomen tegen elkaar op. Over maas boekte succes toen De Bakker zeer hard op doel schoot, waarbij de bal van de onderkant van de lat over ,de doel lijn stuitte. De scheidsrechter consta teerde, dat de bal de doellijn gepas seerd was en kende het doelpunt toe 0), zij het onder protest van O.D.S, De aanvallers van OD.S. werden door de verdediging van Overmaas in be dwang gehouden en ook Overmaas slaag de er niet meer in te doelpunten, aan gezien de uitstekend spelende doelman v d Vliet zich niet meer liet passeren. De tweede helft was 8 minuten oud, toen de O.D.S.-speler Van Geel bij een nneelütókige botsing een vermoedelijke beenbreuk opliep. De strijd werd na dit fcageval gestaakt. Excelsior had voor deze wedstrijd de voorhoede enigszins gewijzigd, maar aan productiviteit had deze linie docfr deze wijziging niet gewonnen. Veel krachts verschil was er voor de rust tussen bei de ploegen niet merkbaar. Het spel van beide partijen stond in deze eerste helft op goed peil. H.V.V, slaagde er na een half uur in de leiding te nemen doordat Colthoff met een goed schot v. d. Torre passeerde (i0). Na de rust zakte het spelpeil aanzien lijk. Er werd, vooral van de zijde van H.V.V., nogal fors gespeeld, echter zon der dat deze forsheid de grens van het toelaatbare overschreed. Na 25 minuten spelen in de tweede helft kreeg H.V.V. een strafschop te nemen, maar v. d. Torre voorkwam het doelpunt door het schot van Colthoff op meesterlijke wijze te stoppen. Ongeveer 17 minuten voor het einde viel bij Excelsior rechtsbuiten D. v. d. Meer uit. Hij werd vervangen door P. v. d. Berg en deze invaller smaakte het genoegen door een fout van doelman Dankelman de gelijkmaker te scoren (11). Twee minuten voor het einde kreeg P. v. d. Berg zelfs de kans om het winnende punt voor Excelsior te maken, maar nu faalde hij met zijn schot. Met de stand 1—1, die de verhou ding goed weergaf kwam het einde. De wedstrijd begon in een hoog tem po en bijna had Coal reeds bij de eerste aanvang succes, toen middenvoor v. Ba tenburg doorbrak en de Velser doelman Rechts ten koste van een hoekschop kon redden. Binnen enige minuten wist Vel gen echter de leiding te nemen met een kopbal van rechtsbuiten Vendel. Daarna bouwde Coal vele góede aanvallen op, uit een waarvan Merrelaar een voorzet van links prachtig inkopte (1—1). Nadat aan beide zijden nog enige kansen wa ren gemist, brak de rust aan. In de tweede helft zakte het spelpeil enigszins. Coal was iets in de meerder heid. Na 20 minuten nam Coal de lei ding door een strafschop, welke door De Bruin werd ingeschoten. Aan de andere kant wist v. d. Gaa'g op de doellijn nig juist te redden, toen Huisman reeds was gepasseerd. Bij een voorzet van links kon doelman Demmers van Velsen de bal niet onder controle krijgen en Van Batenburg werkte de bal in het doei (3—1). Velsen was door deze achter stand enigszins ontmoedigd en toen linksbuiten Bakker kort voor het einde de Stand op 4—1 bracht, was de strijd beslist. roodbroeken, waarbij vooral een schot van Rijshouwer vermelding verdient, maar de Haarlemmers weerstonden de druk en wisten zich daarop verschillende kansen te scheppen welke evenwel door slecht schieten onbenut bleven. In de slotperiode steeg de spanning; de gasten voerden het tempo op om tot de gelijk maker te komen; een fraai schot van Smit, die overigens snelheid te kort kwam, werd door de invaller-doelman der thuisclub over de lat gewerkt. De laatste minuten waren echter weer voor de gastheren en vlak voor het einde werd hun zwoegen nogmaals bekroond door een doelpunt van Seton, die nadat Kok huis een schot van Rijshouwer had ge keerd, doch het leer niet kon wegwerken de terugkomende bal opving en inkogel- de (3—1). Het Nederlands hockey-elftal, dat Za terdag 18 October in het kader van het vier landen toum ooi te Amsterdam tegen Groot Britannië zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Richter (Be Fair); achter: Derckx (Deventer) en Dryver (Leiden); midden: Dijkstra (Leiden), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor: Van Heel, Boerstra, Bromberg, Kruize (allen HHYC) en Esser (Togo). De samenstelling van het Nederlands dames hockey-elftal, dat Zondag 17 October te Amstelveen zal spelen tegen de Belgische ploeg, luidt als volgt: doel: Jurrissen (Pinoke); achter: Loeb van Zuylenburg (RW) en I. Piel (HHYC); midden: Buissant (Hilversum), Smit- huijsen (Amsterdam) en Wijnstroom (BDHC) voor: Broers (Be Fair), Vreede (RW), Broese van Groenou (Kieviten), E. Piel (HHYC), en Nagel (Leiden), Noord-Holland: Blauw WitD.E.D. 9—1; Westerkw.Oosterkw. 71; K. Zaan dijk—S.V.K. 3—2. Zuid-Holland: ZuidenRozenburg 72; EibernestG.K.V. 85; AchillesVic. Orientis 75; O.S.C.R.Deetos 14. Oosten: D.O.S.—Rigtersbl. 3—6; H.K.C. Naas 1—2; V.A.D.A.—Wilskracht S—4; Z.K.C.—A.K.C. 3—2. Noorden: Cl. BrothersN. Oosten 63; W.W.M.D.Advendo 4—0; L.D.O.—W. K. 4—12; V.K.C.—Vitesse 4—3. Zuiden: Oranje WitRust Rdest 45; Sportlust—Deto 24; Volt—P.S.V. 2—9; EindhovenO.E.C.21. Eindelijk heeft de ADO-aanval dan kans gezien om een kleindeel van de talrijke door goede technische spelopbouw verkregen scoringskansen te benutten. Toch was dit een matige wed strijd, waaraan het in constructief opzicht uiterst zwakke spel van DOS voorname lijk mede-schuldig was. Het begin was nogal opwindend. Reeds na 2 minuten had de DOS-er v. d. Bogerd zijn ploeg de leiding gegeven. Pal daarop scheen de Har«;se aanval al de gelijk maker te zullen forceren, maar het harde schot vafl Clavan beukte de lat. Binnen 10 minuten werd het echter door Mangel- mans toch gelijk. Voor beide doelen deden zich meer dan genoeg scoringskansen voor, maar geen die ze wist te benutten. Het was v. d. Harst die ADO nog voor rust een 21 voorsprong bezorgde. De door Van Kampen veroorzaakte strafschop kort na de pauze had het keer punt van de wedstrijd in voor DOS gunstige zin kunnen zijn. Edoch, de inter nationale reserve Bas Temming kogelde de bal naast. Het was Clavan, die prompt daarop met een bijzonder mooie kopbal de balans naar de ADO-zijde deed door slaan: 3—1. Wel wist DOS nog door Luiten de stand tot 32 terug te brengen, maar twee goede doelpunten van v. d. Zandt brachten de Haagse zege met 52 in veilige haven. In de eerste helft van de wedstrijd tussen C.V.V. en R.F.C. was er van veel krachtsverschil geen sprake. De partijen hielden elkander vrij goed in evenwicht, waarbij de verdedigingen zich in het al gemeen sterker toonden dan de voor hoedes. Geleidelijk aan kwam echter C.V.V. iets in de meerderheid, zonder nochtans kans te zien daaraan ook door doelpunten uitdrukking te geven. ,Na de rust deed de thuisclub er aan vankelijk nog een schopje op en thans kwam het gewenste succes wel, want na 5 minuten reeds scoorde Hokke. die deze middag naar de middenvoorplaats was verhuisd, het eerste doelpunt (10). Daarna kwam er weer een lange pe riode waarin de partijen niet het doel konden vinden, al kregen zij overigens kansen genoeg. Ongeveer een kwartier voor het einde was het weer Hokke die succes had en Mussert voor de tweede maal het nakijken gaf. Een mooie kans voor R.F.C. ging verloren toen Blaau- boer een strafschop wegens hands van Lagendijk niet gebruikte. Kort voor het einde volgde nog een derde doelpunt voor C.V.V., toen Mussert bij een aanval van de thuisclub de bal in eigen doel werkte- De voorsprong van de koploper TYBB in 3A is nog vergroot door de 32 over winning op Hillinen. Ook Roodenburg speelde in de TYBB-kaart door met 3—2 van HBC te verliezen. In 'het duel om de eerste zege was Tonegido met 21 iets gelukkiger dan Alphen, terwijl SJC met 31 van plaats met RKAVV verwisselde. T.Y.B.B5 4 S.J.C5 2 H.B.C3 2 Hillinen 4 2 L.F.C4 1 Roodenburg 4 2 Tonegido 4 1 R.K.A.V.V. 5 1 Alphen 4 106 tO—10 8—7 8—7 5—4 8—8 7—8 6—10 3—5 De strijd om de leiding tussen de twee gelijkwaardige kampioenscandidaten Hol- landiaan en Laakkwartier in 3B is inder daad buitengewoon spannend geweest; uiteindelijk trokken.de Vlaardingers met 21 aan het langste eind, waardoor zij dank zij minder verliespuntên bij even veel winstpunten de leiding overnamen, maar Laakkwartier heeft tegen deze 2—1 protest aangetekend. De degradant Vios noteerde met 20 op VDL de eerste overwinning, maar Leonidas moest an dermaal van beide punten afstand doen en bleef door de 12 nederlaag tegen DHS op de laatste plaats. Concordia stelde de Delftse. aanhang met de 24 nederlaag tegen Wassenaar wel zeer teleur. Hollandiaan 4 3 1—7 13—6 Laakkwartier 5 3 1 1 7 148 De Mussen 4 3 16 117 V.D.L4 2 1 1 5 7—7 Vios 4 1 1 2 3 6—9 Wassenaar 4 1 1 2 3 9—12 Concordia 4 2 2 2 8—12 Leonidas 5 14 1 714 Het grote treffen tussen de kampioenen in 3C, twee ploegen die ook dit jaar weer sterke titelaspiraties hebben, Met Delftse BEC en het Goudse ONA, is met 01 ten gunste van de Gouwenaars beslist- Mede doordat VCS niet speelde, heeft ONA nu de leiding genomen. Ook in deze afdeling een. protest en wel van GSV tegen de 33 van de wedstrijd te gen Westerkwartier. Dat GDA ér dit jaar helemaal uit is, blijkt uit de 6l afstraffing die de Loosduinérs van Blauw Zwart kregen. De degradant BMT nés- telde zich dank zij éen 12 meerderheid over Cromvliet op de derde plaats. V.C.S3 3 Gouderak mag nog zulke hoge scores boeken, dit mocht tegen de kampioen Celeritas niet baten. De Hagenaars, die in 4D ook dit jaar weer een serieuze gooi naar de titel doen, bleven met 3—2 in de meerderheid, waarmee Gouderak's ongeslagen record om zeep is. Wel ech ter behield Gouderak voorlopig de lei ding, ook al won Haastrecht met 20 van Jagers. De kans om wat dichter bij de koploper te komen, werd door Ar chipel verzuimd nu het tegen Postalia met 33 een punt moest achterlaten. Duno verwisselde met KRVC van plaats: 1—3. Gouderak 5 Maastrecht 4 Celeritas 4 Archipel 4 Duno 4 K.R.V.C4 D.O.N.K4 Postalia 4 4 1 8 279 3 1 7 72 3 1 6 116 2 1 1 5 16—12 2 2 4 13—14 1 1 2 3 5-9 1 3 2 6-8 2 2 2 6—16 1 4 1 4—19 De Jagers 5 Rava aan dê kop in4E: met liefst 16 werd DVC er het slachtoffer van. Kra nenburg nam de tweede plaats in beslag: 20 op Quick Steps. Hekkesluiter is nu Oudewater door de 41 nederlaag te^en Ammerstol, terwijl GDS daarentegen zich met 23 tegen VDS van de rode lamp verwijderde. i B.M.T4 2 O.N.A4 8 -» 1 B.E.C5 2 2 1 El. Zwart 5 112 Westerkwartier ,4121 G.S.V5 113 Cromvliet 4 1 3 G.D.A4 4 6 19—3 6 10—5 6 5—2 6 8—5 5 11—8 4 67 3 7—14 2 7—9 4—15 O In een wedstrijd om het Franse kam pioenschap middengewicht heeft Jean Stock door opgeven in de 10e ronde gewonnen van Krawsjijck, nadat hij zelf in de tweede ronde voor zes tellen gevloerd was. Cercjan heeft kort gele den afstand gedaaiji van zijn-Franse en Europese titels. Zijn opvolger als Frans kampioen is 35 jaar oud. Fanny BI ankersKoen heeft uitno digingen ontvangen om deel te nemen aan wedstrijden in Amerika, Australië, Zuid-Afrika en Chili. O De Italiaan Consolinl heeft het we reldrecord discuswerpen, dat op naam stond van de Amerikaan Fitch met 54.93 m., gebracht op 55.33 m. De tiende Olympische Dag te Amster dam zal op 26 Juni 1949 gehouden worden. Het Italiaanse wielerkampioenschap op de weg voor profs is gewonnen door Ortelli. <0> De voetbalwedstrijd Zwitserland Tsjechoslowakije, te Bazel gespeeld, eindigde in 11. O Hoofdklasse-competitie Ned. Handbal Verbond: VI. en Kr.BI. Wit 96, Niloc—Olympia H. 2—7; Hellas—P.S.V. 3—9; D.E.S.—Olympia 44. Onder schitterende weersgesteldheid werd gisteren het eindtournooi van de hockeydag gehouden van de ter ere van het 50-jarig jubileum van de K.N H.B. georganiseerde jubileumfeesten. Vanzelfsprekend was HHYC bij de heren sterk favoriêt, doch de ploeg heeft zeker haar óude vorm nog niet hervon den, want enkele malen hielp vrouwe Fortuna de Haagse club een handje. Vooral de verdediging liet wel eens een steek vallen, hetgeen in de wedstrijd tegen HTCC in de vorm van doelpunten tot uiting kwanj/Tiel en Schippers wer den dan ook erg gemist. Tegen PW won HHYC in de eerste wedstrijd met 80 (Kruize en Bromberg ieder drie en van Heel en Boerstra elk één treffer), tegen HTCC ging het de Hei Ho-ers niet meer zo voor de wind, de Eindhovenaren speel den zeer snel en hard maar hielden bovendien het spel open. De gebroeders Brouwers lieten vooral in de eerste helft goed werk zien. De rust kwam met 32 voor de Eindhovense ploeg, maar na rust gaf het technisch betere spel van HHYC toch de doorslag, zodat deze club ten slotte met 43 won. In de eindstrijd heeft een dapper Kam pong moedig stand gehouden en HHYC heeft tot ver in de tweede helft nodig gehad om door doelpunten van Kruize en Van Heel de 0—1 achterstand in een 2—1 overwinning om te zetten. In afd. B van de heren won BNC (Bully-NOAD-Combinatie Rotterdam) na verlenging (2—2) en doelschieten. Bij de dames was het eveneens HHYC, dat in de eindstrijd tegen Hilversum met 1—0 overwinning uit de strijd kwam in afd A In *d. B was het Groen Geel, dat' met 1—0 de meerdere ble'ef over BNC. De uitslagen waren; Afd. A, le ronde: HHYCPW 80, HTCC—HOC 1—0, BMHC—GHBS 6—0, Kampong—Venlo 10; halve eindstrijden: HHYC—HTCC 4—3, Kampong—BMHC 00 (Kampong wint na doelschieten»; eindstrijd: HHYC—Kampong 2—1. Afd. B: BNC (Ratterdam)— Hengelo 2—2 (BNC wint na doelschieten), Hurly Geel Zwart 11 (Hurly wint na doel schieten); eindstrijd: BNCHurly 22 (BNC wint na doelschieten). Bij de dames won HHYC de eindstrijd met 10 van Hilversum in afd. A en in afd. B won Groen Geel de eindstrijd met 1—0 van BNC. In het Wagener-stadion te Amstelveen werd tijdens de eindstrijden van de hockeydag de wedstrijd Amsterdam TOGO gespeeld voor de Westelijke eerste klasse competitie, die aan belangrijkheid gewonnen heeft, daar de degradatie in zover verscherpt is, dat nog in dit seizoen het twaalftal Westelijke eer?Jie klassers terug gebracht wordt tot 10 m het seizoen 1949—1950. Thans is iedere wed strijd van belang of voor het kampioen schap of voor de strijd tegen de rode lcLïl tclcH* II. De wedstrijd Amsterdam TOGO ver toonde voor rust een gelijkopgaande open strijd, en voordat er gedoelpunt was, werd gedraaid. Na rust bleef deze blanke stand nog tien minuten gehandhaafd, toen echter slaagde TOGO erin de lei ding te nemen en nadien kreeg Amster dam geen voet meer aan de grona. Vooral Esser speelde uitstekend, rhaar de gehele TOGO-ploeg maakte een prima -ndruk. TOGO zag kans voor het eindsignaal nog vier maal te doelpunten, zodat de uitslag 5—1 werd. TOGO staat thans gelijk met HHYC op ie tweede plaats achter Be Fair. TOGO maakt een goede kans voor het kampioenschap, Amsterdam zal de kopgroep van zes niet licht bereiken en vermoedelijk een zware strijd te voeren krijgen tegen de gevreesde laatste drie plaatsen. OH95 Een daverende'klap in 3D, waai- Texas nog geen enkel verliespunt had doch nu door VOC met de bizarre cijfers 2—10 onbarmhartig werd afgedroogd. Een hoge score was ook de 6—0 van HPSV op Olyimpia, door welke nederlaag de Gou wenaars naar de voorlaatste plaats af zakten. In de hogere regionen heeft The Rising Hope inmiddels van de schip breuk van Texas geprofiteerd door via een 30 zege op Woerden de leiding over te nemen. PostduivenRVC werd 10 voor de gastheren. The R. Hope 4 3 1 Poetduiven 4 2 2 Texas 4 3—1 V.O.Cv" 5 2 2 1 H. P.S.V4 2—2 R.V.C5 2—3 Woerden 5 113 Olympia 5 113 Excelsior 20 4 13 7 14—1, 6 4—2 6 14—17 6 24—11 4 9—3 4 7—14 3 8—15 3 8—19 1 3—9 Neen, ook Slikkerveer was niet bij machte om liet ongeslagen thuisrecord van Papendrecht omlaag te halen, de jarenlange traditie bleef gehandhaafd en met 0—0 lqed de kopploe.g een kostbaar verliespunt. Nu kon Fluks, de tweede candidaat voor de titel in 3E, een punt inlopen door de 41 zege op Zwijn- dreeht. De debutant Hillesluis was dicht bij het tweede winstpunt, maar uiteinde lijk ging toch Siod met de 10 en beide punten schuiven, EDS kroop weer een plaatsje op door een 2—0 succes op LSV. Slikkerveer 5 4 1 Fluks 5 4—1 Papendrecht 4 2 2 E.D.S4 2 11 ZwHndrecht 4 2 2 D.C.L4 112 Siod 5 1—4 L.S.V5 1—4 Hillesluis 4—13 9 9—4 8 14—4 6 7—4 9—7 7—10 8-7 8—14 2—9 5—10 Debutant Moordrecht mag in eigen huis een lastig heer zijn, Spartaan wist er wel raad mee en nam met 35 beide punten mee naar Rotterdam. Overigens blijven de Spartanen de eerste plaats in 3F delen met HOV, dat met een kleine doch waardevolle 32 op het sterke SVW uit de bus kwam. De enige goal besliste dat DHZ naar de derde plaats opklom en dat FSv Pretoria voorlopig uit de running raakte. DRL waagde te gen CKC tevergeefs een kansje op de eerste winst: 05. Spartaan 5 H.O.V. D.H.Z C.K. C S.V.W F.S.V Pretoria Alblasserdam Moordrecht D.R. L5 145 10—3 3—3 9—5 10—7 4-2 6—11 12—18 3-17 Rouwkoop heeft in 4A de aanslag van VVSB op de leiding n»et 20 verijdeld. BSM verspeelde voorlopig zijn kansen met 3tegen Docos. En Lugdunum raakte door de 02 tegen Lisse ook uit de running; de eerste winst van Lisse! Ook Hillegom noteerde de eerste over winning, en wel met 21 tegen Alphense Boys, waardoor laatstgenoemden echter nog van alle bezit verstoken bleven. Rouwkoop 5 3 2 8 13—8 D.O.C.O.S4 2 B.S.M4 2 V.V.S.B5 2 Lugdunum 5 2 1 Teyiingen 4 2 Hillegom 4 11 Lisse 4 1 Alph. Boys 3 Koploper ASC in 4B heeft de leiding over moeten dragen aan Alphia dat met 1—0 de sterkere bleek. Mét Alphia, en door betere doelcijfers eigenlijk er nog boven, troont ook Te Werve aan de top, zulks door een 0—1 meerderheid over Maasstraat. LDWS zakte af door een 21 nederlaag tegen Bodegraven, terwijl HDV met 41 aan VVP het uitzicht op de eerste winst ontnam. Te Werve 4 2—6 14—10 115 9—8 1 2 5 9—8 5 4 3 2 4—6 5—6 6—7 4—7 3—7 Alphia A.S.C H.D.V Bodegraven Mhasstraat L.D.W.S. V.V.P 3 1. 3 2 1 2 3r 1 1 2—1 4 7 10—4 7 10—6 6 14—1 4 7—7 4 9—14 4 6—7 3 9—11 1 3—5 - 5—18 Wilhelmus heeft in 4C de eerste veer ■moeten laten ook al bleef het nog onge slagen, en hetzeiflde geldt voor DSO; immers, deze twéé koplopers, beide tot nu toe op het maximum aantal winstpun ten, deelden met 22. Lenig-«n-Snel handhaafde zich in de kopgroep maar DOSR raakte door de 14 het contact kwijt. Terwijl SOA ook tegen Zwart Blauw niet tot de eerste winst kwam: 21, veroverde Vógèl met 0—0 tegen Voorburg het tweede puntje. Wilhelmus D.S.Ö Spoorwegen D.O.S.R. Vogel S.O.A, 5 4 1 9 16—B 4 3 1 7 11—4 4 3 1 6 1.3—8 4 3 1 6 10-6 5 2 3 4 9-12 4 1 1 2 3 5-7 5 1 1 3 8 10—15 4 2 2 2 6—13 5 5 8—18 Rava 4 3 Kranenburg 5 3 Saturns 4 3 G.D.S4 2 Quick Steps 4 2 Ammerstol 5 2 V.D.S5 D.V.C5 1 Oudewater 4 1 7 15—4 7 .11—7 6 10-4 4 10—11 4 4—4 4 10—14 3 7—9 3 7—14 2 3—10 Schoonhoven 5 4 1 Lekkrkerk 5 4 1 L.L.H5 4—1 Zwervers 4 3 1 Hion 5 3 2 R.D.M5 113 pechvogels 5 113 Florissant 5 1 4 D.Z.B4 1 3 Eillettant 5 14 9 19—5 9 8—2 8 15—8 6 21—7 6 14—11 3 7—13 3 5—13 2 9—17 1 2—7 1 3—22 De al te grote zeldzaamheid van een Kampioenschap zonder enig puntenver lies is ook voor Ursus niet weggelegd, ue Schiedammers, die in tegenstelling met de aanvankelijk gepubliceerde uit slag verieden wee* toen kans hadden gezrnn om de sterke concurrent üule- gersoerg er met u2 onder le houden, moesten nu met 00 aan Steeds Volhar den een punt meegeven. Zij bleven ech ter in he» oezit van de leiding in 4J, hoe wei 'lransvana met 21 van HiUegers- oerg en Flakkee met niet minder dan 9ivan sunrise won. JMHS haalde met 11 tegen WKW de eerste winst omnen, het gedegraaeeide Martimt moest met 3—2 de eer aan VND laten. Urusus Transvalia V.N.D St. Volharden 5 4 1 9 10—I 5 4 1 8 10—7 5 3 i 1 7 16—9 5 3 2 6 10—4 4 1 3 5 5—4 5 2 1 2 5 9—6 5 1 2 2 4 9—10 5 3 2 3 8—11 4 1 3 1 3—10 5 5 3—21 Met veel moeite heeft Rijswijk zich in de uitbeurt tegen Stolwijk aan de kop van 4F weten te handhaven: 34. Zo moest Belvedère ondanks de kranige 40 triomf over Terlaak toch nog met de tweede plaats tevreden blijven, overigens ook lang niet kwaad voor een debutant Aan de Staart boekte Schiedam met 01 de eerste overwinning op Spoordijk, maar het bleef hekkesluitèr, ó.m. doordat Wsd- dirixveen met 2—3 voor de volle winst tegen BTC zorgde. Rijswijk 5 4—1 Belvedere 4 3 1 Terlaak 4 B.T.C. Waddlnxveen 4 Germinal 3 Stolwijk 4 1 Spoorwttk 4—2 Schiedam 4 1 3 1 1 7 •23 IJ 5 2 2 1 6 9—3 R.C.10 2 2 1 6 8—5 2 2 1 6 7—11 5 2 1 2 5 9—9 D.D.C 2 1 2 5 11—13 D.J.S 5 1 3 1 5 6-5 5 1 2 2 4 6—11 Hellevloetsluis 5 X 2 2 4 7—9 5 2 3 2 2—11 3 2 2 2 8 17—3 7 7—1 5 7—9 4 11—10 4 5—8 2 5—7 2 9—10 2 4—7 2 5—10 Hoek van Holland blijft de 4G-klasse leiden: met 1—3 moést Westlandia de tol aan de Hoekenese suprematie betalen. Delft veroverde de tweede plaats door een krappe 21 meerderheid over Naald wijk. Tenzij 's-Gravemzande de goede start mocht doorzetten, zullen waarschijn lijk de Westlandse clubs dit jaar geen vooraanstaande rol gaan spelen. DHL had in de derby tegen Full Speed aan de enige goal genoeg om zich naar de derde plaats op te wenken. Opmerkelijk is het voortgezette herstel van Aeolus: de Rot terdammers haalden bij Oliveo te Pijn- acker met 0—2 wederom beide punten weg en stegen nu naar de vijfde plaats. 4 3 1 5 3—2 4 2 1! 3 2 1 Hk. v. Holland Delft 's-Graveneande D.H.L Aéolus Naaldwijk 9—3 8—7 8 5 5—3 5—8 8—8 5—6 6—9 2—7 4 2 2 4 112 Westlandia 4 1 1 2 Öliveo 3 2 Full Speed 5—23 De grote match in 4H tussen Lekker- kerk en Schoonhoven, de twee ploegen die nog op een maximum aantal winst punten stonden, is onbeslist gebleven: O0. Door betere doelcijférs blijft dus Schoonhoven, dat een uitwedstrijd speel de en daardoor bij deze deling toch meer baat had dan de thuisclub Lèkkêfkërk, in het bezit van de leiding. DEH liep op beide matadoren een punt in door een rake 5—0 zege op Dilettant, en ook Zwer vers bleef met 63 op Florissant in de running. Hion voegde zich met 41 even eens in de kopgroep, maar RDM viel er door dit resultaat juist buiten. DZB slaagde er eindelijk in de eerste winst te noteren: 11 tegen Pechvogels, waar door de Boys zich van de rode lamp ont deden. Marknit N.H.S Bunrls» St. Lodewijk mag wel op 'n gelukkige dag terugzien. Zelf immers moesten üe groengebroekte leiders met 'n 11 draw tegen jjJS genoegen nemen. Maai- alle concurrenten voor de eerste plaats in 4J verspeelden eveneens een ot meer puntenZo eindigde ook de strijd tus sen Strijen en Dmdua gelijk: 11, en Merwesteijn moest aan DDC zelfs beide punten afslaan: 3—2. Nu kon RCD dank zij een 2—1 succes op OVV weer wat opklimmen. Hellevoetsiuis behaalde met 0—2 de eerste zege op OSS dat nu de laatste plaats inneemt. Ook SMV, de koploper in 4K maakte geen uitzondering op de serie merkwaar dige gebeurtenissen van gisteren, waarbij- alle 3e en 4e klassers die nog op het maximum aantal winstpunten stonden, een of meer veren moesten laten. Met 01 moest SMV de volle buit aan DRZ meegeven. Het bleef echter koplopelr, want Oud Beijerland nam tegen Bloem hof met 33 genoegen. PFC moest door de 1—3 nederlaag tegen Puttershoek ten gunste van laatstgenoemde de 3e plaats prijsgeven. De strijd om de rode lantaarn tussen Het Noorden en Merwede eindigde met 11 onbeslist. Eenzelfde resultaat! had het treffen tussen SFC en SSW. S.M.V. 5 4 O. Beijerland 5 3 Puttevshoek 5 3 Bloemhof 4 1 P.F.G5 2 D.R.Z4 1 S.S.W. 5 1 S.F.C5 1 Merwede 5 Het Noorden 5 1 1 8 13—4 7 11—8 6 11—13 5 6—4 5 9—9 4 5—5 4 6-9 3 10—10 3 4—6 3 6—14 Profiterend van Dubbeldam's vrije dag heeft Poortugaal in 4L door een royale 40 meerderheid over Steeds Hoger de leiding overgenomen. Hermandad deed daar trouwens weinig voor onder en veegde Barendrecht met 18 van de kaart. 's-Gravendeel verloor het contact met het leidend trio door een 41 neder- 'pag tegen Bolnes, waardoor laatstge noemde nu de middelmoot aanvoert. En debutant Geluksvogels mocht er dan niet in slagen om ten koste van Hardinxveldi (dat ook nog maar 1 punt bezat) de eer- Ste overwinning binnen te spelen, met een 11 gelijk spel namen de Dordtena- ren toch weer één puntje mee, en Har- dinxveld bleef daardoor toch op de laat ste plaats. Poortugaal Dubbeldam 1 Hermandad Bolnes 's-Gravendeel Geluksvogel Hardinxveld St. Hooger Barendrecht 5 4 4 3 5 3 5 2 5 2 4 4 4 4 1 -18 13—3 1 7 7—1 7 23—8 5 9—5 4-8 4—9 5—13 3—11 3—12 In een wedstrijd, welke tot de laatste minuut spannend bleA he^t VAf.V. te Venlo een 10 ze8e Y Willem II uit hetTuur gesleept. Het is een uitstekende wedstrijd vooral in de eerste helft talrijke fraaie spelmomenten. Beide ploegen gaven zich geheel en wierpefi zich met groot élan in de strijd. Het samenspel der thuisclub vlotte uit- stekend en er ontstond menig hachelijk m-ornent voor het doel der Tilburgenaren, er ,ilet duo Wagener-Mertens over een uitstekende verdediging be schikken Ook Van Ierland op de links- na-iipiaats en de beide vleugelspelers Engel en Bekx kunnen op een goede wedstrijd terugzien. In deze vorm zullen de Tilburgenaren, die iets minder kregen dan hun toekwam, zeker nog van zich doen spreken. In de 20ste minuut kreeg V.V.V. de leiding bij een hoekschop, waarna Nass met een prachtige kopstoot Botermans onhoudbaar passeerde. Bij 'n snelle Tilburgse aanval schoot v. Loon hoog over, terwijl even later Engel naast kogelde. Aan de andere zijde wist Boter mans bij een Venlo-aanval een scherpe kogel van Sijbers onschadelijk te maken. In de tweede helft kwamen de bezoekers gevaarlijk opzetten. De thuisclub werd uit haar verband gespeeld, zodat de Til burgenaren ruim een kwartier druk op het Venlose doel uitoefenden. In deze periode echter bleek, dat de Venlose verdediging voor haar taak berekend was. Geleidelijk wist de thuisclub zich aan de druk te ontworstelen en gingen beide partijen weer gelijk tegen elkaar op. Onder grote spanning kwam 't einde. Toen B.V.V. met een magere 1—0 voor sprong de rust inging, zal er wel geen enkele rood-zwarte supporter zijn ge- weest, die het gevoel had, dat de lands- kampioenen uiteindelijk met de beide punten gingen strijken. Zeker, door hun technisch beter spel verdiende de thuis-' club deze voorsprong alleszins, maar daar staat tegenover, dat Helmond met een enthousiasme speelde, dat voor de Bosschenaren een waarschuwing Inhield. Hoewel de rood-zwarten meer aanval lend waren geweest, was het toch uit eindelijk de B.V.V.-back Huybregts, die een keihard schot inzond waarbij de Helmond-spil M. Jansen de bal in eigen doel kopte. In de tweede helft ontspon zich een hevige strijd om de gelijkmaker. B.V.V. gooide het spel, dat voordien ovêr links werd gespeeld en waarbij v. Beur den blijk gaf ook niet de ideale links buiten te zijn. nu over een andere boeg. Vooral de actieve v. d. Langenberg roer de zich geducht. Na ruim 20 min. moest v. Gerven die tot dan toe zijn doel bij zonder goed had verdedigd, zwichten voor een kopbal van v. Overbeek, waar door het na een goed bekeken voorzet, van v. d. Langenberg 2—0 werd. Nog gaf Helmond zich niet gewonnen en inder daad gelukte het de geel-zwarten het verdiende tegenpunt te scoren toen. Koo ien hard inknaj.de; Huybregts redde, doch de bal kwam by een vrijstaande Hel- en Sari« moest de bal uit de touwen halen (2—1). ,wedstrijd werd Saris om het sneèu 10 3aar m het eerste elftal f? an B.V.V. met zijn vrouw in da bloemen gezet. Voorzitter PÖpplein, aan voerder Krijgh, de voorzitter van de sup portersclub. de heer v. Geenen, trainer Jackson en Jan Poiré van Helmond bo den naast sympathieke woorden aan Sa ris en zijn echtgenote fraaie bloemen en cadeaux aan. De te Bélfast gespeelde voetbalwed strijd IerlandEngeland is door de gasten met 6—2 gewonnen. Deze uitslag geeft zeker niet de krachtsverhouding in het veld weer en moet geflatteerd voor Engeland worden genoemd. De wedstrijd werd beslist in de 66e minuut, toen Mor- tensen het derde Engelse doelpunt scoor de en daarmee de stand op 3—1 bracht. De Ierse voorwaartsen werden hierdoor ietwat ontmoedigd en alhoewel ze tot het einde toe partij Dieven geven, zat er toch niet meer voldoende spirit in hun offen sieven. De wedstrijd begon met een Iers over wicht, dat een half uur aanhield Des ondanks waren het do gasten, die bp ge lukkige wijze de leiding namen uit een ais voorzet bedoeld schot van Matthews. Hij was van de rechtervleugel afge dwaald naar uiterst links, vanwaar nij v°or doel wilde plaatsen; via de rechter paal draaide het leer in het net lot aan de rust ging de strijd verder ge lijk op. Na de hervatting trokken de leren andermaal ten aanval en toen mid- voor Walsh de gelijkmaker had gescoord, leek alles mogelijk. Maar nu kwam ook de Engelse aanval op toeren en achter eenvolgens vonden de nieuwe midden voor Milburn en de rechtsbinnen Mor- tensen het net, Stan Matthews, die voor •rust niet bijzonder was opgevallen, be reikte thans zijn topvorm en werkte met weergaloze virtuositeit heel zijn reper toire van kunstjes met de bal en schijn bewegingen af. Noph de linkshalf Farrel (Everton) noch de linksback Martin (Aston Villa) konden hem houden. Hij glipte telkens langs hen heen, ontwricht te de hele Ierse verdediging en had een groot aandeel in de 3 doelpunten, welke door Mortensen (2) en de linksbinnen Pearson aan de score werden toegevoegd Twee minuten voor het einde maakt» Walsh het tweede Ierse doelpunt, dat de stand op 6—2 bracht. Ere-afdelingStandard—Antwerpen 10; RacingMechelenLa Gantoise 11; Beerschot—F.C. Luik 3—1; Berchem Sp '-Olympic Charleroi 3—0; Racing Brussel —F.C, Mechelen 11; Lyra—Tienen 33; AnderlechtU S. Gilles 2-1; S.C. Char leroi—Boom. 4—0. Berchem Sport heeft de leiding geno men met 9 punten uit zes wedstrijden, gevolgd door R.C. Mechelen met een zelfde puntenaantsl maar een iets minder goed doelgemiddelde. Vervolgens komen met 8 punten Racing Club Brussel, Beer schot en Anderlecht. Olympic Charleroi blijft onderaan met 2 punten uit 6 wed strijden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 4