Constellation op weg naar Amerika neergestort hij Prestwick SLECHTS 5 VAN DE 40 NOG IN LEVEN PARMENTIER omgekomen Bloedige botsing bij St. Etienne DE SLACHTOFFERS 8 RADIO-REPORTER" Felle opstand in Zuid-Korea NIEUWE BONNEN een handige oplichter DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Een verschrikkelijke ramp heeft de K.L.M. getroffen. Omstreeks half een vannacht is de Constellation „Nijmegen", welke gister avond om half tien van Schiphol naar New-York was vertrokken, in de omgeving van het vliegveld Prestwick bij Glasgow neer gestort. Slechts vijf van de veertig inzittenden zijn nog in leven, maar ook zij zijn allen gewond. Onder de vijf en dertig slachtoffers bevinden zich de gezag voerder Parmentier en de directeur van de K.L.M. de heer Veenendaal. De geredden Elf Nederlanders De man van de Uiver" en luchtmillionnair S'SS SinStS Wd, de Hoe het gebeurde De Franse regering kondigt nieuwe maatregelen aan Amsterdams fabrikant slachtoffer van „interview" NDER DE LOUPE Cacao en waspoeder 70ste JAARGANG DONDERDAG 21 OCTOBER 1948 No. 20755 Het ongeluk is gebeurd in Tarbolton, een dorpje op enkele mijlen afstand van Prestwick, de Schotse luchthaven van Glasgow. Het toestel probeerde te landen' doch slaagde daarin niet. Kort daarop werd brand gemeld en bij een tweede poging "om te landen stortte de „Nijmegen" omlaag. De machine kwam terecht op een weiland van de boerderij van Thomas Neil in Auchenweet Tarbolton. In allerijl snelden de opgeschrikte dorpelingen in nacht gewaad te hulp, terwijl ook de politie-autoritei ten van heel het district zich naar de plaats van de ramp spoedden. De geneeskundige dienst kwam mee en alle hospitalen in de omgeving werden gewaarschuwd voor het verlenen van assistentie. De vrouw van een politie-agent uit Tarbolton verklaarde te hebben waargenomen, dat de Constellation tweemaal laag over het dorp cirkelde alvorens zij neerstortte en in brand vloog. De wrakstukken vlogen bij de val in alle richtingen. Een aantal van de inzittenden vond men op en bij de plek van het onheil, slechts zes waren echter nog in leven. Allen hadden zij ernstige brandwonden en kwetsuren opgelopen.. Vier leden van de bemanning, die tien personen telde, waren bij de overlevenden, n.l. de ste wardess mej. E. Fey, de steward H. J. van Overbeek, de boord werktuigkundige J. Y. Beuken kamp en de telegrafist Bleuzé. de dertig passagiers zijn er "1-chts twee niet om het leven Kekomen n.l. mevr.M. Rohrs uit De gezagvoerder van de f>Nijmegen New Jersey, die zeer ernstig is verbrand, en de heer W. G. Phi- lippo uit Sassenheim. De vier mannelijke overleven den werden naar 't Ballochmyle hospitaal gebracht, ongeveer vijf mijl van Tarbolton. De beide da mes zijn in het ziekenhuis van Kilmarnock opgenomen. Onder de passagiers bevonden óch elf Nederlanders. Een van nen was de heer H. Veenendaal, directeur van de K.L.M., een van de bekende piloten der maat schappij uit vroeger jaren. Naar onze Londense correspon dent seint, is vannacht in bet zie kenhuis een van de gewonden overleden. Dit blijkt te zijn de tele grafist Bleuzé, „van wie later door de K.L.M. werd medegedeeld, dat hij is omgekomen. Het aantal slachtoffers is hier mede gestegen tot vijf en dertig. De stewardess, mej. E. A. M. Fey uit Amsterdam, kwam er volgens de berichten nog het beste af. Haar kwetsuren schijnen minder ernstig te zijn. Bij de omgekomenen moet zich ook bevinden de heer A. F. Maci- nerney van de Lockheed Aircraft Corporation. Waardoor de ramp is veroor zaakt, een slag, die de K.L.M. zwaar treft na de ramp van 26 Januari verleden jaar toen een Dakota bestuurd door Geyssen- dorffer, en waarbij ook prins Gustaaf Adolf van Zweden om kwam, in Kopenhagen veronge lukte, zal wel nimmer komen vast te staan. De PH T.E.N. startte gister avond tegen tien uur van Schip hol naar New-York. Zij was een half uur over tijd, doordat er zeer veel lading (ca. 1200 kg.) ingeno men moest worden, wat o.m. door douane-maatregelen zeer veel tijd neemt. Om ongeveer 12 uur arri veerde het toestel boven Presf- wick en maakte aanstalten om te landen. De weersomstandigheden waren zeer slecht en bij de voorbereidingen tot de landing op de luchthrven is het toestel met een hoogspannings leiding in aanraking gekomen. De gezagvoerder meldde daarna, dat aan boord brand was uitgebroken. 'Vervolgens is het toestel onge veer 8 mijl van Prestwick neer gestort. De Nederlanders onder de omgekomen passagiers zijn de heer en mevr. E. Fuldwarschauer resp. 58 en 57 jaar uit Naarden en hun 23-jarige dochter Milly, de heer K. A. de Leeuw, 38 jaar, de heer A. P. Philippo uit Sassenheim, 43 jaar, de heer en mevr. E. Pinto, uit Amsterdam resp. 48 en 46 jaar, de heer G. Sas, 56 jaar uit Washington, die op een diplomatiek paspoort reisde, de heer H. F. Tol, 61 jaar, uit Den Haag en de technisch directeur der K.L.M. de heer H. Veenendaal, die 49 jaar oud was. Verder waren onder de passagiers een Griek, een Duitser,een Zuid-Afrikaan, twee Oostenrijkers, een Zwitser en twee Polen. De overigen waren allen Amerikanen. Van de bemanning kwamen om het leven: K. D. Parmentier, gezagvoerder, C. J. O'Brien, uit Ierland, 2e piloot, H. Parks, uit Engeland, 3e piloot, H. Hurts, Amsterdam, telegrafist, W. Bleuzé, Rotterdam, tweede telegrafist, B. Timmer, Veenhuizen, boord werktuigkundige en J. C. Mink, Den Haag, steward. Mevrouw Pinto, beter bekend als Rozet Hertzberger, heeft be kendheid verworven als radiospreekster zowel in ons land als daarbuiten. Rauter tijdens de gisteren gehouden zitting van de Bijzondere Raad van Cassatie te Den Haag, waarin de behandeling plaats vond van het Hoger beroep tegen zijn doodvonnis. Gisteren werden te Den Haag besprekingen gevoerd tussen de bevel hebbers der West-Europese strijdkrachten en de Nederl. militaire autoriteiten. Van links naar rechts: luit.-gen. mr. H. J. Kruis, gen. De Lattre de Tassigny, opperbevelhebber van de landstrijdkrachten, üir James nooo, opperbevelhebber van de Luchtstrijdkrachten en gen.-maj. C. Giebel, chef luchtmachtstaf. ..REVOLUTIONNAIRE" DAAD VAN AARTS BISSCHOP COMMUNISTEN HEBBEN WEER DE HAND IN HET SPEL VERANDERING. WEINIG KOERS VAN DE FRANSE FRANC HAND EN HOOFD DE KANTOREN zijn gevestigd te Rotterdam, Kortenaerstraat 1, telefoon 25270; te Schiedam, Broersvest 8, telefoon 68804. Giro-nummer 9095 ten name van „De Maasbode- Stichting" Rotterdam. De abonnementsprijs bedraagt 3.90 per kwartaal, 1.30 per maand, 0.32 per week. Directeur: J. KUiJPERS. Hoofdredactie: Prof. Dr. ST. TESSER O-P. LEO J. M. HAZELZET. Algemeen Redacteur: H. A. PAAEVAS'i. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE ADVERTENTIE-PRIJS op gewone kolom breedte bedraagt 15 cent per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolom breedte 30 cent per millimeter hoogte. Contract-tarieven tegen gereduceerde prijs bij de administratie of bij de erkende advertentie- bureaux verkrijgbaar. KAMPIOENEN tot 20 woorden 1.Ieder woord meer 5 cent. Maximum 50 woorden. Uit sluitend bij vooruitbetaling. K.L.M.-vliegramp in Schotland Koene Dirk Parmentier werd 26 Sept. *904 te Amsterdam geboren. Hij kreeg, ?°als de meeste K.L.M.-piloten uit de laren van voor de oorlog, zij vliegerop leiding bij de militaire luchtvaartafdeling te Soesterberg. Op 7 April 1927 werd hij gebrevetteerd. Spoedig daarna werd hij iooode K.L.M. gedetacheerd. Op 1 Mei «toir kreeS Parmentier een vaste aan- blJ de luchtvaartmaatschappij. In 4mov;lr,zond de heer Plesman hem naar ,°m alle hulpmiddelen ter be- deren n het nachtvliegen te bestu- In de zomer van het daaropvolgend jaar werden Parmentier en de toenmalige ver tegenwoordiger in Amerika m hoofd werktuigkundige der K.L.M. H. Veenen daal. aangewezen om de Douglas DC-2 van de Douglas Fabrieken te Santa Mo- fcica in Calif°rrï1^.over nemen en het toestel ove te naaï New York. Op 16 Augustus 1934 kops deze Douglas, voorzien van de registratieletter PH-AJU, voor het eerst het luchtruim. Zes da gen later begon deze machme die iater de naam „Uiver" kreeg, de vlucht naar New York. Daar werd het toestel aan hoorc. van de „Statendam gebriacht, die od 4 September naar Rotterdam vertrok. 19 September 1934 stond de Uiver op Nederlandse bodem en op die dag maakte Parmentier de eerste van de serie proei- vluchten boven het vliegveld Waalhaven. Op Zaterdag 20 October 1934 was de Uiver" met haar bemanning K. D. Par mentier, gezagvoerder, J. J. Moll, eerste officier. C. van Brugge, radio-telegrafist, en B. Prins, werktuigkundige, klaar om te starten in de Macpherson Robertson- race. In de daarop volgende dagen was er niets, dat in Nederland meer de aan dacht trok dan de prestaties van de nor male verkeersmachine de „Uiver" en haar bemanning. Ondanks een noodlanding op de renbaan van Albury, ongeveer 250 kilometer van het. doel Melbourne, kwam de Uiver" als tweede binnen na de speciale race-machine van Scott en Campbell Black. Velen zullen zich die spannende dagen herinneren en zich o.a. het door de radio uitgezonden telefoongesprek tussen mi nister H Coliin en de heer A. Plesman enerzijds en de bemanning van de Uiver" anderzijds te binnen brengen e vier Nederlanders werden door H. M. de Ko ningin benoemd tot ridder m de oide van Oranje Nassau. de geheie wereld was wederom geconccntreerd op NedértandL „Uiver na een zegetocht door Neder- landsch-Indie, op het vliegveld Schiphol Duizenden waren daar getuigen van. Later op de middag werd de bemanning in een open auto naar Amsterdam gereden, waar de bevolking van de hoofdstad haar een enthousiaste ontvangst bereidde. Parmentier die lucht-millionnair was, vloog^p alle lijnen der KLM. Hy bracht na de bevrijding de eerste K. L. M. Lock heed „Constellation" en de eerste K.L.M. Douglas DC-6 van Amerika naar Neder- land. De heer Parmentier was hoofd van het vliegbedrijf der K.L.M. De heer Patrick Dollan, „public rela tions officer" van de „Lockheed Aircraft Corporation" te Londen zeide, dat hij van een der Lockheed-vertegenwoordi- gers op de plaats van de ramp het Volgen de had vernomen: „Om kwart over twaalf naderde de KLM-Constellation het vlieg veld Prestwick. Het was mistig en het toestel vloog te ver over de landingsbaan door. Het toestel meldde: ik heb iets ge raakt, ik sta in brand. Ik tracht te stijgen. Enkele ogenblikken later viel het naar beneden". Het vliegtuig cirkelde tweemaal laag over het dorp Tarbolton, voordat het viel. Een inwoner van het dorp, die zich naar de plaats van het onheil begaf, zeide, dat er vlammen en lichtschijnsels te zien wa ren op verscheidene delen van het vlieg tuig toen het over het dorp vloog. De landbouwer Neil, op wiens land de machine neerkwam, ging te voet naar het ongeveer anderhalve kilometer verder ge legen dorp Tarbolton om mensen te waar schuwen. Geneeskundige hulp, politie, brandweer werden gealarmeerd. Zij bega ven zich zo snel mogelijk door de mist naar de plek. Toen de „Nijmegen" aan de grond was gekomen, schoot zij door een heg, stak de weg over naar de boerderij, ging door de aan de andere kant van de weg staan de heg en kwam tot stilstand op het land. Het toestel vernielde de telefoonlijn, zo dat de verbinding van de boerderij met de buitenwereld werd afgesneden. Twee wielen van het toestel werden circa tweehonderd meter van het wrak aangetroffen, het derde wiel werd nog tachtig meter verder gevonden. Een der motoren lag op ongeveer honderd meter afstand van de machine. De luchthaven Prestwick is een zeer groot vliegveld, waar in de oorlog grote reparatiewerkplaatsen van de luchtmacht waren. De K.L.M. maakte in het begin, bij de vluchten naar Zuid-Amerika, van een vliegveld op de Azoren gebruik, doch bij de eerste officiële vlucht naar New-York op 21 Mei 1946 werd reeds Prestwick aan gedaan als tussenlandingsplaats voor de grote sprong over de Noordelijke Oceaan. Dit in tegenstelling met-de Amerikanen, die van het vliegveld Shannon in Ierland gebruik maken- Steeds meer maatschap pijen echter gaan er toe over te vliegen op Prestwick, dat een zeer goede naam heeft. Om zeven uur vanmorgen vertrok een extra toestel met deskundigen van de K.L.M. en van de Rijksluchtvaartdienst naar Prestwick om een onderzoek in te stellen. In St. Etienne, het centrum van de Franse mijnwerkersstaking, is de strijd tussen stakers en politie gisteren opnieuw opgelaaid. Dit gebeurde enige ure-n nadat de communistische leiders in Parijs verklaard hadden, dat zij „als leeuwen voor het recht om testaken" zouden vechten. Ongeveer 1200 arbeiders sloten zich bij de mijn. werkers aan en deden een aanval op de troepen, die de mijn bewaakten. De arbeiders omsingelden de troepen, maar er kwamen tijdig versterkingen en ten slotte wisten de troepen de controle over de mijn weer in handen te krijgen. Aan beide zijden werden onge. veer 50 perstLen gewond. De politie heeft 29 personen, onder wie 3 vrouwen, gearresteerd. In de uitgestrekte mijnvelden in Noord- Frankrijk ligt de arbeid nagenoeg geheel stil. In het Oostelijk mijnbekken hervat ten steeds meer arbeiders het werk; in het Moezelbekken bedraagt dit aantal zelfs 51 percent. De minister van tondel en industrie, Robert Lacoste, verklaarde gisteren, dat in negen gevallen de overstroming in de mijnen een dusdanig ernstig karakter heeft aangenomen, dat het maanden zal duren vóór zij weer in gebruik genomen kunnen worden en 10.000 arbeiders voor lange tijd werkloos zullen worden Hij schatte het totale verlies aan steenkool in de thans zeventien dagen durende sta king op 1.950.000 ton. Lacoste zeide, dat het de eerste keer in de geschiedenis was, dat bij een Franse mijnwerkersstaking de veilig- heidsploegen waren teruggetrokken. „Zelfs als verzetsmaatregel tegen de Duitse onderdrukkers heeft men zulke maatregelen niet overwogen". De C.G.T. zet intussen haar actie met onverminderde felheid voort. Gisteren riep ze alle arbeiders in het departement Tarn, ten N O. van Toulouse, op tot een algemene staking van onbeperkte duur. Langs de Rivièra had een sympathie-sta king voor het spoorwegpersoneel plaats. De Franse regering heeft aangekon digd, „de noodzakelijke stappen" te ondernemen met betrekking tot de „rampzalige gevolgen van de mijnwer- kersstaking in de Noordelijke' mjjnge-. bieden, aldus heeft Mitterand, minister van voorlichting, na een bijeenkomst van de ministerraad bekend gemaakt. wees er op, dat steden in het Noor den verstoken zijn van water, electri- citeit en gas. De minister gaf geen nadere bijzonderheden over de rege ringsplannen. Toen de msterdamse confectie- fabrikant S. op 26 Aug. J.l. op de ten toonstelling „De Vrouw" te Den Haag een modeshow hi- 3, vervoegde zich bij hem een zekere B., die zich voor stelde als reporter van de Wereldom roep en het plan opperde mevrouw S. eens te interviewen over de mogelijk heden van het modevak. Hij toonde een legitimatiebewijs van de Ned. Radio Unie B. was als nieuws lezer bij de N.R.U, te Den Haag werk zaam geweest en het echtpaar had dus geen argwaan, toen het met B. mee ging naar een adres, dat B. wat vaag als „studio" aanduidde en waar men geen last van de lawaaiige drukte van de ex positiehal zou hebben. In de „studio", in werkelijkheid het huis van een vriend, die in de veronderstelling verkeerde, dat B. een zakelijke bespreking had, wist de „reporter" door handig manipuleren met een inderhaast geleende versterker apparaat, koptelefoon en microfoon en door een gewichtig verhaal op te hangen in de telefoon, waarvan hij slechts vijf cijfers had aangeslagen, zijn slachtoffers in de waan te brengen, dat er inderdaad een interview werd afgenomen. Expositiesin het buitenland Na afloop waren wederzijds vertrouwen en gevoelens van vriendschap aanwezig entoen begon B. aan het voor hem, be langrijkste punt van zijn handig bedacht plan: Hij wist het bij de fabrikant te be werkstelligen, dat deze hem enig geld gaf in verband met een op 15 October te Parijs te houden modeshow, waar B. als „reporter" heen moest, en waar, door zijn bemiddeling S. best zou kunnen expo seren. B. zou voor visa, kortom voor alles zorgen. Wat dit betreft, is hij ten eigen bate niet in gebreke gebleven. Steeds wist hij van S. geld los te' krijgpn, onder mooie voorspiegelingen als een show te Zürich. een zakenreis naar Amerika enz., totdat de fabrikant van de orga- Mgr. Carmelo Patane, aartsbisschop van Catania, heeft 35 Ha. grond, die toebehoren aan 't aartsbisdom, onder 70 families verdeeld. Aan de betrokken boe ren heeft hij alle hulp gewaarborgd en geld ter beschikking gesteld om met hun werk te beginnen. In Italië wordt dit beschouwd als een revolutionnaire daad in christelijke zin In Zuid-Korea is een opstand uitge broken onder de troepen van de „con stabulary" .(rijkswacht), waarvan 3000 man, die tegen de regering in verzet zjjn gekomen, de politieposten en de openbare gebouwen van de haven Jesoe (100.000 inwoners) hebben bezet. De Koreaanse regering van Seoel is van oordeel, dat de opstandige „constabulary"- manschappen door de communisten zijn bewerkt. De opstand breidt zich van Jesoe naar het Noorden uit en zou het belangrijk spoorwegknooppunt te Soensjos bereikt hebben. De politie van Seoel heeft een tiental communisten aangehoudeó, verdacht van medeplichtigheid aan de, een dag tevoren ontdekte, mislukte aanslag op president Singman Rhee vlak bij de woning van de president. Op de weg, die deze moest ne men, om zich naar het vliegveld te be geven, waren drie bommen geplaatst. De bommen zijn echter niet ontploft. Gisterochtend zijn pplitieposten ge plaatst op de weg, die de president zal volgen bij zijn terugkeer uit Tokio. In Zuid-Korea is de staat van beleg afgekondigd. Naar verluidt, zijn 100 poli tiemannen gedood, of gevangen genomen w eerbericlit heden tot De verwachting van Vrijdagavond luidt: Meest zwaar bewolkt met plaat selijk nu en dan enige motregen. Matige tot krachtige en langs de Waddenkust tijdelijk harde wind tussen Zuid-West en West. Weinig verandering in temperatuur. 22 Oct. Zon op 7.16 uur, onder 17,32 uur: maan op 19.25 uur, on der 12.34 uur. door de opstandige groep soldaten. Rege- rings-kringen te Seoel en het Amerikaan se militaire bestuur beschouwen de toe stand als uiterst ernstig. Er bevinden zich weinig Amerikaanse strijdkrachten in dit gebied. De Nederlandsche Bank heeft de officiële notering van de Franse franc. t. t. en schriftelijk vastgesteld op 1.004 aan koop en 1,008 verkoop per 100 francs. Voor bankpapier bedraagt de koers 0.99 aankoop en 1,02 verkoop per 100 francs. nisator van de modeshow te Parijs een telegram ontving, waarin deze mede deel de, dat de show was uitgesteld tot 18 November en hij tegen B„ die drie dagen later, telegrafisch weer om geld vroeg, terecht argwaan kreeg. De „reporter". die S. inmiddels 3.648.50 had afhandig gemaakt, werd gearresteerd en bleek de 23-jarige .Hage naar J. B. te zijn, een goede bekende van de politie, die zich al eerder aan diefstal en oplichting had schuldig gemaakt. Gisteren is hij voor de Officier van Justitie te Amsterdam geleid. O Die jongste „Stormhoek" van onze Roerganger over de intellectuele zwoe gers. vonden wij een echt intellectueel artikel. Wat daarin gezegd werd over „het leger van intellectuele '-.edelaars; over al diegene)}, die in plaats van ko ninklijke vaklieden liever ongewaardeer- dc- dienaren aan het „intellectuele" hof zijn", was, wat men noemt, prima vak werk. Het heeft op ons zelfs zo'n indruk ge maakt. dat wij door een lust tot .intel- lectuelen"-moord bevangen werden. Weg met dat „intellectuelen", want als be gripsaanduiding voor hoofdarbeiders deugt het niet en als tegenstelling met d* vaklieden evenmin. Er zijn natuur lijk intellectuelen; wij denken b.v. aan professoren, geestelijken, advocaten en journalisten maar ieder, die aan een bureau zit, is, al moge hij nog zo knap zijn in zijn administratief ambt] nog geen intellectueel. Anderzijds vin den wij de goed geschoolde vaklieden zeker niet minder knap en ook hun bol zi; vaak vol met „geleerdheid". Denk maar eens aan monteurs, die een ma chine uit elkander halen, gelijk wij als kinderen een wekker, met dit verschil echter, dat die lui zo'n machine weer in elkaar weten te zetten, doch wij dia wekker niet Dan bijv. de technici van de P. T. T. die zo ..intellectueel" draad jes spannen, dat de intellectuelen aller landen met elkaar kunnen spreken alsof zij. hoewel niet zetelend op één stoel dan toch aan één tafel zitten. En zo kunnen wij doorgaan; zetters, van wie heel wat intellect gevraagd wordt om het handschrift van intellectuelen te ontcijferen; bouwvakarbeiders, van wi» tegenwoordig meer gevraagd wordt dan alleen maar steen op steen te zetten ot spijkers in het hout te drijven. Zijn die tekeningen, volgens welke zij moeten werken, voor oningewijden geen Sans kriet? Inderdaad, wanneer men 't woord intellectueel wil vasthouden, dan moet men ook spreken van intellectuele vak lieden. Doch laten wij het intellect het in tellect laten en de hoofd- en handwer kers, die een behoorlijke opleiding heb ben genoten, op gelijke lijn van waar dering stellen. Waarom zou het meisje niet met trots kunnen zeggen: „Mijn verloofde is een vakman; als u soms een huis voor ons wiet". Nu zal men wellicht vragen: „Waar om komt u nu Roerganger in zijn vaar water?" Wel heel eenvoudig: hij is hand- en Analyst hoofdarbeider en waarom zou den zij als geschoolde vaklieden elkaar in deze kwestie niet de hand reiken? ANALYST Voor het tijdvak van 24 October t/m. 6 November zijn de volgende bonnen aan gewezen:' BONNEN VOOR BROOD EN VLEES 324-1, 324-2 Brood: 800 gram brood 325, 326 Brood: 400 gram brood 321, 323 Vlees: 100 gram vlees 322 Vlees: 300 gram vlees. ALLE BONKAARTEN Algemeen: 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet Algemeen: 20C gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel. BONKAARTEN KA, KB. KC 812 Algemeen: 500 gram boter of mar garine of 400 gram vet Algemeen: 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Algemeen: 50 gram cacao Algemeen: 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperin gen. Algemeen: 250 gram waspoeder B 345, C 347: 500 gram boter of marga rine of 400 gram vet. BONKAARTEN KD. KE 812 337 Algemeen: 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 328 327 331 332 333 334 335 338 339 340 341 Algemeen: 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas Algert)een: 100 gram cacao Algemeen: 500 gram suiker, boter- hamstrooise! enzof 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnape ringen Algemeen: 500 gram waspoeder E 351: 400 gram brood E 352: 500 gram bloem of zelfrijzend bak meel of kindermeel of kinderbiscuits TABAK- EN VERSNAPERINGENKAAK TEN ENZ. QA, QB. QC 808 121, 122, 125 Taba.2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak Versnaperingen: 200 gram versnape ringen jf 200 gram suikei bo'p-h-j^n- strooisel enz. of 400 gram j~m, stroop enz. Versnaperingen: 100 gram versnme- ringen of 100 gram suiker, botcrtv m- strooisel en; of 200 gram jam, stroop enz. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF. MH 312 (BÏJZ. ARBEID EN A.S. MOEDERS EN ZIEKEN) Geldig zijn de bonnen van strook T. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De niet-aangewezen bonnen van strook 4 van de bonkaarten 810 kunnen worden vernietigd. 123 126

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 1