Het debat in de Veiligheidsraad HET VERLOOP DER ACTIES Kardinaal De Jong zegt dank V Woningb ouw-cij f er s Sociëteit van Jesus F.S. en Engeland ivacliten met hun beslissing Republikeinse verliezen gering koor hulde en geschenken bij zijn gouden priesterfeest 506e STAATSLOTERIJ DINSDAG 28 DECEMBflff J948 NIEUWE DIRECTEUR-GENE RAAL VOLKSGEZONDHEID Tot October kwamen 30.000 woningen gereed Bouivmaterialen Het verloop onder de bouw vakarbeiders PAGOti i Muntendam. „HUIZE KATWIJK" TE DEN HAAG Aangekocht door de Staat POSITIES TROEPENSCHEPEN KWEEKSCHOOL MARIEN- BURG VIJFTIG JAAR Nederlandse provincie bestaat honderd jaar KERKENBOUW TE NIJMEGEN DE ENGELSE WOLMARKT EEN MIDDEL TEGEN LONG- TUBERCULOSE? Een speciale correspondent meldt uit troepen, hebben in ieder geval niet ge- MARSHALL-TOEWIJZINGEN VOOR NEDERLAND NED, VLIEGTUIGINDUSTRIE HEEFT TE VEEL WERK ROTTERDAMSE VEEMARKT SCHEEPV AARTBERICHTEN RIVIERTIJDINGEN VISSERIJ 20 woorden i. woord meer 5 ets. tot een maximum van 50 woorden bjj vooruitbetaling Verloren Massief 14 Kar. Goud H. TH. v. d. VLERK Personeel gevraagd Lessen aluminiumlassers staalplaatlasser plaatwerker. STALLING GEZOCHT Dienstaanbiedingen Goederen gevraagd DE VERKOOP DER LOTEN VANGT AAN OP 3 JAN. A.S. TREKKINGEN OP 24 JAN. A.S. PLAATS EEN KAMPIÖENT Goederen aangeboden Handel en BediijS Diversen Dezer dagen is de benoeming te ver. wachten van dr. P. Muntendam tot di recteur-generaal van de volksgezondheid. Dr. Muntendam zal dr. C. van den Berg opvolgen, die met ingang van 1 Januari a.s. zich geheel zal gaan wijden aan de gezondheidszaken. De datum, waarop dr. Muntendam zijn Volgens de jongste mededelingen in de maandelijkse publicatie van het Depar tement van Wederopbouw kwamen van B 5 Z1L.„ se Januari tot en met September 29 977 wn- u i. ningen gereed. In uitvoering waren toen gI"g Van 6 mternatl0nale ™iks- 47.000 woningen. In Zuid-Holland 4500 en daarnaast nog in Rotterdam 3000 en m Den Haag 1600. Door deviezengebrek werd de goede verwachtingen voor cement, pannen en stenen uit België de bodem ingeslagen. De houtaanvoer was bevredigend, terwijl de ijzervoorziening ruim voldoende is. De kluitkalk-positie is nog altijd slecht, de draadglasinvoeren liepen belangrijk om hoog. We hebben reeds gemeld, dat ongeveer 16.000 bouwvakarbeiders uit hun vak naar andere beroepen waren overgegaan. In bovengenoemde publicatie treffen we een gedetailleerd overzicht van dit ver lies aan. Zo gingen o.a. 2017 bouwvakar beiders over naar overheidsdiensten, 181 naar bakkersbedrijven, 4418 naar fabriek matige bedrijven, 111 naar grafische be drijven. 11.625 naar de landbouw, 2962 naar de metaalindustrie, 1100 naar de' meubel- en houtbewerkingsindustrie, 280 naar de mijnen, 113 in de sigaren- en ta baksindustrie, 1038 naar transportbedrij ven, 115 naar slagerijen. Voorts werden nog 4000 leden afge schreven zonder dat men weet, in welk beroep zij terecht waren gekomen. In de bouwvakken „waagden" zich bijna 6000 personen. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot aankoop door de staat van „Huize Katwijk" aan de Raamweg te Den Haag. Tot de oorlog was in dit gebouw on dergebracht het internaat van het St. Willebordcollege der paters Jezuieten. De inval der Duitsers was echter nog maar 'n paar weken oud, het was nog in Mei 1940, toen de paters al aanzegging kre gen het huis te ontruimen. In 1941 werd het voormalige directoraat-generaal van politie er in ondergebracht en sinds dit in 1945 werd opgeheven is de afdeling politie van het ministerie van justitie er gehuisvest Het volgend jaar werd met de eige naresse van het gebouw, de St. Wille- brordusstichting te Amsterdam, een huurovereenkomst aangegaan, lopende tot uiterlijk 30 April 1951, waarin o.a. werd bepaald, dat de staat verplicht was Huize Katwijk in eigendom te aanvaar den, indien de stichting, tijdens de duur van het contract elders in Nederland een h. i. even geschikt terrein zou kun nen vinden ter verdere exploitatie van 'n internaat en blijkens schriftelijke me dedeling tot verkoop aan de staat bereid zou zijn. Het college heeft sindsdien aanvanke lijk gezworven. Eerst was het in Was senaar ondergebracht, later in Gulpen, doch tenslotte vondl het zijn defiiiitieve verblijf in „De Breul" te Zeist, waar nu het gymnasium weer is gevestigd. Inmiddels is nu onlangs aan de staat bovenbedoelde mededeling gedaan, met het gevolg, dat de minister overeenkom stig het contract tot aankoop is overge gaan. De koopprijs van 934.000, die bij besprekingen tussen Rijksgebouwen dienst en het bestuur der stichting is overeengekomen, acht de minister rede lijk. Met het oog hierop wordt thans dit bedrag aangevraagd. nieuwe ambt zal aanvaarden is nog niet bekend. Dr. Muntendam, die thans 47 jaar oud is. studeerde in de geneeskunde aan de universiteit van Amsterdam. In 1936 pro moveerde hij te Utrecht. Het jaar daar op werd hij privaat docent in de sociale geneeskunde aan de universiteit te Gro ningen. In 1939 volgde zijn benoeming tot lector in de sociale verzekeringsge- neeskunde aan de Amsterdamse univer siteit. Dr. Muntendam is bovendien me disch adviseur van Centraal Beheer. De „Groote Beer", op reis van Batavia naar Amsterdam, vertrok gisteren van Port Said. De Waterman vertrok Maandagmiddag van Batavia naar Padang. Op 31 December a.s. is het vijftig jaar geleden dat de kweekschool „Marien- burg" van de austers van J. M. J. te Der. Bosch als zodanig werd opgericht. Tot dan toe had ze reeds jaren als normaal school bestaan. Het wat nog in de tijd dat het bijzonder onderwijs totaal geer rijkssubsidie ontving en geheel op de of fervaardigheid van de gelovigen was aan gewezen. Tussen 1880 en 1890 had de Con gregatie het onderwijs in 22 nieuwe sticb tingen, welker oprichting het gevolg was van het Mandement der Bisschoppen, op zich genomen en in de volgende 10 jaren kwamen er nog 11 nieuwe bij. In totaai telde de congregatie toen 54 huizen met lagere scholen. Hetgeen op zijn beurt weer veel onderwijskrachten nodig maakte. Daarom werden op verschillende plaatsen normaalcursussen opgericht, welke in 1893 officiële normaalscholen werden en wel in Den Bosch, Culemborg, Nijmegen, Zevenbergen, Hoogerheide, Amsterdam en Rotterdam. Den Bosch begon op 1 Januari 1899 als kweekschool met 80 leerlingen, zusters en meisjes en al spoedig kwam ze reeds on der mère Théophile, de eerste directrice tot bloei- Zo is het gebleven, getuige her prachtige aantal van ca. 780 onderwijze ressen, religieuzen en leken, die er wer den gevormd om zich daarna in Neder land en de missie aan de Kath. opvoeding te wijden. Morgen wordt een grote reünie gehon den van oud-leerlingen; de officiële vie ring van het jubilé zal 18 Januari plaats hebben. ..Op 6 Januari zal het 100 jaar geleden zijn, dat officieel het decreet werd be kend gemaakt, waarbij de toenmalige Generaal der Sociëteit van Jesus, de die naar Gods pater Joannes Roothaan, de Nederlandse Jezuieten afscheidde van de Belgische provincie, waartoe zij tot dan toe behoord hadden, en overging tot de °Mor£„ mg,, Van een eigen onafhankelijke wïnst6 vice-provmcie. Pinksteren iy Mei 1850 werd de vice-provincie tot provincie geconstitueerd. Ter herdenking van dit feit en van deze eeuw van werkzaamheid zal de hoogeerw. pater Provinciaal, C Kerre- mans, een plechtige Hoogmis van dank baarheid opdragen op 6 Januari te 's-Gra- venhage m de kerk van de H. Teresria Westemde, en op 5 Februari d.a.v. te Am- sterdmn in de kerk van de H. Ignatius Cde „Krijtberg') aan het Singel. Te Nij megen zal m£T. w; Mutsaerts op Zondag 23 Januari 'een pontificale Hoogmis cele breren in de kerk van de H. Petrus Ca- msius aan de Molenstraat. Op deze dagen zal resp. te 's-Gravenhage, Nijmegen en Amsterdam een receptie worden gehou den. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest zul len in 1949 twee publicaties verschijnen, nl. „Societas Jesu orans", gebeden verza meld uit geschriften en aantekeningen van leden der Sociëteit van Jesus, en „De Hoeksteen", een Katholiek getuige nis in actuele vraagstukken, een aantal opstellen van Nederlandse Jezuieten, een bezinning op onze tegenwoordige katho lieke taak bevattend. De predikatie tij dens de Hoogmis op 6 Januari te 's-Gra venhage wordt gehouden door pater M. van Kalmthout O.P., pastoor van de H. Thomas van Aquino te Amsterdam. Het voor bijna 80 pet. Katholieke Nij megen telt 15 parochiekerken en enige kapellen. Uit de vernielde binnenstad zijn drie kerken verdwenen, waarvan er slechts een zal worden opgebouwd, daar in dit stadsdeel maar betrekkelijk weinig woon huizen zullen worden opgericht. De nieu we kerken komen dan ook in de buiten wijken. De tegenwoordige Lourdeskerk aan de Hatertseweg, wordt thans uitge breid. Zij zal, als zij klaar is, duizend kerkgangers kunnen bevatten. Wanneer de in verband met de totstandkoming der medische faculteit op te richten universi teitsgebouwen op Heijendaal gereed zijn zal de Lourdeskerk misschien universi teitskerk worden. Thans zijn ook de plannen klaar voor de bouw van nieuwe kerken aan de Driehuizenweg bij het Al- bertinum der paters Dominicanen, die hun oude, grotendeels verwoeste kerk in de Broersstraat, opgegeven hebben. De paters Franciscanen, wier parochiekerk op de „Doddendaal" bij de bombardemen ten totaal verwoest werd, gaan nu een nieuwe kerk bonwen aan de Heiweg nabij Hatert onder Nijmegen. Ofschoon de markt stond in het teken van de naderende Kerstdagen, wil dit toch niet zeggen, dat ze geheel en al van belangstelling ontbloot was. De meeste spinners hebben voor de eerstvolgende maanden hunne behoeften gedekt en voe len er dan ook niets voor op de momen teel geldende prijzen meer te kopen, dan hcog noodzakelijk is. Er zijn er echter ook, die nog slechts voor korte tijd ge dekt zijn en deze ïijn er„,dan ook op uit om, zodra de noteringen eventueel iets mochten teruglopen, direct hun slag te slaan. Op grond daarvan bestaat er dus wel enige belangstelling en werden ook enkele lagere biedingen gedaan, maar daar staat tegenover, dat de fabrikanten van tops er niets voor voelen op latere levering te verkopen, zolang het nog niet zeker is. dat de prijzen van wol werke lijk zullen dalen. De lopende noteringen van Merino tops zijn 118 d. voor 64's A en 114 k 115 d. voor het 64's B. Deze ko men overeen met het slot der Australi sche veilingen van voor de Kerstdagen en algemeen is men van opinie, dat ze bjj de hervatting in het Nieuwe, jaar weer een zeer vaste stemming te zien zullen geven. Wat Crossbredwol betreft, had de veiling te Dunedin deze week een zeer vast verloop, waarbij Rusland als voornaamste afnemer optrad. De kosten in Nieuw.Zeeland zijn naar ver houding enkele pence per pd hoger dan de noteringen, welke hier momenteel voor tops gelden. Zo noteren 50's gekaar. de tops hier ongeveer 47 d„ doen ver vaardigd uit wol, welke deze week in Nieuw-Zeeland is gekocht, moeten ze ongeveer 50 d. opbrengen. Op de veilingen, welke begin Januari te Liverpool zullen worden gehouden, zullen door de Joint Organisation 51.000 bn. worden aangeboden en 100.000 bn. op de veilingen, welke later in dezelfde maand te Londen zullen plaats hebben Gezien het grote kwantum, dat te Lon den onder de hamer zal worden gebracht, zal de serie vier weken duren, in plaats van drie, zoals dat gewoonlijk het ge val is. Een Duits ingenieur, Georg Risse, be weert een middel te hebben ontdekt, dat in zestig van de honderd gevallen long' tuberculose geneest De medische vereniging te Kassei heeft de bewering van Risse onderzocht en hem toegestaan zijn behandeling van patien' ten in Kassei voort te zetten, als hij ieder geval laat nagaan door een röntgenoloog en door een specialist voor longziekten. Risse, die een vluchteling is uit de sovjet-zone, vertelde aan verslaggevers, plannen te hebben, zich voor goed in Kassei te vestigen en er, indien mogelijk, een sanatorium op te richten. De Staatscourant van Maandag bevat o.a. regelingen van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de tuin bouw in de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Holland en Noord- Brabant en de vaststelling van het tarief artikel 40 Ongevallenwet 1921. De E. C. A. heeft Vrijdag j.l. aan Nederland een machtiging verstrekt voor de aankoop van tarwe tot een bedrag van $9846.000, voor levering in het eerste kwartaal van 1949. Een reeds ver strekte machtiging voor de aankoop van steenkool en andere brandstoffen uit de Brits-Amerikaanse zone van Duits land werd verlaagd met $3.750.000. In de week, geëindigd Vrijdag j.l., heeft Nederland van de E. C. A. aan koopmachtigingen ontvangen tot een bedrag van 20.853.000, waardoor het totale aan Nederland verstrekte bedrag sedert het begin van de Marshall-hulp steeg tot $307.392.000. Parijs: Dat de verklaring van dr. Van Royen de Veiligheidsraad gisteren heeft bevre digd, zal men moeilijk kunnen zeggen. En alleen het feit, dat zij als voorlopig moest worden gezien heeft waarschijnlijk een scherp stelling nemen door de meer derheid voorkomen. Terwijl immers de delegaties van de Sovjet-Unie, de Oekraïne, Syrië, China en Columbia, Australië en India van oordeel waren, dat de Ned. regering blijkens de verklaring de resolutie van Vrijdag naast zich had neergelegd, wilden de V S. en Engeland eerst verdere mede delingen van de Ned. regering afwachten. Al noemde de Amerikaanse vertegen woordiger dr. Van Royen's verklaring evengoed onbevredigend. Of men in deze houding een matiging mag zien van het standpunt, dat Amerika en Engeland Vrijdag innamen, dient in tussen nog afgewacht. De voorstellen van de Sovjet-Unie en de Oekraine tot het stellen van 'n tijds limiet van 24 uur voor het voldoen aan de eis tot stopzetten der vijandelijkhe den en tot terugtrekken van de Ned. Van militaire zijde is een overzicht ont vangen van de militaire ontwikkelingen op Java in de periode van 23 tot en met 26 December. In midden-Java zette de colon ne, welke uit Demak Oostwaarts oprukte, de opmars voort en bereikte na de bezet ting van Rembang de plaats Blora. Ver volgens werd contact gemaakt met de ma. rinierSbrigade, welke Tjepoe bezet had. De weerstand, welke hierbij ondervonder werd, was gering- De troepen, weike Djokja, Magelang en Solo bezetten, gingen reeds over tot zuiveringsoperaties in de omgeving van deze steden en het tussen liggende gebied. Van Solo uit rukte een colonne Oostwaarts op naar Madioen. Na enig oponthoud bij een vernielde brug en enkele wegversperringen in het bergter rein voor Sarangan bezette de collone op In de kerken van het aartsbisdom is gisteren een brief van kardinaal De Jong voorgelezen, waarin Z. Em. dank bracht voor de hartelijke huldiging bij zijn 40- jarig priesterfeest op 15 Augustus j.l. Zoals men weet, is bij die gelegenheid tevens in alle kerken een collecte ge houden ten bate van een fonds, voor de bouw van een nieuwe kathedraal te Utrecht, waartoe het metropolitaan kapit tel besloten had. Z. Em deelt thans mede, dat deze collecte 90.000 heeft opge bracht. Z. Em. dankt verder voor de andere geschenken, die hij mocht ont vangen. Zo zorgde de Katholieke Boeren- en Tuindersbond voor een ruime zending landbouwproducten, welke door bemid deling van de Caritasmissie naai Duits land zijn gezonden ten behoeve van de noodlijdende bevolking aldaar De katho lieke priesters van het aartsbisdom brach ten op eigen initiatief een aanzienlijk bedrag bijeen, dat de kardinaal naar eigen goeddunken kan bésteden. terwijl de KatholiekeVrouwenbeweging voor vele fraaie en nuttige geschenken zorgde. dere Noden, dat de kardinaal in de mild dadigheid van de gelovigen blijft aan bevelen. Want al is de oorlog voorbij de moei lijkheden zijn nog steeds groot. Uit de gelden van het fonds kon reeds aan vele organisaties en instellingen steun ver leend worden, zoals de R.K. Vrouwen beweging, de Unie van R.K. Studenten verenigingen, het Apostolaat ter Zee, de Bisschoppelijke Hulpactie, de Caritas missie, de Kath. Gezinszorg bet Nederl. College te Rome, de beide seminaria, de R K. Kweekschool voor onderwijzers, het bekeringswerk in de grote steden, de ziel zorg voor R.K gedetineerden en de ge westelijke pers voor zover deze in moei lijkheden verkeerde. Ook met het oog op de wederopbouw van talrijke kerken en gestichten, welke door de oorlog zijn verwoest en waar voor de regering alleen een gedeeltelijke schadevergoeding geeft, "vraagt" de kar dinaal de collecten voor Bijzondere No den te willen blijven gedenken, omdat de Z. Em. dankt tevens voor de opbrengst: halfjaarlijkse collecten voor de kerken van de collecten voor het Fonds Bijzon-1 daartoe niet voldoende zijn. 25 December Madioen. Tijdens deze op mars werden achtereenvolgens bezet: Ta wananggoe, Sarang, Plaosan en Magetan. In het gebied bezuiden Magelang werden rond de plaatsen Toeren en Dampi zuive ringsacties uitgevoerd. De mariniersbri- gade zette haar opmars Zuidwaarts voort en bezette de plaatsen Ngawi en Ploso waarna contact gemaakt werd met de be zetting van Madioen. Op een enkele uitzondering na was de tegenstand zeer gering. De opmars der Nederlandse troepen werd hier en daar slechts vertraagd door ongunstige weers omstandigheden en vernieling van wegen. Aangezien vrijwel geen tegenstand werd geboden zijn de verliezen van de T. N. i verhoudingsgewijze gering gebleven. Een groot aantal wapens van alle mogelijke soort en kalibei is in beslag genomen of door de bevolking ingeleverd. Ook werder, enige munitie-opslagplaatsen en wapen fabrieken aangetroffen. Het Nederlandse leger maakte even eens melding van het aantreffen van vijftien Nederlanders, 25 Duitsers. 2 Oostenrijkers, een Tsjechoslowaak en drie statenloze personen te Sarangan op de Oostelijke helling van het La- woe-gebergte in Midden-Java. In een onderhoud met de heer Frits Die pen over de nationale luchtvaart, vertel de deze dat hij niet erg optimistisch was t.a.v. de tijd, die nodig zal zijn indien de luchtvaartindustrie zich zou voorbereiden op het bouwen van grote verkeerstoestei- len. Het moderne verkeersvliegtuig is eeo zo bijzonder ingewikkeld organisme, dat zeker een periode van enkele jaren ver eist zou zijn voor de voorbereidende orga nisatie. Over de levering van de bestelde Pro motorvliegtuigen zeide de heer Diepen dat de industrie niet in staat is de opdrach ten uit te voeren. Er was oorspronkelijk een honderdtal Promotors, hoofdzakelijk door het buitenland besteld. Er zullen echter slechts 20, voornamelijk aan Spaan, se afnemers worden afgeleverd.. Dit za: waarschijnlijk in het voorjaar geschieden Een en ander is het gevolg van de vele regeringsopdrachten, die de industrie heett uit te voeren- leid tot het resultaat, dat zij hadden kunnen hebbep wanneer de Amerikaan se en Britse delegaties de strenge eisen van Vrijdag hadden willen bandhaven. Het nieuwe Oekraïnse voorstel tot te rugtrekken der troepen, kreeg slechts <ie steun van beide delegaties, die he oor spronkelijke Amerikaanse voorstel van vrijwel dezelfde inhoud hadden onder steund. namelijk Columbia en Syrië, en daarnaast van China. Dit werd door de andere delegaties be. schouwd als de voortzetting van de tak- tiek, waarvan de Sovjet-Unie'reeds Vrij dag door velen beticht werd: eigen pro pagandistische doelstellingen gericht te gen de Westelijke mogendheden bij de behandeling van het conflict voorop te stellen. Het is te verwachten dat de Indonesi. sche kwestie hedenmiddag weer ter tafel zal worden gebracht indien de raad ten minste in de voormiddag met de nieu. we uitbarsting in de Negeb gereed komt. Het verdere verloop zal dan afhangen van de aanvullende inlichtingen die van Nederland geëist zijn. Ten aanzien van Ie richting, welke de debatten heden zullen nemen, is geen andere aanwijzing voorhanden, dan het informeel verzoek, gisteren door Colum bia gedaan, de vertegenwoordigers van de raad in Indonesië om gegevens te ver zoeken, die de raad bij het nemen van verdere beslissingen kunnen leiden. Zo als Vrijdag reeds door de Ned. vertegen woordiger is gezegd, zou daarmee aan deze vertegenwoordigers een bevoegd heid gegeven worden, die zij tot nog toe niet hadden en die ook niet door Ne derland erkend is. Verwacht wordt, lat deze week nog meer zittingen aan de Indonesische kwestie gewijd zullen wor den. Ondanks het feit, dat het einde van de behandeling nog niet is U. voorz.en, sloot de raad toch reeds ,dat de laatste Parijse zitting onherroepelijk niet later dan Donderdagavond zal zijn, waarna een week onderbreking 'an de werk zaamheden nodig zal zijn om het over brengen van de organisatie r,aar het permanent hoofdkwartier te Lake-Suc- cess mogelijk te maken. Rotterdam, 28 Dec. 1948. Vee-aanvoer 2015 stuks, waarvan 250 vette koeien en ossen, 676 gebruiksvee, 64 graskalveren, 235 nuchtere kalveren, 250 bigden, 8 veu lens, 209 paarden, 217 schapen en lam meren, 62 bokken en geiten, 44 varkens. De prijzen waren als volgt: kalrkoeien le s. 845.-, 2e s. 730.-, 3e s 630.-: melkkoeien le s. 845.-, 2e s. 740.-, 3e s. 625.-; varekoeien le s. 500.-, 2e s. 400.-, 3e s. 350.-; vaarzen le s. 600.-, 2e s. 425.-, 3e s. 325.-; pinken le s. 425.-, 2e s. 300.-, 3e s. 225.-: gras kalveren le s. 220.-, 2e s. 160.-, 3e s. 100.-; biggen le s. 70.-. 2e s. 50.-, 3e s. 40.-; hitten le s. 600.-, 2e s. 500.-, 3e s. 300.-; paarden (werk) le s. 800.-, 2e s. 600.-, 3e s. 400.-; paar den (slacht) le s. 1.30, 2e s. 1.-, 3e s. 0.85 per kg. Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets kor ter, handel kalm, prijzen: beste kalf- en melkkoeien iets stijver in prijs, verder onveranderd; vare-koeien: aanvoer iets kleiner, handel flauw, prijzen prijshou dend; vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen van vorige week bleven gehandhaafd; gras- kalveren: aanvoer iets korter, handel traag, prijzen onveranderd;..biggen: aan voer aanmerkelijk kleiner, 'handel 'stug. prijzen ais vorige week: paarden: aanvoer iets redelijk, handel redelijk, prijzen: iets hoge? in prijs. ROTTERDAM aangekomen 27 December Mathilda, Gdansk, v. Omm'eren, Rynh., cement; Agiena, Par, v. Niev. Goudriaan^ Maash., ledig; Seaham, Leith, S. S. M,.' Merweh., kolen; Delfia, Aalborg Ver maas, Koningsh., cement; Ales, Havre, Worms. Waalh., ledig; Thor, 'Gdansk, Erhardt en Dekkers, Waalh., kolenBryn- hihv, Alexandrië, Ruys Merweh. stg. Hollandia, Amstm., Rijnlloyd, Waalh., ledig; 28 Dec.: Kvernaas, Bombay, Comelder, Maash., stg.; Tyro, Drogheda, Hudig en Veder, Merweh., stg.; Zwaantiena Amstm. Ry'nlloyd, Waalh,. ledig; Bullfinch, Don- den, Ver. Ag. Mij.. Merweh., stg.; Elsen- burgh, Casablanca, Muller, Merweh., stg;. Reiger, Londen, Holscher, Parkk., ledig; 3 Finse sleepbooten, resp. no. 6, 8 en 9 Helsinki, Olie Scheepvrt., Wilton, Rottm.; Atlantic Ocean, B. Aires, Kuyper van Dam en Smeer le Katdrh.. vlees; P. N. Damm, Stettin, Kuyper v. Dam en Smeer Waalh., kolen vertrokken 27 Dec.: Rose Marie, Hull, Urmaj'O, Odense; Taurus, Brake; Noordam N. York; Hedel, Ct. John; Snofrid, Antw. Phoenix, Bridgewater; Erna, Immingham Jaba, Londen; Cape Nome, Londen; Ex port, Ionden; Beauregard, 'Antw.; Mayg len, Oporto; Sotshi, Antw.; Fred en Noordzee 28 Dec.: Esperamza, Venetië. 1JMUIDEN aangek. 27 Dec.: Juno Stettin, kolen; Strijpe, Gdanks. hout Zaanstroom, Manchester', atg-.Marietje Bohmer, Marihamn, hout, alle voor Amstm.; 28 Dec.: Spes, Strien, aardappelen, voor Amstm.Katwijk, Skutskar, hout. voor Zaandam vertrokken 27 Dec.Germaan, Groningen Drittura. Groningen; Velocitas, Antw. Banka, Braga; Hollandia, Rottm.'; Zwaan tiena, Rottm.; Lucia N, Emden; 28 Dec.: Wilhelmina, Rojtm. DELFZIJL aangek. 24Tlec.: Setas, Amstm.Tietie, BremenTim, Amstm. 25 Dec.: Jutland Goole; Bounty, Londen; Eems, Kopenhagen; Spica. Middlesbro; Casana, Gothenburg: Spes. Struer; 26 Dec.: Twiod, Malmo; Horst, Exmouth Hoop. Huil; vertrokken 27 Dec.: Cornells, New castle; Magna Pete, Grangemouth; Spes, Rottm.; Eemshorn, Kopenhagen; Johanna te Velde, Hull; Ca'sana, Antwerpen. NEDERLANDSE SCHEPEN. Aardijk, N. York n. Bat., 27 te Pt. Said; Abbedijk 27 v. Rottm. te N. York; Actinia 27 te OdenseAgiena 27 te Rottm'.Al- bireo 28 te Hamburg; Aideramin, B. Aires n. Rottm., 27 v. Vittoria; Alhena, Rottm. n. B. Aires, 27 te R. Janeiro; Alphacca, Rottm. n. Dublin, p. 27 Lizard; Alpherat, B. Aires n. Rottm., p. 27 Madeira; Alwaki Rottm. n. N. York. 27 op 600 mijl O. v. N. York; Amstelland, B. Aires n. Amstm 27 v. Santos; Amstelstad, Antw. n. Ba.t., 26 v. SuezAnnegiena 27 te Ornkjolds- vik; Ariadne, Genua n. Amstm., 27 te Sevilla; Banka 27 v. Amstm. n, Braga; Bantam, Java n. Rottm., p. 27 Perim; Bernina 27 te Gothenburg; Bounty 25 te Delfzijl; Britsum 27 v. Rottm te Marseille; Casana 27 v. Delfzijl n. Antw.Chr. Sass (ch.) Amstm. n. Lobito, 27 v. Bordeaux; Congostroom 27. v. Port Centil te Pointe Noire; Coolhaven 27 v. Casablaneia te Bordeaux; Cornelia 27 v. Delfzijl n. New castle; Danae 27 v. Tunis n. Malta; Delfia 27 te Rottm.Delfland, B. Aires n. Amstm. 7 v. Pernambuco; Delta, 26 v, Antw. n. Londen; Dordrecht, Constantza n. Helsinki, p. 27 Dover; Draco 27 te Gdynia; Drittura 27 v. Amstm. n. Gro ningen; Eems 25 te Delfzijl; Eemshorn 27 v. Delfzijl n. KopenhagenElsenburgh 28 v. Casablanca te Rottm.Erna 27 v. Rottm. n. Imm'inghamExport 27 v. Rottm. n, LondenFrem 27 te Antw. Gaasterland 27 te Grangemouth; Germaan 27 v. Amstm. n. Groningen; Glashaven 28 v. Odense n. Antw.Hedel, Rottm. n. St. John (N.B.) 28 te Antw.; Heelsum Beira n. Amstm. via Antw. p. 26 K. St. Vincent (verb.); Henk 27 te'Leith; Hollandia 27 te Rottm.; Hoop 26 te Delfzijl; Hugo de Groot 24 v. Barranquilla n. Houston; Hydra, Amstm. n. W. Indië, 27 te Antw. IIos, Genua n. Amstm. 27 te Barcelona; Jaba 27 v, Rottm. n. Londen; Jacoba 27 te Zaandam; Japara vertr. verm. 3/1 v. Singapore n. Vancouver; Johanna te Velde 27 v. Delfzijl n. Hull; June 27 v. Glasgow n. Stranraer; Jutland 25 te Delfzijl; Kat- wljwk 28 te Zaandam; Kertosono 28 v. Bat. te Pladjoe; Koningshaven 30 v. Londen te Nemours verw.Langleescot (Ch.) 24 te Hamburg; Leersum, Rottm. n. Calcutta 27 y. Marseille; Lekkerkerk, Amstm. n. Mombassa, 26 v. Suez; Lem- sterkerlc Rottm, n. Basra, 27 v. Bandar Shapur; Leopoldskerk, Rottm. n. Calcutta 25 te Bombay; Leuvehaven 27 te Malmö; Leuvekerk, Rottm. n. Basra, p. 27 Gibral tar; Lissekerk, Bombay n. Rottm., 26 te Massowah; Lombok 23 v. Singapore n. Colombo; Luna, Samoa n. Amstm., 27 te Antw.Lutterkèrk 25 v. Rottm. te Basra Maartje 28 v. Havre n. Hansweert; Maas 27 v. Alexandrië n. Messina; Macuba 26 v. Mombassa n. Abadan; Mariekerk. Japan n. Rottm.. 27 v. Suez; Marietje Böhmer 27 te Amstm.Marpessa, Curacao n. Berre p. 27 Gibraltar; Mayglen (ch.) 27 v. Rottm. n. OportoMerwehaven 27 v. Algiers te Palermo; Murena, Tripoli n. Grangemouth, 27 op 100 mijl O. v. Gibral tar; Nassauhaven 28 v. Rottm n. Antw.; Noordam 27 v. Rottm. n. N. York; Nij megen, Huelva n. Vlaardingen. p. 27 Finistërre; Oranje, 27 v. Rottm. n. Ham burg; Orion, Levant n. Amstm., 27 te Dublin; Ornen (ch.) 28 te Kopenhagen; Phoenix 27 v, Rottm .n. Bridgewater; Polyphemus, Sorong n. Amstm. via Lon den, 27 v. Pt. Said; Prins Alexander, Rottm. n. St. John (N.B!) 27 te Halifax. Prins Maurits, Aarhus n. Barcelona p 27 Dover; Prins Willem lil, Rottm. n. Valencia, p. 27 Dover; Reiger 28 te Rottm;. Reiniersz, Rottm. n. Baf... 27 ter hoogte v. Algiers; Roebiah 27 v. Penang te Pukhet; Roepat, N. York n. Java, 27 v. Djeddah; Rondo 26 v. B. -Papan n.' Bang kok; Ratti 28 v. Bahrein n. Karachi; Rijnhaven 23 v. Gandia n .Antw.Sala- wati 27 v. Makassar n. Bat.Salatiga, Java n. N. York p. 28 Gibraltar; Sama- rinda 27 v. Bat. n. Cheribon; Seaham 27 te Rottm.; Setas 24 te Delfzijl; Sibajak Bat n. Rottm.. p. 27 Finisterre. 29 22 u.) te H. van Holland verw.Sloterdijk 27 v. Banjoewangi n. Semarang; Spes 28 te Amstm.; Spica 25 te Delzijl; Stad Alk m'aar 27 v. Narvik te Antw.Stad Schiedam 28 v. Vlaardingen n. Italië: Stad Vlaardingen 27 v. Narvik te Vlaardingeen Stentor, Amst. n. Levant 27 te Famagusta Strijpe 27 te Amstm.; Sumatra, Bat. n. Amstm., 27 te Singapore; Taurus 27 v. Rottm, n. Brake; Tietie 24 te Delzijl; Tim 24 te Delzijl; Tjimfenteng 27 te Okinawa; Triton 28 te Turkish Island; Trompenburgh, Rottm, n. Stockholm p. 28 Kiel; Twiod 26 te Delfzijl; Tyro 28 te Rottm,; Urmapo 27 v. Rottm, n. Odense; Utrecht, Rottm. n. Java, 27 te Genua; Velocitas 27 v. Amstm. n. Antw.Violette Erica 27 te Antw.Volendam, Rottm. n. Sydney. 27 v. Aden; Walenb'urgh 27 v. Rottm. te Bordeaux; Waterland 25 v. Amstm. te B. Aires; Wilhelmina 28 v' Amstm. n. Rottm.; Willem Ruys 25 v. Rottm. te Bat.Zaanstroom 27 te Amstm. Zeeman. Rottm. n. Bat., 27 te Colombo: Zwaantine 2 8te Rottm.: Zwijndrecht 25 v. Gefle n. Emden, vertr. 29 van laar r.. Gdansk; Zijpenberg, Saffi n. Vlaar dingen. p, 26 Finisterre, 30/2 verw. Andflk 25 v. Houston te Galvesiton. Nagekomen tijdingen: Aardijk, N. York n. Java, 28 v. Suez; Alhena, Rottm. n. B, Aires, '28 te Santos; Alphacca 28 te DublinBemisse 27 te GdyniaEemdijk 2 5v. Tampico te Towns- ville; Hestia 28 v. Curagao n. Aruba; Kedoe, Java n. Rottm., p. 28 Gibraltar; Nieuw Amsterdam 27 v. Curacao n. Kingston (Jam.)Nyenburgh 28 te King's Lynn; Rapid 28 te Boston (L.)- stad Maassluis 28 v. Vlaardingen te Narvik- Wickenburgh, Rottm. n. "Casablanca p! 27 Burlings, VERWACHT TE ROTTERDAM. Benvorlich v. Kobe, 25 te Antw.; Brakar v. N. York 25 te Antw.; Dagfrid vertr. 29 v. Antw.Finlandia 24 v Kotka Gudrun Maerks v. N. York ,25 té Antw.; Halland v. Cebu, p. 19 Minicoy; Hemland v. Calcutta, 26 te Genua; Nondfarer v. Bangkok, 27 te Londen; Ravnaas 27 v. Gothenburg; Santarem v. Santos. 25 te Antw.Vesteroy, 28 v. Gothenburg, LOBITH, 24 December 1948. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Gandria, Maaijen; Rif- felap, Goud; Ronco, Bom; Ad. Kriessels; Beatrix, Kluwen; Cor, Koop's; Maria, Mol; Rumoir. Secuur; Wilfra Netjenhof; Vanir, Haeck; Harold, v. d.'Wijngaard; Damco 138, Stoop; Antonie 3. Kooren; Mier, v. Oyen; Lion, v. Woercom'; Stad Meehelen, Neijenhof; Kronos 6, v. d. Meu- ien; Newa, Barneveld; Wangard, v. d. Est; Louise, v. Lith; Avontuur 6, v'. Oyen; Logi, Donkersloot; Josel, v. Emmerloot; Modi, Jansen; Katerveer' Mierlo; Catha- rina, Hofstra; Irmingard, Boender: Vol- ker, v. Holt; Energie, dé Haas; St. Jo seph, Mohlij; Hardi, SjjbrandKAMPEN: Gean. Schuilenburg; Explorer, Haasjes; DEVENTER: Esperanza. Wubbeling; DRUMMELENHoop op Welvaart. Schui lei-; NIJMEGEN: Naxia, Koekkoek; AM STERDAM: Nelly, Pols; PfundbuHenberg Wendt; Fafner. DuchenneZWIJN DRECHT: Jo, Boef; Zuid-Holland den Breejen; 's-HERTOGENBOSCH: Coad, v. Oosten: DUBBELDAM: Eglisau Neij; ZAANDAM: S.H.V. 5, Bot; Charlois, Meijer; ARNHEM: Vertrouwen, Leen- senTHOLEN: ohanna. Rutjes'; BELGIë; Fionia, Machiels; Pactole Verbeek; Transport 37, Doek; Fluviale' 13, de MeijHijdra, de Jong; Fraternite 7. Budts; Setif, Raute; Rheinunion 6 de Bruijn; Joma, de Roo; Boa, Carpentler; Garo, de Roo; Adma 2, v. Wingen; Zo- goel, Philips: Alberdiria, v, Geijen: St. Joseph, Jansen; Diou Donne, v. Meel; Watergeus, v. Gent; A Bien Tout, de Wit; Fravir, van Nimmen; Chateau Yquem, Bastiaanse; Express 26, Huik- sloot: DUITSLAND: Rijn Schelde 4. .Tonck; Renado, Bamvens; Cleonide, Blassieux; Charles, v. Wiinrraarde; Moldau, de Vos; Kembs. Malintjer; Eendracht, Kraven- veld; Kanaalvaart 20, Verhage; 4rina, MolengraafCodam 83. v. SlootenWinei, Kerkhof; Hilligis, VerweiiUlithis, Huij- senKanaalvaart 11, Baardman; An- nard. Stouthart; Kairos. Reinarz; Made leine' Nefkens: Atlas 6. Jegen; Readv, Ravmakers; Celtrite, Leenders; Etoile du Nord. v. Amersfoort; Anton Gerritsen; Sophia. Neteler; Franz Mathilde, Grut ter: Zuid-Beveland, de Jonge; Ha.rmonie 4. Florrie;- Michel Angelo, Stoevelaar; Dini, Joosten; Leomardine, v.' IJzendoorn; Firmine, 3 Robben: Bertha. Bomgert.man: Regina. Weckx; Joseph Valentin, Stien- stra; Andre, de Reijer; Flore, van Heek: Brennes, de Gier; Orchidee, de Reijer; Colmar, ElsingaHalimoen. Hoogeveen Gelderland 15, GroenContent, Wanders Mongc. v. Schalk: Johanna, Sinunerman Theo. Grimois; Maria, Vermaas; Matter- horn 6, Rosters; Avontuur. Kanon; Talis man. Rogeirs; Java. Hoefnagel; Mea Vota, Hoymayers; Fiat Voluntas 5, de Bruin; W. v. Driel 49, Arts; Graja 4. v. Winssen; Tolima, de Lange; Asgard, Sta vast; Frapima. Crucq; Codam 98, v. d. Westen; Providance, Pijl; Scaldia .1, Spoormakers: Scaldia 5. de Griep; Co- bag 11, Boschman; Rupel, v. Kauteren: BAZEL: Carmennia. DeimcmdArte- missa, Schwar: Beatrix, Haringa; Zaan, y. Leeuwen; Wallis v. Polfliet; Alpina 3 Ham; Tessin, Steffer; Waadt, de Kok; Beresina, Kievits; Marken, Koekoek; Rijnsburg, van de Schaft. 25 December geen scheepvaartverkeer. LOBITH, 26 DECEMBER 1948. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAMSchelde Schoots; Pie- ternella. Vermeulen; Wim, Boer: DUB BELDAM: Rijnschelde 6 Illegems: HAAFTEN: Onderneming, Snjjder: MIDDELBURG: Klazina, van Aso?ren; MAASSLUIS: Hendrik Vegter; NTJ- MEGEN-ROTTERDAM: De Zeeuw, Dam; AMSTERDAM: Haanswjik, Kleinhans. BELGIë: Rheinunion 9 Kleine: Phe)n. union 8. Durinck; Navexmotor 1, Blom- maert; ld. 4. Illegens: Veneranöa. 3, «met Celine, Ringoot; Westkust 2, Pel: Rjjn- schelde 16. de RoeckC F. R. 512 Osterstag; Amour, Coehlez; Flint. Genet; Pax, Antheuns; Roma, Oom. DUITSLAND: Rheinunion 2, van Dale; Meeuw, MeeuwsenRosalie. Vermairen Lux, Zevener; Encor. Hesseling; Sial Jong; Beverwijk. Buijs; ohanna, de BIee-1 ker; Cobag 11, Boschman; Rpue, v Kau teren Corry. WabekerSt. Antoniu», Broekhoven; Condorcet. Scheer; Johanna Bredier; Industria 2. vn aGeijn; Veni* Ameijden; Carolina, van Schalk; Eburon' Tabbers; Nazaire v. d. Meersche; Mariè Jose, v. d. Meersche. HANSWEERT. 27 DECEMBER 1948. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: Lucia, Stoop; Leendert Pi eters, van Groezen: Alpha, Corporaal; DEFLTElisabeth, den Boer; Zeeland» Luister 2. Bene; AMSTERDAM: Stal Am sterdam 6. Durinck: Sulphuur Duut- Am- stel 8, HeyboerDORDRECHT: Martha Maria, de Koster; Henri. Hulsman; St. Firmine, de BruijnHaut Barr. van Ves- sem; Codam 96. Olieslagers; KNOLLBN- DAHM- Maehiensteen 24, Onneneer; ARNHEM: Joko, van ParijsSWALMENt Nieuwe zorg, de Vries; ARNHEM: Jacio Heek; DELFZIJL: Verwisseling Sukker BREDA: Elvire, van Damme- ARNHEM- SijaJude, de Vries; DEN HAAG: Johanna' Smit; MIDDELBURG: Johanna, de Visser LEIDEN: Patri Veenstra; KERKDRÏEL Scheldezonen, Lockefeer; UTRECHTS Vriendschap, Corporaal. DUITSLAND: Leo. Taay; Taco Taays Celina. de Keersmakers. P/SF1-- Diavolezza. Nef. BELGIë: Verandering Wennemers; Storno, Wagenmakers; 'Maca Peter?; Saphir, Nedey; Stad Amsterdam 12 Zaal- Rheinunion 6. de Bruijn; ld. 8. Durinck; Germaine. de Lamper; Rheinunion 9 de Kieinen; Cassino. Hooglander: Elio. Fluvt Luctor, v. d. Anel; Lippe van Bogaart; Sani 1, Temmermans: Waya Mfaya. Bern hardt; Leo, Peters; Clterna, van Houwe- lingen: Geertje. HollebrandseContact de Ruyter; Groot Ammers 4, Uitenbogaard Jaco. Aat-nondse; De Hoop. Visser: CRH 503, Durtremer; Irene. Govaert; Frater- nité 7, Budts; Josephine Claus; Virginia de Jonge; Express 40, Huvermans: Hvdra de Jong; Zeelands Luister, v. d. Vliet; Wilcor, van Meel; Cathaline, van Baaien; Amstel 9. Akkermans; Rome, Oom- Cha teau Yquem. Bastiaanse. HOOGWATER TE ROTTERDAM. 29 Dec.: le tij 3.47 u.2e tjj 25.56 u. WATERSTAND TE DORDRECHT. Woensdag 29 December: le hoog water 4.50, 2e hoogwater 17.2. WATERSTANDEN VAN 28 DECEMBER Rheinfelde 1.52 (—0.01); Breisach 0.6S (+0.03)Straatsburg 1.15 (—0.04)Maxau 2.84 0.02)Mannheim 1.30 0.04) Mainz 1.42 (—0.06); Bingen 0 71 (—0.05); Caub 0.72 (—0.08)Trier 0.65 (+0.04) Coblenz 0.96 (—0.04); Keulen 0.50 Ü09) Ruhrort —1.59 (—0.18)Lobith 8.44 (—0 14) Nijmegen 6.22 (—0.14); Arnhem 6.50 (—0.09)Eefde (IJssel) 1.90 (—0.06) Deventer 1.09 (—0.05); Visé 50.95 (+0.31); Borgharen 41.43 (+0.51); Belfeld 11.84 (+0.58)Grave (beneden de sluis) 5,33 (+0.15.) VAAR WATERDIEPTEN. 28 December: Pannerden.IJsselkop 1.7 ;0 TJsselkopHeveadorp 1.60; Heveadorp Wijk bij Duurstede 1.15; Wijk by Duur stedeVreeswijk 1.45; IJsselkopDoesbugr 1.40; Doesburg—Zutfen 1.60; Zutfen— Deventer 1.90; DeventerKaterveer 2.00. Nachtvaart PannerdenCulemboiig en IJsselkop—Zutfen verboden. Minste diepte Waal 2.50. SLEEPBF.DRI.TF. Ganges met lepelbaggermolen. Antw n. Split, 26 te Vigo; Maas 27 v. Rottm. n. Gravesend. SCHEVENINGEN, 28 Dec. Aangevoerd door 7 kustvlssers: 156 kisten schar 9 kisten bot en 12 kisten sardien. Notering: schar ƒ14, bot ƒ37. sardien (klein) 5 alles per kist van 40 kg. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling ons betoond bij de kortstondige ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Man en Vader THEODORUS ADRIANUS ALSEMGEEST Uit aller naam: Mevr. J. ALSEMGEEST- Knijnenburg Delft, December 1948. Delfgauwsewcg 71 Met diepe droefheid geven wij U kennis dat heden na een geduldig gedragen lij den in het R.K. Liefdege sticht, Oude Langendijk 36, is overleden, onze geliefde en zorgzame Moeder, be huwd, Groot en Overgroot moeder MARIA GERARDINA WILMER geb. Saraber op de leeftijd van 86 jaren. Uit aller naam: J. B. A. WILMEB Delft, 26 December 1948. Corr. adres: Rietveld 224 Bidden in de kapel van bo vengenoemd gesticht, he denavond 7 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van de H. Jozef, Burgwal, op Woens dag 29 Dec. a.s., de gelezen H.H. Missen te 7 uur en 7.30 uur en te 9 uur de ge zongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis van uit de kerk op de R.K. be graafplaats, Kanaalweg 2, alhier. mmpioe Verloren Armband uit Nacht mis H. Sacramentskerk (sou venir) S.v.p. terug te bezrogen tegen beloning Rotterdamseweg 82. Delft. Zonder inlevering ROTTERDAMSE DIJK 268 Telefoon 67593. Gevraagd jong meisje voor enkele uren per dag. Ouder frieisje aanwezig. Louise de Collignystraat 55, Schiedam. Autorijschool „Succes". Vlug uw rijbewijs. Bel op 41097, Rotterdam. Vanouds bekend. Cor Oole, Jac. Catsstraat 16 N.r Ged. Instruct. Gr. theorie. Machinefabriek J. D. VOGELIJ. Noordvest 77, Schiedam, Tele foon 67579, vraagt 2 bekwame 1 bekwame roestvrij 1 bekwame Indiensttreding spoedigst. Aanmelding volgons telefoni sche afspraak. Hoge Bijverdienste. Beschaaf de Dames en Heren kunnen zich op zeer gemakkelijke wijze een hoge bijverdienste ver schaffen door het aanbrengen van abonnementen op een uit stekend Gezins-maandblad. Br. onder no. T 6439 aan de admi- nistr. Dagblad Toekomst. Delft RECLAME DE MOTOR VAN UW BEDRIJF 1 c voor luxe automobiel. Omgeving Koemarkt. Brieven no. 15359 Adv. bur. Keuzenkamp, Rochussenstraat 269, R'dam Een juffrouw vraagt verstel en stopwerk f .3.50 per dag te Delft. Brieven no T 6438 Dag blad Toekomst, Delft. Biedt zich aan net R.K. meis je voor d en n. Brieven no. T- 6436. Dagblad Toekomst, Delft. bij de collecteurs, collectrices en, debitanten terwjjl de zullen aanvangen. Gaat het om een betrekking, zoekt (1 iets of hebt U wat aan te bieden enz. raadpleeg deze rubriek of KAMPIOENEN kunnen worden opgegeven aan onze Kantoren en Agenten. Alle soorten en merken naai machines. Defect geen bezwaar Groen's Naaimachinehandel, Vierambachtsstraat 114. R'dam Telefoon 36653. Naaimachines vanaf f 50.—, tevens trap- en inzinkbare naaimachines Adres: F. P. v. d. Let en Zn.. Groothandel in naaimachines. Obrechtstr 190, Den Haag. Te koop Teddybeer bont jas, spotkoopje. Rhynvis Feith- straat 2, Gouda. Vloerkleed, mooi patroon, te Zién" tïa 6 uur: Groenewegen, VtnkeSistraat 82. R'dam. ..../Lr koop aangehodemjaiket)» houten bureau 80 x 1.40 met A.N.W.B. Bondsauto-motor- rijschool Eversteijn. De oude vertrouwde school met de bekende gele leswagens. Des gewenst wordt U gehaald en gebracht. Violierstraat 32, Tel. 7315Q, Henegouwerlaa» 6. Tel. 36666, Rotterdam. In Den Haag: Huygensstraat 2, telef. 114518. Schaatsen slijpen. Hol en vlalc Slijperij „Schiedam". Singel 57a Schiedam, Tel. 66926. C. Peters geeft nu voor Lood 80 cent per K.G., Rood koper 75 ct. per kg. Geel koper 55 ct. per kg. Auto accu's f 7.Let ,op het juiste adres: Karveelstr. 46, Witte Dorp, R'dam. tel. 31226 Trouwlustigen Wij hebben old-finish clubkamers, diverse slaapkamers, liaardfauteuils, 1- en 2-pers. opklapbedden. Spi ralen, bedstellen enz. Geen Tbk- prijzen. Ziet onze étalages. Meubelmagazijn Gebr. Lind- hout, Zaagmolenstraat 17 (hoek Vletstraat), Rotterdam. Dames! Opvallend, zo'n slank figuur als krijgt door het dragen van ons beroemde ..El- ja" Rubbercorset., hetwelk duurzaam en voordelig is. Cor- •^ettenfabriek „Victoria", Zwart- janstraat 98. R'dam. Schiedam: Hoogstraat 143. Vaarwel Donderdag 30 Dec. vertrek. Ook voor U een koop je uit nette inboedel, v. Vliet, Parallelstraat 22 a, Overschie (eindpunt Bus D), Tel. 48239. Bel even op 36653 voor repa raties aan alle merken naai machines. Groen's Naaimachi nehandel. Vierambachtsstr. 114, Rotterdam. Bontwerk Vanaf heden wor den weer alle reparaties aan genomen Desgewenst bin ru 8 dagen klaar. Rhynvis Feitb- straat 2, Gouda. I NètTl K! meisje,-19 jaajyzsekt stoel, tafelbiljart 80 x 1.40 met leuke vriendin te Delft/ Brie/ toebeh.. Haardkachel. Koorn-lven No. T 6437 Dagblad Toe- markt 80, Delft. komst. Delft.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1948 | | pagina 4