WIE ZAL WINNEN IN SOUTH HAMMERSMITH? D\£ wereld avonturen van Frederik De Schuchtere voetbalhedstruden PAGINA 2 DONDERDAG 24 FEBRUARI 1949 AANSPORING TOT ALCOHOL- ONTHOUDING IN VASTENTIJD SOVJETS WEIGEREN TELLING VAN STRIJD KRACHTEN HOGER BEROEP BRACHT ZEVEN MILLE OP Vier musketiers EUROPEES kampioenschap DRIEBANDEN WILMAN NEDERLANDSE RADIO-ROMAN GEEN ANONIMITEIT UITGESTELD I De bisschoppen van Polen hebben de Katholieken aangespoord, dit jaar ge durende twee weken van de Vasten zich van sterke drank te onthouden. Het vorige jaar werd één week van onthouding toegepast. Het verzoek van de bisschoppen leidde tot de oprichting van 176 nieuwe drankbestrijdingsverenigin- gen. Volgens schatting daalde in sommige parochies het verbruik van alcoholische dranken tijdens de Vasten tot 90 pet. De grootste daling viel waar te nemen in de Goede Week. De Sovjet-Russische gedelegeerde in de ontwapeningscommissie, Jacob Malik, heeft verklaard, dat hij zich zou verzet ten tegen een Amerikaans voorstel tot benoeming van een werkcommissie voor het voorbereiden van een telling van wa penen en gewapende machten in de ver schillende landen. De commissie besloot met negen tegen twee stemmen (Sovjet-Unie en Oekraine) de werkcommissie te instrueren, studie te maken van plannen voor een telling van gewone bewapening en gewapende mach ten in de gehele wereld. De Haagse rechtbank heeft enige tijd geleden de koopman J. B. uit Den Haag wegens het verhandelen van galante rieën, die uit België waren gesmokkeld, veroordeeld tot een boete van f 10.000. subs. 360 dagen. De man vond dit wel rijkelijk veel en ging in hoger beroep, Hetgeen hem een hele uitgaaf bespaart, want het gerechtshof veroordeelde hem nu tot f 3000.boete, subs. 100 dagen hechtenis. De bekende Duitse vliegtuigbouwer prof. Willy Messerschmitt, gaf gisteren als zijn mening te kennen, dat Rusland binnen tien jaar over 'n grotere en betere luchtmacht zal beschikken dan Emg§- land en Amerika samen. Messerschmitt verklaarde, dat hem zowel door Rusland als door Amerika schitterende aanbie dingen waren gedaan. Hij had ze echter afgewezen, omdat hij zijn kennis en er varing niet "buiten zijn vaderland in prac- tijk wilde brengen- Nu de directie van het Rijksmuseum in Amsterdam heeft geweigerd om de hoed aan te kopen, welke mr. Danny Kaye droeg, toen hij nog niet kon lopen, is het laatste woord aan ons parlement. Wat zou de regering zeggen van een granieten monument op de Dam, om er de hoed op aan te brengen? den nauwelijks een vreemde keeper ge- zien of ze werden schot-schuw. Burnley daarentegen was van-dik-hout-zaagt- men-planken. Als een stel sjouwerman nen daasdei ze al bonkend en beukend door onze verdediging, die lichtelijk beurs was en de drie Burnley-goals wa ren heus geen gaven van Missus Fortuna. Ze verdienden de punten, de duiten en de eer! De Vier Musketiers, die de lakens uit delen in de League, kwamen van koude k-umissen thuis. Het was alsof ze het er om deden. Zowel leidend Portsmouth als de nummers twee, drie en vier (New castle, Derby en Manchester United) ver loren „out-right", zodat hun onderlinge verhouding ongewijzigd bleef. Het was kennelijk de reactie van de Beker spanning. Zelfs HuL City thans ons favoriete Cup-team leed zijn eerste nederlaag op een vijandelijk veld, zijn derde in een serie va., 35 wedstrijden! Maar Raich Carter, hun speler-manager, heeft als oude voetbal-rot natuurlijk het consigne gegeven: kalm-aan, dan breekt het lijn tje niet. Huil City heeft trouwens een tweede storm moeten doorstaan: de jacht naar kaartjes. Hele politie-volks- stammen waren op de been om 70.000 liefhebbers van 30.000 plaatsbewijzen te laten voorzien en ge kunt wel ongeveer raden waar dat op uit draaide: moord en doodslag! In Hull is er dezer dagen maar één vraag: „have you got a ticket? Het gaat tegen Manchester United persoon lijk! Lester City Lester is hier feuneties gespeld redde het dan eindelijk °°*- Lester heeft 210 minuten gevoetbald om een plaatsje in de laatste acht "f1,..®®1 scoorde (tegen Luton Town) in dit tijas- bestek t:en goals. De eerste wedstrijd eindigde in 55 gelijk en de tweede m 53 voor Lester. Statistici hebben uit gerekend, dat er in deze wedstrijd-serie één goal in elke 1VA minuut ter wereld kwam. Wat een (El) dorado voor beker- gekken! Onze vriend Teun, die er beide keren heen is geweest, vertelt.ons, dat hij voor geen tien pakjes Players ooit meer een Cup-match tussen Lester en Luton wil bijwonen, omdat men er sta pelgek van werd. Behoorlijke Cup match-teams scoren n.l. (bij vergissing) hoogstens twee keer per wedstrijd. Dat is zo usance geworden. Zulks komt door de politiek: geen doelpunten dan over onze cadavers. Om de leden van de Jongeren organisatie in de K.V.P. een degelijke politieke scholing te geven, is de stichting „Het Jan Robert Studiefonds" in het leven geroepen. Uit de opbrengst van dit fonds zullen de jongeren de verschillende wijzen van scholing trachten te bekostigen. Hiermede zou tevens de wens van Jan Robert, de eerste leider en stuwer der jongeren organisatie, vervuld zijn. Immers zijn streven was er geheel op gericht te bewerken, dat iedere jongen in de K.V.P., van welke stand ook, zich degelijk kon scholen op het terrein van theoretische en practische politiek. Wan neer het fonds goed zal werken zal de K.V.P. in de toekomst over vele goed ge schoolde krachten kunnen beschikken. De jongeren zijn er van overtuigd, dat Katholiek Nederland hen zeker zal wil len helpen. Vele vooraanstaande en lei dinggevende figuren in het politieke en sociale leven juichten dit initiatief toe. Het comité van aanbeveling bestaat uit de volgende leden: mr. Em. Sassen, oud- miniister van overzeese gebiedsdelen; prof. dr. Jos. Gielen, oud-min. van O., K. en W., lid der Tweede Kamer; Mgr. G. p. J. van den Burg, Deken van Amster dam; pater dr. Johannes O.F.M. Cap.; rector E. A. M. Paap; praeses W. H. Si mons; mr. G. C. J. D. Kropman, lid der Eerste Kamer; mej. A. Nolte, lid der Tweede Kamer; W. Steinmetz, lid der Tweede Kamer en wethouder van sociale zaken van Amsterdam; Th. J. D. M. Koer sen lid der Tweede Kamer; mr. F. V3n Wij'ck, wethouder van financiën van Am- 24. „Jawel, zei Ko Krauw nog eens, „Ik heb een pljtn. Laat me nu even denken en val me niet steeds in de rede. Stil, je maakt me in de war". „Maar ik zeg niets!" zei Frederik een beetje verontwaardigd. „Dat doet niets ter zake", merkte Ko Krauw op, „Luister, ik heb een plan. Ais ik nou eens ehehstil laat me nog even denken. Ko Krauw legde zijn kind in de hand en nam tijd om even na te denken. „Het 1.-, erg moeilijk" zei hij tenslotte. Joost knikte. „Ik heb een idee!" merkte hij toen op. „Als U nou eens de gedaante aan nam van Notaris Zwingelhout U Te Angoulème (Fr.) is Woensdag het tornooi begonnen om het Europees bil jartkampioenschap drie banden. De resultaten van de eerste dag luiden: car. brt. h.s. gem. Wevers (N.) 50 39 3 0.561 Broekhuizen (N.).. 35 89 3 0.393 Vingerhoedt (B.) 50 78 5 0-641 Desart (B.) 39 78 4 0.500 Domingo (Sp.) 50 74 4 0.675 Ventura (Sp.) 48 74 3 0.648 Lacroix (Fr.) 50 59 6 0.847 Rousse (Fr.) 38 59 0.644 druk haar verschijning °P de jongeman maakte. Mr. Armstrong?, informeerde zij, zodra ze' vond genoeg bewonderde te zijn. Haar stem klonk als muziek Ralph gaf er een dozijn Casella'3 Y°or. Hij was zich Si et bewust dat hij het meisje maar aanstaarde en totaal vergat zijn woord te doen. Heb je je tong ingeslikt?, vroeg Pat snibbiger dan in de bedoeling had ge legen: De dame is niet gekomen om aan gegaapt, wèl om ingelicht te worden! Ralph keerde tot de werkelijkheid te rug. Hij wierp Patricia een blik toe, die bedoeld was om haar ontzag in te boe zemen. Hoe waagde zij t, hem In te genwoordigheid van Miss Mc Lean te kleineren? Dat werd haar ingepeperd De laatste tijd voelde Pat zich erg gauw gepiqueerd en zonder de minste reden, naar zijn mening. Laat ons alleen, Miss Morris. Hij wilde het zeggen op de toon. die een chef tegen zijn ondergeschikte aan slaat. maar hoorde, dat zijn stem niet al te vast klonk, en het ergerde hem. Neemt u plaats, Miss McLean, ver volgde hij vriendelijk. U moet me helpen. Mr. Armstrong, zei ze, terwijl ze gracieus 'in een club fauteuil ging zitten en hem een stra lende glimlach schonk: Gisteravond hoorde ik Mario Casella in de studio van de L.B.C. Het was een openbaring. Wij ontvingen een stuk naar aanleiding van ons artikeltje van Dins_ dag 15 Februari over de as degradatie wedstrijden van de K.K. b V Excelsior. Niet alleen kwam deze reactie rijkelijk laat, maar bovendien was zij anoniem Wellicht kunnen wy er echter toch nog in een of andere vorm op ingaan, mits de inzender zijn naam aan ons beroeps geheim wil toevertrouwen. (Sportred.). In verband met de Technische Dag zullen de wedstrijden K F.. CFeijen- oord en D. F. C.H. D. V, S., die voor Zondag op het programma stonden, niet doorgaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2