Ervaringen van een leek in de missie GROETEN VAN DE „WILLEM BARENDSZ" )e positie van de ondernemer in het bedrijf avonturen van Frederik D\E "ft-A^E wereld Benelux-ministers naar Londen Canadees voorstel wint sympathie van de Nederla?idse hoedenindustrie Sabotage of onsreluk Pleidooi voor winstaandeel der arbeiders programma De Schuchtere PAGINA 5 De Veiligheidsraad Een hoed van Nederlandse origine model Angelique, Amsterdam MGR. KNEBEL GEVALLEN EN GEWOND WILMAN Zeven Benelux-ministers zijn Zondag avond om 6 uur met een extra .vliegtuig van de K.L.M. van Schiphol vertrokken naar Londen. Daar zullen zij vandaag de vergadering van de consultatieve raad der Westerse Unie bijwonen. De Nederlandse delegatie bestaat uit ministers Stikker, Schokking en Lief- tinck; voor België zijn het' de premieV en minister van buitenlandse zaken Spaak en de minister van defensie kolonel De Fraiter. De Luxemburge delegatie is sa- samengesteld uit de premier, Pierre Dupong, tevens minister van financiën en van de strijdkrachten, en Joseph Bech, minister van buitenlandse zaken. Volgens Ass. Press wint het Canadese voorstel ter beëindiging van de politieke impasse in de Indonesische kwestie lang zamerhand sympathie onder de delegaties bij de Veiligheidsraad. Verschillende delegaties zouden bereid zijn haar steun te verlenen aan het Cana dese plan, dat de Unci zou willen aan wijzen als de instantie, die moet trachten de moeilijkheden, die aan een Rönde- Tafelconferentie in de weg liggen, op te ruimen. De Veiligheidsraad zal hedenavond om negen uur Nederlandse tijd het debat over de Indonesische kwestie voortzetten. De Utrechtse studenten van de ALMA., de Academische leken Missie-Actie, wier eerstt doel het is, leken-intellectuelen voor te bereiden op daadwerkelijke deel neming aan het missiewerk, hebben Zon dag een vlaggedag gehouden om het af scheid te vieren van de medica Leonie Meier, die binnenkort naar Makassdr vertrekt om er te werken in het missie ziekenhuis, waarvan dr. Oomen directeur is. Zij is niet de eerste die uit Nederland weggaat. Maar op de feestvergadering te harer ere werd gesproken door de gouvernementsarti H. Niemer, die op Flores werkt en nu tijdelijk in Nederland vertoeft. Hij is de eerste Nederlandse Almist die terugkeerde van het missie front en het is alleszins begrijpelijk, dat vele Veritijnen waren gekomen om naar hem te luisteren. Op Flores. dat 700.000 inwoners heeft, zijn maar vijf artsen beschikbaar. Dokter Niemer vertelde van het weinige, dat wij niet-missionarissen, van de missie be grijpen. Wij weten zo weinig van de on metelijke offers, die iedere missionaris te brengen heeft, en vooral van de on metelijke verantwoordelijkheid, die hij zich zonder commentaar ziet opgelegd. Als medicus heeft dokter Niemer de izorg voor 150.000 Florinezen, voor een ziekenhuis, een bij-ziekenhuis en vijf poliklinieken. In elke kampong zijn Een transformator van 45 000 volt is te Beauior (Aisne) ontploft. Een paar ogen blikken later stonden de transformatoren van 15.000 volt eveneens in lichter laaie. Er zijn geen slachtoffers maar de scha de is aanzienlijk en wordt op tientallen millioenen francs geschat. Reuter meldt ,dat tevoren door onbe kende oorzaak gebouwen van het bydro- electrisch krachtstation te Gemissiat, het grootste van Frankrijk, zwaar door brand beschadigd werden. er 'n aardige, bijpassende hoed bij draagt. Onze hoedenindustrie zal er echter voor moeten waken, wederom -de markt met een fantasieloos massaproduct te over voeren wil zij niet het pas weer verover de terrein opnieuw en nu definitief ver liezen! Wij zagen echter in de laatste maan den in verschillende hoedenateliers aller aardigste voorjaarsmodellen, zooat wij in dit opzicht wel enigszins optimistisch durven zijn. Het ligt in de bedoeling van bovenge noemde commissie op de a.s. Damesbeurs in het RAI-gebouw te Amsterdam het Nederlandse publiek met de prestaties der hoedenindustrie op de hoogte te brengen. Daar wil men dan bewijzen, dat voor ons land het motto: kleedt U goed, draagt een Nederlandse hoed, werkelijkheid kan worden. De bekende Hongaarse prelaat, mgr. Knebei, die Zondag te Kwintsheul lief- dadigheids-predicaties zou houden voor de Stichting Hulpactie Hongarije, heeft dit slechts in de eerste H. Mis van half zeven kunnen doen. Bij het afgaan van de kansel struikelde hij en kwam zoda nig te vallen, dat hij een bloedende wonde aan het achterhoofd opliep. In de pastorie werd hem onmiddellijk genees kundige hulp verleend. Later op de dag werd hij naar Amsterdam overgebracht. Bij informatie vernamen we Maandag morgen, dat zijn toestand naar omstan digheden redelijk was. G 15 MAART

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 5