Ook Engelse amateurs gaven lesf Matige Bondsploeg verloor van Middlesex Emma verrichtte de stunt van de dag: 1-4 zege op Ajax! Fraai batten bij HDVS-HCC I SVV was bijna NOAD's eerste prooi geworden, maar toch 0-1 Gelijkwaardig finale-kwartet Tennis tour nooi te Parijs geeft verrassingen mÊÊm MAANDAG 23 MEI 1949 PAGINA 2 VAN DER BIJL BLINKT UIT Tweede helft Middelkamp geschorst Menlo voor hockey- kampioenschap uit geschakeld I - - Derde ronde om de K.lY. V.B.-beker DE TENNISUITSLAGEN Schrumpf (achter de verste paal) heeft zojuist na een wervelende solo-actie het énige S.V.V.-doelpunt gescoord, ver vóór zijn doel ligt N.O.A.D.'s doelman Den Turck verslagen. A.C.C. SLAAT HAARLEM SCHRUVfPF'S DOELPUNT MEER DAN ROODGROEN VERDIENDE Afbe op dreef tegen VSV Hij bezorgde Heerenveen 2-0 voorsprong SUjkhuis loopt 3000 meter ui hiiisehedé DRIE ROTTERDAMSE CLUES IN DE ACHTSTE FINALES Dordtse 2e klasser met tweede „reuzenzwaai" bij de „groten" NIEUW WERELDRECORD 4 x 220 YARDS ESTAFETTE Ronde van Brabant gaat niet door OM HET KORFB AL- KAMPIOENSCHAP ,<v /-■ In zijn geliefkoosde „standje" houdt A.G.O.V.V.'s stopper Jonker (midden) opruiming hij een der (permanent vruchteloze) B.V.V. aanvallen. België won van Wales De zomersporten doen weer haar intrede en deze opname geeft een beeld van de Valken in de' zeilwedstrijden van Hollandia op het Braassemermeer. LOUIS AXKIT NEEMT REVANCHE Ronde van Italië Prom.-degr2e en 3e klas ODS koestert illusie van „laatste lacher" Promotie en degradatie 3e en 4e klassers Frankrijk verloor van Engeland Met groot machtsvertoon, dat later wel haast in machtswellust oversloeg, heeft de Engelse amateurscombinatie van de Midd lesex Wanderers Zaterdagmiddag in het Goffertstadion te Nijmegen een 52 overwinning op een Nederlandse Bonds ploeg behaald. Tegen de techniek, de tactiek, de in telligentie en de schotvaardigheid, waai - mede de Engelsen de 10.000 aanwezigen menigmaal in vervoering brachten, had de zeer matige Nederlandse ploeg weinig in te brengen. En waren de Wanderers vooral In de tweede helft niet vervallen in salon-voetbal een luxe overigens, die zij zich wel permitteren konden dan had de man aan het score-bord nog wel enige malen in actie moeten komen. In de eerste helft gaf de bondsploeg nog vrij behoorlijk partij en dat zij toen de stand op 11 wist te houden, was tegen deze tegenstander een misschien niet onverdiend resultaat. Reeds na 7 min. kwamen de Engelsen aan de leiding, toen middenvoor Stannard uit een scherpe pass van rechtsbuiten Straud onhoudbaar langs doelman v. d. Bijl schoot (0—1). De Ned. verdediging moest hierop alles in het werk stellen om de sterke Engelse voorhoede, waarin de buitenspelers Straud en Reilly en de linksbinnen Kelleher uitblonken, het sco ren te beletten. Eenmaal gebruikte hier bij de zwak spelende spil (Willemink (Heracl.) zijp hand, maar de uitstekende Eng. spil Stroker miste de toegewezen strafschop. Aangemoedigd door dit mee vallertje trok de Ned. voorhoede ten aanval, maar eerst 7 min. voor rust wist de Wageningse middenvoor v. Weert zich keurig vrij te spelen en Zuiver in te schieten (1—1). In de voorhoede van de bondsploeg maakte linksbuiten Lang- wenus (Winterswijk) een goede indruk; zijn spel houdt beloften in voor de toe komst. In de tweede helft was er nog slechts één Nederlander, die op het prae- dicaat ,,brillant" aanspraak maakte moedig en stijlvol verdedigde de Fe fie ri oord-keeper v. d. Bijl zijn doel tegen de machtige voorhoede van de gasten. Driemaal moest hij capituleren voor on houdbare schoten van Kelleher, Stannard en Dyke en de laatste maal voor een kopbal van zijn assistent, linksback Ad vocaat (D.F.C.). Door ontelbare, indruk wekkende safes wist hij echter een de bacle te voorkomen. De voorhoede van de gastheren kwam er na rust practisch niet meer aan te pas. Eenmaal nog slaag de rechtsbinnen Adang (Bleijerheide) er in op meer of meer toevallige wijze linksback Godsten te passeren en on houdbaar in te schieten (25). Het Bondselftal, dat Zaterdag 28 Mei 's avonds om 7 uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen de Middlesex Wanderers aantreedt, is als volgt samen gesteld: Doel; De Munck (Sitt. Boys); achter; Everse (Neptunus) en Van Bun <M V. V.); midden; Stoffelen (Ajax), Terlouw (D.C.V.) en de Vroet (Feijenoord): voor: Beun (Xerxes), Schaap ('t Gooi), Bran- des (Feijenoord). Timmermans (A.D.O.) en Clavan (A.D.O.). De sportcommissie van de N.W.U. heeft de renner Middelkamp wegens ongemo tiveerd opgeven in de Ronde van Neder land van 23 Mei t.m. 23 Juni geschorst. Bij de bepaling van de strafmaat is reke ning gehouden met het feit, dat dit de eerste maal in zijn lange carrière is dat een strafmaatregel tegen hem moet wor den gentmen. De schorsing brengt mee dat Middelkamp niet zal kunnen deelne men aan het kampioenschap van Neder- In de striid om het hockey-kampiocm-1 schap van Nederland heeft gisteren De- venter voor een verrassing gezorgd door in de Koekstad Venlo met 21 te ver- slaan De Limburgers zijn thans uitge- j speeld en blijven staan op 6 winstpunten, terwijl HHYC dc leiding in handen heefl met 8 punten. De Venlonaren zijn dus' uitgeschakeld. Deventer doet nu (jlleen de j Hagenaars nog enige concurrentie aan. doch een ernstige bedreiging vormen de Oostelijken niet. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp H.H.Y.C. ..5 4 0 1 8 31—2 Deventer 5 3 0 2 6 1214 Venlo 6 3 0 3 6 13—11 Leeuwarden 6 1 0 5 2 433 Bij de dames speelden Union en Am sterdam in Nijmegen me'. 11 gelijk, door welk resultaat de hoofdstedelijke dames de leiding van E.M.H.C. konden overne men. Ze hebben nog slechts één punt uit de laatste wedstrijd nodig om kampioen te worden. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp Amsterdam E.M.H.C. Union Groningen 0 2 2 5 16—6 15— U 7—7 7—21 Hoofdklasse: Leimonias ILeimonias II 9—3; DDV—ELTV 12—0; Spleghel—Alta 9—3; Victoria—Thor RW 0—12; Festina—Park Marlot 9—3; Hilv. LTC—NMC 10—2. Eerste klasse: Thor RW IINMC II 55; JoySobri 7—3 (Joy kampioen); Gooiland Hoe fraai ook de overwinningen van ACC op Haarlem, Bood en Wit op HCC II en die van VOC op HBS mo gen zijn, de spannende, tevens fraaie ontmoeting tussen Hermes-DVS en HCC I spant, op deze tweede compe titie-dag van de Ned. Cricket Bond, toch wel verre de kroon. HCC I begon met het hoge totaal van 264 runs bijeen te slaan voor het verlies 1—9; Groen Wit—Haarl. LTC 5—5; Ensch. land op de weg, dat op 19 Juni te Val- LTC—DOV II 5—5: PMlhnrmonie—Woburn- kenburg wordt gehouden. park 10—0; Bast. Baz.—Quick 55. Hillègersberg 9—1; NMC m—Leimonias III van zes wickets, waarop de HCC-aan- 1 voerder zijn innings sloot. Van Riemsdijk Een duo aan de kop, een ander tweetal onmiddellijk daarachter. B. V. V. en S. V. V. hebben met precies geluke prestatie lijst de leiding, A. G. O. V. V. en Heerenveen hebben beide een zelfde aantal winstpunten als de twee kop lopers maar ook beide reeds een wed strijd meer gespeeld. Met nimmer verflauwende hardnekkigheid heeft A. G. O- V. V. voor de herovering van zijn kans gestred,en: de stoere Apel- doomse defensie sleepte tegen de mooie maar machteloze B V. V.-aanval een 0—0 gelijk spel uit het vuur. En nu kon S. V. V. zijn punt achterstand op de Bosschenaren inlopen want hoewel N. O. A. D. dichter dan ooit was bij ztjn eerste kampioenszege en de Schiedam mers (ook nu weer week in de stom- linie) het succes niet geheel en al verdienden, waren het laatstgenoemde die in Tilburg met 01 aan het langste eind trokken. En daar komt in stijgende drift Heerenveen tèch nog zijn zeer ernstige gooi doen naar dc titel: V. S. V. vocht tegen de geladen Friezen tever geefs voor de herovering van zijn kans, ten tweede male faalde de gretige Velser middenvoor Van Onselen tegen de stopperloze Heerenveen-defensie (die hem toch eigenlijk een dorado zou moeten bieden) en Heerenveen behaalde met 31 de grootste zegen van de dag. Met wedstrijden als A. G O. V. V. B. V. V.. S. V. V.—B. V. V. en S. V. V.— Ileerenveen nog in het verschiet belooft het dus wel een spannende finale te worden, waarbij het uiteindelijk nog zo gek zou kunnen blijken om S. V. V. Heerenveen tot het laatst te bewaren De uitslagen luiden: HeerenveenV.S.V NoadS.V.V B.V.V.A.G.O. V.V De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp Vrij fortuinlijk Is S.V.V. aan het be slissende doelpunt gekomen, fortuinlijk omdat het enige doelpunt van de wed strijd na een half uur in de tweede helft werd gemaakt door Schrumpf. die bui tenspel stond. Scheidsrechter Van Laar wees naar het midden, maar daarna ging hij raad inwinnen van de grensrechter die had gevlagd. Toch bleef de stand 10 en de tot dan toe nog smeulende onte vredenheid met de scheidsrechterlijke beslissing werd een knetterend vuur. Be hoorlijk spel werd toen niet meer ver toond. De fluitconcerten waren niet van de lucht en de wedstrijd werd veel har der Voor dit incident wa8 de strijd al even nietszeggend verlopen. Beide par tijen misten vele kansen. Van de kant van NOAD was dit niet te verwonderen met een voorhoede, die het „systeem" van twee man in de aanval voor een groot gedeelte had losgelaten en d>*=- wege iets agressiever optrad, maar niet doortastend genoeg was om Van Schijn- del ook maar een moment in het nauw 3—1 0—1 0—0 te brengen. En de S.V.V.-aanval miste voor doel het schot, dat de dikwijls tech nisch goede aanvallen had moeten be sluiten. Na de pauze de stand was toen 00 kwam NOAD sterker ln het of fensief en kreeg Opsehoor ruim gelegen heid zijn kwaliteiten te tonen, maar het schot bleef ook hier uit. Na het doelpunt van Schrumpf kreeg NOAD nog een paar maal gelegenheid gelijk te maken, maar Van Heeswijk werd in het doel gebied stevig van de bal gezet en later ging zijn kopstoot over doelman Op- schoor heen, juist langs de paal. B.VV. S.V.V A.G.O.V.V. Heerenveen V.S.V. Noad 7 10—6 12—10 10—6 20—16 15—15 2—16 SVV. V.S.V. A.G.O V.V. J m Heerenveen Q O z S.V.V. 0-4 1-0 4-0 V.S.V. 1-0 0-1 1—4 5-1 A.G.O.V.V. 0-0 3-1 3-1 B.V.V. 2-2 3-0 0-0 2-3 0-0 Heerenveen 4-4 3—1 1-3 1-2 NOAD 0-1 0-2 1-1 0-3 Reeds 3 minuten na het begin van de wedstrijd HeerenveenV.S.V.. nam Hee renveen de leiding, doordat Abe Lenstra na een pass van linkshalf De Jong de bal meenam en laag inschoot (10). Hee renveen bleef voorlopig de toon aangeven maar de kansen, die de voorhoede zich wist te scheppen, werden meestal te zach' ingeschoten. Wel werkte V.S.V. zich na een kwartier iets los en bracht de voor hoede het tot een tweetal hoekschoppen, maar vooral Jan Lenstra was de Velse- naren dan steeds de baas. Daarna miste Molenaar een opgelegde kans voor de Noordelijke kampioenen. In deze periode was het een lust voor het oog de actieve Abe Lenstra aan het werk te zien. Wel wist hij bij een opgelegde kans, hem dooi Jonkman geboden, het net niet te vinden, doch toen Brandsma na een half uur flink doorzette, was het uiteindelijk Abe, die de bal langs Snijders joeg. Aan de andere kant redde de blauw-witte doelman schit terend bij 'n schot van Hazeveld. waarna tot aan de rust Heerenveen vrijwel door lopend in het offensief was. In deze pe riode onderscheidde Snijders zich in hoge mate; eenmaal kwam de lat hem te hulp bij een schot van Abe Lenstra. Vijf minuten na de hervatting kopte Jan Lenstra bij een hoekschop de bal 'p eigen doel (21). De Velsenaren kwamen vervolgens geducht opzetten; zij kregen goede kansen, bij een waarvan Sterk te -l 1 ni* nnl*l AZlf D tl J li J, Stralend weer en een uitstekende orga nisatie van de R.K. Enschedese Atletiek vereniging hebben de eerste nationale athie'iekwedstrijden van dit seizoen in het Enschedese Van Heek-park tot een groot succes gemaakt. De 100 m. heren leverde een felle strijd tussen Jo Klein en Gabe Scholten. Klein won deze strijd in 10,9 sec., dezelfde tijd als zijn rivaal De 100 m. dames won Gre de Jong ln 12,6. H. de Kroon van A.D.C. won de 400 m. heren in 51,2 voor zijn clubgenoot Ben Nusse. De 800 m. bracht een zege aan de Zuid. kampioen Wim van Son (P.S.V.), die aanvankelijk in derde positie lag, doch zich op de laatste meters door een forse eindspurt eerste wist te plaatsen in 1.59,4 voor Meyborg (Siomo) in 1.59,5. Op de 3000 m. gaven van Rooyen (Hol land) en v. d. Berg van „Vlug en Lenig" Wim Slijkhuis uitstekend partij. Deze won in 8 min. 48,4 sec. Het polshoog was yoor Lamoree met 3,70 m„ het speer werpen voor Lutkeveld met 58,30 m. en Bulder won het hoogspringen met 1.75 meter. en Gallois zorgden voor een Openings stand van 154 runs, een zeldzaam ge beuren in het hedendaags eerste klas cricket. Van Riemsd'ijk scoorde 62. ter wijl Gallois voor een kostbare 86 (10 x 4) uit was. De slowbowler J. Scheffer van Hermes had nog de draaglijke cijfers vatl 4 voor 71. Met de thee-pauze had Hermes 72 runs op het bord voor 3 Wickets doch een grote stand tussen Tettelaar en D. v d. En-de bracht daarna het totaal op 194. Hiervan had D v. d. Ende een kansloze en zeer fraaie 87 (14 x 4) gescoord, ter wijl Tettelaar in z'n 69 niet minder da-n 0 zessen maakte. In 40 minuten scoorde dit paar 125 runs. Wei „brighf-batten wat d-eze Schiedammers ten beste gaven! Op 260 voor 9 voo-r Hermes was de tijd verstreken, zo-dat de match, onder zeer grote spanning in een draw eindigde. Aanvoerder Nolet bleef met 18 not out, doch kon d-e benodigde vijf runs niet meer scoren Van beide kanten was het veldwerk uitstekend "geweest. Haarlem leed wederom een nederlaag en maakte derhalve een vrij wat minder gunstiger start dan in 1948. toen de eer ste wedstrijden zo vlot gewonnen werden Thans werd tegen de kampioenen ACC met 66 runs verloren. Tegenover de 122 van ACC. waarvan W van Weelde een goede 33 en Sanders 31 not out, die met Alan-dt (9) de stand van 9 voor 85 op 122 brachten, kwam Haarlem niet verd-er dan 56 Op een gegeven ogenblik hadden d-e bowlers van ACC, Sanders 4 voor 14 .en W. van Weelde 519, acht Haarlem- wickets neer voor... - 28 runs! PW trok met een jeugdig team naar Nijmegen, waarvan verscheidene batsmen eerst nu met eerste klas-bowlen kennis maakten. Quirk beson met 163e waarvan aanvoerder De Vries met een uiterst fraaie 41 not out bleef. De veteraan Höpink bowlde 7 voor 63. PW faalde hierop lelijk en was voor 42 runs uit, zodat de verre terugreis met een neder laag vatl 121 runs aanvaard moest wor den. De ontmoeting in Den Haag tussen Rood en Wit en HCC II eindig-de in een kleine, doch verdiende victorie voor de Haarlemmers, die eerst aan bat gaande, juist boven de 100 (102) kwamen. W. Kramer scoorde een aantrekkelijke 35 en Hagenaar een harde 32 (4 x 4). Nadat het totaal van HCC ,11 tot op 70 voor 4 was gekomen, trad een collapse in en was het hele elftal uit voor 85Bijleveld had m-et 530 prachtig gebowld, evenals Hein Winter (4—19). In Amsterdam, tussen VVV en Kam pong een match met lage totalen, d-öor Kampong met 10 runs gewonnen, VVV 65 en Kampong 75. Een tweede in-nings bracht geen ander resultaat (VVV 68 voor 4) en Kampong 43 voor 6, want toen was de tijd verstreken. Aan beide kanten matig batten, doch goed fielden V.OC. behaalde een overwinning op H.B.S. met 47 runs: de thuisclub kon op 205—8 sluiten. Terwiel scoorde een prach tige 53 n.o, H.B.S. antwoordde met een totaal van 158. Van Vliet noteerde ee-nu opmerkelijk goede 39. Het blijkt nu inderdaad „menens" te zijn in de beker-strijd, want alle favo riete ploegen, die zich in deze der-de ronde hadden gespeeld, gaven gisteren alle aanleiding om aan te nemen dat zij nu ook met alle toewijding naar de finale streven, in welke opzet zij alle nu in zo ver zijn geslaagd, dat zij samen volgende week de achtste finales gaan verspelen. „Geen Verrassingen" luidt de eerste al gemene conclusie van gisteren; de zwakke zusjes worden er nu onverbiddelijk door de groten uitgewerkt en ook een ploeg ais de tweedeklasser Emma mag stellig alB een dier groten worden gekenmerkt. Want de Dordtenaren verrichtten giste ren weer de stunt van de dag, een nieuwe „reuzenzwaai", waartegen nu ook Ajax niet bestand bleek, zelfs een gewaar Behuwd Ajax niet. Werd twee weken gele den een volledig Xerxes het slachtoffer van een Emma-in-top vorm (40), nu moest het grote Ajax in eigen Amsterdam met 14....! het hoofd buigen voor de onweerstaanbare combinatie van energie en kundigheid die de mentaal blakende Dordtenaren ten toon spreidden. De estafette van de Zuid-Californische universiteit heeft weer het wereldrecord 4 x 220 yards verbeterd. Een week gele den legde deze ploeg de afstand af in 1 mtn. 24,4 sec., waarmede het oude wereld, record van 1 min. 25 sec. van de Stan ford universiteit met 0.6 sec. werd ver beterd. Vrijdagavond legden George Pasquali, Ron Frazier. Norm Stocks en Em Patton de afstand af in 1 min. 24 sec waardoor dus 0,4 sec. van de tijd werd afgeknabbeld. In verband met de gewijzigde bepalin gen voor amateurs zal dit jaar de tweede Ronde van Brabant geen doorgang vin den. Het rondecomité ziet §een moge lijkheid alleen voor medailles, lauwertak ken enz. een dergelijke ronde te organi seren Óp de aanvankelijke datum. Zon dag 26 Juni, is nu de ronde va-n St. Wil- lebrord voor nieuwelingen, amateurs en veteranen ingelast. Voor de competitie om het korfbal kampioenschap van Nederland waren de uitslagen: RiglerbleekBlauw Wit 26. VitesseHet Zuiden 10. Blauw Wit Het Zuiden P.S.V Vitesse Rigtersbleek nu: 7 6 1 12 42—22 6 4 1 1 9 25-17 5 1 1 3 3 16—24 6 1 1 4 3 21—32 6 1 1 4 3 15—24 AJAX—EMMA 1—4. De verdiensten van het Dordtse succes worden nog groter, wanneer men weet, dat Ajax volledig in het veld kwam. Uiteraard demonstreerden de Amsterdam mers een technisch overwicht, doch dit bleek niet vo&doewde te zijn, om er het enthousiasme van de bezoekers mee stuk te spelen. Het eerste succes viel aan de Amster damse kant. Michels kreeg de bal op het hoofd en doelman Scholten was kans loos geslagen. Dit doelpunt haalde er de moed niet uit bij de Dordtenaren. Inte gendeel, het werkte als een zweepslag en binnen enkele minuten was de stand door W. v. d. Gijp alweer gelijk (11). Na de rust leek het of Ajax het von nis zou gaan voltrekken. Emma vocht met de rug tegen de muur en haar on verzettelijke achterhoede met Scholten aan het hoofd redde in dit stadium de wedstrijd. Na ruim een kwartier werd de strijd practisch beslist door v. Welzems, die de stand op 12 bracht. Ajax bleef aanvallen, doch het elan was eruit en toen de Ajax-doeLman een paar no-ncha la-nte beurten had, maakten J. v. Gijp en v. De-ken-burg defenitief een einde aan eventuele Amsterdamse aspiraties. ROTTERDAMSE ZEGES. Ook Feijenoord kwam aan een hoge score, al konden de Rotterdammers pas in de tweede helft hun meerderheid uit drukken. Ruststand was 11 door v. Hoek en Wolffram en men vreesde in Rotter damse kring reeds een herhaling van de magere competitieresultaten tegen deze Amsterdammers. Maar na tien minuten in de tweede helft was het door Kilsdonk en v. Hoek (uit een penalty) al 3I en Zeeburgia kwam er niet meer aan te pas, zodat Feijenoord's vierde doelpunt lm de laatste minuten no-g maar een formaliteitje was. Neptu-nus kwam eveneens royaler uit de bus dan verwacht wns en revancheerde zich voor de competitieresultaten teger. K. F. C. thans in de Koog zelf met 23. Wel nam K. F. C. de leiding door de op de voorgrond tredende Badjet, maar inval. Ier Eykenboom zorgde voor een 11 rust stand. En het was v. d. Hoeven die met twee zeer goede doelpunten in de tweede helft de Rotterdammers een 13 rust stand bezorgde. K. F. C. legde het zwaar tepunt op de aanval maar kwam niet ver der dan 23 andermaal door Baljet. De derde Rotterdamse club (zij het dan pseudo) die zich in de achtste finale van een plaats, verzekerde, was de derdeklas ser Slikkerveer, de 12 overwinnaar van Unites. Ook Alphen. eveneens derde klas ser, had een fikse prestatie als ruggesteun n.l. 32 op Alphen. En in de aanvang spraken de zenuwen dan ook een hoog woord. Maar door een doelpunt van mid- voór Verhoeven verkreeg Slikkerveer de nodige rust, nog meer toen diezelfde Ver hoeven een mistrap in de Alphen-achter hoede met een tweede goal had afgestraft. Een kwartier voor het eind haalde Alpher uit een strafschop tot 21 in, maar verder ook i^iet. C. V. V. VERLOOR. C. V. V. was de enige Rotterdamse ver tegenwoordiger in de zes Westelijke duels, die het niet tot succes kon brengen. De tweedeklasser gaf geen onverdienstelijk veldspel te zien maar was in de aanval niet opgewassen tegen de gerenommeer ds D.W.S.-verdediging. De Amsterdam mers vonden de weg naar het doel beter, voor rust door Kil en Sanders en na rust. door dezelfde spelers; 40. De zesde en laatste wedstrijd in het Westen betrof een interne tweedeklas aangelegenheid in District I en derhalve voor ons „te ver van huis"; W. F. C. bleek zijn betere papieren waard en klopte Vn- lendam met 31. Dan was er nog in Amersfoort een West-Oost-due] ln de la gere regionen: tweedeklasser H. V. C. had aan de Oostelijke derde klasser S. C. E. geen kind: 61. OOST EN NOORD. De twee krachtmetingen tussen Ooste lijke en Noordelijke eersteklassers zijn beide in het voordeel van Oost uitgeval len. want het Nijmeegse Quick toonde zich in Groningen met 2—3 over G.V.A.V, de meerdere, terwijl Heracles in eigen Al melo met 10 baas bleef over het Gro ningse Be Quick. Voorts hadden 2owel Oost als Noord een eigen eersteklas-twee deklas-duel: de Enschedese Boys kwamen met 30 tegen de voormalige eersteklasser P. E. C. royaal over de lijn, maar Velocl- tas moest et tegen tweedeklasser Ger- manicus nog hard voor vechten; 2—3. HET ZUIDEN. Ook het Zuiden brengt alleen maar eersteklassers in de achtste finales. Daar bij was één verrassing, want Heimondia slaagde er in om bij N.A.C. in Breda een 1 gelijk spel en daarmee een plaat» in de volgende ronde weg te kapen. Maar M.V.V. en Willem II hadden niet de minste moeite met het kleingoed dat Baardwijk en N.S.V. tegen deze matado- ren bleken te zijn: 31 en 03. Daaren tegen had Sportclub Emma het bij de Maastrichtse tweedeklasser Standaard niet gemakkelijk; 1—2, terwijl ook de S-ittardse Boys tegen Tilb'urgs voormalige vierde eersteklasser RKTVV (bedwinger van P.S.V. en Hoensbroek) maar nauwelijks met de hakken over de sloot kwamen: 1.0 In de achtste finales hebben zich nu plaatst: drie Westelijke eersteklassers, drei Westelijke tweedeklassers, een Westelijke derdeklasser, drie Oostelijke eersteklas sers, een Noordelijke eersteklasser en vijf Zuidelijke eersteklassers. verwachtte, liefst in een van haar kam pen tegen haar vriendin mevr. Dupont- Osborne. is in de derde ronde van het dames-enkelspel onverwacht uitgescha keld door een Engelse speelster, mej. Curry: 46 9—7 62! De Amerikaanse had een offday; haar spel sloot niet, haar aanval strandde op te vroege misslagen. Mej. Hermsen speelde heel goed in de eerste set tegen de Britse mej. Quertier. had goede volleys en dropshots, doch gen de lat schoot. Bij een uitval van de toen mej. Qqertier tempo en vaart op- thuisclub belandde een kopbal van Abe voerde, was zij veel sterker en won met tegen de paal. Het spelbeeld bleef vrij wel gelijk: een constant aanvallend V.S.V met diverse hoekschoppen tot resultaat afgewisseld door snelle uitvallen der blauw-witte voorhoede. Molenaar miste bij een dezer uitvallen een vrij gemakke lijke kans, doch een kwartier voor het einde beging'Snijders bij een tam balletje van Brandsma een grove fout en de stand was 31. Aan het overwicht van v.b.v, kwam toen een einde en de partijen waren Ln de resterende minuten aan elkaar ge waagd. Abe passeerde eenmaal op onna volgbare wijze de Velser verdediging en bood Brandsma de kans van de dag; twee meter voor open doel Staande schoot dez? echter precies in de handen van de doer- wachter, zodat in de stand gee veran dering meer kwam. 36 6—2 61. In het heren-enkelspel heeft Van Mee geren goed gespeeld tegen de sterke Amerikaan Patty. Hij hield zijn slagen op vaart, hij passeerde verrassend goed, kwam in de eerste set op 54, doch kon het niet tot een set brengen: 57. Beide t Mej Brough, de drievoudige kam-1 volgende 64 64 voor Patty, die zich j pioene van Wimbledon, de speelster die echter geheel geven moest, men stellig in de eindstrijd van Parijs De eerste verrassing m dit nummer was de nederlaag van Bergelm, met zeer rake cijfers 4—6 0—6 3—6 tegen de taaie Franse speler Abdessala'p- Bergelin had evenmin zijn dag als Brough Ook hij werd moedeloos onder het falen van zijn slagen En een nieuwe verrassing was de grote moeite, welke Gonzales, de sterke Ame rikaanse „newcomer", h3^ om van de kleine Zweed Johansson te winnen. Bru taal trok deze ten aanval, keer op keer naar het net. uitnemend vollerend, zelfs de hardste Amerikaanse forehands Met 5—3 en 40.15 leek hij de set te gaan win nen doch Gonzales had zijn sterkste dri ves in reserve, won de game, kwam in de volgende weer op 15:40, op eigen ser vice, sloeg er zich weer door heen, kwam 65, doch eerst bij15—14 won hij de set door een doorbraak door de ser vice van Johansson. De tweede won hij met 64, om toen de derde, zeer ver moeid, met 06 te laten lopen, in de vierde was Johansson weer de gevaar lijkste in aanval (64); met 32 en 30:0 had de Zweed een mooie kans op 42. doch opnieuw bleek Gonzales zijn sterk ste spel te kunnen geven in gevaar Hij won deze game en eindigde met een on houdbare service game: 64. Andere uitslagen waren: Sturgess sl. Thomas 6—3 6—4 6—0: Gonzales sl. Du- buc 8—6 6—2 9—7; Parker sl. Balbiers (Chili) 7—5 6—2 6—2; Cucelli sl. Puncec 4—6 6—2 7—5 6—3. In het gemengd dubbelspel wonnen mej. Hermsen en Van Meegeren de eer ste ronde van mevr. Henry en Poignon 64 6—4, doch werden daarna geslagen door mej. Mc Guire en Grandet 63 7—5. Mevr. Scholten en Lesueur verloren van mevr Jucker en De Kermadec 46 0—6. Mevr. Boegner en Borotra sloegen mevr. Watermeyer en Cockburn (Z.-A.) 6—4 57 6—3. In het damesdubbelspel een tweede nederlaag van mevr. Schol- ten met mej. Cor tegen mej. De Borman en mevr. Walter 26 46. Te Luik heeft het Belgische elftal vol komen verdiend met 31 van Wales ge wonnen. De opstelling der Rode Duivels was: doel Meert; achter Aernaudst en Gil lard; midden Van der Auwera, Carré en Mees; voor Lemberechts, Govard. Mer mans, Freddy Chaves en De Herdt. Wales trok onmiddellijk ten aanval en hield het spel enige tijd, op de Belgische helft, zonder evenwel tot resultaat te komen. Langzaam-aan kwam er samen hang in het Belgische team, het spel gin* meer gelijk op en enkele goede Belgische 1 aanvallen kwamen tot ontplooiing. In de 13e minuutbrak Govard door de Welse verdediging, na een lange pass van Cha ves, en zijn schot gaf keeper Hughes geer 1 kans (10). Daarop namen de Belgen he initiatief in handen en in de 37e min. kon i den ze hun overwicht tot uitdrukking brengen in een doelpunt van De Herd* (2—0). Onmiddellijk na de aftrap liepen zij andermaal storm en Govard passeerde voor de derde keer Hughes (3—0). He' spel kreeg nu een zeer fors karakter en scheidsrechter moest herhaaldelijk in grijpen. - Na rust gaven de gasten de toon aan en in de twintigste minuut, kon Ford de achterstand verkleinen (3—1). Tot 't ein ie toe ging de strijd gelijk op, de Belgen De beslissing inzake de promotie en degradatie in het Oosten is gisteren ge vallen: NEC. heeft zich als eerste-klas- ser gehandhaafd. De Nijmeegse club won de thuiswedstrijd tegen Gelria met 5—0 en tegelijk verloor de enig overgebleven concurrent Labor in Zutphen met 1-0 van Be Quick. Hierdoor heeft N E C een ie we bxujkalgemeen wel iets lil Iaantal punten behaald, dat door de peelden o 01.i,npSe kon tenslotte alle S Deventernaren onbereikbaar is. die dus 'nstuimige1 maar ietwat simplistische Wei j hun geluk het volgend seizoen wederom se offensieven afslaan. Kort voor het eind signaal wisten ze keeper Hughes nog twee N.E.C. 7 maal te belagen zonder dat e,- evenwe Labor 7 wijziging kwam in de stand. Be Quick 8 Bij de Belgen was Govard zonder enig" iNeo 1 twijfel de beste speler. lGelri» 7 in de tweede klas dienen te zoeken. - 1 12 17— 3 2 2 8 15— 7 2 3 8 10—12 4 2 6 11—14 2 S 2 522 Alkmaar heeft het met zijn tweede meeting goed getroffen: veel publiek, aangelokt door het fraaie weer, en goede, inschrijvingen. De opkomst van paarden liet niets te wensen over. In de Alkmaar-Prijs nam Monsieur Hol lo direct het commando op zich, na veel gespring van alle deelnemers, waaronder New Spencer, de favoriet. In de 3de ronde kwam Mc Heny opzetten om naast Mon sieur Hallo te komen, zonder deze echter te kunnen passeren, De laatste 30 meter was de draf van Monsieur Hollo echter nie-t al te zuiver meer en deswege volgde diskwalificatie, een wel wat zware stra! voor een vierde klasse. Hierdoor werd Mc. Heny winnaar en deze bracht de mooie uitbetaling van 24.40. De Bergen-Prijs was een wandeling voor Marianne A, in handen van W. H. Geersen. De merrie nam na 2 ronden het commando over van haar naamgenote en werd daarna niet meer bedreigd. De koppel weddenschap bracht- hier de mooie uitbetaling van 10,70. De start voor de Heiloo-Prijs was niet eenvoudig en mislukte twee maal. De derde maal was het veld goed weg, met Lady Heny aan de kop voor Lee Axkit en Kentucky King. Dit drietal beheerste de gehele course, de rest speelde geen rol. Na felle strijd wist Lee Axkit fraai te winnen. In de Castricumprijs nam Limbus de kop voor Kruger en King Spencer. Even vie] Kruger door fouten terug en toen kwam King Spencer naast Limbus Deze strijd duurde twee volle ronden en toen beide moe gestreden waren, wierp Kru ger zich opnieuw in de strijd en me succes. Binnendoor bij King Spencer en buitenom bij Limbus wist Ten Hagen de eerste plaats te bereiken. Een zeer moote overwinning! De lange afstand van 2340 meter was ook nu weer zeer interessant. Joe Axkit nam de kop, doch Louis vloog er in korte baan-speed om heen. Geersen kon toen naar believen het tempo regelen en hield Joe aan de buitenkant. Na 1 ronde kwam Irene Francis opzetten, hetgeen de spanning deed toenemen. In de laatste ronde liep Louis echter bij het veld weg en won zoals hij wilde. Tot slot een geam meerde korte baan. Alkmaarprijs: 1 Mc. Heny 1,32,3 24.40 en 3,30; 2 Little Anton D 1,50 en 3 Lord Heny 1»60. Bergenprijs: 1 Marianne A 1,33,2 1,80 en 1,20; 2 Marianne V 2,50; 3 Nita K i,40. Gekoppeld 10,70. Heilooprijs: 1 Lee Axkit 1,28,1 3,50 en 1,90; 2 Kentucky King 1,80; 3 Larri kin 2. Castricumprijs: 1 Kruger 1.28,5; 2.10 2 Limbus; 3 King Spencer. Gekoppeld 19. Limmen-prijs: 1 Louis Axkit 1.26,6 1.80; 2 Irene Frances 1.26,8 1.50; Eton Brewer 1.28,8. l-80- Gekoppeld 7 80 Heemskerk-prijs: 1 Kiaz-ina Axkit 0.59,8 2 Guy Hanover 1-02,4; 3 Johannes 1.02.9 4 Lucky Fanfare 1.03,4, totalisator-win- nend le serie 5, 2e serie 1.30, 3e serie 1 10 4e serie 2.50; finale 1.50, kop pel finale 2; definitief winnend 8.20. plaatsen 190, 2,30, 6.20. Zaterdag is de Ronde vain Italië be gonnen De eerste étap-pe, Palermo—Ca ta-na (281 Km.), werd gewonnen door Fazio in 7 uur 47 min. 55 sec.; 2 Carrea op 2 sec.. 3 Cottur op 2 min. 4 sec.: 4 austo Coppi op 8 min. 2 set. 5 Corrieri, Bartali, Leoni, Maggini zelfde tijd als Coppi. De tweede étappe. CatenaMessina (163 Km.) was voor Maggini in 4 uur 47 min. 48 sec. Daarna kwamen In dezede tijd Cottur, Schaer (Zwits.), Ronconi en De Santi. De Belg Jomaux werd zesde in 4.48.49, voor Bartali en Fausto Coppi, die met 'n groot peloton binnenkwamen, werd 'n tijd van 4.50.10 genoteerd. Fa-zio moest na deze étappe zijn rose trui afstaan aan Cottur. Twee Dordtse ploegen aan de kop in de p. d. 2B: promotiecandidaat Fluks en tweede-klasser O. D. S., maar het Rotterdamse D. H. Z. behoudt gelijk waardige kansen. Fluks nam thans tegen The Rising Hope geen genoegen met een 00 maar behield met 20 beide punten in de Merwe-stad. En O. D. S. (dat in zijn laatste wedstrijden opmerkelijk ■productief blijkt) won de eerste van zijn twee laatste wedstrijden tegen V, F. C. in Vlaardingen met niet minder dan 16, hetgeen echter wel eens tot mentale gevaren voor de return zou kunnen leiden. Als we echter aannemen, dat O. D. S. ook in Dordt zelf aan bet langste eind zal trekken, dan zou de tweede-klasser eindigen op een totaal van 11 punten. Fluks en D. H Z. moeten nu nog tweemaal tegen elkaar!! en starten deze finale-in-duplo beide met 8 punten. We mogen dus wel zeggen, -dat het de lachende derde zal zijn O. D. S7 4 1 2 9 23—10 Fluks 6 3 2 1 8 8—6 D- H. Z6 4 0 2 8 13—13 The Ris. Hope ..7 1 2 4 4 412 V. F. C6 1 1 4 3 6—13 1p de p .d. 2B revancheerde Scheve- r.ingen zijn enige p. d nederlaag met 21 op T Y. B .B. en werd Velsen Hiollan-diaa-n andermaal gelijk n.l. 22. Scheven mgen Hollandiaan O. N. A. Velsen T. Y. B. B. 1 13 2 7 4 6 3! 5 4 5 20—9 12—11 12—17 8—10 6—11 De laatste beslissing en wel die in de p.-d. 3 B. De op 24 April jL gestaakte wedstrijd D.H.S.—Leonidas werd thans bij de stand voor Leonidas uitgespeeld (de laatste 15 minuten). De stand bleef 02, zodat Leonidas daarmee zijn plaats in de derde klas behield. Leonidas 6 4 0 2 Wilhelmus 6 3 12 Celeritas 6 3 1 2 D.H.S6 1 0 5 10- 7 11— 8 16—14 9—15 Het Engelse voetbal-elftal heeft Zon dag in 't Colombes-stadion te Parijs met 3—1 van de Franse ploeg gewonnen. Reeds na 40 seconden nam Frankrijk de leiding door de linksbuiten Moreel uit een scrim mage voor het Engelse doel. Na 9 minuten volgde de gelijkmaker na een prachtige aanval der gasten, welke besloten werd met een doeltreffend schot van Morris. In de 27e minuut werd het 12 na eeu keurige en snelle combinatie tussen Mannion, Rowley en Wright. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helfc werd het 1—3 doordat Morris een pass van Rowley benutte. Een vierde doel punt der Engelsen werd daarop door scheidsrechter v. d. Meer wegens buiten spel afgekeuid. Te Grenoble had de ontmoeting tus sen de vertegenwoordigende amateur ploegen van Frankrijk en Engeland plaats. De Engelsen wonnen hier met 21. Prom. res. 2e klas: Xerxes 2—Excel sior 2 02.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2