Gosenslaatste daad was SVV winnende doelpunt het voor op BW i Cricket-kampioen A.C.C. met 5 runs door H.C.C. 1 verslagen Diederieh wint de Ronde van Luxemburg S.V.V. heeft aan 1 punt genoeg Goede wedstrijd van Nederlands Bondselftal I Van Hassel wereldkampioen libre MAANDAG 30 xMEI 1949 PAGINA 2 I I I Matchwinner moest wegens een nootdwoncl I uit Opschoor's doel gewerkt, de lage uitvallen; Sehrumpf scoorde de eerste goal Dit was weer het „oude" S.V.V. zoals wij het ons van de afgelopen herfst en winter herinnerden. Een knap en sterk S.V.V., dat zijn glanzende techniek weer bezieling wist te geven, dat alle snedig heid van zijn spitse positiespel wist uit te buiten, dat geen tijd verspilde aan mooidoenerij maar steeds zeer doelbewust de weg van de aanval optrok. Nu is die weg niet altijd even recht als een lineaal en ook niet altijd even kort, er komt vaak een labyrinth van kunstig driehoeksspel en ingewikkelde combinatiefiguren aan te pas, maar er zjjn ook de scherp gesneden passen (naast de lange centers in de breedte) en vooral beschikt S.V.V. ook over het wapen van de snelle en overrompelende switch. Nee, het is niet altijd recht-toe-recht-aan, maar S.V.V. verstaat zijn spel en S.V.V. verstond de kunst om met dit spel de sterke B.V.V.- defensie uit het lood te tillen. Door betere techniek, groter slag vaardigheid, lichte veldmeerderheid en constanter enthousiasme heeft S.V.V. deze 21 overwinning op B.V.V. dan ook wel ver diend. Maar daarvoor speelden de roodgroenen, in vorige kam pioenswedstrijden dikwijls te lauw, dan ook hun beste thuiswed strijd in deze grote-zes-competitie. SVV verdiende 2-1 zege in de tweede helft Gosensdoelpunt Een Konemann-dribbel V er geefs o ffensief 4 S.V.V.'s winnende doelpunt: weer staat Huijbregts pal bij zijn doelman Saris, maar weer zijn beiden verslagen, thans door de kopbal van Gosens (rechts achterop de witte broek gezien, terwijl naast hem, na de kop-botsing die Gosens op een gescheurde wenkbrauw kwam te staan, ook v. d. Sluvj$ ter aarde valt); in het volgend ogenblik zullen v. Schijndel en Köneman juichen ■f*4-- Vf' tj V.V.V. ZORGT VOOR DE VERRASSING LAKEMAN WINT IN ROERMOND Oth de AA VB-beker Emma speelt zich in de halve finale Uit een corner van v. Overbeek (heel klein op de achtergrond) heeft na enig heen en weer gekop en getrap v. Beurden (geknield juichend) B.V.V.'s gelijkmaker gescoord. Zeven S.V.V.-ers^ ver"ia^ Opschoor, Van Schijndel, zittend aan diens voeten v. Kan (terwijl aan de andere kant van e p ook nog het gezicht van Meerwijk half te zien is), de backs Corveleijn en Steenbergen en getieei reems de naar zijn hoofd grijpende De Bruijn. d v.s.v JANSSEN VIJFDE IN HET ALG. KLASSEMENT Necl. elftal tegen Dene marken en Finland Zeventien spelers voor de toer aangewezen OM HET KORFBAL KAMPIOENSCHAP Eindklassement Prom.-degr. 2c cn 3e klas DHZ en ODS blijven Middlesex Wanderers met 3—2 verslagen De Ronde van Italië Braspennihx eerste in Terneuzen Peters wint in Brugge V.A.S. SCHAAKKAMPIOEN VAN DE POL \^ERD DERDE laru.c. Zo nam S.V.V. de leiding: met een bedachtzame dribbel had Köneman (geheel rechts) het hele ver- dedigingsblok naar zich toe getrokken, een pasje naar de vrij gekomen Sehrumpf (op een na rechts), die zich eerst nog van de doorglijdende v. d. Slwys (knielend) ontdeed en toen keihard langs doelman Saris knalde: inmiddels waren Sluijter middenen Huijbregts (geheel rechts) ijlings terug gesneld op hun eigen doel, maar ook aan hen ging Sehrumpf's kogel als een flits voorbij. schuiver van Kerssens zou ..prijs" zijn, maar nog wist Opschoor zijn voet er tegen te zetten; toen was het uit: hard knalde v. Beurden de terugstuitende knikker vlak onder de lat in de touwen: 11. En dat was de juiste verhouding. Na het eerste kwartier hadden beide ploe gen hun faam van technisch zeer knap spel bevestigd, beide waren zij een klein kwartier sterk in het offensief geweest, de iets talrijker en gevaarlijker S.V.V.- voorsprong. II i I f I I de bal met het hoofd en de voet in en weg van de lange pass naar de eigen voorhoede. Tweemaal was v. Overbeek. die de recbtsbuitenplaats had geprefe reerd, bijna langs Corveleijn, maar beide malen moest hij zijn schot afvuren uit O nee het heeft er niet altijd naar uit j een te ongunstige hoek. In de vrije trap 9 - j nia U n stonden er nog de klasserijke binnenspe- lers De Bruijn en Gosens klaar om te assisteren. S.V.V. nam de aanval over. Könemann was helemaal naar de linker zijlijn ge zwenkt, onverbiddelijk ging Krijgh hem na. maar dan werkte de Bossche- naar zijn tegenstander unfair van de bal: vrije schop. Onmiddellijk zette v. Lith de bal voor, aanvallers en verde digers snelden voor het doel, maar daar stond Gosens al; hoog rekte hij zich op, hoger dan v. d. Sluijs, en kei- j hard stootte hg) de bal met het voor hoofd van ruim zeven meter afstand langs Saris: 21. Een kostbaar maar een duur doelpunt. Want Gosens en v. d. Sluijs hadden el kaar bij dit kopduel 'geraakt en als een OP iets minneer en aevaarniKer a v v - blok ging de Schiedammer neer. Het aanvallen rechtvaardigden toen nog'geen !^rf^h&kZ1£ hTvSd m£st h« het strijdtoneel verlaten. Maar stellig zal gezleneedaTs VeY. met de zegTzÓugaan die v. d. Sluqs op rutm dertig meter af- Seh. Want na het sympathiekjebaar, stand zou^gaan "^school meer^- iinksback werd een geladen draf en het schot explodeerde als een vuurpijl laag over de grond dwars door de S.V.V.-muur hem, helaas voor B.V.V. vlak langs de paal. l'och werd in die laatste tien minuten van de eerste helft de greep van B.V.V. zo knellend, dat de S.V.V.-verdediging méér dan één steek ging laten vallen. En een corner in de 40ste minuut leverde dan ook de gelijkmaker. Tweemaal werd dat* de Bosschenaren maakten met het aanbieden van elf Bossche koeken, ont wikkelde zich aanvankelijk een kalm- partijtje over en weer met hier en daar wat tamme ongevaarlijke aanvalletjes. Maar in die eerste zes a zeven minuten bleek, dat S.V.V.'s defensie zich hoogno dig eerst geruime tijd moest inspelen, noch Steenbergen noch Corveleijn waren zeker van hun zaak. Het was daarom ook wel nodig, dat ter ontlasting van dit tweetal aanvoerder De Bruijn (een prima captain, alleen jammer dat hij nog al eens moppert"wanneer niet alles lukt) net sein gaf voor een pittig S.V.V.-offensief. Maar voorlopig bleek het afnemen van v d. 'Sluijs superieur aan de passeerpo- gingen van Sehrumpf, had Huijbregts de éénbenige v. Lith rustig onder controle en sprong de kleine Krijgh boog boven (de iets minder kleine) Könemann uit. S.V.V. blééf komen, een kwartier lang al hadden Gosens, Könemann en Schi-umpf met wat schoten en kopballen ëeen suc ces (trouwens, aan de overkant Donnuij- zen en Kerssens evenmin). Gevaarlijker en ook frequenter als de Scblf5 j?ift aanvallen waren, moesten zij echter zelfs tegen de zo onwrikbaar lijkende B.V.V.- aanval tot een doelpunt leidien. Dat kwam dan ook en wel prompt nadat v. Over beek een knappe voorzet van Kerssens over de lat had gekopt. Uit de tegenaanval kreeg Könemann even buiten de middencirkel de bal te pakken, het werd een echte Könemann. dribbel», wat slungelachter en helemaal niet zo gevaarlijk schijnend wat be dachtzaam en onzeker. Ma" het effect was daverend. Want juist toen S.V.V. s tengere aanvalsleider wat te ver door wandelde, dacht Krijgh (die Kone- mann's terugtrekken met gevolgd was) van een nieuwe schijn-aarzeling te pro fiteren; zich gedekt wetend door de ook al naar binnen gekomen en op Köne mann geconcentreerde backs sprong de kleine B.v^V.-stopper gretig toé; maar nog iets vlugger was de tik waarmee Könemann de bal aan Sehrumpf toespeelde. Nog was v. d. Sluijs niet geslagen met een snelle wending gleed hij Sehrumpf voor de rechter schietvoet, maar nog seller ontweek S.V.V.'s rechtsbuiten de tackle van zijn bewaker en toen was de weg helemaal vrij; want back.Huijbregts mocht zich al bij zyn doelman Saris hebben geposteerd en ook hnkshalf Sen he0tChschote van" Sehrumpf was een flits, minder niet; 'j*-j! boorde S.V.V.'s eerste voltreffer zteh in de B.V.V.-touwen. Dat was na zs minuten. Wf-t was tiid dat B.V.V. wakker werd. En inderdaad kwamen de Bosschenaren geleidelijk aan op temperatuur. De knap pe half Sluijrter verstrikte zich in overbodige virtuositeitjes en zun zw gende partner Remmers vond opeens de Een minuut of tien is de B.V.V.-aanval, waarin twee invallers speelden: Kerssens en Vos in de plaats van v. d. Dungen en v. Liempt, na de hervatting op zijn volle hoge toerental aan het draaien geweest. Snel en rnoöi aanvalsspel, maar té mooi toen v. Overbeek een bijna unieke schiet kans had maar töch nog om Opschoor wilde draaien (wat natuurlijk net niet lukte). Flonkerend aanvalsspel, waarin de intelligentie van v. Overbeek menige valstrik spande voor Corveleijn en Steen bergen. Maar invaller Vos kon niet mee en de beide linkervleugelmannen Kers sens *en Donhuijzen liepen elkaar over hoop bij een dot van een schietkans. En daar zagen we dan aan de overkant het zeldzame verschijnsel van een spil op de vijandelijke penaltystip (tot grote vreug de van de anti-stoppers!), maar van Schijndel hinkte op de twee gedachten van een eigen schot of een pass naar v. Lith en het werd helemaal niets. B.V.V. kon zijn offensief niet volhou den, het technisch knappe aanvalsspel van de Bosschenaren vond bij de Schie dammers een even technisch knappe' af weer, de greep van v. Overbeek verslapte en dan verloor B.V.V. ook zijn basis. Want v. Schijndel ging met grote passen het hele „magische vierkant" van de rood- zwarLen in zijn eentje voorbij, de jongste onder onze internationaals dorst in een zame superioriteit de macht van vier tegenstanders over het middenveld be twisten, en hij won het! Als het moest passeerde hij ze alle vier op rij en altijd hij minder pijn hebben gevoeld, toen men hem na afloop vertelde, dat zijn doel punt het was, dat deze belangrijke wed strijd in het voordeel van zijn club be sliste. Het gebeurde na 15 minuten In de tweede helft. Buijtenhek kwam als inval ler, weerde zich verdienstelijk, maar han delde en dacht te traag om mee te kun nen in S.V.V.'s snelle positiespel. Het leek of na dit incident de wedstrijd mat werd. Het vuur was er uit. S.V.V.'s technisch overwicht bleek bij deze betrekkelijke rust nog groter, de veldmeerderheid van de roodgroenen navenant, maar in de voorhoede was een te belangrijke scha kel weggevallen, er zat geen „punch" meer in. Minder, verbeten dan men ver wacht zou hebben, trachtte B.V.V. nog de gelijkmaker uit het vuur te slepen, de roodzwarte aanvallen waren te week om Opschoor te kunnen verontrusten, vooral nu Steenbergen naar een internationale vorm groeide. Zelfs v. d. Sluijs als mid denvoor kan de B.V.V.-attaques niet aan eensmeden tot een doorlopend offensief en S.V.V. wist zich nu de tijd als bond genoot. Vijftigduizend toeschouwers waren op de Feijenoord-tribunes getuigen van S.V.V.'s vreugdedans bij scheidsrechter Marrink's eindsignaal; de roodgroenen zijn nog maar één puntje van de lands titel verwijderd. Dat dat puntje er uit gerekend tegen Heerenveen moet komen, daaraan wordt begrijpelijk pas gedacht als de roes over deze zege wat bezon ken is. Nadat ACC, de kampioen van Neder land, in 1948 slechts één nederlaag ge leden had en wel op eigen terrein van HCC I. moesten de Amsterdammers gisteren opnieuw de meerderheid van de „grote Haagse" erkennen, zij het slechts met het kleine verschil van 5 runs. Voorts zorgde VVV, 'n B-klasser voor een verrassing door van Haarlem, °n A-klasser te winnen. Overigens was het merkwaardig dat. terwijl men in het Westen des lands ta melijk goed cricketweer trof, in Ensche dé, des middags de regen bij stromen neerviel, waardoor de ontmoeting tussen PWExcelsior als verregend genoteerd moet worden, (Excelsior 91, Leeftink voor 43). PW kwam niet aan bod! ACC batte eerst tegen HCC I en be gon met het matig totaal van 101. De googliebowler en veteraan A. M. J. de Beus was met 8 voor 28 zowat onbespeel baar. Dank zij een brillante innings van W H. Gallois, dóe 41 runs uit 106 maakt? wist de thuisclub nog maar juist (mei Bij VRA zorgden Smit (23), L. Mul der met 'n harde 34 (2 x gemist in één over) en bovenal Kummer 'n fraaie 29 voor de runs. Van 86 voor 6, werd het echter innings voor 112. Sparta was zonder Hall en Schilthuis, die nog niet in de aanval gemist werden. De Bruijn nam 3—37; Wenneker 3—34 en Borrani 2 voor 5. Beter fielden van Sparta gaf in deze ontmoeting de doorslag, vooral het van gen. De catch in het verre veld van v. d. Meer, die een einde maakte aan de innings van L. Mulder was buitengewoon fraai. Opmerkelijk goed was ook het uit zetten van het veld door aanvoerder Roy Wilson. Ook te Nijmegen veel regen, waardoor Quick (126 voor 6. waarvan Broeke 61) het niet verder dan een draw bracht te gen Kampong (69 voor 6). De uitslag van de Ronde van Roer mond voor professionals over 120 km. - - luidde Zondag: 1. Lakeman (Amster- Het Dordtse Emma heeft nog een heel zwaar karwei gehad om zich via een overwinning op de Oostelijke eersteklas ser Heracles in de halve finale te plaat sen. De boog kan niet altijd gespannen blijven, tussen de 40 op Xerxes en de 1 4 op Ajax lag ook een schriele 11 tegen Excelsior, en nu volgde op de 41 tegen D.W.S. deze magere 10 tegen He racles. De Dordtenaren konden ditmaal niet de juiste aanvalsmethode vinden te gen de potige Heracles-verdediging, al bleken zijin het veldspel wederom ge lijkwaardig aan het technisch eerstekla-- peil. De oud-internationaal v. Veen was bij Heracles de grote man. nog immHr een voortreffelijke verbindingsspeler. maar hoe hij zijn voorhoede ook voedde nimmer kwam deze voorbij het wakkere Emma-backstel v. d. Starre en Schreu- der, zodat Scholten nog niet eens veel werk kreeg op te knappen. De voorzetten van de Dordtse buitenspelers J. v. n. Gijp en Ockenburg kwamen keer op keer hoog voor het Almelose doel, waar stop per Willemink nog langer bleek dan mid denvoor Van Welzenis en ook de beide Heracles-backs dank zij hun athletisch dam) 3 uur 3 min. 20 sec: 2. Savel- berg (Hoensbroek) zelfde tijd: 3. Schel- 5 runs) te winnen. Van 68 voor 6. werd lingerhoudt (Zaandam) zelfde tijd: 4. Schoenmakers (Eindhoven) op 4 meter, 5. Kuilmans (Berverwijk) op 500 meter; De enige wedstrijd die dit weekeinde werd gespeeld in de competitie om het nationaal voetbalkampioenschap, was die van j.l. Zaterdag in het Feijenoord- stadion tussen S.V.V. en B.V.V., de twee ploegen die samen aan de kop van de ranglijst gingen en die in Den Bosch reeds 22 hadden gespeeld. Ook thans bleken Schiedammers en Bosschenaren elkaar niet veel te ontlopen, al ver diende S.V.V. het dat het ditmaal met 21 beide punten in de wacht sleepte. Want S.V.V. was dege middag beter. De roodgroenen hebben nu een voorsprong van 2 punten op B.V.V. en Heerenveen. A.s. Zaterdag ontmoeten S.V.V. en Hee renveen in het Feijenoord-stadion el kaar. Als het zoals in Friesland (44), weer een gelijk spel wordt, is S.V.V. kampioen, want de Schiedammers heb ben aan één punt voldoende om de landstitel in te palmen. Maar stellig zal Heerenveen enorm voor zijn kans vech ten. Enals Heerenvecn het zou be staan te winnen, dan eindigen S.V.V. en Heerenveen gelijk! Zou bovendien dan nog op 12 Juni (maar het komt ons voor dat deze datum vervroegd zal worden) B.V.V. (thuis 0—0) van N.O.A.D. win nen, dan zouden S.V.V.. Heerenveen en B.V.V. gelijk eindigen! Maar het is zo ver nog niet. Eerst maar eens zien wat het a.s. Zaterdag wordt: S.V.V.Hee renveen. gesp.gew.gel.verl.ptdoelp. S.V.V 9 5 3 1 13 17—12 Heerenveen 9 5 1 3 11 27—18 B.V.V 9 4 3 2 11 13—9 A.G.O.V.V. 9 3 3 3 9 11—8 V.S.V 10 4 0 6 8 1618 N.O.A.D 8 0 2 6 2 4—23 AAS 'A'S'A O B.V.V. Heerenveen NOAD S.V.V 1-4 1-0 2-1 t-0 1-3 1-0 0-1 1—4 6-1 A.G.O.V.V 0-0 3-1 1-2 i- 1 B.V.V. 22 )-0 o-o 2-3 0—0 Heerenveen 4-4 3—] 1-3 1-2 7-2 NOAD 0-1 0-2 1-1 0-3 De vierde etappe van de Ronde van Luxemburg, Petange-Esch sur Alzette. is Zaterdag gewonnen door de Italiaan Sciardis, die de 208 km in 6 uur 03 min. 58 sec aflegde Na hem kwamen: 2. Ber- tolucci (It.) 6.04.02; 3. Van den Dooren (B.) z.t.: 4. Diederieh (Lux.) 6.0406: 5. Lapetoie (Fr) 6.04.10; 9. Syen (N.) z.t.; 12. Janssen (N.) z.t.; 19 Voorting (N.) 6.13.40; 20. Vrancken (N.) 6.34.34. In het alg. klassement leidde toen Diederieh (Lux.) met een totaaltijd van 27.16.20 voor Sforacchi (It.) 27.21.51, Ern- zer (Lux.) 27.23.38 en Le Nizerhy (Fr.) 27.23.42. De Fransman Brule en de Ne derlander Janssen staan ex aequo 5 en 6 met 27.23.54; Syen is negende met 27. 26.26, Vo rting 19e met 29.02.42 en Vran cken 21e met 29.22.55. Er zijn nog 21 renners in de koers. Voor deze étappe verschenen 27 ren ners aan de start. Na 9 kilometer ont snapten Sforacchi en Voorting die op de top van de Hostert 2 min. 45 sec. voorsprong hadden op t.ulé, Sciardis en Diederioh. Te Graulinster (108 km.) be droeg het verschil 4 min. 45 sec., maar daarna begon het hoofdpeloton te jagen en bij Reuchlange (150 km.) was de voorsprong gereduceerd tot 3% minuut. Tijdens de bestijging van de Kreutzer- buch (liO km.) wist Voorting de Italiaan, die last had van een slecht werkende Zoals bekend, speelt het Nederlandse e-ftal op Zondag 12 Jum a.s. te Kopen hagen tegen Denemarken en_op G°"d®' dag 16 Juni te Helsinki togen Fi:nland. Naar wij vernemen, zijn voor deze Scan dinavische toer de volgende 17 spelers a™e:Munck (Sitt. Boys) en Saris (BW) Achter: Van Bun (MVV), Schil venaar (EDO) en Everse (Neptunus); Midden: Van Schijndel (SVV). Ier- louw (DCV), De Vroet (Feyenoord) en Stoffelen (Ajax); Voor: Wilkes (Xerxes), Brandes (Feije- noord), Timmermans (ADO), Clavan (ADO), Beun (Xerxes), Schaap ('t Gooi), v. d. Tuyn (Hermes-DVS) en Abe Len stra (Heerenveen). Voor de competitie om het korfbalkam pioenschap van Nederland waren de uit slagen: PSV—Vitesse 7—5: Het Zuiden— Rigtersbleek 6—4. 6 5 2 1 1 derailleur, te lossen, maar bij de afda ling werd hij door Sforacchi ingehaald en gepasseerd. Onze landgenoot raakte vermoeid en moest later ook het hoofd peloton voorbij laten gaan. terwijl Sfo racchi een lekke band kreeg waardoor hij voor de zege was uitgeschakeld, Sci ardis ging tenslotte als eerste door de finish Zondagmorgen werd te Esch sur Al- zette gestart voor de eerste helft van de laatste étappe naar Diekirch (98 km.) Eerste werd de Belg v. d. Dooren in 2 uur 51 min. 55 sec.; tweede Brulé (Fr.) 2.52.13 en derde Sforacchi (It.) zelfde tijd. Daarna kwamen Diederieh (Lux.), Ernzer (Lux.). Van Dormael (B.) en Janssen (N.). allen in dezelfde tijd als Brulé. Syen werd achtste in 2.52.28. Vrancken 21e in 2.58.22; De Hoog 23e in 3.09.50 en Voorting 24e in dezelfde tijd als De Hoog. De tweede halve étappe van Zondag DiekirchLuxemburg, 110 km, gaf het volgend resultaat: 1. Lapebie (Pr.) 4 uur 0 7 min 40 sec. 2. Brulé (Fr.): 3. Kirehen (Lux); 4 V. d. Dooren (B.); 5 Ernzer (Lux.); 6 Walckiers (B.)7 Janssen (N.) allen in dezelfde tijd als de winnaar; 13 De Hoog (N.) 4.13.40; 15 Syen (N.) 4.21.15; 23. Vrancken (N.) 4.26.32: 24. Voorting (N.) 4.38.45. De Luxemburger Diederieh heeft de Ronde gewonnen met een totaaltijd van 34 uur 16 min 13 sec. Na hem komen in het eindklassement: 2. Sforacchi (It.) 34.22.24; 3 Ernzer (Lux.) 34.23.31; 4 Brulé (Fr 34 23.47; 5 Janssen (N.) 34.23.47; 6 Le Nizerhy (Fr.) 34.28.27; 7 Sciardis (It.) 34 29.20; 8 Kirehen (Lux.) 34.29.48; 9 Kemp (Lux.) 34.30.15; 10 Walckiers (B.) 34.38.49; 11. Syen (N.) 34.40.19; 21 De Hoog (N.), 23 Vrancken (N.) en 24 Voor ting (N.). Blauw Wit 7 Het Zuiden 7 P.S.V6 Vitesse 7 Rigtersbleek 7 12 42—22 11 31—21 5 23—29 3 26—39 3 19—30 Te Luzern speelden de voetbalamaieu,'- ploegen van Zwitserland en Engeland met 11 gelijk De Zwitserse dames- hockeyploeg won met 10 yan België B Een heel fraaie kans voor de Rotter damse derdeklas-kampioen D.H.Z. in de p.d. 2B. Want de Maasstedelmgen won nen hun eerste ontmoetof! m^t Fluks, dank zij een strafschop met 1—0 en daar door staan zij nu op 10 punten. De Dordt se tweedeklasser Ö.D.S. bezit er 11, zulks dank zij een 2—0 mee'rderheid (niet zo groot als de 1—6 van verleden week) over V.F.C. Nu O.D.S. uitgespeeld is, heeft D.H.Z. zijn promotie dus in eigen hand. Wordt a.s. Zondag ook in Dordt van Fluks gewonnen, dan promoveert D.HZ., bij een galijk spel wordt het een beslis singskamp tussen D.H.Z. en P'P'®" maal' verliest D.H.Z., dan behoudt O.D.S. zijn tweedeklas-plaats. het 93 voor 8 en 101 voor 9. Sanders bowlde 5 voor 25. VVV zorgde inderdaad voor een ver rassing door met 14 runs (123 tegen 109' van Haarlem te winnen! Opvallend was het all-round spel van J. J. Alders, die wist 37 uit 123 te scoren en later 5 wickets voor 27 te veroveren. Hermes-DVS verloor op eigen terrein met 20 runs van HCC II. De Hagenaars begonnen met 132, waarbij J. Keuzekamp 6 voor 43 nam, waarop Hermes-DVS me1 110 antwoordde. Menschaar bowlde 8 voor 36. Sparta hield zich 'kranig tegen VRA en wist met 43 runs in de meerderheid te blijven. Met de lunch had Sparta 82 runs op het bord voor 82 runs, waarvan Borrani een lang niet kansloze 35: Wenneker een stijlvolle 16 (run out!) en Sonneveld 20. Van 91 voor 6, verhoogde Wilson met 'n vlugge 29, de stand op 138 voor 7 waarna Sparta's laatste wickets het tot 155 brach ten. Het veldwerk van VRA was goed, het vangen daarentegen minder. O.D.S8 5 D.H.Z7 5 Fluks 7 3 The Ris. Hope 7 1 V.F.C7 1 11 10 8 4 3 25—10 14—13 8—7 4—12 6—15 In de p.d. 2A de laatste loodjes (maar niet zwaar). O.N.A. behaalde tegen Vel- zen een zeer fraaie 25 Tevanche voor de 14 thuis nederlaag'. t.Y.B.B. kwam slechts half zo ver en stelde tegenover de 04 thuisnederlaag thans m Vlaar- dingen tegen Hollandiaan een 2 2 gelijk spel. 8 6 1 1 13 20—9 2 4 2 8 14—13 8 4 0 4 8 17—19 8 2 2 4 6 8—13 8 2 1 5 5 8—16 Scheveningen Hollandiaan O.N.A T.Y.B.B. Velsen De Amerikaanse skiffkampioen Kelly zal deelnemen aan de Europese roeikatn- pioenschappen, welke eind Augustus op de Bosbaan te Amstelveen worden, gehou den. Eerste klas honkbalcompetitie-. V\GA —Ajax 12—16, OVVO—SC Haarlem 9—2, HCK—Schoten 2—9, HHC—Blauw W:t 4—1. De zevende étappe van de Ronde van Italië. RomePesaro <298 km), werd gewonnen door de Italiaan Leoni, die de afstand in 8 uur 2 min. 6 sec. aflegde. De uitslag luidt: 1 Leoni (Italië) 8 uur 2 min 6 sec; 2 Maggini (Italië) zelfde tijd; 3 Pasotti (Italië) zelfde tijd: 4 Be- vilacqua (Italië) zélfde tijd; 5 Rossello (Italië) ..elfde tijd. Coppi en Bartali, die in een peloton zaten, maakten een tijd van 8 uur 3 min. en 4 sec. In het algemeen klassement had de Italiaan Fazio nu de leiding, gevolgd door Ror coni op 1 minuut met Cottur als derde. Coppi en Bartali lagen resp. op de negende en veertiende plaats. De achtste étappe Pesaro-Venetië 273 km is gewonnen door Casola in 8 uur 19 min 07 sec, voor Leoni, Ricci, Logli en Conté. Daarna kwam het hele pelo- in dezelfde tijd als de winnaar. Ma rio Fazio blijft leider van het algemeen klassement. 6. Maas (Geldrop); 7. De Vries (Vlaar- dingeu); 8. De Korver (Rotterdam) op 1 ronde; 9 Grift (Soest); 10 Verschuren (Rotterdam); 11 Bakker (Zaandam): 12 Steenbakkers (Den Bosch); 13 Sprenke ling (Enschede) op 2 ronden; 14 De Kort (Oisterwijk) De uitslag van de Ronde van Terneu zen voor profs en onafhankelijken over een afstand van 136 km (80 ronden van 1700 met r) luidde Zaterdag: 1. Bras- penninx (Princenhage) 3 uur 37 min: 2. Pellenaers (Breda) 3 uur 38 min 30 sec; 3 Lakemar (Amsterdam) zelfde tijd; 4. Van der Dillen (Den Bosch) .zelfde tijd; 5. Joosen (Made) zelfde tiid; 6. B. Fran cken (St. Nicolaes Waes, België) 3 uur 41 min- 7 Van der Zande (Halsteren) zelfde tiid; 8 Bakker (Zaandam) zelfde tijd; 9. Van Gelderen (Sluiskil) zelfde tijd; 10. Evers (Wormetveer) zelfde tijd. Onze landgenoot Peters won in Brugge een omniumwedstrijd tegen de Belg Ra mon. De uitslagen waren: 1. Peters 10 p.; 2 Ramon 2 p; tweede manche, twee ronden tegen het uurwerk, staand ver trek; 1. Peters 400 meter in 31.5 sec: 2. R mon 32.1 sec: derde manche achter volging over km: 1 Peters; 2 Ramon. De Belg werd na 1500 meter door onze landgenoot ingehaald in de tijd van i min. 50 sec.; vierde manche; 1 het uurwerk, vliegend vertrek: 1 Peters 1 min 12,5 sec; 2 Ramon 1 mm. 21.9 sec. Eindklassement: 1 Peters 4 p., 2 Ramon 0 p. meester van de situatie bleven. Het enige doelpunt viel na een kwartier in de tweede helft: fraai samenspel op de rech tervleugel tussen Janus en Freek v. d. Gijp werd door Freek met een goed schot bekroond 10. Naarmate het einde na- nerde zette Heracles alles op de aanval en kwamen de Almeloërs met heel hun macht het Emma-doel belegeren, maar de Dordtenaren trokken zich met 9 man voor eigen doel terug. En hoewel het in de laatste tien minuten nog bar spande, Emma hield het doel schoon, handhaafde* zijn 1—0 voorsprong en plaatste zich daardoor in de halve finale. In ieder geval dus twee Westelijke ploe Ti in de halve finales, want behalve Emma ook de winnaar van de Woens dagavond 7 uur te spelen wedstrijd tussen Feijenoord en Neptunus, een Rotterdamse derby, waarvoor de competitieresultaten resp. 31 voor Neptunus en 11 gelijk luidden. De twee andere demi-finalisten komen uit Oost en Zuid. In Nijmegen won Quick met de royale cijfers 5— 0 van Sportclub Emma, terwijl in Tilburg zowaar Helmondia bij Willem II een 11 gelijk spel uit het vuur sleepte en zich dus als gastclub hoger op zag gaan. De Amsterdamse schaakvereniging V.A.S. is dankzij een 55 gelijk spel tegen de A.S.C., landskampioen geworden in de hoofdklasse van de K.N.S.B. Tweede met een halve punt achterstand werd A.S.C. De Zondag te Bern gespeelde hockey wedstrijd ZwitserlandBelgië is door de gastheren met 10 gewonnen. Bij gelegenheid van haar 30-jarig be staan speelde de Rotterdamse tweede klasser Coal op het Sparta-terrein een jubileum-wedstrijd tegen de nieuwe Haarlemse eersteklasser R.C.H., die met 12 won. De tijd van 16 min. 55.8 sec. op de 4 x 1 mijl estafette, op 27 Aug. te Goethenborg door een Zweedse ploeg gemaakt, is als wereldrecord erkend. De beslissende partij In het toumooi om het wereldkampioenschap libre te Madrid tussen de Belg Van Hassel en onze landgenoot Van de Pol werd na spannende strijd door Van Hassel ge wonnen, waarmede de Belg het wereld kampioenschap libre behaalde. De uitslag luidde: car. 500 481 brt. 11 11 h. s. 364 159 gem. 45 45 43.72 Van Hassel Van de Pol Onze landgenoot Van de Pol boekte in de derde ronde zijn tweede nederlaag te gen de Spanjaard Garcia, die de 500 pun ten in 10 beurten afspeelde, terwijl v. d Pol op 99 bleef staan. De uitslagen wa ren: Garcia V. d. Pol Van de Pol Domingo Van de Pol Ferraz Van de Pol Nussberger De eindstand (België) 12 punten; 2. Domingo (Spanje' 10 pnt.; 3. Van de Pol (Nederland) 3 nut4 Garvia (Spanje) 8 pnt.; 4. Reicher (Oostenrijk) 8 pnt.; 6. Galmiche (Frank rijk) 6 pnt.; 7. Nussberger (Zwitserland) 4 pnt. en 8. Ferraz (Portugal) 0 pnt. 500 10 150 50 99 10 68 9.90 500 6 327 83 33 162 6 144 27.— 500 11 241 45.45 217 11 131 19.72 500 11 298 45.15 104 11 54 9.4o was: 1. Van Hassel Zaterdagavond stonden de Middlesex Wanderers weer tegenover een Neder landse Bondspioeg. deze maal in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Het publiek heeft, ondanks het zeer gladde, van regenwater doordrenkte veld, van een snelle en aantrekkelijke wedstrijd kunnen genieten, waar zowel door de gasten als gastheren voortreffelijk voet bal werd vertoond. De Engelsen die op technisch gebied over het algemeen iets beter waren, hadden toch grote moeite met het snelle en verrassende Neder landse spel dat prachtig open werd ge houden. Daardoor ontstonden er ver scheidene malen voor het Engelse doel hachelijke situaties waar keeper Carr met veel oravour soms maar net red ding kon brengen. Na ca. 20 min. spe len schoot bij een dergelijke situatie Schaap uit 'n prachtige Nederlands? combinatie zuiver in: de bal sprong via de handen van Carr en de doelpaal voor dp voeten van de geheel vrij staande v. d. Tuyn, die beheerst doelpuntte (10). Een kwartiertje later kwam de gelijkmaker van de schoen van aan voerder Kelleher die met n laag schot van korte afstand de kroon zette op een afgemeten aanval waar geen Neder lander aan te pas kwam (11>- Een mi nuut voor rust zag de actieve Beun zijn werk beloond met een doelpunt uit een hoge voorzet van De Harder zodat met een 21 voorsprong de rust aanbrak. Ruim een kwartier na de hervatting kwam het mooiste doelpunt van de wed strijd. De Harder, die zich keurig had vrij gespeeld, zette een ren in op het j Engelse doel. plaatste daarna keurig naar de toeschietende Meyer die niet aarzelde en in vliegende vaart keihard en onhoudbaar doelpuntte (31), Vlak voor het einde kreeg spil Stoker een vrije schop te nemen even buiten het strafschopgebied; zuiver richtte hij net langs het opgezette muurtje Nederland se spelers in de uiterste hoek. onhoud baar voor v. Raalte. die een kwart'er Voor het einde De Munck verving we gens een lichte blessure.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2