Draven en rennen op Duindigt Sturgess de grote man van Noordwijk H.C.C. I door H.C.C. II geslagen BEIDE WEST-CLUBS GESLAGEN Grote successen van Njord op de roeiwedstrijden van de Koninklijke Breedveld winnaar der amateurs in Omloop der Zuidhollandse Eilanden Drie nieuwe records op Nenijtobaan Halve finales om de K.N. V.B.-beker Noch Emma noch Feijenoord in de finale maar wel Quick N. en Helmondia Emma verloor van de Quick-keeper: 3-4 Feijenoord verloor na 1-1 nog met penalties Amer. Athletiekploeg wint te Londen Ned. Zwemsters winnen in Parijs B.V.V, in Tilburg superieur A.G.O.V.V. klopt Noad Hij wint drie titels en slaat Gonzales Motorraces te Etten Nederland in de Tour de France DINSDAG 7 JUNI 1949 PAGINA 4 Geen successen voor de heren Nóarl met 21 verslagen Geen schutters bij de Tilburgers AMSTERDAMS ELFTAL De uitslagen WEDEROM VELE SUCCESSEN VOOR GEERSEN W. H. GALLOIS SCOORT 101 NOT OUT TEGEN H.B.S. WILLEM II WINT NEPTUNUS DRIETrAND DE ZWEDEN IN ALLE DRIE BRASPENNINX WINT DE j RONDE VAN ZAANDAM NUMMERS VERSLAGEN Vier renners aangewezen Dames enkelspel DIELISSEN WINT FRIESE ELFSTEDENTOCHT NED. WIELRENNERS IN HET BUITENLAND RONDE VAN MIDDEN NEDERLAND DE RONDE VAN ITALIë OM HET WEGKAMPIOEN- SCHAP WIELRENNEN MUSIDORA WINT DE OAKS Géén Westelijke finale om de K.N. V.B.-beker, zelfs niet een Westelijke ploeg in die eindstrijd. Want zowel Emma als Feijenoord zijn op Pinkster- Maandag in de halve finale uitgescha keld. De Dordtenaren moesten met 3-4 de meerderheid van het Nijmeegse Quick erkennen, de Rotterdammers verloren met strafschoppen na een 11 gelijk spel tegen Helmondia. Het wordt dus nu een Oost-Zuid-finale, die niet in het Olympisch Stadion van Amsterdam (zoals min of meer gebrtiikeijjkl zal worden gehouden maar in een plaats in Oost of Zuid. Quick tegen Helmondia. een finale die wel weinigen verwacht zullen hebben, die in het Westen nie mand verwacht had. Twee ploegen die nog nooit eerder in de finale uitkwa men, zodat in ieder geval ee^ nieuwe naam in de K.N.V.B.-beker zal worden gegraveerd. Hier volgen de verslagen van de wedstrijden Emma-Quick en Helmondia-Feijenoord. De Nijmeegse doelman Van Wayenburg heeft, de wedstrijd tegen Emma voor Quick gewonnen. Misschien keepte hij wat men noemt „de wedstrijd van zijn leven", in jeder geval heeft hij doorlo pend de ene prachtige safe na de andere verricht en menig zekër schijnend doel punt voorkomen. Ook nu weer bleken de Dordtse tweedeklassers gelijkwaardig aan het technisch peil van hun eersteklas tegenstanders, al was de Nijmegenaar Engelsman de ster van het veld. De Dordtse achterhoede begon onzeker en al heel spoedig nam Quick door Rosen- daal de leiding. Emma zag zich genood zaakt de eerste tijd meer dan bijzondere aandacht aan de eigen verdediging te wijden, maar allengs ging het acnter beter en kwam Dordt. in de aanval. Twee uitgekookte voorzetten van J. v. d. Gi.ip leverden door F. v. d. Gijp en Van Wel ze-nis twee doelpunten op en Quick schudde op zijn grondvesten. Maar Emma verzuimde door te bijten en gaf Quick de gelegenheid tot een krachtig offensief, wat tot gevolg had dat de Nijmegenareu bij de rust weer een 2-3 voorsprong had. den. Quick beet na de pauze wèl door, maar Emma vocht even vinnig terug. En weer was het een voorzet van J. v. d. Gijp waaruit Van Welzenis 3-3 gelijk wist te maken. Emma kwam daarna in het offensief en de Dordtse voorhoede bleek nu op de duur wel iets gevaarlijker toch. Maar toeh verrichtte Van Wayen- burg het ene „wonder" na het andere. Het beslissende doelpunt, viel aan de an dere kant: een meesterlijk door Engels man voor doel geplaatste vrije schop werd door v. Royen op zeer fraaie wijze ineens in de touwen achter Scholten ge werkt. En zelfs wist Van Wayenburg vlak voor het einde nog de kans van Emma op een gelijk spel en strafschop pen te verijdelen, toen hij een goed door Ockenburg genomen vrije schop nog beter over de lat tikte. Eindstand 34 voor Quick dat zich daarmee in de finale plaatste. Ook Feijenoord heeft nu aan de lijve ondervonden, dat het tegen Helmondia ie de Peel heel moeilijk winnen is. De Bra banders trokken onmiddellijk fel van leer en doelman v. d. Bijl had al spoedig heel wat werk op te knappen... Hij deed dit met de bekende kundigheid, maar na een half uur moest hij toch vissen voor een heel goed doelpunt van Nicholson. Feijen oord trachtte de bakens te verzetten en kwam ook wel wat in de aanval, maar Helmondia gaf voor de rust zijn voor sprong niet meer prijs. Na de hervatting kwam Feijenoord zeer sterk opzetten en drong herhaaldelijk gevaarlijk in het Helmo-ndse doelgebied door. Vrij spoedig slaagde Linssen er in om v. d. Ree met een strak schot het nakijken te geven. Maar verder liet Helmondia het ook niet komen. De Brabanders versterkten hun achterhoede en verdedigden zo stug en zo verbeten, dat er voor Feijenoord geer doorkomen meer aan was. Tot het eind signaal toe wist Helmondia stand te hou den en zelfs daarna gaf het nog geen krimp. Want wat in alle voorgaande wed strijden om de K.N.V.B.-beker gold, n.l. dat bij eeh gelijk spel de gasten winnaar zijn in de zin dat zij in de volgende ronde komen, geldt nu eenmaal niet meer voor de halve finales en de einstrijd. En zo moesten er dus strafschoppen worden genomen. Feijenoord miste er twee, Hel mondia benutte er twee. En Helmondia kwam dus met haar 1—1 gelijke spel en betere penaltyschutters in de finale. Maandag zijn in het White Citystadion te Londen intern, athletfekwedstrijden gehouden waaraan door vertegenwoordi gers van zes landen, waaronder Neder land, werd deelgenomen. Grote teleur stelling wekte de mededeling, dat onze crack Wim Slijkhuis niet zou starten. Het eerste nummer, de mijl, werd ge wonnen door de Fransman Hansenne in de tijd van 4 min. 9.8 sec. Op de tweede plaats eindigde de Amerikaan Wilt met 0.9 sec. verschil op de winaar, terwijl onze landgenoot Van Royen vijfde werd in 4 min. 15.2 sec. Drie maal werden de lopers voor de 100 yards teruggeroepen wegens een valse start, waaraan Klein zich de derde maal bezondigde. De Amerikaanse in door kampioen Dwyer won in 10 sec.; 2 Lins sen (België) 10.2 sec.; 3 Klein (Ned.) 10.3 sec. Op de 440 yards horden zegevierde de Amerikaan Ault in 53.7 sec. Onze land genoot Bakels werd zesde. Op de 880 yards was de uitslag: 1 Fox (V.S.) 1.53; 2 Clare (Fr.) 1.54; Kist (Ned.) werd zes de in 1.58,8. Een prachtige strijd ontspon zich op de 440 yards tussen de reus Wint van Ja maica, Olympisch kampioen 1948, en de kleine Amerikaanse athleet Bolen, ook al een olympische finalist. Wint had al spoe dig Bolen ingehaald, maar daarna ontspon zich een felle strijd om de overwinning, welke door Wint met 25 centimeter werd gewonnen in 47.2 sec., hetgeen een nieuw Brits record betekende. Voor Bolen werd een tiende seconde meer getimed. De Kroon liep een goede wedstrijd, maar de A.A.C.-er kwam niet verder dan de vierde plaats met- een tij-4 van 50.6 sec. Onze landgenoot Naaktgeboren werd vierde bij het verspringen met 6.71 meter. De 2 mijlen was voor de Engelsman Wilson in 9.15,6. De Nederlander Harting speelde geen rol en werd vijfde in 9.29,4. Dwyer won de 220 yards in 21.9 sec., waarbij Lammers (Ned.) vierde werd. De Olympische kampioen Dillard won de 120 yards horden in 14.4 sec.; Van de Hoeve was vierde. De eindstand werd; 1 Ver. Staten 63 punten; 2 Engeland 52 p.; 3 Frankrijk 39 p.; 4 België 32 p.; 5 Nederland 28 p.; 6 Noorwegen 17 p. Zondag hebben enige Ned. zwemsters zwemmers deelgenomen aan wedstrijder, te Parijs. Een fraai succes behaalde Marie Louise Vaessen op de 100 meter borstcrawl. Haar voornaamste tegenstandster was mej. Del- mas, die echter de strijd staakte door moeilijkheden met de ademhaling. Op dat moment lag zij vier meter achter op Wies Vaessen, die een tijd liet noteren van 1 minuut 7,3 sec. Op de 200 meter schoolslag moest Nel Garritsen het opnemen tegen de Franse kampioene Odette Casteur, die een „langzame" vlinderslag toepaste, doch te gen de orthodoxe schoolslag van de Rot terdamse zwemster niet opgewassen bleek. Nel Garritsen won in 3 minuten 9 secon den met een tijd voor de Franse zwemster van 3 min. 14 sec. De Olympische kampioene op de rug slag, Karen Harup, had in de strijd tegen Greetje Galliard de grootste moeite om te winnen. Dank zij de langere armen van Karen Harup en de betere finish werd zij eerste in 1 min. 17 sec. met de ADZ- zwemster als tweede in 1 min. 17,3 sec. Greetje gaf Karen Harup revanche in het nummer 3 x 50 meter wisselslag. In 35 sec. tikte Greetje Galliard aan met Karen Harup als tweede in 35,2 sec. Nel Garritsen wist de voorsprong op de vlin derende Odette Casteur niet te bewaren, maar Wies Vaessen haalde er op de borst crawl weer alles uit en tikte in 30,1 sec. aan. De totaaltijd van de Nederlandse estafette bedroeg in 1 min. 43 sec. Bij de heren konden de Ned. vertegen woordigers geen succes boeken. Kees Kie vit had 1 min. 11,7 sec. nodig voor de 100 meter rugslag en eindigde als vierde. Op de 200 meter schoolslag won de Frans man Lusien in 2 min. 48,9 sec. voor Bob Bonte, die er een seconde langer over deed. Op de 100 meter borstcrawl werd Rob Bollen tweede in 1 min. 3 sec. De Ned. zwemploeg kwam Maandag uit in het Parijs voorstadje Isle Adam. Wies Vaessen heeft op de 100 M. borst- crawl een prachtige prestatie geleverd. Zij miste het tweede keerpunt volkomen, maar zij beheerste zich prachtig en keet- de terug. Ondanks deze pech slaagde de Limburgse zwemster er in het nummer te winnen in de goede tijd van 1 min. 8.8 sec. Nel Garritsen werd tweede op de 190 M. schoolslag in 1.24,8; Greetje Galliard won de 100 M. rug in 1.16,4 en Nel Gar ritsen de 200 M. schoolslag in 3.05,5. Kievit werd derde op de 200 M. rug in 2.35,4 en tweede op de 100 M. rug in 1.10. Bonte won de 200 M. school slag in 2.42,4. In de zeilrace Harwich—'Hoek van Holland werd de „Zwerver" tweede in klasse 1, Olivier van Noort" derde in klasse 2 en „Swarfe Beer" vijftiende in klasse 3. <0- Honkbalcompetitie: AjaxHaarlem 14—11, O.V.V.O.—V.V.G.A. 4—4, H.H.C H.C.K. 9-4. Hoewel B.V.V. slechts zelden de goede vorm vam, de vorige wedstrijden kon be reiken bestond er van 't, begin af geen moment twijfel aan de uitslag. Royaal 'S de zege niet geworden en in de cijfers wordt de technische suprematie der Bos schenaren maar pover uitgedrukt, want steeds opnieuw gleden de B.V.V.-aanval- lers langs de NO AD-verdediging heen, maar de 5 zwoegers rond 't Tilburgse doel konden voor rust door enthousiasme en mede dank zij de zeer sterke wind, de score Mank houden. NOAD viel in die tijd ook verwoed aan en vooral de linker vleugel met de kleine, maar handige Louer en de doorzettende Wagemakers gaven nogal wat kansen weg, die bij ste vig volharden, van Vriens en Van Hees- wijk zeker doelpunten hadden moeten op leveren. Maar Krijgh bewaakte v. Hees- wijk dermate, dat deze slechts tot één be hoorlijk schot kon komen, waarmede Saris de grootste moeite had. Sensatie kwam er voor rust alleen maar door het ingrijpen van Engel voor NOAD en Huybrechts aan de andere kant, toen beiden de fouten van hun doelverdedigers o-p 't laatste moment nog ongedaan wisten te maken. Na rust gaf de sterke wind aan BW juist datgene, wat haar voorhoede nodig had. De verre trappen van het - backstel noopte de NOAD-middenlinie zich sterk in de verdediging terug te trekken en ge stuwd door de middenlinie, trok de BW aanval op de NOAD-veste af. Toch kwam het eerste doelpunt vrij gelukkig; uit een zuivere combinatie bracht v. Beurden de ba,l voor de voeten van Vos die zacht in schoof en tot zijn verbazing Dén Turck een blunder zag maken en door diens beide handen heen de bal in 't net zag draaien. Van Overbeek knalde later een juweel van een voorzet van Van Beur den buiten bereik van Den Turck in en een laatste krachtsinspanning stelde vlak voor 't einde NOAD in staat de eer te rédden: Wagemakers verraste Saris vol komen (12). AGOW heeft de laatste wedstrijd van de kampioenscompetitie in Apeldoorn te gen Noad gespeeld, met 30 gewonnen De Tilburgers speelden met weinig enthousiasme; het was hun aan te zier. dat ze de ontmoeting van Zaterdag tegen BW nog in de benen hadden. In het eerste half uur konden de be zoekers enige malen gevaarlijk opdringen, Vriens gaf enkede goede voorzetten, maar de overige voorhoedespelers waren niet doortastend genoeg en zo gingen diverse kansen verloren. AGOW had meer suc- ses na een afgeslagen aanval van Noad ging Loois er met de bal van door en hij stelde Brummel in de. gelegenheid te scoren (10). Langzamerhand luwde de aanvalslust der Tilburgers en de storm lopen der Apeldoorners werden steeds talrijker. Klein Klouwenberg bleek een zwakke plek in de Apeldoornse voorhoe de; alleen voor Den Turk zag hij geen kans deze te passeren. Even voor rust maakte hij veel goed door goed voor te zetten, zodat Hanskamp met een keurige kopbal de stand op 20 kon brengen. Na de hervatting domineerde AGOW vrij wel steeds. Beumer, die zeer actief was, maakte er uit een hoekschop 3—0 van. In het resterende half uur kwamen de Til burgers vaker voot* het doel van Veen- huizen, maar de voorhoede bleek mach teloos tot doelpunten. Het Amsterdams elftal, dat Woensdag avond om acht uur in het Olympisch Stadion zal spelen tegen de Wiener Sportklub, is als volgt samengesteld: Doel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter; Potharst (Ajax) en Wilders (Blauw Wit). Midden: Fanger (D.W.S.), Van der Hart (Ajax) en Wirts (D.W S.). Voorhoede: Fischer (Ajax), Michels (Ajax), Hessels (Blauw Wit); Lakenberg (Blauw Wit) en Meijer (Spartaan). Reserves: Van Veen (Watergraafsmeer). Boomkamp (Blauw Wit), Van der Hoeve (Ajax) en Koekebakker (Blauw Wit). Alle somber-stemmende voorspellin gen van De Bilt ten spijt werd het mooie tennispark van Noordw(jk en werden de duizenden toeschouwers (een record werd er gemaakt) overstraald door een zomerse zon, die in een strak blauwe lucht stond. Met een prachtige tennisdag, ook uit een oogpunt van spel, is de tweede fase, de spelfase van het gouden jubileum van de K.N.L.T.B., afgesloten. Het is Sturgess geweest en niet Gon zales die de titels, liefst alle drie, gewon nen heeft. De Zuid-Afrikaan, niet specta culair in zijn spel, niet beschikkend over de soms enorme vaart waarmee Gon zales 2ijn services en drives kan slaan, had andere wapens; zijn prachtige con- tróle, zijn tactisch inzicht. Hiermee heeft hij de eindstrijd bereikt zonder een set te verliezen. In de halve eindstrijd had. hij hiermee het schaakspel van de kleine Ampon mat gezet, in de eindstrijd slaag de hij erin Gonzales, die een avontuur lijke halve finale van de uitstekend spe lende Harper gewonnen had, in vier set» te slaan. In de eerste set van die strijd leek het of Gonzales tot de activiteit gekomen was, welke men van een speler van zijn capa citeiten verwachtte. Hij speelde in dis set zeer sterk tennis. Zijn service was machtig en wanneer hij die opvolgde naar het net, was zijn volley meestal af. Zijn drives waren meermalen, ook al werden zij van de baseline af geslagen, te snel voor de toch vlugge Sturgess. Zijn back hand. anders zo sterk, was ditmaal, in die set minder gevaarlijk dan zijn fora- hand. Sturgess zocht die dan ook tever geefs. Gonzales won die set met 62, kreeg het moeilijker tegen het steeds dieper en scherper plaatsen van Sturgess, verloor zelfs zijn service na 3 2, doen wist die van Sturgess te winnen na 54 en leek de set met zijn service in handen te hebben. Na 0—3 gaf een snelvolley- duel hem (na de derde deuce!) setpunl. Een magnifieke passing van Sturgess, nog juist op de lijn veine dus ookdeed het te niet Een heel belangrijk punt, want Gonzales verloor even daarna de game (5—5), Sturgess won zijn service op love en brak toen op het vierde set- punt, weer met een scherp passeerschot, de set met 7—5. En daarna is zijn vast heid steeds de beslissende factor geweest in de vele duels, zowel die van het ac.i- terveld uit, als aan het net. Gonzales miste menige volley, dieeen kans leek het lag ook aan de uitnemende dalende passeerslagen die Sturgess gaf- Na 3~~* won hij de derde set met 6—4. En na de rust kwam de verwachte grote tegen aanval van Gonzales niet. Zijn grote spel werd ondermijnd door eenvoudige mis sers, zelfs zijn machtige smash faalae enkele malen. Met 62 won Sturgess de „jubileumstitel" van de K.N.L.T.B. In het herendubbelspel hernieuwde hii, met Fannin, de overwinning op Gonzales die met de kleine Philippjjn Ampon een verre van hechte combinatie vormde, waarin Ampon het meeste werk moést doen. En goed deed, doch tegen de com binatie van de goed ingespeelde Zuid- Afrikaan was hij niet opgewassen, al stelde hij de te trage Gonzales in de schaduw. Heren-enkelspel, halve eindstrijden: Gonzales (Am.) sl. Harper (Austr.) 3—6 6—3 5—7 6—3 6—3; Sturgess (Z.-A.) sl. Ampon (Philipp.) 75 63 97; eind strijd: Sturgess sl. Gonzales 26 75 6—4 6—2. Dames-enkelspel, kwart-eindstrijd: mej. Tuckey (Eng.) sl. mevr. Bossi (It.) 36 63 62; halve eindstrijden: mej. Tuckey sl. mej. Hoahing (Eng.) 62 6—4; mevr. Rihbany (Am.) sl. mej. Curry (Eng.) 5— 7 6—3 64; eindstrijd: mej. Tuckey sl. mevr. Rihbany 5—7 7—5 6—4. Herendubbelspel, kwart-eindstrijden: Sturgess en Fannin sl. Remy-Collin (Fr.) 64 64; M. en R. del Bello (It.) sl. Van Swol en Rinkel 6—3 3—6 6—4; Gonzales en Ampon sl. Levy en Cockburn (Z.-A.) 2—6 6—3 7—5; Shafei-Coen (Eng.) w.o. Halve eindstrijden: Sturgess en Fannin sl. M. en R. del Bello 6—4 68 6—4 64; Gonzales en Ampon sl. Shafei en Coen. Eindstrijd: Sturgess en Fannin sl. Gon zales en Ampon 6—4 62 62. Gemengd dubbelspel, kwart eindstrij den: rnéj. Marcellin en Sturgess sl. mevr. Schmier en Collin 3—6 63 62; mevr. Koopmans en Rinkel sl. mevr. Scholten en Ampon 97 97; mevr. Blaisse en Remy sl. mevr. Rihbany en Fannin 64 1513. Halve eindstrijden: mej .Marcei- lin en Sturgess sl. mevr Bossi en R. del Bello 6—4 62; mevr. Koopmans en Rin kel sl. mevr. Blaisse en Remy 86 16 63; eindstrijd: mej. Marcellin en Stur gess sl. mevr. Koopman en Rinkel 36 7—5 6—3. Dames dubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Rihbany en mej. Boyer sl. mej Hoahing en mej. Rollin Couquerque 7—5 64; mej. Curry en mej. Tuckey sl. mej. Hermsen en mej. Marcellin 6—8 86 62 eindstrijd: mej. Curry en mej. Tuckey sl. mej. Boyer en Rihbany 75 86. Eindstrijd: „troost" enkelspel: Levy (Z. A.) sl. Knottenbelt 6—0 6—2; dames enkelspel: mej. Korbfeld (Irs) sl. mevr v. Haeren 61 63. Bij de concurrentie van Alkmaar, Bre da en Heerenveen, waarheen verschillen de eigenaren hun paarden reeds hadden getransporteerd, viel de opkomst der dra vers op Duindigt nog mee; met de twee toegevoegde renmummers al lieten alle ingeschreven Franse en Belgische paar den hierin verstek gaan is het al bij al geen mislukte middag geworden, zoals aanvankelijk werd gevreesd. Toch dient 't uitschrijven van courses in verschillen de plaatsen tegelijk terdege onder de ogen te worden gezien; op de duur moet deze concurrentie tot grote teleurstellingen leiden. De belangen der toto staan hierbij blijkbaar op de voorgrond, zulks ten na dele van de sport. Camelia-prijs, 1940 meter. Met dertien deelnemers was dit het best bezette num mer van de middag. Lexington genoot hierin het meest vertrouwen, Jan de Vlie ger kon hem echter niet buiten de fou ten houden. Tot veler verrassing bleek dit wel te gaan met Nancy Lee in han den van De Vries, die dan ook een beste course liep en de aanvallen van Midway- man en Little Anton D keurig wist af te slaan. Even voor de finish moest de laat ste nog de derde plaats afstaan aan de fel spurtende Luccie Rohda. Oheruhin-prijs, 2040 meter. Uit een veld van 9 paaiden ging Mientje Deter aanvankelijk aan de kop; Maarten Spen cer volgde op een 20 meter. Nadat Mien tje Deter in de fout gevallen was, volgde een aanval van Louise de la Maire B op Maarten Spencer. Tussen deze beide ging de eindstrijd, waarbij Geersen zegevierde. Mientje Deter kwam nog terug en kon Lord Heny nog naar Je vierde plaats terugwijzen. Casino-prijs, 2100 meter: Aanvankelijk deed de favoriet Madame B het kalmp jes aan. Aan de overzijde had ze weinig moeite de koplopers Mary Axkit en Lucky Fanfare te passeren. Wel gaf de eerste nog flinke tegenstand, doch toen de mer rie in de fout viel, was de spanning ge weken. Al was de draf van Madame B evenmin vlekkeloos. Beiden werden^ door de jury na laag beraad op de eerste en tweede plaats gehandhaafd. Consula-prijs, 2060 meter Hoewel met slechts zes deelnemers werd het de fjaai ste strijd van de middag. waarm, zoals verwacht werd, Junoschka en Intrepid de eindstrijd aantoonden. De laatste kwam tegen het einde adem te kort en zcr kon Geersen met Junoschka zijn derde over winning boeken. Happy Samt had lange tijd de kop behouden, doch kon het tegen beide cracks met verder dan de derde plaats brengen. De beide Axkit s Joe en Jonker stelden teleur. Claire Fontaine-prijs. Het; algemeen verwachte duel tussen Majesto en Grand Pris is uitgebleven, want n drie mislukte starts waarvan de eerste zeker goed was had Grand Prix er. geen zin meer in, ondanks de hardnekkige pogmgen van Delbrassin-e om nog een rol te spelen. Des te meer toonde ditmaal de outsider All Ablaze zijn kunnen; hij nam resoluut de kop om deze niet, meer af te staan en weerstond in de felle eindstrijd de aan vallen van Majesto en Samtoreffe. Het winnen van All Ablaze werd aan de toto beloond met de flinke cote van 29.60 en in koppel met Majesto van ƒ4140. Caligula-prijs, 950 meier. Deze ren voor 2 jarigen is een groot succes voor fokker F. Buntenbach geworden, wiens beide paarden Bonheur Perdu en Mon Amon resp. de eerste en tweede prijs wisten te bemachtigen. Geen der andere 7 debutantefi kwam er aan te pas, zelfs Durac.niet, die op grond van hetgeen de hengst reeds had laten zien, het meeste vertrouwen genoot. De koppel-toto bracht 39.70. De uitslagen luiden: Camèlia-prijs, 1940 meter, 13 deeln. 1 Nancy Lee (H. de Vries) 1.40.1; 10.60, 4.80; 2 Midwayman (BrouwerJr.) 3.30, 3 Luccie Rohda J. v. Leeuwen Jr. 2.60; 4 Little Anton D (H.' C. ten Hagen). Cherubin-prijs, 2040 meter, 9 deeln.: 1 Maarten Spencer (Geersen) 1.28.9, 3.00, 1.60; 2 Louise de la Maire B (Ponsen) 1.70;3 Mientje Deter (Laarman) 3.00; 4 Lord Heny (de Vlieger); Koppelwedden schap 10.80. Casino,prijs, 2100 meter, 6 deeln. 1 Ma dame B (Geersen) 1.30,9; 1.20, 1.30; 2 Mary Axkit (E. G. in. 'i Veen) 1.90; 3 Lucky Fanfare (P-h. K-nijneniburg). Kop pelweddenschap 4.10. Consuela-prijs, 2060 meter, 6 deeln. 1 Junoschka (Geersen) 1.28.1; 2.30, 1.30; 2 Intrepid (S. J. v. Leeuwen Jr.) 1.10; 3 Happy Saint (Leeuwenkamp). Koppel weddenschap 3.00. Claire Fontaine-prijs, 1600 ma., 7 deeln. 1 AU Ablaze (v. Dijk) 58 kgr., 1.48.6; 29.60 9.90; 2 Majesto (J. M. A. v. Dijk) 73 kgr. 1.80; 3 Sombreffe (Riem) 62 kgr.; 3 Zephir (v. d. Kraats) 52 kgr. Koppelweddenschap 41.40. Caligula-prijs, 950 meter, 9 deeln. Bonheur Perdu (Claes) 54 kgr., 1.01,9; 3.50 2.40; 2 Mon Amoux (J. C. Pex) 2.20; 3 Taribi (J. v. Yperen) 2.50; 4 Kamila (H. Pije). Koppelweddenschap 39.70. Het uitgebreide Pinksterprogramma heeft tal van verrassingen opgeleverd, waarvan de overwinning van H.C.C. II op H.C.C. I wel de grootste gebleken is! De volgende dag viel H.C.C. I echter 'n fraaie zege op H.B.S. ten deel, waar hij W. H. Gallois voor H.C.C. I een cen tury (101 not out) scoorde, de eerste honderd van dit seizoen en tevens dn le century die Gallois op z'n naam weet te brengen. H.C.C. n kon het in Amsterdam tegen A.C.C. niet volwerken en verloor met 5 wickets. H.B.S. werd gisteren het slachtoffer van de sportieve wraakgevoelenss die H.C.C. 1 koesterde over zijn nederlaag tegen H.C.C. 2 De nog vrije hoge Score van 141, dankte HBS aan een stand voor het 9de wicket van 66 runs, tussen Boel houwer (30) en Kiinenman (38) die het totaal van 64 voor 8, tot op 130 voor 9 op voerden. Zonder veel moeite werd het matige bowlen van HBS door HCC I overmees terd en op een totaal van 168 voor 4 werd gestopt. In zijn 101 (not out) scoorde Gallois 13 vieren. Met zes wickets bleef HCC I in de meerderheid. HermesDVS verpletterde haar stad genote Excelsior metinnings en 20 runs! Excelsior stond al binnen het uur verloren toen de le innings voor slechts 35 runs ten einde was. (v. d. Hammen 6 voor 21 en Scheffer 4 voor 10). Hermes sloeg hierna 161 runs bij een, waarna Ex celsior in de follow-on met 91 antwoord de. (Scheffer 4 voor 20 en Nolet 4 voor 4') Kampong blijft ongeslagen, sloeg VRA (156) met 2 wickets (157 voor 8) Voor de verliezers maakte L. Mulders 81; voor de winnaars v. d. Bijl 69 en Wagenvoort 39. Deze laatste bowlde ook nog 6 voor 33. een faaie all-round verrichting. Rood en Wit—Haarlem eindigde in een draw. Rood en Wit maakte 161 in 3% uur, waarna Haarlem op 140 voor 9 de laatste over wist uit te spelen. Een dub beltje op z'n kant! Sparta won wederom, thans te Nijme gen van Quick met 101 runs. Borrani scoorde 61 uit een totaal van 132 voor Sparta, waarna Quick voor.... 31 all-out was en waarbij H. Wenneker de fraaie cijfers van 5 voor 14 boekte. Ook V.O.C. wist met 'n overwining huistoe te keren. Tegenover de 137 door VOC gescoord, waarvan Konert een kalme 77, antwoordde V.V.V. met 'n totaal van 111. Terwiel was de beste fielder uit de twintig cricketers die we heden in actie zagen. Bovendien bowlde hij nog 4 voor 35 in 16 overs. HCC II deed liefst 3 uur over 144 runs tegen ACC. De bowlingcijfers van Sanders waren: 27 1/620144! Com mentaar op 'f batten van HCC II lijkt overbodig. Binnen 2% uur had ACC de benodigde runs voor het verlies van 5 wickets bijeengeslagen, waarvan de Baare met 40 topscorer werd. Op 148 voor 5 werd gestopt en won ACC met 5 wic kets. Tweede Pinksterdag is op het terrein van Neptunus te Rotterdam een lande lijk junioren-toumooi gehouden om de Nephmus-drietamd. De uitslagen luiden: Groep A: HDVS—HBS 0—4, NAC— Ajax 1—0, HDVS—NAC 0—2, HBS— Ajax 0—1, HDVS—Ajax 0—3, HBS— NAC 22; groep B; RFCADO 00, NoadDe Valk 00, RFCNoad 20, ADO—De Valk 0—1, ADO—Noad 0—1, RFCde Valk 0—1; groep C: Willem II Neptunus 11, VUCHFC 0 1, Wil lem IIVUC 40, Neptunus—HFC 1—1, Willem II—HFC 1—1, Nep'unus—VUC 0i; groep D: FeijenoordBW 02, DFCDOS 02, DFCBW 01, FeijenoordDOS 00, DOS BW 1 1. No. 1 groep A: NACno. 1 groep B: de Valk 02; no. 2 groep C: Willem II no. 2 groep D: BW 1—1, Willem II wint met strafschoppen; no. 2 groep A: Ajax no. 2 groep B; RFC 11, RFC wint met strafschoppen; no. 1 groep C: HFC no. 1 groep D; DOS 12. Om de le en 2e prijs: De Valk—Wil lem II 2—2, Willem II wint met straf schoppen; om de 3e en 4e prijs: NAC BW 1—1, BW wint met strafschoppen; om de 5e en 6e prijs: RFCDOS 2 1. Te Etten werden Zondag nationale weg races voor motorrijders gehouden, waar van de resultaten meetellen voor het kampioenschap van Nederland. Er was grote belangstelling «n de rijkspolitie van Etten verdient extra lof voor de Uit stekende regeling van het verkeer. De uitslagen luiden: Senoren 125 cc.: 1. Rienooy (Eysink) 46 min. 29.4 sec.; 2. Van Zutphen (Eysink) 48 min. 46.2 sec.; 3. Heineman (Eysink); 4. Luybregts (CZ); 5. Lagerwey (Sparta); 6. Huysen (JLO); 7. Zijlaard (Eysink). Senioren 350 cc.: 1. Van Rijswijk (Velo cette) 46 min. 34.8 sec.; 2. Knijmenburg (AJS) 46 min. 52.2 sec.; 3. PelUkaan (AJS) 47 min. 24.8 sec.; 4. Burik (Velo- oette); 5. Drijvers (Norton); 6. Zwaai (Excelsior) Senioren 250 cc.: 1. Postma (Guzzi) 52 min. 19 sec.; 2. Sekuur (Velocette) 52 min. 44 sec.; 3. Zwaai (Excelsior) 53 min. 25 sec.; 4. Vink (Velocette) 53 min. 41 sec.; 5. Breedijk (Velocette) 53 min. 42 sec.; 6. Simons (Excelsior) 54 min. 49 sec. Senioren 500 cc.; 1. Kmjfienburg (BMW) 45 min. 27 sec.; 2. H. Veer Jr. (Triumph) 45 min. 34 sec.; 3. J. Veer (Triumph) 47 min. 48 sec.; 4. Van Rijswijk (Velocette) 47 min. 49 sec.; 5 Moek (BMW); 6. Schot (Norton); 7. Keyzer (Triumph). Juniores 125 cc.: 1. Oldenhof (Eysink); juniores 250 cc.: 1. Tengnagel (Excel sior) juniores 500 cc; 1. Schouten (BMW) Op Tweede Pinksterdag werd de Ron de van Zaandam verreden voor profes sionals en nieuwelingen. De uitslagen luiden; Professionals, 125 K.M., 125 ronden; 1. Braspenninx, Breda, 2 uur 57 min. 44 sec.; 2. Lakeman, Amsterdam, op 900 meter; 3. Schoenmakers, Eindhoven, idem; 4. G. Voort,ing, Haarlem, idem; 5. Bijl, Den Haaig, op 930 M.; 6. v. d. Dun- gen. Den Bosch, idem: 7. Steenbakkers, Den Bosch, idem; 8. Bakker, Zaandam, idem; 9. De Vries, Vlaardingen, idem; 10. Loos, Amsterdam, idem. Nieuwelingen, 50 K.M., 50 ronden: 1. Adrie Voorting, Haarlem, 1 uur 15 min. 20 sec.; 2. Klein, Zaandam, op een fiets- lengte; 3. Amimeiraal. Wormer, op 1 rem,- de; 4. Verschoor, Amsterdam, idem; 5. Kramers, Amsterdam, idem. Naar wij van de zijde van de Ned. ploegleider voor dé Ronde van Fi ankrijk 1949, de heer R. de Grood. vernemen, zijn vier van de zes renners thans aangewezen Henk de Hoog (Borgerhout bij Antwer pen), Jan Lambrichs (Bunde), Wim de Ruyter (Rotterdam) en Jacques Syen (Maastricht) hebben het contract gete kend. De twee renners, die het zestal zullen completeren, worden voor 10 Juni aangewezen. Besprekingen zijn nog j gaande In het dames-enkelspel heeft mevr. Rihbany op merkwaardige wijze de eind strijd van mej. Tuckey verloren. Ook bij haar evenals bij Gonzales, afwisseling van 'brillant sper (vooral de listige drop shot) en missers. In elke set stond zij voor slechts de eerste kon zij winnen e.i hier nog wel via een rake achterstand. 3i 35 7—5. In de tweede set 4—2 en verloren met 5—7. In de derde 3 0, pen onderbreking wegens kramp van mej Tuckey, die niettemin dapper haar lang. drives bleef spelen, en verloren met 4—6. In het gemengd dubbelspel bijna een Nederlandse titel! Mevr. Koopmans en Rinkel waren tot de finale doorgedrongen kwamen op 6—3 53 en matchpoint te gen mej. Marcellin en Sturgess. misten dit door kapitale veine van mej. Marcel lin, kwamen niet meer in hun sterkste spel en verloren met 57 36. De wedstrijdleiding heeft, onder leiding van mr. Hoyer, voortreffelijk werk gele verd. Dit hebben oök de buitenlandse spelers tot uiting gebracht. Reeds vrij spoedig na de start van de 80 amateurs, die 120 km. hadden af te leggen/waren het P. van Eekele en Ph'- lipse, die een voorsprong namen van 55 sec., welke zij gestadig opvoerden. Na 25 km. maakten Breedveld, Muilwijk, Van Dijk, Boerenwinkel en Blokland zich los van het peloton en" zétten de achtervol ging in op de twee uitlopers, welke zij spoedig bereikten. Muilwijk en Van Dijk moésten door pech de kop verlaten. De vijf overgebleven renners wonnen steeds meer terrein óp het peloton, dat bijeen bleef- Eerst kort voor het einde trek Westerduin bij, doch Muilwijk viel wég uit de kop wegens wielbreuk. Van Eekele en Breedveld lieten de anderen in de sjeek en samen stoven zij de baan op de Kromme Zandweg op, waar H. Breedveld roet ongeveer 200 m. voorsprong als eer de door de finish ging. De totaal-uitslag was: 1 H Breedveld. Rotterdam 120 km. 3 uur 11 min. 18 sec.; 2 Ptev Eekele, Rotterdam, 3 PhUipse TU- bnrè' 4 WeStetduin, Dèn Haag, 5 W. Blok- land,' Rotterdam: A. Suykerbuik^ Breda; 7 K. de Vries. Rotterdam; 8 P. Muilwijk, Rotterdam: 9 v. d. Wouden, bommelsdijk. 10 H Brinkman, Maasland. Voor dc 60 km voor nieuwelingen vei- trokken 120 renners. Op dé Dordtsestraat- weg waren er al twee «valpartijen, wej gelukkig nogal goéd afliepen. De stoom tram, die de weg kruiste, sneed de groep in tweeën en 15 renners sloegen de ver keerde Weg in, hetgeen hen op drie tni- nuten achterstand bracht van de eerste groep. Ongeveer 35 renners bléven bij een en op de wielerbaan aangekomen moest de sprint beslissen. De uitslag werd: 1 C. Stout, Rotterdam, 1 uur 37 min. 12 sec.; 2. W. v. Berkel. Den Haag; 3 Cor- nèlisse, Halfweg; 4 Braspenning, Zun- dert; 5 Konings, Breda; 6 Vis, Waterin gen; 7 Ravenstein, Den Haag: 8 Hooger- waard, Rotterdam; 9 J. Balkhoven, Rot terdam; 10 Dukens, Den Haag. De Baanwedstrijden Wedstrijd achter motoren: le manche 80 km 1 P. Verschuren, 39 min. 56 sec.; 2 T. Verveer, op 1 ronde; 3 F. Buysse, op 2 ronden; 4 G. Verstrate, op 4 ronden; 5 K. Otter, op 4 ronden. 2e manche: 40 km.: 1. P. Verschuren. 52 min. 23 sec.; 2 F. Buysse, op 2 ronden: 3 K. Otter, op 3 ronden; 4 G. Verstrate, op 6 ronden; T. Verveer op meer ronden. Totaal uitslag: 1 P. Verschuren; 2 F. Buysse, op 2 ronden; 3 T. Verveer, op 3 ronden; 4 K Otter, op 4 ronden; 5 G Verstrate, op 5 ronden. A-juniores: 20 ronden, 4 klassementen; 1 Kooiman 20 p., tijd 13 min. 3,1 sec.; 2 Bregonje 13 p.; 3 Bachetti 7 p.; 4 Verk- hout 7 p. Totaal uitslag omnium amateurs; 1 Bentekoe 4 p.; 2 Verheul 5 p.; 3 De Graaf 9 p.; 4 Sins 16 p. Aan de Friese elfsteden-rijwieltocht hebben 500 wielrijders deelgenomen, waarvan ruim 60 uitkwamen in de aparte klasse voor amateurs. De tocht van 230 kilometer bleek voor velen te zwaar Winnaar bij de renners werd W- Dielis sen uit Beek en Donk in 6 uur 25 min., waarmee bij het record met 31 min. ver beterde. Vijf minuten na hem passeerde de finish te Bolsward Fleury (A'dam). Fits (Oude Ade), Monkelman (A'dam), Bergsma (A'dam) en Heynémans (Bre da) Twee minuten later volgden Bakker (Ouderkerk) en Van Elderen (Eindho ven). Als negende passeerde Ris (Den Helder) de eindstreep. Bij de vaardigheidsrijders, die d' tocht op gewone fietsen volbrachten, werd Dikkentham (A'dam) winnaa- m 7 uur Het is weer eens een ouderwets r°6t" fe$tijn geworden, al ontbrak op de schit- terende Bosbaan tóch die apèrte sfeer, die in vroeger jaren aan de wedstrijden van de Koninklijke op de Amstél, met de gepavoiseerde jachten en de ontelbare toeschouwers langs de oevers inhaerent was. Maar de sport komt hier nog beter tot haar recht op deze model-baan in een weergaloos mooie entourage. De publieke belangstelling viel niet tegen, haalt ech ter n-og niet bij vroeger èn.. bij de wed strijden op Speedway-motoren in het bijna volle Olympische stadion van waar het gerucht doordrong tot de stilte van het grote bos. Wat de hoedanigheid van het roeien betreft, zijn er tekenen die men bemoe digend mag noemen, andere die wéinig hoop geven voor de naaste toekomst. Men beziet alles van uit een oogpunt van het Europese peil met het oog op de F.I.S.A.- kampioenschappen op 26, 27 en 28 Aug. op de Bosbaan. Daar zou men zo gaarne Nederland goed voor de dag zien komen, doch voor het ogenblik is er nog weinig dat hoopvol stemt. De beste ploeg van 1948, de dubbel skif, is na het échec of juister de teleurstelling van de Olym pische roeiwedstrijden uiteen gevallen en nu roeien zowel Neumeier als Van der Meer in skif alleen, waarin Van der Meer maar matig partij geeft, Neumeier weliswaar beter (zodat hij in z n heat de Zweedse sculler gedecideerd klopte), doch tegen de jonge kampioen Van Stolk van De Maas moest hü het met bijna 2 lengten achterstand afleggen. De jeugd en de spirit van de Rotterdammer geven de doorslag. Hij Won in 7.26,2, een be hoorlijke tijd, al was het windje half mee heus niet zo voordelig als het wel leek. Van Stolk is flink vooruit gegaan- Misschien dat hij in de termen valt uit te komen in de F.I.S.A.-kampioenschap- pen. Zijn stijl is veel verbeterd en hij weet nu z'n krachten economischer te verdelen. Het was hfeel aardig dat de Zweden gekomen zijn èn aan de races een inter nationaal tintje gaven, doch veel pres teren deden ze niet. De grootste successen boekte Njorei, ae enige club die dit jaar wérkelijk prima ploegen heeft. Het is nu de giote kunrt te zorgen, dat tot Augustus de stl-^®n<A lijn bereikt wordt! Vooral m de acht is Njord heer en meestermetette liike nloesen Daar moet toch uit na materiaal Itempioen-acht van formaat S3Sok 'd/'oude "twee was voor Njord, doen de dubbel twee toonde Willem III vanouds haar kracht. Ook Triton Leythe, 5 Falkenberg Rodeclub; jonge acht a: 1 Njord 6.16,8, 2 Spaarne, 3 Triton, 4 Njord II, 5 Aegir; jonge acht b: 1 Triton 6.17, 2 Laga 6.20, 3 Njord III, 4 Njord IV; oude vier; 1 Nereus 7.11, 2 Halmstads R.F. 7.34; vier zonder stuur man: 1 Nereus 6.40,4, 2 Laga 6.43; dubbel twee: 1 Willem II—Poseidon-comb. 7.13, 2 Nautilus (1% lengte), 3 Hoop. Nog zij vermeld, dat de onverwoest bare Maas-sculler Muntz de veteranen- skif won, mej. v Rossem van Willem III de oude skif erv mej. van de Burg van De Maas de jonge skif. Sijen en Jefke Janssen hebben deel genomen aan de wegwedstrijd Luik NamenJemelle, een efstamd van on geveer 190 K.M. Zij plaatsten zich resp. derde en achtste en reden dezelfde tiid als de winnaar, de Belig M. Hendrickx, n.l. 5 uur 23 min. 10 sec. Sohulte reed met de Belg Schotte als koppel-genoot in Osten-de een omnium tegen KintKüblèr. Ze wonnen de ach tervolging over 5 K.M., doch werden ge slagen op de 9Ó0 M. tegen het uurwerk en een puntenrace over 20 ronden. De Zweed Vaenlund heeft te Vaeste- raes (Zweden) een wegwedstrijd voor amateurs ever 120 K.M. gewonnen in 3 uur 14 min. 48 sec. Tweede werd de Ne derlander Nolten in 3.14.48,9; vijfde Vos in 3.16.30. Onze landgenoten Verwijme- ren en Vinken bezetten de 7e en de 9e plaats. De Utrechtse Wielerclub „De Volhar ding" organiseerde Maandag de ronde van Midden-Nederland voor individueler en groepep. De afstand ging over 206 K.M. De uitslag luidt: 1. Wouters (België) 5 uur 265/10 sec.; Marioa (België); 3. La Grouw (Am sterdam: 4. De Groot (Leiden); 5. Van Roon (Haarlem); 6. Remkes (A'dam); 7. Koeman (Krommende); 8. Alblas (Over- schde); 9. Duijf (Delft); 10. Verstraten (Breda). Ploegklassement: 1. Olympia (A'dam); 2. Bataaf (A'dam). kwam met een mooie zege in de jonge acht b (van oudsher het hoofdnummer, wat toch eigenlijk een beetje dwaas is. tegenover de oude acht!) goed voor de dag, Nereus pikte met een stijlvol ploegje de twee zonder stuurman en van het zgn. kleingoed kreeg ieder zo'n beetje zijn deel. Er waren ook vele dames-nummers, waarbij stellig weer vooruitgang waar te nemen valt. Het stijlroeien komt hier wel duidelijk op het tweede plan. ue Hoop won keurig de oude vier. na een geweldig spannende strijd tegen D.D o. Het is te veel om alles te memoreren, daarvoor zouden wp weer een ouderwets Maandagblad nodig hebben met 4 pagi na's sport! Tenslotte enkele uitslagen van finales: Twee zonder stuurman: 1 Nereus 7.47,2; 2 Willem III; oude skif; 1 - Van Stolk (Maas) 7.26,2; 2 Neumeier op 2 lengten, De twaalfde étappe van de Ronde van Italië, van Bolzano naar Modena over 253 km., werd gewonnen door Conté in 7 uur 21 min. De dertiende étappe van Modena naar Monte Catrini, 160 km., was voor Leoni in 5 uur 24 min. Fausto Coppi was tweede, Bartali werd vierde. De 14s étappe Monte CatiniGenua, 226 km-, is gewonnen door Rossèllo in 6 uur 35 min. 40 sec Leoni behield de eerste plaats in het algemeen klassement. De sportcommissie van de Ned. Wièlren Unie heeft besloten, dat de afstanden van het kampioenschap van Nederland op de weg, dat op Zondag 19 Juni op het par cours te Valkenburg wordt gereden, voor beroepsrijders en onafhankelijken 211 km (22 ronden van 9,8 km) en voor amateurs 154 km (16 ronden) zal bedragen. De start is om 13 uur voor de beroepsrijders en de onafhankelijken, de amateurs ver trekken 3 min. later. De „Oafes" werd te Epsom gewonnen door „Musidora" met het paard „Corona tion" op de tweede plaats met zeer ge ring verschil en „Visa Versa II" als der de op 2 lengten. Het was een prachtige finish en eerst op de laatste 100 meter ging „Musidora", gereden door de Austra lische jockey Adgar Britt, de van de start af leidende „Coronation" voorbij. De winnaar stond genoteerd 4/i, „Coro nation" 6/1 en „Visa Versa II" 5/1. Buiten de competitie: Leeuwarden; Fries elftal—Zwaluwen 1—6; Goes: Zeeuws elftalRotterdams 2e klasse elf tal 4—2; Tilburg: Brabants K.N.V.B.- elftalMalinois 30; tornooi te Arnhem: H.D.V.S.—Stormvogels 20; Vitesse Bromley F.C. 0—1; H.D V.S—Bromley 32; VitesseStormvogels 12. 38 min., waarmee het record met U min.: 1 v. d. Meer (ver); oude twee: 1 Njord verbeterd werd 7'56' 2 Spaarne 8.05, 3 Willem III, 4 Voor de tweede maal stond 2e Pink sterdag de Nenijtobaan in het teken van een Rotterdamse regionale, waaraan dit maal ook Utrechtenaren en Zeeuwen als gasten deelnamen. Hoewel het aantal in schrijvingen ditmaal wat minder was dan bij de opening, werd het ook nu een massawedstrijd. Bij meisjes A bestond D. Hilbrandie het op hoogspringen, dat een der eerste num mers van het programma vormde, voor Minerva een nieuw Nederlands jeugd- record op te stellen door 1.50 M. te be reiken. Een keurige prestatie. (Oud re cord 1.495 M.). Klaas Knop (D.O.S.) blijkt nu wel defi nitief zijn kleine inzinking te boven cn liet. ook nu weer een fraaie loop over 1500 M. zien. Een loop, die interessant was, doordat de Dordtenaar De Munnik op het midden van de race het tempo hoog opdreef en alleen Knop in staat bleek om te volgen en op het juiste tijd stip over te nemen. Hierdoor vestigde hij met 4 min. 10 sec. een nieuw Rotterdams record. Het bekende natuurtalent Kees Schui ling, die o. i. een uitstekende kans maakt om in 1952 uitgezonden te worden naar Helsinki als 10-kamper, won zowel de 100 M. klasse B in de prachtige tijd van 11 sec. (waarmee hij A-klasser werd) als het nummer 110 meter horden in de nieu we Rotterdamse recordtijd van 16 sec. Verder is hét ons opgevallen dat onder de meisjes B thans uitstekend materiaal schuilt. Het feit, dat deze jongere meis jes over het algemeen veel betere tijden noteren dan de oudere A-meisjes, bewijst dit ten volle. Truus v. d. Starre (Vict.). Gré Kalkman (Palthena), H. Kruyshoop (Celebes), Scharleman (Vict.), Cor Krou- wel (Minerva) mèt het A-meisje J. van Bree (Hollandia) vormen een prachtige reserve voor de dames. Gerda v. d. Kade won de 200 M. dames zonder veel tegenstand in 26,3 sec. In de B-groep verraste het Bussumse meisj» G. de Trouw (Tempo) door in de tijd var 26.8 sec. te winnen. Bij de jongens is het meest de fraai» 1500 M. race opgevallen tussen H. Worte (Tempo), J. Mackay (Celebes). A. Amou son (V. L.) en Van Kreuningen (A.A V. '36). In de laatste ronde spitste di strijd zich toe tussen Wortel en MackO en wist de eerste de fraaie tijd van min. 20.4 sec. te noteren, maar de vol gende 5 athleten bleven toch alle binner. de 4 min. 27 sec. Een grote schare toeschouwers heef! deze aardige en spannende wedstrijder grotendeels gevolgd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 4