Nieuws uit bi AD en Sportnieuws uit SEHIEDAM1 D.A.F. bouwt eigen automobiel Aspecten Engels-Nederlandse ruiltransacties allerbeste appelsap tOUnM clt'A/mnn- Auto verdween in Noordhollands Kanaal Tabaksuitvoer naar PAGINA 3 VRIJDAG 29 JULI 194<, Kordate redding der vier inzittenden honkbal DE MOORD OP KATENDRECHT Tegen rlatler 8 jaar geëist NED. VRAGHTENMARKT teiwjjx i_,aaKKwariier ue ywj-1+ harder nodig heeft. Laakkwartier bengelt n.l. onderaan de ranglijst en m J^flen met de automatische degradatie zul der lijn" zoals men dat noemt eigenlijk iets noodzakelijks acht. Het gaat hier niet alleen om de be langen van de Daf, maar. gezien de deviezenbesparing, ook om belangen van geheel Nederland en de firma hoopt dan ook op zekere beschermende maatrege len tot behoud der eigen, thans groeien de auto-industrie, bij het afsluiten van handelsverdragen. Tot heden gaf de regering blijk volle sympathie en steun aan het initiatief te willen geven; de hulp der Herstelbank werd daadwerkelijk ondervonden Na tuurlijk zal een nieuwe N.V moeten worden opgericht en een beroep moeten worden gedaan op de kapitaalmarkt. Wat de prijs betreft: deze zal zodanig zijn, dat concurrentie met een soortgelijk product ook uit Amerika mogelijk is wapens in beslag genomen. Ned. troepen zetten de acties tegen de srijdgroepen van de Darul Islam voort ten noorden van Garut en Tasikmalaja, hierbij leden •de benden zware verliezen. Sumatra In Noord-Sumatra werd met toenemend succes opgetreden tegen benden in Ta- panuli. In het grensgebied van Atjeh en de negara Sumatera Timur waren ben den actief. In Noord-Tapanuli is de si tuatie iets verbeterd, de plaatselijke han del is opgeleefd. In de Lampongs onder vindt het handelsverkeer overlast van aanslagen. In de late avond van Woensdag is een uit 't Zand afkomstige luxe-auto op de rijksweg AlkmaarDen Helder, nabij de Stolpen, tegen een langs de weg gepar keerde personenwagen gereden en ver volgens in het ter plaatse zeer diepe Noord'hollands Kanaal verdwenen. Even tevoren waren er een motorrij der met duo-passagiere uit Noordwijk, tengevolge van het springen van een band tegen de grond gesmakt, waarbij medische hulp noodzakelijk bleek. Dr. Verheul uit 't Zand, die bezig was de duo-passagiere te verzorgen, en de land bouwer Schoen, sprongen onmiddellijk te water en met zeer veel moeite slaag den zij er in de vier inzittenden uit de geheel onder water verdwenen auto vei lig aan de kant te brengen. Het waren de heer D. uit 't Zand en drie vrouwe lijke familieleden. Helgisehe fabrikanten voelen zich bedreigd De productie van Belgische sigaren bedroeg in de eerste vijf maanden van dit jaar 80 procent van die van de over eenkomstige periode van 1948. De pro ductie van cigarillos bedroeg 86 pro cent, van rooktabak 93 procent en van sigaretten 97 procent van vorig jaar. In diezelfde periode voerde Nederland 2.710.000 sigaren naar België uit. België leverde 3.878.000 sigaren aan Nederland, beide leveranties hadden echter een zelf de waarde, ongeveer 6 millioen franc. België voerde 150 ton Nederlandse rook tabak in. tegen ongeveer 6 ton voor de oorlog Naar aanleiding van deze cijfers schrijft de „Gazet van Antwerpen", dat „deze steeds toenemende invoer" een ernstige bedreiging voor de Belgische tabakindustrie betekent en dat de Belgi sche tabaksfabrikanten zullen blijven protesteren, zolang de concurrentievoor waarden in beide landen niet op het zelfde peil gebracht zijn. Gistermiddag werd door de Rotterdamse Rechtbank de zaak behandeld tegen de 29-jarige kantoorbediende J. G. S., die ervan verdacht werd de 24-jarige mej. Ch. R. op Katendrecht door worging om het leven te hebben gebracht. Na de aanklacht te hebben voorgelezen, verzocht de officier van justitie, mr. T. Semeijns de Vries van Doesburgh. deze zaak met gesloten deuren te behandelen, waartoe de rechtbank besloot. De president, mr. J van Vollenhoven, deelde nog mede. dat twee deskundigen whren opgeroepen, t.w. prof. dr- E. A. D. E. Carp, psychiater en hoogleraar te Lei den en de Rotterdamse zenuwarts M. van Lienden De eis luidde: acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier zei te hopen, dat het mogelijk zal zijn voor verdachte deze straf in de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen te laten doorbrengen. ROTTERDAM. 28 JULI 1948 700 tons lading cellulose Arnhem100 ton schilfers Akkrum; 55 ton gerst 's Hertogenbosch M.S.: 400 ton kolen Helmond; 270 ton ld. Vlaardingen180 ton id. Breda225 ton id. Cuik a .d. Maas; 1Ü0 ton id. Latum; 200 ton id. Lienden, 160 ton id. Leiden; 15 stand, hout Lisse; 35 stand. Id. Swalmen 250 ton kali Budel; 180 ton' id. Ruischerbrug; 180 ton id. Alkmaar: 250 ton id. Weert; 400 ton outl ijzer Zuilen 68 ton diversen Doesburg M.S 45 stand, hout Haarlein. i.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3