O.V.W.-ERS UIT INDONESIË D\E ^A^-E wereld Herstel Nog twee auto- Zondagen PAGINA 3 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1949 ATLANTISCHE RAAD BIJEEN HANS KINDLER OVERLEDEN SNELHEIDSRECORD VOOR MOTOREN RUSLANDS OLIE-EISEN AAN OOSTENRIJK en de orde van PRONK ZEVENDE TE PARIJS COPPI WINT VAN SCHULTE OM DE WIGHTMAN-BEKER Het Britse departement van buiten landse zaken heeft gisteravond meege deeld, dat de raad van de 12 landen, die deelnemen aan het Atlantisch pact op 17 September voor de eerste maal in Was hington bijeen zal komen. Dr. Hans Kindier, een internationaal bekende musicus en de oprichter en diri gent van het national symphony orkest van Washington is op 56-jarige leeftijd overleden. Dr. Kindier, die in Rotterdam geboren werd, was ziek sinds hij in Juni van een Europese rondreis teruggekeerd is- Op 15-jarige leeftijd behaalde hij zijn diploma aan een Nederlands conservato rium. Dr. Kindier heeft als gastdirigent ver schillende bekende orkesten, waaronder die van Amsterdam, Den Haag, Parijs en Wenen gedirigeerd. De 39-jarige Engelse motorrenner Noel Pope zal hier over enige dagen proberen het wereldsnelheldsrecord voor motoren te verbeteren op de aoutvlakte van Bonneville. Het record staat met 280 km per uur op naam van de Duitser Ernst Henne. Pope hoopt met een Brough Superior met compressie een snelheid van 320 km per uur te behalen Hij vertelde met een soortgelijke motor in Brooklands reeds een snelheid van 320 km per uur be reikt te hebben. Bij de recordpoging zullen Pope en zijn machine met een stalen en alumi- niumscherm omgeven zijn. Teneinde tegemoet te komen aan de vele verzoeken, die hem hebben bereikt, verleent de minister van Verkeer-en Wa terstaat ontheffing van bet Zondagsrij verbod op de Zondagen 11 September en 2 October 1949. Een afdoende contröle op naleving van net Zondagsrijverbod zal op de overige zondagen worden gehandhaafd. Dinsdagochtend hebben de vier „plaats vervangers" te Londen een definitief accoord bereikt betreffende de petro- leumconcessies, die Oostenrijk aan de sovjet-unie zou moeten verlenen. De duur van de concessies werd op dertig jaar bepaald. De „plaatsvervangers" zijn daarna overgegaan tot de behandeling van de tweede lijst, met de prospectie-zónes, die door Wenen aan de sovjet-unie moeten wonden afgestaan. Op dit punt kon geen overeenkomst worden bereikt. Indien de Russische eis 'werd inge willigd, z-o verklaart men in de kringen van de Westelijke vertegenwoordigers, zou Rusland over vrijwel de totale petro- leumproductie beschikken, terwijl het volgens het accoord van Parijs slechts op 60 pet. aanspraak kan maken. Daarna is de kwestie van het' rollend materieel besproken, waarover evenmin een accoord is bereikt. Op de Buffalobaan te Parijs werd Woens dagavond als revanche van de wereld kampioenschappen een wedstrijd achter grote motoren over 100 Km. gehouden. De uitslag luidt: 1. Fournier (Frank rijk) 1 uur 22 min. 52 sec., 2. Leipoine (Frankrijk) op 350 meter, 3. Frosio (Ita lië) op 1 ronde en 100 meter, 4. Lellaert (België) op 2 ronden, 5. Bethery (Frank>- rijk) op 2 ronden, 6. Minardi (Frankrijk» op 8 ronden, 7. Pronk (Nederland) op 10 ronden. De Zwitser Besson gaf na 30 Km. op. ken. Het hele schip werd overhoop gehaald, kasten werden leeggemaakt, koffers en kisten omgekeerd. Maar van een kaart was geen spoor te bekennen. „Die zeerovers hebben maar wat verteld", zei Basli. „Wij verdoen onze tijd! Vooruit laten wij aan het werk gaan! Het hele dek moet nog wörden geschrobd!". Om zijn woorden kracht bij te zetten sloeg Basli tegen een tafel aan. v 30. Diezelfde dag nog vertelde Bim aan de andere man nen van Z.Z.Z. wat hij bij de zeerovers had afgeluisterd. „Ergens op het schip moet de kaart zijn, waarop de plaats «staat getekend waar een schat is begraven", zei Bim. „Wanneer we als de maan die kaart opzoeken, hebben wij een prachtig doel voor onze reis". Nauwelijks had Bim de geschiedenis verteld, of allen begonnen als razenden te zoe- De grote prijs van Leon Louyet, een wedstrijd over 76 kilometer, welke Woensdagavond te La Louvlère werd ga- reden, eindigde in een overwinning van Coppi in 2 uur 2 min. Tweede werd Schulte op een lengte, gevolgd door de Belg Du Buisson Alle overige deelnemers, waaronder de Belg De Pauw hadden één of meer ronden achterstand. Ik heb mijnheer gezegd, dat wij de viool volkomen te goeder trouw gekocht heb ben. Lena ging iets achteruit om de voch tigheid te ontwijken: Dat zal mijn verloofde me direct wel vertellen. De hoofdzaak is dat we uit gevonden hebben, aan wie de dief het instrument verkocht heeft. Natuurlijk heeft U helemaal geen schuld, Uw koper zal de viool nog wel in zijn bezit hebben. Wij kopen haar eenvoudig terug. Heeft U mijn verloofde de naam genoemd? Men wil toch niets met de politie te maken hebben. Mijn vader is een uur geleden naar Piemont vertrokken het zou verschrikkelijk zijn, als wij zijn nog nooit met de politie in.... ik ben er zeker van dat Bozzi de viool direct zal terug geven, wanneer hij hoort dat Zij gestolen is. En terwijl hij met zijn beide handen in het rode haar woelde: Had ik ooit kunnen vermoeden, dat die gemoedelijke dikke man een dief zou zijn! Lena slikte een paar keer om zich niet te verraden: dus toch Gomez! En welke rol speelde Zubiaurre? Onbegrij pelijk! Jaagde hij achter eigen wild? Of werkelijk alleen maar om de Florentijnse te imponeren? Een domkop! Lena lachte de jonge man beminnelijk toe, zodat hij tot achter zjjn oren kleurde. Binnen twaalf uur zul len wij hem te pakken hebben. Heeft mijn verloofde .'erteld, wie hij is? Neen, daar heeft mijnheer niets van gezegd. Een vroegere knecht van ons, lachte Lena. Mijn verloofde is de Hertog van Brabant. En nog voor de jongen van zijn sprakeloze verbazing was bekomen vroeg Lena: En hoe komt men bij Bozzi? Daar is de hertog toch naar toe gegaan, niet waar? Modena verklaarde de weg, door middel van een schetsje dat hij op een oude tafel maakte. Toen vroeg hij nog of het mogelijk was om aangife te vermijden, maar Lena was reeds op straat en vond met behulp van het schetsje tamelijk vlug de winkel van de antiquiteitenhandelaar, waar de vertegenwoordiger van de „Vic toria" juist naar binnen wilde gaan, toen Lena hem riep. Hij fluisterde haar in het oor: Ga zo vlug mogelijk naar de fruitmarkt, daar is de Spanjaard heenge gaan. Ik kom dan later wel in het Grand Hotel. Die Bozzi heeft de viool van een klein prutsertje gekocht, zei Lena evenzo vlug en zachtjes. Gomez heeft haar ge stolen. Had Zubiaurre de viool bij zich? Neen? Dan heeft Bozzi haar waarschijn lijk niet meer. U moet er achter zien te komen aan wie hij haar verkocht heeft. Met deze woorden was zij reeds verdwe nen, de Spanjaard achterna. Apt betrad de winkel, waar hij niemand vond, maar uit de achterkamer hoorde hij twee woe dende stemmen, die van een man, luid, ruw en opgewonden en de zachte stem van een vrouw. Wat heb je hem gezegd? Je hebt zo maar toegegeven dat wij haar gekocht hebben? Oh. Jij verschrikkelijke ezelin! Sufferd!, brulde de man. Waarom? Waar om? (Wordt vervolgd). Voor de jaarlijkse wedstrijd tussen de dames-ploegen van Amerika en Enge land, dit jaar in Amerika te spelen (9—10 September) heeft de Amerikaanse bond de volgende speelsters aangewezen: mej. Brough, mevr. Dupont, mej. Hart, mej. Fry, mevr. Todd. mej. Moran en mej. Baker. De wedstrijd bestaat uit vijf enkelspelen en twee dubbels.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3