«akW AKKERTJES weer 11 sATachts De expeditie naar de Ararat ADIO PAGINA 3 ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1949 CONNAT.LY'S BESCHULDI GING AFGEWEZEN helpen direct PAUL SCHOTT Pijnen die U wakker houden, ontnemen U de beste remedie de Slaap I Zorg voor een goede nachtrust, neem 'n AKKERTJE" als U wakker ligt van de pijn AKKERTJES' zijn ideale pijnstillers bij kiespijn, tandpijn, spier-, zenuw- en aangezichtspijnen Let op het AKKER-merk en weiger namaak I II li Fayad (Egypte) met totaal^kampioen en Europees kampioen RUnk§-. 2 ken) 312% kg., 3. Herai .iPenernar" wij goede vrienden zijn' Is dit het ogen blik om dergelijke ernstige dingen te be spreken? Ik had al veel eerder willen spreken maar ik heb het niet gedurfd. Maar nu. nu U weggaat, om. Zij haalde gejaagd adem en zweeg na een schuwe blik op de dampende locomotief en de overal dichtslaande wagondeuren. Moet ik zeggen, dat ik van je houd. Dat zou een leugen zijn. Op het ogenblik weet ik minder van mezelf, dan ooit. Lena?, vroeg Grangg zachtjes en innig. Maar je houdt van Faustina, je houdt van haar, en geen ander. Kan ik mezelf vergelijken met zulk een schoonheid? Vergeleken bij die prachtige zwaan ben ik het lelijke jonge eendje! In Lena's ogen stonden tranen, zij za gen eruit als diepblauwe meertjes. Zeg niets meer, maar ik vond. dat ik je niet kon laten weggaan, zonder je dit alles te zeggen. En, haastig haar tranen afdro gend, terwijl Grangg haar hand kuste, met een geheel andere, zij het dan een beetje gedwongen klinkende stem: Mijnheer Apt wij hebben reeds afscheid genomen. Staat er iets nieuws in de kranten die U daarnet gekocht heeft? De jongeman kwam nader, Grangg stapte in, na een geruststellende blik op Lena te hebben geworpen, en sloot de deur van zijn coupé. Geklets, net als altijd, hier. Sissend ontsnapte de stoom van de locomotie deuren sloegen met een harde knal toe. Een fluitje snerpte. (Wordt vervolgd). Cavalcanti genoemd! En die van die Sa- limbeni, die ik noch in het adresboek, noch in het telefoonboek van Gen.ua kan vinden. Ik kan ook niet geloven, dat zo iemand, een consul nog wel Ein Kind, kein Engel ist so rein! citeerde Lena, die eindelijk haar blik van Grangg's gelaat had afgewend- Dan za kelijk: Waarde heer, voor de eerste keer sinds drie jaar zal. ik je nu enige dagen uit het oog verliezen, bega astjeblieft geen domheden! En zo zachtjes dat ApU die direct naderbij kwam het niet kon horen: Ik ben zo bang, Val! Grangg zag haar verbaasd aam, haar anders zo gelijk matig gezicht was geheel vertrokken, als of zij trachtte in de laatste minuut een ongeluk te voorkomen. Ademloos keek zij om naar Apt, die aan de kiosk nog een paar avondbladen kocht, en fluister de: Je zit achter die vrouw aan, ik weet het. En dat laat mij niet onverschillig Val! Want achter al mijn onschuldige grapjes schuilt ernst. Misschien heb je dat nu eindelijk gemerkt. Ik moest het je nu op dit ogenblik nog even zeggen, omdat ik zó bang ben, zo verschrikkelijk bang. Tussen haar ogen groef zich een diepe rimpel, zij omklemde zijn arm. alsof zij hem vast wilde houden. Hij schrok plotselimgo: Wat voor een dikhuid en egoist was hij al die tijd geweest. Dat hij dat niet gemerkt had! Hoe, dit was geen scherts of ironie meer, dit was diepe ernst! Hij moest direct spreken! In Carozza, riepen de conducteurs, en men stapte in. Lena, wat voor een vraag doe je daar, je weet dat ik je hoogacht en dat maar geen vagebond en als echtgenoot van Faustina niet zonder meer af te wij zen. Of zou het misschien een andere reden hebben, dat men zo'n ontzaggelijk rijk man zocht? Een Zubiaurre? Die had hem in de hal aangekeken als een moor denaar. Welke plannen had de Span jaard? Daar kwam Lena met Apt, zwaaiend met een krant, het perron op, waar reeds verschillende Italiaanse families een overvloedig met kussen en tranen be sproeid afscheid namen. Zij kwam op de violist toe en beg°'n dadelijk opgewonden te spreken: Val, heb je de avondbladen gelezen? Stel je voor, die Bozzi je weet wel de tweede man die de viool kocht is met de eerste koper. Modena, de sproeiwagen naar de politie gegaan en heeft verteld, dat hij de viool aan een onbekende heeft verkocht, natuurlijk de grnte onbekende, die altijd bij dergelijke zaken aanwe zig is. Tot Lena's verbazing, zei Grang'g tame lijk rustig: Prachtig, misschien zal die heer zich dan wel aanmelden, denk je niet? Je doet alsof het niet je viool .maar een klerenhanger betrof! Zij sloot even de ogen en haar gezicht stond droevig toen zij zei: Door andere dingen in beslag genomen? Maar Apt begon reeds van zijn avon tuur met de grote handelaar te vertellen. De man weet niets van Bozzi, dat staat vast. Misschien ook van de viool niets, maar toch heeft Bozzi in de ach- I terkamer tegenover zijn vrouw de naam met men r ga uw- het ren- iiw- ïütie >ken van vor- Op oten aan- i de zien vor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3