LAATSTE BERICHTEN Zaterdag Elfstedentocht eheugen Kring Delft K. V. P, PAGINA 2 MAANDAG 30 JANUARI 1950 WEDSTRIJDEN SCHIEDAMSE IJSVERENIGING ONGELUKKEN OP HET IJS POLITIE BOND IJZERS ONDER AMBACHTSSCHOOL OP DE SCHAATS AUTORIJSCHOOL k. WALDO INDUSTRIE IN BOXMEER Politiek advies Prov. Staten JAARVERGADERING ST. AUGUSTINUS BENELUX-CONGRES TE MAASTRICHT BURGERLIJKE STAND NIEUWE SCHIEOAMSCHE COURANT le pr. T. A. Dangerman, 2e pr. A. Waar- denberg, 3e pT. R. Sieman; klasse III: le pr. W. van Wieringen, 2e pr. H. C. v. d. Berg, 3e pr. A. de Neef; klasse IV: le pr. H. van Heusden, 2e pr. J. van Beek, 3s pr. J. Diteweg. Kampioensprijs: T. A. Dangerman. In een korte toepasselijke toespraak, waarbij hulde werd gebracht aan de le raren voor hun medewerking, werden de prijzen, welke bestonden uit zakmessen, passerdozen, portemonnaie's, gereedschap etc. uitgereikt door de directeur der school de heer J. Pulleman. Als bijzondere attractie kan nog wor den vermeld, dat door het bestuur van de Schiedamse IJsvereniging vier prijzen werden beschikbaar gesteld in de vorm van waardebonnen. Deze prijzen werden verloot onder de vier eerste prijswinnaars. Het resultaat van de verloting was als volgt: le prijs W. van Wieringen, 2e prijs T. A. Dangerman, 3e prijs P. den Herder, 4e prijs H. van Heusden. Op het terrein van de Schiedamse IJs vereniging is tijdens het weekend een aantal wedstrijden voor de leden ver reden. Zaterdagmiddag werden de wedstrijden voor de prijzen in het schoonrijden ver werkt. Er waren ongeveer 22 nummers. Bij de dames was de uitslag: 1. mej. Daal- meijer, mej. v. d. Gaag en mevr. Wessels. Heren: 1. v. Diest, 2. v. d. Loo. Zaterdagavond kwamen de verklede leden aan de beurt, die elkaar in een wedstrijd, waaraan niet bar veel zorg was besteed, bekampten. De uitslag was: I. Kees v. 't Hoog en Hans v. d. Meer als Juffrouw Snip en Snap; 2. Elsje Spin- dler en Conmy Kleuters als Kanaalzwem ster en burgemeester. Gistermiddag was het de beurt aan de hardrijders. De uitslag was hier: 1. J. Schaper 204/5 sec., 2. R. Bos 341/, 3. v. Wijk (voor rijders op Noren). Op de vrije baan waren de uitslagen: 1 v. d. Merwe 35 1/5 sec., 2. v. Wijk, 3. Geitebeek, 4. v. d. Ende, 5. A. de Vis ser. Eervolle vermelding voor L. Mel- chers in 56 sec. (voor rijders op Friese en kunstrijschaatsen). Mevr. B. v. L. viel Zaterdagmiddag om 4.30 op de baan van de S.IJ.V. in Spie- ringhoek doordat een hardrijder haar omver reed. De leden van de Rode Kruis transportcolonne verbonden haar voorlo pig. Ook dr. Jongerius, die op de baan was. keek haar na. Haar linkeronderbeen bleek gebroken. Het is in de bestuurs kamer gespalkt. Zij is per ambulance naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Mevr. B. R. viel gisteren op de baan van de S.IJ.V. Zij kreeg een hersenschud ding en moest per auto naar haar wo ning vervoerd worden. Een fototoestel van H, A. V. uit Vlaardingen werd gisteren uit het kleed hokje van de S.IJ.V. gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagmorgen organiseerde de Schie damse Politie Sportvereniging wedstrij den op de Sproei-ijsbaan in Spieringshoek Voor deze wedstrijden bestond een grote belangstelling van de zijde van de Schie damse Poitiemannen. Er werd gereden op de korte- en lange baan, terwijl tevens enige nummers schoonrijden waren inge last. De deelnemers waren ingedeeld in 2 groepen en wel tot 36 jaar en 36 jaar en ouder. Vooral op de korte baan werd een zware kamp geleverd tussen de ver schillende deelnemers en enkele kampen werden eerst beslist na een der de rit. Voor de finale wisten zich te plaat sen Gros en Habermehl en nadat beide rijders een rit gewonnen hadden, wist eerstgenoemde de beslissende rit te win nen en beslag te leggen op de eerste prijs. In de finale voor de ouderen plaatsten zich van Deyl en Both en in twee ritten sloeg van Duyl zijn tegenstander gede cideerd. Op de lange baan toonde van der Voorden zich de sterkste en hij won in fraaie stijl. Evenals op de korte baan wist ook hier van Duyl te zegevieren. Het schoonrijden heren werd gewonnen door van der Loo met Groot als tweede. Voor paren was de strijd fel en hier wist van der Loo met zijn dame beslag te leggen op de eerste plaats. De gedetail leerde uitslagen luiden: korte baan tot 36 jaar: 1. G. Gros, 2. C. A. Habermehl, 3. C. J. van Luijk, 4. J. J. van Raaij. Korte baan boven 36 jaar: 1. J. H. van Duijl. 2. L. W. Both. Lange baan tot 36 jaar: 1. D. van der Voorden, 2. M. J. Frensen 3. C. A. Habermehl, 4. C. J. van Luijk, 5. M. J. Geeratz. Lange baan ouder dan 36 jaar: 1. J. H. van Duijl, 2. L. W. Both. Schoonrijden heren: 1. J. A. van der Loo 2. P. Groot. Schoonrijden paren: 1. J. A. van der Loo en dame; 2. P. Groot en echtgenote. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen Uitgereikt door de heer H. Willems van Be veren, die een woord van dank bracht aan de Commissaris van Po litie voor de medewerking, alsmede aan de jury bestaande uit de heren Molenaar Jongejan, Timmerman en Verkaik voor de goede organisatie. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de heer Blaisse, die de baan geheel belangeloos had be schikbaar gesteld, en die een tweetal prij zen beschikbaar had gesteld. De oudste deelnemer J. Keizer ontving een extra- prijs. De wedstrijden hadden een zeer sportief verloop en waren een goede pro paganda voor de ijssport. Op Zaterdagmorgen werd voor de leer lingen van de ambachtsschool een onde.- linge wedstrijd georganiseerd in het hard rijden op de schaats. Ondanks de sner pende Oostenwind was de belangstelling vooral van de zijde van de leerlingen groot. De wedstrijden, welke werden gehou den op de ijsbaan van de Schiedamse IJs vereniging aan het Spieringshoek hadden een vlot verloop. De resultaten van de wedstrijden waren als volgt: Klasse I: le prijs P. den Herder, 2e pr. D. Vermeer, 3e pr. R. Post; klasse II: Het centraal bestuur van de Elf- stedenvereniging is voornemens om bij doorgaand vriezend weer de Elfstedentocht te houden op Zater dag 4 Februari a.s. Libre: C. Ruggeiiberg 150 F. Gouka150 1 Band: C. Ruggenberg 30 15 8 30 2 3.00 F. Gouka30 15 3 6 0 0.400 3 Banden: C. Ruggenberg 20 38 4 20 2 0.576 F. Gouka20 38 4 17 0 0.447 Zelfde partijen: H Seger 100 19 19 100 2 5.26 M. Kooy 100 19 5 36 0 1.S9 H Seger 150 26 27 150 2 5.76 M. Kooy 150 26 13 85 0 3.26 H. Seger 30 30 5 30 2 1.00 M. Kooy 30 30 4 25 0 0.833 H Seger 20 49 2 20 2 0.408 M'. Kooy 20 49 2 17 0 0.346 De totaal-stand tot op heden is: Afd. A: 1. J. v. d. Valk (Flardinga) 10 pnt.; 2. J. H. van Duijl (Rembrandt) 8 pnt.; 3. N. van Huet (Westen) 8 pnt.; 4. J. van Éik (De Waal) 4 pnt. Afd. B: 1. L. v. d. Lee (Westen) 20 pnt.; 2. H. Sogon (KANS) 12 pnt.; 3. L. L. J. v. d. Water (Pleinzicht) 8 pnt.; 4. M. Roos (De Sluis) 0 pnt. Afd. C: 1. C Ruggenberg (Rembrandt) 25 pnt.; 2. N. G. W. Hohnari (KRAS) 12 pnt.; 3. F. Gouka (EM) 3 pnt.; 4. K. Dijkshoorn (Oosten) 0 pnt. Afd. D: 1. E. Hekman (Oosten) 15 pnt.; 2. P. Eikenbroek (Pleinzicht) 10 pnt.; 3. G Valkesteijn (Rembrandt) 5 pnt,; 4. Ai W. v. d. Maarel (Bellevue) 0 pnt. Na de Vrijdag-, Zaterdag- en Zondag avond gespeelde wedstrijden in het kader van de Vierspelenkamp, welke in café Pleinzicht gehouden worden, is de stand als volgt: Afd. A: 1 J. v. Duyl (Rembrandt) 15 p.; 2. N. v. Huet (Westen) 11 p.; 3. J. v. d. Valk (Flardinga) 10 p.; 4. J. v. Ek (De Waal) 4 pnt. Afd. B: 1. L. v. d. Lee (Westen) 28 p 2. H. Seger (Karschoon) 12 p.; 3. C. Kö- neman (Eureka) 12 p.; 4. L v d Water (Pleinzicht) 8 p.; 5. M. Koog (De Sluis) 8 punten, Afd. C: 1. Roggenberg (Rembrandt) 25 p.; 2. A. Willebrand (Karseboom) 12 p.; 3. F. Govka (Entre Nous) 11 p.; 4. G. Vo gelezang (OV) 7 p.; 5. M. de Nie (Eure ka) 5 punten. Afd. D: 1. D. Eikenbroek (Pleinzicht) 20 p.; 2. E. Hekman (Oosten) 15 p.; 3. G. Valkesteijn (Rembrandt) 13 p.; 4. J. Doejaaren (OGM) 2 p.; 5. A. v. d. Maa rel (Bellevue) 0 punten. Na de H. Mis werd de jubilaris teza men met de heren van het koor door pas toor v. Kampen ontvangen, die hem har telijk feliciteerde met dit jubileum. De receptie in café de Vriendschap werd zeer druk bezocht. Er was gezorgd voor enkele bijzondere huldeblijken, ter wijl op muziek van zijn geliefde „Agnus Dei" de directeur van het koor, de heer L. Lansbergen een toepasselijke tekst had gemaakt. Het werd een feest, dat de organist zich nog lang zal heugen. Onder grote belangstelling heeft giste ren de heer A. Lansbergen, organist van de St. Jacobuskerk in Kethel, zijn 60-ja- rige trouwe plichtsvervulling van die functie herdacht. Tijdens de plechtige Hoogmis, die door zijn zoon Dom. Lans bergen O.S.B. met assistentie van pastoor v. Kampen en kapelaan Kloosterman werd opgedragen, zat de jubilaris niet achter het orgel. In de kerk hoorde hij hoe het koor zijn geliefde mis de Missa Trinitatis van Hubert Cuypers in een versterkte bezetting zong, terwijl een an dere organist het koor begeleidde. (Van onze redacteur) De Katli. Middenstand heeft zich gis teren en vandaag op Drakenburgh, te midden /an de besneeuwde Gooise bos sen, opnieuw aan de studie gezet van het vraagstuk der publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. En nu de wet door de Staten-Generaal is aangenomen en spoe dig ir. het Staatsblad zal verschijnen, komt het er op aan, dat de verschillende maatschappelijke groepen zich bezinnen, hoe zij de P.B.O. zullen verwezenlijken. Daarvoor achtte de N.R.K.M. beraad nodig met de hoofdbesturen der vakbon den. Want zoals prof. mr C. P. M. Romme voorzitter van de Kath. Tweede Kamer fractie, die een algemene inleiding hield, opmerkte: de wet is slechts een algemeen grondplan; het opbouwen van de P.B.O. is eei zaak van de mannen van de prac- tijk van het sociaal-economisch leven, van de ondernemers en de werknemers. Op dezelfde plaats waar onze natio nale Katholieke. Middenstandsorganisatie vrij kort na de bevrijding tot een recon structie kwam en haar houding bepaalde tegenover de Woltersomse vakgroepen de voorzitter, de. heer Koops, herinnerde er aan zaten nu meer dan honderd leidende figuren uit de wereld van de Kath, middenstand, in het blij vooruit zicht, dat de organisatie-Woltersom bin nen enkele jaren zal zijn verdwenen, ernstig te peinzen, hoe zij aan de nieuwe opbouw van het bedrijfsleven zouden meewerken. Daarbij voor ogèrt houdend, hoe het gaat om Het algemeen welzijn en een terugkeer tot Je natuurlijke Chris telijke beginselen dn de maatschappij ter vervanging van een overmatig individua listische orde, gelijk Z.H. de Paus in Zijn jongste Kerstboodschap dit ons heeft voorgehouden. Prof Romme liet in zijn helder en zeer overzichtelijk betoog uitkomen, dat wij de P.B.O. primair moeten zien als een zaak die leidt tot een herstel van de sa menleving en begrijpen, dat hier waar lijk een groots werk verricht moet wor den. De zedelijke waarde van deze recon structie moet op de voorgrond gesteld worden. Het gaat om een redelijk ver band tussen de arbeid en het voorzien in de redelijke behoeften van onze samen leving. Deze gedachte moet ingang vinden in alle geledingen van het Katholieke volk, Advertentie WSTRUCTEUSS-OinOKA K.N.A.C. Met enige plechtigheid is vandaag In Boxmeer een filiaal van de fa. Jansen de Wit, kousenfabriek te Schijndel, offi cieel in gebruik genomen. Voorlopig worden er 50 personen te werk gesteld, maar men wil dit uitbreiden tot 200. Lambert Melchers kreeg een eervolle vermelding in de groep Vrije Baan". Ondanks zijn jaren liet hij nog van zich spreken. De commissie van advies van de Staten- kring Delft der K.V.P- heeft in haar ver gadering van Zaterdag j-L, voor de candi- daatstelling van leden voor de Provinciale Staten het volgende advies uitgebracht: 1 Th. P. J. Eisen, Rijswijk; 2 F. G. J. Spieksma, Rijswijk; 3 M. P. A. Meissen, Wateringen; 4 L A Weeber, Delft; 5 L P M. de Kok, Loosduinen; 6 J. Bakker, Den Haag. Woensdag as. 1 Februari zal de R.K. Onderwijzersvereniging St. Augustinus een jaarvergadering houden. Behalve de gewone agenda-punten voor een jaarver gadering, zoals verslagen en verkiezin gen komt een voorstel in discussie tot het oprichten van een Kléin-kunst caba ret-gezelschap. Drs. J- M, L. Peters zal een lezing houden over het onderwerp „Schoolfilm". De vergadering wordt ge houden in de bovenzaal van de Amstel- bron. Het Benelux-Congres voor verkeer en toerisme, da' tijdens het voorjaar van 1949 te Antwerpen voor de eerste keer heeft plaats gehad, zal ditmaal van 25—27 Mei a.s. te Maastricht worden gehouden Vraagstukken, welke betrekking hebben op hotelwezen en veilig verkeer, zullen door deskundigen uit, Nederland, België en Luxumburg op de vergaderingen uit voerig behandeld worden. Op de eerste dag van het congres za) In de voormalige Dominicanenkerk een •tentoonstelling, welke aan verkeer en toerisme wordt gewijd, op officiële wijze geopend worden. Deze expositie blijft tot én met 4 Juni a.s. te bezichtigen. GEBOREN: Albertus H z v H Bons en Th. Th. Wijsbroek; Gerrit P J z v A v Wieringen en K Nagtzaam; Corneüs z v A Romijn en G Schwagermann; Margo d v C M W v d Meer en M H Meulen- berg; Anneke G d v G P J Ubink en A C D v Zetten. OVERLEDEN: H v d Ree, 6 jaar. Advertentte De toeristendienst VlissingenFolke stone van de Stoomvaar1 Mij- Zeeland" Zal waarschijnlijk op 3 Juni a.s. worden hervat- In de jaarvergadering van de Kamer van Koophandel van Folkestone op Vrij dag a.s- zullen In verband daarmede besprekingen worden gevoerd, welke door twee vertegenwoordigers van de Vlissingse middenstandscentrale zullen worden bijgewoond, aan de Tweede Kamer, om te bevorderen aansluiting van ambachtsschool, lagere tuinbouwschool en nijverheidschool aan het 6e leerjaar, zulks ingevolge de recen te wijzigingen der lager-onderwijswet. Na enige bespreking werd dit voorstel door dc vergadering overgenomen en zal het bij de Partijraad worden ingediend. Van de heer Andriessen van Vlaardin gen was een voorstel ingekomen, om te komen tot afschaffing van de vermenig vuldigingsfactor voor de heffing der schoolgelden. De voorzitter zegt, dat deze factor zeer onredelijk is, omdat geen re kening wordt gehouden met het aantal kinderen, dat de school bezoekt. Zo druk ken deze hoge tarieven te zwaar. Spr zou liever willen voorstellen, om te ko men tot verandering van het systeem, mits daarbij de gemeenten niet in moei lijkheden komen. De heer Snelders van Delft meent, dat de overgang van kinderen, die van school komen en naar hét bedrijf overgaan wat de vacanties betreft te groot is. Spr. zou hiervoor een regeling wensen. Opgemerki wordt, dat deze kwestie thuis behoort bij het bedrijfsleven. Het voorste] wordt aan gehouden, opdat de afdelingen hierovei haar gedachten kunnen laten gaan. Het zal in de volgendè vergadering van de kring opnieuw ter sprake komen. De voorzitter geeft een uiteenzetting van bet te stichten vormingsinstituut. De kring vergadering gaat met de oprichting van dit instituut aceoord. De penningmeester, de heer Boelrijk, heeft de medewerking der afdelingen ingeroepen voor een vlot te inning der contributie en heeft spe ciaal hulde gebracht aan de afd. Mon ster, die reeds in de eerste dagen van dit nieuwe jaar een voorlopige afdracht heeft gedaan. De afd Honselersdijk volg de hierop spoedig ook met een voorlopige afdracht der contributiegelden. OAGBIAD VOOR SCHItOAM tM OmSTRCRtH

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2