LAATSTE BERICHTEN Q eheugen „Waikelo" en „Bontekoe" vertrokken Protest tegen Moskou's hulp in China Russisch Paasfeest DINSDAG II APRIL 1950 PAGINA 2 BEZICHTIGING ST. LIDUINASCHRIJN ZES POKKEN-GEVALLEN TE GLASGOW MOTORRIJDER VER- ONGELUKT De „Waikelo" en de „Bontekoe" met aan boord het bataljon onder comman do van majoor Worang, zijn van de rede van Makassar vertrokken. Beide schepen zouden zich naar Banjuwangi (Java's Oosthoek) begeven; de „Wai kelo" moet eerst te Balikpapdn Olie in nemen. Maandag verscheen op de rede van Makassar een korvet, waarvan inden- tificatie niet mogelijk was, doch waar van werd aangenomen, dat het de uit Djakarta gezonden Hang Tua" was. Moet Aziz verontschuldi gingen aanbieden? De regering van de Negara Oost-Indo- nesië heeft in een over de radio omge roepen communiqué gezegd, dat van de minister van defensie der R.I.S. een ►oodschap is ontvangen waarin wordt medegedeeld, dat men nooit het voorne men heeft gehad de Negara Oost Indone sië met geweld „op te rollen". Van gezag hebbende zijde heeft de correspondent van Aneta te Makassar vernomen, dat in deze boodschap van de minister van defensie der R.I.S. ook punten voorko men waarin wordt verzekerd, dat tegen Abdul Aziz en zijn volgelingen geen straf vervolging zal worden ingesteld, doch dat Abdul Aziz voor zijn militair optre den zijn verontschuldigingen moet ma ken aan de minister van defensie der R.I.S. De nieuwe schrijn van St. Liduina, vervaardigd door P. M. Kersten, naar een ontwerp van Charles Vos, is gisteren aan het Liduinacomité over gedragen. Van links naar rechts de heer E. KerstenLeroy, stichter van de Maastrichtse cdelsmederij, zijn zoon Paul Marie, vervaardiger van de schrijn, de hoogeerw. Deken R. Reijnen, ere-voorzitter van het St. Liduina comité en zijn secretaris de heer ECoché. De nieuwe St. Liduinascnrijn, welke gisteren, Tweede Paasdag, aan het St. Liduina-comité werd overgedragen, is Vrijdag de gehele dag in de St. Liduinakerk op de Nieuwe Haven te bezichtigen. He- kunstwerk zal op de trappen van het altaar op enkele meters van de Communiebank staan opgesteld, zodat ieder het goed kan zien. Dr T. F. Tsiang, permanent Chinees (nationalistisch) vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, heeft secretaris generaal Trygve Lie een schrijven ge zonden, waarin hij zegt, dat de Russen „eien groot aantal militaire vliegtuigen en bijbehorend personeel, zoals vliegers en technici", naar het communistische China hebben gezonden, om dit te helpen in de strijd tegen de nationalisten. Ver klaard wordt, dat deze handelwijze van het Kremlin „een duidelijke aanvalsdaad jegens de Chinese nationalistische rege ring en een schending van het handvest der Verenigde Naties betekent". Dr Tsiang heeft voorts Carlos Muniz (Brazilië), voorzitter van de zg. „kleine algemene vergadering", een schrijven ge zonden, waarin hij er op aandringt, dat de Verenigde Naties een aantal militaire waarnemers naar China zullen zenden, om de gegrondheid vastte stellen van de Chinees-nationalistische beschuldiging, dat de sovjet-unie het communistische China daadwerkelijke militaire hulp ver leent. Het Grieks-orthodoxe Paasfeest, dat dit jaar met het Katholieke samenvalt, is in alle Russisch-orthodoxe kerken gevierd. Te Moskou hebben tal van orthodoxe ge lovigen in de St. Eulogiuskathedraal de zegen van patriarch Alexis ontvangen. Michael Doyel, die zich beijvert voor de bescherming van de rechten der Ame rikaanse katholieken' in het kader van het Russisch-Amerikaans verdrag van 1933. heeft verklaard, dat de Russische regering aan een Amerikaans priester de vergunning heeft geweigerd om op Paas zondag te Moskou de H. Mis op te dra gen. Het aantal slachtoffers van de pokken epidemie te Glasgow in Schotland is thans tot zes gestegen door het overlijden van een 20-jarige verpleegster. Als geen nieuwe gevallen van de ziek te worden gemeld, zal volgende week Zondag het signaal „alles veilig" worden gegeven Tien dagen geleden is het laat ste nieuwe geval geconstateerd. smid laten ontwerpen", zei Pater Chris- tianus, schijnbaar eigenwijs. „Wat zeg je me nou? Waar zijn de Broms dan beroemd door? „Een schrijn is iets drie-dimensionaals en -een edelsmid werkt op zijn tekenin gen twee dimensionaal", verklaarde de Pater. „Zo'n ding moet je door een beeld houwer laten ontwerpen, die denkt in vormen met drie afmetingen en dan door een edelsmid tezamen met hem laten uit voeren". „Mooi bedacht, maar zoiets bestaat niet. Dat kennen we niet", wist Pastoor Raaffels zeker. „Dat kan wel. Laat het Charles Vos Hevige storm de oorzaak De 56-jarige M. M. uit Vlaardingen, reed Zaterdagmiddag om half zes bij de Vijf Sluizen op zijn motorfiets in de richting Schiedam. Toen hij een brug wilde op rijden, werd hij door een rukwind opge nomen en tegen de stoeprand geworpen. Hij verloor de macht over het stuur en zwaaide tegen een daar ter plaatse staand muurtje op. Zwaar gewond bleef hij lig gen. De geneeskundige dienst werd door voorbijgangers gewaarschuwd. Met een schedelbasisfractuur werd de man ih het ziekenhuis opgenomen. Later ts hij daar overleden. Citaat van de dag: Het leven is een hel. Als men het meet bij 't el. Gemeten bij de duim. Is het als eiwit-schuim. Vandaag, Dinsdag 11 April. Musis Sacrum, 8 uur: Feestavond S. P. S. V. Morgen. Woensdag 12 April. R. K. Volksbond, 2 uur: Opvoering van Prikketoeen door Limburgs Jeugd toneel. R. K. Volksbond, 8 uur Toneel cursus Arend Hauer. Overmorgen, Donderdag 13 Aprtl. Passage, 8 uur: Het Vrije Toneel voert voor leden van de Kath. Kring op het blijspel „Zomer in December". Dagelijks: Passage. The three cabal- leros. Monopole: Fra Diavolo. De Schiedamse Politie Sportvereniging heeft aan goede vrienden geen gebrek. Dat is Zaterdagmiddag gebleken, toen zü uit vele plaatsen en uit vele organi saties naar Musis Sacrum waren geko men om hun goede wensen aan het be stuur van de jubilerende vereniging over te brengen. In de foyerv stonden vele voorjaarsboden als „good will"-ambas- sadeurs van de schenkers. Namens het College van B. en W. sprak, wegens verhindering van de bur gemeester, mr. P. v. Bochove, de wet houder, zijn vreugde uit over dit jubile um in het eigen Politie-apparaat, dat in Schiedam gelukkig een gemeentelijk is, zodat de leden uit de burgerij gere- cruteerd worden en de verstandhouding met die burgerij ook beter kan zijn. De sport bevordert de lichamelijke paraat heid, maar in dit bijzondere geval ook nog de corps-geest, want vrijwel alle leden van het corps zijn lid. De strenge scheiding tussen kader en lager perso neel wordt hierdoor op gelukkige wijze doorbroken. Als voorzitter van Hermes- DVS, welke functie te verwisselen de wethouder nooit moeilijk valt, haalde de heer van Bochove nog enkele voorval len op uit zijn jeugdjaren, toen hij het in Hermes-verband wei eens te kwaad had met Brigadier Noordijk. De heer Niewold, voorzitter van de Nederlandse Politie Sport Bond bood naast zijn gelukwensen ook een beker aan, welke SPSV kan uitloven naar ver kiezing. Van Delft was er de heer Bochove, die reeds 27 jaar de goede buurschap tus sen de Delftse en Schiedamse Sport Ver- OACBIAO VOOft SCHICDAM IN OmStfitKlM 72ste Jaargang No 21206 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R. K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam, telefoon 67387. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs ƒ4,30 per kwartaal, ƒ1,45 per maand, ƒ0,35 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 0 15 per millimeter hoogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte Contract tarieven tegen gereduceerde prijs verkrijgbaar bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 30 woorden t.—Elk woord meer 5 ct. Maximum 30 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredactie: Prof. Dr. St. Tesser O.P. «n Leo J. M. Hazelzet. Op de receptie van de S.P.S.V. over handigt de vice-voorzitter van de Nederlandse Politie Sport Bond, de heer v. Bochove, aan de voorzitter van de 30-jarige vereniging 'n beker, uit te loven bij een der komende wedstrijden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2