Aardappelhandel verweert zich PAGINA 5 MILLIOENENPLAN VAN HELMOND Om werkloosheid tegen te gaan V erkeersongevalleti Verkeersongevallen zijn zonder meer fce betitelen als besehavitigsziekten in de ruime zin van het w.. ord. De toegenomen verkeersintensiteit, gepaard aan grotere bevolkingsdichtheid, het opvoeren van de snelheid van de voertuigen, zonder dat een overeenkomstige verbetering van de wegenbouw en de rem middelen in trad,'maakt dat verkeersongevallen een der grootste oorzaken zijn van verlet en GPSGr van cLoocL Beveiliging is hi&r uiterst moeilijk; een maximumsnelheid Gistermiddag om twee uur heeft de secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken, prof. G. Brou wers, namens de minister de R.A.I.-ten- toonstelling van personenautomobielen geopend die van 20 tot en met 29 April in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. De algemeen voorzitter van de Neder landse vereniging „Rijwiel- en Automo bielindustrie", de heer W. M. Leeuwen berg, leidde prof. Brouwers in. De heer Leeuwenberg zei o.a.: „Na afloop van de tentoonstelling van be drijfsautomobielen, die drie weken gele den werd gehouden, kan wel worden aangenomen, dat de gecombineerde ten toonstellingen van bedrijfs- en perso nenauto's tot het verleden behoren, al thans zolang geen groter tentoonstel lingsgebouw ter beschikking staat." Spreker gaf over de in ons land in gebruik zijnde personenauto's de volgen de cijfers: In 1939 bedroeg het aantal personen wagens 99.986 stuks. In 1949 was dit aan tal 113.477, waaronder begrepen bijna 3 000 jeeps, zogenaamde stationcars e.d. Er is dus na tien jaren inderdaad een, zij het geringe, aanwas te constateren. On der de ruim 11.300 personenwagens be vinden zich echter zeer veel oudere wa gens, die reeds lang vervangen hadden behoren te zijn. Bovendien leren de cij fers dat het aantal personenautomobie len per 1000 inwoners sedert 1939 met is toegenomen. In 1939 bedroeg dit aantal personenauto's per 1000 inwoners 11.39 en in 1949.... eveneens 11.39! Tot slot deed de heer Leeuwenberg een beroep op de regering om, indien enigszins mogelijk, de helpende hand te reiken aan de importeurs van de op In een Memorie van Antwoord naar aanleiding van het begrotingsonderzoek heeft bet gemeentebestuur van Helmond ter kennis van de raad gebracht, dat een uitvoerig overzicht van plannen zoals; kinderspeelplaatsen, werkplaats voor minder validen, sportpark, badhuis, over dekte zwemgelegenheid etc. tot een totaal bedrag van ongeveer zes miliioen gulden Is ingediend om uit te voeren zodra de werkgelegenheid gaat verminderen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 5