Duivels Zwaluwen bleven Rode de baas (3-2) in 't grijs TREINMACHINISTEN IN FINLAND STAKEN 3 e en 4e klassers Lie hoopt Stalin te spreken DE MAN ADIO Het gevonden geraamte te Roosendaal Wieg van Hein ten Hoff stond in Nederland! Teiripo en schotvaardigheid Nederlandse ploeg Goudzend geraakt xlaJLt uur-staking in Italië v^l l /ij f/K PAGINA Identiteit niet vastgesteld DE SOCIAAL-ECON. RAAD ABE LENSTRA WIL WEER IN HET NED. ELFTAL Het spel J Onrustig, gejaagd? Herstel ranglijst 4e kl. G. SCHOUT BIJ NACHT WILLINGE VICE-ADMIRAAL VOETBAL IN ENGELAND Nederlandse assuradeurs aangesproken INTERN. SCHAAKTORNOOI TE BOEDAPEST WINNETOU OP DE BAAN AFGEMAAKT REUZE BANANENEN EEN VOOROORLOGSE VAL door A. HRUSCHKA over de belastingverlaging in de Tweede Kamer toch niet van invloed zou zijn op zijn houding tegenover het aanhangige ontwerp. Wij zijn toch tegen, verklaarde hij. Een ogenblik dreigde heit, dat hij in zake uitstel zijn zin zou krijgen, niet omdat zich een meerderheid voor zijn motie zou uitspreken, maar omdat er niet voldoende Kamerleden aanwezig waren voor een stemming. Naar alle kanten werd getelefoneerd om senato ren op te roepen en het vereiste quorum te bereiken. Toen dit niet zo gauw gelukte, wist minister Lieftinck de stemming nog even op te schorten door een afschrift van de motie te vra gen teneinde deze te kunnen bestude ren. Om de motie te kunnen laten ver menigvuldigen schorste de voorzitter voor drie kwartier de vergadering. Na heropening was niet alleen een af druk van de motie, maar was ook het vereiste aantal Kamerleden aanwezig om een beslissing te kunnen nemen. De communistische motie, waar zelfs de voor uitstel zo geposteerde heer Tjal- ma geen smaak in had, werd met 23 te gen 3 stemmen verworpen. Alleen de heer Wendelaar stemde met de twee aanwezige communisten voor. j Het wetsontwerp zelf werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd waarbij de communisten de heer Wende- laar en de anti-revolutionairen aanteke ning vroegen van hun tegenstem. Woensdag is het onderzoek inzake de vermissing van wijlen winkelier A. Dries- sen (bijgenaamd „Poppeke") te Roosen daal gesloten- De identiteit vam het inmiddels gevon den geraamte van 'n manspersoon is niiet vastgesteld kunnen worden. Het onderzoek in deze wordt evenwel voortgezet door politiedeskundigen o.l.v. de officier van justitie mr. Van Mierlo uit Breda. Behalve het geraamte werden nog een bretel en een bril gevonden. De Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond heeft aangewezen als lid van de Sociaal-economische raad in de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie de heer G. W. Kampschoër te Wassenaar en als plaatsvervangend lid de heer A. J. de Goey te Montfoort. Advertentie De Belgen hadden in technisch opzicht (beter positie-spel, zuiverder plaatsen) toch wel beter voetbal gedemonstreerd doch de Nederlandse aanval speelde ver rassender en was ook schotvaardiger. In de verdediging excelleerden Möhring en Van Raalte. in de voorhoede Van der Vegt, Michels en na de rust ook Hofma. Het door Abe Lenstra geopperde denk beeld, een linkervleugel HofmaLen stra in de nationale ploeg (Abe was onder de toeschouwers en is gaarne be reid weer In het Nederlands elftal te spelen!) is nog zo gek niet en ook ver der toonden enkele aanvallers al mag men niet uit 't oog verliezen dat deze Belgische defensie niet van de kracht van de nationale ploeg onzer Zuiderburen is! meer tempo en schotvaardigheid dat de vaste klanten van de keuze-commissie van de KNVB aam de dag plegen te leggen. Ruim 25.000 toeschouwers hebben gis teren in het Olympisch Stadion te Am sterdam een aantrekkelijke wedstrijd aanschouwd tussen de Zwaluwen en de Rode Duivels. Bij de gastMteren werd Advocaat wegens ongesteldheid ver vangen door Melief van Hermes-DVS, de Belgen hadden Sauvage als inval- Ierspil en Driessen voor Galand opge steld. De Zwaluwen hadden een bijzonder goede start. Wel kreeg midvoor Annicq, na een aarzeling van Van Raalte, aan stonds een kans, doch hij schoot over. Daarna volgde minutenlang een bom bardement op het Belgische doel, dat in de vierde minuut eindigde met een fraaie dribble var, Michels, na een keurige pass van V. d. Vegt en een beheerst doelpunt van de Ajaxied (10). De Belgen hadden aanvankelijk onvol doende vat op het snelle en vlotte aan- valsspei van o't Zwaluwen en 13 minuten na het eerste doelpunt kopte Van der Vegt uit een voorzet van Van Biljouw de bal onhoudbaar langs Geysen (20). Langzamerhand kregen de Belgen meer vat op het frisse open, doch wel iets te slordige spel van de Nederlandse aan val en 7 minuten voor rust wist midvoor Annicq op keurige wijze teger te scoren. De rust ging met de stand 21. Belgisch offensief Direct na de hervatting namen de Bel-1 gen het spel in handen. Een goed doel punt van Van Steenlandt werd wegens buitenspel afgekeurd, doch 8 minuten na de hervatting kon, na een keurige switch met zijn binnenspeler, de invaller links buiten Driessen van Hasselt keurig gelijk maken (22). Het spel ging daarna weer gelijk op en na een mooie pass van Michels kon linksbuiten Hofma de Ne derlanders de leiding hergeven, die zij in het meer spannende dan fraaie laat ste deel van de strijd niet meer afston den (3—2). Met het treffen tussen Hein ten Hoff en Joe Walcott gaat dezer dagen Duits land weer een gooi doen naar een plaats in de internationale bokswfereld; dezer dagen, want de ontmoeting is van de oor spronkelijke datum 7 Mei voorlopig een week later naar de 15e Mei verschoven. Verleden jaar is Ten Hoff naar de Verenigde Staten gegaan om daar Wal cott te ontmoeten. Maar men gaf hem er te verstaan, dat. in verband met de publieke opinie de tijd nog niet rijp was voor het optreden van een Duitse bok ser. Thans treedt hij dan in eigen land tegen de Amerikaan aan. In eigen land? Daar zullen we het wel op houden. Maar de Duitsers behoe ven niet al te luid te verkondigen, dat Ten Hoff een volbloed-Volksgenosse is; pertinent het tegendeel beweren zou ook niet juist zijn. Ook behoeft niet van de Duitsers verlangd te worden, dat zij zul len erkennen, dat Hein ten Hoff eigen lijk eenNederlander is Laat ona aan zijn Duitse nationaliteit niet twijfelen. Maar aardig is toch wel om te vernemen, dat Ten Hoff in het Nederlandse dorpje Ommen (Overijssel) is geboren. Als jongen van een jaa- of tien verhuisde hij echter met het hele gezin naar Duitsland, waar ziin vader in Oldenburg werk had gevonden. En de kleine Hein is daar de grote Hein geworden wiens naam op alle schuttingen prijkt en die zich ten doel heeft gesteld de traditie van Schmeüng Baer en Neusel voort te zetten. In Bad Durkheim in zijn trainingskamp en daar bereidt hij zich od de grootste wed strijd van zijn leven voor (en missr-h^n volgen er wel nóg grotere....). In ieder geval zijn hij en zijn trainer Muck vol goede moedmaar dat zijn alle bok sers en hun trainers vóór de wedstrijd Advertentie Mijnbatdts Zenuwtabletten aterken en kalmeren Uw zenuwen. Als a.s. Zondag om het kampioenschap van de 4e klas G de belangrijke wed strijd tussen Transvalia en Hillegersberg wordt gespeeld, is het wel zo gemakke lijk om de juiste stand in deze afdeling voor ogen te hebben. Door de uitslagen centrale is namelijk betr. de wedstrijd StrijenHillegersberg een fout gemaakt; de uitslag is niet 03 maar 30. I Dat houdt in, dat Hillegersberg niet op de eerste doch op de derde plaats staat, en ook datStrijen geen degra datiewedstrijden behoeft te spelen. Wij geven hieronder de juiste stand: Schoonhoven 20 11 4 5 26 4621 Transvalia 19 10 5 4 25 2419 Hillegersberg 19 9 6 4 24 2922 Het Noorden 19 9 4 6 22 3532 Lekkerkerk 20 7 7 6 21 2627 Zwervers 19 8 2 9 18 36—27 R.D.M. 20 6 6 8 18 22—30 Strijen 20 6 4 10 16 30—37 Excelsior '20 19 6 3 10 15 2328 D.R.Z. 20 4 7 9 15 22—35 Puttershoek 19 5 4 10 14 2540 Zowel aan de kop als aan de staart dus belangrijke wijzigingen. Aan de kop is de ontmoeting tussen Transvalia en Hillegersberg a.s. Zondag de laatste wed strijd. Bij een overwinning is Transvalia kampioen; bij een gelijk spel wordt het een beslissingswedstrijd Schoonhoven Transvalia; bij een overwinning van Hil legersberg wordt het een extra-kamp HillegersbergSchoonhoven, (j.l. Zon dag speelden Hillegersberg en Transva lia voor het eerst tegen elkaar en was de uitslag 0—0....). En aan de staart geen degradatiewedstrijden voor Strijen, integendeel, deze ploeg is volledig vei lig: de laatste wedstrijd Zondag tussen Puttershoek en Excplsior; de winnaar is veilig en Excelsior heeft zelfs aan een gelijk spel genoeg (de eerste match werd 12 voor Puttershoek). In verband met de stroom van „sein tjes (van alle kanten: Schoonhoven Hillegersberg. Strijen, Transvalia en Ex celsior) moesten wij wel zo-midden-in- de-week tot deze uitvoerige herstelling overgaan. Bij K.B. is schout bij nacht J. J. L. Willinge met ingang Van 15 Mei a.s. be vorderd tot vice-adrniraal. Voor de eerste divisie van de Eni Aövertentle (Van onze Amsterdamse redactie). Ongeveer twee maanden geleden ver stuurde de Kotterdamsche Bank voor rekening van een niet-lngezetene, wiens nationaliteit men geheim houdt, een zending gouden sovereigns, ter Waarde van bijna 100.000, naar het Midden-Oosten. Gedeeltelijk, n.l. tot aan Cairo geschiedde het vervoer per K.L.M.-vliegtuig. De K.L.M. kan met een verladingsre^u bewijzen, dat in Cairo de goudzending is overgedragen aan een andere luchtvaartmaatschappij, die voor doorvoer naar Aden zou zorg dragen. Tijdens de vlucht Cairo Aden moet het goud verdwenen zijn. De politie in Aden begon onmiddellijk met een uitgebreid onderzoek, dat ech ter tot nu toe nog steeds geen resul taat heeft opgeleverd. Het goudtransport is door de Amster damse assurantie-makelaars, firma Is. Franco Mendes, bij verscheidene verze kering-maatschappijen op de Amsterdam se beurs verzekerd. De assurantie-maat schappijen zijn nu voor het verlies van het goud aangesproken. In zoverre deze maatschappijen in Nederland zijn geves tigd, zal de schade op Nederlands kapi taal terugvallen. Wol Kotoen Zijde Regenkleding Kinderkleding Sportkleding Zeilen-Tenten 1 VERKRIJGBAAR BU DROGISTEN EN SPORTZAKEN Zoals in een deel van onze editie van gisteren reeds werd gemeld, gaat Trygve Lie, de secr.-gen. der V.N., op 10 Mei a.s. naar Moskou om daar besprekingen te voeren met sovjet-Russische leiders. Lie hoopt zelfs een onderhoud met Stalin te zullen hebben. Hij verzekerde echter, dat hij generlei boodschap van Truman voor Stalin bij zich had, zoals door enkele kranten beweerd was. Lie's besprekingen te Washington, Pa rijs, Londen en Moskou houden verband met twee kwesties, die het werk van de Ver. Naties op een dood punt hebben gebracht: 1. de koude oorlog tussen Oost en West; 2. de kwestie van de Chinese vertegenwoordiging. Hij wil, nadat zij al meer dan een jaar niet meer bijeen zijn geweest, de „grote vier" weer aan een conferentietafel trachten te krijgen; zijn plan is, dit indirect te bereiken, n.l. door regelmatige vergaderingen van de Veilig heidsraad in de hoofdsteden van de vier grote mogendheden. Aldus, zo hoopt hij, zullen de V.N. die nog wel functione ren, doch weinig effectief hersteld wor den. „Ik verwacht geen grote of onmiddellij ke resultaten van mijn bezoek aan de vier hoofdsteden waarschuwde Lie tegen op timisme: „Maar het is te hopen, dat de gedachten wisselingen de komende twee of drie maanden enig resultaat zullen af werpen". De uitslagen van de 11e ronde van het internationaal candidatentornooi te Boe dapest luiden: Lilienthal—Kotof 10; KeresBoles- lafski H—%; Stahlberg—Szabo H—M Najdorf—Flohr H—de partij Bron- steinSmyslof werd afgebroken De stand luidt thans: 1. Boleslafski 7% pnt.; 2. Keres 6% pnt.; 3. Stahlberg 6 pnt.; 4. Smyslof en Bronstein 5% 1 af gebroken partij; 6. Najdorf, Lilienthal en Kotof o pnt.; 9. Szabo 4V4 pnt.; 10. Flohr In geheel Rome hebben gisteren de trams en bussen vijf minuten stil ge staan, omdat de transportarbeiders ge deeltelijk meededen aan een algemene staking van een half uur, welke door de communistisch bestuurde vakverenigin gen was uitgeroepen als protest tegen de incidenten van Zondag j.l. De staking viel samen met de begrafenis van de twee slachtoffers, die te Celano ten O. van Rome hij een botsing met de po litie neergeschoten werden. Uit een onderzoek is gebleken, dat da fatale schoten niet door de politie ge lost zijn. De minister van binnenlandse zaken heeft een beloning van 1 millioen lire uitgeloofd voor inlichtingen, welke tot arrestatie van de daders leiden. Er zijn reeds twee leden van de particuliere garde van de rijke Italiaanse grootgrond bezitter prins Torlonia gearresteerd, om dat vermoed wordt, dat zij de schoten hebben gelost. eerste Woensdagmiddag-meeting van het seizoen op Duindigt mag een succes worden genoemd. Er was ruim voldoende belangstelling hetgeen ook wel hujkt uit de omzet van de totalisator, die 32.140 bedroeg. De sport stond op hoog peil en ditmaal werden zeer snelle tijden genoteerd. Jammer dat er een schaduw viel over deze mooie middag. In de enige ren van het programma kwam de drie-jarige bruine hengst Winnetou direct na de fi nish ten val. Jockey Van der Kraats kwam er goed af, ondanks een zware buiteling, maar het paard versplinterde een der voorbenen en moest op de plaats worden afgemaakt. eerst op u, mijnheer Kempel. U hebt ons wederom zulke doorslaande bewijzen van uw criminelistische sche.pzinnigheid ge geven, dat ik volkomen gerust de zaak aan u overlaat. Ik-zelf moet vandaag weer terug naar de stad. Blijf hier en ga voort met uw onderzoek: ik zal ginds van mijn kant het mogelijke doen. Brau- ner zal u helpen Dank u commissaris. Moet ik de zaak in handen nemen, dan in ieder ge val alléén; ik heb geen lust om we r eens voor anderen de kastanjes uit het vuur te halen. Neem Brauner gerust mee en houd zelf de handen thuis Mijnheer Hempel! Staan er veel koks bij het vuur, dan komt er te veel zout in de soep en deze soep lijkt me nogal subtielU weet, dat ik enkel uit liefhebberij het vak beoefen en da* niet op gratifica ties uit ben. Gelukt het mjj, de moorde naar van de weduwe Walker te ontdek ken, dan beschouw ik het succes als een voldoende beloning Lof van de kant der overheden heeft geen waarde voor mij- Wilt u nu op de voorwaarde die ik stel, de zaak aan mii overlaten, dan zal ik Dijn uiterste best doen, want de zaak interesseert mjj zeer. Willen anderen mij hun medewerking opdringen, dan moogt u heel de affaire aan Brauner toevertrouw wen. U is een zonde ling mens, Hempel, zei de commissaris met een gemaakt lachje. Maar wilt u absoluut zelfstandig werke.n vooruit dan maar. Gaat u nu mee. om het verhoor bij te wonen? Dat spreekt ven zeli I De heren stapten ia, en reden naar Grünau. De woning van de vermoorde weduwe werd, nadat het lijk naar het dodenhuisje was overgebracht, door het gerecht officieel gesloten en Silas Hem pel kreeg de sleutel. Het vermogen van de ongelukkige n„m de commissaris mee, om het voorlopig op de griffie der recht bank te deponeren In geval zich geen erfgenamen aanmeldden, zou de rijke nalatenschap aan de staatskas ten goede komen III ■De verhoren hadden plaats in het bu reau van de districtsrechter van Grünau. De procureur en dr Binder waren in „Het Hert" gaan lunchen, terwijl com missaris Bolzmann in tegenwoordigheid van d« districtsrechter en Silas Hempel de werkvrouw Branders ondervroeg. Haar verklaingen weken niet af van het geen zij tevoren had gezegd en wenend en snikkend bleef zij haar onschuld staande houden. Bolzmann verloor eindelijk zijn ge duld. Kom, zei hij, houd nu eens op met al dat gejammer! 7': geloof al, dat jij mevrouw v alker niet hebt vermoord... Vertel ons liever wat je 's avond® bij het huis van de weduwe gezien hebt. Wat ik gezien heb, mijnheer de commissaris? Niets! De voordeur was ge sloten, en in de huiskamer brandde licht. Ik bleef een ogenblik besluiteloos staan en wist niet. of ik zou aanbellen ofwel heengaan. Binnen ik wil zeggen: in de huiskamer werd luid gesproken. Wit sprak «r? (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3