Russisch gepruttel maar nog open deur in Washington AMERIKAANSE LUCHTMACHT IN ACTIE Ned. straaljager verongelukte bij Schiermonnikoog Beëindiging van Prins Kareis regentschap en Over huurverhoging tot 20% compensatie wordt later gepraat 3 Moties en 32 amendementen m M Korea onderstreept het defensieplan van ons eigen land m Op de IRIBUNE Gewapende actie in Indonesië Donderdag 29 Juni 1950 DAGBLAD I/OOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN oeslel raakte zandbankontplofte en vloog in brand Ook Engeland stuurt oorlogsschepen QUEUILLE ZAL NIEUWE REGERING VORMEN Mis in de onder-basiliek van St. Pieter Geen personentreinen de Langstraat WEERBERICHT V__ Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea, blijkt thans inderdaad door de communistische troepen bezet te zijn. De telegrafische verbindingen tussen Hongkong en Seoel zijn ver broken. De communisten zijn onmiddellijk begonnen met radio-uitzendingen uit Seoel. Ook Kimpo, een van de twee belangrijke vlieghavens van Zuid-Korea, is in communistische banden. De legers dm* Zuidelijken zijn thans bezig aan een her groepering, die nog niet is voltooid. De machti ge steun van Amerika en de te verwachten hulp van andere niet-communistische landen blijken grote invloed op de troepen te hebben en volgens een mededeling van het Amerikaanse departement van defensie is bet moreel van bet Zuidkoreaanse leger uitstekend. Moskou: „Korea is Chinees grondgebied Deze laatste zin is van grote be tekenis. Moskou wil het klaarblij kelijk doen voorkomen, dat het Korea een deel van het door de communisten bezette China acht. Zoals hekend, heeft de sovjet-unie in F ebruari j.l. niet Peiping een verdrag van vriendschap en we derzijdse bijstand gesloten. De uitlating in de „Prawda" wettigt dus het vermoeden, dat Moskou het aan wil sturen op een Chinees beroep op dit verdrag. Washinglon houdt de deur voor Moskou open De reactie van Moskou op de oproep van de veiligheidsraad tot steunverlening aan de Zuid- Koreaanse republiek is gisteren door het Russische persbureau Tass bekend gemaakt. De stap van de Raad wordt „onwettig" genoemd, omdat „twee perma nente leden niet aanwezig w aren". Deze twee leden zijn: de Sovjet- Unie, die alle Y.N. -organen boy cot, en (het communistische) China. De huidige nationalisti sche vertegenwoordiging China wordt door Moskou erkend. van niet De Britse premier. Clement Attlee, heeft gisteren medege deeld, dat Engeland ziin ver plichtingen tegenover de Y.N. wil nakomen en ter ondersteu ning van het besluit van de Veiligheidsraad de tnarine- striidkrachten in de Japanse wateren opdracht lieeft gege ven. zich onmiddellijk ter be schikking van dc Amerikanen te stellen. De Britse vloot in het Verre Oosten bestaat uit drie kruisers, het vliegdekschip „Triumph", dat 40 vliegtuigen heeft, het grote voorzienings schip „Unicorn" en voorts zeven tropedobootjagers en acht fregatten. Bonn voelt zich gewaarschuwd SCHOOLSTRIJD ZAL BE SLECHT WORDEN -f? OPA WE1J IN SCHIEDAM Streng optreden tegen Dar-ul Islam CORRY VONK ONDER SCHEIDEN De verwachting, geldig van heden- tot mor genavond luidt: Aanvankelijk weinig bewolking en in dc ochtend snelle stijging van temperatuur bi.i zwakke tot matige Zuidelijke wind. Later van het Westen uit toenemende bewolking met kans op enkele verspreide buien tijdens het binnen dringen» van koelere lucht. Vrijdag 30 Juni: Zon op 4.23 uur, zon onder 21.04 uur; maan op 22.26 uur. maan onder 4.13 u. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ereld wacht op Moskou s eerlijke vredesdaad Generaal MacArthur, die de Ameri kaanse operaties leidt, is per vliegtuig uit Tokio naar Zuid-Korea vertrokken. Op het hoofdkwartier van de Generaal weigerde men zich uit te laten over de juiste bedoeling van MacArthur's missie. De Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten heeft met. succes bombar dementen uitgevoerd op troepenconcen traties, spoorwegen en convooien. De operaties van de Amerikanen geschieden nog steeds vanuit Japan en beperken zich tot het door de Noordelijken bezette ge bied. De vliegtuigen overschrijden de grens (de 38st.e breedtegraad) niet, om dat hun opdracht uitsluitend bestaat in het helpen terugdrijven van de aanval lers. Amerikaanse jagers hebben gisteren acht toestellen der Noordelijken vernield, terwijl een negende toestel door een Zuidkoreaanse piloot werd neergehaald. Er zijn, aldus een communiqué, dat gis termiddag om 6 uur te Washington werd uitgegeven, twee Amerikaanse vliegtui gen verloren gegaan, doch de piloten konden zich in veiligheid stellen. Twee andere Amerikaanse toestellen worden vermist. De Amerikaanse vlooteenheden, die in de straat van Formosa patrouilleren en wier eerste taak is: communisti sche landingen te verhinderen, zijn nog niet in contact met de vijand geweest. Volgens een officiële mededeling uit Washington schijnen er geen Russische viooteenheden of landlegertroepen in Korea actief te zijn. Wel beschikken de Noordelijken over honderd Russische tanks van 35 en 12 ton en over Rus sische vliegtuigen, maar deze zouden bemand zijn met Noord-Koreanen. Uiteraard vraagt de gehele wereld zich af, welke de reacties van Moskou zullen zijn op de vastberaden houding van de V.S. Over het algemeen wordt aange nomen, dat de Russische leiders een min der krachtige houding hadden verwacht. De „Prawda" heeft commentaar geleverd op de gebeurtenissen, welke het blad „openlijke daden van agressie van de Generaal Mac Arthur. zijde der Amerikaanse heersende krin gen" noemt. De „Prawda" zegt, dat de verklaring van Truman neerkomt op „een order tot de eigenlijke bezetting door de Amerikaanse strijdkrachten van een deel van het grondgebied van China". De eenpersoons straaljager, afkomstig van de L.S.K.-vliegbasis Leeuwarden welke zoals we in een gedeelte der vorige editie nog konden melden, «dster- middag omstreeks half drie bij Schiermonnikoog verongelukt is. maakte deel uit van een patrouille van vijf welke een oefening hield in formatie- vliegen. De machines kwamen uit Westelijke richting over het eiland. Twee vliegtuigen, zo vertelden ooggetuigen, maakten zich uit de patrouille los en een daarvan dook plotseling omlaag en stortte ongeveer 300 meter uit de kust vlak bij een zandplaat neer. Er volgde een explosie en zware rook wolken stegen van de plaats van het gebeurde op. De eersten, die de plaats des onheils bereikten, waren twee bewoners van het eiland. Zij waadden door het ondiepe water maar vonden slechts wrakstuk- Overigens meent men in Washington en Londen, dat het Kremlin dermate ver rast is door de vastberaden houding van de Westelijken, dat het nog bezig is zich te beraden op wat 't te doen staat. Rus land heeft dan ook nog niet geantwoord op de Amerikaanse nota, waarin het Kremlin gevraagd wordt al zjjn invloed aan te wenden om een einde van de oor log in Korea te bereiken. Natuurlek staat het vast, dat Moskou niet onverschillig kan blijven tegenover de nieuwe toestand, ontstaan door de Amerikaanse actie. Men gelooft echter niet, dat de Russische leiders het op een nieuwe oorlog zullen laten aankomen. Truman en Acheson handelen zeer voor zichtig, teneinde Rusland de kans te ge ven, zonder het verlies van prestige de oorlog in Korea tot een einde te brengen. Beiden weigerden gisteren, zich uit te laten over hun verwachtingen betreffen de de houding van Moskou. Ook is het opgevallen, dat Truman zich in zjjn verklaring van eergisteren onthield van zjjn langzamerhand ge bruikelijke veroordeling van de poli tiek van Moskou. Functionarissen te Washington geloven, dat Truman en Acheson het de sovjet-regering aldus gemakkelijker willen maken, gevolg te geven aan de Amerikaanse nota. Churchill heeft „dit moedige besluit" toegejuicht en namens alle partijen de verzekering uitgesproken, dat Attlee kan rekenen op alle steun, die hij nodig mocht hebben. Omtrent aard en omvang van de hulp, die andere niet-communistische leden van de V.N. aan Zuid-Korea zullen verlenen, is nog niets naders bekend. Trygre L;e voerde gisteravond in alle stilte bespre kingen over dit onderwerp. Lie zou, aldus wordt te Lake Success verzekerd, zelf een voorstander zijn van het steunen van de krachtige en vastberaden houding van de V.S. Washington zal ook economische sanc ties tegen Noord-Korea nemen. Alle uit voer naar dit land is reeds verboden. Verwacht wordt, dat kanselier Adenauer in verband met de gebeurtenissen in Korea zijn verzoek om geallieerde veilig heidsgaranties voor West-Duitsland zal hernieuwen. Hij zal, zo meent men te Bonn, de drie hoge commissarissen onder het oog brengen, dat hetgeen in Korea gebeurt ook kan geschieden in Duits land, dat, gelijk Korea, verdeeld is in een communistisch en een anti-communistisch regiem. Vermoedelijk zal Adenauer weer zijn verzoek voor de vorming van een centraal politiecorps herhalen. Dit corps zou uit 25.000 man moeten bestaan en een tegen wicht moeten vormen voor de zwaar in militaire stijl bewapende „volkspolitie" in Oost-Duitslaré. Z. H. de Paus heeft de moeder van de dezer dagen heilig verklaarde Maria Goretti en twee broers van de heilige in audiëntie ontvangen. In de rolstoel Mamma Assunta; met bril Angelo Goretti, die thans in de Ver. Staten woont en rechts naast hem Mariano Goretti. Gistermiddag is in de Belgische kamer en in de senaat de regeringsverklaring van het nieuwe kabinet voorgelezen. Hierin wordt aangekondigd, dat zodra de debatten over de regeringsverkla ring zullen zUn beëindigd, de regering een oplossing zal trachten te bereiken voor de koningskwestie door toepas sing van de wet van 19 Juli 1945, die het aan de verenigde zitting van kamer en senaat mogelijk maakt een einde te maken aan het regentschap. De door het parlement goedgekeurde volksraadpleging heeft de wens der Bel gische bevolking tot herstel van de nor male constitutionele instellingen duide lijk kenbaar gemaakt, zo gaat de ver klaring voort. Door deze maatregel zal de koning zijn prerogatieven hernemen en naar België terug kunnen keren. De regeringsverklaring verzoekt het parlement verder, zich bijzondere inspan ning te willen getroosten, om de achter stand in de wetgevende arbeid en ten aanzien van de begroting, die dringend voorziening behoeft, in te halen. De regering zal de sociale positie van de arbeiders handhaven en in sommige opzichten, voornamelijk met betrekking tot de kinderbijslag en de oudersdoms- verzekering, verbeteren. Tenslotte is de regering vastbesloten een einde te maken aan de schoolstrijd. Zjj zal >lit doen zonder enige „partij geest" en met eerbied voor het belang en de vrijheid van de ouders en het kind. Nog voor minister-president Duvieu- sart gisteren in de Kamer goed en wel aan het woord was, om zijn regerings verklaring voor te lezen, trachtten so cialisten en communisten reeds herrie te schoppen. De liberalen daarentegen hielden zich muisstil en luisterden aan dachtig, een uur lang, naar de met mo notone stem door Duvieusart gedane lezing van zijn regeringsprogramma. Socialisten en communisten trachtten hen met allerlei onderbrekingen van zijn stuk te brengen, doch deze koppige en hardnekkige Waal bleef Olympisch kalm, beantwoordde geen enkele inter ruptie en ging maar steeds voort. (V ërgadering van 28 Juni Het begon met drie moties.De heer Van Vliet (K.V.P.) was de eerste, die met een motie kwam. Hij was uiteraard niet zeer ingenomen met het wat vage antwoord van minister In 't Veld over het gemis aan compensatie voor de niet-draagkrachtigen en vroeg daarom in een motie, daar nu de compensatiemogelijkheid eerst in het najaar zou worden bezien, dat de regering tijdig vóór 1 Januari 1951 met dc Kamer in overleg zou treden over de mogelijkheid compensatie te verschaffen voor de financieel minder draagkrachtigen. De heer Van Vliet had immers in eerste aanleg gezegd dit gebrek aan compensatie ernstig op te nemen, zó ernstig, dat het zelfs zou kunnen leiden tot tegenstemmen. Deze motie maakte het nu mogelijk eervol te retireren. Maar de heer Gortzak (C.P.N.) liet deze gedachte, waaruit politieke munt viel te slaan, niet los en hij kwam onmiddel lijk met een motie, waarin om schorsing der beraadslaging werd gevraagd tot na de behandeling der belastingherziening. Deze motie hield direct verband met het Communistische part.isanen in een voorstad van Seoel gaan de troepen Vto. het Noordelijke leger, die de stad bijna hebben bereikt, tegemoet, ten einde ze te verwelkomen. behandelde onderwerp, wat van de twee de motie-Gortzak niet kon worden ge zegd. Daarin werd geconstateerd, dat de kosten van het levensonderhoud met plm. 10 pet. waren gestegen, reden waarom hij de regering verzocht te komen tot een nieuwe verplichte loonsverhoging van 5. pet.. Een tweede loonronde dus. Voorzitter Kortenhorst aarzelde even. Hij zag begrijpelijkerwijze het verband niet met het onderwerp der huurver hoging. Toch stond hij en dat was onbegrijpelijk de motie toe „uit over- ken van de Meteor. Deze stukken lagen tot 50 meter in de omtrek verspreid. Van de piloot konden ze geen spoor ont dekken. Zodra het ongeluk bekend was, is een Mitchell-toestel onder commando van luit. ter zee vlieger 3e klasse Haan van Valkenburg naar Schiermonnikoog ge vlogen voor verkenning en het even tueel verlenen van assistentie. De piloot heeft niets anders dan wrakstukken en olievlekken kunnen ontdekken, maar van de verongelukte vlieger was niets te bespeuren. Het Mitchell-toestel is ver volgens naar zijn basis teruggekeerd. Het slachtoffer De piloot van de verongelukte machine was de ongehuwde reserve tweede lui tenant vlieger G. M. G. Noyons uit Eindhoven. Hij Werd 1 Januari 1925 te 's-Herto- genbosch geboren. Op' 20 April 1945 kwam hij als soldaat-oorlogsvrijwilliger bii de L. S. K. en ging voor verdere op leiding bij de R. A. F. naar Engeland. Hier behaalde hij op 1 November 1945 bij de jachtvlicgschool Twenthe, ditmaal voor een opleiding 0p Meteor-straalja- gers. Na afloop hiervan ging hij 16 October 1949 over naar de vliegbasis Leeuwarden en werd hier opgenomen in het 323ste squadron (Meteors). Op 15 Mei 1950 werd hij overge- p.aatst naar het 324ste squadron (Me teors). dat eveneens Leeuwarden als basis heeft. Mislukte „roll" Nader vernemen wij nog. dat het on geval is gebeurd na een oefening in for matievliegen. Noyons heeft boven een zandplaat 'n „roll" gedraaid, waarbij hij zoveel hoogte verloor, dat een vleugel M°nd raakte- Het toestel, dat na de ze klap doorschoof en in zee terecht- kwam, ontpi0fte en vloog in brand, a r "gboot .Johan de Witt" heeft i ("'tats van het ongeval enige wrakstukken, een handschoen en een 1 S. Verdpr werd er niets ge vonden Heden zouden de naspeuringen naar het slachtoffer worden voortgezet. Gistermiddag om 5 uur geraakte het wrak bij opkomende tij onder wat;r; bij eb siaat er om de wrakstukken slechts een halve meter water. Onze corresnondent meldt ons nog, dat kapelaan Te Braake uit Groningen di 11 trf mor Wrt \f: a zj.n vliegbrevet. Op 23 April 1947 werd toevallig met de Vincentianen van d'e St. hil geplaatst bij de jachtvliegtuigschooi Martinus-conferentie op het strand was In Twenthe voor de opleiding op Spit-Iz*c^ na ongeval onmiddellijk met de fires. Daarna ging hij voor een jaar naar 1 badmeester en enige andere bewoners Indonesië, waar hij dienst deed op de!v?n.het e ,nd P.err?e'boot naar de vliegvelden Kali Djati en Semarang. Op'Pla«S Tu6 vliegtuigramp begaf. Zij laatstgenoemde basis maakte hij deel uit troffen Rechts wrakstukken van het ver van het 322ste squadron (Spitfires) Ult"gelukte toestel aan. Va nde p.loot onl- Hii keerde in Mei lQkQ ook 7-i.i geen spoor. Kapelaan Te en wLrd toe, S Ne-,B™akc verleende uit voorzorg de abso- aerland en werd toen opnieuw geplaatst Ilutie. - wegingen van de samenhang aller din gen". Wat nu. indien er bij een wetsontwerp over ziekenhuisbouw een motie zal wor den ingediend over aardappelprijzen. Ook dan is er in verband met de „samen hang aller dingen" wel verband tussen deze'"'beide te vinden. De heer Gortzak bood het leggen van het verband ook nu gulhartig aan. Op de moties van de heer Gortzak ging de minister maar niet in. Als de heer Gortzak zoals hij had te kennen ge geven toch geen vertrouwen had in de regering, was immers ieder debat on vruchtbaar en overbodig. De motie van de heer Van Vliet ont moette bij de minister geen bezwaar. De motie Gortzak tot schorsing van de beraadslagingen over dit wetsontwerp werd verworpen met 63 tegen 5 stem men. Voor stemden alleen de com munisten. De motie Van Vliet om nader overleg inzake de compensaties werd na een ver klaring van de heer Gortzak, waarbij de C.P.N. zich voor deze motie verklaarde, z.h.s. aangenomen. De tweede motie-Gortzak over de tweede loonronde van 5 pet. werd even- i eens verworpen met 65 tegen 6 stemmen. Behalve deze drie moties waren er ook nog 32 amendementen, voor 't groot ste deel technische en juridische wijzi gingen bevattende. Deze waren vooraf in een overleg met de minister aan een bespreking onderworpen, waarvoor de vergadering reeds kort na de opening tot half drie was geschorst. Deze amende menten werden nu vlot overgenomen of ingetrokken. Voor het amendement-Van Vliet om de huren te verhogen tot 20 pet. moest prof. Romme aantreden. Minister In 't Veld had de avond tevoren dit amendement reeds afgewezen nog voor het aan be handeling toe was. Prof. Romme hield oen uitvoerig pleidooi. Deze 20 pet. ver hoging zou niet passen in de loon- en prijspolitiek der regering, noch in de budgetpolitiek, maar dat moest ae minis ter toch eerst eens aantonen. Een hogere compensatie was bij een percentage van 20 pet. niet eens noodzakelijk, want vol gens de nota van de minister werd bij een standaardgezin met een inkomen van ƒ41 tot 45 met 2 kinderen zelfs een huurver hoging ven 20 pet. volkomen door de be lastingverlaging opgevangen. Zou de minister gedwongen worden het beeld te schetsen van budget-poli tiek en loon- en prijspolitiek, dan zou men ongetwijfeld in tijdnood raken en zou de huurverhoging niet op 1 Jan. kunnen worden doorgevoerd. Van de andere kant zou aanneming van dit amendement schorsing van de beraad slagingen dat is: intrekking van dit wetsontwerp betekenen. Zo was de Kamer in een dwangpositie geraakt. En om hieruit te komen, sloeg prof. Romme voor dit vraagstuk van de 20 pet. verhoging nog eens te bezien, tege lijk met de behandeling van het com- pensatievraagstuk. Hierin stemde minister In 't Veld ten slotte toe. Hij vond 20 pet. gerechtvaar digd, indien de omstandigheden het toe lieten. Nu was dit nog niet het geval, al begreep hij dan ook de teleurstelling der huiseigenaren. Bij de behandeling van art. 3 werd de vergadering tenslotte on derbroken. Heden werden de overige mandementen afgehandeld, waarna de oeslissing over de huurverhoging moesi vallen. I F. S. Omdat we ons nu eenmaal heilig heb ben voorgenomen, dat we in de maanden Juni, Juli en Augustus, als het enigszins kan, niets over voetbal zullen schrijven, zullen we de nieuwe competitie-indeling voorlopig laten voor wat zij is. U heefi haar deze week in de sportrubriek kun nen lezen, zij is zeer spectaculair voor wat de klassen B en D betreft minder voor de andere, maar de bezwaren blij ven: langere reizen, gevaar voor de ge loofsplichten, losser maken van de ge-, zinsband, toenemende aandrang betr. vergoeding voor de langere tijd die ie spelers nu aan de sport moeten besteden, Dat is het in 't kort. Maar goed, we zouden het voorlopig niet over voetbal hebben Onlangs waren we in debat met een jongeman, die meende dat sport beoefening pas waarde had als men er grote technische prestaties mee bereik te. Dat is natuurlijk niet waar en toe valligerwijs deed zich op diezelfde dag een aardig voorbeeld voor dat onze te genovergestelde zienswijze illustreerde. Het was namelijk bij de 30 kilometer loop te Schiedam, dat een der deelne mers de aanvallige leeftijd van 61 jaar bleek te hebben. Opa Weij van de A.V. '34 uit Apeldoorn. Uiteraard was hij ver reweg de oudste deelnemer en vanzelf sprekend eindigde hij diep in de achter hoede. Geen schijn van kans op een der prijzen. Geen grote technische prestatie, waaronder men dan het „uitblinken" pleegt te verstaan. En dus zou voor deze „opa" de sport beoefening geen waarde hebben? Integen deel. Deze veteraan brengt nog de gees telijke en lichamelijke kracht op om zich met jonge kerels" in de bloei van hun le ven te durven meten. Hij dankt dat aan zijn sportbeoefening. Want sportbeoefe ning is niet op de eerste plaats het ver richten van een bepaalde prestatie op oe- paalde wedstrijdtijden. Sportbeoefening sluit in het voortdurende in training zijn en zich fit en sterk houden alsmede de andere factoren die een gezonde levens wijze en een perfecte lichaamsgesteld heid bevorderen. „Opa" is nog sterk en fit, zijn levenswijze en lichaamsgesteld heid zijn blijkbaar uitstekend. En is dat geen groot en kostbaar goed? De blij ken daarvan gaf hij op die 30 kilometers te Schiedam. Kijk, en daarin zit nu de werkelijke waarde van de sportbeoefe ning SUPPORTER Nadat Henri Queuille eergisteren aan president Auriol te kennen had gege ven. dat hij er niet in geslaagd was een nieuwe Franse regering te vormen, is gisteren ook Georges Bidault tot deze bevinding gekomen, reeds enkele uren nadat Auriol hem als informateur had aangewezen. Hierna werd Queuille ten tweede male aangezocht en hij heeft de opdracht thans definitief aanvaard. De twaalfde Franse kabinetscrisis na de oorlog is hiermee feitelijk geëindigd. Het is klaarblijkelijk Queuille's bedoe ling, alle partijen van de republikeinse meerderheid te hergroeperen. Vrijdag zal hjj in de Nationale Vergadering verschij nen om een vertrouwensvotum voor zich zelf en zijn program te vragen. Daarna zal hij aan de president een lijst van mi nisters voorleggen. Daar de socialisten Queuille reeds hun steun hebben toegezegd, is het zeker, dat hij het vertrouwen van de Nationale Vergadering zal krijgen. De Indonesische regering heeft beslo ten tot gewapende actie over te gaan tegen de Dar-ul Islam, aldus wordt of ficieel in Djakarta bekend gemaakt. De Indonesische regering zal trachten „de orde te herstellen" in de gebieden, hoofdzakelijk op West-Java, die door de Dar-ul Islam onveilig gemaakt worden. Er werd nadruk op gelegd, dat de re gering alleen optreedt tegen de terroris tische praktijken van de beweging en niet tegen haar ideologie. Op het vigilie van de feestdag van St. Petrus, is gisteren in de crypte onder de St. Pieter de eerste H. Mis door mgr. Leone Gromier, een Vaticaanse kanun nik, opgedragen aan het altaar van Christus Koning. Er waren ongeveer 100 personen bij tegenwoordig. Pelgrims in de basiliek waren verwon derd orjjelklanken te horen uit de roos ters in de vloer van de St. Pieter. Deze waren afkomstig van het electrisch or gel, dat onlangs in de crypte is opge steld. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal het reizigersvervoer op het spoorwegtraject Lage ZwaluweDen Bosch worden ge staakt. Het vervoer zal voortaan per bus sen geschieden; het goederenvervoer zal nog per trein onderhouden worden. H. M. de Koningin heeft Corry Vonk de „Oosl-Azië verzetster" verleend. Wim Kan en Corry Vonk zijn het tweede echt paar (Wim Kan kreeg deze ster begin Februari van dit jaar), dat deze onder scheiding ontving. In Februari van dit jaar werd de ster posthuum verleend aan dr. B. J. Haga. gewezen gouverneur van Borneo, en mevrouw N. E. Haga Witsenburg, die beiden door de Japanners vermoord wer den.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1