t doch hevig onweer richtte veel schade aan Moeder van tien kinderen gedood Zaterdag 22 juli 1950 PAGINA 7 Muurpeper SCHOOL VOOR BURGER LIJKE VERDEDIGING y Salomonszegel van bedoelde boeten enz. tot het commis sariaat voor oorlogsschade te wenden. Men is daarbij uitgegaan van de begrij pelijke veronderstelling dat het verzoek aan de belastingdienst om verrekening als een geldig verzoek om restitutie zou worden aangemerkt. Hierbij zij opgemerkt dat het overdra gen aan het commissariaat voor oorlogs schade van de. bij de inspectie van 's Rijks belastingen ingekomen verzoeken op overwegende bezwaren stuit. Het is nl. ondoenlijk om uit het zeer grote aantal aangiften voor de heffingen ineens de desbetreffende verzoeken binnen een re delijke termijn te selecteren. In verband met het vorenstaande heeft de minister van financiën besloten voor die groep van personen alsnog de gele genheid open te stellen om te bestemder plaatse aangifte te doen Belanghebbenden, die destijds bij de inspecteurs der belastingen de door hen betaalde boeten en zoengelden ter ver rekening met de bijzondere heffingen hebben aangemeld, doch die bij het Com missariaat voor Oorlogsschade geen ver zoek om restitutie van deze gelden inge diend hebben, kunnen van heden af tot uiterlijk 1 October 1950 een desbetreffend verzoek alsnog richten aan het commis sariaat voor oorlogsschade, Stadhouders- laan 130 te 's Gravenhage. bloemen van de aesthetische dan wel van de wetenschappelijke gezichtshoek uit be kijken, elk ogenblik voor heel prettige verrassingen komt te staan. Wij publiceren bij dit artikel een aantal illustraties, welke ontleend zijn aan de tweede druk van In de duinen (Amster dam, 1920); de auteurs daarvan zijn wij len E. Heimans en wijlen Jac. P. Thijsse. Recentelijk is daarvan een moderne her druk verschenen. RINKE TOLMAN >ro- nen ren, «jeu tvi- AP. am, Links; Rechts: Slangenkruid wij onze boterham beleggen. Opmerkelijk is op De Beer de veelvul digheid van het bilzenkruid, dat men vooral moet zoeken bij de grote Duitse bunkers, die blijkbaar te omvangrijk, te „kolossaal", waren om ze onder de grond te werken. Thans nestelen in de gevaar ten boerenzwaluwen en roodstaartjes. In plantkundeboeken wordt het bilzenkruid, dat tot de groep van de nachtschaden be hoort, steeds genoemd als bewoner van kerkhoven, mesthopen e.d. Het houdt er guichelheil, de scarlet pimpernel, die overal zich verried door zijn menierode bloemen. Ook Salomonszegels waren van de par tij, evenals Parnassia's, zeer edele ver schijningen in 't natuurreservaat, waar van in de derde decade van Juni enkele voorbarige exemplaren al bloeiden en addertongen, die voor een niet onaanzien lijk gedeelte waren opgepeuzeld door het heirleger konijnen. Ik zou nog duizend- guldenkruid, zee-alsem, muurpeper en heelblaadjes, {ïeemst, blauwe Godsgena de (glidkruid), knikkende en driedistels kunnen vermelden of uw aandacht vesti gen op.... Maar een krant is geen boek. Reeds deze beknopte en zeer onvolle dige aantekeningen mogen er u van over tuigen, dat de plantenliefhebber, die op De Beer uit zijn ogen kijkt, hij moge de Het kasteel „De Schaffelaar" op het landgoed van die naam te Barneveld, dat geruime tijd in gebruik is geweest bij het Centraal bureau voor oorlogsslacht offers, krijgt een andere bestemming. Het bureau Rampenbestrijding en bur gerlijke verdediging van het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat er een ka- derschool voor de burgerlijke verdedi ging inrichten, waarop vertegenwoordi gers van provincies en gemeenten door middel van cursussen op de hoogte zul len worden gebracht met vraagstukken betreffende de luchtbescherming. Poli tiemensen en brandweerdeskundigen zullen o-m. tot de cursisten behoren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 7