Rood Korea blijft aanstormen TER WILLE VAN DE VREDE SNEL BEWAPENEN Zo gaat het als maar verder isJSflïïs. nsv-sr MacArthur brengt verslag uit aan de Veiligheidsraad Opvoeding van jonge meisje Italianen staken de strijd West-Europa zit met 9t geval Korea lelijk in de koude oorlog Amerikanen proberen opnieuw wegen af te grendelen r»K5« Ministers van buitenlandse zaken in zware conferentie O y-strijdkrachten in Korea zullen zich handhaven Vormingscentrum op „Bouvigne" Woensdag 26 Juli 195ü DAGBLAD l/OOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ook nabij Turkse kust onbekende onderzeeërs Oost-Duitsland nauwer verbonden Geen voorspelling over de duur van de strijd Truman vraagt onmid dellijke belasting verhoging Geen soldaten uit Indonesië naar Korea" Zweeds-Deens protest te Moskou Indonesië, het Zwitser land van het Oosten Engelse minister op vacantie Belasting op brom fietsen 'LAGEN J loof cl ploeg en Cadetti hedenmorgen niet in St. Gardens gestart „Nelly" komt Zaterdag in Rotterdam Gouden regen in Staatsloterij WEERBERICHT Bij Jongdong, een 40 k.m. ten Z.O. van Taejon op de hoofdweg naar de strategisch belangrijke stad Taegoe, moesten gisteren een heden van de Amerikaanse eerste cavalerie-divisie wijken voor de aanstormende communistische troepen. De stellingen, welke de Amerikanen bij de uitlopers van het 1 aebekgebergte gebouwd had den om de hoofdweg naar Taegoe af te grendelen" moesten worden ontruimd. De Amerikaanse troepen op de flanken trokken zich in verband met de omsingelende Noordkoreaanse aanval terug op de tneer naar het Oosten langs de hoofdweg aangelegde stellingen. De communistische troepen, die over de heuvels aanstormden, vorm den tengevolge van hun goede camouflage met gras en blaren moeilijke doelen voor de Amerikaanse artillerie en vliegtuigen. 58 grote brugggen vernield Nieuive berichten over wreedheden Britse troepen naar Korea? met JAOminlOrm j yan Joseph Goebbels, Gerhart DJmZóê2:, C.h'er Z. I. Etc. mgr. 1. M. J. A. Brhi. S Ju or van Roermond en links Z. H. Exc. mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's Hertogenbosch. Gisteren is in de Veiligheidsraad het eerste militaire rapport van gen. Douglas MacArthur, opperhevelhebber van de strijdkrachten der V, N. op Korea, voorgelezen. Hij zegt hierin o.m. dat de strijd krachten der V" N. zich zullen handhaven, doch dat het uiteraard onmogelijk is, met enige zekerheid het verloop en de duur van een militaire campagne te voorspellen. Met plaatselijke gevechten langs een breed front worden noodzakelijkerwijs verliezen geleden, evenals successen geboekt. De jongens willen één ding Naar huis Hij gaat eens met Tito praten STAAL VOOR STALIN J V1 mmti Weerverwachting geldig van heden- tot Don derdagavond: Wisselende bewolking met nu en dan flinke op klaringen en bijna overal droog weer. Tamelijk koele nacht met weinig wind en hier en daar mistbanken. Morgen overdag zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen West en Zuid-West en ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Donderdag 27 Juli; Zon op 4.53 uur, onder 20.39 uur; maan op 20.20 uur, maan onder 1.50 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT r a -J pniurrilinivf ispllA {«nnneM ntollM Het de val van Jongdong is voor de Noord-Koreanen een belangrijke hinder paal opgeruimd op de weg naar Taegoe. In het communiqué van gen. MacArthur wordt gezegd, dat „verdere terugtrek kende bewegingen van Jongdong naar Taegoe, de tijdelijke Zuidkoreaanse hoofdstad mogelijk 'noodzakelijk zullen zijn". Van Jongdong naar het Zuiden werden gisteren hevige achterhoedegevechten met de Noord-Koreanen geleverd. De eerste Amerikaanse cavaleriedivisie was gezonden ter versterking der uitgeputte 24ste divisie, doch de Amerikanen kwa men voor een grote overmacht aan tanks en infanterie te staan. De luchtmacht deed hevige aanvallen op Noordkoreaan se concentraties ten Z.O. van Taejon. Bij Hamtsjang, 50 km. t. N.O. van Jongdong, houden Zuidkoreaanse troepen een ver dedigingslinie. De Noord-Koreanen hebben gistermor gen op het Centrale front hun eerste luchtaanval op infanterie van de V.N. uitgevoerd Dit gebeurde in de nabijheid Van Hamtsjan en twee Noord-Koreaanse vliegtuigen namen er aan deel. Volgens Jiet hoofdkwartier van MacArthur be staat de Noordkoreaanse luchtmacht uit ongeveer 65 vliegtuigen, waarvan 43 ge vechtsvliegtuigen en 22 toestellen voor aanvallen op doelen op de grond. In het Zuid-Westen hebben de commu- n.iS mJL V„er0Vering van haven plaats Mokpo de opmars voortgezet en Soentsjon mgenomen. ook Kwangdjoe, Haenam en Koerje zijn hecht in hinden der Noordelijken. Soentsjon is een vitaal wegenknooppunt, verbonden met Poesan, de voornaamste bevoorradingshaven der' Amerikanen in de Zuid-Oostelijke hoek van het schiereiland. Vanuit Soentsjon rukken de troepen, die weinig tegenstand ondervinden daar in dit gebied geen an dere strijdmacht is dan de Zuidkoreaan se politie, op naar Josoe, een havenstad halverwege Mokpo en Poesan. MacArthur heeft gisteren onder ai zijn troepen een verklaring laten verspreiden, waarin hij zegt: „Ik ben in het bezit van een boodschap van de commissie van stafchefs in Washington Deze boodschap luidt- Wij zijn trots op de inspanningen van alle wapens en verzoeken u, een woord van lof te richten aan alle be- t! MacArthur verzekert, dat hij „deze schitterende lof" met het grootst moge lijke gevoel van trots heeft doorgegeven. •Het is voor de Amerikanen van groot U de oprukkende rode legers het belang, «e i„„„mkkeliike overtocht Han nabij Seoel geeft de Amerikanen echter veel moeite. Het is een goed ge construeerde betonnen brug, die reeds verscheidene malen voltreffers heeft ge had, doch steeds weer door de Noorde- liJVoTgenshedeteleorrespondent van de „Chicago Tribune" in Korea konden de Noordelijken hun opmars telkens op- nieuw weer voortzetten zonder zich over de levensmiddelenvoorziening van de troepen bizondere zorgen te maken, omdat zij zich een weg hebben gebaand naar de voedselschuur van Korea. Welis waar is de rijstoogst nog niet aangebro ken, doch fruit en groente zijn overvloe dig aanwezig en er waren in Zuid-Korea nog belangrijke restanten van de levens middelen, die vanuit Amerika werden geleverd. De Amerikaanse tactiek om met het oog op infiltratie en sabotage de Ko- reanen uit het directe gevechtseebied te deTo^en v^dselSevan rlkenm v EeLgUnSHger' daar z" nu S^n hoeflen v,te houden met de be- n i Plaatsel\jke bevolking. i cx Noordelijken hebben in het bezet- te gebied recruteringsbureaux geopend en vullen hun uitgedunde rijen met nieuwe recruten aan, die veelal met bij zondere opdrachten naar voren worden gezonden. Er worden vele gevallen van dwang gemeld. De Congregatie voor de voortplanting des geloofs, heeft medegedeeld, dat de communistische troepen, welke Seoel ver overd hebben, zich te buiten zijn gegaan aan wreedheden tegenover de vrouwen van Zuidkoreaanse officieren en gezag dragers. „Het is", aldus wordt gezegd, „op het ogenblik onmogelijk om vast te stellen, of honderden of duizenden men sen van de communistische vergelding» maatregelen het slachtoffer zijn gewor den". De berichten waren afkomstig van oog getuigen, vluchtelingen uit het Noorde lijke gebied. Zij vertelden, dat sommige van de vrouwen aan hals en voeten wer den vastgebonden aan jeeps, welke in tegenovergestelde richting startten. Communistische troepen, welke Seoel binnentrokken, roofden en plunderden re- geringsbureaux en particuliere huizen. Gevangenissen werden opengesteld en openbare gebouwen werden aan politieke gevangenen gegeven om hen in staat te stellen hun vergeldingsplannen uit te voeren, aldus werd verklaard. Het se minarie te Paitkong is door de commu nisten bezet. De studenten zijn er echter in geslaagd met een roeiboot over de ri vier de Han te vluchten. Het Britse kernkabinet heeft gisteren in een streng geheime vergadering ver reikende beslissingen inzake het de fensie beleid genomen. Waarnemers achten het waarschijnlijk dat Enge land een kleine eenheid landtroepen naar Korea zal zenden. De Turkse regering heeft gisteravond besloten 4.500 soldaten ter beschikking te stellen van de opperbevelhebber der V. N. in Korea. De Turkse regering heeft een uitge breid onderzoek gelast naar de aanwezig heid van onbekende onderzeeboten in de Zee van Marmora. Men brengt dit be richt in verband met de mededeling van geloofwaardige buitenlandse kringen, dat Russische strijdkrachten in de loop van de maand Augustus belangrijke manoeu vres zullen houden in het gebied van de Zwarte Zee. Ook de Turkse vloot zal in Augustus 'in dit gebied manoeuvres houden, terwijl een Amerikaans eskader in het begin van dezelfde maand te Tamboel voor anke- zal gaan. Volgens andere aanwijzingen zouden ook het Bulgaarse en het Roemeense le ger in dezelfde periode militaire oefenin gen houden. tl andere bescha- bruggen vermeid en rivier de digd Een grote brug over u= Gisteren is de conferentie begon nen van ed plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken van de landen van het Atlantische pact. De Amerikaanse afgevaardigde, Charles Spofford, is tot voorzitter gekozen. Hij deed namens de V.S. een beroep op zijn Atlantische bondgenoten om zich ter wil le van de wereldvrede vlug te herbewa penen en waarschuwde dat het Westen met opnieuw dommelend door een agres sie verrast mag worden. De zitting van de raad was geheim. j/vVl Oif Hilw" de rode ..Staatsveiligheids- nnvni cr Wilhel™ Zaisser, de rechtstreekse jnI Tv nmiri fni'lll van Heinrich Himmier; de rode alsmede de chef-redacteur van '.,t,r41Tnl™lstische hoofdiblad „Neues msöMand partijgenoot Hernstadt. Het congres van de Socialistisch Eenheidspartij in Oost-Duitsland is be sloten met de aanvaarding van nieuwe partijstatuten, waardoor de S. E. D- nauwer wordt aangepast bij de com munistische partijen in de Sovjet-Unie en de volksdemocratieën. De nieuwe statuten komen ln de plaats van die van April 1946, toen de S. E. D. werd opgericht door fusie van de so ciaal-democratische partij in Oost-Duits land met de communistische. Men be schouwt de vernieuwing der statuten als de aanduiding van 't einde van de eer ste fase van de geschiedenis der S. E. D. Volgen® communistische opvatting is de E' D- thans seen compromis meer tus- fe" lW!f !leugels van de arbeiders- een partlj met een ei2en karakter en gevormd naar het com munistisch ideaal. ofschoon niet zonder onvolmaaktheden, zoal® waaraan gere fereerd werd in vóór en tijdens het con gres uitgebrachte critiek en zelfcritiek. Het nieuwe centrale comité heeft een sterke communistische meerderheid. Hierin hebben o.m. zitting de opperste Aan het slot ervan werd een nietszeg gend communiqué uitgegeven, waarin ge zegd werd, dat de strikte geheimhouding noodzakelijk was m.h.o. op de militaire veiligheid. De Franse minister-president, René Pleven, heeft verklaard, dat de Franse afgevaardigden naar Londen hun steun zullen geven aan een plan voor een nieu we wijze van financiering van de Euro pese verdediging. Volgens Pleven moet de gemeenschappelijk verdediging be taald worden uit een gemeenschappelijk fonds, waaraan elk land naar vermogen bijdraagt. De eerste bijdrage zou ge daan moeten worden door de V.S., het enige land, dat in de mogelijkheid ver keert dit te doen. Geheel nieuwe metho den van financiering van buitengewone militaire inspanningen acht Pleven on vermijdelijk. In gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs werd gezegd, dat Frankrijk er te Londen op zal aandringen, dat de Ver. Staten meer troepen in Europa zal sta tionneren. Men wijst erop, dat Frankrijk niet in staat is meer dan de helft der 45 a 50 divisies te leveren, die voor de ver dediging van Europa nodig worden ge acht. Evenmin zijn Engeland en de Bene- luxlanden in staat de rest op te brengen. s, Dit ivas het begin. Gistermorgen in alle vroegte verdrongen de tippelaars zich voor het start bureau in „De ereniging" te Nijmegen, om na controle, de eerste dag van de Vierdaagse in te gaan. President Truman heeft Dinsdag aan liet Congres verzocht om een onmiddel lijke belastingverhoging van 5 milliard. He grotere belastingbedragen zouden deels van particulieren, deels van het bedrijfsleven geheven moeten worden. De president vroeg deze verhoging van de belastinginkomsten voor de financie ring van een deel van de verhoging met 10,5.milliard van de militaire uitgaven, die hq heeft voorgesteld. In zijn toelich ting op het voorstel schrijft de president: „Wij moeten tot deze grotere uitgaven overgaan op een tijdstip, dat de federale begroting reeds niet in evenwicht is. Dit maakt het gebiedend noodzakelijk, dat wij de belastinginkomsten vergroten, op dat niet door toenemend deficit nieuwe inflationistische krachten ontstaan, die nadelig zijn voor onze verdedigings kracht". De voorgestelde verhoging zou juist de verlaging van belasling teniet doen, die, door het „republikeinse" congres in 1548 werd doorgevoerd. Na zijn wijding tot bisschop schrijdt Z. H. Exc. mgr. N. van Veisen O.P., apos o isc vicaris van Kroonstad in Zuid-Afrika, welke wijding gisteren te jWO e p nats had, zegenend door de kloosterkerk der Paters Volgens de generaal zal de frontlinie ongetwijfeld nog wijzigjngen ondergaan en zal om tactische redenen teruggetrok ken of opgerukt worden, doch de strijd is thans in een kritieke fase en zal vol gens bepaalde plannen „waarbij wij niet geheel zonder keus blijven" ver lopen. De greep van de V.N. op het Zui delijk deel van Korea vormt een hechte basis, aldus MacArthur. Ondanks de grote overmacht zijn de verliezen der verdedigers tot nu toe be trekkelijk gering. MacArthur schat de totale sterkte van de Noord-Koreaanse troepen bij het be gin van de strijd op 90.000 tot 100.000 man, „goed geoefend en hoofdzakelijk uitge rust met voortreffelijk Russisch mate riaal". Hiertegenover stond een Zuid- Koreaans leger van vier divisies, zonder tanks of zware artillerie en met slechts 16 instructie vliegtuigen bij wijze van luchtmacht. „Dit bewijst", aldus het rapport, „dat de aanval op Zuid-Korea een zorgvuldig overwogen, grootscheepse invasie was en dat de Noord-Koreaanse agressors de be schikking hebben over middelen, die hun eigen vermogen ver te boven gaan''. Luitenant-generaal Buurman van Vree den, die gisteren is afgetreden als opper bevelhebber van de Nederlandse troepen in Indonesië, heeft aan Ass. Press mee gedeeld, dat het „uitgesloten" is, dat er eenheden van het Nederlandse leger, die zich nog in Indonesië bevinden, beschik- ?v baar zuilen worden gesteld voor de actie van de Ver. Naties in Korea. „Zelfs als de Nederlandse regering dit zou willen", zei hij, „zijn we niet in staat ook maar een kleine gevechtseenheid naar Korea te zenden, ofschoon er nog duizenden manschappen in Indonesië zijn. Het zou ook moeilijk zijn om de man nen individueel te krijgen", zo betoogde de generaal. De jongens willen maar één ding: Naar Huis!" Denemarken en Zweden hebben te Moskou protesten ingediend tegen de on langs door de Sovjet-Unie kenbaar ge maakte aanspraken op een 12 mijlslimiet voor territoriale wateren in de Oostzee. De nota's hadden betrekking op de on langs verrichte aanhoudingen van vis sersschepen in de Oostzee, waarbij de schippers te horen kregen, dat zij zich binnen Sovjetrussisehe territoriale wate ren bevonden, die volgens de Russische autoriteiten zich tot 12 zeemijlen uit de kust uitstrekten. Normaliter is de limiet drie, soms vier zeemijlen en daarom zal Denemarken iedere Russische poging om deze grens te verruimen als een inbreuk op de vrije vaart ter zee beschouwen. Indonesië zal zijn standpunt inzake neu traliteit niet opgeven, aldus is van rege ringszijde verklaard. Men is van plan vol komen „outsider" te blijven in het con flict tussen Amerika en de communisten op Korea. Een minister verklaarde aan een correspondent van Ass. Press: „Wij zijn het Zwitserland van het Oosten". Toen de interviewer daarop antwoord de, dat Zwitserland een klein land Is met weinig economische hulpbronnen, terwijl Indonesië het rijkste land van Azië is en het daarom moeilijk voor de R.I.S. zou zijn om neutraal te blijven, ontkende de Indonesische woordvoerder dit. „We Ie. veren eenvoudig onze producten aan ieder een, die ze maar kopen wil", zo zeide hij, „en dit gebeurt op het ogenblik aan Amerika". De Britse onderminister van buiten landse zaken. Ernest Davies zal, naar uit gewoonlijk betrouwbare bron te Londen vernomen wordt, een bezoek brengen aan Bied in Slovenië, waar maarschalk Tito zijn zomerverblijf heeft. Hij zal vergezeld worden door leden van zijn staf en verder reizen naar Dubrovnik, aan de Dalmatische kust en naar Athene, Wenen en Rome. Davies zou zijn reis beginnen na de bijeenkomst van de Raad van Europa in Augustus. Een woordvoerder verklaar de, dat het een „vacantiereis" gold en dat Davies niet het doel heeft bepaalde besprekingen te voeren. Wel zou hij „na tuurlijk leden der respectieve regerin gen ontmoeten". Honders van bromfietsen (rijwielen met hulpmotor) behoren in het bezit te zijn van een belastingkaart, zo deelt het mi nisterie van Financiën mede De belasting, welke voor deze rijwielen in het alge meen 10 per jaar bedraagt, zal niet wor den verhoogd, indien hierop een kinder-, zitje is aangebracht. Er is geweldig gefeest aan de Oostzee. De ingepikte Baltische staten vieren deze maand hun tienjarig statuut van Sovjet republiek. „Tien jaar geleden wierpen", aldus „De Waarheid", „die volken het gehate juk van hun fascistische regeringen af en met „algemeen, direct en geheim stemrecht" uitten zij hun wil om in de sovjet-volkenfamilie te worden op genomen". Er is dan ook geen enkele bisschop meer. Met tienduizenden zijn de men sen daar gedeporteerd en door Russen vervangen. Maar allons, de Nederlandse „Prawda" is van de eerste geschiedkun dige leugen niet gebarsten. Fabrieken verrezen en machines, die nooit tevoren in Letland waren gemaakt, zoals hydro-turbines. worden nu afgele verd. In officiële kringen der Oost-Duitse republiek wordt ook veel ophef gemaakt van de opening van een nieuwe fabriek. Een nieuwe staalfabriek in Brandenburg als versterking van het Sovjet-Russische oorlogspotentieel. Dit is de tweede staal fabriek. De eerste te Henningsdorf, moet volgens K.N.P. echter een mislukking zijn geworden. De fabrieken van Carl Zeiss in Jena, ook reeds een genationa liseerd bedrijf, hebben immers geweigerd dit staal te betrekken. Rusland kent industrialisatie en de be richtgeving loopt over van de machtige bedrijven, uitvindingen, ontdekkingen, productie en welvaart. Men zou zo zeggen, dat de communis ten ook hier de industrialisatie wel zou den toejuichen. Hier moet echter worden afgekamd en zo krijgen de industrialisatie-nota's van minister v. d. Brink slechts afkeurende woorden als kwakzalverij. Het kapitalis me zit hier weer achter. En de „plan nenmakerij" in Nederland heeft alleen maar ten doel het arbeidstempo op te voeren en het levenspeil te verlagen. En dit schrijft een krant, die alsmaar foto s publiceert van weer een man en weel een vrouw, die op zijn of haar terrein in Rusland opnieuw een recordproductie heeft gemaakt. Nog Zaterdag schreven we over de noodzakelijkheid van hard werken en meer export om od de buitenlandse markt te kunnen concurreren. Voorts zullen we ook niet tot in het oneindige in dit kleine landje kunnen blijven idustrialiseren en ontginnen. Nationaal en internationaal moeten de koppen bij elkaar worden gestoken om nog braakliggende halve werelddelen in exploitatie te brengen. In dit opzicht wordt echter nog veel te individueel en te nationaal gedacht. Werkgelegenheid voor millioenen, hier en elders, moet worden voorbereid. De maatschappij is niet gered met planne tjes voor enkelen hier en tientallen daar. We kunnen niet allemaal in de plaats onzer geboorte en jeugd onze boterham verdienen, we kunnen dat zelfs niet al leen in Nederland. Al zouden we zelfs de aanwijzingen volgen, die „De Waarheid" als remedie geeftvermindering oor logsuitgaven, uittreden uit Atlantisch pact, opzegging van Marshall-overeen komsten en onmiddellijke uitvoering van nuttige werken tegen normaal loon. Met dit laatste zijn we dan over drie jaar ook uitgepraat. We zitten inderdaad krap in de mid delen en ruim ia de mensen. West-Euro pa is Rusland niet. Stalin heeft werke lijk het voordeel van de ruimte. Er is nieuwe ruimte nodig, in wereldverband desnoods. Anders wordt de dreiging van elkander te verslinden, steeds sterker. We zoeken persoonlijk nog steeds een heilig huisje voor ons alleen om het barre getij door te komen. We zijn daar om sterk benieuwd naar de resultaten van de rondreis van de Australische pre mier Menzies, waarover gisteravond te lezen viel. HENK VAN DER MAZE. (Van onze correspondent) Over niet al te lange tijd zal „Bouvig- ne" in Breda zich vooral ook bezig gaan houden met de opvoeding van het jonge miesje. In het najaar zal n.l. worden ge start met een zgn. vormingscentrum, dat zich heel bijzonder richt op het meisje Volgens berichten, binnen gekomen bij het sportblad „l'Equipe" te Parijs, dat de Ronde van Frankrijk organiseert, heelt de Italiaanse ploeg de strijd gestaakt. Toen hedenmor gen om 9.15 uur te St. Gaudens het vertreksein voor de twaalfde étappe van St. Gaudens naar Perpignan, een afstand van 233 K.M.. gegeven werd, is de Italiaanse ploeg niet vertrokken. Ook de Italiaanse „Cadetti" zijn niet gestart. De reden waarom de Italianen van verdere deelneming hebben afge zien, is toe te schrijven aan hun verontwaardiging over de onbehoor lijke houding, welke het Franse publiek tegenover hen en Bartali speciaal, aan de dag legde tijdens de étappe van Dinsdag. Toen werd. nadat Bartali een val had gemaakt bij de beklimming van de „Tour- malet" diens fiets door het publiek langs de weg vastgehouden en moest de Italiaan vechten om zijn rijwiel terug te krijger.. Ook elders deden zich incidenten voor. Zo werden de Italiaanse renners nu en dan met stenen bekogeld Men leze hierover nader op pagina 3, wat onze Tour- versiaggever Martin W. Duyzings schrijft over de onhebbelijke hou ding van Franse chauvinisten. Het onderhoud dat de Italiaanse renners en journalisten naar aanleiding van een en ander gisteravond met de organisator, de heer Goddet, gehad hebben, heeft blijkbaar geen voor de Italianen bevredigend resultaat opgeleverd, met het boven vermelde gevolg, dat zij zich uit de Tour hebben teruggetrokken. van 14 tot 17 jaar, dat de Mulo-school, huishoudschoöl (primair) of minstens drie klassen van de Middelbare Meisjes school, H.B.S. of Lyceum doorlopen heeft of een daarmee gelijkstaande ontwikke ling bezit. Het doel hiervan is het meisje een har monische vrouwelijke levensvorming aan te bieden in aantrekkelijke sfeer en haar zo te oriënteren naar vrouwelijke beroe pen en voor te bereiden op haar toekom stige levensroeping. Dit vormingscentrum zal worden gekenmerkt door het famili ale karakter, heeft een eigen methodiek en sfeer en de zelfwerkzaamheid staat voorop. Het programma bestaat uit karakter- en algemene meisjesvorming, huishoude lijke opleiding, godsdienst- en gewetens vorming, kinderverzorging en opvoeding met practisch werk (aan het vormings centrum zal als werkobject een dagver blijf worden verbonden voor kleuters), culturele vorming en tenslotte behande ling van actuele onderwerpen van alge meen belang. De opleiding op „Bouvigne" duurt vijf maanden. Het troepentransportschip „Nelly" komt vermoedelijk aanstaande Zaterdag in de haven van Rotterdam aan. Datum van aankomst en uur van ontscheping wor den nader bekend gemaakt. |n Het was vandaag een gouden regen bij de trekking van de Staatsloterij: de hon derdduizend èn de 25.000 kwamen uit de bus. De prijs van honderdduizend gulden iel op nummer 20858. de ƒ25.000 op nummer 5747.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1