Vóór de zware Amerikaanse versterkingen in actie komen Ontevredenheid in de C. V.P.-geleder en Tribune Malik remt de kwestie-Korea Austin daagt hem uit, een oprecht vredesvoorstel te doen Bertha Hertog in t geheim gehuwd Tegenaanval in Korea nabijzegt MacArthur Zou het waar zijn Scherpe verwijten aan de regering Duvieusart gya.&vanoor- KINDERBIJSLAG VOOR KLEINE ZELFSTANDIGEN Dertienjarige getrouwd met Maleise onderwijzer Donderdag 3 Augustus 1950 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Duizenden levens ivorden genadeloos °Pgeofferd Hongarije hervat strijd tegen Kerk Een nieuw gevaar m België Vredesmissie naar Ambon Seretsje verlaat Beets j oeanaland Op de Ongevallenwet 1921 Poolexpert komt om bij vliegramp WEERBERICHT Afdelingen van het achtste Amerikaanse leger hebben gisteren hoogten ten Oosten van Tsjindjoe op de Noordelijken heroverd. De stad. welke 88 km. ten Westen van de haven Poesan ligt, bevindt zich in handen van de Noordelijken, maar de herovering van de hoogten is voor de verdedigers uiterst belangrijk, omdat zij daarmee waarschijnlijk de omsingeling door sterke rode een heden ongedaan hebben gemaakt. Amerikaanse Sherman-tanks namen aan de strijd deel en beantwoordden het vuur van rode tanks, die ingegraven zaten. „Tijd voor tegenoffensief nabij" Mao Tse Toeng heeft hulp aangeboden (Telefonisch van onze Brusselse correspondent). Wellicht om een mantel te werpen op de fouten, door de C.V.P.J regering in de jongste dagen begaan, heeft de voorzitter van de partij een oproep tot eenheid aan het land gericht. Hij spreekt daarin o.a. over: „De eerbied voor de regels der democratie". Dat klinkt wel een beetje als een bespotting na de wijze, waarop de sociaal-democraten deze week met „de regels der democratie" zijn omgesprongen. Onder Brits bevel Bij afwijzing vóór 17 Augustus gewapend optreden? Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, toonde zich gisteren op zijn persconferentie niet erg enthousiast over liet resultaat van de terugkeer van de Russische gedelegeerde Jacob Malik in de Veiligheidsraad. Acheson noemde de houding van Malik „een inbreuk op het handvest der V.N." en een manoeuvre, die er enkel op gericht is het optreden der V.N. met betrekking tot de Koreaanse oorlog te vertragen. „Het maakt geen verschil of Maiik wel of niet tegenwoordig is", zei Acheson: „Hij schendt het handvest toch steeds". VROVWEN EN DE SPORT 5 Pet. reductie op de voorschot premiën BETERE REGELING VOOR HETZELFDE GELD Het is met tie geschiedenis rondom Bertha Hertog nu toch wel een regelrecht schandaal geworden. Terwijl iedereen toch altijd nog wel zal hebben gedacht, dat het kind eens aan zijn ouders zou worden teruggegeven, komt gisteravond het verbijsterende bericht uit Singapore' d'dt het meisje, dat dertien, zegge en schrijve d e r t i jaar oud is, in het geheim is gehuwd e n Hoe de ouders het hoorden Vader naar Singapore? kardinaal LAVITRANO OVERLEDEN De verwachting van heden- tot morgenavond luidt: Gedurende de nacht meest zwaar bewoklt met vooral in de kustprovincies enkele buien. Mor gen overdag tijdelijke opklaringen en afnemend buiig. Matige, af toe vrij krachtige Noord-Wes telijke wind. Aanhoudend koel weer. Vrijdag 4 Augustus: Zon op 5.05 uur, onder 20.26 uur; maan op 22.25 uur. onder 12.32 uur. De Noordelijken willen beslissing forceren terwiil ten Westen van Hamtsjang de dertiende Noordelijke divisie in haar op mars wordt tegengehouden door de zes de Zuidelijke divisie. De beste Zuidkoreaanse divisie verhin dert bü Jetsjon de achtste divisie der communistische troepen verder op te MacArtihur's hoofdkwartier deelt ver der nog mede, dat de druk, die door de Noordkoreaanse vierde divisie in het ge bied van Kotsjang en het zuidelijker gelegen Hyoptsjon wordt uitgeoefend, af neemt. De vijand heeft, hier getracht, om de stellingen van de 24ste Amerikaanse divisie infanterie heen te trekken, doch i rukken. In de omgeving van Andong i Ci I 1/OrOO Q n Oft J. i. hij heeft nu zijn pogingen opgegeven. In het gebied van Tsjirye blijft een Noordkoreaanse divisie hevige druk uit oefenen op eenheden van de eerste Ame rikaanse cavaleriedivisie, doch er wer den geen aanvallen op grote schaal uit gevoerd. Koemtsjon, dat 48 km ten Noor den van Taegoe ligt en geheel in brand staat, moest worden prijsgegeven. Bij de terugtocht werd een belangrijke brug opgeblazen. In de overige frontsectoren bleven fl Noordelijken druk uitoefenen, zonder aai de frontlinie hierdoor noemenswaardig is gewfizigd. In de nabijheid van Sangjoe houdt de eerste Zuidkoreaanse divisie ae vijftiende Noordkoreaanse divisie tegen, Volgens Radio Vaticaanstad heeft de communistische Hongaarse regering de campagne tegen de Katholieke Kerk op bevel van Moskou hervat. De communistische leiders van Frank rijk en Italië zouden vorige herfst op de bijeenkomst van de Kominform ver klaard hebben, dpt de kerkvervolging in Hongarije dc verspreiding van het com munisme in Frankrijk en Italië belem merde. Na een respijt van zes maanden zou Moskou echter uit ideologische overwe gingen de Hongaarse regering opdracht hebben gegeven haar campagne tegen de Kerk voort te zetten, aldus Radio Vati- Cana. staat de Noordkoreaanse zevende divisie tegenover de achtste divisie der Zuidelij ken. In een speciale mededeling van het hoofdkwartier van MacArthur wordt ge zegd, dat de Noordelijken bü hun aan vallen van de laatste dagen „de voor zichtigheid geheel uit het oog verliezen in het besef, dat zij hun verovering moe ten voltooien, voordat de V.S. 'n voldoen de strijdmacht bijeengebracht hebben om een groot offensief te beginnen. Dui zenden levens worden genadeloos opge offerd om een snelle beslissing te force ren. Voor het eerst sinds verscheidene weken vinden troepenbewegingen over dag plaats. Als een gevolg hiervan kreeg de luchtmacht vele prachtige doelen. De opbouw van de Amerikaanse landstryd- krachten gaat gestaag verder en de tijd voor een offensief door strijdkrachten der V. N. komt naderbij". I De radio-omroep van communistisch China deelde gisteren mede, dat Mao Tse Toeng aan de Noordkoreaanse commu nisten hulp van leger en marine had aan geboden, doch dat dit aanbod was afge wezen, omdat „de Noordelijken op het ogenblik geen hulp nodig hebben". Volgens een hoge Amerikaanse offi cier is het de verdedigers nog niet ge lukt hoge Noordkoreaanse legerleiders gevangen te nemen, omdat deze ze'f- moord plegen als zij in handen der Ame- In Den Helder arriveerden gisteren de eerste wee Amerikaanse fregatten voor onze vloot, de „Jan van Amstel en de „Pieter de Bitter" Hier- boven: dc „Jan van Amstel vaart de haven binnen j ?°'c*raten—w-6 ...voorzitter. Baron van ine/ tpn aillet verklaard, dat de koning, ten zeerste bezorgd over de scheidlbjf d4Tbondaend?s da^N«7en" gVweest om te spreken over hot land tot niio'h. de eenheid ae verantwoordelijkheid voor de loop der regering afkeurt, die voor een politieke minderheid heeft gecapituleerd Het erg ste is, dat deze jongeren met helemaal ongelijk hebben. De katholieke kamerfractie is Woens- van het land tot plicht h^ben zich rond zijn zoon te scharen. Dat derhalve de goedkeuring van de wet betreffende de overdracht van de koninklijke bevoegdhe den aan de kroonprins de enige maatregel is, die de orde Kan herstellen en dat ten slotte iedereen zich dient te onthouden van manifestaties, die de beroering en de verdeeldheid in land slechts kunnen vergroten. Dc groepering der jonge katholieken heeft te kennö» «agaven,- dat zij de C.V.P.. de verantwoordelijkheid gebeurtenissen. Op voorstel van de ka- mervoorzitter, Van Cauwelaert, is een commissie gevormd om de verantwoorde lijkheid vast te stellen. Op de bijeenkomst is gebleken, dat vele leden zodanig verbolgen zijn over het ac eoord aangaande het terugtreden van de koning, dat zij geen verantwoordelijkheid willen nemen voor het wetsontwerp tot bekrachtiging hiervan. Zij zullen Zich. zo zeiden zij, van stemming over het wets ontwerp onthouden. rikanen dreigen te vallen. De Amerika nen hebben tot nu toe slechts vier Noord koreaanse tweede luitenants gevangen genomen, doch geen enkele officier van hogere rang. De Amerikanen zouden vooral gaarne een commandant van een Noordkoreaanse gevechtswagen in han den hebben, doch bij de twee of drie ge legenheden, dat hierop kans bestond, pleegden de betrokken vijandelijke tank commandanten zelfmoord. De woordvoerder deelde verder nog mede, dat de Noordkoreaanse krijgsge vangenen gemiddeld 22 jaar zijn. De oorlogsschepen van Frankrijk, Ne derland, Canada en Nieuw-Zeeland, die «eel urtmaken van de strijdkrachten der V. JN. voor Korea, zullen onder bevel staan van een Britse admiraal, die op zijn beurt handelt op instructies van de bevel hebber der Amerikaanse marine, aldus heeft MacArthur bekend gemaakt. „Wij willen de Ambonese kwestie voor het tot stand komen van een nieuwe uni- tarische Indonesische staat oplossen". Deze verklaring van een woordvoerder van het ministerie van defensie tegenover Associated Press duidt er volgens A. P. op, dat de federale troepen voor 17 Augustus met de aanval op Ambon zullen beginnen, tenzij er op het laatste moment nog een vredelievende regeling gevonden kan worden. Na de bezetting veertien dagen geleden van Ceram en Buru door de federale troepen heeft 'n officieuze vredesmissie van personen, die afkomstig zijn van de Zuid-Molukken met de leiders op Ambon contact opgenomen over mogelijke vre desbesprekingen. Ofschoon de regering officieel met deze stap niets te maken heeft zei de woordvoerder van het ministerie van de fensie, dat de federale troepen met actie tegen het eiland op het antwoord van Ambon zullen wachten. Indien er geen vredelievende oplossing gevonden kan worden, zo vervolgde de woordvoerder, dan is er krachtig verzet van de Ambonezen te verwachten. De kern van de troepen op Ambon wordt gevormd door 1500 vroegere leden van het K.N.I.L., maar in Indonesische mili taire kringen schat men, dat minstens 3000 goed gewapende mannen gereed staan om de federale troepen te ontvan gen. Seretse Khama, z'n vrouw Ruth en hun baby moeten Beetsjoeanaland binnen twee weken verlaten. Dit is hun namens de Britse regering aangezegd, nadat „het onmogelijk whs gebleken met hen tot overeenstemming te komen". Zoals be kend, is het stamhoofd Seretse na ziin huwelijk met een Engelse door de Britse regering voor vijf jaar uit zijn stamland verbannnen. Hij mocht echter tijdelijk terugkomen voor de geboorte van zijn kind. Hij zal 16 Augustus met zijn gezin per vliegtuig vertrekken. g H. M. de Koningin met baron van Voorst tot Voorst (links) en de heer Roest van Limburg in het Nationale padvinderskam p te Ommen. Ook gisteravond is Malik doorgegaan met zijn vertragingstactiek. Er zijn we derom harde woorden gevallen, die wei nig Jcunnen bijdragen tot een oplossing van de geschilpunten. Drie uur lang werd gedebatteerd over de agenda. Malik hield vast aan zijn eis, dat de kwestie van de Chinese vertegenwoordiging het eerst behandeld diende te worden en daarna pas wat hij noemde „de vreedzame re geling van het Koreaanse conflict". De Engelse gedelegeerde maakte be zwaar tegen de bewoording „vreedzame regeling", omdat hem dat teveel herin nerde aan München 1938. Juist zulk een soort regeling wensen de vrije landen niet, zeide hij. De Amerikaan Austin bleef op het standpunt staan, dat de Koreaanse kwes tie voorrang verdiende en behandeld diende te worden onder de benaming: „De agressie op de republiek Zuid- Korea". Hij probeerde zijn resolutie, waarin alle steun aan de Noord-Koreanen verboden wordt, in discussie te brengen, maar Malik kwam telkens weer terug op zijn eigen agenda. „Ik als president stel voor, dat de punten een voor een zullen worden besproken" Na het debat, dat geen stap nader tot een oplossing heeft gebracht, werd -Ie zitting verdaagd. Austin daagde aan het slot voorzitter Malik uit, een „op- Natuurlijk zijn wij het helemaal niat eens met wat onder bovenstaande titel in ons blad van jX Zaterdag aan aller lei boze dingen over „die Supporter" ia beweerd. En het past ons, nu het van daag weer onze éigen beurt is, daarop een kleine commentaar te geven. Wü lazen dan„Met die ..sommige lieden" zal hij" (dat zijn wij, S.) „wel ons ouderwets soort mensen bedoelen die altijd nog mei eerbied denken aan onze ouderwetse Moeder.... enz." Maar dat bedoelden wij beslist niet. Men kan ons van alles in de schoenen schuiven, maar dan zal men dat ook wèar moeten maken. Verder heet het: ,,'t Lijkt wel. of die Supporter op onze goede Moeders neer ziet als op oude sulletjesenz." Maar dat dit zo lijkt, kan dan toch al leen aan persoonlijke verkeerde inter pretatie te .wijten zijn. Bij anderen (o.a. tij enige ouderwetse vaders en moe ders..) wekte ons artikeltje deze schijn niet. Supporter ziet beslist niet neer op wat onze opponent „ouderwetse Moeders" noemt. Wat denkt U trouwens: dat Sup porter soms géén in haar groot gezin vergrijsde Moeder zou hebben Onze geachte opponent gaat dus van twee onjuiste veronderstellingen uit. Supporter waakt in dit rubriekje na al een jaar of wat tegen excessen in de sport en om bij zijn lezers een zuiver sport-besef te bevorderen. Hij valt niet gauw in overdrijving: collega's beschul digen hem integendeel wel eens van conservatisme, wat ongeveer zo veel m als.... ouderwetsheid (sïc!). Het mag overbodig geacht worden, om n.a.v. dit polemiekje wéér eens een breedvoerige principiële uiteenzetting te houden over de waarde van de sport en haar ondergeschikte maar niet onbe langrijke plaats in de hiërarchie der waarden. Trouwe lezers van dit rubriek je weten daar natuuriyk alles van. SUPPORTER. Het bestuur der Rijksverzekeringsbank deelt het volgende mede: Door de staatssecretaris van sociale zaken is op grond van het bepaalde in artikel 40, lid 2, der Ongevallenwet 1921 besloten over 1949 een reductie op de voorschotpremiën te verlenen van 5 pet De bijdrage voor de Ongevallenwet 1921 over genoemd jaar bedraagt derhalve 95 pet. van de voorschotpremie over dat jaar. Uiteraard geldt deae regeling alleen voor die werkgevers, die aangesloten zijn bij de Rijksverzekeringsbank. Het Amerikaanse meteorologische insti tuut heeft bekend gemaakt, dat kolonel Charles Joseph Hubbard, de we^he- roemde Noordpoolreiziger en meteoro loog, om het leven is gekomen by een vliegongeluk, dat ook het leven van.ac Canadezen eiste. Het ongeluk gebeurde tijdens een verkenningsvlucht by het Eilesmere-eiland, ongeveer 800 km. van de Noordpool, toen het toes^d voorraden uitwierp voor het meest Noordelyk ge legen weerkundige bureau ter wereia. Alle inzittenden verloren het leven. Blijkens het voorlopig verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsont werp „Noodregeling kinderbijslag kleine zelfstandigen" waren zeer vele leden met de regering van mening, dat, ln afwach ting van de totstandkoming van een defi- recht" vredesvoorstel met betrekking i nitieve wet voor alle zelfstandigen, de tot Korea te doen. Srote no°d> bij de kleine zelfstandi ge™ met bovenmiddelmatige gezinnen Hedenavond zal het vruchteloze debat heerst, een noodvoorziening op korte ter- over 5e procedure worden hervat. Jmijn vereist. Door deze nieuwe, ongehoorde machi natie van „pleegmoeder Aminah of van welke andere duistere macht op de ach tergrond dan ook zijn de moeilijkheden wel buitengewoon veel groter geworden. Want op Malakka geldt nu eenmaal, dat meisjes van dertien jaar huwbaar zijn, zodat wat dit punt betreft niets aan het huwelijk in de weg stond. Tenzij deze bepaling niet zou gelden voor kinderen van een Europeaan. Volgens Westerse begrippen kan men heel de affaire niet anders zien dan als een allergrofste rechtsverkrachting. Op de eerste plaats al doordat een kind aan zijn ouders wordt onthouden En er zouden dan ook duizend en een geldige bezwaren tegen kunnen worden ingebracht. Hoe echter het Oosten daartegenover staat, is een tweede en men verge* niet, dat Ani- mah haar pleegkind een Mohammedaanse opvoeding heeft gegeven zodat ook de Is lam een factor is geworden m het geding. De wonderiyke uitspraken, welke de rechters in Singapore tot dusverre m deze zaak hebben gedaan, stemmen ten deze tot nadenken. Het huwelijk is dan ook volgens Mo hammedaanse ritus gesloten ten huize van de voorzitter van de „Muslim Wel fare Association" te Singapore. De nieuw bakken „echtgenoot" van het kind is de 21-jarige Maleise onderwijzer Manssor Abibi. Hij vertelde, dat hij Bertha had ontmoet in het gouvernements verzor gingstehuis, waar zy gedurende de pro cessen was ondergebracht. „Het was liefde op het eerste gezicht", verzekerde hij nog! Reuter vernam intussen uit gewoon lijk betrouwbare bron, dat Bertha pas 24 uur voor de huwelijksceremonie aan haar toekomstige echtgenoot werd voorge steld. Men had haar, aldus deze bron, medegedeeld, dat een huwelijk zou ver hinderen, dat de beslissing van het hof. van appèl door een beroep van haar ouders in Nederland ongedaan zou worden gemaakt. Bertha's pleegmoeder verklaarde V oensdagochtend, dat zij een brief had ontvangen van advocaten, die de Neder landse consul-generaal te Singapore vertegenwoordigden, waarin werd geëist, dat Bertha ter beschikking zou worden gesteld van de consul-generaal. „De brief kwam enige uren te laat", zo zeide Aminah. „Mijn kind is nu gelukkig en veilig getrouwd." De familie Hertog in Bergen op Zoom vernam gisteren het bericht van het üuwelijk voordat dit hier te lande publiek werd. De heer F. Houtman, ver trouwensman van de familie en ge meenteraadslid van Bergen op Zoom was telefonisch van het feit op de hoogte gebracht, zodat hij de gelegenheid kreeg de ouders in te lichten. De familie Hertog is het laatste jaar wel zwaar beproefd. Maanden en maan den heeft men tussen hoop en vrees ge leefd. Bertha, de dochter, die reeds ze ven jaar was vermist, was gevonden. Het kind leefde, men kende de verblijfplaats en aanvankelijk dacht men aan geen moeilijkheden, die haar terugkeer in het ouderlijk gezin in de weg zouden kun nen staan. Het feit, dat. Aminah moei lijkheden maakte, was de eerste teleur stelling. De eerste van zeer vele nadien. De terugkeer naar Nederland werd en kele malen aangekondigd en uitgesteld. De reis per „Surriento" leek dan einde lijk definitief, maar het werd andermaal een teleurstelling. De uitslag van het eer ste proces, dat te Singapore werd ge voerd, gaf de ouders bevrediging en weer hoop, maar ook die hoop bleek ydel. Een nieuw proces, een hernieuwde behande-1 ling en na weken hoopvol wachten de1 verpletterende tyding, dat Bertha door 't hof van appèl aan Aminah was toegewe-1 zen. De berichten, welke de laatste dagen elkaar als het ware met een sneltrein-1 vaart opvolgden, waren stuk voor stuk j nog teleurstellender dan de vroegere. Kon men in deze omstandigheden nog moed houden? Ja, ofschoon het sommige ogenblikken wel eens te erg werd. of schoon vader Hartog na enkele mededelin gen wel eem> jjj vertwijfeling raakte, vooral toen hem bekend werd, dat het kind reeds aan Aminah was afgestaan. Men hield moed, men bleef vertrouwen. Maar gisteravond, toen de heer Houtman de mededeling kwam doen van Bertha's huwelijk, werd hun wel de zwaarste slag toegebracht. ,Ik zie mijn kind nooit weer terug" het ware alleen heeft geleefd op de hoop haar dochtertje terug te zullen krijgen. En vader Hertog vraag zich vertwijfeld af, hoe zoiets in een beschaafde wereld mogelijk is. De toestand in het gezin H. laat zich moeilijk beschrijven. Maar als de eerste reactie voorbij is, blijkt er toch nog niet alle hoop verdwenen te zijn, vooral als voorvader Hertog de mogelijkheid wordt was opnieuw de reactie van mevrouwgeschapen om zelf naar Singapore te Hertog, wier gezondheidstoestand met de gaan, welke mogelijkheid ernstig wordt dag afneemt en die de laatste maanden als I overwogen. Bertha Hertog met haar echtgenoot Manssor Abibi na de huwelijkssluiting. (Telafote Singapore.) Vele van deze leden vroegen zich af, waarom de regeling niet by het eerste kind een aanvang kan nemen. Zy komen voor de uitvoering van deze wet tot een benodigd bedrag van 8.500.000. De re gering komt ln de memorie van toelich ting op een bedrag van 15.000.000. Nu de regering blykbaar bereid is een bedrag van 15 millioen beschikbaar te stellen en de voorgestelde regeling vol gens deze leden een veelgeringer b®drag vereist, waren zy van mening, dat er bin nen de grenzen van het bedrag van millioen een regeling getroffen zou kun nen worden, die enigszins tegemoet komt aan de leemten, welke het ontwerp huns inziens bevat. Zy zouden daarom zoda nige wyzigingen in het wetsontwerp wi len bepleiten, dat: 1. de inkomensgrens zal worden ge bracht op minstens 3.000; 2. voor alle kinderen beneden 16 jaar van in aanmerking komende zelfs tan- digen kinderbijslag wordt verleend en derhalve met het oplopen van de inko mensgrens niet telkens de kinderbijslag voor een kind komt te vervallen en ook byslag zal worden verstrekt over het eer ste en tweede kind; S. het oplopen der inkomengrens van 100 zal worden gebracht op 200; 4 de uitkeringen zullen worden be paald op 32 en 37 cent in plaats van op 23 en 28 cent. Waar de zelfstandigen geen enkele so ciale voorziening genieten behalve die op grond van de Noodwet Ouderdomsvoor ziening, dus niet van overheidswege ver zekerd zyn tegen ziekte, ongeval, invali diteit of ouderdom, kwam een aanzien lijke verbetering van de voorgestelde re geling deze leden allerminst onredelyk voor. Verscheidene leden hadden tegen de opzet van dit wetsontwerp ernstig be zwaar. Zjj erkenden, dat er tal van zelf standigen zyn, wier sociale positie zeer moeilyk is. Zy waren ook van oordeel, dat getracht moet worden hier hulp te bieden. Naar hun gevoelen kan dat even wel op meer doeltreffende wijze geschie den dan thans door de regering wordt aanbevolen. De zelfstandige positie van de hierbedoelde groepen brengt aldus deze leden —mede, dat zy in wezen niet geholpen worden door hun uit 's rijks kas een zeker bedrag ten goede te doen ko men, maar alleen door voorwaarden te scheppen .welke het mogelyk maken, dat zy zich by ingespannen arbeid een be hoorlijke economische en sociale positie kunnen verschaffen. Dit is in het alge meen ook het gevoelen van belanghebben den zelf. Voorzover de indiening van dit wetsontwerp gezien moet worden al dus vervolgden deze leden hun betoog in verband met het streven, de zelfstan digen in de sociale-verzekeringswetgeving op te nemen, betreurden zij het, dat de regering niet begonnen is met de ouder- domsverzekering. Deze leeft veel sterker onder de belanghebbenden, heeft voor hen ook veel meer betekenis en is, naar het algemeen gevoelen veel gemakkeiyker u verwezenlijken. Kardinaal Lulgi Lavitrano lg Woens dag te Rome in de leeftyd van 76 jaar overleden. Hierdoor is het aantal niet- vervulde plaatsen in het college van kardinalen op 17 gebracht. Men ver wacht. dat Z. H. de Paus op een aan het eind van dit jaar te houden consi«- torium deze vacatures zal aanvullen, waardoor het College weer de zeventig leden zal tellen, waaruit het officieel ba- staat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1