den in het circuit van Moorslede Modedictators vieren de teugels De ivielerwereldkampioenschappen Bevilacqua op de Cauberg Geen feest op 31 Augustus damrubriek IpiSI PAGHTA ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1950 OUD-ILLEGAAL STRIJDER OVERLEDEN Laatste overlevende van O. D.-groep BIJ DE INRICHTING ZAG MEN HET EEN EN ANDER OVER HET HOOFD CONCOURS HIPPIQUE IN DEN HAAG ZEILWEDSTRIJDEN VAN „DE MAAS" De Italiaanse baanrenners hebben vanmiddag op de baan van Rocour proefgedraaid. De beste indruk maakte wel de Italiaanse achter volgingskampioen, Antonio Bevilec- qua die er van overtuigd is, dat hij niet alleen onze landgenoot Wim van Est, doch ook de Zwitserse fa voriet Hugo Koblet in de strijd om de wereldtitel zal verslaan. Apropos: Bevilacqua trainde Zrij- dagmorgen enkele uren op de weg. Hy koos zijn trainingsterrein niet in de Luikse Maasvallei of in de Ardennen, maar hij fietste bij Eys- den over de Nederlandse grens en werd in de loop van de ochtend gesignaleerd op de Valkenburgse Couberg, de nijdige Limburgse heuvel, waarop zijn collega en co- equipier Gino Bartali tot twee maal toe, in 1938 en 1948 de kans op een Italiaanse wereldtitel verspeelde. smal en lelijk accessoire meer hun aan dacht trekt dan tal van goede en smaak volle toiletten. Dior staat niet alleen aan de spits van do Paryse couture wat originele coupe aangaat maar zijn toiletten zijn altijd makkelijk te dragen. De redingotes, die veelvuldig in zijn collectie voorkomen, zijn daar een bewijs van. Op al deze man tels wordt een leren ceintuur gedragen wat op het eerste gezicht vreemd lijkt, maar wat we ogenblikkelijk van Dior accepteren. De collectie is inderdaad zoals deze couturier wil, „zeer gedistlngueerd". DINY K.—W. Op 34-jarlge leeftijd is in Den Haag overleden de oud-illegale strijder J. H. van Kan. Hij werd reeds op 29 Maart 1941 gearresteerd en naar Scheveningen en Amersfoort overgebracht. Tweemaal is hij ter dood veroordeeld wegens zijn werk als lid van de O.D.-groep van overste Westerveld. Bijna alle leden van deze groep zijn ter dood veroordeeld en gefu silleerd. Van Kan was de laatste overle vende van hen. In het kamp in Amersfoort is hij door een ongeneeslijke ziekte aangetast met het gevolg, dat hij 25 Januari 1943 werd vrijgelaten. Nadien is hij verpleegd in Kareol te Aerdenhout, terwijl hij later thuis verzorgd wend. Na een voorbeeldig gedragen lijden is hij thans gestorven. Maandag a.s. wordt net stoffelijk over schot ter aarde besteld in het familiegraf op het kerkhof St. Barbara aan de Binckhorstlaan in Den Haag na de H. Mis van Requiem, welke om half 10 uur in de St. Josephkerk wordt opgedragen. stuurde, dat de Indiër nog tranen van dankbaarheid in de donkere ogen had, toen de afgevaardigden al bezig waren de zaal te ontruimen om te gaan zien hoeveel cocktailparties, hoeveel ontvang sten, hoeveel excursies en hoeveel ban- quetten de „commissie der uitstappen", zoals het in het officieel programma plechtig heet, rond dit wereldkampioen schap heeft weten te bedenken. Slechts de Engelsen kennelijk nog niet gewend aan dit charmante woorden spel, bedreigden nog even de stemming door doodgewoon zaken te willen doen. Het voorstel om het volgend Jaar de sprintraces bij de wereldkampioenschap pen als matches-a-trois te laten verrij den, vond bij de Engelsen namelijk geen genade. Wat wil de U.O.I. eigenlijk?, vroeg de Engelse woordvoerder, wil zij een wereldkampioenschap of wil zij een show? Het klonk erg cru jn de foyer, doch het klonk zó overtuigend, dat de Belgen zich haastten hun Engelse collega's te verzekeren, dat ook zij naar het Engelse standpunt overhellen. Doch een debat bewaarde men tot later. Tot straks tijdens de voorjaarsvergade ring, wind en weder dienende Met het oog op de a.s. verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina brengt de particulier secretaresse van de Prinses in herinnering dat de Prinses vanwege haar leeftijd en de vele vermoeienissen, die een feestviering voor haar zou medebrengen, haar verjaardag, evenals het vorige jaar het geval was, enkel in de familiekring wil gedenken en deze verder in alle stilte wil laten voorbijgaan. het niet aangedurfd een beroep op de U.C.I. te doen. Officieel is het dus nu zo, dat wij Zaterdag en Zondag zullen rijden op het grote circuit, dat destijds door de U.C.I.-commissie werd goedgekeurd. Maarde handelsman uit Moorslede is nog altijd vrij de strop, welke hij heeft, als hij zich nu van het wereldkampioen schap afmaakt, te prefereren boven de fantastische risico s, welke hij misschien loopt als hu de affaire laat doorgaan. Slechts van hem hangt het af of wij met het wegkampioenschap Inderdaad in Moorslede terecht kunnen of dat de Bel gische Wielerbond straks haastig naar een ander circuit en naar een noodoplossing zal moeten gaan zoeken. Luik, Vrijdagavond Het circuit van Moorslede, waarop, naar men hoopt, volgende week Zaterdag en Zondag de wereldkampioenschappen op de weg zullen worden verreden, is ook in Luik nog altijd het gesprek van de dag en er zijn pessimisten, die er aan twijfelen of wij inderdaad met dit wereldkampioen- schap uiel in Moorslede terecht zullen komen. De moeilijkheden, waarmede men namelijk in Moorslede sukkelt zijn van practische, maar vooral van financiële aard. De Belgische Wielerbond heeft, verle den jaar tegen een fantastisch bedrag de organisatie van het wereldkampioenschap op de weg eenvoudig verkocht aan een particulier uit Moorslede en het blijkt nu, dat deze zakenman, die zich terecht „in richter van het wereldkampioenschap" noemen mag, bij het aangaan van deze transactie een paar dingen over het hoofd gezien heeft. Zijn eerste strop wa sliet feit, dat de U.C.I.-keuringscomniissie, waarin ook de Nederlander Van Eek zitting had, het des- tyds door de Belgen uitgekozen tien kilo meter lange circuit ongeschikt verklaarde en dat de heren er een enorme circuit-lus door de Ardennen bij deden. Daarmee werden de organisatiekosten in niet onbelangrijke mate verhoogd. Bo vendien viel de voorverkoop vooral voor de duurdere rangen hard tegen en tenslot te ontdekte men, dat op de dag van het wereldkampioenschap, in de buurt van het circuit de beroemde Ijzerbedevaart gehouden wordt, die naar schatting 100.000 Belgen van de wereldkampioenschappen weg zal houden. Daarom wilde men maar liever weer terug naar het oude circuit van tien kilometer, maar onmiddellijk reageerden de Italianen met de medede ling dat op dit circuit, dat voornamelijk geschikt is voor een ordinaire kermiskoers en waarop men een Belgische overwin ning met zijn tenen kon voelen aankomen, geen Italiaanse equipe aan de start zou gaan. Vermoedelijk als gevolg van dit Ita liaanse dreigement heeft tegen alle verwachting in de Belgische Wieier- bond vandaag tijdens het Luikse congres correspondentie te richten aan. d. BROEK, Nwe. Binnenweg 46, Rotterdam-C. No. 729 (12 Augustus 195#) PROBLEEM No. 2297. r. W. KONINGS, Rotterdam. Ie plaatsing. Miniatuur. -VI Kp De eerste dag van- het driedaags natio naal concours-hipptquëv dat ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de Zuid Hollandse Jachtvereniging in Den Haag wordt gehouden, bracht als belangrijkste nummer het lichte springconcours L, be staande uit 12 sprongen over een parcours van 500 meter had, maximum tijd 85 sea Ofschoon het parcours niet zeer zwaar was, werd er Over het algemeen niet bij zonder goed gesprongen. Van de vele in schrijvingen kwamen slechts 14 équipes foutloos rond, waarna barrage plaats vond. De daarna tot 1-30 meter verhoogde 6 hindernissen werden slechts door eén ruiter foutloos gesprongen en wel door Majoor baron J. van Lynden met „Com petente", die daardoor winnaar in dit springconcours werd. De snelste tijd maakte Z.K.H. Prins Bernhard met het nieuwe paard „Agenda", namelijk 31 sec. Een hindernis werd echter afgeworpen, zodat de prins op de derde plaats eindig de. Tweede werd S. Pruikemaker met „Venise". Ook met het nieuwe paard „Torero" kwam Prins Bernhard na barrage niet foutloos rond: een hindernis werd afge worpen. Het nummer springconcours L voor da mes, met hetzelfde hindernispark als by het springconcours L, stelde teleur. Slechts acht amazones kwamen hiervoor uit en geen enkele équipe kwam zonder fouten rond. Mej. E. S: Tak maakte met „Gigolo" het minste aantal fouten (4) waardoor zy eerste in dit onderdeel werd geplaatst. In de morgenuren werden twee dres- suurproeven afgewerkt: een dressuurproef voor kinderen door mej. A. Loos werd ge wonnen met de merrie „Fransje". Twee tassen in één handlus samengevat. Ze zijn uitgevoerd in groen en zwart of bordeaux en zwart. (Model Christian Dior.) De uitslagen van de eerste dag van de wedstryden, welke door de Kon. R. en Z. ver. „De Maas" dit weekeinde worden gehouden, luiden: handicap-klasse, no, 2, open: 1. Zwerver, W. v. d. Vorm, 2 uur 38 min. 23 sec.: 2. Hollandia 4, L. Sillevis, 2 uur 39 min. 52 sec,; 3. Kiskerle, J Smit 2 uur 40 min. 28 sec.; idem kruiserr 1. Scaldis, W. Grootenhuis, 3 uur 9 min 32 sec.; 2. Windekind, C. v. d. Giessen Zzn. 3 uur 37 min. 38 sec.. Handicap-klasse, no. 3, open: 1. Tulla, S. de Wit, 2 uur 39 min. 29 sec.; 2. Edith, mej. S. Vroemen, 2 uur 40 min. 25 sec 3. Orca, P. van Ulden, 3 uur 7 min 7 sec. Handicap-klasse, no. 4, open: 1. Japara, J. Vuyk, 2 uur 54 min. 36 sec.; 2. Noorman, V. de Goede, 3 uur 9 min. 31 sec.; 3. Zonnekind, W. Fop Smit, 3 uur 18 min. 21 sec. Intern. Draken-klasse: 1. H 7, P. Henry. alles werd onmiddellijk betaald en Sally had nooit afgedongen. Iets opvallends en verdachts had men nooit bemerkt, daargelaten de buitenge woon teruggetrokken levenswijze van de bewoners der villa. Sally sprak nooit meer dan hoog nodig was met de leve ranciers; de bekende babbelzucht van h8ar ras scheen haar te enenmale vreemd te zijn. In de laatste tyd had men wel af en toe tegen de avond een dame zien aan komen per auto en de villa binnentreden, maar daar had men verder niet op ge let, want Sally had eens aan de melkboer verteld, dat het een landgenote van haar meesteres was, die haar nu en dan een paar uurtjes gezelschap kwam houden. Waarom was Sally bij die gelegenheid zo „spraakzaam" geweest? Och, eenvou dig om deze reden: zekéren avond, toen de melkboer veel later dan gewoonlijk met zyn wagentje terugkwam uit de stad, zag hy de dame uitstappen en de volgende morgen had hy 't Sally verteld. Silas Hempel vernam dit alles ter plaatse zelf, waar hU, vermomd als rond reizend koopman, met de bedienden van omliggende villa's een gezellig praatje wist aan te knopen. Vervolgen» ging hU 't was nog vroeg in de middag 'n z'Jn ware ge daante, maar onder de naam Glasrotter, naar de villa „Lotos". Hy wilde absoluut dr. Forster zelf zien. Met dat doel zou hy voorwenden, by dr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 5