voor Assemblée Ififüii ïiliü mmuwBmm Dame, welke tandpasta? De beste: IVOROL Uit de sportwereld Wet ter beëindiging Canadese spoorstaking WEL gecondoleerd, wilde gradus zeggen WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1950 PAGINA DE EUROPESE ROEI-KAMPIOENSCHAPPEN „TELEFOONPOSTEN" LANGS DE WEGEN MIJNWERKER OMGE KOMEN Advertentie De Nederlandse ploetreu in Milaan Het Canadese parlement heeft gisteren een wetsontwerp in behandeling genomen ter snelle beëindiging van de Canadese spoorwegstaking. In het ontwerp wordt bepaald, dat de spoorwegen en vakbonden binnen 48 uur na het aannemen van het wetsvoorstel het werk moeten hervatten. Hangende een uiteindelijke regeling van het geschil zullen de arbeiders een voorlopige loons verhoging van vier dollarcent per uur ontvangen. Indien de spoorwegen en de vakbonden niet binnen 15 dagen zelf hun geschillen regelen, zal de regering een bemiddelaar aanwijzen. De werknemers wordt gegarandeerd, dat niemand wegens het in staking gaan ontslagen zal worden. Blauwe borden met wit bimnenvier- kant, waarin een afbeelding van een te lefoonhoorn, de onlangs te Genève in ternationaal vastgestelde verkeersaan- duiding „telefoonpost", worden thans door de A. N. W, B. op ongeveer 400 plaatsen langs het wegennet bij Rode Kruis-posten en particulieren aange bracht. Op al deze adressen zal de mogelijk heid bestaan technische of zonodig me dische en geestelijke hulp per telefoon in te roepen. De posten worden in eerste instantie gevestigd langs de door de wegenwacht gepatrouilleerde routes, aangezien dit de drukste wegen voor het verkeer zijn, reeds lang gevoeld, wat m de laatste maanden uw dochter voor mij gewor den is? Professor! Ja, zo staat het nu eenmaal met mij. Maar het ogenblik waarop., waarop ik.neen, dat ogenblik is nog niet ge komen.. Zal het ooit komen? Misschien, als u terugkomt.. Misschien in de aan staande herfst., misschien.. Méér kon hij niet zegden. Een ietwat krampachtige handdruk.. Hun blikken ontmoetten elkaar de professor verliet zwijgend de kamer. Zo was het afscheid van Köningsho- fen, en Lydia vermoedde wel, dat hij iets wilde zeggen, iets, dat hij nog niet over de lippen durfde brengen. In de woning van de familie Traumetz rook het naar dennengroen en kerstge bak. De majoor had juist zijn geschen ken voor Serena uitgestald onder de kerstboom. Hij bekeek ze nog eens glim lachend en verliet toen de kamer. Hij sloot de deur achter zich en stak de sleutel in zijn za'". ,'t Was juist twaalf uur, en de majoor gmg naar de kamer van zijn dochter om haar voor de lunch te halen. Hij vond haar aangekleed om uit te faan en met een nog al groot pak onder de arm. Kijk, wil je uitgaan? En lk kwam je juist halen voor de lunch. Hf ben heel gauw terug, papa. Maar vijl minuten.Kom, laat me gaan. Voor een ogenblikje. Én waarheen, lieve kind? Tot aan de hoek v«n de straat, papa, niets aan te vangen., jij zoudt toch al tijd de voorkeur geven aan je sjoffele ingenieur. Waarschijnlijk, antwoordde Serena verstrooid. De kolonel stak, ter ere van 't feest een havana op en keek daarbij steelsge- wijze naar zijn dochter. Maar, ging hij voort, zo gemakkelijk kom je er niet af. In ieder geval moet je met dat ideaal van 'n schoonzoon ken nis maken. Men kan nooit weten.. Een paar flinke trekjes aan de sigaar. Toen kwam er een uitbarsting: Och wat, ik heb geen aanleg om diplomatische praatjes te verkopen' Ik zal 't maar ronduit zeggen: ik heb hem uitgenodigd! Voor vandaag! Opdat we niet zo jammerlijk alleen zouden zitten aan de Kersttafel. Een smartelijk-verwijtende blik van Serena was het antwoord op die uitval Wel, kleine, hernam von Traumetz zó mag je mij n/: aanzien! Er is toch niets meer aan te veranderen.. Serena keek stil voor zich uit. Zij had veel lust om te schreien. Ook dat nog' Een wildvreemd mens op de vooravond van 't Kerstfeest! Alsof zij nog niet ge noeg te verkroppen had.. Er werd aan de voordeur gebeld, Von Traumetz sprong op. Nu al? Ik had hem gezegd, dat hij tegen vier uur moest komen en 't is pas half drie. Hij liep de kamer uit. Serena hoorde achter zich een deur opengaan. Iemand wat de frJT"tr binnen-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3