\r Limburgse defensie ongenaakbaar v*1e Kromme Krabbels Hoe Oranje gisteren speelde Wageningen wipte Enschede Spel. Emma had de leiding RCH won in de sneeuw I ■ks - J WBffi: Eindhoven-aanval verloor zijn kans niet ti EINDHOVEN-BLEYERHEIDE 0-0 |iien ASPIRIN AoorÏJM fiufs/ -J Kraak enLenstra niet op het groene veld Maar andere leiders vergrootten hun voorsprong Maar P.S.V. icon (zonder moeitej met 1—7 V: Yan Diest liep te ver uit: drie goals Zwemsters op record- jacht m MAANDAG 4 DECEMBER 1950 PAGINA 3 Gemiste kans Tierlantijnen..... K.F.C. WEERDE ZICH DAPPER S.V.V.'s eindrush besliste Defensies beter SPARTA BLEEK STERKER T.S.C. miste strafschop WEER ANDERE DATA Voor de Ronde van Nederland E VRy FOUT VAN FEIJENOORD- DOELMAN Bezorgde N.A.C. de zege LANDSKAMPIOENE WON M.V.V. weer te doorzichtig ilÉliiill ff SCHLANGEN I SCHRUMPF EN A. LÜYTEN GAAN NAAR SPARTA vsv De anderen Hermes kon niet wennen H„. mife doelpunt dut de nt.uk,en in de derby j "uESSSÊ' IlSPllN Wereldrecord wisselslag-estafette heroverd SCHEIDSRECHTER IN HET ONGELUK Ajax-terrein bleek bespeelbaar EINDHOVEN, Zondag Twintig minuten na rust de krijgsbedrijven op liet Eindhoven- yeld waar men deze middag alles beleefde wat gij op bet gebied van meteorologische curiosa zoal bedenken kunt, gingen juist schuil in een dappere hagelbui vond de Bleyerheide rechtsbinnen Voneken eindelijk een lek in de stoere Eindhoven-defensie waarin tot dan toe niet alleen linksback Frans Febak, doch ook zijn broer, de linkshalf, en de lange stopperspil. Frans van Tuyl in alle gemoedsrust de lakens hadden staan uitdelen. Het lek was niet groot, maar de beweeglijke Limburgse rechts binnen glipte ef door, kreeg in bet vijandelijke doelgebied ongehinderd gelegenheid zijn schol te richten en.... schoot de kans niettemin in de grijpgrage banden van de Eindhovense doelman Van Gennip. jlet was— zo men egn hard en ver schot van dezelfde Bleyerheide-rechtsbinnen, dat tien minuten iater de Eindhovense doelman noodzaakte om de te genpartij. een hoek schop cadeau te ge ven buiten beschou wing laat de enige opgelegde kans wel ke de Bleyerheide- voorhoede deze mid dag wist te verove ren. Voor de rest was vooral in de buurt van het Eindhovense heiligdom, haar spel te logisch, te weinig briljant en te door zichtig om het de defensie der gasthe ren knap lastig te kunnen maken. Maar tochals Von eken daar voor het Eindhovense doel zijn schot wat beter had gericht, als hij deze spreekwoorde lijke ..kans van de dag" inderdaad had benut, wel: een Eind- hovenploeg die gedu rende meer dan drie kwart van de wed strijd in de aanval was, een Eindhoven se voorhoede waarin men zich in het be zit van niet minder dan twee leden van de Nederlands Elftal SNOEK Club verheugt aeen succesVan Melis cn Snoek v zou tot haar on uitsprekelijke verbazing niet één, maar beide kostbare punten naar Limburg hebben zien verhuizen Wéér zoals verleden week in de wed strijd PSVM5 5 zag men een Zuidr Limbnrgse ploeg, wier techniek wel ecu graad of wat lager lag dan die van haar gastheren. Doch opnieuw speelde men van Zuid-Limburgse zijde, zonder hard te zijn, zo fel en met zoveel geestdrift, dat men stand kon houden temidden van een ElnU- hnvens offensief, dat, volgens hetsommetje, niet alleen "n paar goals, doch ook de beide winstpunten had moeten opleveren. In feite liep de BleverheiÜe'-plóèg slechts gedurende de eerste twintig min nten van de wedstrijd grote risico's. De Limburgse half- linie was toen kennelijk nog_niet op stoom ei in de achterhoede kreeg men voorname lijk daardoor de ene Eindhovende. aanval na de andere te verwerken. Men-mocht daar de hemel- prijzen, dat. niet alleen de. naar ons gevoel wat. al te spectaculaire' 'ddelnian Vrij hof uitstekend werk leverde en dat, daar naast vooral rechtsback Barwasser een voor beeldig stuk afbraak stond te verrichten, maar ook. °at de Eindhóvénse'voorhoede, kennelijk tè zeker van .".leb zelf, zich in. deze periode wel eens bezondigde aan wal. show! Onze serni-internationaal Snoek beleefde heel wat teleurstellingen vrij ver achter rlin voorhoede aanzwervend, tenslotte over schakelde cm nuttig spel zonder overbodige tierlantijnen. Toen echter was deze wedstrijd Spanning en sensatie vergoedden in de wedstrijd SVV—KFC veel van tekoriKo. rrt ngen aan beide zijden. De Kogenare met enige invallers, stichtten voorn - rnelijk door midvoor Kok en links-bui ten Lamie gevaar in de Schiedamse ge lederen. terwijl bii de thuisclub rechts buiten Van Pelt (Sehrumf was niet op gesteld!) de -Koogse- defensie voor soms moeilijke problemen stelde. De Schie damse voorwaartsen vonden 'Stadt in 't Koger-doel echter goed in vorm. Hij kon dat vrij spoedig al tonen bij een fraai schot van De Bruyn, dat hij oVer de lat ranselde. Onze internationaal' v. Scbijn- del besteedde aan de overkant opmer kcliik veel aandacht aan midvoor Kok. Hij ontnam hem zijn bewegingsvrijheid p'n beroofde hem van enkeie goede schiet kansen. Toch was bet Kok die. na 15 minuten, met een kopbal een voorzet van rechts benutte (0—1). SVV antwoordde onmid- "«ar dellijk. Van uit de aftrap dirigeerde mep kwan de bal naar voren, waar 5 an Telt in feite al beslist. Niet alleen omdat, in de tweede helft, de Eindhovense voorhoede een ernstig verlies leed toen rechtsbinnen Van Kemmenade met een blessure naar de kleed kamer verhuisde, maar vooral omdat in de loop van de eerste helft de Bleverheide-half- linie plotseling uit het niet te voorschijn gekomen was. Het was deze halflinie die de partijen, alle Eindhovense aanvallen ten spijt, in evenwicht hield. Het was vooral de oude tacticus Schlangen die zijn ploeg tot steeds grotere geestdrift opjoeg. En zo gebeurde dan het zonderlinge. De ploeg met de betere techniek raakte, by pe rioden, intempo te kort bij de equipe met de onvermoeibare geestdrift. Slechts een man aJs Tebak. die deze middag een voor treffelijk brok defensie-vverlc ten beste gaf, bezorgde zijn mede-verdedigers zoveel spirit, dat men in de achterhoede de geestdrift van de vrij zwakke Bleyerheide-voorhoede met dezelfde portie enthousiasme beantwoordde, weshalve doelman Van Gennip dan ook ze ker niet een van zijn drukste dragen kreeg. De rest, wasspannend, hoewel ach zo doorzichtig. Kwam, zoals eenmaal in de eer ste en enkele malen in de tweede helft, de Bleyerheide-pJoeg, drijvend op haar dash, wel eens in het offensief, dan bleek haar voorhoede-spel te simpel om succes te kun* nen oogsten tegen het Eindhovense defensie- blok. Was daarentegen Eindhoven in de aan val, dan verloor men daar in de opbouw te veel tempo (tegen het eind verloor men nog méér: men plaatste allesbehalve zuiver!) en braken de Bleyerheide-achtenvaartsen met stevig en nuttig recht-op-en-neer-voetbal vrijwel elke Eindhovense attaque nog vóór men werkelijk gevaarlijk had kunnen wor den. Inderdaad: er ging, in de eerste helft, een goede Eindhovense kans (de enige!) tegen de paal. Doch voor de voorhoede was dat geen verdienste. Want het kwam van Tebak: uit. een defensie die ditmaal haar voorhoede wat kon leren! Bi,i T. S. C. was spil Kools geblesseerd en vervangen door Zijlnians, De Rotter dammers waren gedurende de gehele wed strijd iets sterker. Sparta begon met en kele zeer gevaarlijke aanvallen, die na tien minuten leidden tot de eerste goal. Doel man Baaten liet een bal uit zijn handen glippen en v. Eden kon zodoende zeer ge makkelijk scoren 0—1. Sparta bleef ge vaarlijk en weer na tien minuten was hei Benningshof, die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. Het spel van de TSC-ers zakte af; zij plaatsten slecht en enkele doelrijpe kansen werden om zeep gebracht. Na de hervatting gaf Sparta opnieuw cl» toon aan. De Oosterhoutse aanvallen waren al te doorzichtig. Zelfs de kans van de dag miste men. Terlouw had in het beruchte gebied hands ge maakt, maar Landman stopte de straf schop op magnifieke wijze. Uit een uit stekend opgezette aanval kwani na vijf cn twintig minuten de derde Rotterdamse goal. Op fraaie wijze kopte Engelsman in. TSC probeerde alsnog de eer te redden, doch op verrassende wijze vergrootte Sparta haar voorsprong, toen Sormeveld van twintig meter afstand een boogbal in schoot, die door de Oosterhoutse keeper verkeerd werd behandeld. Zoals wij in ons commentaar op de in ternationale wedstrijdkalender verleden week reeds opmerkten, bleek de datum welke de N. IV. II. tijdens het U. C. I.- kalendercongres voor de Ronde van Ne derland „veroverd" had (het was, tussen haakjes, de datum welke de Ronde van Nederland zelf had aangevraagd!) alles behalve gunstig. I)e organisatoren van de Ronde van Nederland hebben nu de N. W. U. verzocht, opnieuw een andere datum bij de U. C. I. aan te vragen; van 5 t-m. 10 Juni n-I. De Ronde van Nederland zal dan uit zes etappes bestaan en geen rust dag krijgen. Deze datum ligt inderdaad gunstiger. En waarom men hem nog op de U. C. I.-kalender wil krijgen, is een raadsel! Men kan ook zonder die U. C. I.- kalender een wedstrijd organiseren, als men maar de toestemming heeft van de N. W. U.-sporlcomroissie. Advertentie B f A BAYER Feijenoord heeft zich NAC niet van het lijf kunnen houden, voornamelijk dooreen ongelukkig moment van doelman Van der Bijl, die na. een kwartier de bal onvol doende wegwerkte, waardoor de vrij staande Bruininckx slechts voor het in schieten had. Voordien echter waren er reeds twee doelpunten gevallen. Het eer ste van de voet. van Van Langenberg, die pa een minuut Van der Bijl passeerde en het tweede na tien minuten uit een zeer goede aanval van Feijenoord, waarbij Van de Korput de roos trof. Hadden de Bredanaars tot dat ogenblik het beste van het spel gehad, de strijd kreeg hierna een verdeeld karakter, met NAC als de technisch beste ploeg. Voor de zeer betrouwbare verdedigingen bleken zowel de Rotterdamse als de Bredase aan- valslinies te zwak,'en hoeveel moeite men zich aan beide kanten ook gaf, er werd niet meer gescoord, ook niet toen Feije noord in het laatste deel van de zeer aan trekkelijke strijd, die vaak aan weerskan ten ook goed spel liet zien, een fel offen sief ontketende. Want de voorhoede van de Rotterdammers die tegen de in dit seizoen gevolgde gewoonte in, deze mid dag het zwaartepunt niet uitsluitend op de verdediging legde was door een falende Van Kilsdonk en een zwaar ge schaduwde Van Hoek niet sterk genoeg om de sterk spelende achterhoede van NAC te passeren. De - kans die M. V. V. rechtsbuiten Bronckers een paar minuten voor rust kreeg, zal hem achteraf wel een slape loze nacht hebben bezorgd. Jacobs maak te een onvergeeflijke blunder, waardoor Bronckers alleen voor doel kwam te staan .doch de bal verkeerd beoordeelde en hard overschoot- Dit moment had een keerpunt kunnen zijn in dc verhou ding, want tot dan had Limburgia het beste van het spel gehad. Deze meerderheid kon door slecht j schieten evenwel niet uitgedrukt worden al kroop het MW-doel soms met recht door het oog van de naald, vooral toen een scherp schot van De Graaff keeper Dückers reeds gepasseerd was. maar de paal bracht redding. De aanvallen die de thuisclub lanceer, de, duurden te lang in de slotphase en ook de corners op de resp doelen brach ten geen succes, zodat de eerste helft puntloqs - verliep. In de-tweede helft was MVV bezeten met grote vechtlust, waardoor de gasten in de defensie werden gedrukt. Aanval op aanval werd gelanceerd op de Lim- burgia-veste ,doch een opeenhoping van misverstanden, onbenullig spel en te langpingelen,, deden de gemakkelijkste kansen om de' leiding te nemen, verlo ren gaan. En kwam het tot een behoor lijk schot, dan was Jacobs present om het gevaar te keren. Zo verstreken 25 minuten, waarna Limburgia een corner forceerde. De Graaff nam deze 'onbe rispelijk en met een omhaal versloeg L. Cox de MW-defensie, 0—1. De rood-witten wierpen toen alles op de aanval, waaruit een doelpunt gëbo- -en werd, dat evenwel terecht door scheidsrechter Aussems geannuleerd werd. MW bleef aandringen, doch de Limburgia.defensie toojide toen haar tracht en brak elke aanval, die te door zichtig werd opgezet, af.' Toen de donkerte reeds over ft MVV-veld begon e vallen, drong plotseling de ver opge drongen Cobben door en Tap kreeg de hal verkeerd op zijn schoen en onhoud baar rolde het tweede Limburgia-doel- punt in de MW touwen, waarmede de nederlaag der thuisclub bezegeld was. Men heeft het U gemeld: de Amsterdamse Zesdaagse, waarop men Ons in Januari a.s. zou tracte- ren, gaat niet door! Men zag dat eigenlijk al aankomen. Enkele da gen voor men ons vergastte op het overlijdensbericht van de Amster damse zesdaagse-piannen, vertelde men het mensdom al, dat enige pro minente leden van het. „Comité Zes daagsen in Nederland" wegens drukke werkzaamheden het comité hadden verlaten en toén al wist men iri .kringen van insiders, dat ons het Amsterdamse zesdaagse-circus althans voorlopig bespaard zou worden. Gij zult daar, mét ons, wel niet rouwig cm zijn. Het. is zeker niet waar, dat. de Nederlandse wieler sportwereld om een six-jours liep te smeken en het zou geen verbazing hebben gewekt als de pessimisten die ons voorspelden dat een Amsterdam se zesdaagse regelrecht op een fi nanciële catastrophe afstormde, ge lijk hadden gekregen. Vermoedelijk heeft het „Comité Zesdaagsen" bij nader inzien dezeif- de ontdekking gedaan. Déze ontdek king: dat een zesdaagse slechts winst oplevert als er (zoals op het ogenblik in Duitsland) in een land een ietwat koortsige wielersport-hausse heerst, oï.... als men er in slaagt van een zesdaagse inderdaad een circus te maken in alle opzichten. De sport in een zesdaagse is al lang niet meer krachtig genoeg om de affaire drij vende te houden. De show is véél belangrijker. Daarom is een Ant werpse zesdaagse (een cocktail van wielersport en Carnaval) niet onaan trekkelijk: daarom overlééft de Parijse Six-Jours (een wonderlijk mengsel van circus en sport en va riété) stellig ook ditmaal het Duitse zesdaagse-circus dat nu met zo veel ijver roofbouw pleegt op de wielersport. En zo lang men in Ne derland waarachtig niet van een hausse-in-die-wielersport spreken kan, zo lang men er niet in slaagt, van een zesdaagse iets te maken dat althans in de verte lijkt op het, in derdaad charmante, theater aan de Parijse Boulevard de Grenelle, zo lang lijkt een Nederlandse zesdaagse, financieel, een hachelijk avontuur.. Zo sterven dan de plannen. De zesdaagse geschrapt. De drie-landen- wedstrijd-plannen van Lex Kuckel- korn althans voor 1951 van de baan En men hééft nu de kans, alle krachten (en alle experts) te con centreren op de Ronde van Neder- land-1951, waaraan men nog altijd met ijver timmert. Men mag slechts hopen, dat men er ia slaagt deze wedstrijd, die voor de Nederlandse wielersport de enige brug betekent welke leidt naar het internationale milieu, met succes zal weten te lood sen door de handicaps welke het U. C. I.-kalendercongres de Nederlandse organisatoren stellig heeft bezorgd. Van het Nederlandse elftal, dat Zondag a.s. in het Parijse Stade dr Colorubes in een zeer zware interland tegen Frankrijk zal moeten trachten een nieuwe catastrophe te voorkomen, waren gisteren Kraak en Abe Lenstra niet in het veld. Kraak bleef met zijn Stormvogels achter de kachel omdat ile wedstrijd tegen Schoten werd afgelast; Lenstra ging wel met Heerenveen naar Zwartemeer, doch had geen deel aan dc 05 overwinning van rijn ploeg. Hij ondervond nog altijd hinder van de bloed-uitstorting, welke hij Woensdag j.l. tijdens de oefenwedstrijd in het Feijenoord-stadion opliep en gaf daarom gisteren de voorkeur aan het bankje der reserves. Men acht het waarschijnlijk, dat zijn blessure voor Zondag a-s. volkomen genezen is. Zó maakte Bruininckx voor N.A.C. tegen Feijenoord het winnende doelpunt O nog altijd een der besten in Bleyerheide De oud-internationaal en rechtsbuiten Sehrumf van SW en Luyten van Neptu- nus gaan het volgende seizoen voor Sparta I spelen. de K('-defensie verraste en langs Stadt kaalde (l—i). „Hoe wel KFC'de tweede helft met een g- -jariijke aanval- inzette, kwam SVV .spoedig 'n het- offensief, doch. pas na 2(1 minute" had men :<ucces toen doel. man Stadt een onschuldige bal uit een vrije 'sciiop van v- Sieenbergbn uit zijn handen en in 'let doel ,jet vallen (2—1'. Geen 5 minuten later echter v>ërra3tP Lamie aan de (;en aarzelende v. d. Poel (2—2 Kct- trok 2;ich toen geheel terug in het defensief en pas 2 minuten voor het einde slaagde SVV er in. door Gosens da eer. goede aanval, voor goe.d de leiding te nemen (g2). De eerste operaties op het glibberige veld waren voor Emma. Nadat een hoek schop de thuisclub niets had opgeleverd, opende dé Emma-rechtsbinnen Ruyter, zwaar gehindard door Wouters, de score (1—0) Dat was voor Emma het begin, ook het einde! De mijnwerkers kwamen er verder vrijwel nier meer aan te pas. PSV begon met een demonstratie van haar kunnen cn al heel gauw bracht Fransen rhet ccn diaS^uuaï schol de slat)d op 11. en 3 minuten later werkte Dil len de door Boijen ingeschoten bal in het doei 1 2Als .het'Eindhovense binnen- trio toen .zuiverder gericht had, zou. PSV spoecijg een veilige voorsprong al heel hebben gehad."Nu duurde 'het'nog even alvorens Beijen uit een door Dillen goed genomen hoekschop de stand op 13 bracht. Linksbuiten van Elderen stelde Dillen in staat om doelman Schotanus, die niet in zijn beste vorm stak, voor de vier de keer te passeren. Rust 14. In ds tweede helft, waarin beide ploegen zes hoekschoppen mochten nemen, bleek nog duidelijker dal Emma niet tot gevaarlijke ondernemingen in staat was. Over alle li nies was men verreweg de mindere van de Eindhovense kampioenscandidaten, die ongehinderd aan hun tiende overwinning in successie konden verder bouwen. Franssen. Beijen en Dillen schoten ieder nog een keer raak. TvymtiS minuten voordat-scheidsrechter Lazeroms de spelers naar de douches stuurde dromde het publiek al weg van het! strijdtoneel. Zij die volhardden tor het; einde van deze zeer eenzijdige strijd begrepen niet waarom het „maar" 17 blééf. Wat men zag aankomen, is' giste ren gebeurd-: in afd. B. verloor Enschede de uitwedstrijd tegen Wa geningen en moest aan haar gasthe ren de leiding, welke men bijna 2 maanden geleden veroverde, afstaan. NEC, dat in Apeldoorn beide punten veroverde, kwam nu op de tweede plaats gelijk met. de Sportclub-ploeg, die kennelijk aan een inzinking be zig is. DWS kon van deze inzinking helaas niet profiteren omdat de Am sterdamse derhy werd afgelast. In A is het leidende Heerenveen kenne lijk niet aan een inzinking bezig. Gisteren won men in Zwartemeer met 05 en daar Be Quick boven dien tegen Frisia een punt, verspeel de, is er voor de mannen van Abe voorlopig geen kou aan de lucht. Overigens: ook in de andere eer- ste-klasse-afdelingen vergrootten de leiders hun voorsprong. BI. Wit pres teerde dat. dank zij een 12 over- De nieuwe standen: Winning op de Volewfjckers en dank zij een nederlaag van Hermes tegen RCH, dat de Schiedammers nu voorbij 'is gegaan naar de tweede plaats. In D' had ook NAC een for tuinlijke dag. Zelf sloeg de NAC- ploeg Feijenoord in Rotterdam, maar bovendien hielp Tilburg de Bredanaars een handje. BW liet namelijk een puntje bij Noad achter en het Dordtse Emma 1 moest zich met, een gelijk spel tevreden stellen in de uitwedstrijd tegen Longa, dat nu weer iets verder oprukt uit de gevaarlijke zóne. In E. tenslotte, no teerde men een verrassend grote PSV-zege in de uitwedstrijd tegen Spel. Emma. Bovendien liep Eind hoven thuis tegen Bl'heide tegen" 'n verliespunt, aan. PSV heeft nu 5 pet. voorsprong op de naaste concurrent en niet minder dan 9 op nummer drie: Maurits, dat. gisteren van Bra- bantia won. A DOS 11 10 Fejjenoord 10 11 Heerenveen 10 18 Hengelo 10 7 Sparta 10 10 Be Quick 11 14 Heracles 11 7 Noad 11 10 Sneek Leeuwarden 9 10 12 12 10 2 HBO 9 C 9 8 Go Ahead 11 12 Blauw Wit 10 17 Xerxes 9 8 Frisia 11 11 RCH 9 12 TSC 11 8 Zwartemeer 11 11 Herm. DVS 10 12 De Baronie 9 2 Achilles 10 10 EDO 10 11 E GVAV 10 9 SVV 9 10 20 Zwolse Boys 10 6 Volewijckers 10 10 PSV 10 HSC 10 5 ADO 8 8 Eindhoven 10 15 Velocitas 11 4 Haarlem 9 7 Maurits 10 11 B 9 7 VVV 11 11 Wageningen 11 15 HBS 8 .6 Chèvremont 10 10 NEC. 11- 14 DWV 10 6 Spel. Emma •10= 10 Enschede 11 14 KFC 8 .4 Blejjerheide 11 10 DWS 10 13 D MW 11 9 AGOVV 1.1 13 NAC 11 16 Sit.tardia 10 7 't Gooi 10 11 BW 10 13 Limburgia 10 - 7 Ajax •9 10 Emma 10 12 Brabantia 9 6 Ensch. Boj's 11 10 Willem II 9 '11 Helmondia 10 6 DE JONG: de ADO-er had het giste ren niet gemakkelijk tegen de Haarlemse linksbuiten Groeneveld. Hij moest het herhaaldelijk tegen de Haarlemmer af leggen. Het wegruimen van de Haagse back was minder zelfverzekerd dan men j van hem gewend iJ; zijn vorm bleek niet slecht en ook niet daverenddus ge woon- CLAVANspeelde, zoals gewoonlijk, linksbinnen en voldoet daar wel beter dan op de buitenplaats. De Hagenaar liet enkele staaltjes knap werk zien, maar bleef toch wel in de schaduw van., de Haarlemmer Groeneveld. SCHIJVENAARtrad als stopperspil op in de wedstrijd tegen DWV en deel de vooral na de rust in de algemene malaise waaraan zijn defensie toen ten prooi was. Speelde een van zijn matig- ste wedstrijden van dit seizoen. VAN SCHIJNDEL: fungeerde in de wedstrijd SVV—KFC vooral in de 2de helft herhaaldelijk alszesde voor waarts en schoot er vroljjk op los. De fensief deed hij goed werk in zijn duels met de Koogse niidvoor. Zijn plaatsen was als gewoonlijkniet nauwkeurig. TERLOUWbleek in Oosterhout geen last meer te hebben van zijn blessure. Speelde rustig en beheerst, maar veroorzaakte door hands een vijandelijke strafschop, die overigens door zjjn doel. man Landman gehouden werd. BIESBROUCK: speelde, roals steeds trouwens, linksbinnen in RCH. bleek een der gevaarlijke lieden uit de RCH-aan- val, had een belangrijk aandeel in het eerste Haarlemse doelpunt, schijnt zeer goed in vortn en was beslist beter dan VAN DER TUYN: haalde gisteren zijn normale clubvorm niet, vergastte de toeschouwers zelfs niet op zijn befaamde rushes. VAN MELISstrandde voortdurend op de Bleyerheide-defei^sie en deed geen opvallende dingen. DE GRAAFF: had Bet in Maastricht niet gemakkelijk tegen de oud-interna tionaal Van Bun, die opnieuw, zoals ver leden week, liet zien, dat hij zijn top vorm weer te pakken heeft Toch had onze nationale r.-buiten een aandeel in een der Limburgia-doel punten. Een zijner hoekschoppen werd n.l in een doelpunt omgezet. (Van onze verslaggever) HEEMSTEDE, Zondag De voorstanders van vergoeding aan ook onze voetballers, hebben deze mid dag op het RCH-terrein een nieuw ar gument in handen gekregen, viant dat dc twee-en-twintig executantcn de wedstrijd 'RCH—Hermes er in de strie mende sneeuwjacht na de thee, met de brui aan hebben gegeven, is wellicht al leen te verklaren door de aanwezigheid van een zéér talrijk publiek, dat ™en voor zijn goede geld niet rechtsomkeert kon laten maken (of is het niet waar. dat de spelers zich nog altijd niet om het publiek hebben te bekommeren en nog minder om de recettes waarop hun clubs moeten draaien?). Deze twee-en twintig knapen liepen hoogstwaarschijn lijk niét meer louter voor hun eigen ple zier rond, afgezien nog van het feit da,t van goed voetbal weinig te beleven viel. De van Noord naar Zuid afzakkende sneeuw, begon in Heemstede al vroeg te vallen; de wedstrijd was nog geen halt uur aan de gang, toen we er al midden in zaten. Geleidelijk aan vormde zich op het toch al gladde en zware veld een duimdikke iaag sneeuwwater en van balcontrole en Hchaamsbeheersing kon toen hoegenaamd geen sprake meer zijn. Tot het wel zeer bittere einde toe bleven ntauw tv it. I houden in hun doorweekte en ijskoude plunje. Daarbij paste RCH zich nog het best aan terreins- en weersomstandighe den aan. de Heemstedenaren voerden 't spel efficiënter uit en verdienden de ruime 30 zege dan ook wel. Hermes, ingesteld op lange passen, kon kennelijk niet overweg met de af metingen van dit kleine veld en met name de Schiedamse aanval kwam geen moment in zijn normale spel. al moet daar direct aan worden toegevoegd, dat de RCH-verdediging zich knap weerde. Het was duidelijk, dat de blauwzwarten uiteraard beter waren ingesteld op dit hun thuisveid, met goed positie-kiezen en vrij-lopen maar vooral mat zuiver ge- geplaatste open passes veroverden de Haarlemmers in de eerste helft 'n over wicht, dat tot menige gevaarlijke situatie voor het Schiedamse doel leidde. Door slecht afwerken en veelvuldig buitenspel vielen er echter geen doel- ver uitlopen van Hermes-doelman Van Diest, want in de toen volgende lang- j ROTTERDAM. Zaterdag. Met niet minder dan 5,3 sec. verbe terde iu het bassin van het Rotterdamse Sportfondscnbad een dames-estafette ploeg:. bestaande uil de Rotterdamse zwemsters Irma Schumacher en Nel Garrilsen en de Robben-zwemster Geer tje Wielema het wereldrecord 3 X 100 M. wisselslag, dat ons op 15 October j.l. door een Hongaarse ploeg ontnomen was. Twee van de drie t(jdwaarnemers stopten een tijd van 3.35.9 sec. voor onze ploeg, die daarmee het wereldre cord 70 scherp bad gesteld, dat de dames van achter het ijzeren gordijn vermoe delijk wel even zullen wachten vóór zij opnieuw een poging zullen doen. ons dit wereldrecord te ontnemen. Nog sneller Het frappante aan deze recordverbe tering was wel, dat de Kobben„zwemster Geertje Wielema, die, op de rugslag, als eerste over het water ging, stellig niet feilloos zwom. Haar eerste 50 M. was uitstekend. Zij noteerde een tijd van 32,8 sec., maar in de volgende 50 M. maakte zij enige fouten, kwam bij het laatste keerpunt niet gred uit. zwom de laatste baan scheef (en raakte even de touwen 1), en had nog een extra armbeweging nodig om te kunnen aan tikken. Niettemin bleef de Hilversumse slechts 0.5 sec. boven de wereldrecord-tjjd van durigc periode waarin héél Hennes op <»e orruur w.u-.uu san de RCH-helft opereerde waagde Van c.or Ki"t en toen, op de 100 M. school- de rand van zijn straf- slaS. de Rotterdamse Nel Garritsen voor werd hem noodlottig, de eerste maal beneden de 1.31 bleef de Diest zich tot schopgebied. Dat toen bij een schijnbaar verloren pass van Koster de Hermes-backs dachten dat hun keeper die wel even zou oprapen; RCH-linksbuiten was er echter eerder bij, omspeelde Van Diest en kon de bal toen rustig in het doel wandelen. En het derde doelpunt kwam weer van Koster, die roet een ver en hard schot royaal over de tien meter voor zijn doel staande Van Diest heen de zege van RCH ruim een kwartier voor het einde reeds tot een voldongen feit maakte. Wel bleef Hermes bij vlagen duidelijk in de meerderheid en gingen de Schiedammers (deze keer in het wijnrood) hun opstel ling wijzigen (o.a. wisselden Janse en Poiilus) maar de RCH-defensie bleef meester van het terrein: 30. Dc Groningse scheidsrechter Marrink punten; in de laatste minuten voor de |jeur(je gisteren, na inspectie, het Ajax- nier irool-i(tow novl I1PD in voav I rust trachtten beide partijen in zeer hoog tempo een pauze-voorstand te for ceren, maar toen de tweede helft aan brak was de stand nog steeds 00. Dat duurde echter niet lang meer, want am per drie minuten na de wisseling brak de RCH-linksbinnen Biesbrouck door. spurtte naar de achterlijn, zette de bal over de onoordeelkundig uitgelopen Her terrein, dat 's morgens door de KNVB- (liaar tijd was 1.19.5 en zij zwom, al vlinderend, een uiterst stijlvolle 100 M.) was het duidelijk, dat het record binnen Nederlands bereik was. Onder enorme geestdrift van het pu bliek ging tenslotte Irma Schumacher voor de laatste 100 M. s.-hoolslag (bórst- crawl) zo scherp van start, dat velen meenden, dat zij iets te vroeg was. Da", bleek gelukkig niet het geval. De Rot terdamse noteerde een tijd van 1 min 5 sec. en bracht daarmee de totaaltijd op 3.35.9 (het oude record der Hongaarse meisjes stond op 3.41,2) Zoals men zich herinnert werd het wereldrecord 3 X 100 AI. wisselslag voor het eerst gezwommen door de R.D.Z.- ploeg, die het op 15 Maart 1949 met 3.43.4 op dc wereldreeordliist bracht Vier dagen later zwam men er nog iets af: 3.46.7 en het duurde anderhalf jaar voor de Hongaarse es'afette-ploeg er in slaagde, dit record te verbeteren. Bij de tenniskampioenschappen v an consul bespeelbaar werd geacht, af. tot Punjab verloor onze landgenoot Linck in verbazing van het Ajax-bestuur en ^e fimie zowel het herendubbel als het van vele duizenden belangstellenden die gemengd dubbel Vooral zijn nederlaag zich door het bordje ..terrein afgekeurd" he( gemengd dubbel (met mevr Dale- niet lieten afschrikken en toch het ter- schiU) tegen mevr. Butt en Aftikhat, die rein opstroomden. DWS en Ajax speelden met g—i, 3—6, 3—6 wonnen, was een mes-keeper voor en Koster (ditmaal toen maar (gratis!) een oefenwedstrijd, waarbjj werd aangetoond, dat het terrein middenvoor, en een goede!) schoot in: 10. Ook de twee andere RCH-goals kon- 1 1 wel degelijk bespeelbaar was. Er volgde den worden gescoord ten gevolge van Jedaliik- een scherp protest bij de KNVB tegen dc beslissing van de scheidsrechter. Wat men daar echter van verwacht, is niet erg dui- verrassing. In de internkampioenschap pen van Azië. waaraan 175 spelers deel nemen, plaatste Linck zich voor de 3e ronde. De Sneek-zeilweek zal in 1951 ge.hou- dsn worden can IS t.m. 23 Aug. Zij heroverden een wereldrecord. Boven: Irma Schumacher; midden: i\el Garritse; beneden: Geertje Wielema. Een 100 km.-koppelwedst.rijd te Brussel werd gewonnen door de Belgen Acou-De- pauw. Met 2 ronden achterstand werden Schulle-Pete.rs 7e. Schotte en Middelkamp hadden zeven ronden achterstand. •«if ffittnc' f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3