Ned. souvereiniteit blijft gehandhaafd zonder mstemmm g Goede diensten van U.N.C.I. bij voortzetting van de onderhandelingen? van Indonesië Chinezen concentreren zich bij de 38ste breedtegraad Prinsesjes (zonder ouders) in Sankt Anton aangekomen Vuur ge vechten op Roemeens- Joegoslavische grens Kralingen wachtte op Kees Broekman.... Guinea en Suriname krijgen dit jaar geen eindbeslissing meer Nieuw-Guinea-conferentie is mislukt m Een telefoontje van een anonymus Donderdag 28 December 195C DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Indonesische delegatie vertrekt Vrijdag Indonesische regering wenst geen stakingen Kabinet bijeen in Djakarta Scotland Yard maakt jacht op de Scone Stone Verbonden troepen in sterke posities Ze werden niet meer verwacht De afvloeiing van Ambonese ex-KNIL- militairen Elk jaar één dag voor H. Kindsheid Britse troepen onder bevel van Eisenhower Roofoverval in West- Java- Duitse betalingspositie in November veel verbeterd WEERBERICHT Gisteren zijn, zoals wij reeds in een deel onzer edities meldden, de beide voltallige dele gaties ter Nieuw-Guinea-conferentie nog twee maal bij elkaar geweest zonder dat men tot overeenstemming is gekomen. De conferentie is precies een jaar na de souvereiniteits-over- dracht tan Indonesië gesloten en bet probleem Nieuw-Guinea, waarvan men voor de 27e December van dit jaar een oplossing wilde, is nog een levende realiteit. Zowel de Ned. als de Indonesische delegatie legde op de sluitings vergadering een verklaring af, waarin het mis lukken van de conferentie wordt erkend. Nederland deed nog twee oplossingen aan de hand: Overdracht van de souvereiniteit over Ned. Nieuw-Guinea aan de Ned.-Indonesische Unie, terwijl het feitelijk beheer in Nederlandse handen blijft en 2. Voortzetting van de onderhandelingen niet gebruikmaking van de goede diensten van de U.N.C.I. Het eerste voorstel is door de Indonesische delegatie zonder meer definitief van de hand gewezen, daar Indonesië zich niet, zoals gezegd wordt, kan gelijkstellen of vereenzelvigen Biet Nederland in een koloniale verhouding ten opzichte van Nieuw-Guinea. Op het tweede voorstel blijft de Indonesische delegatie het antwoord schuldig, te meer, daar zij de conferentie thans beëindigd wilde zien en haar instructies haar niet toelieten zich over het voorstel uit te spreken. Oplossingen van Ned. zijde Nodige stappen zullen worden ondernomen Nieuw-Guinea Raad Van antithese naar coöperatie Telegram Eendaagse staking HUISVROUWEN, PAST OP UW KRAAN! Rapport MacArthur NOG EENS: DE WERKENDE VROUW7 Regering tekent hoger beroep aan Dertien doden Tekort in de E. B. U. tot 42V2 millioen gedaald NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting, geldig van hedenavond io* morgenavond, luidt: In het Zuiden van het land vrij veel bewolking met later mogelijk enige sneeuw. Elders flinks opklaringen. Krachtige tot matige, maar langs de kust van Holland en Zeeland tijdelijk harde Oostelijke wind. In de nacht en ochtend hier en daar strenge, overigens lichte tot matige vorst. Vrijdag 29 December: Zon op 8.48 uur, onder '8.38 uur. Maan op 22.03 uur; onder 11.36 uur. De Ned. delegatie ls thans van oordeel, dat de Ned. sonverelniteit over Nieuw- Guinea en de status quo gehandhaafd moet bUjven, terwijl de Indonesische dele gatie verklaart, dat de Republiek Indo nesia haar aanspraak op West-Irian blijft handhaven, nl. dat dit gebied deel uit maakt van het grondgebied van Indonesië. Tevens verklaart zjj, dat de status quo over West-Irian, die volgens de R.T.C. slechts met toestemming van Indonesia zou voortduren, van deze dag af wordt voortgezet, evenwei zonder bedoelde In stemming van de zflde van de Republiek Indonesia. Naar wij vernemen zal de Indonesische delegatie Vrijdag a.s. naar Djakarta jf.nigjceren. <y Aan de verklaring van de Ned delegatie op de sluitingsvergadering van de confe rentie, ontlenen wij nog: De Ned. regering ziet zich verplicht te volharden bij haar eerste „oral note", waarin zij uiteenzette, waarom Nederland de aanspraken, die Indonesië op Ned. Nieuw-Guinea doet gelden, niet kan er kennen, ook na bestudering van de nadere uiteenzetting van het Indonesische voor stel. Dan licht de delegatie haar eerste poging om uit de impasse te geraken toe. Voorgesteld werd. dat t.z.t. de autochtone bevolking van Nieuw-Guinea door mid del van een plebisciet over zijn staat kundige status zou kunnen beslissen en dat dit plebisciet zou worden gehouden onder gemeenschappelijk toezicht van In donesië en Nederland, nadat aan dit plebisciet een periode van vrije voorlich ting zou zijn voorafgegaan. Woensdagavond heeft de Indonesische regering een communiqué uitgegeven, waarin zij zegt, dat zij niet kan toestaan, dat dreiging met stakingen of aanmoedi ging tot stakingen, alsmede intimidaties de atmosfeer in de samenleving beïn vloeden en dat zij daarom hiertegen de nodige stappen zal nemen. De regering is er van overtuigd dat het Indonesische volk haar van ganser harte zal steunen terwille van de vervolma king van de staat. Na afloop van een buitengewone kabi- neiszitting, welke van vijf uur tot mid dernacht duurde, verklaarde premier Natsir op desbetreffende vragen, dat hij nog geen contact met Roem had gehad. Hij zeide een telefoongesprek te verwach- tèn. Op de kabinetszitting werd onder kn- derc beraadslaagd over een regeringsver klaring ten aanzien van een boycotactie. Daarnaast werd voorgesteld om een Nieuw-Guinea Raad te vormen waarin Nederland en Indonesië paritair zou den vertegenwoordigd zijn. Aan deze raad zou door het Nederlands bestuur over Nieuw-Guinea jaarlijks verslag worden uitgebracht over de staat en de ontwikkeling van Nederlands Nieuw- Guinea en deze raad zou bevoegd zijn besluiten te nemen ten aanzien van het in Nieuw-Guinea te voeren beleid. In dit voorstel zou de Nederlandse souvereiniteit gehandhaafd blijven totdat het zelfbeschikkingsrecht door de bevol king van Nieuw-Guinea zou zijn uitge oefend en zou ook Nederland Nieuw- Guinea blijven besturen met inachtneming van besluiten, welke de Nieuw-Guinea Raad zou nemen. Dit voorstel werd dóov de Indonesische delegatie blijkens hare verklaring van 23 December j.l. niet aan vaard. Daarna heeft de Ned. regering een tweede poging gedaan: de Unie-sou verei- niteit en voortzetting van de onderhan delingen met behulp van de goede dien sten van de UNCI. Het eerste voorstel geschiedde omdat de Ned. regering meende, dat, gezien de resultaten, welke de Nederlands-Indonesische Unie reeds in het eerste jaar van haar bestaan heeft bereikt, ook het vraagstuk Nieuw- Guinea door onderling overleg binnen 't raam van de Nederlands-Indonesische Unie geleidelijk tot een beide partijen bevredigende oplossing zou kunnen wor den gebracht. .Tot. haar leedwezen heeft de Indone sische delegatie afwijzend geantwoord op deze poging om het probleem uit dc sfeer der anfithese te brengen in de sfeer der coöperatie. ?5ar de beide partijen zich verbonden hebben door vreedzame en redelijke mid delen het Nieuw-Guinea geschil tot op lossing te brengen, heeft de Nederlandse regering zich rekenschap gegeven van de vraag op welke wjjze een oplossing als nog zou kunnen worden nagestreefd Gezien het feit, dat de onderhandelingen omtrent Nederlands Nieuw-Guinea be schouwd moeten worden als een voort zetting op een bepaald onbeslist gebleven punt van de onderhandelingen die ter RTC hebben plaats gehad, en in aanmer king nemende dat de onderhandelingen ter RTC zijn gevoerd onder bijstand van de United Nations Commission for In donesia, die daarbij haar goede diensten heeft bewezen, heeft de Ned. regering voorgesteld de onderhandelingen met be trekking tot Nederlands Nieuiv-Guinea zodra mogelijk voort te zetten onder de bijstand van de UNCI of een ander or gaan, dat aan partijen goede diensten zou kunnen bewijzen, waarop het reeds genoemde Indonesische antwoord kwam. De Nederlandse delegatie handhaaft het door haar gedane voorstel en ziet daarop alsnog gaarne het antwoord van de Indonesische regering tegemoet. Als een van de nog niet genoemde redenen, waarom het Ned. voorstel voor een Unie-souvereiniteit over Nieuw-Gui nea verworpen is, zegt de Indonesische delegatie, dat zij de voortzetting van het Ned. Bestuur in West-Irian niet kan aanvaarden, aangezien zij het voortdu ren van een vreemd bestuur niet kan erkennen over een gebied, dat naar haar overtuiging en standpunt een deel is van haar vaderland. De Nieuw-Guinea-delegatie in Neder land (de Centrale Iriaanse politieke ver tegenwoordiging) heeft aan de Koningin, de Ned regering en de Staten-Generaal een telegram gezonden, waarin zij haar verontrusting uitspreekt over de onaan vaardbare houding der Indonesische rege ring t.a.v. de handhaving der volledige Ned. souvereiniteit over Nieuw-Guinea. De delegatie verwacht een daad van moed, beleid en trouw van de regering en de volksvertegenwoordiging tegenover het Nederlandse en het Papua-volk door handhaving van de volledige souvereini teit. Donderdag zal te Makassar een één- daagse algemene staking worden ge houden, teneinde de teleurstelling qin het Indonesische volk over de gang van zaken b(j de behandeling van de kwestie-Irian tot uitdrukking te brengen Bij deze sta king zijn eveneens alle overheidsdiensten, behalve politie en leger, betrokken In de straten hangen spandoekeq, waarop staat, dat de Indonesische revolutie nog niet Is geëindigd, zolang Irian niet is over gedragen. Naar het zich Iaat aanzien, heeft Scot land Yard enig houvast gekregen bij de naspeuringen naar de kroningsstcen, die uit de Abdij van Westminster is verdwe nen. Een grote vrachtwagen, die op 23 December te Glasgow werd gestolen, is namelijk gisteren in Kennington, een bui tenwijk van Londen, verlaten aangetrof fen. De politie vermoedt, dat deze auto gebruikt Is voor het vervoer van de zware „Sconc stone". Koning George heeft gezegd, „diep be droefd" te zijn over de verdwijning van de historische steen, via de B.B.C. is een beroep op iedere Engelsman gedaan om alle mogelijke hulp te verlenen bij het te rugvinden van de steen. Deze diefstal wekt herinneringen aan die van een andere Schotse historische reliek, nl. het zwaard van Sir William Wallace, een Schotse held uit de histori sche eeuw. Het werd in 1936 door vier gemaskerde mannen uit het Nationale Wallace Monument in Stirling gestolen. Ondanks nauwgezette onderzoekingen werd pas drie jaar latër het zwaard te ruggevonden en wei als een verroest stuk ijzer, dat uit de rivier' de Clyde werd op gevist. v Nu dc vorst al enige tijd geleden haar intrede heeft gedaan in ons land, wordt het zaak voor de huisvrouw om des nachts de hoofdkraan van de waterleiding af te sluiten. Dan wordt haar het euvel bespaard, waarmee deze jonge vromv te kampen heeft: een bevroren kraan, die met een kaarsje ontdooid moet tvorden! Dc rust aan het Koreaanse front front duurde gisteren voort, afgezien van de voortdurende bombardementen door vliegtuigen van de verhouden troe- peiu De verdedigingslinie ten Zuiden van de 38ste breedtegraad, waar een massale Chinese aanval wordt verwacht, is ver sterkt met de 100.000 man. die uit Hoengnam zijn geëvacueerd. Luitenant- generaal Kidgeway, commandant van het achtste lever a'- nvolf'er van de verongelukte gen. Walker, heeft thans 220.000 man onder zijn bevel. De Amerikaanse inlichtingendienst meldt een sterke concentratie van Chi nese tfbepen in het gebied tussen de rivieren de Jesong en de Inidjin, enkele kilometers boven de 38st.e breedtegraad. Zij zijn vermengd met Noord-Koreaanse formaties. De Chinese hoofdmacht be vindt zich rondom Joentsjon, 10 km. be noorden de breedtegraad. Enkele onder delen van deze Chinese legers zijn ver moedelijk thans de breedtegraad reeds overgetrokken. Hoge militairen te Tokio geloven, dat de verbonden strijdkrachten, mits zij de lucht en de gee beheersen en wat tanks en kanonnen betreft ver in de meerder heid zijn, het onbepaalde tijd tegen wel tien millioen Chinezen kunnen uithou den. zo nodig op een front van 200 k.m. rondom het oude Taegoe-Poesan brug genhoofd in het Zuiden. Te Lake Success zijn twee rapporten van generaal MacArthur .ontvangen, waarin hij mededeelt dat de Chinese communisten klaarblijkelijk de recht streekse verantwoordelijkheid op zich hebben genomen' voor het gehele Noord- koreaanse front, terwijl de Noord-Korea- nen naar Mar.dsjoerije worden gezonden en adaar worden opgeleid. In zijn rapporten, die de gebeurtenis sen in Korea in November j.l. behande- len. zegt Maerthur o.m.: „De enige militaire macht van betekenis, waarme- I de de verbonden troepen in Korea thans 1 tc maken hebben, is het communitische China. Geen enkele bewering dat „Chi- nese vrijwilligers" de Noord-Koreanen in beperkte mate zouden helpen of welke andere uitvlucht ook heeft thans ook maar de geringste waarde behouden. Onwederlegbare feiten leveren het be wijs. dat de regering te Peking haar troepen heeft opgedragen Korea binnen en de verbonden troepen aan te vallen". Voorts noemde MacArthur de aantal. !cn slachtoffers van gruweldaden, die door de communisten in Korea bedreven zouden zijn. Er is een organisatie inge steld, die belast is met het opsporen van oorlogsmisdadigers. Een briefschrijfster, zelf een werkend» vrouw, geeft ons haar mening over het vraagstuk van de werkende vrouw. Haar inziens zit de fout grotendeels in de z.g. (beroepsvoorlichting, welke dikwijls ge publiceerd wordt in damestijdschriften, waarbij dan reclame gemaakt wordt voor beroepen als welkome hoofd- en bijver diensten. zonder dat voldoende blijkt, dat er een goede en grondige opleiding nodig is. Wij willen deze beschuldiging niet zon der meer onderschrijven; ons zijn dames- tijdschriften bekend, welke zeer serieus j de problemen plegen te behandelen. Of er ook andere zijn, welke het niét doen. wij weten het niet; ons zijn ze niet be kend, hetgeen natuurlijk geen bewijs is. Vatten wij het betoog van inzendster samen, dan bedoelt zij, dat de meisjes en vrouwen aangetrokken worden tot niet- vrouwelijke beroepen, doordat zij menen, dat voor weinig werk veel geld gekregen kan worden. Dit laatste zal misschien nu en dan wel eens juist zijn. doch als regel betaalt 'n patroon geen hoge salarissen bij onvoldoende prestaties. Die gevallen zijn natuurlijk een ergernis, doch onze eerste briefschrijver bedoelde de werkende vrouw in het algemeen, dus ook zij, die hun arbeid kundig en met ijver verrich ten. Wij hebben de brief van inzendster met belangstelling gelezen, doch o.i was zij toch wel een beetje buiten de orde; in elk geval gaat haar betoog langs de bezwaren heen van de inzender die ons aanleiding gaf om onze Loupe over de werkende vrouw te schrijven. Zodat wij op haar epistel o.i niet verder behoeven in te gaan. Wij zijn 't trouwens volkomen met haar eens, dat ieder, die werkt, dus ook de vrouwelijke kracht, over voldoend® ontwikkeling moet beschikken. Na hetgeen wij vroeger schreven, kun nen wij de zaak verdei laten rusten. Al leen zouden wij de aandacht willen vra gen voor de suggestie van Henk v. d. Maze, die de vrijgezellen opriep om eens moedig te zijn en de grote stap te wagen. Worden er meer vrouwen belast met de zorg voor een huishouden, dan zullen er meer meisjes verdwijnen uit kantoor enz. enz. Maar dit middel blijft voor rekening van onze meer genoemde collega, die in zijn Gongslagen intussen goed op slag pleegt te zijn. ANALYST 'WV-' Kees Broekman repatrieerde! Onze schantscrack klom, nadat hij in Hamar vernomen had dat er in Nederland eindelijk weer eens kans op een schaats- seizoen bestond, in het eerste het beste vliegtuig dat hij maar hebben kon, mriwerd* Maandag onverwacht op SchiphaL De drie Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet zijn in gezelschap van Jonkvrouwe Sickinghe in Sankt Anton in Tirol aangekomen om daar de Kerstvacantie door te brengen met de wintersport. Hier vertrekken de Prinsesjes van Schiphol met het vliegtuig naar Zurich. (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Gistermorgen zijn de Prinsessen Bea trix, Irene en Margriet per lijnvliefftuig naar Ziirich vertrokken, vanwaar zij met de Arlberg-express naar Sankt Anton in Tirol vertrokken, om daar haar vacantie door te brengen. De Prinsessen werden vergezeld door jonkvrouwe Sickinghe. Sankt Anton was er zich gisteravond nauwelijks van bewust, dat de Arlberg- express, die om 18.22 uur in het station netje binnenliep, enige leden van het Ned. Kon. Huis naar het Oostenrijkse wintersportplaatsje bracht. Wel hadden de kranten reeds enige dagen geleden de voorgenomen komst van het Konink' "k Paar en de prinsesjes aangekondigd, doch in de loop van de dag hadden zoveel te genstrijdige berichten de ronde gedaan, dat eigenlijk niemand nog op eèn harer rekende. De 30 man sterke dorpsharmo nie, gekleed in nationale klederdracht, die om kwart over een (bij het binnen komen van de eerste expresstrein) besteld was, was weer naar huis gestuurd. Zo kon het gebeuren, dat slechts zeer weinigen getuige waren van de aankomst der prin sesjes, die, in haar grijze bontmanteltjes, nieuwsgierig door de ramen van de ex press naar buiten gluurden. Resolute houding van Beatrix Prinses Beatrix nam onmiddellijk de leiding over haar zusjes. Als eerste stap te zij "it de trein, nam prinsen Margriet ttevig aan de hand mee en resoluut stapte zij te midden van de andere reizigers, die hier uitstaDten, over het irron naar de uitgang vt.i het station. Geen ogen blik tijdens do korte wandeling naar Hotel „Post" ble f zij staan. Rechtstreeks liepen prinses Beatrix en haar zusjes de ingang van het hotel bin nen. de hall door en onmiddellijk naar de lift. Maar drie minuten later reeds waren zé alle drie terug om onder Ma d» tragi een praatje te maken met een paar goede vrienden: Rudi Matt en Ludwig Tscholl, de Oostenrijkse skileraren, die met hen zullen optrekken. De prinsesjes logeren op de tweede ver dieping van het hotel. Eigenlijk was dat alles, wat de directeur van het bezoek afwist. Maar dat alleen de prinsesjes zou den komen, dat had hij niet gedacht. Hij was er een beetje over teleurgesteld, zo als trouwens iedereen in Sankt Anton. Maar prinses Beatrix bracht wat meer hoop: „Misschien komt moeder in de eerste dagen van Januari". De Prins wordt zelfs nog eerder hier in Oostenrijk verwacht. Het vroor gisteravond zeven graden in Sankt Anton. Er ligt een prachtig pak sneeuw, waarop het uitstekend skiën is. Het plaatsje is dan ook overstroomd met buitenlanders, die hier enige weken ver pozing komen zoeken. Alleen in Hotel „Post" kan men al 12 verschillende na tionaliteiten bijeen vinden. De regering heeft thans, naar wij ver nemen, gevolg gegeven aan haar voorne men ten aanzien van de bekende uit spraak in kort geding terzake de afvloei ing van de Ambonese ex-K.N.I.L.-mili- tairen en tegen de uitspraak hoger beroep aangetekend. Op voorstel van de president van het Pauselijk liefdewerk van de H. Kindsheid heeft de H. Vader bepaald, dat ieder jaar één dag gewijd zal worden aan het gebed en het innen van giften voor dit liefde werk. Deze bepaling zal aan 't Katholieke episcopaat worden medegedeeld, opdat de wens van de Paus zo spoedig mogelijk in [praetijk worde gebracht. Te Belgrado is officieel meegedeeld, dat Joegoslavische grenswachten gisteren een Roemeense officier hebben doodgeschoten, op een punt 600 meter binnen Joegosia- visch gebied aan de grens met Roemenië. De officier was, aldus de Joegoslavische lezing van het incident, vergezeld door twee soldaten, die in totaal veertig scho ten losten. De drie Roemenen waren ver schillende malen gewaarschuwd dat zij de igoslavische grens hadden over schreden, doch zij bleven doorlopen. Daarna losten de Joegoslaven schoten, met noodlottig gevolg voor de Roemeen se officier. Lttw op dc dag pocgdaa 180 meense troepen het lijk mede te nemen, waarbij zij Joegoslavische grenswachten beschoten. De Joegoslavische autoriteiten zijn ge woon de bijzonderheden van de vrij ge regeld voorkomende grensincidenten pas twee of drie dagen na dato bekend te ma ken. Dat zij nu hiervan zijn afgeweken, toont volrens Westerse waarnemers te Belgrado aan, dat de Joegosla"'sche re gering he« voorgevallene een -ensinci- dent van meer dan gewo-e betekenis acht. De Joegoslavische regering heeft zich met de Roemeense zaakgelastigde te Bel grado in verbinding gesteld en een onder soek feilt. Een woordvoerder van het Britse ministerie van defensie heeft meegedeeld, dat de in aanmerking komende Britse troepen naar het leger van het Atlan tisch Pact zullen overgaan, zodra gene raal Eisenhower zijn hoofdkwartier heeft gevestigd Onder deze troepen vallen de Britse contingenten in Duitsland, Oos tenrijk en Triest. Verwacht wordt, dat Eisenhower zijn tijdelijke hoofdkwartier te Parijs onge veer 15 Januari a.s. in gebruik za. nemen. Vorige week Dinsdagmorgen lieeft tus sen Tsjisaat en Parankuda nabij Suka- bumi een bende een overval gepleegd «I» een gezelschap, bestaande uit negen In donesiërs, twee Chintzen, een Europeaan en een Europese dame. Het gezelschap reisde in drie gesloten personenauto's. Voor zover bekend, zonden alle inzit tenden b(j deze aanslag om het leven zijn gekomen. Vermoedelijk is roof de drijf veer geweest. De auto's zijn in brand ge stoken. Blijkens de maandstaat van de B: tk Deutscher Laender is de internationale betalingspositie van West-Duitsland in November aanmerkelijk verbeterd. Het totale tekort op de betalingsbalans daalde van 98 millioen in October tot 8 41 mil lioen in November en het netto-beta lingstekort met de andere landen van dn Europese Betalingsunie verminderde van 113 millioen tot 8 42 500.000. Deze verbetering is volgens de bank toe te schrijven aan de credietbeperkin- gen in Duitsland. De mogelijkheid bestaat echter, dat de situatie in December en Januari weer een achteruitgang zal ver tonen. wanneer de grote invoer, die naar verwachting niet verm.nderen zal. zijn invloed zal doen gevoelen. KRALINGEN, Donderdagochtend. Om kwart over elf Donderdagochtend, ruim een uur nadat op d® Kralingse ijsvlakten eigenlijk het startschot voor de eerste 500 M.-serie al had moeten vallen, dromden de belangstellenden nog altijd rond ue kachel en de dampende koffie in het niet ongezellige clubhuis en wachtte wedstrijdleider Ir. Dolf van der Scheer, de oud-kampioen, nog steeds vergeefs op de komst van Kees Broekman, onze nationale schaatscrack, die Woensdag onverwacht uit Noorwegen, waar hij in Hamar trainde, op Schiphol was gearriveerd en die had toegezegd, Donderdag te zullen deel nemen aan de strijd om de Zuid-Hollandse kampioenschappen. Reeds vóór tienen, toen de eerste schaats-enthousiasten l aangelokt door de beloofde komst van Broekman) op Kralingen arriveerden, circuleerde daar het gerucht, dat Broekman, alle toezeggingen ten spijt, zijn eigen Zuid-Hollandse kampioenschappen niet met een bezoek zou vereren. Het gerucht nam, zo tegen elf uur, vastere vorm aan, hoewel uiteraard de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat Broekman nog tijdens de eerste series zou arriveren waarna men hem, het wedstrijdreglement ietwat forcerend, toch nog aan de start zou kunnen laten. In afwachting daarvan, werd de wachtende en kleumende menigte bezig gehouden met een nieuw gerucht,-dat ons later door Ir. Van der Scheer bevestigd werd. Vanmorgen, aldus het gerucht, had een anonymus uit het Westland de organisatoren van de Zuid-Hollandse kampioenschappen opgebeld met de mededeling, dat Broekman alléén 1 ereid was, aan de kampioenschappen deel te nemen tegen een „reisvergoeding" van zegge en schrijve vijfhonderd gulden. Rot zal wel zo zijn, dat Broekman (die immers amateur is) deze anonymus evenmin kent als de wedstrijd-organisatoren. Het is alleen maar jammer, dat hij door zijn uitblijven in Kralingen deze anonieme telefonade een pikant tintje gaf.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1