Minister Stikker heeft zijn taak volbracht jN ieuwe gezichtspunten nieuw overleg na «I MORGEN Dagorder van generaal Kruis Veiligheidsraad neemt Korea niet op agenda V.N.-leger geenszins Optimistische verklaringen van MacArthur en Ridgway verslagen Grotewohl krijgt een nul op zijn request Irt Den Haag kabinet voor Sibajak-emigrant land in zicht Laatste poging De zeep wordt duurder Na&ssyvss», ws a's Nieuwe koffiebon PRINSES BEATRIX KREEG TWEEDUIZEND BRIEVEN Donderdag 1 Februari 1951 DAGBLAD VOOR SCH/EDAM EN OMSTREKEN J t Spoorwegstaking in Amerika Leger door de moeilijkste jaren van wederopbouw heen Vandaag behandeling in Alg. Vergadering Wonderen erkend Mgr. Hopmans' gezond heid gaat achteruit Y.N.-troepen vorderen langzaam WEERBERICHT Hedenmorgen te tien uur heeft H. M; de Koningin minister Stikker op 't paleis Noordeinde te Den Haag in gehoor ontvangen, 's .Ministers bezoek heeft ongeveer een uur geduurd. Op zijn departement terug gekeerd, heeft de heer Stikker verklaard: Mijn taak is volbracht. Ik heb overeenkomstig mijn opdracht rapport aan H. M. uitgebracht. Het spijt mij dat ik niets meer daarover kan zeggen. Wapenvervoer bedreigd Eerste Vrijdag ELKEEN HEEFT EEN MISSIE De persoon Stikker Er was echter nog een ander bezwaar aan de P.v.d.A.-zijde behalve het ge ringe vertrouwen in zyn sociale maat regelen en wel de persoon van de heer Stikker als formateur. Men achtte het in deze kringen onjuist, dat een man van een der kleinere partijen, die bovendien door zijn fractie in de steek was gelaten en door zijn heengaan het kabinet tot aftreden had gedwongen, nu op het nieuwe kabinet zijn stempel zou drukken. De oude „familie" terug? Voor beatificatie Pius X VALSE NOOT W/ÊÊ EEN ARRESTANTENAUTO UIT DEN HAAG Trekt India zich uls bemiddelaar terug? In zijn periodiek rapport aan de V. N., heeft generaal MacArthur verklaard, dat het in de macht van zijn troepen ligt, de Chinezen in Korea „bij voortduring duizelingwekkende verliezen" toe te brengen. De bewering der communistische propaganda, als zou de legermacht der V. N. in Korea zijn vernietigd, na het lijden van een grote tactische nederlaag, kenschetste hij als volkomen nonsens. Het leger is in uitstekende vorm, met een hoog moreel, vol zelfvertrouwen en uitgesproken gevechtskracht. Het is in geen enkel opzicht een verslagen leger. Monty begrijpt wat ik bedoel! .Chinezen trokken op enkele punten terug ft Overdrijvende wolkenvelden, afgewisseld door opklaringen. Op vele plaatsen tijdelijk nevel of mist, overigens droog weer. In de nacht en och tend plaatselijk lichte vorst, overigens tempe raturen enkele graden hoven het vriespunt. Aan vankelijk zwakke, later matige wind uit Zuide lijke richtingen. Vrijdag 2 Februari: Zon op 8.20 uur, onder 17.28 uur. Maan op 6.57 uur, onder 13.20 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Kabinet-V an Schaik in zicht? Toen prof. Romme gistermiddag na de conferentie met de ministers Stikker, Drees en Van Schaik, het Jcobinet van de minister-president verliet, waren er heel wat journa listen, die hem wel aan een kruis verhoor hadden willen onder werpen. (Van onze parlementaire redacteur). Na een lange morgen van afwachten, waarin naar buiten niets bleek van enige activiteit t.a.v. het zoeken naar een oplossing van de kabinetscrisis en waarin men feitelijk leefde in afwach ting van het bericht, dat mr Stikker zijn informatie-opdracht had terug gegeven, kwam eindelijk tegen half drie 's middags het eerste officiële nieuws van de dag. Het was het be richt, dat Jhr Röell van het kabinet der Koningin een bezoek had gebracht aan de heer Stikker. Nauwelijks was dit bekend of daar volgde, om half drie, de conferentie in het kabi net van de minister-presi dent. Mocht het dan al zijn, dat de eerste pogingen van mr Stikker waren gestrand op socialistische bezwaren, de zaken werden toch voortgezet, zij het dan waarschijnlijk langs enigszins gewijzig de banen. Die bezwaren van socialistische kant we schreven er reeds eerder over schijnen van verschillend karakter te zijn geweest In de eerste plaats lagen daar de eisen van het N.V.V., dat zich aller eerst rekenschap zeide* te geven van de confrontatie, welke het nieuwe kabinet zou hebben mqt het vraagstuk van het levenspeil der grote volksmassa in ver band met de bewapenings-uitgaven en het tekort op onze betalingsbalans als ook met enkele zeer dringende pro blemen op het terrein der sociale voor zieningen. Van elke toekomstige regering ver wacht het Vakverbond dat zij een uiterste poging zal doen om dat levens peil te handhaven. Daarnaast eist het o.a. snelle invoering van de wachtgeld en werkloosheidsverzekering, welke nog steeds is opgeschort in verband met de economische bedrijfspolitiek. Als wy deze punten nader beschou wen, dan mogen wy veilig ons gisteren uitgesproken oordeel handhaven, dat men in socialistische kring de vele sociale en financiële maatregelen, welke straks zullen moeten worden genomen, niet geheel veilig achtte in de handen van een man, die zich ondanks hetgeen de V.V.D. tegen hem ondernam, toch niet van deze partij had gedistancieerd. Wij stelden daarom gisteren reeds de vraag, wat het onderhoud kon heb ben ingehouden, dat dr Drees in de avond nog met de Koningin had gehad. Merkwaardig ernstig waren de woor den, welke de heer Stikker by zijn terugkeer uit Soestdijk sprak, nl. dat de Koningin op het ogenblik de moeilyk- ste taak had van ons allen. „Zij is het symbool van onze eenheid en wij moe ten gezameniyk trachten deze eenheid te bewaren". Deze woorden, gezet tegen de achter- j De prijzen van oliën en vetten, de be langrijkste grondstoffen voOr de fabri cage van zeepproducten, zijn in de laat ste maanden zeer beduidend omhoog gelopen. Ook de lonen zijn met 10 pet. ge stegen terwijl de omzetbelasting met ingang van 1 Januari 1951 eveneens ver hoogd is. Verscheidene chemicaliën en parfums zijn ook belangrijk duurder geworden, tcrw(jl verpakkingsmateriaal bijna 100% meer is gaan kosten. Deze omstandigheden hebben de zeep industrie genoodzaakt, haar prijzen voor huishoudzeep, toiletzeep, zeeppoeders en zelfwerkende wasmiddelen ingaande 1 Februari althans enigszins aan deze ver hogingen aan te passen, zo vernemen wij van de zijde van de Nederlandse vereni ging van zeepfabrikanten. Een zich snel uitbreidende "^king van spoorwegrangeerders, die Chicago en Detroit begon, dre'S* spoorwegverkeer in de V.S. te °n'^" ten. Het is een wilde steking, de tweede binnen een tijd van zes weken. ZU in nog geen 24 uur over op acht belang rijke steden. Er zijn aanwijzingen dat de staking ook in andere steden zal uit breken. Volgens een woordvoerder van het leger dreigt de staking ernstige f>e_ volgen te hebben voor de verscheping van oorlogsmateriaal. Verschillende personentreinen konden niet rijden, duizenden goederenwagons beginnen zich in de getroffen steden op te hopen Een staalbedrijf jn Chicago heeft duizend arbeiders naar huis moe ten sturen. Mr J. A. W. Burger, tijdelijk fractievoorzitter van de v. d. A., verlaat na een conferentie met dr Drees, het kabinet van de minister-president aan het Plein 1813, ZO PAS beeft Eisenhower, belast met een speciiale misste. Europa door kruist. "Viikens liezen we vam dier gelijke zendingen ten baité van 'n speciaal doel op politiek temrefin voor nauwere samen werking op sociaal temreiin ten gun ste van studie en verbeteringen, op eco nomisch gebied tan vooindeüe van export enz. Op Zijn tyd zendt ook God mensen uit, ara wie een speciale opdracht bs ver- e'lrakt. Uiit het Oude Verbond kennen we a;i>3 zodanig de profeten, uit die moderne tijd een St. Fremeiscuss, een St. Domini- fcus. Tot de schaar der uitigiecwndlenien be heert oc*k de H. Margianatha Maria, een eenvoudige zuster. Van St. Beimardius af wus de Kerk reed® op de openbaring van hot H. Hart. voorbereid. Mapgiaüetha werd dia directe Apostel dier nieuwe devotie, oen eredienst van iiiefde en herstel om het kwaide te overwinnen. Was er ooit meer kwaad te overwinnen dan op hallen. Is er o:ót meer cm llefdla en de daad der liefde (gri riepen en gesmeekt dian in die laatste Waarom zetten we ons dan toch. zo trg telt d'e verering van het H. Hart. Hat wordt zo gaarne in Zijn afbeelding veneend, omdat het hart dier mensen dlaar- doer getroffen kan warden. Hoe meer wij dm hentelijke Jiefdfö en in royaile toewij ding diat H. Hant dienen, dies te sterker zu'iien ook wij mensen van die daadkrach tige liefde werden. Was d'e H- Hartdevofie aanvankelijk tot «r.tkeltnigen beperkt, St. Mamgaretha werd do officiële hert arte voor die openbare en algemene hulde. Krachtenis talk-ij ke uitspraken en belof ten zal een krachtig1 gegroeide verering een nieuwe udteitna®'ng van Gods liefde over de wereld betekenen. Is er een schonere en hechtere basis voor voriürswenk denkbaar? Werken in en door de lief die is nu geen eiribeiidmoor voot enkele bevoorrechte en .ba^emrdiVdie itdsn- D© H. Hajrt-atevo»tie moet "onderdeel zijn van het levenspro gram van elke katholiek. We modderen mee in allerlei natuurlijke, somis mate- trjalilatische acties. Nog zien te wemogen in. üait alle hall rechtstreeks van Boven komt. tt j Begin daarom morgen nog u in de rijen der H. Hantveraiipdens^ te scharen. Tot eer van God. tot uw eigen heil on *oor hat echte eefiiuk der wereld. AMATOR. In verband met het feit, dat generaal mr H. J. Kruis met ingang van vandaag is heengegaan als chef van de Generale Staf en als voorzitter van het Chefs van Stavencomité, is gisteren bij alle onderdelen der Kon. Landmacht bij het middagappèl de volgende dagorder voorgelezen: ,flet heeft Hare Majesteit de Konin gin behaagd, mij te ontheffen uit mijn functie van chef van de generale staf en daarmede van het bevel over de onder delen van het leger. Ik leg mijn taak neer in de vaste overtuiging, dat ons leger thans door de moeilijkste jaren van zijn wederopbouw heen is en de krachten in zich heeft om zich verder te kunnen ontwikkelen tot een goed leger, tot een leger, dat als het moet in staat zal zijn om zijn hoge en verantwoordelijke taak te vervullen. „rRat ik met uw aller hulp U door de f °,re. en. verscheidene moeilijkheden der top<;tanrfJaren .heb mogen leiden tot de mii waarin wy thans verkeren, stemt terhpite dankbaarheid en ontneemt de bit- ontwikkpoH, gedachte, dat ik de verdere zal mogen bezien. Is en toe v-nn1Jrile &ering van hun militaire taak te zyn gesneden. Onze Korefvrywilh- gere, »nwic ik hierbij oprechte en vooTvefen "g" een voorbeeld Dit z«n zaken, waarover ons volk zich mag verheugen en die het vertrouwen geven, dat W1J m staat kunnen zijn een krachtige en betekenisvolle bijdrage te leveren aan de gezamenlijke defensie van grond van de conferentie van gister middag konden de betekenis hebben, dat de moeilykheden, waarin de heer Stikker was geraakt, op de een of andere wijze moesten worden opgelost door te trachten de oude eenheid te herstellen. Waarschijnlijk had H. M. de Koningin Dinsdagavond juist hierover met dr Drees gesproken en daartoe werd dan in de bijeenkomst van gister middag een laatste poging gedaan. Deze dingen moesten nu kenneiyk uit de weg worden gepraat. Van Maarseveen Maar wat deed dan prof. Romme in deze vergadering? Wij hebben reeds herhaaldelijk en wel van de eerste dag af van de kabinetscrisis, beweerd, dat een oplos sing, waarbij de V.V.D. tot de oude familie zou willen terugkeren, alleen dan zou kunnen bestaan als de heer Van Maarseveen werd opgeofferd, maar wy hebben er tegeiykertijd geen twijfel omstreden bewindsman beschikbaar zou komen. Er gaan echter momenteel geruchten, dat de oplossing nabij zou zyn. De heer Stikker zou dan de heer Oud op de gistermiddag verkregen resultaten moeten overhalen tot verdere mede werking met het kabinet. Van de ene of van de andere kant: enige concessies zullen er in 's lands belang wel moeten worden gedaan. Dr Drees schijnt in de ministers vergadering van gistermorgen reeds een ernstig woord te. hebben doen horen en wel dat de crisis in verband met de defensie-vraagstukken niet veel langer zou mogen duren en men meent nu in politieke kringen dat het resultaat van de daarop gevolgde besprekingen zou kunnen zijn, dat de Koningin het ont slag van het kabinet zou weigeren te aanvaarden, waarna enkele kleine wyzi- gingen zouden worden aangebracht. Of wat men beter acht dat er een tweede kabinet-Van Schaik te voor schijn zou komen eveneens met enkele kleine wyzigingen, zodat de oude familie practisch geheel zou terugkeren. De hinderpaal, waarover de missie van de heer Stikker reeds bijna was gestruikeld, zou dus op het laatste moment doorbroken zijn. kringen bestond daartoe geen bereid heid. Men noemde dit eenvoudig trouweloos. Maar dan zou men het in het nieuwe kabinet zonder de steun van de V.V.D. moeten stellen en ook zo zou men de V.V.D. met het oog op de ver kiezingen van 1952 in niet geringe mate in de kaart spelen. Waaruit men ziet, welke voortreffelyke troeven de heer Oud achter de hand had, toen hy zyn spel begon. Waarschynlijk is ook dit gistermid dag ter sprake gekomen. En op het ogenblik dat wij dit schryven, heerst zelfs in sommige kringen de over tuiging, dat men deze oplossing zou heb ben verkregen, dat de K.V.P. en de P.v.d.A. accoord zouden gaan met de reeds eerder gesuggereerde opheffing van het ministerie van Uniezaken, dat dan over enkele ministeries zou worden verdeeld of onder een staatssecretaris onder het ministerie van Algemene Zaken zou kunnen worden gebracht. Een andere mogelijkheid ware het behoud van een ministerie voor de West (Suriname en de Ned. Antillen), aan het hoofd waarvan de heer Van Maarse veen zou komen te staan. Welk ander ministerie zou men anders voor deze bewindsman ter beschikking hebben? Men is algemeen de mening toege daan dat er voor de heer Van Maarse veen in ieder geval een oplossing moet worden gevonden. Maar welke? Men zal moeilijk zo ver kunnen gaan de heer Teulings plaats te doen maken, zodat zijn vroegere portefeuille weer voor de Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft bon 488 (488) Al gemeen (A- en B-kaart) en bon 496 (406) Algemeen (D-kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie bij de detaillist tot en met 17 Februari 1951. Het rantsoen moet dienen voor zes we ken, zodat de eerstvolgende bonaanwij zing op 15 Maart 1951 zal plaats hebben. aan laten bestaan, dat de K.V.P. dit niet zou accepteren. Ook in P.v.d.A.- West-Europa en daarmede aan het behoud van de vrede. Ik dank U allen oprecht voor uw ver trouwen en uw medewerking en breng hierbij in het byzonder dank aan de lui tenant-generaal Calmeyer, die heden met my zyn functie van plaatsvervangend chef van de generale staf verlaat en mij zo voortreffelyk heeft bijgestaan. Nimmer zal het leger zijn plaats in mijn hart verliezen. Ik zal zijn opbouw en ver richtingen steeds blijven volgen. Moge de Almachtige ons land en ons volk beschermen in de tijden welke voor ons liggen. Mannen en vrouwen van de Koninklijke Landmacht, het ga U en de uwen goed! Leve de Koningin!" De Congregatie der Riten heeft, ir. tegenwoordigheid van Z. H. Paus Pi us XII, de twee ais wonderen voorgedragen feiten erkend voor de zaligverklaring van Z. H. Paus Pius X. Het betreft de genezing van twee kloosterzusters, na- 'aelyk de Franse Marie Deperras (1923) en de Italiaanse Benedette de Maria (1936) NIETS MEER in de wereld is blykbaar de mensen heilig, als het gaat om weg te nemen. In Engeland verdween de Schotse kroningssteen; Oud ontnam ons het Kabinet; in Brussel werd het be faamde manneke p onttroond en Am sterdam moest zijn Verdi-herdenking mis sen vanwege het rumoer rond Paul van Kempen, waarna deze in Den Haag op wel ergerlijk-onwaardige wyze verstoord werd. Wy willen ons niet mengen in het ru moer rond de figuur van de betrokken dirigent, maar menen toch, dat de hoofd en Hofstad een slecht figuur sloegen door een uitvoering van Verdi's Requiem te ontvangen met gefluit, rotjes, traangas en niespoeder. O.i. waren er n.L andere mid delen geweest om de ontstemming over het dirigeren door Paul van Kempen ken baar te maken. Zonder meer kunnen wy het ons best voorstellen, dat de leden van het Am sterdamse Concertgebouworkest, aange zien musici veelal gevoelige mensen zijn, er voor pasten om onder dergelijke on gunstige omstandigheden te spelen. En daarom kunnen wy geen bewondering hebben voor de gestes van het Concert gebouw-bestuur, hetwelk hier botweg spreekt van dienstweigering en in de rich ting van ontslag dreigde. Dergelijk zwaaien met de broodkorf achten wy „artistiek" noch sociaal verantwoord. Uit de beschouwingen in ons blad over de moeilijkheden van het Concertgebouw en deszelfs orkest heeft men kunnen le zen, dat er in deze kwestie meer muziek zit dan alleen de Requiem van Verdi, door Paul van Kempen gedirigeerd. In deze tijd van medezeggenschap schijnt het Concertgebouw-bestuur het alleen voor het zeggen te willen hebben. Een zeker deel van het publiek, belust op straatmuziek, heeft échter in deze di rigent-kwestie een wel heel valse noot gelegd. En natuurlijk wil „De Waarheid" hier weer een eerste viool spelen. Wat wij maar vals spel vinden! ANALYST V •- - „Sankt Anton" op Soestdijk. Koningin en prinses Beatrix bekijken vol belangstelling het verjaringsgeschenk, dat de leerlingen van de Beatrix- school in Den Haag voor de prinses maakten. Om kwart voor vier reed gistermid dag een merkwaardig voertuig de hek ken van het paleis Soestdijk binnen: een donkerblauwe arrestantenauto. Maar nog merkwaardiger was, dat deze guto de ietwat ongewone „emballage" vormde van het geschenk, dat de leerlingen van de Prinses Beatrixschool in Den Haag de jarige kroonprinses hadden toebedacht. In de wagen was namelijk zorgvuldig een groot schoolbord horizontaal geïnstal leerd en daarop stond het geschenk. Een week lang hadden altie klassen van dieze openbare lagere school im die resi De Veiligheidsraad heeft Woensdag eenstemmig besloten de Koreaanse kwes tie van de agenda weg te laten. Dit geschiedde op voorstel van Groot Brlttannië. Door dit besluit is mogelijk gemaakt, dat de Algemene Vergadering de in de Politieke commissie aanvaarde Amerikaanse resolutie, waarin China als aggressor gebrandmerkt wordt, in be handeling kan nemen. Zij kan nl. geen aanbevelingen doen aangaande kwesties, die by de Veiligheidsraad in behande ling zijn. Zoals wij gisteren meldden, zal de Algemene Vergadering heden de re solutie in behandeling nemen. De Sovjet-afgevaardigde herhaalde het standpunt van zijn delegatie, dat de Koreaanse kwestie op onwettige wijze op de agenda van de Raad was geplaatst en dat hy daarom voor afvoering van dit punt zou stemmen. De vertegenwoordigers van Neder land, Brazilië en Turkye namen van daag, voor de eerste maal sedert de verkiezing van deze landen in de raad, hun zetel in. De vergadering van de Raad van van daag, de eerste van dit jaar, gmg na de stemming uiteen zonder een datum voor de volgende vergadering vast te stellen. Van gewoonlijk betrouwbare zijde te New Delhi is verklaard, dat India geen zetel in de commissie van goede diens ten, voorzien in de door de Politieke commissie der VN, aangenomen Ameri kaanse tesolutie. zou aanvaarden. De Indische regering beschouwt deze reso lutie als een ongelukkige en zeer on tactische beslissing. Volgens berichten uit Lake Success, zou de voorzitter van de Algemene Ver gadering, Nasrollah Entezam. de Indische afgevaardigde Rau en de Canadees Pearson willen uitnodigen met hem in deze commissie zitting te nemen, de „Commissie van drie" zou aldut ia Jtite gecontinueerd worden!. MacArthur verklaarde, dat het hem vol doende gebleken was, dat „de Chinezen sinds lang het voornemen hebben gehad zoveel mogelijk mankracht en materiaal in Korea in te zetten als nodig is voor de vernietiging van de troepen der V.N. en om de een worthing van Konea te belet ten". Ook de bevelhebber van het Ameri kaanse 8ste leger, lt.-generaal Ridgway beschreef de toestand van het fronl als „volmaakt bevredigend". Hij voegde er aan toe, dit te bedoelen in een zin die „Montgomery wel zou begrijpen". Ridgway zinspeelde op het feit, dat hij tydens de aanval van Von Rundstedt in de Ardennen, in December 1944, aan zyn toenmalige chef Montgomery een rapport had opgesteld in dezelfde be woordingen. Monty vroeg daarop om opheldering. Enige dagen later, aldus Ridgway, brachten wij Von Rundstedt tot staan, en daarna ontketenden wy een offensief. Ridgway, die de gevechtswaarde van zijn tegenstanders zeer prees, zeide ge troffen te zijn door de overeenkomst in strydmethoden tussen de Japanners en de Chinese communisten. Men herinnere zich, dat reeds voor de Chinese interven tie in Korea, sprake was van de ge bruikmaking van Japans kader van het destijds in China opererende Kwan- toengleger, door de Chinese communis ten. (Van onze correspondent). In verband met zijn steeds achteruit gaande gezondheidstoestand is de hoog bejaarde Bisschop van Breda, Z. Hgw Fxc. mgr P. Hopmans, in het St. Igna- tiusziekebhuis te Breda opgenomen. Mgr Hopmans is Uians 85 jaar. Troepen der V.N.-legers zijn Woensdag in de Westelijke sector van het front op Korea langzaam gevorderd. Zij stuitten op toenemend verzet van de Chinezen. Aanvallen en tegenaanvallen wisselen elkaar af. Patrouilles der V.N. streden gisteren op een afstand van slechts 16 kilometer ten Zuiden van Seoel. Luchtverkenners hebben aangenomen, dat de Chinezen op verschillende plaat sen terugtrekken, doch dat men niet van een algemene terugtocht kan spreken. demitie aan het kunststuk gewerkt. De vijfde klasse maakte de ondergrond van het 90 bij 70 by 50 cm metende berg landschap, diait Samkt Anton voorstelt, de zesde maakte van gips het landschap, de vierde klasse nam het stationnetje voor haar rekening, de kinderen uit de derde vervaardigden de kluisjes, die van die tweede de akiëndie popjes van aangekle de pijpschoonmakers en de jongsten cre- eenden tenslotte die boompjes. Ergens op de giipsvlaikite stonden de prinsesjes op haar ski's, zo uit een geiRiustreerd tijo- schrift weggelopen. Henik van Veen en Nanny Pikar uit de hoogste klasse moch ten het kunstwerk onder leading van het hoofd der schooll, de heer G. Snooy en de onderwijzeres mej. Sollewyn Gelpke. aanbieden. Nabuurlyk waren zij wat te vroeg. Maar om kwart over vier kwam prinses Beatrix van school en onmiddel lijk ging ze met de Koningin haar ca deau bekyken encrittsch bekijken. Na een lanigie studie van het geheel kwam ze tot de conclusie: ja, het lijkt er wel wat op....", maar meteen begon ze met kennis van zaken uit te leggen, dat er in Sankt Anton geen echt dorps plein is, zoals de kinderen van die Haag se school dat gemaakt hadden. „En die weg voor het hotel is niet krom, maar helemaal recht", legde ze voorts uit. Maar de zweefbaan was prachtig pp de goede plaats en ook de onafscheidelijke muzi kanten in het Oostenrijkse ALpenplaatsje bleken aanwezig te zyn. ,,Ik vind het gewoonweg grandioos", zei de Koningin en toen kwam de limo nade en de thee. Prinses Beatrix bleek nog helemaal vol te zijn van de enorme hoeveelheid post. die op paleis Soestdyk was binnenge bracht. „Tweeduizend brieven zijn geko men voor mij alleen" vertelde ze. Zoveel hadden Henk en Nanny er nog nooit op hiun verjaardag gehad". „Stel je voor", zeddien die toen ze een half uur later weer op straat stonden, „tweeduizend brieven". Daarop vertrok dé weer naar Den Haag. a rresJtan'tenaut o Door de Westduitse regering is Woens- j zeide de Westduitse regering, dat de dagavond verklaard, dat directe bespre- voorstellen van het Oostduitse parlement kingen tussen Oost., en West-Duitsland direct zouden leiden tot een Duitse geen zin hebben, niet het beginsel verkiezingen vooi i vaardt. 1 In een commentaar voorstel tot vereniging clang Oost-Duitsland van vrije en geheime geheel Duitsland aan- op Grotewohl's van Duitsland, bolsjewistische regering. Het officiële antwoord op Grotewohl's beroep zal aan het parlement worden overgelaten, zo werd van regeringszijde verklaard.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1