Kees Broekman en Van der Voort vergaarden stijl en techniek r MP00 B. Wevers raakte zijn Europese titel kwijt Rapid en Tottenham geven wat anders te zien dan de Zwaluwen Noorse coup de theatre mislukt w= RAI TWEE AMSTERDAMSE IJZERS Hockey-competitie naar het einde in het vuur om de voetbal-titels Dooi-dag Critiek op Oslo Nóg meer dooi! Duitsland wil naar de Olympus;... geldgebrek! Stunt van TEquipe J Vier nederlagen achtereen in driebanden-tournooi Voetbal-carnaval in Brussel en Luik Onze rijders lootten ongelukkig -J motorrijwielen *S p or t-<S patten. scooters bromfietsen motorcarriers LONGA ook tegen B.V.V- op schot? ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 PAGINA ill Geen records? zx\ Noors prestige gedeukt Hongaars gevaar J Japan dreigt Herr Von Opel moet nu de illusies gaan redden Maar morgen zijn nog geen beslissingen te wachten Het Zuiden De laatste plaats 1 Pajor wereldkampioen" Rapid in cirkels Stijl en techniek De loting Galant Tottenham 15 April! GEBOUW AMSTERDAM TENTOONSTELLING 9-18 FEBR. Zondag SCHAAKRUBRIEK Maar. SSKomdSke Wf 5™ J»;- Revanche voor Heerenveen Emma's laatste kans Degradatie-candidaten Koude douche: slecht i j s in Davos In dese wondermooie omgeving ligt de wereldrecordbaan van Davos, waar vandaag en morgen de snelste schaatsers ter wereld elkaar de hoogste eer zullen betwisten. sche kampioene Fanny BlankersKoen, die zich onder de opmerkelijk vele Neder landse supporters bevond en die zich overigens kennelijk op spikes toch beter op haar gemak voelt dan op schaatsen. Wat Intussen tijdens de training van onze Nederlanders opviel was, dat Broekman weer beter gleed dan in Oslo. Misschienu zorgt hg by matig jjs nog voor een verrassing, zoals hij twee jaar geleden bij de strijd om het wereldkam pioenschap in het Blslet-modderbad voor een surprise zorgde! Door MARTIN W. DVYZINGS. DAVOS, Vrijdagavond. Als een overdreven Kerstkaart was vanmorgen Davos-Platz. Er dreef, traag en schuchter, nog een onwezenlijk-witte wolk rond de top van het Weiszfluhjoch; er schoof met donderend geraas nog een enorm pak sneeuw omlaag vlak bij de ski-lift op de Stralapass: doch dat was al. De rest van het décor beantwoordde volkomen aan de best geslaagde propaganda-folder van de plaatselijke Verkehrsvereineen eindeloos-witte wereld onder een azuur blauwe hemel.... Een bevoorrecht dal, vol sneeuw en zon en bruin gebrande mensenEn geen plekje meer vrij in geen enkel hotel en een eindeloze file toeristen, wachtend voor het stationnetje van de Schatzalp- Bahn.... En een internationale herrie van jewelste op de lage weitjes tussen Davos-Platz en Davos-Dorf, waar plaatselijke Adonissen, als ski-leraar vermomd, de een of andere onervarene op twee eigenwijze latten nog altijd voor grof geld de griezeligste dingen laten beleven. Zo'n echte Da vos-dag. Maar ginds, in het onder vlaggen en wimpels bedolven Els-Stadion, waar wij Zaterdag en Zondag de strijd om het we reldkampioenschap schaatsen beleven, was de favoriet-der-favorieten, Hjalmar An dersen, vanmorgen met een gezicht als een half dozijn oorwurmen aan zijn allerlaat ste training bezig en deelde men niet in de geestdrift van de vele ladies en gentle men, die zich nauwelijks voor een we reldrecord op de schaats interesseren en die voornamelijk naar Davos zijn geko men om veertien dagen later, bruin-ge brand en met wilde verhalen over lawi nes, gletschers, Stemmbogen en ravijnen terug te keren, naar het, vermoedelijk wel niet zo Kerstkaart-achtige leven-van-alle- dag. Want In het Els-Stadion keek men niet tonder zorg en spanning naar de thermo meter. Het kwik in die thermometer blééf maar groeien; het zat, lang voor het mid daguur, al boven het vriespunt en hoe wel er, laat op de middaag, wat grauwe wolken kwamen aandrijven, die de ladies en gentlemen haastig naar de tearooms en Apfelkuchen deden snellen, was op dat ogenblik de „snelste ijsbaan te we reld" kennelijk al niet de snelste ijsbaan ter wereld meer, lag er een fijne, doch verraderlijke laag dooipap op het anders zo voortreffelijke ijs en begon men er niet ten onrechte aan te twijfelen, dat we Za terdag en Zondag de geboorte van een stuk of wat nieuwe wereldrecords zouden gaan beleven. Men had daar tot vanmorgen helemaal niet aan getwijfeld. De plaatselijke edel smid had op verzoek van de Internationa le Schlittschuh Klub Davos, die, tussen Het bestuur van de International Skating Union, te Davos in ver gadering bijeen, heeft in een brief aan de Noorse schaatsbond zeer scherpe critiek uitgeoefend op het tijdens de Europese kampioen schappen te Oslo gebeurde rond de val van Hjalmar Andersen op de 10.000 meter tegen Wim van der Voort. In deze brief is ook aan de Noorse bond verzocht, maatrege len te nemen om dergelijke voor vallen in de toekomst te voorko men. De I.S.U. had niet alleen scherpe critiek op de toepassing van de reglementen n.a.v. Ander sen's val maar ook op de wed strijdleiding en de inrichting van de baan. Voorts heeft de I.S.U. zélf te Davos het goede voorbeeld gege ven. Was te Oslo de hoogste recht spraak vooroehouden aan een Noor (de heer Gudmundsson die zijn internationale sporen nog niet eens verdiend had en die slechts (ie beschikking over de Noorse taal had), bij deze Wereldkampioen schappen te Davos zijn het niet alleen. Zwitsers die in de wedstrijd leiding zitten maar ook o.a. de Engelsman Matthews en de Neder lander mr»C. P. Eecen, waardoor beïnvloeding door belanghebben den, zoals in het Noorse college gebeurde, uitgesloten is. Het Noorse prestige, het toon aangevende land te zijn in organi satorisch en wedstrijd-technisch opzicht t.a.v. het wedstrijdschaat- sen op de lange baan, heeft hier mee een gevoelige deuk gekregen. Wat ook wel tijd werd. Want zo langzaamaan waren de Noren de internationale schaatssport als een aangelegenheid gaan beschouwen waarin de Noorse opvattingen en belangen „wet" waren. twee haakjes de zaak hier zó voortref felijk geregeld heeft, dat de Noren er nog wel het een en ander van kunnen leren, zelfs een speciale en kostbare prijs voor de verbetering van elk nieuw wereld record vervaardigd. Het moois stond van middag naast de van trots glimmende plaatselijke edelsmid te pronken in het Palace-Hotel en hoewel het de verslag gever, nog altijd niet bijzonder duidelijk is, wat het kunstwerk nu eigenlijk voor stelt (het houdt, zo op het eerste oog, het wonderlijke midden tussen een vergulde damesschoen en een kapotgevallen wie rookvat, maar het moet beslist iets anders zijn!), heeft het, naar men ons bij hoog en bij laag verzekert, verschrikkelijk veel geld gekost en vreest men nu, dat men net na afloop van de feestelijkheden onver richter zake zal moeten opbergen. Hoewel....: vanavond zakte in Davos de thermometer toch weer. Het zal stellig vannacht wel vriezen er hangt een bordje op des verslaggevers hotelkamer, waarmee de directie hem vriendelijk doch dringend aan het verstand tracht te bren gen, dat het zelfs 25 graden kan vriezen! en mocht de baan Zaterdagochtend, als wij met de 500 meter-series van start moeten, inderdaad weer in behoorlijke toestand zijn, dan Ja, dan?. Het wonderlijke aan dit wereldkam pioenschap is, dat het tot Zondag slechts één grote favoriet had, de Noor Hjalmar Andersen, doch dat vanavond, enkele uren vóór de start, alleen nog de Noren wat moois op zijn kansen durven ver wedden. Dat komt niet alléén, omdat Hjalmar Andersen zich op het ijs van het Bislet Stadion en voor zijn eigen Noorse pu bliek kennelijk toch wat beter thuis voelt dan op het ijs van Davos; het komt óók niet alleen, omdat men het voornemen heeft ditmaal persfotografen met blitzlampen een beetje uit des he ren Andersen's buurt te houden; het komt voornamelijk door de internatio nale races, die hier Zondag jl. gehouden werden. En tijdens die races reed de ex- Hongaar en ex-wereldkampioen Kornel Pajor, die al maanden hier in Davos zit (als trainer alsmede als amateur!, mijne heren en de heer Pajor mag van geluk spreken, dat hij 'n ex-Hongaarse schaat senrijder en niet een Nederlandse voet- He vroor vanavond om half twaalf in Davos-Platz ruim 1500 meter boven de zeespiegel nog maar nauwelijks. Het kwik in de thermometer zakte tot één onnoze le graad onder het nulpunt en bleef dóór hangen. En intussen houdt het weerbe richt voor de Oostelijke Alpen vanavond ernstig rekening met een tijdelijke stijging van de tem peratuur en met wat neerslag in de vorm van regen of natte sneeuw. Het lijkt er dus op, dat het wereldkampioenschap 1951, na Oslo 1949 en Eskilstuna 1950, nu voor de derde, achtereenvolgende maal in een modderbad verreden zal moeten worden! en het klimaat onderhand kent als zijn eigen voormalige achtertuin in Buda pest, over de 1500 meter de beste tijd van het jaar, kwam op de 5000 meter zonder enige moeite in de buurt van het oude wereldrecord, dat hij In 1949 op dezelfde baan creëerde.... de Noren kunnen op hun vingers natellen, dat de slanke, lichte Hongaar, vooral bij slecht of matig ijs, nog véél gevaarlij ker kan worden. En dót niet alleen! Want hoewel de bekende Amerikaanse sprinters, Johnny Workett en Ken Henry dit jaar helaas in Davos ontbreken en An dersen daardoor ook voor het 500 meter nummer favoriet scheen, verrasten de Japs ondermeer met de aanwezigheid van de heer Susumo Naito, die hier in Davos goed bleek voor 43 seconden, ook al ver zekerde mij vanmiddag de heer Naito met handen en voeten, dat zijn maag nu al sedert eind Januari op vreselijke wijze protesteerde tegen het Zwitserse voedsel, dat zijn manager er met alle geweld pro beerde in te stoppen. De sprint dus voor de Japs? Doch er loopt ook nog een zekere West lander, Wim van der Voort geheten, vol ijver en strijdlust door dit Davos en de man, die in Oslo tweede werd achter An dersen en daarbij zichzelf, tot zijn eigen verbazing, als sprinter ontdekte, loopt on dermeer rond met het boze plan het Ne derlandse 500 meter-record van zijn leer meester Dolf van der Scheer (44.3 sec.) te onthalzen, terwijl hij bovendien nog wel een seconde wil afzagen van zijn uitste kende 1500 metertijd (2.19.6), waarmee hij in Oslo tot verrassing van vriend en vijand zelfs Andersen achter zich liet. Zó viert Duitsland zijn rentree in de Internationale sportwereld. In Wenen sleepte het een paar Europese zwem- titels in de wacht, de voetballers klopten Zwitserland met 1—0, Duitsers werden wereldkampioen in de twee- en vier mansbobs, de handballers speelden tegen wereldkampioen Zweden alweer met 77 slijk, een Duits paar werd te Zurich ampioen van Europa in het kunstschaat sen. En zo kan men de eerste tijd nog wel een tijdje doorgaan. De Duitsers zijn zelf niet anders dan vastbesloten om hun vooroorlogse plaats in de internationale sportwereld zo snel mogelijk terug te veroveren. En bij de Olympische Spelen van 1952 te Helsinki hopen zij hun grote slag te slaan. Edoch, dezer dagen sloeg in de Westduitse hoofd stad Bonn als een bom het nieuws in, dat de afzonderlijke Westduitse staten onmo gelijk het geld kunnen opbrengen om de uitzending van een Duitse ploeg naar Helsinki te kunnen bekostigen. In allerijl is nu in 't Duitse Olympische Comité een commissie geformeerd, die onder leiding staat van niemand anders dan de Frankfurtse groot-auto-industrieel Georg von Opel en die tot taak heeft om een groot aantal kopstukken uit in dustriële en financiële kringen warm te maken voor een fonds, waaruit de kosten van een trainingskamp voor de eventuele Olympische deelnemers en derzelver uit zending gefourneerd kunnen worden. Dit is een noodsprong, want de fede rale regering in Bonn heeft ook al laten weten, dat zij op geen enkele wijze in staat is om een bedrag op tafel te leggen dat de Olympische illusies van de Duitse sportlieden zou kunnen verwezenlijken. Herr Georg von Opel zal het particulier initiatief nu echter wel „gründlich" aan pakken1 (Van onze hockey-medewerker) Het einde komt in zicht van de hockey- compeiities; de Oostelijke competitie is „op een oor na gevild" en ook elders naderen de beslissingen, die echter mor gen officieel nog niet kunnen vallen, zelfs in het Oosten niet, aangezien P.W. morgen niet behoeft te spelen. Er kunnen daar maar drie wedstrijden vastgesteld worden daar Arnhem al uit gespeeld is. Van die drie wedstrijden zijn DKS-Nijmegen (de Enschedeërs zullen hun theoretische kampioenskans wel in- i tact houden) en vooral Hengelo-Union (we houden het op de gasten als ze volle dig aantreden) van weinig belang meer, doch Deveter-Upward des te meer. Wint Upward, dan kan men veilig zeggen dat het aloude Deventer degradatie-wedstrij den spelen moet, wint Deventer dan heb ben beide ploegen 4 punten en zal het wel op een beslissingswedstrijd uitlopen. Venlo en HTCC, die resp. bezoek krij gen van Tilburg en EMHC, zullen hun overwinningenreeksen vervolgen, waar door Venlo nog enig geduld moet uitoefe nen met het vieren van het kampioen schap. Belangrijker en stellig spannender worden de ontmoetingen M.O.P.-Breda en Zwart Wit-Push, waarbij de degradatie- candidaten M.O.P. en Push wel kans op een of twee punten hebben. Ook de race aan de top der Westelijke eerste klasse zal vermoedelijk niet onder- broken worden. We achten HHYC te sterk om op Klein Zwitserland tegen HDM te falen en ook van Togo verwachten we een zege in de ontmoeting op de Roggewoniag tegen H.O.C. Verreweg de belangrijkste wedstrijden namelijk in verband met de laatste plaats zyn Laren-Hilversum en Be Fair-Amsterdam. Een heel klein kansje i heeft Hilversum aan de Eemweg ver moedelijk wèl. Van Be Fair-Amsterdam valt niets te voorspellen, alleen dat de doelpunten waarschijnlijk heel duur zullen zijn. Bij Gooi-BMHC is de derde plaats op de ranglijst de inzet; of Rinkel nog terug keert uit Engeland, is zeer de vraag; zon der hem zijn de Bussummers vermoede lijk toch minstens tot een gelijk spel in staat te achten. In Noord staat niets bijzonders te ge beuren. GCHC lijkt ons toch niet sterk genoeg om bij het bezoekende Groningen roet in het kampioensmaal te mengen. Forward heeft de beste kansen in Assen doch bij Meppel-GHBS en LHC-Rap hou den wij het op de gastheren. Het grote Franse sportblad "l'Equipe" heeft aan de voor avond van de wereldkampioen schappen schaatsen te Davos sen- satie gewekt. Het wist namelijk de uitslag van de wedstrijden al en meldde de Hongaar, Kornel Pajor, als de nieuwe wereldkam pioen Onder grote hilariteit circuleer de in de Internationale Schlitt schuh Club te Davos een exem plaar van enige dagen terug, waar in "l'Equipe" aan de volkomen onbelangrijke trainings wedstrijden van verleden week te Davos het praedicaat .„Wereldkampioen schap" had verleend en aan de winnaar Pajor de Wereldtitel.... Het bericht kreeg een vijfregelige kop en ..Pajor Wereldkampioen" kreeg kapitale letters. Ongetwijfeld hebben de Fran sen- die zelf geen schaatsers heb ben, de klok wel eens horen lui den. Maar de klepel hing ergens anders. Advertentie 0>f) O Dessart te erkennen. Daartegenover kwam hij tegen de Belgische titel-favoriet Vin- gerhoedt, die in topvorm speelde, nog niet aan de helft van diens aantal caram boles toe. De uitslagen van de laatste avond(nacht) partijen van de eerste dag: Vingerhoedt 50 65 8 Wevers 33 65 2 Lacroix 50 86 7 Dr Kok .43 86 4 De uitslagen van de tweede dag: 0.769 0.507 0.581 0.500 (Van onze sport-correspondent) BRUSSEL, Donderdag. 't Is dat er een zekere traditie van gegroeid is om op Mardi Gras een Nederlands Zwaluwen-elftal naar Gent te halen voor de jaarlijkse wedstrijd tegen de Rode Duivels, Want liever zag men in Gent de Vlaamse ploeg die op Mardi Gras de naam van Rode Duivels krijgt, het Carnavalsfeest opluisteren tegen andere buitenlandse ploegen zoals er bijv. op dezelfde dag in Brussel en in Luik in het krijt traden. Daar zag men voetbal! Dan ook wel met twee zware Belgische nederlagen, maar dan tenminste met een spel dat veel meer bevrediging schonk dan het armelijke partijtje in Gent. In Brussel bijv. was de grote Oosten- BERT WEVERS verloor Europese titel De tweede dag van het toumooi om het Europees biljartkampioenschap drieban den te Antwerpen leverde voor de beide Nederlandse deelnemers Bert Wevers en dr M. J. Kok twee nederlagen op. Wevers ls .er helemaal uit, verloor met ruim ver schil van Lagache en Dessart, verloor vol gens een. laat binnen gekomen uitslag ook de laatste partij van de eerste dag met groot verschil van Vingerhoedt en is nu met vier achtereenvolgende nederlagen zijn Europese titel 1950 definitief kwijt. Dr Kok doet het iets beter, kon welis waar na zijn zege op Wevers in de eerste partij tegen Wevers ook geen overwinning meer boeken, maar behoefde toch slechts met gering verschil de meerderheid van Dr Kok 48 Dessart 50 Lacroix 50 Domingo 41 Vingerhoedt 50 Ventura 48 Wevers 39 Lagache 50 Ventura 50 Lacroix 38 Dessart 50 Wevers 36 Dr Kok20 Vingerhoedt 50 Lagache 50 Domingo 43 Advertentie rijkse ploeg van Rapid uit Wenen op be zoek. En zie wat de Belgische sportpers Hij en Kees Broekman hebben het overigens tijdens de training opmerkelijk kalm aan gedaan. Stijl en techniek waren de enige dingen, die in Davos hun aan dacht hadden. Vanmorgen verschenen zij zelfs niet eens meer op het ijs (vanmiddag werd de baan In verband met de ongezon de toestand van het ijs niet voor training beschikbaar gesteld) en op die laatste trai ningsdag werd Nederland daar alleen balier is) en die de baan. de atmosfeer vertegenwoordigd dooronz# Olympi- DAVOS, Vrijdagavond. Een Noorse coup de théatre, waar mee men het gevaar, dat bg het slechte fjs van Davos de Noorse favoriet An dersen bedreigt, zoveel mogelijk had willen reduceren, is vanavond laat, in de grote zaal van 't Palace-hotel, waar de loting voor de series van Zaterdag plaats vond, met veel gerinkel aan scherven gevallen. De Noorse officials waren vanmiddag bij die onganisatoren komen aandragen met het voorstel de wedstrijden morgen in alle vroegte om negen uur te laten beginnen om dan, na de 500 meter series, onmiddellijk en zonder ipauze door te gaan met de 5000 meter ritten. De Noren waren er kennelijk op uit te vee-mijden, dat bun rijders in de loop van de middag op zeer slecht ijs kwamen té staan. De Zwitserse scheidsrechter, dr W- Lang, bleek echter niet bang voor wat Noorse pressie en weigerde (om „technische redenen") de wedstrijden morgen vroeger te starten dan om kwart voor elf. De start word hierdoor dus slechts drie kwartier vervroegd. De 5000 meter zaïl Zaterdagmiddag om om twee uur verreden worden volgens het programma, ais het ijs tegen die tijd nog draaglijk is. Mocht daU niet het ge val zijn, dan wordt de 5000 meter pas Zaterdagavond om adait uur verreden, in de hoop, dat het dan tenminste een paar graden zal willen vriezen. Intussen: zowel Pajor a'lsAndersen mochten over de loting voor de 500 m. serie niet klagen. Pajor komt Zaterdag morgen in de allereerste serie al op het ijs tegen de snelle Japanner Naito, direct gevolgd door zijn Noorse rivaal, die de gevaarlijke Zweed Aspliund als tegen standen heeft. Klaas Schenk trok voor Wim van der Voort het verkeerde nummer uit de bus en de Westlander kan Zaterdag pas in de vijfde serie aan het werk tegen de zwakke Belg Massez, terwijl Broek man tot de achtste serie zal moeten wachten, alvorens hij tegen de ook al niet bijster' sterke Brit HaUwell in de baan kan. In de 5000 meter lootte geen der favorieten bijzonder gelukkig. Andersen krijtgt in de tweede serie de zwakke Duitser Meding als tegenstandier, Kees Broekman ontmoet in de zevende serie de Belg Huylebroeck, Pajor heeft in de achiste serie van de Fransman Cartoux geen ernstige tegenstand te verwachten en Wim van der Voort had in de tiende serie ook wel liever een sterkere tegen stander gekregen dan die Italliaan Mmsso- lino. er van schrijft: „Het Dudenpark lag met Weense spelers geplaveid!" luidt de kop, m.a.w. het leek wel of er alleen Weners in het veld waren, ze waren overal en beheersten elke meter, de Brusselse com binatie kwam er niet aan te pas. En het gaat dan verder; „Als ge ergens genoeg lijk zit, ge sluit de ogen en ge roept u al het subtiele, het speelse, het schrandere dat er in voetbal bestaat voor de geest, dan ziet ge een Weense ploeg spelen! Het gebeurde in de tweede helft. De robuste spil Gemhardt, kanthalf in het nationale Oostenrijkse elftal, had met de bal aan de voet een verre wandeling afgelegd. Hij had zich een, twee, drie, vier tegenstan ders achter elkaar van de hielen geschud. Hij landde op het middenveld en zijn ne gen maats hadden zowat in een wijde cirkel post gevat. De bal startte bij Gem hardt, hij ging naar Hanappi, van Hanappi naar Merkel, van Merkel naar Happel, vanEnfin, hij deed de ronde. Toen hij de laatste man had bereikt, gierden de toeschouwers het uit en de Weense spe lers die altijd wel van een pretje houden zonden het bruine monster nóg maar eens de kring rond. Over al die tijd had geen enkele Brussel-speler de kans gezien het leder te benaderen....! Dit koddige spel in een kringetje bracht de plezante noot. Dit spelletje vertelt u het hele wedstrijd- gebeuren. Dat positiespel was zo knap verzorgd dat men de indruk kreeg dat het veld met Rapid-spelers was geplaveid. De Brusselse combinatie bood met haar ver twijfelde dollemansrennen zo zwakke te genstand, dat er van een wedstrijd niet genoten kon worden. Het verrukkelijke Weense gedoe redde gelukkig de inzet! Rapid won met 62; de twee Brusselse goals werden door de nonchalance waar mee de Weners op den duur hun vreugde aan het louter eigen spel uitleefden royaal cadeau gegeven!" En in Luik kwam de Engelse kam- pioenscandidaat Tottenham Hotspur ook al met een stelletje internationaals op be zoek bij een Luikse combinatie. Het werd 41 voor de Engelsen. Maar zie wat hiér de Belgische pers van schrijft: „Hoffelijk Tottenham liet Luik overeind staan. Tot tenham overspeelde een nochtans krachti ge selectie van begin tot einde. De eind- score zegt in dezen inderdaad niets. Want indien de Engelsen hun tegenstanders niet kennelijk hadden gespaard, had de eind stand zowat rond de 101 gelegen. Totten- ham nam tegen de wind onmiddellijk het initiatief, scoorde in korte tijd drie goals en ging toen op het middenveld de teugels wat vieren In de tweede helft werd de druk van Tottenham met de wind in de mg nog zwaarder. Het mededogen van ae Engelse spelers, die opzettelijk nog een pasje gaven als.... heel Luik W'1' open lag beperkte de score tenslotte tot 4I". Zwaluwen behaalde. Omwille van de tra ditie echter houdt men aan het Neder landse bezoek nog vast. Enomdat die wedstrijd Rode Duivels-Zwaluwen altijd voor de Belgen al enige „warming-up" geeft voor de eerstvolgende interland te gen Oranje! Want men kan het in de Bel gische pers lezen: men is na de' benauwde zege op een klasse-loos Zwaluwen-team al weer erg benauwd voor de match van 15 April in Amsterdam, als België tegen de beste Nederlandse ploeg de altijd weer zo zware „derby" moet spelen. Het is niet omdat zij inderdaad goed waren (integen deel) dat de Zwaluwen hier en daar met enige uitblinkers werden gesignaleerd, maar om de Belgische voetbalwereld al vast weer „hard" en „scherp" te maken voor 15 April! 65 65 59 59 79 79 67 67 73 73 53 53 68 68 6 8 7 3 6 4 3 3 4 5 5 4 5 6 6 5 0.695 0.724 0.769 0.630 0.847 0.813 0.493 0.632 0.745 0.567 0.684 0.493 0.377 0.943 0.735 0.632 De Haagse kunstschaatsster Lydia Stop pelman is uitgenodigd om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen die eind dezer te Milaan worden gehouden; de eerste maal dat een Nederlandse deze eer geniet. De heer Marcel Haecker, president van de F.I.M. (internationale motor-federatie) is op 62-jarige leeftijd te Genève overle den. Te Apeldoorn wordt morgen een na tionaal tafeltennis-tournooi gehouden, waarvoor liefst 400 inschrijvingen, ook van prominente spelers en speelsters, bin nen kwamen. (Schaakredacteur P. A- KOETSHEID) Huize St. Bernardus, Sassenheim dg AlYlstCTduTIXSP T)npfVinliilPYPl (J dip rnetmauw'mCen D.W.S. twëeljYersinhët rond flerende vuur heeft En die morgen te hoop gaat lopen naar het leirie.) Spaarndammer- buurt-veld waar D.W.S. zijn hamVioeriscand^atuur 51 moet verdedigen tegen kampioen 1950 Enschedese Boys. Zelfs by ee 0 behoudt D.W.S. de bes papieren, al komt dan de winnaar van j e twee andere can Enschedé en N.E.C. in het Twentse gaan ^nomnen wel erg dicht m Gebuurten valt ook van Wageningen na diens thuis -0 e hekkensluiter Hengelo zware concurrentie te duchten. (Zaterdag 10 Februari 1951) DE PROBLEMEN VAN DEZE WEEK. De inhoud van deze rubriek bepaalt zich tot twee opgaven. De tweezet van Eerkes onderscheidt zich door een uit nemende sleutelzet, terwijl hij daarbij goede varianten bevat. De driezet van Larsen is, o.i., verre van gemakkelijk en zal dus wel enige in spanning eisen. Oplossingen over drie weken. Inzendingen vóór Dinsdag 27 Februari. PROBLEEMOPLOSSINGEN. No. 8709. B. Lindgren. 1. Tf8f5 drei ging: 2. Re7! en 3. Dg8tf1. Kc5: Pd5 3- DfStt. 1Tc5: 2. Pwt'A - T*5: 2. Df5:it. 1Pc6: o' R*II' IHt>4 anders 2. c7t, Kc5: 3. DfBft. 1g3—g2 2. Dg8t, Kc5: 3- Pe4:tt. .No. 6710. J. G. Llamas. 1. Rdl—e2 drei ging 2. Re2c4tf 1. Rf3 is ongevaarlijk. Zwart hoeft zich hiertegen niet te ver- Weren. Schijnbaar een moeilijke opgave. Slechts één goede oplossing kwam bin nen. Deze eigenschap schijnt ook 6716 te bezitten. Wat we tot heden ontvingen is foutief. No. 6711. A. P. Eerkes. 1. Db2—al (tempo). No. 6709, no. 6710 en no. 6711 werden goed opgelost door ir A. Bergstein, Geleen No. 6709 en no. 6711 door G. Th. van Goor, Voorburg: F. Pijls, Maasbracht en C. v. d. Weide, Rotterdam. No. 6711 door J. S. N: Mineur. Over- schie en M. G. L. v. Teeffelen, Rotterdam No. 6718. A. P. EERKES, Windervank. Je Plaatsing- Mat in twee zetten. Liever had men óók in Gent zo genoten als in Brussel en Luik, liever dan de on- b r-rigende 2—-1 zege die de Vlaamse combinatie in een matige wedstrijd op de Het andere „Ijzer is Blauw Wit. t het zou wel vreemd zijn, als de aan zich na de twee achtereenvolgende derlagen niet concentreerde op "djon. wedstrijd die de Amsterdams tegen club morgen in Koog aan de Kogers K.F.C. te verwerken laag ge staan bp de onderste Plaa^ 5; bij via_ noteerd; en al ^fs een kam- gen een stugheid waarop voQr Wit moeten zij toch geen moet R C.H. zich wapenen tegen de kat- in-het-nauw-sprongen die degradatie- cancfidaat D.W.V. misschien op eigen Am sterdam—Noordse bodem gaat maken. sDeelt S.V.V. thuis tegen V.S.V. en Her mes Dvs uit tegen het altijd wisselval lige H-B.S. In Noord wandelt Heerenveen tegen Sneek naar een revanche voor de enige nederlaag die Lenstra c.s. in deze com petitie tot nu toe geleden hebben (en nu zit Sneek zónder Roosenburg!) en is het verder alleen maar min of meer interes sant te zien of de „Oosterse" Zwolse Boys zich ten koste van Velocitas en H.S.C. van de degradatie zullen weten te vrij waren. D.O.S.Vitesse is voor beide ploegen en HeraclesA.G.O.V.V. voor de thuis club van belang voor de voorlaatste plaats boven Hengelo in het Oosten en voor de rest mag men er benieuwd naar zjjn of Ajax op eigen veld revanche zal weten te behalen voor de spreekwoorde lijke moeilijkheden die het zoals elke Amsterdamse club verleden week in Hil versum tegen 't. Gooi weer ondervond. Dan het Zuiden. In de kop van afd. D krijgt B.V.V. thuis misschien nog erg veel •ast van de opmerkelijke productiviteit die LONGA in de laatste twee weken heeft gedemonstreerd, vechten N.A.C. en Emma om een plaats in de eindsprint (waarbij de Dordtenaren zich geen neder, laag kunnen permitteren zonder voor goed naar de middenmoot af te zakken) en moet Willem II thuis zyn kansen ver dedigen tegen R.B.C. Als nummer voor- lAtst T.S.C. in Oosterhout van Feijen- oord verliest, kunnen NO AD ten koste van de toch practisch al verloren hekken sluiter Baronie en de winnaar van de Rotterdamse derby Sparta—Xerxes zich een stuk veiliger stellen. Het kampioenschap van P.S.V. in afd. E slechts een kwestie van tijd zijnde, staat hier de strijd tegen de twee laatste plaatsen in des te meer belangstelling. Met hekkensluiter Helmondia mee komen er voor die twee plaatsen nog wel een stuk ofzeven ploegen in aanmer king, o.m. Sittardia (dat uit tegen P.S.V. al heel weinig kans maakt op positiever betering), Limburgia en Bleijerheide die tegen elkahr optornen en M.V.V. dat naar Chevremont reist, waartegenover de win naar van BrabantiaSportclub Emma voorlopig iets rustiger wateren binnen vaart (maar des te erger voor de verlie zer V///M No. 6719. L. LARSEN, Espe, Denemarken. Olympiade 1948, Tournooi No. 3, 4e prijs. Mat in drie zetten. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 6