Driemaal brand op Oldenbamevelt" Johan van Bemiddeling van Queuille brengt nog geen oplossing Politiek toneel onder HET N.V.V. EN DE LONEN regie van Moskou Mevrouw de PRESIDENTE Zonnestraaltjes in Parijsmaar we krijgen hier nog meer regen Justitie en brandweerdeskundigen voor een puzzle Spoedig overleg met regering gewenst Amerikanen over 38ste breedtegraad Zaterdag 31 Maart 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Schip met emigranten in Noordzeekanaal '7oor anker Eisenivaarop besprekingen strandden ernstig bezwaar tegen dispensatiemogelijkheid Pseudo-vogelpest te Lichtenvoorde Sovjet-vliegtuigen in Albanië Michèle Auriol-Haut-Couturier en haar schoondochter WEERBERICHT Onrust in het binnenland? TOESTAND IN PERZIE'S OLIEGEBIED VERSCHERPT ONZEKERHEID OVER TSJECHISCHE AMBASSA DEUR TE LONDEN DE ZON-ATOOM! HELPT DE 8/SSCHOP KERKEN BOUWEN/ De verwachting, geldig vain heden- tot mor genavond, luidt: Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuid- West en Zuid-Oost. Weinig verandering in tem peratuur. Zondag 1 April: Zon op 6.18 uur, onder 19.12 uur: Maan op 4.50 uur. onder 13.03 uur. Maandag 2 April: Zon op 6.15 uur, onder 19.14 uur: Maan op 5.08 uur, onder 14.29 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De 1450 Nederlanders, die deze week op de ,.Johan van Oldenbamevelt" het zeegat uitvoeren om in Australië een nieuw bestaan te gaan opbouwen, zullen hun plannen een paar dagen moeten opschorten. Hun schip is namelijk gistermorgen uit zee teruggekeerd, nadat een begin van brand was ontstaan in de machinekamer en terwijl in IJmuiden justitie en brand weerdeskundigen een onderzoek instelden ndar de oorzaak daarvan, is tot tweemaal toe opnieuw een begin van brand ontdekt. Vóór dit raadsel is opgelost zal het schip zeker niet opnieuw uitvaren. Ze waren al aardig op dreef, de Noord zee hadden ze achter de rug en na het Kanaal was er dan alleen nog de Golf van Biscaye, waarvoor sommigen zich benauwd maakten. Maar daarna zou de Middellandse Zee komen en daarmee het definitieve afscheid van sneeuw en win ter. Zo hadden ze het zich voorgesteld. Doch toen de Oldenbamevelt ter hoogte van het eiland Wight voer, ontstond er brand in de machinekamer. Het had niet veel te betekenen en het vuur was in een oog wenk geblust, maar om redenen, welke thans nog niet bekend zijn, achtte de ge zagvoerder het beter naar IJmuiden terug te keren en de zaak te laten onderzoeken. Zo zagen de emigranten gistermorgen de vaderlandse kust terug en liep hun schip weer de vertrouwde Noordersluis binnen. De kade was zwart van de mensen, me rendeels familie van de passagiers, die nog eens goedendag kwamen zeggen. Aan boord mocht echter niemand en van boord evennffn. Alleen het parket uit Amster dam en de districtsrecherche van de rijks politie te water begaven zich op het schip en eveneens de commandeur van de Am sterdamse brandweer de heer A. Hartog. Zij allen kwamen een onderzoek instel len naar de oorzaak van de brand. En toen zij aan boord waren, voer de Olden- barnevelt het Noordzeekanaal op om lig plaats te kiezen halverwege de sluis en de Velserbrug, ter hoogte van de Casem- brootstraat te Velsen. Zo verliep deze middag in afwachting, terwijl van de kant steeds maar de tal lozen. die naar IJmuiden waren gekomen om hun verwanten te groeten, op een af stand contact met hen poogden te krij gen. De avond kwam en uur na uur ver- streek zonder dat men ook maar iets be merkte van aanstalten om te vertrekken. Eindelijk om elf uur kwam het eerste bericht en dit hield in, dat het onderzoek nog niet was geëindigd en dat parket en recherche vannacht aan boord zouden blij ven. Geruime tyd nadien, het was inmid dels één uur geworden, volgden nadere mededelingen. Daaruit bleek, dat terwijl de deskundigen en leden van het par ket voor het onderzoek aan boord wa- ren, tweemaal opnieuw een begin van brand was ontdekt. Het gerucht hiervan was blijkbaar tot de passagiers doorgedrongen, en had enige onrust veroorzaakt, maar de gezagvoer der, kapitein A. H. Broere, heeft gister avond een geruststellende verklaring te genover hen afgelegd. Hij deelde daarin de feiten mede en zei- de, dat een uitgebreid en nauwkeurig on derzoek wordt ingesteld om de oorzaak van de overigens onschuldige brandjes op te sporen. De gezagvoerder verzekerde de passagiers, dat zij geen enkele vrees be hoeven te koesteren, daar alle maatrege len zijn genomen om hun veiligheid te verzekeren. Ook de officier, mr H. A. Wassenbergh, sprak de passagiers toe en gaf hun de verzekering, dat hij goede hoop had, dat de puzzle, waarvoor de justitie zich thans ziet gesteld, spoedig kan worden opge lost. Mr Wassenbergh legde er de nadruk op, dat in samenwerking met de gezag voerder, in wie hij volledig vertrouwen heeft, alles wordt gedaan om de veiligheid van schip en opvarenden te verzekeren. Gisteren hebben de stakers van de Metro en de busdiensten te Parijsmet premier Queuille als bemiddelaar, onder handelingen met de werkgevers gevoerd. Aanvankelijk scheen de kans op een accoord gunstig, maar later stokten de besprekingen door handhaving van de eis tot loonsverhoging van 25 terwijl ook meningsverschil tussen partyen bleef be staan over de betaling van loon voor de dagen, waarop is gestaakt. Gisteren hebben er te Parijs nog geen bussen gereden en op de ondergrondse reed nog geen vierde van het normale aantal treinen. Wat de loonkwestie betreft, en de daar door veroorzaakte uitgaven, is een besluit van de regering van belang om de prijzen van steenkool, gas en electriciteit te ver hogen. Electriciteit zal 10 in prijs stijgen, gas en kolen voor huishrand on geveer 5 Voor de komende 12 maan den zal 48 milliard worden uitgetrokken ten behoeve van een salarisverhoging van de ambtenaren. Gisteren staakten som mige ambtenaren aan de departementen. De arbeiders van de mijnen in het Opper-Loire-gebied keerden intussen naar het werk terug (deze mijnen leveren een zesde van Frankrijks kolenproductie). Meewarig liggen de schepen te dobberen op tiet Poldervaart-water, dat door de 1\ oord-W ester met rollende kopjes wordt opgezweept tegen de beschoeiing. De Lentestormen varen over Holland. Het water heeft bezit genomen van de boten en als een doelloos bastion staat de ontwiekte Babbersmolen te waken over een onrustig geworden land. Aan de Cartesiusweg te Utrecht stonden gisteren e apelwagens voor de Oostpriester hulp gereed om vanmorgen in de vrtfe%je "aar Duitsland te vertrekken, waar ze een welkome hulp sullen zijn bij e zielzorg onder- de millioenen ontheemden in de diaspora. De secretaris van het N.V.V., de heer A. Vermeulen, heeft gisterenavond een radiopraatje gehouden, waarin hij o.a <fe laatste loonronde besprak. Van de zijde van de Raad van Vak- eentralen, zo zeide hij, wordt er ernstig naar gestreefd in de kortst mogelijke tijd (pnieuw met de regering om de tafel te gaan zitten en het hele vraagstuk van lonen en prijzen te bespreken. Het heeft het N.V.V. buitengewoon onaangenaam getroffen, dat de staatssecretaris van So ciale Zaken het nodig geoordeeld heeft in een persconferentie en over de radio de vorige week te vertellen, dat komen de besprekingen zeker niet zouden lopen ever de verdergaande loonsverhoging, indien de regering ™enin« is. dat door haar hesbssmg de zaak voor de vakbeweging afgedaan is, Jan maakt zij -een zeer ernstige fout. Het toch te naïef te veronderstellen, dat een vakbe weging. die zichzelve respecteert.«daarin berust In feite komt eer. dergelijke hou- ..iet neer op een geleide loonpoli- LS maar op een gedicteerde ioonpo.i- tlek. Het wil mij", - aldus spreker t Aa rpnering er zeer ver- „voorkomen, cat de re^j» gesprek siandig aan zal doen liet nieuw te openen, tenzij met op- alle met de vakbeweging ^rorce'ren me alle gevolgen van din. T heb geen enkele reden om cat te veronderstellen „.„eringsbe- 'De grote lijnen van de regeringsoe vj'issmg konder wij niet accep m-erfs in September hadden wij be zwaar tegen de ^ensatle-mogehjkhe^ lo Septerb^erdnmetefp5j^ evenwicht tussen dispensaUe werd steld en indien cl achteruit redend. betekecht yan de arbeiders en=atie-regelin.g vielen, - het gang van de ole onder d®diSb wordt niet met 5 pet. Nu en jonen en prij- evenwieht hersteld1 d5spenSa- zen. maar wordt rie loontrek. tie de koopkracht, va. - - ju nrie met pet' verlaagd. Komt daar nog het toekennen van de oan betekent dat. dat geen enkel® Y,®r' goeding voor de stijging van deposten van levensonderhoud met 10 p-o S geven wordt en dat dus de ko°:>* van de arbeiders, vallende onder o pensatieregeling, met 10 pet. wordt v laa gd. t Nu is bovensten te verwachten, dezelfde bedrijfstakken, die in Septem ber in moeilijkheden waren, ook nu een dispensatie-aanvrage zullen indienen en dat betekent dan. dat er zelfs arbeiders kunnen zijn, die door deze dispensatie- regeling in vergelijking met het vorig jaar een daling van hun koopkracht met 18 procent tegemoet zouden kunnen zien. Dit kan natuurlijk niet. Hebben wij al bezwaar tegen het feit van de dispensatie-regeling op zichzelve, dan is de situatie zo, dat wij er onder «ie huidige omstandigheden geen goed woord voor over kunnen hebben. Het is derhalve van onze kant zaak ervoor te "'gen, dat er geen toestemming voor dispensatie wordt gegeven, tenzij in zeer bijzondere gevallen. En die zie ik voor- loP'g nog niet. Thans van nieuwe loonronde geen sprake In de rubriek „Vraag en antwoord" heeft, zoals wij i hadden aangekondigd, gisteravond dc staatssecretaris van So cial.: Zaken, mr dr A A. van Rhijn een toel'ehting gegeven op de loonsverho ging en wat daarmede verband houdt. Hij stelde daarin ook de vraag: "Hoe moeten wij denken over de toe- Komstige prijsontwikkeling? Bestaat niet ne* gevaar, dat de loonsverhoging tot nieuwe prijsstijgingen aanleiding geeft, oaat dan verdere verbruiksbeperking wordt gevraagd dan de 5% en komen wij ,.p i^®ze wijze niet in de beruchte spi- aai En hij antwoordde hierop als vcugt: „Deze vragen zijn de moeilijkste van net gehele loon- en prijsprobleem. De vakcentralen wilden op de door haai ver wacnte prijsstijgingen in de toekomst vooruitlopen en daarvoor nu al een be paald percentage in de loonsverhoging opnemen. De regering heert daartegen ernstig bezwaar gemaakt, want door de loonsverhoging thans hoger t» maken In Lichtenvoorde zijn gevallen van pseudo-vogelpest geconstateerd, aldus heeft de burgemeester van die gemeente medegedeeld. De kippen van vijf bedrijver, moesten worden afgemaakt. De pluimvee- markt die vandaag in Lichtenvoorde zou worden gehouden, is afgelast. Een ophok- gebod voor kippen is uitgevaardigd. In gewoonlijk welingelichte kringen te Belgrado verluidt, dat een aantal Sovjet- russische jagers, waaronder verscheidene moderne toestellen "an het type „Mig", op het vliegveld van "Tirana is aangeko men. Hun aanwezigheid in Albanië zou in verband staan met de vluchten, die on langs boven dit land door niet-geïdentifi- ceerde. maar vermoedelijk uit Italië af komstige, vliegtuigen zijn uitgevoerd, welke toestellen anti-kominform pamflet ten uitgooiden Volgens de secretaris van de conimissie voor buitenlandse zaken van de Joego slavische nationale vergadering Dedijer, die nauw met maarschalk Tito samen werkt, werden onlangs zeventien derge lijke vluchten uitgevoerd. Hierbij kwam Albanees luchtdoelgeschut in actie. De dijer schreef verder in „Borba" dat ge wapende groepen parachutisten in Al banië worden -neergelaten en daar in gevechten gewikkeld zijn. In zijn arti kel valt hij „de reactionnaire Albanese emigrant-en in Italië aan" wegens pogin gen om moeilijkheden in Albanië te ver oorzaken en de oude orde te herstellen. Zulke acties zouden Rusland een voor wendsel kunnen verschaffen om op de Balkan tussenbeide te' komen ter ver dediging van het kleine socialistische Albanië, aldus Dedijer. Mevrouw de presidente, zo wordt ze genoemd. En zulks met de nadruk op het woord presidente. Want Michèle Auriol- Haut-Couturier is een presidentsvrouw, zoals Frankrijk er bijna sinds mensenheu genis er geen gekend heeft. Maar het „presidente" heeft ze ook verdiend als een leiding gevende figuur in de wereld der z.g. haute couture, der grote Parpse mode. Tussen twee haakjes, het is zuiver toeval, dat haar vader monsieur Michel Haut-Couturier heette. Hij was glazen maker van zijn beroep. Nu in „Vondst in het zoeklicht" iets vertelt wordt over de reis der Auriols naar Amerika en er telkens weer het een en anderover haar doen en laten in de krant staat, ver tellen we hier wat meer over Madame Auriol. Men moet teruggaan tot hfe jaar 1870, om ais eerste vrouw in Frankrijk een persoonijjkheid te ontdekken van de A,ÏÏÏÏeTen de distinctie van Madame "et was toenmaals de prachtlie- Nannio^I2l„rin Eugenie, de gemalin van Derdo r1 Het keizerrijk viel en de eeen dP„®PVibliek werd gesticht. Maar was iemand ^ef°hrn V^n de Presidenten Verschillij? bijzondere gaven, in het F li a Presidentsvrouwen, die Fr-mse oretm w°°nden, de zetel van de lilkë weisedan11 waren onaanzien- ren zo zmn£ mat«mes. Sommigen wa- dlt ze al spifend misschion wel gierig, ken leven leidden Tn l1!?1 teruggetrok- w nnenhanr Zlch "1 echts zelden koihe geld vertoonden. Want dat Speciaal de vrouwen van Fallières en Loubet ,ich eena,bèpru^ van stijfheid en zelfs van „kleinburger lijkheid Pas de echtgenote van Descha- nel bleek een vrouw van de wereld Ze was de doch ter van een lid van de Acade mie en verbaasde officieel Parijs, toen ze zich in creaties van Worth en Doucet vertoonde, die omstreeks 1920 in de Ville Lumière de toonaangevende modedicta- tors waren. Millerand Doumergue, Dou- mer en Lebrun hadden vrouwen, die Sets voor officieel vertoon voelden en zich het meest in de huiskamer thuisvoel- den« na de afgelopen oorlog gestichte, Zg vferde Republiek kreeg in Auriols vrouwiemand met fpn JTn Hit is voor .Frankrijk C6Ï1 ZGgen. Want bii officiële bezoeken, zoals die van Kt Engefse koninklijke echtpaar aan Parijs en dat van koningin Juliai«a a Prins Bemhard, moet. de vomv de F ran se republiek als gastheer °Ptr®d??£® pdf sident iemand aan zijn zyde hebbf"' d'e zich weet te bewegen en door haar per soonlijkheid zich op gelijke voet kan tonen met koninklijke bezoekers en bezoeksters. Madame Auriol heeft haar taak, wat dit betreft, direct ernstig genomen, zon der echter ook maar één ogenblik naar persoonlijke overtuiging op te offeren. Dit toonde ze, toen ze bij het tegenbe zoek, dat de Auriols aan het Engelse ko ningspaar brachten, weHerde te voldoen aan het voorschrift van het protocol, waarin van haar geeist werd, voor ko ningin Elisabeth een kniebuiging te ma ken. Ze achtte dit niet in 'overeenstem ming met haar democratische opvattin gen. Michèle Haut-Couturier is de doch- lange Madame Auriol Jr., de schoon dochter van de Auriolsdie be- schouwd wordt als een der best geklede jonge vrouwen van Parijs ter van een vurige socialist uit Toulouse, monsieur Haut-Couturier, die bevriend was met de beroemde Jean Jaurès. En het was juist, om deze populaire socialis tische voorman te ontmoeten, dat een jongeadvocaat, Auriol genaamd, het huis van Michel Haut-Couturier betrad en daar Michèle leerde kennen, met wie hfl trouwde, toen ze net zeventien was ge worden en de strikken van haar vlechten pas had opgeborgen. Van het begin ai aan heeft Michèle haar man in zijn politieke loopbaan ter zjjde gestaan. Tijdens verkiezingscampag nes was zjj het, die de auto bestuurde, waarmede hij door zijn arrondissement raasde, van de ene verkiezingsbijeen komst naar de andere. Ze hield zijn ar chief bij en zorgde, dat de financiën in evenwicht bleven, hetgeen b\j het schaar se inkomen van de jonge politicus vaak ijiet meeviel. Ze maakte al diens wel én wee mee en bleef in Frankrijk achter, toen De Gaulle Vincent Auriol met een vliegma chine uit het bezette Frankrijk weg liet halen. Toen hü tot president was gekozen, moest Madame Auriol, die tot dusver in tamelijk bescheiden omstandigheden had geleefd, het Eiisée betrekken, waür eens een Madame de Pompadour, een Josephi ne de Beauharnais en Keizerin Eügenie gewoohd hadden. „Ik betrad het paleis met een klop pend hart", aldus heeft Madame Auriol indertijd eens tot een vriendin gezegd. „Niet zozeer vanwege al die beroemde vrouwen, maar omdat ik me afvroeg, of ik wel in staat zou zijn, daar alle Franse vrouwen te vertegenwoordigen". Ze trof het paleis in een tamelijk verwaarloosde toestand aan en begon direct, met er flinke veranderingen in aan te laten brengen. Het had zeven jaren leeg ge staan. van 1940 tot 1947. Het meubilair werd beter uitgezocht en geordend en de keuken, die al sinds tientallen jaren niet meer gebruikt was, in orde gebracht. Thans zwaait er een bekende kok de schepter en zijn de diners in hd Eiisée fameus. Het is niemand minder aan mon sieur Tibier, die als kok de Rothschilds en de hertog en de hertogin van Windsor gediend heeft. In het Eiisée werd de oude Franse traditie der gastvrijheid hersteld. Vin- cent Auriol heeft het toezicht over de wijnkelder. Hij is een groot „connois seur" en Michèle verzorgt de muziek programma's, daarbij een keuze doende uit de werken van zoveel van elkander verschillende componisten als Bach en Gershwin. Vooral tiidens de ontvangsten van buitenlandse diplomaten schittert het Eiisée dank zij Madame Auriol in oude glorie. En in Januari, bii de Nieuw jaarsrecepties, ontvangt het echtpaar Auriol soms vwel twee duizend gasten tegelijk. Madame Auriol draagt thans toiletten van Maggy Rouff, Jacques Fat.h en Dior. Ze zoekt die zelf uit,, in urenlange confe renties, steeds voor ogen houdend, dat het publiek haar beoordeelt als vrouw van de president en als eerste ambassa drice van Frankrijk. Ze heeft een uitstekende hulp aan haar schoondochter, de vrouw van haar enige zoon Paul. Madame Auriol Jr. be hoort tot de elegantste jonge vrouwen van Parijs en staat haar schoonmoeder vaak met raad en daad ter zijde. Naar uit be richten uit de Verenigde Staten blijkt, maakt Madame Auriol-Haut-Couturier thans als ambassadrice van Frankrijk en als een dame. die zich weet te kleden, wat men noemt „furore". De toestand in de Perzische olie-indus trie is verscherpt, doordat de stakers in Asrhadjari controle eisen over de ver voersorganisatie van dc Anglo-Iraanse oliemaatschappij. De maatschappij vreest echter, dat toegeven aan deze eis zou be tekenen. dat dc stakers de situatie volle dig in handen krijgen. Het aantal stakers is Vrijdag tot 12.000 gestegen. Zij eisen hogere lonen, nadat het Perzische parlement vorige week be sloten heeft de olie-industrie te nationa liseren. De gouverneur van Choedjistan, het ge bied waarin de olievelden liggen, heeft de regering om meer troepen vertocht. De oliemaatschappij vreest nl., dat de stakers zich van de transportmiddelen meester zullen maken. De staat van beleg, die werd afgekondigd na de moord op pre mier Razmara, is ook hier van kracht. Op het olieveld Madjidi Soelaiman sta ken nu meer dan 6000 arbeiders. De. An glo-Iraanse oliemaatschappij heeft vlug schriften verspreid, waarin gezegd wordt, dat. de grieven der arbeiders onderzocht zullen worden, als zij weer aan het werk zullen gaan. Volgens informaties van A.F.P. is me vrouw Bystrichky, de vrouw van de Tsje- choslowaakse ambassadeur te Londen, nog steeds zonder nieuws van haar echt genoot, die reeds zes weken te Praag ver toeft. De ambassadeur werd voor bespre kingen naar Praag geroepen tegelijk met de militaire attaché, kolonel Langer. De twee diplomaten, die oorspronkelijk „slechts voor enkele dagen" op reis gin gen, zouden echter sinds die tijd niets van zich hebben laten horen. Op de ambassade verklaart men, dat de datum, waarop de ambassadeur terug zal keren, niet bekend is. Bystrichky. die van Slowaakse origine is, werd indertijd in Londen benoemd door de vroegere minister van buitenland se zaken Clementis. In de V.S. heeft men een draagbaar televisietoestel, „Walkie-peekie" genaamd, geconstrueerd, waarmee het voor com mandanten te velde mogelijk zal zijn de strijd aan het front tot in bijzonderheden te volgen. Het toestel zendt uit op 1 kilometer. De camera weegt nog geen vier, de zender 24 kilo. Zij wordt door de operateur op de rug gedragen. DE heer en mevrouw Péron, de heer sers in Argentinië, zijn niet afkerig van enig rumoer rond hun persoon. Maar al is dan de wereld van hen wel wat gewend, het was toch als een atoom ontploffing, toen generaal Péron mede deelde, de steen der wijzen te kennen inzake de onderzoekingen naar de atoom splitsing. Zijn expert, de vroegere Oosten- rijker, professor Ronald Richter, zou nl. al veel verder zijn dan alle andere ge leerden in de oude en nieuwe wereld, wier experts zich bovendien op dwaal- wegen zouden bevinden. Richter zou zich j echter in de goede richting gericht heb- ben. wat ons van luchter niet vreemd voorkomt. Na de eerste verrassing betoonde men zich in Amerika en Engeland vrij scep tisch en nam men niet zonder meer aan, dat Argentinië verder zou zijn dan andere landen. Maar Péron houdt vol. Zijn geheim ver klappen doet hij uiteraard niet. doch uit schaarse uitlatingen van de professor zelf zou men kunnen concluderen, dat men in Argentinië zonnen vervaardigde om deze het werk te laten doen. De zon zou eigenlijk de hoofdrol spelen bij deze splitsing. Wij houden ons angstvallig buiten het gebied van de gevaarlijke atoom-splitsing maar vinden het erg sneu. dat onze goede zon aldus in een kwalijke reuk komt te staan. Op die manier behoeft men er niet rauwig om te zijn, als het zonnetje van ons gaat scheiden. Verbeeld je. wanneer je in het zonnetje gezet wordt, kon je wel eens als een atoom uit elkaar sprin gen. Geen wonder, dat een mens prikkel baar is, als hij het warm krijgt. Neen hoor, wij zoeken de zon niet meer op en voor ons heeft de zonnige kant van het leven, als zijnde de atoom-kant, finaal afgedaan. Een kenau wij hebben het nu door is blijkbaar zoiets als een reeds tot zekere hoogte tot atoom ontwikkeld, „zonnetje van het huis". Een mens weet op die manier niet, met wat hij in een huwelijksboot stapt. Bij zonneschijn en wie zag die tot nu toe niet gaarne aan zijn huwelijkshemel zit je zo lelijk in de boot of liever, spat je er uit. „Aan mijn lijf geen zonnetje, alias een atoom- in-de-dop" kraaide onze vrijgezel-vriend. En geef hem eens ongelijk! Generaal Péron mag met zijn mevrouw Péron ook wel oppassen, want die dame is al aardig op temperatuur, zou men nu en dan dcTikcTt Het is blijkbaar intuïtie, dat verliefde' paartjes niet de zon, maar' hét maanlicht opzoeken. Men kan dan ook op die manier beter naar de maan lopen dan de zon opzoeken. Wij hebben altijd geprobeerd om het te kunnen verdragen, dat de zon in het water schijnt, maar vanwege angst voor een waterstofbom prefereren wij nu toch schaduw. Door onze ruiten geen zonlicht meer'. Gaarne ons portie aan het IJzeren' Gor dijn. Dat gunnen wij op die manier wel wat'zonI ANALYST. Het hoofdkwartier van generaal MacArthur te Tokio meldt, dat Amerikaanse tanks de 38ste breedte graad in Korea hebben overschreden. Voor het eerst sinds December j.l. bevinden zich nu weer Amerikanen in het door de communisten over heerste deel van het zwaargetroffen schiereiland. Zeeuwse mosselkwekers naar de Wad denzee. Voor het jaar 1951 bestaat gele genheid voor alle Zeeuwse kwekers, om een mosselperceel in de Waddenzee in cultuur te brengen. een, Michèle AuriolHaut-Couturier weent niet. Ze droogt de tranen, welke haar ontlokt*teerden tijdens een soiree, waaraan verschillende komieken meewerkten, o.a. Sten Laurel,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1