v.. Het vaderland is te redden Werkelijkheidszin en aanpakken eerste noodzaak West-Europa in stelling tegen de tyrannie Plannen zijn gereed, thans de manschappen Duitse oorlogsmisdadigers terechtgesteld Verantwoordelijk voor dood van 90.000 personen Soldaten verdienen onze steun Sportdrukte in de Maasstad goed opgevangen Weer Noordkoreaanse aanval op Ned. detachement Acheson: Peking's verlangens kunnen worden besproken '^msm Nederland wordteen „protestantse natie Elke dag protesten Donderdag 7 Juni 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Bekwame ondernemers noodzakelijk Pius X-kerk in Dordrecht? Nieuwe koffiebon Welschap wordt uitgebreid Bradley zeer tevreden over Frankrijk „Waarschuwing aan de Duitsers voor zogenaamde vrienden" hun Dodelijk ongeluk bij verkeersstroom naar Rotterdam Mgr F. Hendrikx Protonotarius- Apostolicus Vier vrijwilligers gesneuveld, enkele gewonden Mits Korea-conflict beëindigd is Onrust in de Franse hoofdstad WEERBERICHT w elvaartspessimisme 3 Oproep van aalmoezenier Invasie herdacht TOCH GEEN SCHOON EXCUSE! Na de aanval, welke het Neder lands detachement Verenigde Naties op 31 Mei ten koste van helaas ernstige verliezen heeft afgeslagen (er sneuvelden, zoals bekend, toen 14 vrijwilligers), heeft het op 1 Juni aan het Oostelijk gedeelte van de centrale sector opnieuw een Noord- MacArthur geloofde niet in N. Koreaanse aanval koreaanse tegenaanval moeten doorstaan, welke aan Nederlandse zijde vier doden en enkele ge wonden heeft gekost, aldus deelt de Legervoorlichtingsdienst ons mede. ADENAUER NA AR DE H. VADER POLITIE BEZET C. G. T- GEBOUW TE PARIJS i De weerverwactotfag geldig tot Vrijdagavond luidt: Nu en dan overdrijvende wolkenvelden en droog weer. Vannacht in het binnenland tijdelijk zwakke, overigen* matige wind tussen Noord en Ooet. Dezlide of iets hogere temperaturen dan vandaag. Vrijdag 8 Juni: Zon op 4.22 uur. onder 20.56 Uur. Maan op 7.07 uur, onder 0.00 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT „Werkelijkheidszin in de doorgronding van onze economische problemen en in het aanvaarden van de consequenties der ons opgelegde omstandig- heden, en daarnaast de bereidheid tot hard, zeer hard werken zijn in de eerste plaats nodig om onze wankele welvaart te schragen", aldus de kern van het prae-advies van dr M. W. Holtrop, president-directeur van de Nederlandsche Bank op de jaarlijkse algemene vergadering der Néder- landsche Mij. voor Handel en Nijverheid, die vandaag en morgen te Arnhem gehouden werd. Als. hoofdonderwebp voor de vergade ring was aan de orde gesteld welvaart Werkelijkheidszin en er ken". Ter inleiding van de besprekingen werden behalve door dr Holtrop, dip de probleemstelling behandelde, prae-advie- zen uitgebracht door Pr°*- fr' ,fr" gen, directeur van h?t Centraal Planbu reau, dr G. v. d. Wal, directeur van de Bijenkorf en dr Paul Rukens, voorzitter van de Raad van Bestuur van L«ver Broth. Unilever N.V. Het welvaartspessimisme In Nederland is volgens dr Holtrop, niet alleen een gevolg van de recente economische ont wikkelingen maar ook o.m. van het ver lies van Indonesië, de politieke ineen- schrompeling van Europa, de druk van het bevolkingsvraagstuk en de belastmg- politiek. Handhaving van het reële welvaarts peil van 1350 lijkt dr Holtrop duurzaam mogelijk bij handhaving van een reëel nationaal inkomen, als bereikt in 1050 mits de overheid uit dat inkomen geen groter deel voor zich opeist en mits uit dat inkomen ongeveer een gelijk deel wordt besnaard. Wat de handhaving van minstens bet reële inkomen van 1950 betreft, heeft het ongunstiger worden van de ruilvoet in 1950 de baten van de verbetering van de arbeidsproductiviteit vrijwel geheel teniet gedaan. Ten aanzien van een r.iet- vergroting van het deel, dat de overheid uit het nationale inkomen voor zich opeist kan op dit ogenblik niet met optimisme gesproken worden, terwijl het eveneens dubieus is of de vrijwillige besparingen in de toekomst voldoende zullen zijn om de noodzakelijke investeringen te hand haven. De overheid zal dus waarschijnlijk een taak als spaarder vervullen. Prof. J. Tinbergen wees er in zijn prae- advies, waarin de in- en uitvoer en de betalingsbalans ter sprake komen, op, dat een evenwicht in de betalingsbalans bij een hoog niveau van productie op den duur slechts bestaanbaar is indien de ex port hoog is, terwijl dit laatste eist, dat het prijspeil zo laag mogelijk is. Indien •wij namelijk steeds verder afglijden naar een hoger prijs- en loonniveau zal onze export onvoldoende stijgen 0m onze grondstoffenvoorziening te waarborgen. Misschien kan men met be hulp van monetaire en financiële maat regelen een betalingsbalansevenwicht ver krijgen doch dit zal met een peil van de bedrijvigheid samengaan dat geheel on bevredigend is. Naar de mening van prof. ^biberoen moet ons programma niet slf*^ tat ,.tot sluiting brengen van balans" zijn, maar „het tot sluiting - gen van de betalingsbalans bij een zo hoog mogelijk niveau van de proauctie Een druk op het prijsniveau, die voor een belangrijk deel door de discipline van de belangrijkste ondernemingen zal moeten worden verkregen, is hiertoe noodzakelijk. Besteding gaat via het gezin Dr G. v. d. Wal, die het probleem van uit de consumptiesfeer bekijkt, legt er de nadruk op dat 90 pet van de besteding van het inkomen via het huishoudelijk vooroverleg plaats vindt. Voorlichting en propaganda voor doelmatiger gezinsbeste ding is dus van het grootste belang. Ver der dient op basis van een rationele be steding een normatief bestedingspatroon te worden afgeleid, dat weer als grond slag moet dienen voor een normatief in dexcijfer van kosten voor levensonder houd. Tevens dient de loonpolitiek op dit normatieve indexcijfer te worden afge stemd. Over de verhoging van de productiviteit handelde tenslotte het prae-advies van dr Paul Rijkens. Wanneer in Nederland in 1950 een industrieel productiepeil moge lijk is gebleken van gemiddeld 139 pet van 1938 en wanneer dit peil in een ja ar tijd n.U van 1949 tot 1950 met rond 10 pet kon stijgen (van 126 tot 139 op basis 1938 100) dan hoeven de extra lasten ons niet tot neerslachtigheid te stemmen. Naast een verstandige spaarzaamheid is de concentratie van alle inspanning op de verhoging van de nationale productie ech ter noodzakelijk. In zijn prae-advies geeft dr Rijkens een overzicht van enkele as pecten van het probleem van de produc tieverhoging, zoals het zich voordoet aan de leiding van een industriële onderne ming. Het is immers van de inspanning en bekwaamheid der ondernemers, dat het begeerde doel in belangrijke mate af hangt Op fabriek, kantoor en in de verkoop organisatie bijv. kunnen de prestaties aanmerkelijk verhoogd worden, indien men niet subjectief een onderzoek instelt, maar objectief, op wetenschappelijke wjj- ze, het bedrijf beoordeelt. Daar in Ne derland tot nu toe nog zeer weinig aan dacht hieraan besteed wordt, als gevolg waarvan geschikte personen tot een der gelijk onderzoek niet in voldoende mate aanwezig zijn, stelt dr Rijkens voor een Academie voor bedrijfs- en bestuurseffi- ciency te stichten, waar zowel een econo mist als een technicus, maar ook degeren, die alleen middelbaar onderwijs hebben gevolgd, hun kennis uit kunnen breiden. Z.Exc. mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft zich bereid verklaard op verzoek van de weleerw. heer W. Haring, die belast is met de stichting van een pa- rochiekerk in de wijk „Crispijn" te Dor- drecht, deze kerk na haar voltooiing te stellen onder de bescherming van Paus Pius X. Omdat echter een Zalige slechts met Pauselijke toestemming mag worden ge kozen tot patroonheilige van een kerk, is een desbetreffende suppliek naar Rome gezonden. Als motief voor de aangevraag de patronage wordt aangevoerd, dat de H.H. Martelaren van Gorkum, die zijn omgebracht om het geloof in de H. Eucha ristie en het Pauselijke Primaat, ook te Dordrecht veel hebben geleden. Als tweede motief hebben de stellers van het smeekschrift aangevoerd, dat de weleerw. heer Haring tot de eerste jaar lichting behoort, welke het voorrecht heeft genoten van de vervroegde kinder communie. m Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage, heeft bon 505 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 8 Juni wor den gebruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 23 Juni a-s. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwijzing zal op 19 Juli 1951 plaats hebben. Het toe- militaire element zal in de Komst liet vliegveld Welschap geheel gaar beheersen. Naar verluidt, ligt het namelijk in de bedoeling Welschap in bet defensieplan van het Westen in t« schakelen. Er zullen nieuwe startbanen worden aangelegd en grote hangars worden gebouwd. De vrouwen van Oregon (Ver. Staten) hebben aan H. M. Koningin Juliana honderd door Amerikaanse meisjes vervaardigde poppen aangeboden met de bedoeling, dat deze op een of andere wijze ten goede zullen komen aan het Nederlandse kind. Korte tijd geleden zijn deze poppen aan H. M. aangeboden. Er zullen thans driehonderdduizend loten worden verkocht tegen een kwartje per stuk. Zij, die de loten kopen, kunnen in het bezit komen van een der poppen, temidden waarvan wij hier de Koningin zien zitten. De opbrengst komt ten bate van het Nederlandse kind. Alvorens Frankrijk t«. verlaten om zich naar Engeland te begeven, heeft generaal Omar Bradley gisteren de volgende ver klaring aan de pers afge' ed: fk heb een zeer gunstige indruk opgedaan van het tijdstip werd wederom uitstel Minister Albregts bezocht gisteren de Teclini Show te Rotterdam, ivaar hij veel belangstelling aan de dag legde. Het beroep van de advocaat fier zeven ter dood veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers is gisteren door 't Amerikaanse Hooggerechtshof ver worpen. Zij zijn Donderdagmorgen tussen middernacht en 2.30 in de gevangenis te Landsberg terecht gesteld door middel van de strop. Dit zijn de laatste terechtstellingen wegens oorlogsmisdaden. De geëxcuteerden, allen vo°nna^e SS- officieren, waren: gen. Otto Ohlendorf, die verantwoordelijk wordt geacht voor de dood van 90.000 personen; Gen. Oswald Pohl, die het Shetto van Warschau liet verwoesten, waarbij 56 000 Joden werden uitgeroeid of gedeporteerd; Kolonel Paul Blobei, die bevel gaf 60.000 Joden te doden; Kolonel Werner Braune en brigade commandant Erich Naumann, die elk duizenden Joden en zigeuner» lieten ver moorden; Adj. gen. Hans Schmidt, verantwoorde lijk voor de executies in het concentratie kamp Buchenwald. en Georg Schallenamier, die bevel gaf tot „We hebben do hulp nodig van Katholiek Ne derland!" Dat vraagt aal moezenier J. Th. Rem merswaal O.C.D. en we zijn het volkomen met hem eens Want de aal moezenier vraagt die hulp van ons volk voor zijn soldaten, een hulp die voor hen onontbeerlijk is. We laten verder aalmoe zenier Remmerswaal zelf aan het woord: „Het is voor mij al zo gewoon geworden. Met de regelmaat van een klok komen elke week weer de nieuwe bladen binnen v;oor onze leesportefeuil les. Werk van Nationaal Ka tholiek Thuisfront!- Elke week een 'pakket „Salvo's". Werk van Nationaal Katholiek Thuisfront 1 Of plotseling een extra pakket: de door önze pa tiënten zo veel gevraagde puzzlebladen. Werk van Nationaal Katholiek Thuisfront En al zeg je het niet altijd .1e bent er erken-, telijk voor. Want je voelt, dat je als aalmoezenier niet alleen staat voor je taak. Je hebt een rugge steun. Maar dan kijk je nog eens even verder dan de gebouwen van onze hos pitalen. Je denkt aan da kazernes. Met je collega's bespreek je de kwestie van de troepenuitzending naar Duitsland. Je leest over de ervaringen van buitenlandse aalmoeze niers in Duitsland Ma- lakka en Korea. Je denkt nog eens terug aan je eigen ervaringen met de jongens in Indonesië. En dan dringt het op nieuw tot je door. dat er véél, véél voor onze jon gens moet worden ge daan, om hen gezond naar ziel en lichaam, door de soldatenwereld heen te brengen. Er zal veel nodig zijn. Geld is er nodig Niet aan te ontkomen. Vooral straks in Duitsland, zal alles gedaan moeten ktin- nen worden, wat onze jongens in de goede rich ting kan blijven stuwen. Onze aalmoezeniers ge ven zich aan hun taak. Maar Katholiek Neder land moet achter hen staan. Hen steunen, hel pen. hun de mogelijkheid verschaffen iets voor onze jongens te kunnen doen. We hebben de sympa thie nodig van Katholiek Nederland. We hebben de finan ciële steun nodig van Ka tholiek Nederland Geeft u daarom op aan: Natio naal Katholiek Thuisfront Den Haag voor een lid maatschap van minimum 1.20 per jaar. Maar bovenal: Gods Genade hebben we nodig. En daarom: het gebed van Katholiek Neder land". J. TH. REMMERSWAAL O.C.D. Hospitaal-Aalmoezenier het doden van grote aantallen gevangenen in andere concentratiekampen. De zeven mannen waren ruim drie jaar geleden door militaire tribunalen ter dood veroordeeld De vonnissen werden op 31 Januari van dit jaar door de Amerikaanse autoriteiten in West-Duitsland bevestigd Bij diezelfde gelegenheid werden 21 andere doodvonnissen in levenslange of kortere gevangenisstraffen gewijzigd Twee weken geleden zou de executie plaats vinden, doch een paar uur vóór het vast gestelde verleend. De executies werden om 02,50 uur in een officiële Amerikaanse verklaring be kend gemaakt. Tezelfdertijd deelde een predikant van de Evangelische kérk aan de vrouwen van de veroordeelden mee, dat de vonnissen waren voltrokken. Gisteravond om elf uur werden de laatste godsdienstige oefeningen gehou den. Alle terechtgestelden zijn moedig de dood ingegaan. Zij werden in aipbabeti sche volgorde met 20 minuten tussen ruimte geëxecuteerd. Ieder kreeg 90 seconden om zijn laatste woorden te spreken. Allen verklaarden, da', hun terechtstelling een „waarschuwing aan het Duitse volk voor zijn zogenaamde vrienden" moest zijn. De begrafenis heeft hedenmorgen om tien uur op het kerkhof van de ge vangenis plaats gevonden. Naar verluidt zijn geen bijzondere voorzorgsmaatregelen getroffen om de familie McCloy te beschermen. De Ameri kaanse hoge commissaris en zijn echt genote hebben nl. onlangs dreigbrieven ontvangen, waarin gezegd werd, dat de executies op hun twee kinderen zouaen worden gewroken. Tijdens de grote trek van auto's naar het Fcijenoord-stadion te Rotterdam Is gisteravond aan het einde van de rijks weg van Den Haag naar Rotterdam na bij Overschie een dodelijk ongeluk ge beurd, waarvan de 68-jarige Rotterdamse koopman E. D. het slachtoffer is ge worden. Bij de Bljjdorpbrug stonden twee files auto's opgesteld, toen de beer D. met zijn auto uit de richting Delft naderde. Hij reed met een snelheid van ongeveer 80 K.M. per uur en passeerde de beide files. Er volgde een enorme botsing met een truck met oplegger, die uit de tegenovergestelde richting nader de. De personen-auto werd door de lin kervoorzijde van de truck geraakt en kreeg vervolgens een klap van de opleg ger, De wagen kwam daardoor dwars op de weg te staan en werd voor de derde maal geraakt door een personen-auto. die juist <Je truck wilde passeren. De heer D„ die alleen in de auto zat. werd door een Utrechtse ziekenauto, die in een van rle files stond, naar het Eudokia-zieken- buis te Rotterdam vervoerd. Onderweg overleed het slachtoffer. De auto werd zeer zwaar beschadigd. De twee inzitten den van de andere personen-auto wer den licht gewond. Behalve een niet ernstige aanrijding van een 11-jarig meisje, dat onvoorzich tig de rijweg van de Pleinweg even voor bij de Maastunnel overstak en licht ge wond weid. deden zich verder geen on gelukken voor- i De Rotterdamse politie is heel tevre den over de gang van zaken bij de rege ling van het verkeer. Ruim 500 mensen had men ingeschakeld om de stroom van auto s (men rekende op 10 000 stuks) behoorlijk te kunnen verwerken. Op de parkeerplaatsen werden 8.000 wagens geteld. De radioverbindingen hebben perfect gewerkt, In diverse delen van de stad had men radioposten opgesteld, acht in totaal. Acht radiowagenc hielden con tact met de centrale post, die dicht bij het stadion was opgesteld, i'oorts had men 9 telefoonposten, terv/ijl de rijks politie op de grote toegangswegen met radiowagens, die-via de rayonzenders in Utrecht en Vlaardingen, contact met de centrale post onderhielden, eveneens meewerkte. De hoofdcommissaris, de heer H. Staal, gaf van een vliegtuig uil zijn aanwijzingen. In totaal heeft men vóór en na de wedstrijd 26 auto's uit de Maastunnel moeten sleper Vijf jeeps circuleerden in de tunnel en duwden of trokken de pech wagens" uit de beide buizen. Voor de aanvang van de wedstrijd deden zich geen noemenswaardige op stoppingen voor, zodat ieder op tijd aan wezig was in het stadion. De bezoekers waren overigens over het algemeen vrij vroeg gekomen, ten-ijl men ook van de weg via Utrecht en Gorcum veel ge bruik heeft gem aak', zodat de tunnel m de Maasbruggen wat minder wagens te verwerken kregen- In anderhalf uur was de drukte na de wedstrijd practisch af- gelopen, Er deden zich wel verschillende stagnaties voor. daar men 8000 auto s nu eenmaal niet in een ommezien kan wegwerken. De automobilisten maakten daarbij bovendien vrijwel allen gebruik ven de wegen door de etad, organisatlewerk, dat reeds verricht is door generaa Eisenhower en de leden van zijn staf. waarin de 12 landen van hei At lantische pact zijn vertegenwoordigd Hnn plan voor een afdoende verdediging van Europa Is gereed. Nu komt het er op aan over de strijdkrachten te beschikken, die voor dat programma nodig zjjn. De opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachtep in Europa, generaai Eisen hower, en zijn plaatsvervanger, maar schalk Montgomery, hebben een bezoek aan Noord-Frankrijk gebracht voor het bijwonen van plechtigheden ter herden king van de geallieerde invasie, zeven jaar geleden. Generaal Eisenhower, die door zijn staf chef generaal Gruenther vergezeld werd. zeide op het Britse oorlogskerkhof te Bayeux onder meer: „Vandaag is het Westen verenigd om de vrijheid te ver dedigen, voordat deze verloren is. Wij wensen aan deze kusten geen bevrijdings oorlogen meer. De integriteit van geheel West-Europa moet tegen tyrannie verde digd worden". Naar wij vernemen is mgr F. X. J. Hendrikx, die a.s. Zaterdag 20 jaar Vica ris-Generaal van het bisdom Den Bosch is, door de H. Vader benoemd tot Pro- tonotarius Apostolicns van Z. H. de Paus. Alles weten, aldus doceert het spreek woord, Is veel, zo niet alles vergeven. En met dit spreekwoord voor ogen kwamen wij dezer dagen opnieuw tot dt vraag, of onze rechtspraak, welke onge twijfeld strikt eerlijk is, juist door recht vaardigheid niet gevaar loopt onrecht vaardig te zijn. Spraken de oude Romei nen er al niet over, dat het hoogste recht het hoogste onrecht kan zijn? En die Ro meinen wisten, theoretisch tenminste, wat recht was, al werd in de practijk dan ook heel veel, wat recht was, krom getrok ken. „Maak recht, wat krom is" bleek lang niet altijd hun devies. Enfin, wij zouden het hebben over een rechtzaakje. Welnu, een manspersoon er gens uit Nederland moest ergens voor d« rechter verschijnen, omdat hij dronken achter het stuur zou hebben gezeten. Dat is natuurlijk heel erg en wij zouden niet weten wat wij zouden dienen te weten om, na alles te weten, ook alles te ver geven. Neen, hier wilden wij geen ver zachtende omstandigheden laten gelden. Doch daar lazen wij verder, dat die man met een vriend heel blijmoedig thuis kwam juist toen zijn vrouw aan de schoonmaak was en daarop vertrok met het fatale gevolg. Ja in dit geval behoeft een man niet eens over een sterk ontwik keld solidariteitsgevoel te beschikken om toch met deze verdachte te gaan mede leven, maar dan toch ten onrechte. Al zal men moeten toegeven: dronken achter het stuur is erg, heel erg, maar als je vrouw schoonmaakt, valt ook niet mee. De officier van justitie eiste straf zen der verdachte vanwege de schoonmaak ook maar een weinig schoon te wassen. Begrijpelijk, ofschoon het wel interessant zou zijn om te weten, of die ambteraar soms niet getrouwd is en een schoonmaak in zijn eigen home nooit meemaakte. Dat is mogelijk! Of dat die officier een vrouw heeft, die niet schoonmaakt.Kom nou, dat bestaat niet! Onze conclusie na al deze overwegin gen? In geen enkel geval dronken achter het stuur. Loop of rijd verder niet het huis uit bij de schoonmaak. Help moeder- de-vrouw liever een handje; des te eerder is men uit de ellende en heeft men geen „napret" als boven. En hopelijk halen de vrouwen na deze onze laatste „goede beurt" over de aan het adres van ondergetekende geuitt boze woorden een natte spons. Dat zou pas zijnschoonmaak! ANALYST Woensdag getuigde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Acheson, voor de vijfde maal voor de verenigde senaatscommissies voor de buitenlandse betrekkingen en de strijd krachten. Acheson zeide dat er geen reden was waarom de vraagstukken van de vertegenwoordiging van het communis tische China in de V. N. en de toekomst van Formosa niet zouden kunnen wor den besproken, nadat een einde zou zijn gekomen aan de agressie in Korea. De minister deelde verder mede, dat het hoofdkwartier van generaal MacArthur op 10 Maart 1950 een rap port van zjjn geheime dienst aan de Amerikaanse regering zond, waarin o.m. werd medegedeeld, dat de Noordkore aanse volksrepubliek voornemens was de Zuidkoreaanse republiek In Juni 1950 aan te vallen. Op dit rapport van de geheime dienst was door het hoofdkwar tier van MacArthur de volgende com mentaar gegeven. „Het hoofdkwartier neemt niet zon der meer aan dat een Koreaanse bur geroorlog onvermijdelijk is. Het meent, dat de bedoelingen der communisten in Korea nauw samenhangen met het ver loop van het communistische program ma voor geheel Zuid-Oost-Azië" Senator Styles Bridges merkte vervol gens op: „Ik meen dat MacArthur's hoofdkwartier hier vrijwel definitief ver klaart, dat zijn inlichtingen wijzen op een Noordkoreaanse aanval in Juni 1950." Acheson wt-s evenwel van een andere me. nimr: „Noemt u dat vrijwel definitief?" zei hij. ,,Ik lees er uit, dat de Noordko- reanen in Juni 1950 zouden aanvallen, doch dat dit blijkt uit het commen taar het hoofdkwartier van MacArthur er niet in geloofde." De regering moet dan ook tot haar leedwezen bekend maken, dat de vol gende militairen, tengevolge van deze aanval, het leven lieten: de 24-jarige gehuwde soldaat K. de Groot uit Haarlem, die vader was van twee kinderen; de ongehuwde 25-jarige soldaat le kl. H. J. H. Suidman uit Amsterdam, af komstig van 7 R.L; de ongehuwde 22-jarige soldaat le kl. H. J. Tursterling uit Den Haag, afkom stig van 11 R.I.; en de ongehuwde 23-jarige korporaal M. Zijp uit Zuid-Scharwoude, afkom stig van het voormalige regiment Spe ciale Troepen, De Westduitse bondskanselier dr Ade nauer zal tijdens zijn officiële bezoek aan Rome door de H. Vader in audiëntie wor den ontvangen. De datum voor deze audiëntie is bepaald op 16 Juni. Na de ontvangst zal dr Adenauer een bezoek brengen aan mgr Montini. substituut van het pauselijk staatssecretariaat. Na een schermutseling tussen politie en communisten in hei hoofdkantoor van t onaei communistische leiding staande al gemene vakverbond (C.G.T.) te Parijs zfln ongeveer dertig communisten gear resteerd. De communisten weigerden namelijk 'r spandoek van d- voorgevel, van het ge bouw te verwijderen waarop stond to lezen' „Gisterenavond werden twee ar beiders naar het ziekenhuis gebsacht Het werk van'de R-P E -nazi s (Hiermee worden de Gaul istei bedoeld). Dinsdag avond werden nL twee leden van de C.G.T. gewond, toen enige mensen een mededelingenbord in het gebouw ver nielden. Laac in de avond was het gebouw nog steeds in handen van de politie. De aan gehouden communisten zijn echter vrij gelaten. De C.G.T. heeft voor Donderdag besloten tot een „massa-protest-staking" n geheel Parij». Met man en macht wordt in het Jekerdal te Maastricht gewerkt aan de voltooiing van het gemeentelijk zwembad, dat men nog gedurende dit seizoen hoopt te openen. In de Raadsvergadering werd besloten de N.V. Sportfondsenbad Maastricht van 1 Juni 1951 af met het beheer dezer nieuwe inrichting te belasten. Kosten van onderhoud en herttel blijven over het algemeen voor rekening van da gemeente.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1