Vooralsnog geen overwinst belasting Culturele middag op Geérliugsbof Verdeling in normale winst en overwinst is te moeilijk Gerzon thans tegen schokken bestand Chinese tegenstand neemt af Margaret Truman in Nederland aangekomen PAGINA IJSDAG 12 JUNI 1951 EXCELSIOR NAAR WOERDEN VEEMARKT TE ROTTERDAM DAMCLUB SCHIEDAM Limburg moet meer exporteren BURGERLIJKE STAND ONDERNEMINGEN IN INDONESIË TERUGGEGEVEN VOORLOPIGE AANSLAGEN VENNOOTSCHAPS BELASTING Betaling met 2% pet. belasting certificaten LOUIS SAALBORN 60 JAAR POSITIES SCHEPEN MET REPATRIp'RENDEN EN EMIGRANTEN Zoals bekend, speelt Excelsior a.s. Zon- zijn tweede promotiewedstrijd uit tKgen Woerden. Vermoedelijk zal een Èot aantal supporters deze reis willen emaken. Tot en met Vrijdagmiddag 12 jgir kan men kaarten voor de bussen verkrijgen bij de volgende adressen: siga renmagazijn Vollebregt aan de Westfran- kelandsestraat 77 en sigarenmagazijn Van Dorp aan de Hoogstraat 61. ROTTERDAM, 12 Juni. Aanvoer in totaal 4526 dieren: 875 vette koeien en ossen, 865 stuks gebniiksvee, 120 vette kalveren, 243 graskalvej-en,. 1172 nuchtere kalveren, 245 varkens,; 373 biggen, 220 paarden, 7 veulens, 57 schapen, 306 lammeren, 38 bokken of gel ten. Prijzen: vette koeien le kwala ƒ2.65— 2.95, le kwal. 2.40—2.60, 3e kwal. ƒ2—2.40: vete kalveren resp. 2.60—3, 2.40—2.60, 2.302.60; slachtpaarden ersp. ƒ2, ƒ1.95, 1.85, alles per kg. Graskalveren le kwal 350, 2e kwal. ƒ250, '3e kwar. 180nuchtere kalveren resp. 50, 45, 42; biggen resp. ƒ47, ƒ42, ƒ35; schapen resp. ƒ120, ƒ100, ƒ80; lammeren resp. ƒ75, ƒ65, ƒ45; kalf- en melk koeien resp. 1060, ƒ875, 750; varekoeien resp. ƒ720, ƒ620, ƒ570; vaarzen resp. 725, 675, ƒ575; pinken resp. 325, ƒ475, 400. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel stroef mét iets teruglopende prijzen. Vette kalveren aanvoer ruimer, handel lui,, prijzen niet geheel prijshoudend. Graskalveren aan roer als vorige week, handel slepend, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel kalm, teruggaande prijzen. Biggen aanvoer korter, handel kalm, prijzen prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer als vó rige week, handel zeer flauw, prijzen iets lager. Schapen aanvoer iets kleiner, handel matig, teruglopende prijzen. Lammeren aan voer als vorige week, handel lui, prijzen niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets minder, handel slepend, prijzen onveranderd. Varekoeien aanvoer gewoon, handel stug, prijzen vooral niet hoger. Vaarzen en pinken aanvoer matig, handel Hauw, prijzen con stant. De uitslagen van de bordenwedstrijden luiden: A, v. d. Moer-J. Levering 2—0 A. Verberk-J. v. Tilborg 2—0 P. Slieker-J. de Wilde 20 J. Onink-C. v. d. Wilt 20 M. Veldt-M. den Houting 11 D. Mast-W. Pranger 11 A. Blokland-M. Coté 02 B. v. d. Hull-A, Struik 02 J. Versnel-M. v. Noordennen 02 M. Voorwald-D. Zonneveld 0—2 (Van onze correspondent). Op uitnodiging van de Culturele Raad van Limburg was Zaterdagmiddag op de Volkshogeschool Geerlingshof te Houthem St Gcirlacb een gróót aantal figuren uit het Limburgse Culturele leven bijeen. In rijn welkomstwoord wees de voorzitter ran de culturele raad, mr dr R. Geulians, op de behoefte die er bestaat om zich to beraden op het nationaal culturele leven In het algemeen eh de Limburgse In het bijzonder en om (lader de taak, roeping en werkwijze Van dei Culturele Raad onder de loupe te nemen. - De - Raad meet ordenend, stimulerend, beperkend en uitvoerend optreden met bewuste handhaving van het Limburgse eigene en hierdoor mede een schakel tussen het volk in al zijn geledingen en de kunstenaars scheppen. Dit alles moet niet alleen provinciaal, maar breed natio naal en zelfs internationaal bezien wor den. teneinde Limburg uit zijn isolement te verlossen. Limburg heeft hierin een roeping te vervullen. Bernard Vérhoeven kreeg hierna de taak als stimulator op te treden voor een gedachtenwisseling over practische pun ten. In een schitterend betoog overzag hij de historie van Nederland, waarin eeuwen lang de positie der Hollanden dominerend is geweest. Hierdoor konden deze kunst gezelschappen op de been houden én een supprematie doen gelden. De randgebie den hadden het niet gemakkelijk om daartegen op te tórnen, maar de kansen, die zij kregen, hebben zij ook niet tijdig verdedigd. Het gevolg was, dat een zeer groot deel van de bijdrage in de kosten door het rijk voor ixulturele manifestaties ten goede kwamen en nog komen aan de westeiijke provincies. Het is thans nood zakelijk een spreiding te krijgen van de overheidsgelden voor culturele doeleinden over Nederland heen, daar uit een globale indruk reeds blijkte dat de provincies in meerdere opzichten te kort schieten. Op kunstgebied heeft Limburg reeds aanmerkelijke bijdragen geleverd, maar toch is er iets. dat dé oorzaak is, dat niet alles tot zijn recht komt. Spreker meent dit te zien in de geest van saam horigheid "der Limburgers. het klitten aan elkaar, het: élement van opsluiten en hel vérzuimvan los, te breken. Limburg houdt het eigene te véél aa" zich zelf. Het is zaak, dat Lintburg meer expor teert. ook op geestelijk gebied, practische middelen dienen daarom overwogen te worden om de Limburgse cultuur meer mobiel tc maken. Na een uitvoerige discussie over deze gedachtengang van de inleider, waarbij de; kritiek-niet achterwege bleef, kon als iptermezzq het gezelschap geniéten van énige voordrachten door leerlingen van de Toneelacademie en van-het openbarend optreden van het hoogstaand en beschaafd musicerend Limburgs Saxofoonkwartet. Na een korte pauze werden de avond uren besteed aan grondige bespreking van het prae-advies van prof. dr J. Peters C.ss.R. uitgebracht aan de Culturele Raad Limburg over de taajt en werkwijze van deze raad1. J GEBOREN: Elisabeth S., d. van S. Houtman en E. van Tilborg; Cornelis J., z. van C. van Ree en T. Plomp; Emilie, d. vn N, J. Pluijmert en E. Gaakeer; Ja- coba d. van B. J. Pil en P. J. Barvoets. OVERLEDEN: A. Kindermans, 90 j. gehuwd geweest met J. de Graaff; G. de Lijster, 78 j., gehuwd geweest met A. v. d. Stelt; A. van Leeuwen, 42 j. vr. van C, F. A. Alberts; J. M. van Vliet 74 jaar. langrijk is ten slotte de overweging, dat gesteld al dat een enigszins bevredigende regeling "zou kunnen worden getroffen, de uitvoering van die noodzakelijkerwijs zeer gecompliceerde regeling, gelet op de taak waarvoor de belastingdienst reeds staat, grotendeels zou moeten gaan ten koste van de uitvoering van de normale belas tingen." Daarbij moet bok in het oog wor den gehouden, dat de overwinstbelasting èen bron van vele geschillen zou blijken, De minister van financiën acht het zelfs zeer de vraag of, in. dit licht bezien, er wel een netto-bate uiteen over winst belasting zou zijn te verwachten. Aan. het verslag over 1950/51 van de Gebr. Gérzon's Modemagazijnen N.V. is het volgende ontleend; De geleidelijke ontwikkeling naar meer normale omstandigheden, die zich in de eerste helft van het verslagjaar in; de textielsector had voortgezet,- weéd ver stoord door uitbreken van de strijd, in- Körea. Nadat de prijzen -vóór de grond stoffen verhoogd waren, fcótr hef niet'-uit blijven. dat dé-prijzen vóór consumenten, hoewel ih vèrtraagdé mate, hiervan de in vloed gingen ondervinden. Hierdoor'liep de liquiditeit vergeleken met 1949, enigs zins achteruit, daar met het aanvullen van de voorraden grotere bedragen waren ge moeid. De omzet vertoonde wederom een stij gend verloop, hoéWel de stijging van het prijsniveau hierop invloed heeft uit geoefend. De^ bedrijfsresultaten werden ongunstig beïnvloed door het gestegen loonpeil. De dïréctie acht de toestand van de vennootschap thans echter sterk ge noeg om zelfs aan ernstige schokken in het economische leven het hoofd te bie den. Ha afboeking der algemene onkosten ad f7.008.626 (f 6.416.590), en afschrijvingen ad f 1.081.089 (f696.397), resteert .een (vinst van f 201.727 (f 196.433), waaruit onveranderde dividenden van 6 pet. óp de cum. prefe rente en 4 pet. op de. gewone aandelen kunnen worden voorgesteld. ontwikkeling gevolgd van de Benelux en het plan Schuman als voorbeelden van economische aaneensluiting. Mits het eerste doel non handhaven van de vrede wordt bereikt, is er vol gens Herod een voldoende basis tot wet tigen van de hóóp, dat een aanzienlijke herbewapeningslast gedragen kan wor den en na een periode van nieuwe aan passing zouden dé goede dingen in het leven in ruimere mate beschikbaar kun nen komen. Op het ogenblik bezetten de verbon denen over de gehele centrale en Ooste lijke sector van het iront op Korea een linie, die aanmerkelijk Noordelijker ligt dan die welke zij vóór het Chinese of fensief op 22 April innamen. Volgens een communiqué van het acht ste leger blijken de noordelijken het ge bied van Tsjorwon volkomen verlaten te hebben. Langs het gehele Westelijke en cen trale front neemt de tegenstand der Noordelijken af. B(j Janggoe en Ind.ie hebben nog hevige gevechten plaats en ook op andere punten aan het Oostelijke front stuit men op hardnekkige tegen stand, aldus het communiqué. Het achtste leger heeft thans al het terrein, dat de Noordelijken 'n de afge lopen zes maanden hebben veroverd, weer in bezit gekregen. Schout bij nacht Scott Moncrieff heeft bekend gemaakt, dat een afdeling ma riniers onlangs aan de Noordkureaanse kust zijn geland. De operatie werd zon der verliezen uitgevoerd. Naar verluidt werd de landing verricht bij een plaatsje aan de Oostkust, 160 km. achter de Noor delijke linies. De Indonesische commissie voor het teruggeven van de eigendommen van vreemdelingen in Palémbang, heeft be sloten de rubberonderneming Air Temam (795 ha.) en de onderneming Guming Raja, die voor een deel met thee (C88 ha.) en voor een deel met koffie (50 ha.) is beplant, aan de belanghebbenden te rug te geven. Aangaande de onderneming Gunung Raja werd besloten slechts de met thee beplante gronden terug te geven, ter wijl de koffieaanplant op aandringen van de bevolking door de regering zal wor den geëxploiteerd. Het ministerie van financiën deelt mede, dat de voorlopige aanslagen vennoot schapsbelasting, boekjaar 1951, die op 31 December 1951 invorderbaar worden, van 1 Januari 1952 af met 2% pet Belasting certificaten kunnen worden voldaan. Voort:; zullen de inspecteurs der be lastingen aan lichamen, die op 2% pet belastingcertificaten hebben ingeschie- ven in de verwachting, dat zij daarmede ook de voorlopige aanslag^ vennoot schapsbelasting, boekjaar 1950'51, zou den kunnen voldoen desgevraagd toe stemming verlenen om ook indien deze aanslag invorderbaar is vóór 31 December 1951 de betaling na 31 December 1951 met 2% pet Belasting certificaten te verrichten, nu na de uit gifte van deze certificaten wijziging is 'gebracht in het tempo van het opleggen van voorlopige aanslagen. De belastingschuldige dient hiertoe een verzoek tot de desbetreffende inspecteur te richten. Bij dit verzoek moet de aan koopnota worden overgelegd. De acteur Louis Saalborn viert morgen zijn 60ste verjaardag. Bij gelegenheid hiervan zal morgen (Woensdag) van 46 uur in de foyer van de Amsterdamse Stadsschouwburg gelegenheid bestaan Louis Saalborn geluk te wensen. OMGBtAO voorn SCHICOAM IM OMSTUKM 73ste Jaargang No. 21563

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2