Nog steeds raadsels om Coppi Organisatie in Metz is perfect Tour-traject van 4 t.e.m. 8 Juli Flam sloeg Sedgman v De 124 deelnemers aan de Tour de France 1951 Indeling der voetbal-competitie De Tour vóór het vertrek f VONDST in T ZOEKLICHT Buurvrouw-gravin op straat Vier dagen door Holland en Utrecht IN PRACHTIGE STEMMING AAN DE START *Sport-*S patten] i •'■SS v.i Rouwbeklag Onze Tour-ploeg had een vlot vertrek De Nederlandse Equipe J RAADSEL Toch ivetenswaardig Alle afdelingen dooreen gemengd DINSDAG 3 JULI 1951 PAGINA S SCHAAKRUBRIEK boekbespreking j. u v. a. Door MARTIN W. DUYZINGS Bartali te laat Om het geheel alvast wat ingewikkel der te maken, is vandaag de Italiaanse equipe in Metz gearriveerd zonder Bar tali en zonder Coppi. In de Rue Charle magne zweeg en wachtte de opgemelde menigte aldus vergeefs. Men verwacht, dat de beide campionissimi niet eerder dan Dinsdagmorgen in Metz zullen aan komen en geen mens in het Italiaanse Changements des décors Perfecte organisatie „lyAURARIT" STARTTE VANMORGEN IN ALPHEN Flam werd geïnspireerd (T- VERKEERS. immssmmmmm Verkeers-R A A D S E L Deze maal stond de menigte dan voor Hotel Regina, waar ook de Nederlandse ploeg een comfortabel onderdak gevon den heeft. De directie van Hotel Royal wenste dit jaar geen Italianen meer. Zij had verleden jaar te véél scherven gehad. Doch vermoedelijk heeft zij vandaag ai wel spijt van deze beslissing, want er worden in Metz geen opgewonden massa demonstraties meer gehouden ter ere van de Italiaanse ploeg. Er is geen gerinkel van scherven. Er wordt niet om een flits van Gino Bartali of om een glimp van Fausto Coppi gevochten. De menigte stond daar vanavond maar zwijgend en gelaten. De menigte bracht Fausto Coppi, zo zwaar beproefd door het tragische ongeval van zijn broer Serse, zwijgend een rouwbeklag- En zoals in de Rue Charlemagne het drama-Coppi zowel de sfeer als het straatbeeld beheerst, zo vindt ge in tegen stelling tot andere jaren, in het Pare des Expositions, waar men. voor deze gele- Schaakredacteur P. A. Koetslheld. Huize St. Bemardus, Sassenhelm No. 8761 Joe. Opdenoordit, Venlo. Ie pi.! mat in 3 zetten. No 6782 T. Kardos, Se prijs „L'Echiquier de Paris" 1950. Mat in twee zetten. Wit: Kg3, De6, Rc4—el, Pa4—dl; bS, f4, h4. Zwart: Kd4. Thl, Rgl; b4, c6, d5, d6, f3, g4, h2, h5. Thema-boek, samengesteld door F. W Nanning en drs A. M. Koldijk. Dit boek is een standaardwerk in de probieemliteratuur en vult een s*® dringender gevoelde leemte aan. Wan niet waar lezer, hoe dikwijls is het u al niet overkomen dat ge de een of andere term tegen kwam en geen idee had wat er mee bedoeld werd? Welnu dit boek zal het antwoord geven. Het is dus geen lees boekje. allesbehalve, wat de beste aanbe veling is. De koper toch zal van zo'n boek moeten eisen, dat hij bekogeld wordt door een salvo van enige honderden definities. En dat gebeurt inderdaad. De deskundig heid van de samenstellers is een waar borg, dat dit ook uitstekend gebeurt. In een 150-tal bladzijden met keurige druk op dito papier, passeert het legioen thema's hier de revue. Systematisch ge rangschikt naar figuur-, schaak-, veld- lijnthema's enz., of waar dit niet te pas kwam onder moderne matzetdifferen- tiatie. logisch probleem, fantasie-schaa enz., kwamen er in 13 hoofdstukken circa 350 problemen aan te pas. Een register met een kleine 600 termen stempelen heT boek tevens tot een soort encyclopedie. De schrijvers stellen de methode om een thema een eigen naam te geven nog al eens aan de kaak; het gaat tijd worden dat van deze gewoonte radicaal afgezien Wordt Dat was er al naast bij de klas sieke thema's (de Grimshaw en de No- vatny is van Porede, de Plachutta van Grimshaw!) en het is zonder meer dwaas te denken, dat die methode nu nog een redelijke kans van juistheid zou kunnen hebben. De voorbeelden, waarin bet mis Is. kunnen we met één vermeerderen, want van de Gaverlov-Pickamnny ver scheen een paar jaar eerder een uitwer king onder no. 5469 op 9-5-'37 in deze ru briek en inmiddels is al een voorbeela gconden dat weer 18 jaar ouder is. Voor het fantasie-schaak moest, zoab 'n het boek uiteengezet, een drastische beperking in acht worden genomen, wat wel en'gszins noodlottig is, want indien ergens dan rijzen juist hier de vragen als Paddestoelen uit de grond. Indien hij b.v aan het einde van de bespreking bij no. '91 bemerkt (indien hij er niet over heen leest!) dat een schaak wel eens geen schaak is dan is dat voor de orthodoxe Probleemliefhebber een „logica" die door een terloopse vermelding zonder meer, toch wel moeilijk te verwerken is! Bij alle zorg. die klaarblijkelijk aan het boek besteed is zijn er toch nog enkele drukfoutjes aan de aandacht ontsnapt. We 'onden de volgende: dlagr. 18 Kh 4 moet natuurlijk zwart zijn; probl. 81a, Gamage Cg6 zal op g7 en Lc8 op e8 moeten staan en de matzet Tg6 zal Tf6 moeten zijn; bi '0 laatste regel minder dan 12 moet zijn hoogstens 12; probl. 269a. Waehenhauser. 1 Tb5 zal 1 Ta5 moeten zijn, blz. 152 laat ste rege'. en zin. het slot bleef in de druk- persist !<.gn zaj „ontpeuning of pa rade" geweest zijn. Op bl 26 bij d agr. 27 werd een klein ver rm gepleegd en had vermeld kunnen worden dal dit een voorbeeld is van een baby-p obleem (max. 5 stukken). Een en ander doet natuurlijk geen af breuk aan de waarde van dit uitstekend boek, we zouden het in handen willen zien van iedere probleemliefhebber. Hij moet echter niet gaan menen dat het nodig zou zijn al die termen uit het hoofd te ken nen de tijd die daarvoor nodig is kan nuttiger besteed worden I METZ, Maandagavond. Voor de ingang van Hotel Regina aan de Rue Charlemagne stond vanavond, stil en gedwee, een duizendkoppige menigte. Zij stond er voor Fausto Coppi en de reporter herkende in die menigte dezelfde typen, die verleden jaar, toen de Tour-karavaan na afloop van de eerste etappe, eveneens in Metz neerstreek, met geestdrift en krijgsgehuil de ingang van het Hotel Royal, waarin men toen de Italiaanse equipe had onder gebracht. bestormden op jacht naar zijn handtekening. De menigte had het nogal bont gemaakt die avond voor Hotel Royal. Zij stond 's nachts om twee uur nog altijd met zóveel vuur „Viva Bartali" te gillen, dat de toch al niet bijster goed geluimde campionissimo tenslotte, wit van woede en in pyama, op het balkon verscheen en hij temidden van alle herrie een kleine doch pikante toespraak tot de massa hield met zóveel krachttermen, dat een doorgewinterde dokwerker uit Genua er nog wel het een en ander van leren kon. genheid, de Permanence bevestigd heeft, slechts sombere Italiaanse officials als mede Italiaanse journalisten, die nu al hun geloof in een nieuwe Italiaanse triomftocht glansrijk verloren hebben. Raadsels rond Coppi Het drama-Coppi lijkt sedert Zondag, toen het Tour-circus hier begon te arri veren in Metz, belangrijker dan al het andere. Men is er vanavond nog altijd niet helemaal zeker van of de campio nissimo Woensdagochtend inderdaad wel aan de start zal komen. „Wij zullen dat pas zeker weten", zo meldde mij van avond signor Rodini, de voorzitter van de Italiaanse Wielerbond, die in tegen stelling tot zijn oorspronkelijk voorne men in allerijl naar Metz gekomen is, „als Woensdagmorgen het startschot valt. Het is mogelijk, dat Coppi op het laatste ogenblik nog terugkeert op zijn besluit om toch aan de Tour deel te nemen en de Italiaanse Wielerbond zal niet anders kunnen doen dan zijn besluit, elk be sluit!, te eerbiedigen". Ge kunt U intussen wel voorstellen, dat de Italiaanse perspectieven voor deze Tour zo vrolijk niet meer zijn als ze enige dagen geleden nog leken. Zelfs als Coppi inderdaad van start gaat. houdt men er in het Italiaanse kamp ernstig rekening mee, dat hij al weer in Italië terug zal zijn vóór we de Pyreneeën be reikt hebben. Eén enkele, nog zo onschul dige valpartij zou, naar men vreest, ver moedelijk wel voldoende zijn om Coppi onmiddellijk uit de Tour te halen (het geen dan meteen het einde van zijn car rière zou betekenen); en hoewel men in de Italiaanse squadra dan nog altijd een paar mannetjesputters van het veelbelo vende genre-Bartali-en-Magni overhoudt, vreest men. dat mèt het heengaan van Coppi de Italiaanse ploeg uit elkaar zal spatten. Er zitten in deze equipe namelijk drie verknochte Coppi-vriendjes, die nu al hebben laten doorschemeren, dat zij hun campionissimo prompt zullen verge zellen zo hij er, nu of te zijner tijd, de voorkeur aan mocht geven de Tour met al zijn risico's te ruilen voor de vredige rust van zijn comfortabele villa in Sestri. kamp weet intussen, waarom signor Bar tali, die voorlopig nog geen overledenen in zijn naaste familie heeft en die oor spronkelijk het voornemen had om samen met de rest van zijn equipe naar Metz te trekken, op het laatste ogenblik besloten heeft nog een dag langer in Italië te blij ven. Ook daaromtrent verneemt men vanavond in Metz wel twee dozijn ver schillende theorieën, waaronder de meest voor de hand liggende: Gino Bartali wenst, bij wijze van introductie, zijn chef d'equipe, Alfredo Binda, op déze manier alvast te doen weten, dat hem ook op ho gere ouderdom, de zo vermaarde Ita liaanse teamdiscipline nog altijd gladweg gestolen kan worden En zo is het hier dan in Metz allemaal anders, Ge ontmoet er, in flagrante tegen stelling tot vorige jaren, geen Italianen, die uitpuilen van zelfvertrouwen, doch de Italianen leveren niettemin in Metz het onderwerp voor het beroemde gesprek- van-de-dag. En van eens zo befaamde mannetjes als Marinelli, Robic en Apo Lazarides. hoort ge in Metz nauwelijks spreken. Hoewel; men fluistert, dat Jean Bidot, de kleine Apo, vanmiddag niet zonder geweld en krasse woorden heeft moeten halen uit een dure bar, alwaar de ex-Griek, in strijd met een boekwerk vol afspraken, die hij een week geleden met Bidot maakte, véél meer aandacht aan een fles vol Pernod dan aan de komende Ronde van Frankrijk zat te besteden. En voor de rest was de Tour-habi- tué's hebben dat al wel gezien een start in Parijs met al zijn kabaal in de Rue Faubourg Montmartre en het tam-tam rond het Hotel du Louvre tóch wel leu ker! Men heeft nu het Tour-circus helaas moeten uitstrekken over zoveel hotels en hotelletjes, verspreid over heel de stad. En men heeft het hier verder allemaal zó keurig en zó uitstekend geregeld er wordt in Metz niet voor niets ook Duits gesproken! dat men er eenvoudig angst van krijgt. Ge loopt die. Permanence zo maar binnen en binnen vijf minuten staat ge weer op straat met alle spullen en paperassen, waarvoor ge verleden jaar in Parijs wel drie uur in de rij en op ander mans tenen hebt moeten staan. Ge be hoeft maar te kikken of men onthaalt U op een vulpen of op alles wat 8e maar wenst- -i. „Het is", zeggen de Tour-habitués, „zo goed georganiseerd dit jaar, dat het straks onvermijdelijk hopeloos in de war moet lopen". En daar gaan we dan tijdens het laatste etmaal. dat ons vóór de start nog rest, met z'n allen op zitten wachten. RaviteiH»r|H Route le Etappe 165 KM 4 Juli 2e 228 5 3e 219 6 4e 188 7 5e 215 8 Kormjk eeeraardsberqen B ELGIE Bergen aubeuge Avesnei LE TRÉPORT Venran Montcortiet METZ Vfrdun REIMS START 4 Juli Suippes PARUS Cmchts Uvdror ICARTQ-5158 (Van onze correspondent) ROOSENDAAL, station. Een ding is seker: wanneer de acht Ne derlandse Tour de France renners ln Frankrijk even gemakkelijk étappes win nen als Maandag bij het vertrek op het station Roosendaal, dan hoeven we ons om dit achttal geen zorgen te maken! De eerste hindernis, het op de trein zet ten der racefietsen, werd eenvoudig „ge nomen" door bagagepersoneel dat nog vriendelijker en behulpzamer was dan bij een treinbrief De eerste „col", de kaartjescontrole, was een walk-over voor het hele stel, Bras- pennincx II (de mecaniciën uit het West brabantse) incluis. Hij had nog geen kaar- jes en jammerde met zijn altijd grapjas send gezicht: „Als ik maar mee kan!" Wim van Est stelde hem gerust, er was nog tijd genoeg en wat dat kaartje betreft, stond de Bordeaux—Parijs-man borg. Tenslotte waren er de veldgrauw getint formde marechaussees en Douane-be ambten nog die de renners een spaak in het wiel konden steken. Maar hoe won derwel viel dit mee. Het was gewoon een gaan en komen en de Pel kon het Caesar nazeggen nog voor ie Parijs zag: „Ik kwam, ik zag, ik overwon!" Dit ls zo in grote trekken het afscheid van Nederlands acht waarop sportminnend vaderland bijna een maand lang alle hoop vestigt. Niet het minst de naaste verwan ten en kennissen die Maandag op het grensstation Roosendaal van een en an der getuige mochten zijn. Hoe dichter het vertrekuur naderde, hoe minder er gezegd en hoe meer er gedacht werd, soms hardop maar allemaal bezield met een idee: „Nu of nooit jongens!" RA VIN LUIGIA, TULLIA PATTI spijkeren. Gravin Luigia, Tullia Pattl Gis verhuisd. Deze edelvrouwe sloeg de ruit stuk. stond te Rome bekend als „il peri- Het spreekt vanzelf, op de 1 colo Nr. 1 per De Gasperi", ofwel kon dit zo niet blijven. Aangezien D gevaar nummer één voor Italië's kranige Gasperi s vrouw erg aan haar woning minister-president. gehecht is, moest eriets g bj. Indertijd hebben we er zo terloops de minister-president diende een klaent d j aandacht op gevestgid, hoezeer gravin de maatschappij in en deze nam door Luigia, Tullia Patti het haar buurman tastende maatregelen, door bij de recht lastig maakte. bank een bevel tot uitzetting van d* Ze beschikte over twee piano's, waar- gravin aanhangig te maken, van het geluidsvolume aanmerkelijk Deze zag de zaak ernstig in, zulk* groter was dan de welluidendheid. En temeer, omdat de beneden, in de straat bovendien had ze dat eigenaardige zwak geposte agenten een keer met eigen ogen voor de radio, waarmede zovele mensen hadden gezien, dat de gravin, toen de behept zijn: ze kon eenvoudig niet zonder minister-president het flatgebouw verliet en had haar toestel altijd op volle kracht een handvol kersenpitten op diens hoofd staan. En ze stoorde er zich niet aan, of had doen nederdalen, het nu middernacht was of niet. De gravin werd veroordeeld, een Gravin Luigia, Tullia Patti woonde andere woning te zoeken. Ze ging echter sinds 1934 in een flatgebouw aan de Via jn hoger beroep en dit heeft vele maan- Bonifacio VIII. Daar is tijdens de oorlog jen geduurd. In deze vele en voor Alcide de Gasperi komen wonen. Van minister-president De Gasperi heel lange meet af aan had ze het niet op de toe- maanden deed de gravin alles, om hem komstige leider van de „Democrazia en zyn Vrouw en dochter het leven zo Christiana". ZUur mogelijk te maken. Ze speelde piano Vermoedelijk niet uit politieke over- dat het een althans voor haar een wegingen. Misschien kwam haar afkeer lust was en de radio schalde tot diep in uitsluitend voort uit die bij vele mensen de nacht. Het toestel stond vlak tegen aanwezige onmiddellijke vooringenomen- de muur van De Gasperi's flat. Het heid tegen een bepaald gezicht. Het is geluid klonk dus prachtig door. ook mogelijk, dat De Gasperi, een Noord- Te langen leste verscheen de Wrekende Italiaan met zeer eenvoudige levens- Nemesis, in de gedaante van het Itali- gewoonten, naar haar mening niet in de aanse equivalent van een deurwaarder. Via Bonifacio VIII of in ieder geval Maar de gravin had zich gewapend. Ze niet in het flatgebouw thuishoorde, waar stond daar> met aan haar zijde een zij, de gravin zetelde. dokter, die beweerde, dat haar hart te Van het begin af aan is het hommeles was, om haar de zware last van geweest. En het werd erger, naar mate een verhuizing aan te doen. Alcide de Ga®^inink^LmaTo^nhahne^tot Een dokter van de maatschappij leven naar varen kwam. 1 oen hij tot meen(je echter evenwel te mogen vast- stellen® dat het hier om een geval van ^^gemeenschappelijke overloop. In de overspannen zenuwen ging. winter liet de gravin expres een op de De deurwaarder zette door, ondanks overloop uitkomend raam openstaan, het betreurenswaardige feit van het aldus een vreselijke tocht veroorzakend, overlijden der moeder van de gravin, zodat De ÏÏSperi's bewakers liepen te En gravin Luigia, Tullia Patti werd rinpn van rïp koude. °P straat gezet. De maatschappij, aan wie het flat- Minister-president De Gaspen is nu gebouw toebehoort, liet het raam dicht- benieuwd naar zijn meuweburen. (Van onze correspondent) De Alpheuse Rijwielvierdaagse, de Laura-rit, zal deze week voor de vierde maal van zich laten horen. Dit jaar meld den zich 476 personen w.o. 10 Engelsen en 1 Belg. Ook rijden dit jaar 20 Ambo nezen de rit mee, voor wie plaatselijke industrie en particulieren de rijwielen hebben verschaftBij de aankomst der deelnemers Maandagmiddag en -avond heerste er al een gezellige optimistische (Van onze sport-correspondent) LONDEN, Maandag. Wimbledon is zijn tweede week met een stortvloed van verrassingen begonnen. Ook onder de sterkste spelers en speelsters (de laatste acht) vindt men nog gradaties, maar in enige gevallen leden de uitgesproken favorieten een rake nederlaag. Zo bijv. Sedgman, de sterke Australiër, de machtigste speler die de Australiërs het vorige jaar in hun ploeg hadden toen zij de Davis Cup wonnen. Hij was no. 1 geplaatst voor de Wimbledon-titel 1951, „aar de Amerikaan Herbert Flam ae«e hem in vijl „e„ de kart. E» j «.^jjrtm. stemming. Dit 3 aar is de rit voor het eerst gesplitst in afstanden van 100 en 150 km. De korte afstand zullen 200 deelnemers uitrijden, de lange 276. Een paar duizend belangstellenden ver zamelden zich Maandagavond ®et "e deelnemers op het plein voor het raad huis te Alphen a/d Rijn, vanwaar elke dag de trips worden ondernomen. Zij werden officieel verwelkomd. Op het bordes waren aanwezig de Commissaris sen van de Koningin in Zuid-Holland, mr L. A Kesper en van Utrecht de heer M A. Reinalda. Voorts waren vele burge meesters uit de omgeving aanwezig. De burgemeesters van Amsterdam en Rot terdam zonden hun vertegenwoordiger. Na een korte inleiding van de voorzit ter van het Laura-comité, de heer W. A. Lam, sprak de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Ed. C. Witschy, een hij had daarbij zoveel van zijn krachten verbruikt, dat MacGregor rustig naar de eindzege kon wandelen: 6-2 6-4. En een grote verrassing warsn tenslotte de da- verende cijfers waarmee de Amerikaansekort welkomstwoord tot de deelnemers kampioen Larsen door zijn landgenoot aan het „festijn van vriendschap,^ame- Savitt van de baan werd geveegd: 6-1 6-4 6-41 Dan is er nog een Nederlands succes in het gemengd dubbelspel te melden: Zus Schmier en Ivo Rinkel wonnen 8—6. 6—4 van de Britse combinatie mevr. CConnell en Buil, maar er zal nu te gen Doris Hart en Sedgman, de favoriete gelegenheidscombinatie, wel een einde aan hun Wimbledon-rijk komen. De overwinning op de zwakke Britse ploeg een verrassing was ook dat de Amerikaanse kampioen Art Larsen in drie overtuigende straight sets de meerderheid van zijn landgenoot Dick Savitt moest erkennen. Hoe men het echter ook keert: de Amerikanen zijn favoriet en Savitt en Flam krijgen in de laatste vier gezelschap van de Zuidafrikaan Sturgess en de Australiër MacGregor. Sedgman begon inderdaad als een groot favoriet. Het centrecourt en de opeenge- METZ, Maandagavond. Er stonden in Metz drie Neder landse journalisten op het perron, toen vanavond om half zes de ex presse uit Den Haag daar binnen daverde. De locomotief trok een eindeloze reeks wagons, docth het haastig geïmproviseerde comité van ontvangst behoefde waarachtig niet lang naar de Nederlandse eqirpe te speuren. De Nederlandse equipe hing namelijk, al juichend en in de allerbeste stemming uit de ramen, stapelde vervolgens een berg baga ge op het perron, ongetwijfeld vol doende om er een bataljon Zuid- Koreanen gedurende het winterof fensief twee maanden mee te kle den en te voeden, presenteerde dsn met enige plechtigheid haar suppor ter-nummer-één (de in wielersport kringen befaamde „Bras" II), die naar Metz gekomen is met het vrien delijke voornemen om ons, hoe dan ook, tot de finish gezelschap te blij ven houden en trok tenslotte onder aanvoering van Kees Pellenaers en Piet van Ierlandt naar het Regi na- Hotel, waar soigneur Sonnet zowel de bedden als de matjes reeds had gespreid. Zelden of nooit heeft men een Ne derlandse equipe in zulk een beste sfeer in de startplaats van de Tour zien arriveren. Men had een pretti ge reis gehad. Men had geen klach ten. Men was vol vertrouwen en... men rammelde, naar goed-Hoilandse zede, van de honger. Er valt voor de Nederlandse ploeg hier in Metz, waar men een juweel- van-een-permanence in elkaar ge spijkerd heeft en waar de organisa tie op rolletjes loopt, eigenlijk zo bar veel niet voor te bereiden. Dins dagochtend vervult men nog wat formaliteiten (het complete gezel schap moet onder meer naar de race-dokter) en dan gaat men in spanning wachten op het startschot voor Het Grote Avontuur pakte toeschouwers inspireerden hem. Maar zij inspireerden Flam nog meer. Sedgman mocht de twee eerste sets met grote superioriteit winnen in 6-2 en 6-1, daarna ging hij fouten maken, werden vooral zijn lobs zeer onzuiver en Flam putte uit dit falen van zijn tegenstander de moed om een geweldig offensief in te zetten. Zijn harde volleys waren nu oer- scherp geplaatst en met 6-3 won hij van een tegenstander die even scheen uit te rusten. Sedgman zou in de vierde set wel weer het initiatief nemen en de strijd beslechten, dacht men. Maar Flam gaf hem er de tijd niet voor. Met grotere vaart oefende de Amerikaan permanent een sterke druk uit op zijn tegenstander, kwam op 3-1, kwam vervolgens op 4-2 en 5-2, moest nog even verwoed vechten toen Sedgman tot 5-4 inliep en won toen met 6-4. De vijfde en beslissende set. Dia- matisch van spanning en wisselende kan sen, voortdurend gelijk opgaand in ra dicale missers en prachtige passeerslagen. Bij 5-5 verloor Sedgman zijn service- game en Flam maakte daarop in een prachtige strijd op zijn eigen service de partij uit: 7-5, Vieira, de overwinnaar van Richard son, had van deze uitschieter niet veel plezier: in minder dan drie kwartier mocht hij zijn tegenstander, de Zuidafri kaan Sturgess. die hem in alles overklaste en die en passant even had aangetoond wat aan Richardson's spel van Zaterdag had ontbrokende hand gaan druk ken: de cijfers 6-2 6-0 6-3 gaven een dui delijk beeld van Sturgess' superioriteit. Bergelin, de Zweed en MacGregor, de Australiër, streden bijna twee uur, Ber gelin was in de eerste set nog „koud" en verloor zonder tegenstand 6-0, maar in de tweede en derde set toonde de blonde Scandinaviër zijn klasse door met 6-4 7-5 de Australiër in de hoek te drijven, maar Weiss ondervonden reeds de kracht van zo'n AmerikaansAustralische combina tie, want zij verloren tegen Margaret Dupont—Osborne en MacGregor kans loos met 60 64. En de laatste Neder lander in het gemengde dubbel: Hans van Swol heeft zich met de sterke En gelse Jean WalkerSmith moeten te rugtrekken omdat de Amsterdamse dokter onverwijld vootr zijn werk naar huis terug moet; jammer.... Verder nog de uitslagen: Dames dubbelspel: Louise Brough en Margaret Dupont (V.S.) si. C. Mackay en H. Proudfoot (Gr.-Br.) 6—1 6—2; Jean Quertier en Kay Tuckey (Gr.-Br.) sl. J. Partridge en J. Shilcock (Gr.-Br.) 63 62; Jean Walker-Smith en A. Mottram (Gr.-Br.) sl. H. Billington en E. Parker (Gr.-Br.) 75 75; E. Dawson-Scott en E. Wilford (Gr.-Br.) sl. R. Anderson (V.S.) en Joan Curry (Gr.-Br.) 7—5 2—6 6—2; Beverly Baker en Nancy Chaffee (V.S.) sl. F. Bartlett (Z.-Afr.) en C. Procter (Austr.) 4—6 6—2 14—12; mej. Fry en mej. Hart (V.S.) sl. mevr. Lewis en mevr. Scott (Gr.-Br.) 61 62; mevr. Davidson en mej. Rosenquest (V.S.) sl. mevr. Walter en mej. Woodgate (Gr.-Br.) 6 119. Gemengd dubbelspel: mevr. Matous en Matous (Tsj.sl.) sl. mej. Mercelis en Brichant (België) 6—2 7—5; mevr. Mottiam en Mottram (Gr.-Br.) sl. mevr. Halford en Hovell (Gr.-Br.) 6—1 6—2; mej. Quertier en Paish (Gr.-Br.) sl. mevr. Gordon (Uganda) en Candy (Aust.) 10—8 63; mej. N. Bolton en Rose (Austr.) sl. mej. B. Sander en Johansson (Zwed.) 75 119. mevr. Dawson Scott (Gr.-Br.) en Kumar (India) sl. mej. Partridge en Roberts (Gr.-Br.) 6—2 6—3; mej. Brough (V.S en Sturgess (Z.-Afr.) sl. mevr. Bartlett en Cockburn (Z.-Afr.) 5—7 6—2 6—2. Op Groot Haesebroeck te Wassenaar behaalde G. de Wit van de Haagse Golf en Country Club het Nederlands kam pioenschap golf voor amateurs met ISO; 2. K. Cramer Twentse Golfclub Enschede, 3. J. Ruhl Ken nemer Golf- en Country Club Zandvoort, 4. B. Trastour Haagse Golf- en Country Club, 5. H. Giraud Haagse Golf- en Country Club. De volledige lijst van de 124 deelnemers ^aan de Tour de France 1951 (7 ploegen van 12 en 5 ploegen van 8 man) ziet er als volgt uit (getal achter naam is leeftijd) Franse nation, ploeg: Jean Baldassari 26 Pierre Barbotin 25 Louis Bobet 26 Bernard Gauthier 27 Raphael Geminiani 26 Jean Gueguen 27 Nello Lauredi 26 Apo Lazarides 26 Lucien Lazarides 28 Edourad Muller 32 Raoul Remy 32 Lucien Teisseire 32 Chef d'equipe Jean Bidot. Belgische ploeg: Armand Baeyens 23 Hilaire Couvreur 26 Roger Decock 25 Aloys Dehertog 23 Marcel Demulder 23 Isidore Derijck 24 Germain Derijoke 21 Stan Oekers 31 André Rosse el 24 Edouard van En de 20 Aloys van Steenkiste 23 Marcel Verschueren 23 - Clhef d'équipe Sylveer Maes. Italiaanse ploeg: Gino Bartali 37 Serafino Biagoni 31 Fausto Coppi 31 Carrea Franco Franehi 23 Attilio Lamber'ini 31 Fiorenzo Magni 33 Ettore Milano 26 Silvio Pedroni 33 Luciano Pezzi 30 Virginio Salemoini 29 Renzo Zanazzi 27 Ohef d'équipe Alfredo Binda. Nederlandse ploeg: Hans Dekkers 23 Wim Dielissen 27 Herik Faaubof Gerard Peters 31 Harry Schoenmakers 35 Wim van Est 28 Gerrit Voorting 23 Wout Wagtmans 22 Ohef d'équipe Kees Pellenaers. Zwitserse ploeg: Georges Aesehlimann 31 Marcel Huber 23 Hugo Koblet 26 Martin Metzger 23 Walter Reiser 27 Giovanni Rossi 25 Gottfried Weilenmann 31 Leo Weilenmann 29 Chef d'équipe Alexandre Burt in. Luxemburgse ploeg: Robert Bintz 21 Jean Diederioh 23 Marcel Erzner 25 Jean Goldschmidt 27 Henri Kass 31 Willy Kemp 25 Jean Kirohen 31 Josy Polfer 21 Ohef d'équipe Nocolae Franta Spaanse ploeg: Antoine Gelabert 26 Miguel Gual 31 Dalmacio Langarica 32 Francisco Massip 28 Emilio Rodriguez 35 Manolo Rodriguez 31 Bernardo Ruiz 29 José Serra 28 Ohef d'équipe Mariano Canardo. Region. Franse ploeg: Serge Blusson 23 Robert Bonavenlure 31 Louis Caput 30 Jean Carle 25 Robert Chapatte 28 Jean Chateau 25 Maurice Diot 29 Dominique Forlini 27 Marcel Miche^ 24 Roger Piel 30 Jacques Renaud 28 Jean Robic 30 Ohef d'équiqe Jean Mareohal. Reg. Franse ploeg lie de France-Nord Ouest: «Mé Roger Creton 25 Jean Delahaye 22 Louis Deprez 30 André Labeylie 25 Lucien Maelfait 32 Jacques Marinelli 26 Kléber Piot 31 Maurice Quentin 31 Roger Queugnet 28 Attilio Redolfi 28 Gino Sciardis 32 Ohef d'étjuipe Fernan/dl Mithouard. Reg. Franse ploeg Est Sud Est: Emile Baffert 27 Gilbert Bauvin 24 Pierre Brambilla 31 Roger Buchonnet 25 Robert Castelin 30 Angelo Colinelli 26 Adolphe Deladda 32 Jean Dotto 23 Paul Giguet 36 Joseph Mirando 21 Pierre Molineris 31 Vincent Vitetta 25 Chef d'équipe Marius Gulr»m*nri Region. Franse ploeg Ouest Sud Ouest: Armand Audaire 27 Jean Maria Cieiiczka 23 Pierre Cogan 37 Robert Desbats 29 Marcel Dussault 25 Jean Marie Goasmat 38 Raymond Guegan 30 Roger Leveque 31 André Mahé 32 Georges Meunier 26 Jean Ruff et 21 Roger Walkoviadk 24 Chef d'équipe Pierre Cloarec Noord-Afrika: Abdelkader Abbes 37 Max Charroin i7 Manuel Fernandez 26 Ahmed Kebaili 27 Jean Mayen 22 Vincent Soler 23 Abdelkader Zaaf 34 Marcel Zelasco 26 Ohef d'équipe René Beraamd. raadschap van elkander begrijpen en steu nen in sportieve geest", zoals spr. de Laura wil zien. Met een speciaal woord richtte hij zich ook tot de Ambonezen, wie hij een spoedige oplossing van hun moeilijkheden toewenste. Spr besloot met de wens, dat het culturele van deze toch ten meer en meer naar voren moge tre den en dat de deelnemers mogen genieten van het schone in deze provincie. Mr L. A. Kesper heeft hierna voor de vierde maai de Laura geopend. Hij con stateerde daarbij dat deze rit blijkbaar „wortel heeft geschoten" en bezig is zich flink te ontplooien Na het spelen van het Wilhelmus en het Engelse volkslied, werden de onder scheidene vlaggen gehesen van landen en steden in het park voor het raadhuis. DORIS HART Zal zij de reeds driejarige hegemonie van Louise Brough verbreken De Engelse gasten werden zowel door het Laura-comité. de burgemeester van Alphen a/d Rijn als door de Commissa ris in hun landstaal begroet. Vandaag gaat de route langs de kust en de bollenstreek en via Lisse, Oudewete ring, Lelmuiden en een tocht door de Rijnstreek terug naar AlpWn a'd Rijn, afstanden respectievelijk 102 en 150 km. Woensdag rijdt men door de Rijnstreek naar Amsterdam, het Gooi en via Uit hoorn, Nieuwveen en Ter-Aar terug naar Alphen a/d Rijn (110-150 km.). Donderdag gaat de reis Rotterdam, Den Haag, Wassenaar, Nootdorp, Delft, Zoeter- meer, Waddinxveen, Gouda, via Bodegra ven terug (105-146 km.) Vrijdag, de laatste dag, wordt door alle deelnemers hetzelfde parcours gereden, in verband met de gezamenlijke intocht. Deze dag rijdt men naar Utrecht en om geving en daarna arriveert men te plm. 15.45 te Alphen aan den Rijn. Vrijw<% alle sprinters van Europa be twistten elkaar de Grote Prijs van Parijs, die door de wereldkampioen Reg Harris werd gewonnen in de fantastische 200- metertrjd van 11,6 sec. (nieuw Parijs baanrecord); onze landgenoot Arie van Vliet werd tweede en de Mistraliër Pat terson derde; in de herkansing voor de demifinles bleef Jan Derksen steken ach ter Astolfi, Gosselin, Senfftleben, Sacchi, Lemoine, Lognay en noem maar op. De schietwedstrijd België-Nederland te Brussel is door Nederland met 1359 tegen 1541 pt. gewonnen. Individueel kon de Nederlander Brussaart met 538 pt het beste met het pistool overweg. Sonnemans uit Geldrop won te Gro ningen de 203 km wielerkoers voor ama teurs in 5 uur 54 min., gevolgd door Buysse (B.), Van der Veeken, Paport, Van Dijk e.a. Iemand ziet. dat uit een vóór hem rijdenden auto links een arm wordt uitgestoken. Wat kan dit beteekenen I (••••jttJ je»|U!| fm Jtp •ipinpuee tnpjeptmuaiicp'suaa |3m >|oo unaqaS jan) „••••s, jeep stfiJI" pSazaï spjo« j3 E •juaïaj Sou jaq jo 'j|aoA uapj -g MeeJis u,z uca ipse ep jdo|5| pueuiai J pjOOMSUV Bedrijfsregelingen. Bij beschikking van de minister van Economi.che Zaken is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie bedrijfsregelingen aan prof. dl A. H. M. Albregts te 's-Gra- venhage en is benoemd tot lid van ge noemde commissie prof. mr W. C. L. van der Grinten te Rotterdam. Een 103-jarige. In het tehuis voor ouden van dagen „Levensavond" te Nijmegen hoopt de oudste inwoonster van die stad mej. E. Schultz. een Poolse van geboorte. Donderdag 12 Juli haar 103de verjaardag te vieren. fUeerwerk. Treinongeluk bjj Trier. Minstens acht tien personen zijn gewond doordat een personentrein inreed op een stilstaande trein op het station Ruwer bij Trier. Ver schillende wagons van de stilstaande trein schoven in elkaar, hoewel de binnenko mende trein reeds vaart geminderd had. Onmiddellijk waren ziekenauto's en een hulptrein ter plaatse. Men gelooft, dat een voortijdig overhalen van een sein de botsing veroorzaakt heeft. Diplomatieke betrekkingen V. S.-West Duitsland. De V. S. en West-Duitsland hebben Maandag officieel de diplomatie ke betrekkingen hervat. Dr Heinz Krekeier heeft als zaakgelas tigde aan minister Aeheson een „intro ductiebrief" ter hand gesteld. Volgens de „Sportkroniek" zijn de eerste klassers van de K.N.V.B. voor het seizoen 19511951 als volgt ingedeeld: Afdeling A: E.D.O.; Haarlem; De Vole- wijekers; D.W.S.; Elinkwijk; 't Gooi; Go Ahead; A.G.O.V.V.; Enschedese Boys; Heerenveen; G.V.A.V.; Velocitas; Frisia; Thgole. Afdeling B: V.S.V.; R.C.H.; Ajax; Blauw Wit; D.O.S.; Wageningen; Zwolse Boys; Vitesse; Enschede; Sneek; Oosterparkers; Be Quick; Leeuwarden; Achilles. B.V.V.; Eindhoven; M.V.V.; Sittardia; Bleijerheide; Juliana of R.K.O.N.S Afdeling D: H.B.S.; Hermes D.VS., Xerxes; Sparta; Emma; N E.C., N O.A.D., Longa; P.S.V.; Brabantia: V.V.V.; Mau- rits; Chèvremont; Limburgia. Met deze nieuwe indeling, die afwijkt van elk concept, wordt het eerste com petitie-contact tussen NoordelijKe en Westelijke clubs gelegd. Het contact, dat Zuid en West vorig jaar gekregen heb ben is uitgebreid. In feite is de Ooste lijke afdeling komen te vervallen. De Oostelijke verenigingen zijn bij Nooid Afdeling C: A.D.O.; S.V.V.; Feijenoord; I en ^West en bij Zuid en West onderge- JtBjCj IULCj Quick; NJLCl; Willem IL J bracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5