De Europese gemeenschap voor kolen en staal Geestelijke en morele waarden bij de opvoeding Deelneming aan plan-Schuman Ongevallen eisten alleszins eereclitvaardied v„ h viJf doden Geen bloemen voor het raam Voordelen overtreffen in belangrijke twTeaiSïïeEb« Mgr Koncalli heeft de Unesco de wee gewezen NA GEDANE ARBEID ORANJEBOOM BIER douane grijpt horloge l 1 och ivetensivaardig VRIJDAG 20 JULI 1951 mate nadelen ferw«' drie-jarig kindje b« het SP PAGINA 5 REIS VAN PRINS KOSTTE DRIE TON KIND GEDOOD DOOR VRACHTAUTO SMOKKELAARS Rotterdammer ivas expediteur O O verscheidene ongevallen hebben Woen Tr da£ en Donderdag 5 doden «n 2 zwaa i verkeer kostte twee mannen het leve Op de Schaesbergerweg te Terwinselen ts Donderdagmiddag een vierjarig jonge tje, toen het van de stoep de weg opliep, door een vrachtauto overreden. Nadat eerste hulp was verleend in de verband- kamer van Staatsmijn Wilhelmira, werd het kind naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. Daar is het enige tijd later aan de verwondingen overleden. Naar uit een bij de Tweede Kamer in gediend wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1950 van Buitenlandse Za ken biykt, belopen de kosten van het be zoek van Z. K. H. Prins Bernhard aan het Westelijk Halfrond, voor zover 't het ministerie van Economische Zaken, van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen en van Buitenlandse Zaken betreft naar verwacht mag worden een bedrag van rond ƒ300.000. Het aandeel van Nederland in de kos ten van de Verenigde Naties en verdere daarmede verband houdende organisaties belopen een totaalbedrag van ruim ƒ6.5 millioen. I „Niet terug naar Rusland yan de vluchtelingen uit de landen van Oost- Europa, Rusland inbegrepen, die in het kamp van Bagnoli, by Napels, verblij ven ,wil er niet één naar zijn vaderland terugkeren. Een Russische commissie is op 14 Juli in dit kamp aangekomen. Na zich in de bureaux van cfe I.R-O. te hebben geïnstalleerd, zijn alle vluchte lingen uit Rusland en uit de onder Rus sisch bestuur staande landen de voor waarden tot repatriëring bekend ge- maakt .Maar gjle vluchtelingen hebben verklaard in Italië te willen blyven. In de avond van dezelfde dag is de commis- sie voltallig onverricfhterzake uit 't kamp vertrokken. De H. Vader als kenner van het Por- tugees. Z. H. de Paus heeft van de Braziliaanse Academie voor Letteren de gouden medaille gekregen, omdat hy on der de Pausen de eerste is ,die het Por tugees voortreffelyk kent en het zowel in woord als geschrift weet te gebruiken. De vroegere ambassadeur van Brazilië by de H. Stoel, Carlo Magelhaes Azerdo, heeft deze onderscheiding tezamen met de tegenwoordige ambassadeur Clark, aan de H. Vader in een particuliere audiëntie aangeboden. De Russische atoombom. President Truman heeft tydens zyn wekelykse persconferentie onthu'd, dat de Ver. St. geen aanwijzingen hebben, dat in de Sovjet-Unie een atoombom tot ontplof fing i« gebracht na de eerste gemelde ontploffing in 1949. Proces tegen Duitse oorlogsmisdadiger. Woensdag is te Warschau het proces begonnen tegen de voormal ge luitenant- generaal der S S. Jurgen Stroop, die er van beschuldigd wordt in 1943 meer dan 100.000 joden uit de Poolse hoofdstad naar vernietigingskampen te hebben gezonden. Voorts wordt hij verantwoordeijk geacht voor de „onbeschrijfiyke toestanden", in het ghetto van Warschau, waar in het begin van 1941 gemiddeld 5000 personen per maand stierven tengevolge van typhus, honger en overbevolking. zuiver wollen' door Anthony Gilbert Zij trekken zich terug naar het donkerste einde van de bibliotheek, waar men hun gezichten bijna niet kon onder scheiden, bellen om de butler en op die afstand kon niemand hun lippen zien be wegen. Dan loopt miss Marlowe met ïaas'tige passen door de hal en stapt in de auto. Ik moet toegeven, dat ze die Chau- mier schitterend op de tuin heeft weten te leiden. Integendeel, viel Egerton hem In de rede, zy heeft zich lelijk in de kaart laten tyken. Het was natuurlijk onvermydelyk lat geef ik toe. maar het blijft toch een lechte noot Indien je plotseling tegen over iemand komt te staan, die je enkele aren geleden hebt bedrogen, zul je toch een of ander gevoelen uiten. Zij loosde zelfs geen zucht. Dat komt natuurlijk, om dat hy voor haar niets betekende. Zij had hem nog nooit gezien. Indien hy zelf niet begonnen was. met heel het verhaal van het bedrog opnieuw op te halen, zou zij tamelijk in het duister hebben getast. Haar altstem en diepe lach kwamen haar schitterend van pas. Ik heb er die avond

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5