Frankrijk juichte voor Bobet eerste zege Strijdend voor Italië's de oude Bartali eer: raakst aaHi „Volgend jaar weer met 8 renners naar de Tour de France" Fransen willen Koblet murw rijden Hugo: „Rustdagen doen mij geen goed....!" 1951 A Tour de France HUNTER J IfiSSiï Boete voor.... Coppi J Nieuwe achterstand \f voor Coppi de i^uxe De klassementen „De Pel99 in Roosendaal: Een bonzend booRtï Tour-traject 24 tot en met 27 Juli Interland in Helmond Borren heeft succes te Eindhoven Voor de Davis Cup MAANDAG JULI 1951 PAGINA S-: Wandelen maar Verschrikkingen tegemoet Huivering Spaans vuurwerk Weer spanning om Coppi Koblet niet de oude Bobet demarreerde De étappe Algemeen De ploegen Bergklassement van de pijn, die maar geen' einde neemt Een snel mato zeker werkend middel ojj>' er in tien minuten af te! zijn: neem één of twee' ...die helpen direct f Morgen gaat het heter Nederlatidse han dboogsch utters door de Belgen verslagen Zweden en Duitsland in de Europese zone-finale Mont Ventoux^ berg van en Ziehier nog een staaltje reputa tie-vernietiging van een super-cam- pionissimo. Fausto Coppi werd van daag beboet met frs. 200. Overtre ding: hij had zich laten duwen bij de beklimming van de Ventoux door een zijner knechten, Pezzi. Coppi, eens „Roi des Montagnes"! Fausto Coppi is ouder de moordende hitte bezweken. Mat en krachteloos zit hij op zijn fiets, nog slechts op gang gehouden door de trouwe aanwezig heid van zijn knechten Biagioni links en Carrea rechts. Door MARTIN W. DUYZINGS. AVIGNON, Zondagavond. Er stond een kleine, verweerde mijlpaal, drie kilometer vóór de top van de Mont Ventoux. De mijlpaal markeert, naar men zegt, de plaats, waar destijds tien tallen avonturiers hun nek alsmede hun carrière braken, alvorens de lieer Francois Pretarque, nu precies 600 jaar geleden, als eerste menselijk wezen de top van de „Reus van de Provence" in levende toestand bereikte. Er hangt, ter ere van de heer Pretarque, een uitvoerige gedenkplaat tegen de door de zon haast weggevreten muren van het meleorologisch instituut daar boven op de top van de Ventoux en men doet er maar het beste aan deze gedenkplaat zonder veel tam-tam af te breken, sedert Monsieur Goddet vanmiddag, voor het eerst in de geschiedenis van de Tour de trance, de karavaan-der-afgebeulden tegen de verschroeide, kaalgehleekte flanken van de Ventoux heeft opgezonden en sedert, als gevolg daarvan, hier op de Allées de Verdun in Avignon in de magere schaduw van de onooglijke en niettemin zo beroemde brug Louison Bobet zijn eerste grote overwinning heeft behaald, nadat tenslotte zelfs de kinderlijkste Franse optimist aan de onoverwinnelijkheid en de grootheid van de kampioen-der-kampioenen was gaan twijfelen. Inderdaad: men neme die gedenkplaat daar op de top van de Ventoux maar lie ver weg en vervange haar door een an dere. Want vandaag, toen Jacques God- j det, rechtop staand in zijn wagen, ten einde het slachtveld, dat hij veroorzaakt had, te kunnen overzien, toen hij de ka ravaan tegen de Ventoux omhoog joeg, be reikte men op de Top van deze Ventoux een andere mijlpaal, een andere grens: de grens van wat de ene mens de andere wel mag aandoen! Het klinkt, zo op het eerste oor, een beetje cru en ge moet dat een nuchtere Nederlandse reporter, die niet aan zijn eerste Tour de France bezig is en die zo- wel in de Pvreneeën als in de Alpen in de de volgerskaravaan in nimmer gekende spanning zat uit te kijken naar het ogen blik. waarop Fausto Coppi in elkaar zou zakken als ware hij geen campionissimo doch een afgedankte vaatdoek sprong, volkomen onverwacht, de kleine Émilio Rodriguez uit het peleton en nam hij 200 meter. In de Spaanse kolonie verwachtte men daar kennelijk wat van. De kleine Emilio, die zijn chef d'équipe tot nu toe bijzonder zwaar heeft teleurgesteld, doch die niettemin bergkampioen van Spanje is en van wie men zegt, dat hij Spanje's meest gevreesde col, de zo beruchte Es cudo bij wijze van training drie keer achter elkaar naar boven en naar bene den fietst zonder er van buiten adem te raken. deze kleine Emilio ging daar uit het peleton weg met een haast en een geestdrift, alsof hij niet bang was voor die 30 kilometer klim-in-één-ruk met stijgpercentages van 17 pet. of daarom trent. Hij leerde wel beter, de kleine Emilio. Geen kilometer verderop in de meeste volgwagens was men toen al begonnen aan een nimmer vertoonde lijdensweg en wie vandaag zijn wagen tegen de top van de Ventoux zette zonder dat hij onder weg méér dan drie keer tegen het kook punt had aangezeten, leverde een knap pe prestatie had Emilio al ondervon den, dat de Mont Ventoux in deze hitte golf geen col is, waarop men het Spaans kan laten toegaan. Toen Rodriguez dat ontdekte deed hij een ervaring op, die vandaag tal zijner concurrenten zich eigen maakten. Deze ervaring: zo gauw men op de Ventoux ook maar een spóór van een inzinking tegenkomt, krijgt men prompt het gevoel alsof men bezig is tegen een muur op te rijden en staat men 100 meter verder naast zijn fiets, verplicht om er een half uur lang een afstandsmars van te maken Goede reis met: Plain oi Cork-tipped per doosje van 20 stuks Hunter Mild f 0.75 per pakje Emilio Rodriguez behoefde zich voor deze wandeltocht overigens niet te scha men. Een wijd ij zijd vermaarde klim mer als Jean Robic klom halverwege de top doodbedaard van zijn fiets, ging op een steen zitten, deed vervolgens vijf mi nuten lang zijn ogen dicht en droomde kennelijk iets minder prettigs. Anderen als Gual, Brambill;. en zelfs de dappere Luxemburger Diederich namen hier en daar hun fiets op hun nek, klommen lo pend. zo snel zij maar konden en kwamen op deze manier hier en daar kennelijk sneller naar boven dan som mige lieden, die slingerend, zwaaiend en wankelend op hun fiets bleven. En terwfjl dit alles zich dan afspeelde, terwijl de karavaan steeds meer slacht. De karavaan sukkelde maar voort. Zij offers veroorzakend en voortdurend meer stapelde zonder geestdrift de kilometers op elkaar, zij liet zich zelfs niet tot méér actie verleiden toen zij, na deze 100 ki lometer, voor de eerste maal deze dag het met belangstellenden volgepropte Avignon doorkruiste. Want de karavaan wist wel beter! De karavaan had gisteren, héél die lange "jnen schijnt te zweven, ontdekte dan verliezen lijdend! zich akelig langzaam omhoog trok over de rauwe, kapot gere den weg die, rechts, tegen de rotswand plakt en links, boven onbeschrijflijk mooie, doch niettemin peilloos-diepe ra- rustdag in Montpellier, waar de hitte de renners tot. in hun hotelkamers achter volgde, vol huivering zitten kijken naar het profiet van de moordende etappe, waarvoor Monsieur Goddet ons vandaag plaatste. Zij wist, wat haar voorbij Avig non te wachten stond. Zij wist, dat men loop der jaren tamelijk wat.opwindende-; Oostelijk van Avignon, ongenaakbaar in ppbeurtenissen van dichtbij heeft meege- maakt - ge moet hem deze ietwat on gezouten mededeling maar met kwalijk nemen. Want als men zegt, dat er ook m een Tour de France waarin men waar achtig niet terugschrikt voor wat mo?'_ lijkheden en sensaties dingen zijri, welke ge Uw hevigste vijand met zoudt toewensen en als men verder n dat men vandaag de grens dezer dingen i p de Mont-Ventoux heeft bereikt, om met te zeggen, oversohréden, dan is dat waarlijk niet overdreven. Want wilt ge het decor? Men had ons vanmorgen m Montpellier van start gezonden in een hittegolf, die zelfs de inheemsen voor een groot deel vnnr zich uitgedreven had naar de lok kende kust van de Middellandse Zee, waar lauw en vadsig, een bescheiden briesje nog enige verfrissing bood m de ten door de Midi tenminste langs de zee gunde, dreef men g over naakte, schaduwloze weaen, de wielen slechts moeilijk dooi kende, dampende brei-massa ya asfalt wentelden, in Noord-Oostelijke ting: naar het hart van de Provence, vrijwel iedere brug nu een uitgedroogde rivierbedding overspant en waar, in deze tropische hitte, elke stap en elke bewe ging welke men maakt, één grote, onbe schrijflijke marteling is. Men gaf, in deze temperatuur en in dit landschap, de karavaan haar eerste hon derd kilometers cadeau. Men verwachtte van haar geen demarrages, men ver wachtte van haar evenmin een moyenne van enige betekenis. Doch élk moyenne óók het laagste! is dodelijk, als men een karavaan, die twee dagen geleden nog slechts tussen Carcassonne en Montpellier de totale vernietiging zo nabij was, op een dag als vandaag dwars door de Pro vence naar het Noord-Oosten zendt: van kilometer tot kilometer méér verschrikkin gen en grótere ontberingen tegemoet. De karavaan had zich in deze eer ste 100 kilometer met haast dierlijke angst tegen de afgrijselijke moeilijk heden van deze dag beschermd. Er was een moment het gebeurde bij het binnenrijden van Tarascon dat zelfs Hugo Koblet van zijn fiets kwam en hij zijn beroemde hoofd wat afkoeling bezorgde in een teil vol lauw en drabbig water, welke men daar voor de renners gereed had ge zet. Doch er was geen Fransman, er was zelfs geen Italiaan, die van deze gelegenheid gebruik maakte om een offensief te ontketenen het knoestige, dorre landschap de Mont VerJ oux zou kunnen zien liggen, 1900 meter stof en rotsen en ravijnen onder een egaal-blauwe hemel en een alles ver woestende zon. Doch in een Tour-karavaan is de theo rie altijd nog wat vriendelijker dan de afgrijselijke werkelijkheid. Want in de nam Hugo Koblet, dat er ook aan zijn onover winnelijkheid een paar grenzen zijn. Het was de Zwitser, die acht kilo meter vóór de top juist déar, waar het stijgpercentage over een lengte van bijna twee kilometer in de buurt van de 20 pet komt en waar automobielen van uiterst kostbare kom-af vandaag kookten alsof de auto-techniek plotse ling een halve eeuw was achteruit ge hold juist daar lanceerde de Zwitser een haast onmenselijke demarrage, die hem een paar kostbare meters voor sprong bezorgden op de Fransen en Italianen, die hem met zoveel zorg hadden zitten bewaken. De Zwitser nam tien meter. Wat hij er mee bereikte was. dat hij onmiddellijk een groepje-van-favorieten (Lucien La- zarides. Bobet, Barbotin. Geminiani en Gino Bartali) achter zich aan trok en toen was het, dat het Italiaanse kamp, opnieuw voor de tweede maal in drie dagen tijds, ontplofte in een orkaan vol geweeklaag en gejammer. Want Magni, Coppi en Biagioni hadden Ko'olet's demarrage beantwoord- Het ant woord kwam laat Koblet, Bartali en de Fransen hadden toen al 50 meter doch het was in ieder geval een antwoord. En in de Italiaanse kolonie, waar men er maar niet aan wennen kan in Coppi- Anno 1951 geen super-campiondssimo doch slechts een^ alledaagse renner te zien. ging men juichend achter de Italianen aan tot dat eerst Biagioni terugviel pii vervolgens Coppi en tenslotte zelfs Fiorenzo Magni. Op dat ogenblik begon de Italiaanse squadra een nieuwe lijdenstocht. Op nieuw, zoals Vrijdag, verdedigde ver vooraan de veteraan Bartali op zijn een tje de Italiaanse eer, opnieuw, zoals Vrij dag. bleven alle beschikbare Italiaanse knechten in de buurt van Coppi: kenne lijk levend in de gerechtvaardige vrees, dat de ex-campionissimo ditmaal de uit vallerswagen boven een nieuwe catastro phe zou prefereren. Dat het teiislotte voor de Italiaanse squadra geen uitgesproken catastrophe werd. dat Coppi met „slechts" zes minu ten achterstand op Bobet hier in Avignon arriveerde, dankte Alfredo Binda op de eerste plaats aan Bartali en verder in niet onbelangrijke mate aan Hugo Koblet. Want Koblet was vandaag de oude niet! HU demarreerde in de klim naar de top van de Ventoux wel vier maal, doch hij hield dat Frans-Italiaanse gezelschap maar aan zijn achterwiel en liU moest zelfs toezien hoe, één kilometer voor de top. zowel Lucien Lazarides als Gino Bartali nog wat voorsprong namen. Wat Lucien Lazarides in die laatste kilometer presteerde was óver de grens! Drie dolle demarrages achter elkaar ble ken ook Bartali te machtig en met 40 seconden voorsprong bereikte de minst beroemde van het Griekse broederpaar dan ook de top, waar volgers en publiek inmiddels zulk een nerveuze sfeer had den gecreëerd, dat men elk ogenblik een natuurramp verwachtte. Veertig seconden na Lazarides passeerden Bartali, Gemi niani en Barbotin de top, op tien secon den gevolgd door Koblet en Bobet, ter- W'Ul bijna twee minuten later Stan Ockers een zuiver Belgisch gezelschap aanvoerde. De rest van de menigte had zware klappen gehad? Apo Lazarides, die overi gens in de laatste twee kilometer fantas tisch snel naar boven kwam, zat op 5 mi nuten; het mannetje-Marinelli passeerde met 5.35 achterstand; Fausto Coppi arri veerde met zijn squadra op 7.20. nadat Lucien Lazarides en even later zijn land genoot Bartali begonnen waren aan de afdaling op de Noordelijke helling van dp Ventoux. Het werd daar gelukkig geen do denrit. Men heeft deze afdaling zoveel moge lijk geciviliseerd, want men houdt hier ieder jaar een autorace. Het pad is goed, de bochten niet al te verraderlijk en hier en daar zelfs opgehoogd en zo ge maar doet, of ge de ravijnen aan Uw rechter hand niet ziet, moogt ge in deze afdaling Uw gang gaan. Men ging dan ook zijn gang! „Daatje", het wagentje, dat onze sport verslaggever ook door dit avontuur bracht zonder d'at de zuigers wegsmolten in de cylinders, .ging vrijwel direct achter de heren Magni en Coppi omlaag met tachtig kilometer per uur! En stellig had Magni het nog wel wat sneller gekund, als hij niet een paar maal had moeten wachten op Fausto Coppi, die kennelijk in sommige bochten te lang in de rem men bleef hangen. Het l'eP allemaal uitstekend af. In de kopgroep liet Bartali zich zó haastig om laag vallen, dat hij Lucien Lazarides direct weer inliep. Samen wachtten ze dan op Koblet. Bobet en Geminiani en dit leidende zestal had (relatief gesproken) zó weinig haast, d'at Coppi en Magni vóór Avignon nog bijna twee minuten konden heroveren van de achterstand, welke zij bij de 'beklimming van de Mont Ventoux hadden opgelopen. De rest was weinig sensationeel. Twaalf kilometer vóór de finish demar reerde Bobet. Zijn drie ploegmaten druk ten onmiddellijk het tempo, doch dat had den zij evengoed kunnen laten. Want Bartali noch Koblet reageerden. Zó stoof dan de Franse favoriet, eigen lijk reeds onbedreigd, met een voorsprong naar de finish, waar de stad Avignon de Breton een ovatie bracht alsof hij d'aarnet de hele Tour al had gewonnen. Helaas: het applaus was wat overdre ven. In deze karavaan, die vandaag op nieuw tot aan de grens van haar vermo gen was opgejaagd, is ook na deze tocht over de Ventoux, de m'an in het gele lei- dersishirt, Hugo Koblet, voorlopig nog altijd heer en meester! De uitslag van de 17e etappe Montpel lierAvignon (225 km.) luidt: 1 Bobet (Frankr.) 7.24.44 (met bonifi catie: 7.23.44); 2 Barbotin (Frankr.) 7.25.34 (met bonificatie: 7.25 04); 3 Bartali (It.) 7.25.40; 4 Geminiani (Frankr.) z.t.; 5 Ko blet (Zwits.) z.t.; 6 Lucien Lazarides (Frankr.) z.t.; 7 Ockers (Belg.) 7.25.59; 8 De Herthg (Belg.) 7.26.10; 9 Van Ende (Belg.) z.t.; 10 Deledda- (Oost Zuid Oost) 7.29.34: 11 Decock (Belg.) z.t.; 12 Mari- nelli (lie de France) z.t.; 13 Cogan (West In de verzengende hitte van Midi en Provence geeft een renner goud voor een tuinslang. Geminiani, Koblet, Lucien Lazarides, Barbotin en Marinelli onder de douche Zuid West) z.t.; 14 Aeschlimann (Zwits.) z.t.; 15 Deprez die de France) z.t.; 16 Verschueren (Belg.) z.t.; 17 Lauredi (Frankr.) z-t.; 18 Apo Lazarides (Frankr.) z t.: 19 Brambilla (Oost Zuid Oost) z.t.; 20 Labeylie (lie de France) z.t. Op de 23e plaats kwam in de tijd van 7 30 30 een groepje renners met o.a. Magni (It.), Coppi (It.), Biagioni (It.) en Remy (Fr.). Het algemeen klassement na de 17e etlPKobleft(Zwits.) 98.35-17; 2 Geminiani (Frankr) 98.36.49; 3 Lucien Lazarides Frankr. 98.43.06; 4 Bartali (It.) 98.53.04; 5 Bobet (Frankrijk) 98.56.15; 6 Barbotin (Frankr) 98 57.29; 7 Lauredi (Frankr.) 98 59 25- 8 Ockers (Belg.) 99.00.55; 9 Bau- vin (Oost Zuid Oost) 99.03.37; 10 Bernar do Ruiz (Spanje) 99 07.06; 1^1 Magni 99 07 25' 12 Demulder (Belg.) 99.07.3!2, ló Van Ende (Belg.) 99.10.49; 14 Diederich (Lux.) 99.11.58; 15 Marmelli (He de France) 99.13-54; 16 Coppi (IO 99.19.49, 17 Meunier (West Zuid West) 9.20.19; 18 Verschueren (Belg.) 99.24.17; 19 Biagioni (It.) 99.26.01; 20 Decock (Belg.) 99.28.54. Het algemeen ploegenklassement na de zeventiende etappe luidt: 1 Frankrijk 294.58.07; 2 België 295.50.48; 3 Italië 296.39-55; 4 West Zuid West 296.51.01; 5 Oost Zuid Oost 296.56.48; 6 Zwitserland 297.18.59; 7 lie de France 298.03.29; 8 Spanje 298.37.32; 9 Parijs 299.15.18; 10 Luxemburg 299.31.08. In het ploegenklassement van de 17e etappe was Frankrijk eerste (Bobet. Bar botin en Geminihni) met 22.14.18; laatste was Luxemburg met 23.23.33. Het bergklassement na de zevende etappe luidt: 1 Geminiani (Frankrijk) 38 pnt.; 2 Lucien Lazarides (Frankr.) 30 pnt.; 3 Bartali (It.) 27 pnt.; 4 Koblet (Zwits.) 22 pnt.; 5 Coppi (It.) 21 pnt.; 6 B. Ruiz (Spanje) 17 pnt.; 7 Van Ende (Belg.) 11 pnt.; 8 Diederich (Lux.) 10 pnt,; 9 Lan- garica (Spanje), Baeyens (Belg.), Bauvin (Oost Zuid Oost) en Ockers (Belg.) 9 pnt (Van onze correspondent) ROOSENDAAL, Station. „WIM, JONGEN, WEES TOCH VOORZICHTIGdat was de eerste welgemeende vaderlijke vermaning die „Van Est le formidable van een egaal bruin gebrande chef d'équipe Pellenaers kreeg. Van Est, de rechter enkel reeds uit het verband, kaatste de bal terug door tot kalmte te manen bij de vertrouwelijke klop op de nog zo gevoelige schouder. Dit typeert meteen de even vanzelfsprekend hartelijke als vlotte ont vangst Zaterdagmiddag te twee uur op het station Roosendaal, waar ten slotte met Pellenaers ook Wugtmans, V oor ting en Dekkers als laatsten van de acht dapperen terugkeerden van de monsterwedstrijd, waarin Nederland voor het eerst een uitzonderlijk goede beurt maakte en Jacques Goddet zelf dit niet onder stoelen of banken stak bij het afscheid van de Pel die als vriend van de grote organisator de Tour verliet. Kees Pellenaers kwam met zijn laatste Tour-renners thuis. Onmiddellijk na aankomst in de wachtkamer van het Roosendualse station, aan et tafr tje v.l.n.r. Van Est, Pellenaers met zijn vrouw en zijn zoontje, Voorting, links onze correspondent in gesprek met Van Ierlant, staande de mecano Bras- penning met Wagtmans en Dekkers boren ploegleider is, d'ie overigens voor „Volgend jaar retour naar de Tour? vroegen wij Pellenaers in de eetzaal van de stationswachtkamer, waar de renners verversingen werden aangeboden. „Niets liever dan dat", aldus de Pel, en Van Ierlant die. met Faanhof etn Wim van Est, ook present was, haastte zich te vertellen dat Pellenaers een ge- zij doen mij méér kwaad dan goed; ik heb vandaag dan ook zeker minder goed gereden danmorgen!" EINDELIJK! Eindelijk heeft Frank- rijks nationale wieler-idool Louison Bobet van zijn klasse doen spreken en een etappe-zege behaald. Zeer vermoeid maar met de glimlach van overwinnaar en onder de hartstoch telijke toejuichingen van duizenden frenetieke Fransen gaat hij in Avig non als eerste over de finish. (Spec. Belino-foto) practijk van een Tour de France levert men een Tour-karavaan, die alles behalve voldoende heeft gehad aan die ene ellen dige mateloos-hete rustdag in Montpel lier,'eindelijk na 120 kilometer vol dorst en zon en hitte af bij het allerergste, wat men ooit een Tour-karavaan heeft aan gedaan. Er was er één die, direct na de ravitail lering te Carpentras, deze onmenselijke Ventoux onderschatte. Terwijl, in de voor ste gelederen van het peleton, de grote klimmers nog positie kozen en terwijl heel AVIGNON, Zondagavond Voor liet eerst sedert Hugo Koblet destijds in de tijdrace tussen Rennes en Angers zowel Coppi als Bobet vloerde met een gemak en een superiori teit, die van bem meteen de grote favoriet voor de eindoverwinning maak ten. verloor vandaag, op de onmenselijk-zware bellingen van de Ventoux, de Zwitser iets van zijn zekerheid en zijn zelfvertrouwen. Niet alleen kon bij er maar niet in slagen Bartali en de vier Fransen, die zijn eerste demarrage onmiddellijk beantwoord hadden, van zich af te schudden, doeli bovendien moest hij, in de buurt van de top, zowel Lazarides als Bartali laten gaan en was hij niet tot een tegen-attaque in staat toen, vlak voor Avignon, Louison Bobet zijn beslissende demarrage plaatste. Het is waar! de Zwitser heeft de Ven toux zonder brokken overleefd; zowel Ge miniani als Bartali zijn gevaarlijkste tegenstanders zijn er vandaag niet in geslaagd ook maar één seconde op Koblet in te lopen. Doch van de andere kant joeg de Zwit ser vandaag kennelijk op zijn vijfde etap pe-zege en dat hij machteloos moest toe zien hoe niet hij, doch Bobet deze overwin ning binnenhaalde, betekende voor Ko blet méér dan een nederlaag: zijn tegen standers hebben namelijk ontdekt, dat de Zwitser zeker niet iedere dag even da verend in conditie is en met name de Fransen zijn er sedert vanavond van over tuigd, dat men de Zwitser te midden van een algemeen offensief tenslotte tóch nog zal kunnen kraken. Aan de finish verklaarde Rafaël Gemi niani; „De Franse ploeg zal blijven at taqueren tot Parijs toe, de Zwitser steeds meer vermoeiend, tot dat hij tenslotte zijn grote inzinking krijgen zal!" En intussen gaf Koblet toe, dat hij van daag niet zo sterk gereden heeft als hij wel zou wensen. Hij schreef dat toe aan de rustdag: „Ik houd niet van rustdagen: ISsEtapp» 208 KM 24Juli 20» 165 25 21» 201 26 ZWITSERLARO AIX-LE5-BAINS CduGren/w1164m C.duCuchertm C.de Port* 1325» ou FRANKROK (TALIE Eybens cd*Laff!*y9io» Cdu Lauaret 2058». 8RIANC0N tflioard 2360» uitfssfi* £.d«W*2nim. Barctlofcfttft» 970m. GAP C.dels SenHMIe C.ds Saqfi«l200m S nitron ««ualllrriiKj Rout» B»tq MARSEILLE ;a*to-5161h zichzelf het hardst was. „Wanneer allen sliepen, dan ging Pel lenaers nog eens extra naar de rijwielen kijken", aldus Van Ierlandt, die er met een op liet volgen, dat onze chef d'équi pe zo'n goede kijk op de dingen heeft. „Van Dekkers verbeterde Pellenaers bij voorbeeld de zit, kortom, hij heeft van onze kersverse landskampioen een cou reur gemaakt", zei Van Ierlandt. Waar het waarlijk deze laatste niet alleen is die de loftrompet over Pelle naers steekt, is het duidelUk dat de Iire- danaar volgend jaar gaarne weer de functie ambieert en nog liever over twaalf dan over acht renners. Maar zo veel liet Goddet nu wel doorschemeren, dat deze hartewens volgend jaar nog wei de vader van aller gedachten zijn zal Nadait de echtgenote van Pellenaers, die met haar zoontje Pierre haar man tot Roosendaal tegemoet gegaan was, huishoudelijk met haar man onder vier ogen van gedachten gewisseld liad, ver viel Pellenaers direct weer in wiieierier- men, toen hij hoorde dat men spreek beurten. casu quo lezingen, wilde orga niseren over de beruchte val van Wim van Est, vanaf de Aulbisque. „Couperenwas het beslissende en alleszeggend antwoord. De jaarlijkse ontmoeting tussen de natio nale teams handboogschieten van Neder land en België, ditmaal in Helmond ge houden, is wederom in 'n nederlaag voor Nederland geëindigd. De Belgen waren na de eerste 10 schoten in het voordeel, doch halverwege de strijd, na 25 schoten, hadden onze landgenoten een voorsprong van 20 punten behaald. Na 40 schoten stonden de Nederlanders nog. slechts 5 punten voor,, maar zij konden ook deze niet behouden en de wedstrijd eindigde ten slotte met een stand van 29142900 in het voordeel van de Belgen. De tweekamp tussen de nationale kam pioenen van Nederland en België, G. Wauben uit Krawinkel-Geleen en M. Tanghe uit Brussel, werd door de Neder lander met 7167 gewonnen. (Van onze tennis-medewerker) In het toumooi te Eindhoven, dat een goede bezetting had in verband met de komende wedstrijd BelgiëNederland (komend week-einde, te Kortrijk), zodat ook de leden van de keuze-commissie aanwezig waren, heeft Borren ondanks een afwezigheid van wedstrijdspel gedu rende ongeveer een jaar, drie eindstrijden bereikt. Hij won er twee. In het heren enkelspel heeft hij zich telkens uit een achterstand weten op te werken tot winst. In de eindstrijd sloeg hij Taminiau met 86 in de derde set nadat hij 25 had gestaan! Mej. Rollin Couquerque nam revanche op mej. Grosveld voor de vorige wreek te Tilburg in twee sets geleden nederlaag Zij won nu met 46 6—2 61. De uitslagen der laatste ronden waren- Heren-enkelspel kwart-eindstrijden: H Beernink sl. Kessels 60 61; Borren sl van Gasselt 46 6—3 86; F. Beernink sl van Swaay 2—6 6—3 6—3; Taminiau sl' Lathouwers 6—2 6—0. Halve eindstrijden- Borren sl. H. Beernink 8—6 6—2 Tami niau sl. F. Beernink 6—1 4—6 6—3 Eind strijd: Borren sl. Taminiau 6—3 1—6 8—6 Dames-enkelspel, kwart-eindstrijden- mej. Rollin Couquerque sl. mej. Kiek 6—2 6—3; mevr. v. Berkel sl. mej. v. d. Torre 3 63I mej. Grosveld sl. mej. Tekelen- trVrg. 6T3 6tT3' mei' Ho°gh°udt sl. mevr Vhelander Hein 4-6 6-3 6-2. Halve eind strijden: mej. Couquerque sl. mevr. van Berkel 6—2 6—3; mej. Grosveld sl. mei. Hooghoudt 6 2 62. Eindstrijd: mej. Cou querque sl. mej. Grosveld 4—6 62 61 Herendubbelspel, halve eindstrijden-' Borren en Lathouwers sl. van Gasselt en Collin 10—8 6—1; gebr. Beernink sl Ta- "Ren Kessels 7-5 6-1. Eindstrijd: Gebn Beernink sl. Borren en Lathouwers Gemengd dubbelspel, halve eindstrijden- mep Tekelenburg en Lathouwers sl. mevr' v. Berkel en H. Beernink 6—2 6—0- de heer en mevr. Borren sl. mej. Couquerque en van Swaay 6-4 6-2. Eindstrijd- de heer en mevr. Borren sl. mej. Tekelen burg en Lathouwers 62 64. Damesdubbelspel eindstrijd: mej Cou querque en mevr. v. Berkel sl. mevr. Vlie- Iander Hein en mej. Tekelenburg 36 6—1 De finale van de Europese zóne voor de Davis Cuup zal gaan tussen Zweden (in het Zweedse badplaatsje Bastad van 27 t. m.^ 29 Juli) en Duitsland (dat in zijn eerste na-oorlogse internationale tennis- jaar dus weer goed voor de dag komt). Overigens heeft Duitsland alles aan slechts één speler te danken: de 42-jarige „veteraan" Baron Gottfried von Cramm. vóór de oorlog van Europese top-klasse en ook nu nog een zeer geduchte tegen stander. Von Cramm heeft tegen Italië zijn hu zarenstuk herhaald. Zoals tegen België won hij ook te München tegen Italië al zijn drie partijen en hielp aldus Duitsland aan een 32 zege. Het was niet de dub belspel-specialist Marcello del Bello maar diens broer Rolando del Bello. die in de laatste en beslissende set tegen Von Cramm moest aantreden- Hij kreeg van de Duitse veteraan in vier sets klop: 75 64 46 6i. Einstand-' Duitsland Italië 3—2. Zweden liet de Philippijnen k-ansloos en won met 50. Davidsson sloeg Ampon 61 46 06 62, Bergelin sloeg Deyro 61 63 62, Bergelin en Davidsson sloegen Ampon en Carmona 63 86 61, Bergelin sloeg Ampon 63 6—1 06 16 62. Davidsson sloeg Deyro 64 4—6 3—6 8—6 7—5. V. S. van N.-Amerika plaatste zich in de halve finale van de Amerikaanse zóne door een overwinning op Japan. De wedstrijd is nog wel niet uit. maar met een 30 voorsprong zijn de Verenigde Staten reeds zeker van de zege. Savitt sloeg Fumiteru Nakano 75 63 62, Flam sloeg Kumararu 75 60 75, Tra- bert en Talbert sloegen Nakano en Fiji- kura 6—0 6—2 10-8.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3