Jt Alles gevende Coppi werd eerste in Briancon Concurrenten van de Zwitser raakten kostbare minuten kwijt Bartali niet meer in de Tour? Het weer was te mooi! F" f. VONDST in 'T ZOEKLICHT Koning Faroek klaagt aan Tour de Fro nee 1951 Onze wielrenners voor Milaan *Sport-*S patten J -J PAGINA Fatale inzinking van favoriet-Bobet Toui-traject 24 tot en met 27 Juli Dielissen passeerde de Vars! Coppi's reputatie op het spel De chronometer wees het uit Bartali kwam niet weg Het wordt écht Inlooppoging gestrand Koblet stond te wachten Klassementen De etappe Rekensommetje Algemeen é%"Kckr$P«a DIT kfoe/ geschonken. Gtéag gedronken/ RAN JA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM-ROTTERDAM De ploegen Bergklassement l)e Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen Voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 25 Augustus t/ui 2 September te Milaan worden ge houden, is de Nederlandse ploeg ala volgt samengesteld; Gewijzigde competitie- indeling 2e klassers Slijkh nis stimuleerde Harting op 3000 m. W ATERPOLO-ZEVENTAL DRINK Het mineraal wafer door de natuur met uitzon derlijke hoedanig heden begunstigd Altijd aanbevolen. Overal verkrijgbaar. FLAMINGO'S OP TOUR NAAR ENGELAND Koblet verloor de Alpen maar wón de Tour! 5« ^50 OOPPl beuiee* in rle Alpen iveer iets van zijn klasse en komt hier als eerste boven op de top van de Col de Vars. Door MARTIN W. DUYZINGS. BRJAN5ON, Woensdagavond. ..Kien ne va plus I*,.», Drie kilometers voorbij de top van de Izoard, waar tweeduizend meter boven de zeespiegel het smalle grintpad donker en in duizend verrader lijke kronkels een weg zoekt tussen de naar de keelgrijpende eindeloosheid van sneeuw en rotsen en ravijnen verloor Hugo Koblet vandaag zijn grote Alpen-etappe, doch won hij, naar alle waarschijnlijkheid, de Tour de France 1951 Het was een dramatisch moment. Slechts anderhalve minuut tevoren was Fausto Coppi, achtervolgd door de alles riskerende Franse regionaal Buchonnet, door dezelfde hairpain gegaan; aarzelend, onzeker, zijn smalle hoofd verborgen onder de valhelm, de vingers krampachtig rond de handles zijner remmen. Ruim vier minuten voorsprong had hij op Koblet veroverd toen hij, met wijd-opengesperde mond happend naar lucht, als eerste de top van de Izoard bereikte en toen de vele duizenden Italianen, die daar hun stembanden aan flarden stonden te gillen, al niet meer twijfelden aan een Italiaanse overwinning. 1 oén, na vier minuten en twintig seconden, was frappant fris en met zowaar nog een vriendelijke glimlach voor de filmcamera's de man in het gele leidersshirt de top gepasseerd en was hij, zónder enige aarzeling en zónder valhelm!, omlaag geraasd: véél sneller en véél veiliger dan de ex-campionissimo zijn weg kiezend langs ravijnen en tussen de keien en rotsen. Van hairpin tot hairpin had Koblet dan zijn achterstand verkleind. Twee, drie verdiepingen lager, kon hij de valhelm van de Italiaan en het paarse shirt van Buchonnet al zien: en op dat ogenblik had de jonge Ziiri- cher alles wat hij maar wilde slechts voor het grijpen: de Tour de France en een verpletterende etappe-overwinning! HetMs: drie kilometers voorbU de top ring Koblet's voorband met een nijdige klap ter ziele. De Zwitser maakte een enorme slip, doch hij hield rijn fiets op de weg en bulten het ravijn. Toen hij daarna afstapte om een nieuwe band om te leggen, wist ook hij. dat deze etappe voor hem niet meer te winnen viel. Want wéér enkele minuten later had Fausto Coppi nu de brede, rarend-snel dalende asfaltweg bereikt en daar verloor de Ita liaan de angst, die hem zowel in de da ling van de Vars als die van de Izoard vele minuten had gekost. Daar zag men de Coppi uit de grote dagen terug. Stijlvol en snel, doch zon der overmatige risico's zijn bochten ne mend, op de rechte einden zijn snelheid nog steeds opvoerend met zijn enorm grote gearing, onbedreigd nu door Bu chonnet. die practisch ln iedere bocht zijn nek riskeerde; onbedreigd nu óók door Hugo Koblet, die zich met een schouder ophaal in het onvermijdelijke had gc- BRLANgON, Woensdagavond. Br fietste vandaag een schim op de Col de Vars. De schim van.... Wim Dielissen, de kleine man uit Beek en Donk, die twee weken ge leden, tijdens de tijdrace tussen Rennes en Angers al uit de Tour ging, doch die vandaag niettemin op de Col de Vars aan de slag zou zijn geweest. Niemand minder dan Charles Joly, de directeur-adjoint van God- ■det, die boven op de Vars de offi ciële doorkomst stond te noteren, heeft Dielissen daar voorbij zien komen. In het officiële klassement van de Col de Vars vindt ge, van avond namelijk de verbluffende me dedeling, dat Dielissen de top is gepasseerd met 14 minuten 35 se conden achterstand op Coppi en in gezelschap van de beide Luxem burgers Kass en Kemp. Zij arriveerde de schim niet eens als laatste op de top. De Noord-Afrikaanse broeders, Mayen en Zaaf kwamen nóg later door! Pas laat in de avond heeft Moh- sieur Joly ontdekt, dat Wim Die lissen sedert enige weken niet meer in deze Tour doende is. Het was echter voor de Nederlandse repor ter, die sedert het drama van Tar- bes helaas, zoals in vroegere jaren, nogal eenzaam rondholt in dit Tourcircus, waarin men het be staan van een Nederlandse equipe nu al weer bijna vergeten is, een verademing, bij wijze van afwis seling. eindelijk weer eens een Nederlandse naam tegen te komen op een der vele dagelijkse commu- niqué's! lOeEtipo» 208KM ïéJuli 20» 165 25 'le 201 26 V 97 27 2WITSERLAW ENEVÉ l« Rvche-sur-fbeen VVJIR'JK F ybervs' C leL-rffreyïfom c.du lau&fet 2058m 970m 6AP C a»l«Sonfin»ll» C.li» 3igr.es 12C0nv AIX-LES-BA1NS C.duSreru»r 1164m dcCucherwi 1140 ie Cd» Poef» 132501, £oui ITALIË Oivèm BRIANCON dlrca-4 2390 m GuiliMfrt "Sartetaww/f» Surtron -m-PnrrMc» RavitaJI tering RouteH 8«"g| MARSEILLE schikt en zich tevreden stelde met. de ge ruststellende wetenschap, dat hij van- daag deze Ronde van Frankrijk reeds be- slist had en dat hij zijn gele trui tot ln het Pare des Princes zal houden, zo er tussen Brlangon en Parijs tenminste geen wonderen meer gebeuren. Er stonden ook hier in Briangon aan de finish vele honderden Italianen. Er was geen parkeerplaats in de wijde 'om geving of ze zaten vol met auto's uit Milaan, Turijn en Genua; en ge kunt wel raden, dat al die Italiaanse supporters he lemaal naar Briangon en naar de toppen van de Vars en de Izoard waren gekomen om met eigen ogen te zien,' hoe de Ita liaanse Squadra vandaag op het ter rein, dat haar zo lief is en waar ze in de loop der jaren al zovéél daverende triomfen heeft gevierd niet alleen de Franse nationale ploeg, doch, „en passant", óók de heer Koblet zou verpletteren. Een half uur, nadat een volslagen leeg- gereden, allesbehalve triomfantelijk ge- luimde Coppi zijn ereronde gedraaid had,j stond de Italiaanse niassa elkaar nog al- j tijd van innige vreugde in dé wederzijdse armen te vallen, doch al dit Italiaanse feestgedruis kon niet verhinderen, dat j Alfredo Binda vanavond met een gelaat als dat van twee dozijn oorwurmen naar Hotel „La Chaumière" reed, dat een zwaar-teleurgestelde Gino Bartali met i J beide rampiorussimi samen doorgaan. Binda schatte hun voorsprong op de fop van de Vars op een minuut of acht. Dat betekende, als alles meeliep, veertien o.f vijftien minuten voorsprong op de top van de Izoard. ..No. no. signorii", deze Tour de France was nog niet gereden!.... Het grappige was. dat niemand het tactische plan van Binda scheen te door zien en dat de Italiaanse ploegleider al- dus het grootste gelijk van de wereld dreigde te krijgen. Slechts de Franse re- gionaal. Buchonnet, ging achter Coppi i aan; hij kreeg hem in La Condamine- Chatelard, aan de voet van de Vars, zelfs i te pakken. Doch de rest van het peleton geloofde kennelijk niet meer in tactische I grgpjes .van Italiaans maaksel, het geloofde voorèl niet meer in de capaciteiten van 1 Fausto Coppi. Vóór de Vars reed Binda zijn Fiat j vooruit, installeerde hij zich aan de rand van de weg en bediende hij zijn chrono meter. De chronometer vertelde hem merkwaardige dingen. Fausto Coppi en Buchonnet waren zó hard gegaan, dat zij de eenzame Belg Derijck op 7 minuten 45 seconden hadden; de even eenzame Franse veteraan Goasmat op 8.40 en het peleton ai op 9 minuten hadden! Het was na deze ontdekking, dat Binda zich ijlings naar Gino Bartali spoedde met het bevel de rest van de menigte on middellijk te laten staan en zich, alles ge vend, nu ijlings naar Coppi te begeven. Het was op dat ogenblik ook, dat Bartali ondervond, dat men op rijpere leeftijd niet maar ongestraft kan blijven putten uit het arsenaal zijner krachten. Bartali, de enige man uit de squadra, die nog kansen op de eindzege had, de marreerde niet minder dan vier maal. I Het enige, wat hij er mee bereikte was. dat bij de vandaag weer bitter slecht rijdende Bobet van zich afschudde. Dat was al. Knapen als Koblet, Ockers, Ver- schuercn, Ruiz, Marinelli, Dotto, Barbo- tin en Goasmat, bleven koel en onbewo- I L'en, aan het Italiaanse achterwiel; en P Uehnogram-foto) auir eigenlijk al toen, drie kilometer vóór de top, Koblet de laatste demarrage van Bartali zonder enige moeite beant woordde en hij vervolgens met évenveel gemak een demarrage van Geminiani op ving daar eigenlijk al verloren Italië en Frankrijk dc Ronde van Frankrijk 1951. Zo wachtte Coppi dan tijdens de klim naar de top van de Vars vergeefs op Bartali en moest hij tenslotte nog onbe daarlijk hard spurten om zich, met een voorsprong van 37 seconden, van de taaie regionaal Buchonnet te ontdoen. Met 3 32 achterstand passeerden Geminiani, Goas mat en Koblet; 20 seconden later volg den Bartali, Ruiz en het mannetje-Robie, dat toen al zijn versnellingsapparaat aan splinters getrokken had en dat héél deze dag met een onmogelijke gearing rijden moest; met 8.50 achterstand Ockers, Lucien Lazarides, Van Ende, BarboUn e:i Bauvin, terwijl pas na 10.35 een uitgeputte Bobet de top bereikte in gezelschap van Mirando, Molineris en Serra. Tóen pas. in de afdaling van de Vars. kreeg deze Alpen-étappe niveau. Er lig gen tussen de top van de Vars, waar men voor deze gelegenheid een bord had op gehangen met de woorden „Forza Italia" en het dorpje Guillestre, ver beneden in het dal, negentien waanzinnig snelle kilometers. Ge slingert, zoals op vrijwel iedere Alpentop, eerst vier kilometer aan één stuk over een klipgeitenpad, waarbij ge dichter bij uw, begrafenis staat dan u lief is en vervolgens komt ge dan op een bredere, sneldalende asfaltweg. Daar kunt ge dan uw gang gaan. Dóór ook doorkruiste Hugo Koblet persoonlijk dat, wat er van Binda's krijgsplan nog overgebleven was. Want er was nog een kans, dat Bartali befaamd als een der snelste dalers welke men óóit van een Alp heeft zien tuimelen tijdens de duik naar Guil lestre zijn concurrenten nog van zich af zou schudden, daarbij het gat tussen hem en Coppi verkleinend. Er was óók nog een kans, dat de belde campio- nissimi elkaar op de Izoard zouden ontmoeten met. voor de concurrentie, alle fatale gevolgen van dien. Doch Koblet was Binda vóór Terwijl Geminiani een kostbare ander halve minuut verloor met het leggen van een nieuwe band, ging Koblet nu alleen achter de beide vluchtelingen aan, liep hij in deze negentien kilometer méér dan twee minuten op hen in en had hij daar Gino Bartali, die in de afdaling alles ge geven had, nog altijd op 1 minuut 2U seconden achter zich De Zwiitser had, zoals zo dikwijls, een aanval beantwoord met een tegen-aanval Hij had Bartali duidelijk gemaakt, dat hij de sterkste was. Hij had alle Fransen gedistancieerd en hij had het bij deze waanzinnige afdaling kunnen laten. Doch toen Alex Burtim. de Zwitserse ploegleider, de man met het gele leiders shirt in Guillestre, terwiïle van de statistiek en de volledigheid meldde, dal hij Coppi tot op slechts 5 minuten 40 sec genaderd was, toen begon de Zwitser de klim naar de top van de Izoard met het voornemen deze onooglijke vijf minuten óók nog even goed te maken. Hij kon dat blijkbaar niet laten Halverwege de col, waar Coppi in moei lijkheden zat en waar hij Buchonnet nog altijd op slechts veertig seconden achter zich had. bedroeg de achterstand van Koblet nog maar 3 minuien 40 seconden. Bartali zat toen op 6.10, Geminiani volgde op 6.25 en pas op ruim tien minuten volgde een, zeventien koppen tellend ge zelschap, bestaande uit; Glguet, Barbo.in, Lauredi, Magni, Goasmat, De Hertog. Gogan, Gottfried Weilenmann, Biagion1, Rodriguez. Bauvin, Robic, Ru4z, Ver- schueren, OckefS, Lucien Lazarides en Marinelli. Op dót ogenblik had Italië de Tour definitief verloren en hing zelfs Coppi's étappe-overwinning aan hot beruchte zijden draadje. Binda spoedde zich opnieuw naar voren, smeekte Coppi om het aller uiterste te geven in die laatste, onmense lijke kilometers naar de top en consta teerde tot zijn voldoening, dat Buchon net nog steeds in tweede positie het tempo van de Italiaan nu niet meer houden, kon. Op de top zat Buchonnet nu weer op 2.12 van Coppi. Doeli dat was de énige voldoening, welke men Alfredo Binda daar aan ie bieden had. Want Koblet had in dc laatste kilo meters opnieuw een volle minuut op de ex-campionissimo ingelopen, zat nu slechts op 2.54 en liet zich aan de andere kant van de top naar beneden vallen met een haast, die zowel voor Buchon net als voor de, voorzichtig en onzeker dalende Coppi, weinig triomfantelijks voorspelde. Zoals hierboven al gemeld; een lek bandje in dezelfde hairpin, waar even later het mannetje-Marinelli bijzonder ongelukkig en pijnlijk op zijn hoofd ging staan versperde hem dc weg naar dc overwinning. De real deed Fausto Coppi eigenhandig. In de laatste 7 kilometers naar Briangon kwam ook hij met zulk een fantastische snelheid omlaag, dat Buchonnet aan de finish méér dan 3j£ minuut achterstand noiteerde slechts 26 seconden later gevolgd door Hugo Koblet, die vervolgens onbe wogen ging wachten op de aankomst van zijn grote rivalen. Hij moest wel even wachten, de Zwitser. Pas 3Vz minuut na hem arriveerde een bijzonder boze Bartali, ruim een minuut later gevolgd door Stan Ockers en Lucien Lazarides. de enige van de Franse equipe, dié vandaag niet méér dan 5 ','is minuut op Koblet verloor. De rést was zwaar geslagen. Geminiani arriveerde ln gezelschap van Robic en Bauvin pas acht minuten na Koblet; Bar- botin had meer dan 12 minuten achter stand op de Zwitser en pas zestien minuten, nadat de man uit Zürich zijn dagelijkse bloemruikers verzameld had. arriveerde een volledig gedesillusioneerde Bobet hier op de Champ-de-Mars. dezelf de Champ, waarop hij verleden jaar één van de grootste overwinningen van zijn carrière vieren mocht. EN OOSTERS MONARCH STORTTE j zijn hart uit. Het was koning Faroek van Egypte, die zich nog steeds op zijn huwelijksreis bevindt. Hij heeft te Lugano weder een onaan gename ervaring met persfotografen op gedaan. De man, aan wie hij daar een foto-apparaat met van hem gemaakte foto's liet ontfutselen, maakte groot ka- haal, zodat Faroek gedwongen was hem het toestel met inhoud terug .te doen ge ven. Hij is toen kwaad uit Zwitserland weggetrokken en. weer naar Ilaiië gegaan En daar heeft hij even vrede gesloten met de persfotografen. En bovendien een interview verleend, waarin hij frank en vrij over zich zelf en Narriman Sadek sprak. Terwijl rle fotografen in actie waren, vertelde Faroek (wordt uitgesproken niet de klemtoon op de laatste lettergreep), waarom hij persfotograven en journalisten het liefat zo ver mogelijk van zich van daan hield. Ten eerste, aldus [azen we in „Empire News", zijn er godsdienstige en ten twee de zijn er politieke redenen. Aan de Mo hammedanen is het maken van afbeel dingen van mensen en dieren verboden. Wat de politiek betreft, ofschoon mijn onderdanen het alleszins billijken, dat ik leef als een Oosters vorst, zijn mijn tegenstanders in binnen- en buitenland* er altijd op uit, mijn levenswijze anders voor te stellen, dan ze in werkelijkheid is. Liefst met sensationele verhalen. Zo wordt van mij verteld, dat ik milli- oenen vergok aan de roulette. Ik speel inderdaad graag, maar ik geef niet meer uit dan andere mensen van mijn stand, dan de lieden, die gewoonlijk de speelza len bezoeken. Ik houd me altijd aan een zekere limiet. Daar ga ik nooit, boven. Het zou heel goed voor hen zijn. als anderen hetzelfde deden. Toen kwam Faroek op de praatjes over zijn huwelijk met Narriman Sadek. Hij ontkende, haar van haar verloofde te hebben weggehaald. Narriman. zo zei hij, was door haar vader uitgehuwelijkt. Het zou een huwelijk zonder liefde zijn geweest, zeker van haar kant. Ze was volkomen vrij, haar verloving te verbre ken. Trouwens, haar vroegere verloofde is nu met een ander, gelukkig, getrouwd. Omtrent Farida merkte hij op, dat hun karakters totaal niet met elkander over een kwamen. Ik trouwde, toen ik zeven tien jaar was, zei Faroek, dus veel te jong om te kunnen beseffen, wat ik deed. Farida is nu eveneens met een ander ge trouwd en gelukkig. Volgens Oosterse opvatting is dit een normale gang van van zaken. Het ongeluk is, dat men deze dingen in het Westen volgens Westerse opvattingen beoordeelt en dan nog met een totaal verkeerde kijk op de in het Oosten en speciaal in de Mohammedaan se wereld heersende gewoonten, Faroek zat op zijn praatstoel en ver trouwde de journalisten toe, dat hij en Narriman volkomen in elkander opgin gen. En denk nu niet. zo stelde hij vast, dat ik me op deze, langdurige hu welijksreis niet met staatszaken bezig houd. Ik lees elke dag veertig kranten (stakkerd), Egyptische. Turkse. Engelse. Franse, Griekse en Italiaanse en sta ook elke dag met de ministers te Kairo in te lefonische verbinding. Iemand van zijn gevolg ventel.de later nog dat Faroek de moderne talen, het Italiaans, alsmede Grieks en natuurlijk ook Arabisch vloeiend spreekt. Wat de persfotografen en journalisten betreft, die verklaarden later, dat Narri man Sadek in werkelijkheid veel knapper is. dan ze op foto's lijkt. Ze is niet foto geniek, maar haar stralende blauwe ogen vormen een wonderlijk contrast met haar Oosterse gelaatstrekken. Naar het schijnt wil Faroek in Italië een zomerresidentie kopen. Hij heeft op Capri onderhandelingen gevoerd over de aankoop van de villa van Edda Musso lini. Revel is niettemin al behoorlijk en Coppi, woedend stampend tegen de pedalen, had dan ook al méér dan een minuut voorsprong vóór hij het goed en wel besefte. In zijn Fiat zat Alfredo Binda duidelijk merkbaar de goden te prijzen. De operatie-Vars (de veldslag, die de squadra in staat zou .stellen met één denderende slag het verloren terrein te herwinnen) verliep voorlopig namelijk volgens plan! Alfredo Binda had het allemaal keurig en nuchter beredeneerd. Terwijl de he ren Bartali, Koblet, Geminiani, Ockers, Lucien Lazarides, Barbotin en Bobet elkaar nauwkeurig in het oog hielden, elkaar vóór rle beklimming van de eer ste co! iedere kans op verrassingen ont nemend, zou de outsider-Coppi een kans hebben ongehinderd een voorsprong te nemen. Drie minuten slechts: dat zou vol doende zijn. En vervolgens zou dan Gino Bartali voorbij Barcelonette met enkele demarrages al zijn concurrenten achter zich laten, zou hij zich daarna haasten om Coppi te bereiken en zouden dan de De uitslag van de 20e etappe Gap— Briangon (165 Km.), luidt: 1 Coppi (It.) 5.34.04; 2 Buchonnet (Oost Zuid Oost) 5.37.47; 3 Koblet (Zwits.) 5.38.13; 4 Bartali (It.) 5.41.40; 5 Ockers (Belg.) 5.44.09; 6 Lucien Lazarides (Frankr.) z.t.; 7 Robic (Parijs) 5.45.43; 8 Bauvin (Oost Zuid Oost) z.t.; 9 Geminiani (Frankr.) z.t.: 10 Magni (It.) 5.45.50; 11 B. Ruiz (Spanje) 5.45.52: 12 Rodriguez (Spanje) 5.47.35; 13 De Hertog (Belg.) 5.47.35; 14 Biagioni (It.) 5.47.57: 15 Carrea (It.) z.t.; 16 Verschueren (Balg.) z.t.; 17 Diederich (Lux.) 5.48.04; 18 Cogan Ciyest Zuid West) 5.49.04; 19 G. Weilenmann (Zwits.) 5.49.20; 20 Bayens (Belg.) 5.50.26. Het algemeen klassement luidt na de 20s've etappe: 1 Köolet (Zwits.) 116.32.04; 2 Geminiani (Frankr.) 116.41.06; 3 Lucien Lazarides (Frankr.) 116.44.47; 4 Bartali (It.) 116.52.28; 5 Ockers (B.) 116.57.32; 6 Bar botin (Fr.) 117.02.43; 7 Bauvin (Oost Zuid Oost) 117.03.20; 8 Magni (It.) 117.06.15; 9 Bobet (Fr.) 117.09.27; 10 Coppi (It,.) 117.10.27; U B. Ruiz (Sp.) 117.11.50; 12 Lauredi (Fr.) 117.15.20; 13 Diederich (Lux.) 117.18.36; 14 Van Ende (B.) 117.20.18; 15 Demulder (B.) 117.21.37! 16 Biagioni (It.) 117.27.36; 17 Verschueren (B.) 117.30-46; 18 Meunier (West Zuid West) 117.31.32; 19 Cogan (West Zuid West) 117.38.30: 20 Marinelli (lie de France) 117.40.18. RUCHTEHlln ^ORIGINELE FIESJE/ Het algemeen ploegenklassement na de twintigste etappe luidt; 1 Frankrijk 349.08.21; 2 België 349.52.56; 3 Italië 350.24.33 4 Oost Zuid Oost 350.56.50: 5 West Zuid West 351.08.39; 6 Zwitserland 351-39.37; 7 lie de France 353.07.53; 8 Spanje 353.08.20; 9 Parijs 354.12.59; 10 Luxemburg 354.55.37. Italië (Coppi, Bartali, Magni) was eer ste in het ploegenklassement van de 20ste etappe; lie de France laatst in 13.07.05. Het klassement van de grote bergprijs luidt na de 20ste etappe: 1 Geminiani (Fr.) 55 pnt.; 2 Bartali (It.) 47 pnt.; 3 Coppi (It.) 41 pnt.; 4/5 Laza rides (Fr.) en Koblet (Zwitserl.) 40 pnt.; 6 Reiz (Spanje) 22 pnt.; 7/8 Ockers (Bel.) en Buchonnet (Oost Zuid Oost) 18 pnt.: 9 Robic (Parijs) 14 pnt; 10 Bauvin (Oost I Zuid Oost) 15 pnt. Professionals op de weg: Dekkers, Van Est, Faanliof, Gerard Peters, Gerrit Voorting, Waglmans: reserves Dielissen, Van Elderen, Roks, Vin ken. Amateurs op de weg: Van Bree- nen, Donker, Joris, Piet Peters, Plan- tasz, Van Koon; reserves: Koeman, Kooyman, Manen, Nolten, Paymans, Arie Voorting. Sprint professionalsDerksen, Van Vliet. Sprint amateurs: Hijzeleudoorn. Stayers: Pronk met V iersma. Achtervolging professionals: na der aan te wijzen na de Nederlandse kam pioenscbappen. Achtervolging amateurs: indien de prestaties tijdens de Nederlandse kampioenschappen daartoe aanlei ding geven zal één achtervolger wor den uitgezonden. De competitie-indeling van de K.N.V B.- tweede-klasSers in district West TI is. blij kens epn officiële mededeling in de „Sportkroniek" gewijzigd: Baarn is naar West I gegaan en het Utrechtse Velox is van West I naar West II overgeheveld, terwijl de twee Dordrechtse club EEOH en Fluks onderling van groep A en B zijn gewisseld, zodat de indeling voor het sei zoen 1951-52 nu als volgt is: R 2A: CVv. DFC EBOH. Fortuna HVV Neptunus. ONA, RFC. VCS, Velox.'Vrien denschaar. 2B: Coal, Excelsior, Fluks, Gouda, Leer dam, Overmaas, Quick, Scheveningen, Unitas, UVS, VUC. Tijdens de nationale athletiekweds'.rij- den van gisteren zag Vlissingen niet al leen „zijn" Hans Harting (die uit deze Zeeuwse stad geboortig is) in actie, maar ook Wim Slijkhuis en enige prominente dames zoals Fanny Blankers, Xenia Stadt. Loes V. d. Meijden. Op de 3000 meter bon den Slijkhuis en Harting de strijd tegen elkaar aan; het werd een fraaie race Slijkhuis won maar Harting werd gesti muleerd om zijn persoonlijk record te breken. De duels tussen deze twee cracks komen het peil van onze middenafstand- athletiek ongetwijfeld ten goede, Fanny Blankers behaalde drie overwinningen en de belangrijkste uitslagen waren: 100 meter dames: 1 Fanny Blankers-- Koen (Sagitta) 12.1 see.; 2 Loes van der Mevden (Olympia) 12,0; 3 Xenia Stad;-— De Jong (Olympia) 12,6; 4 L. Minderhoud (De Zeeuwen) 13,1. 800 meter heren: 1 Booy (Sluiskil) 1 min. 58.6 sec.; 2 Rootsaert (Gazelle, Aerden- burg) 1.59,2; 3 Herman Harting (AAC> 2.05,4. Hoogspringen dames: 1 Fanny Blankers —Koen 1.49 m.; 2 Loes van der Meijden 1.44 m.; 3 D. Witte (Achilles) 1.38 m. 3000 meter; 1 Slijkhuis (Trekvogels) 3 min. 37,2 sec.; 2 Hans Harting (AAC» 8.37,8 (beste pers. prestatie); 3 Dobbelaere (Marathon) 9.23,4. 300 meter horden dames: 1 Fanny Blan kers—Koen 11.5 sec.': 2 Loes van der MeJJ- den 12,5; 3 T. Zuiderhof (Achilles) 13,3. Voor de landen-waterpolo-ontmoeting NederlandBelgië, die Zondag 29 Juli te Winterswijk wordt gehouden, is het;Ne- aerlandse zevental als volgt samenge steld: doel; Van Gelder (HZ en PC); ach ter; Bijlsma (Haarlem), Keetelaar (Rob ben) en Braasem (Haarlem); voor: 'Ca- bout (GZC), Van Feggelen (Meeuwen) en Srnol (HZ en PC); reserves: Fines (Dol fijn), de Gans (Neptunus, Amersfoort) en Den Boer (GZC). De jeugdploeg, die op deze dag even eens tegen de Belgen zal aantreden, zal gekozen worden uit de volgende spelers: Van der Tooren (GZC), Beyderwellen (GZC), Hendriks (KNZB), Snijders (Zian). Luchs (Robben), de Wit (Rob ben), Keizer (Neptunus Amersfoort), Sic- vers (HZC),, de Winter (Merwede). SPA BRIANcON, Woensdagavond. De Tour de France 1951 is gereden! Zowel de Franse als dc Italiaanse experts, die vanmorgen op een ver- één zwaai van zijn machtige rechterarm I Tassing rekenden, geven dat vanavond toe; en de enige, die er nog aan drie Italiaanse bewonderaars, die wat te1 twijfelt, isHugo Koblet persoonlijk. „De Tour is pas in Parijs gere- I fardl smakte en™1 dalTnSf Failluf Cop! den!", zei vanavond de Zwitser nuchter, „en alleen de hemel weet, wat er pi. de overwinnaar van de Alpen, doch nog allemaal gebeuren kan in de vier etappes, die ons nog resten" Hugo Koblet, de winnaar van de Tour,; zoa]s gezegd; hii is de énige, vandaag door een duizendkoppige menig- c J te gehuldigd was als de held van de dag! Zowel in het Italiaanse als in het Hoewel: wat Fausto Coppi vandaag presteerde, was ongetwijfeld kranig. De man, die Zondag j.l. nog bij de beklim ming van de Mont Ventoux door zijn ploegmaat Pezzi naar boven moest wor den geduwd, speelde vandaag, op hoog bevel van Alfredo Binda, alles of niets. Alles, wat hem nog aan reputatie restte zette Coppi op het spel, toen hij in Revel, na 46 kilometer, al de marreerde en hij op zijn eentje het peleton voorgoed vaarwel zei. Wij waren toen in feite nog niet eens be zig aan de beklimming van de Col de Vars. De klim daar in de buurt van Franse kamp begrijpt men, dat de moei lijkheden welke ons in de uitlopers van de Alpen tussen Briangon en Aix-les-Bains nog geboden worden, lang niet voldoen de zijn om Bartali of Geminiani in staat te stellen ons nog op een buitenissig hu zarenstuk te tracteren. De rest van deze Tour moet dan wel, volgens Bartjens, voor de Zwitser zijn. Nu Bobet opnieuw aan een zware inzin king bezig is en nu ook Fausto Coppi van daag niet geheel de oude bleek, geldt de Zwitser uiteraard voor de tijdrace van Vrijdag, die in Genève zijn eigen land en voor zijn eigen publiek zal eindigen algemeen als favoriet en verwacht men. dat hij daar zijn voorsprong in het algemeen klassement nog belangrijk zal kunnen vergroten. En nadat Koblet aldus zijn vijfde etappe-overwinning zou hebben behaald, heeft hij tussen Genève en Parijs niets an ders meer te doen dan zijn gele shirt te verdedigen tegen een afgebeulde kara vaan, die het meesterschap van de Zwit ser al met algemene stemmen heeft er kend en die vermoedelijk niet meer de moed zal weten op te brengen om vóór Parijs nog een wanhoopsoffensief op touw te zetten. In het Italiaanse kamp heeft men voor het feit, dat Bmda's krijgsplan zo jam merlijk mislukte, slechts één excuus; het weer was vandaag te mooi! En inderdaad: het is vrijwel nooit voorgekomen, dat óe karavaan in de Al pen begroet werd door een helder blauwe hemel en een zon, die ons met haar koesterende stralen zelfs tot op de top van de Izoard achtervolgde. Voor Bartali, die gerekend had op het honde- weer, dat de regionale weergeleerden ons met zoveei geestdrift hadden voorspeld, was dit mooie weer inderdaad een handicap. De Italiaan heeft in de Alpen altijd liever sneeuw, hagel en modder en misschien zou hij heden inderdaad zijn slag hebben kunnen slaan als wij vandaag op de Vars en de Izoard, zoals gebruikelijk, tot aan onze enkels in de modder waren weggezonken. Helaas: zelfs een Italiaanse campio- nissimo krijgt het weer niet op be stelling. Het moet voor Bartali wel een teleurstelling zijn geweest dat van daag te ervaren. Het is voor hem zó teleurstellend geweest, dat hij van avond al plechtig heeft verklaard: „Nooit meer in een Tour de France! Ik ben er te oud voor geworden!" Het cricket-tcam van de Flamingo's zal in de eerste helft van Augustus een tour naar Engeland maken, waaraan zal wor den deelgenomen door de volgende spe lers: mr Gallois (aanvoerder). Van der Luur, Bijleveld, Colthoff, Hcimel, Plan ten, Schuur. Stolk. de Villeneuve, de Waard, Koeleman en Terwiel. De ploeg, die Maandag 6 Augustus ver trekt, heeft de volgende ontmoetingen op het programma staan: 7 Augustus: War- lingham CC—Flamingo's; 8 Aug.: The Frogs CCFlamingo's; 9 Aug.: MC Flamingo's op Lord's; 11 en 12 Aug.; The Free ForestersFlamingo's; 14 Aug.; Lensbu.ry CCFlamingo's; 15/16 Aug.; Royal Air ForceFlamingo's. De terug reis naar Nederland vindt Zaterdag 18 Augustus plaats. De Belgische kampioen Washer :al ver moedelijk in het a.s. weekend in de inter land tegen Nederland niet meespelen, omdat hij een schouderspier heeft ver rekt in de jongste tenniskampioenschap pen van zijn land. Het contract van de Gooi-speler Schaap met de F.C. Toulouse loopt voor drie jaar; de Hilversummer zal er 20.000 gul den voor toucheren terwijl hem voorts een maandsalaris van 450 gulden was beloofd. Voor de Davis-Cup-match tegen Mexico volgende week is in de ploeg van de Ver. Staten slechts 1 speler gehandhaafd: Flam; daarentegen zijn Savitt, Talbert en Trabert vervangen door harsen «n Seixas. 4F".» v». «M.. urn VRIJDAG 27 Juli. HILVERSUM I. (402 Mi). 7.00 VARA. 10 00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA. 7.00 NWS.; 7.13 Gram.; 8.00 Nws.: 8.13 Gram.: O.SO V. d. huisvrouw; 9.O0 Gram.: 10.00 Cau serie; 10.03 Morgenwijding; 10.20 Gram.: 10.30 V. d. vrouw; ió,4;i Kamerkoor; 11.03 Radio- feuilleton; 11.23 Zang: 12.00 Orkestconeert: 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.: 12,43 Sport en prognose; 13.00 Nws; 13.15 Mededelingen of gram.: 13.20 Orgel en sopraan: 14.00 Kookpraatje; 14.20 „U Maestro di Musira" opera; 15.05 Voordracht: 13.25 Gram.: 18.30 v. d, jeugd: 17.00 Filmprogr.: 17.20 Muzikale causerie: 18.00 Nws.: 13.15 De Ronde van Frankrijk: 18.22 Felicitaties; 13.05 „Denk om de bocht": 19.00 Kinderkoor: 10.15 Prij- zenpraatje: 19.30 Causerie: 19.50 Berichten: 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking: 29.10 IGram.; 20.30 „Benelux"; 20.40 Causerie; 21.00 Gram.: 21.45 Buitenlands weekoverzicht; 22.00 Lichte muziek: 22.25 „Gesproken »or- tret": 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding: 23.00 Nws.; 23.13—24.00 Gram. HILVERSUM IX (298 M.): 7.00—24 00 NCRV 7.00 Nws.; 7.15 Ochtendgym.: 7.30 Gram.; 7.43 Een woord voor de dag; 8.09 Nws.; 3 19 Ge wijde muziek: 8.43 Gram.; 9.1a Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 1104 Pianoduo; 14.30 Gram.: 12.30 Mededelingen 12.33 Instrumentaal sextet; 13.00 Nws.; 1315 Gram.; 14.00 Caus.; 14.13 Gram.; 15.00 Voor dracht: 13.20 Baryton gamba d'amore, spinet en quintan d'amore: 15.40 Marinierskape' 16.20 Dubbelkwartet; 16.40 Voordracht; 17 có Verzoekprogrr.17.30 Caus.; 17.45 Zigeuner- kwintet; 18.00 „in dienst van het Vader land"; I8.10 Bariton en piano; 18.30 „Het Evangelie in Esperanto": 18.45 Geestelijke liederen: 19.00 Nws.: I9.IS Regermgsuitz.; Ifi.35 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nws: 20 05 Kamerorkest; 20.55 Caus.: 21.15 Salrmock.: 21.45 Gram.; 24.50 Klassieke muziek; 22.00 Caus.; 22.45 Avondoverdeniking; 23.00 Nws 33-15 Eeportjige; 33.20-^ 00 Gram,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4