Alblasserwaard bij Koninklijk bezoek stralend als een bruid Bevolking eetroiien door de eenvoud van Vorstin Prins Bernhard vertrok hierna naar Een Thunder jetals injectie Eisenhower zei het op Ypenburg Maandag 30 Juli 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Jonge arbeiders en de godsdienst Overbruggings-regeling in sigaren-industrie WEERBERICHT Juichende menigte wandelt mee te bezichtigen, terwai de Koningin met Met een maand verlengd (Van onze correspondent) DE DRIEKLEUR moest omlaag TJ) 11 O "I 1 en welk gemaal ongeveer 60 kubieke O O waaierpmopen in werking zetten, gaf 1 j spoedig een indruk van deze gigantische Papendrecht, om de fabrieken van de T -i i i. Mij. voor Vliegtuigbouw N.V. Aviolanda haar gevole over het idyllische Schellui- Besprekingen tussen vertegenwoor digers van patroons- en werknemers organisaties en de plv. directeur-generaal van de Arbeid, het afgelopen weekend gehouden,, hebben tot resultaat opgele verd, dat de datum van 4 Augustus a.s. betreffende het beëindigen van de over bruggingsuitkering in de sigarenindustrie is veranderd in 1 September a.s. en der halve met vier weken is verschoven. Dit besluit betekent allereerst dat aanvragen om korter dan 48 uur per w eek te werken voor de weken, liggende voor 2 September a-s. op de gebruike lijke wijze kunnen worden ingediend en op dezelfde wijze zullen worden behan- Voorts betekent de nieuwe beslissing, dat de fabrikanten zich moeten ,ns e'" len op een arbeidsbezetting uitgaande van 48 uur per week te rekenen van Sept. a.s. af. Na die datum wordt behoudens zeer bijzondere gevallen, geen toestemming voor korter werken gegeven. Uit een en ander volgt, dat aanvragen om ontslag per 1 Sept. a.s. zo spoedig mogelijk op de gebruikelijke wijze moe ten worden ingediend zodat de vertrou wens-instantie die aanvragen grondig kan bezien en daarover tijdig advies kan uitbrengen. Patroons en werknemersorganisaties zullen nog nader overleg plegen in ver band met de situatie die per 1 Sept, a.s. intreedt. ALPHONSE DELEDDA Franse etappe-zege in Pare des Princes Bij het storten van huisvuil uit de ge meentelijke reinigingsauto kwam te Veen- dam een bundeltje bankbiljetten te voor schijn, bestaande uit 40 briefjes van 100. De werklieden van de reinigingsdienst besteedden echter weinig aandacht aan deze bankbiljetten, die, uitgegeven in de jaren 1939—1942, thans uit de circulatie genomen en dus onbruikbaar zijn. Later bleek evenwel, dat iemand niet rrtinder dan ƒ75 betaalde voor elk biljet. Daarom werd de politie van het geval in kennis gesteld. Toen deze een onderzoek kwam instellen, waren de nieuwe bezit ters der biljetten verdwenen. Ook huis zoekingen leverden geen resultaat op. De biljetten bevinden zich nog onder het publiek en daarom zijn de winkeliers in de omgeving van Veendam gewaarschuwd, ter dege op te letten, wanneer hun bil jetten van 100 worden aangeboden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1