LAATSTE BERICHTEN Oproep tot Kath. Middenstanders Komt mee naar buiten allemaal De internationale verdeling van grondstoffen Nationalisatie Javasche Bank Zwemmer en redder verdronken De stem van de lezer Drama te Zandvoort Varkensvlees iets duurder Onderzoek naar „Samuels-therapie" Dank en aansporing door nieuw bestuur Wolaankopen van Amerika Half millioen Schiphol Dan horen we de Wielewaal VLAARDINGEN KETHEL VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 PAGINA 2 S.V.V. NAAR ENGELAND Bod van 120 pet. op aandelen BURGERLIJKE STAND Voorlopig niet voor strategische voorraadvorming DROEVE PLECHTIGHEID ENGELENMIS VOOR BENNIE ALBLAS RIJKSWEG DOOR OOST-FRIESLAND Commissie zond adres aan minister BESTUURDER UIT AUTO GESLINGERD HET LOT VAN DE EERSTE TUINSINGEL LIJKJE GEVON^JN PASTOOR TH. JANSEN f BEGRAFENIS FRATER WIGBERTUS VAN ZON Zaterdagmorgen starten om 9 uur van het station de SVV-athleten voor hun 9- daagse trip naar Engeland voor een be zoek bij hun Londense sportvrienden van de „Heme Hill Harriers". De SW-ers gaan, volgens het toegezonde programma een interessante vacantiè tegemoet, waar in vanzelfsprekend het voornaamste deel, de Athletiek-sport niet is vergeten. Er staan namelijk 3 zware wedstrijden op het programma, alsmede een bezoek aan het White City Stadion voor de Intern. Althle- tiekontmoeting EngelandFrankrijk. Het programma voor de komende week -voor de rood-groen luidt als volgt: Zaterdag: vertrek en ontvangst aan het Liverpool-station. Zondag: athletiekwedstrijd H.H.H. S.V.V. Maandag: bezoek White City Stadion EngelandFrankrijk. Dinsdag: een dagtrip per touringcar met o.a. bezoek aan Whipsnake openlucht die- renreservaat. Woensda: bezoek Festival of Britain en dergelijke. Donderdag dagtrip naar Abbinger in Surrey en 's avonds een athletiekwedstrijd in Dorking tegen de St. Pauls Athletic club. Vrijdag: vrije dag. Zaterdag: athletiekwedstrijd tegen de Londense Athletiekclub Hercules, des avonds afscheidsbal. Zondag: vertrek naar Schiedam. Ongetwijfeld een mooi programma voor de SVV-ers en naar wij hopen goede suc cessen voor de Schiedamse rood-groene kleuren. De Indonesische regering heelt bekend gemaakt dat zij, vooraf gaande aan een dezer dagen bij het parlement in te dienen „wet nopens de nationalisatie van de Javasche Bank", de houders van aandelen, resp. certificaten van aandelen van de Javasche Bank in de gelegenheid stelt, om tot 1 October a.s. hun stuk ken te verkopen aan de Republiek Indonesië tegen een koers van 120 pet. Nederl. courant, of in bepaalde in Roepiahs. (Van onze correspondent) De 43-jarige P. V. uit Zeist 1» van morgen tijdens het zwemmen voor da Noordboulevard te Zandvoort met de 27-jarige P. L. uit Zandvoort, die hem te huip was geschoten, verdronken. Om kwart voor negén hoordé men uit het water dringend hulpgeroep. L. en de 23-jarige N. G. uit Amsterdam, die zich beiden op het strand bevonden, snelden onmiddellijk te hulp, door zich gekleed te water te begeven. Zij wisten V. t« bereiken, doch de stroom bleek te sterk, om hem naar de kant te trekken. G. liet het slachtoffer tijdig los en kon nog juist een hem toegeworpen reddingSlijn grijpen. De lichamen van de twee andere personen zijn een uur later aan het strand aangespoeld. Er is bij verscheidene slagers ongerust heid ontstaan naar aanleiding van een in een gedeelte van de pers opgenomen bericht, dat de inkoopsprijs van- varkens vlees voor de slagers deze weck gedaald zou zijn. Het tegendeel is echter waar Wij hebben informaties ingewonnen tn grossierskringen, waar men ons zeide, dat in vergelijking met de vorige week, het varkensvlees voor de slager per kg. ge slacht gewicht (been dus inbegrepen) vijf cent in prijs gestegen is. De vorige week was de inkoopsprijs voor de slager 1.31 en deze week'2.36. Deze prijzen kunnen één of twee cent verschillen door hét dikkere of dunnere spek'. Het spreekt vanzelf, dat de slager déze stijging in de winkelprijs vérdiscoiifeerd heeft. Wij vernemen voorts -dat het ïëër waarschijnlijk is, dat er de volgende week opnieuw; een stijging van 5 cent' 'zal plaats vinden op dè inkoopsprijs; srön varkens vlees voor slagers. Dit zou verband houden met de doo.r de regering 'Vast ie stellen exportprijs van bacon. De inkoopsprijs, van' rundvlees yoar <j« slager bleef in vergeiijk trig de vórige week constant, namelijk' van 1,80 'tot 2.75. Het Medisch Tuchtcollege te Amsterdam heeft een commissie benoemd; die een on derzoek zal instellen naar de waarde van de zgn. „Samuelstherapie". De commissie wordt gevormd door prof. dr R. Brinkman, prof. dr J. van Ebbenhorst Tenbergen, dr C. J. van Houwelingen Graftdijk, prof. dr J. F. Nuboer en dr O, M. de Vaal. Zoals men. wellicht weet berust de -om streden „Samuels-therapie" op een gene zing van kanker door middei van, aldus beweert, dr Samuel, korte-golf-bestraling. In „Midisch Contact" heeft de commissie zich gericht tot de Nederlandse artsen om gegevens te krijgen over 'patiënten die volgens deze methode behandeld zijn. GEHUWD: J. A. Herbschleb 28 j. en C. T. Kemp 25 j.; D. Boks 33 j. en M. C. H. v. d. Meer 33 j.; G. C. M. Bronsgeest 22 j. en B. L. Vermeulen 23 j.; J. F. Ensie 25 j. en C. W. v. d. Brugge 24 j.; M. H. de Wolf 24 j. en J. W. den Hartog 22 j.; P. Akkerman 27 j. en P. de Roo 27 j.; J. L. Lem 24 j. en C. van Pelt 23 j.; W. C. Huijser 39 j. en A. B. Crawford 38 j.; P. J. Middendorp 26 j. en M. S. L. van Kam pen 30 j.; A. M. Beukers 30 j. en P. A. Heinsbroek 24 j.; M. de Jong 22 j. en P. W. v. d. Lelij 18 j.; Th. M. Schipper 32 j. en G. A. M. Groenendaal 27 j.; C. den Haan 26 j en C. A. Ringelherg 23 j.; A. Talmon 60 j. en A.Vermeulen 47 j.: L. v d. Kraan 34 j. en J. C. van Gogh 24 j.; P. Schoneveld 24 j. en M. M. Vermeulen 22 j. ONDERTROUWD: A. Th. de Boom 23 j. en H. Koster 18 j.; A. J. Drenkelford 23 j. en G. Nieuwstraten 25 j.; M. C. Fransen 27 j. en W. J. Th. v, d. Staaij 23 j.; T. A. Goedhart 23 j. en M. F. van Lier 23 j.; G. F. Groene wegen 34 j. en C. P. M. Hengst 30 j.; P. van Haasteren 31 j. en J. v. d. Hoek 21 j.; J. Karreman 30 j. en S. N. de Gids 20 j.; W. v. Maanen 24 j. en H. W. Mooiman 22 j.; M. v. d. Oever 28 j. en P. J. Schafthuizen 21 j.; P. J. de Ronde 27 j. en C. P. Stolk 27 j.; J. Verbiest 24 j. en F. J. Kroonen 21 j.; C. A. Vreezen 21 j. en P. van Grootveld 19 j.; H. v. Vulpen 24 j. en C. J. Verhoeckx 23 j.; P. C. Wjjzen- broek 28 j. en A. Roozen 26 j. GEBOREN: Rocus J. z. v. R. J. van IJperen en A. Gödde; Geertruida d. v. P. Buijtenhek en E. Leuman; Bernardus z. v. H. B. Smits en A. Kujjl; Jacob J. H. z. v. J. v. d. Steen en G. C. Hak; Hans L. z. v. J. Meerkerk en M. E. v. d. Broeke, Gerardus A. z. v. W. A. Egging en M. L. Smit. OVERLEDEN: P. Semeijn, 29 j. vr. van J. van Wijk; Th. Versmoren, 71 j.; J. J. Scheffer, 55 j.; J. Hagëndijk 67 j. Na de onlangs gehouden jaarvergade ring heeft het bestuur zich beraden over de door ieder bestuurslid als zodanig te vervullen verplichtingen, waarna de na volgende samenstelling plaats vond: Gees telijk Adviseur Kapelaan C. J. B. de Wit; voorzitter (tijdelijk) A. J. C. van Oppen; lste secretaris J. H. B. Vredebregt; 1ste penningmeester L. H. D. Brounts; lste vice-voorzitter A. M. Schoof; 2de vice- voorzitter Jos. Bertels; 2de secretaris J. G. D. Janse; 2e penningmeester A. J. A. v. d. Water; commissarissen: A. Collignon, H. Kerklaan en R. S. Steens. De heer A. J. C. v. Oppen zal de func tie van voorzitter .tijdelijk waarnemen, totdat een nieuwe functionaris gevon den zal worden, bereid om definitief het voorzitterschap te aanvaarden. De heren J. H. B. Vredebregt en J. G. D. Janse zullen de aan het secretariaat verbonden werkzaamheden broederlijk verdelen. Het adres is: Boterstraat 6062. De heer A. M. Schoof heeft zitting in de Prij zen commissie en de S. M. C.. De heer Jos Bertels is door de Schiedamse Midd. Cen trale benoemd als zijn afgevaardigde voor de middens and in de Schiedamse Ge meenschap. Naar de Schied. Midd. Cen trale zijn afgevaardigd de heren Brounts, Kerklaan en Schoof (plaatsv. A. J. A. v. d. Water). Tot afgevaardigden in het Rott. Bestuur van de R.K. Veren. v. Nij verheidsonderwijs zijn benoemd de he ren R. S. Steens en J. H. B. Vredebregt, zulks In de plaats van de heren P. Heyns- broek en J. v. Rest. Verder hebben nog enkele andere mutaties in diverse com missies plaats gevonden. Door de laatst gehouden bestuursverkiezing zijn enkele verdienstelijke bestuursleden terugge treden. De heren Heynsbroek en v. Rest hebben gedurende meerdere jaren hun beste krachten aan onze vereniging gege ven. Hiervoor alle hulde! De heer Schrij ver, gedurende korte tijd voorzitter van de afdeling heeft gedurende die tijd met veel ijver en energie voor de belangen van de leden gewaakt o.a. ook in de Schiedamse Gemeenschap en Schiedamse Middenstands Centrale. Hij heeft door zijn -terzake kundige, onbevooroordeelde en onpartjjdige adviezen de zaak van de middenstand trouw gediend. Het moge hem in de toekomst goed gaan. Last but not least, onze oud-voorzitter A. J. Vrede- bregt. Gedurende vele jaren was hy achter eenvolgens secretaris en voorzitter van de vereniging. Hij heeft door zijn grote werkkracht de vereniging gestuwd. Ver leden jaar gewerd hem dan ook een bij zondere pauselijke onderscheiding voor zijn mooie arbeid. Dat wij hem nog eens onder de schijnwerper plaatsen, spruit voort uit het gevoel van diepe dankbaar heid en bewondering, dat onze leden voor hem moeten koesteren. Niet alleen In de vereniging zelf, maar ook in vele andere functies waakte hij voor de belangen van de middenstand, stond er voor op de bres. Hoevele leden stond hij wel bij? Voor hoevelen was hij een vraagbaak in hun zakenleven! Een ernstige ziekte noop te hem als voorzitter te bedanken, nu ge volgd door zijn aftreden als bestuurslid. Laten de leden hem hun dankbaarheid uiten door een gebed voor zijn volledig herstel, opdat God hem nog vele jaren temidden van zijn groot gezin mag bewa ren. In plaats van kapelaan J. Langemeyer, onze verdienstelijke geestelijk adviseur, is nu kapelaan G. J. D. de Wit benoemd. Moge hij door zijn werk onder ons velen op een hoger plan brengen. Dat zal hun geestelijk tot groot nu zijn. De appel valt niet ver van de boom en t bloed kruipt waarDrie jongere bestuursleden zijn nu ingetreden. De na men Vredebregt en Janse zün welbeken de namen. De oud-voorzitter heeft zijn oudive zoon voor het bestuur afgestaan, en de oudste zoon van nu wijlen voor de vereniging e vroeg ontslapen bestuurs lid Willem Janse, neemt zijn plaats in he,t bestuur in. De heer Bertels heeft zijn sporen op ander gebied reeds verdiend; hij moge met evenveel succes voor de midden standsbeweging werkzaam zijn. Van de nieuwe vakafgevaardigden-bestuursleden verwacht het bestuur veel medewerking. Tenslotte een verzoek aan de leden: Steunt het bestuur en geeft U Uw mede werking! Slechts door 'n hechte aaneen sluiting kan de middenstarV de storm der tijden weerstaan. De Amerikaanse Munitions Board, de instantie, die belast is met de aanleg van strategische voorraden in de V.S., heeft verklaard, dat geen aankopen van ruwe wol worden overwogen en dat er nog wel een klein jaar mee heen kan gaan, voordat de aankopen van ruwe wol voor strategische voorraadvorming worden hervat. Het standpunt schijnt te zijn, dat de Board de aankopen niet zal hervatten, voordat het leger zelf zijn oorlogs-reserve programma heeft uitgevoerd. Hoewel het leger alle wol heeft kunnen kopen, die het van plan was te kopen, heeft het nog niet alle wolbehoeften gedekt. Het kan nog wel een jaar duren, voor het leger hierin geslaagd is en zolang zal de Muni tions Board geen voorraden gaan aan leggen. Op de R.K. Begraafplaats werd gister ochtend het stoffelijk, overschot van de heer J. C. A. Engering herbegraven. De heer Engering is op 8 Maart 1945 te Düs- seldorf, waarheen hy gedeporteerd was, overleden. De absoute werd verricht door een broer van de overledene, Pater J. Enge ring O.P. y Deputaties van de directie en personeel van de N.V. Oxygenium, waar de over ledene werkzaam is geweest, woonden de plechtigheid bij. Morgenochtend om 7.45 uur zal er in de Kerk van O. L. Vrouw van de Aller heiligste Rozenkrans een Engelenmis ge lezen worden voor Bennie Alblas. De kin deren worden opgeroepen om zoveel mogelijk bij deze H. Mis aanwezig te zijn en vooral te bidden om kracht voor de ouders van Bennie. In het bijzonder de kindertjes uit zijn klasje van de school van Zr. Swietberta. Na de Engeleiimis Is de begrafenis op het R.K. Kerkhof aan de Vlaardingerdijk. Uit- de verenigingen, welke zich bewe gen op het; gebied van handel, nijverheid en industrie in de plaatsen Heerenveen, Gorredijk en Drachten, is een commissie gevormd, welke zich tot taak heeft ge steld dè uitvoering van plannen tot aan leg van de Rijksweg 43 (Groningen HeerenveenAfsluitdijk) te bevorderen. De commissie zal zich daarbij beperken tót het gedeelte dat in de provincie Fries land gelegen is (HeerenveenGorredijk Drachten) omdat zij de noodzaak van aan leg van dit deel het best kan beoordelen en van de urgentie van die aanleg ten volle overtuigd is. Op dit gedeelte moet nog steeds gebruik gemaakt worden van een weg, welke zelfs voor locaal verkeer ontoereikend is, in het bijzonder het weg gedeelte van Heerenveen naar Knijpe en van Gorredijk naar Lippenhuizen. De commissie heeft zich met een adres tot de minister van Verkeer en Water staat gewend, waarin zij et op ;wijst, dat het nalaten'van de aanlog van eöïi betere verbinding voor HeerenveénGorredijk— Drachten met het Westen en hét Zuiden van het land, de ontwikkeling van de volkrijke streek,'welke de nieuwe weg zal doorkruisen, belemmert en tegen houdt. Voorts zegt zij dat het Oostelijk deel van Friesland, tengevolge, van zijn ar beidersoverschot voor de' .vestiging van industrieën-zeer geschikt-is en - daf het dus geen nadere uitleg behoeft dat deze bedrijven, welke voor aan- en afvoer op het gewone wegverkeer zijn aangewezen, behoefte hebben aan een behoorlijke ver harde wég, welke voor snelvervoer ge schikt is; te meer. daar de streek arm is aan andere vervoersgelegenheden door het totaal ontbreken van bruikbare wa terwegen, terwijl het railverkeer van de Streek gebrekkig is, Zij vraagt tenslotte dringend, tenmin ste de aanleg van het Friese gedeelte van de weg HeerenveenGorredijkDrach ten niet langer uit te stellen, doch ter stond ten uitvoer te doen brengen. Gistermiddag passeerde op Schiphol de 600.000ste bezoeker het loket. Het was mevr. J. Knaven-Hofstede uit Purmerend, die met haar echtgenogt en twee zoontjes een bezoek aan dè luchthaven bracht De heer E. van de Beek, adjunct-direc teur van Schiphol, dié voor deze bijzon dere gelegenheid als controleur iungeer- dè, bood mevr. Knaven namens de directie het boek „Ons Schiphol" aan. De af deling Civiele Dienst offreerde haar ëan grote taart en de afdelinig Rondleiding bood een rondvlucht boven Amsterdam aan. (Van onze correspondent) Gisteravond vond te omstreeks elf uur op de. Rijksweg onder de gemeente Ha- zerswóude eén verkeersongeval plaats, dat gezien de omstandigheden, nog goed afge lopen is. De heer A. G. uit Zoeterme^r, die een Mercury wagen bestuurde, raakte de machf over zijn stuur kwijt, slingerde enkele malen over de weg, reed een hoop straatstenen omver en sloeg vervolgens enkele malen over de kop. Door deze capriolen werd de bestuurder, die alleen in deauto zat, uit bet voertuig geslingerd èn een tiental meters verder tegen het wegdek gesmakt. Het slachtoffer is in vrij ernstige toestand in het Academisch zie kenhuis te Leiden opgenomen. De auto is totaal vernield. BURGERLIJKE STAND GEBORENRené, z. v. D. Moerman en A. J. Westerdijk, Dwarsstraat 10; Jeannette Willy, d. v. W. H. Roodenburg en J. J, Bronwasser, Julianalaan 49; Martina, d. v. A. v. Dis eü E. M. v. Driel, P. K. D.-straat 3; Cornelis An thony z. v. C. Buijs en J. A. de Ligt, Van Schravendijkplein 76; Peternella Maria. d. v. A. V. d. Burg en J. de Lange, Nieuwelaan 80; Laurema Plona, d. v. J. Don en J. K. M. P. v. Rees, Emma- straat 62; Cornelia Margaretha, d. v. E. P. v. d. Veen en C. M. Smink, Mo- zartlaan 9; Huiberdina Adriana Corne lia, d. v. C. Brobbel en A. C. v. d. Vaart, Callenburgstraat 60b; Cornelis, z. v. L. N. v. d. Ende en J. Pet, Eendrachtstraat 80; Arie, z. v. J. p- Barendregt en K. v. Oeveren, Nic, üeetsstraat 7; Elizabeth Alida, d. v. Z. de. Groot en H. M. Bonte, Merellaan 10. ONDERTROUWD: Johannes Berk hout, 22 j., .Diepenbrockstraat 141, en Maria Moerman, 22 j., Diepenbrockstraat 135; Jan Scheepmaker, 23 j., Van Kins- bergenplaats 5, en Cornelia Huizer, 2i J., 's-Gravenhage, Van Zeggelenlaan 35; Maarten Bronder, 31 j., Rotterdam, Ha venzichtstraat 7, en Jacomlna Pieter- nella van Rijn, 26 j., Valeriusstraat 51; Cornelis Verduijn, 36 j., Narcisstraat 42, en Grietje Groen, 38 j,. Narcisstraat 42; Johannes Cornelis Stans, 23 j., Heem raadstraat 17, en Neeltje de Bruijn, 23 jr, Van der Driftstraat 21; Jacobus Pie- ter Kornaat, 24 j., Callenburgstraat 22, en Batje Eigenraam, 24 j., Zuidbuurtse- weg 2a; Klaas Brobbel, 20 j., West- nieuwland 87, en Gerardina Jongste, 18 j., Rozenlaan 89; Theodorus Gerardus Maasland, 25 j„ Rotterdam, Zweedse- straat 101a, en Esther Borsboom, 26 j., Ie v. L. Gaelstraat 78. GETROUWD: Cornells Franciscus Ja cobs, 24 j., en Lena Bernarda Liebrechts, 23 j.; Gerrit Bal, 26 j., en Neeltje Sprij. 24 j.; Cornelis Aart van Leenen, 25 j., en Adriana Maria Jutte, 21 j.; Willem Cornelis v. d. Windt, 24 j., en Grietje Adriaantje Chodzijnski, 19 j.; Jan Har tog, 29 j., en Janna Adriana Geertruida Brobbel 23 j.; Pieter Patijn, 28 j., en Margaretha Cornelia Nieuvv'poort, 29 j.; Cornelis Arnoldus Visser, 25 j., en Ja- coba de Bourgraaf, 27 j.; Pieter Antonie Versluijs, 26 j., en Liedewij Eigenraam, 26 j.Arij van Tielen, 28 j., en Nicolina Hage, 21 j.; Teunis Jansen, 23 j., en Ma ria Kwak, 21 j.; Willem Jan Voort, 23 J. en Cornelia Koote, 23 j.; Willem Lang straat, 27 j. en Neeltje Korpel, 31 j. OVERLEDEN: Abraham Starre, 59 J., echtg. v. N. W. de Jonge, Stationsstraat 136; Baukje Buitenpost, 52 j., echtg. v. J. v. d. Burg, Hendrik Schoonbroodstraat 8 rood, te Maassluis. Geachte lezer, deed u vroeger wel eens een wandeling, ook door bovengenoemd straatje? Zo ja, dan vond u het een net, een keurig straatje, eigenlijk te rustig voor een stad. Men sprak van een dorps straatje. Maar nu spreken we van vóór April 1950. Immers, 't aanschijn is thans total veranderd. U moet werkelijk heel wat gymnastische oefeningen met goed succes achter de rog hebben, zal het u gelukken, dit doortochtje heelhuids te volbrengen. U zult niet de eerste zijn. die valt of wegglibbert. Overal liggen obstakels, van hout, van ijzer, van steen van veen, van klei, van staaldraden. Niet zo geordend als in een fabriek, maar zo wanordelijk als het maar kan. Gelukkig is u geen bewoner van deze nu zo rom melige straat. Toch kunt u zich gemak kelijk een voorstelling maken van wat het honderdtal behuisden allemaal mede te maken of te doorstaan heeft. U hoort de machine van de dragline trillen, voor even maar, doch de bewoners al voor enige weken. U hoort de klappen van het heiblok op de ijzeren damwand, voor even maar; doch de bewoners horen ze al enige weken; nog meer, ze voelen ze. ze worden er door opgeschrikt, hun huizen trillen en schoklvn enscheu ren. Natuurlijk nu nog kleine scheurtjes, te nietig om er aandacht aan te beste den. Doch na een paar jaar ziin ze bre der en langer. En wie draagt dan de lasten? De -gemeenschap? Het offer van de Tuinsingelbewoners Is wel groot Eigenlijk hadden wij gedacht, dat in een democratische staat zij in de plannen der gemeente gekend waren. Niets van dit alles. Zij hadden te slikken. Alles was van te voren klaar gestoomd door ja, door wie? Door onze Raad? Door B. en W.? Weet u het? Men zegt, door de ambtenaren. Ondanks al dit lelijke, ziin er ook mooiere dingen te vertellen. De lieden, aan wie het werk wordt toever trouwd, maken er van, wat er van te maken valt. Zij houden rekening met de belangen der bewonersmen heit niet m het wilde weg, om maar gauw klaar te komen; integendeel, voor hun doen. doen ze voorzichtig; ten tweede, men beschermt de ruiten der hulzen, wan neer de bak van de dragline wordt ge leegd in een vrachtauto, die langs de muren heenrijdt; ten derde, men is vriendelijk, wanneer een bewoner met een te vervullen wens komt aandragen. Zodoende wordt het leed verzacht, het lot aanvaardbaar. Toch hoort rrtsn elke dag„Hoe lang nog, heer der Gemeente werken? Hoe lang nog zult gil uw kin deren plagen met deze griezeligheden?" Immers, de zomer is al vergald. De scha de aan de huizen valt op het eerste ge zicht nog al mee. dank zij de voorko mendheden van de uitvoerders. Maar wat. als later eens mocht blijken, dat de schade tegenvalt? Wie vergoedt dan? Hierop heeft de burgemeester, als ons aller hoofd, nog steeds geen antwoord gegeven. Let op, de bewoners vragen geen smartegeld voor de ongemakken van heden, zij vragen alleen wat Techt en billijk is. LEZER. Het stoffelijk overschot van Gerard Kortenaar is gisterenmorgen om half 12, nadat nog eens extra intensief langs de kolenboot gedregd was, opgehaald. (Van onze correspondent) Onder grote belangstelling had Donder dag om tien uur in de St Laurentiuskerk te Oud-Gastel de plechtige Requiemmis plaats voor pastoor Th. Jansen, die Maan dagmorgen vrij plotseling in het Sint Elizabethziekenhuis te Oudenbosch is overleden. De zeereerw. heer Jansen werd 19 Aug. 1882 te Schiedam geboren. Zijn eerste studies genoot hij aan de Latijnse School van de paters Norbertijnen te Gemert. In 1903 trad hij in het Cisterciënserkloos- ter te Bornhem (B.). Op 12'Mei 1910 werd hij tot priester gewijd en in 1932 be noemd tot kapelaan te Oud-Gastel. In 1935 volgde zijn overplaatsing naar Oudenbosch, terwijl hij tijdens de bezet ting in Juni 1942 pastoor werd te Oud- Gastel. HONGER, Wet u het nog, de hongerwintér 1944- 1945? Wat hebben we geleden en wat waren we blij als we een aardappel of korstje brood extra hadden. Weet u ook nog hoe blij we warén we geholpen werden door Zweden en andere landen? Dé nood was hoog geste gen, maar dank zij. vele goede mensen, die ons goede Holland te hulp kwamen, zijn we er weer bovenop gekomen, en we kunnen nu elke dag weer genoeg eten en drinken. Nu u zich de vreselijke tijd van '44-'45 weer voor de ogen heeft gehad, zult u zeker een klein bedrag klaar willen leg gen. als morgenmiddag leden van de Kethelse jeugdbewegingen bij u aan kloppen. Zij zullen u voedselbonnen aanbieden a 25 cent ten bate van hon gerend India. In dat land wordt namelijk nu honger geleden, en nu is het onze beurt om te helpen. Wij verwachten, dat ook de jongeren een extraatje thuis laten, zodat niet al leen de moeders in hun portemonnaie duiken, en wij hopen dat Kethel zich van de goede kant laat zien. DE GEZAMENLIJKE JEUGD BEWEGINGEN. Onder grote belangstelling is gisteren te Vught het stoffelijk overschot van de in binnen- en buitenland bekende esperan tist frater Wigbertus van Zon, die ver leden week overleed, ter aarde besteld- Aanwezig waren o.a. baron Speyart van Woerden, procureur-generaal bij het Bos sche gerechtshof, pastoor Eras, nationaal adviseur van de R.K. Esperantistenbond, vertegenwoordigers van esperantistenver enigingen uit het hele land en de. "eer M. van der Weijst, inspecteur bij het M.O. in Den Bosch. De rector van huize Steenwiik uit Vught droeg in de kapel de H. Mis van Requiem op. De bisschop van 's-Hertogenbosch, die verhinderd was deze plechtigheid bij te wonen, had Dins dag een laatste groet aan de overledene gebracht. De teraardebestelling geschied de op het kloosterkerkhof. MMni) roo# scmtOAt* su OMirmsKsu 73ste Jaargang No. 21608 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in be' gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71 Schiedam Telefoon Administratie 66152: Telefoon Redactie 67423. Gtro-nummei «095 ten name van de N V De Courant De Maasbode, Rotterdam Abonnementsprijs t «8» per kwartaal t 1.70 per maand, t 040 per week. Advertentie-prus op gewone Kolombreedte f 0 li oei mlinnirtei noogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolom Dl eedte l oüé pei mllllmetei boogie Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie ot on de erkende ad verten tie-bol paus verkrngtiaai tl]o Kampioenen i kleine advertentiem tot W woorden 60 ct Clk woord meet 3 et. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bU vooruitbetaling. AUe advertentie-order» worden afgesloten an geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuljpers Hoof redacteur-. Leo J. ML Haaotaat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2