Nieuws uit STAD en Benauwde overwinning voor Excelsior over V.V.V. LAATSTE BERICHTEN In de laatste minuten verloor Hermes-DVS van ACC Kroegrel in Eindhoven Overval op Tandjong Priok Aardige wedstrijd voor publiek KETHEI VLAARDINGEN W apensti] stands delegatie naar Tokio Textielfabriek in Oisterwijk uitgebrand Woensdag opening der besprekingen te Teheran? MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 PAGINA 2 SCHIEDAM HONKBALLEND UIT DE PENARIE OPGEHELDERD AFSCHEID TH. J. H. KUYPER WINKELS VERLICHT EN LATER OPEN ERNSTIG ONGELUK GESLAAGD PAARD BEET AUTO GESTOLEN ROTTERDAMSE VEEMARKT Haven van Djakarta geïsoleerd REGEN ONDERBRAK DE STRIJD U moest u zélf eens kunnen zien rijden 1 WONDERKIP Bij de heer L. v. Koppen, Kerkweg heeft een kip in dit jaar al 3 maal ge broed. In Februari 18, in April 16 en nu in Aug. weer 19 kuikens. Wel een prestatie. Wat de hele week in de harten van alle zwart-witten heeft geleefd, is Zondag waarheid geworden. In een zeer spannen de wedstrijd is het eerste negental er in geslaagd R.C.H. te verslaan dat met in spanning van al z'n krachten de tweede plaats op de ranglijst verdedigde. In de eerste 5 slagbeurten zagen de Haarlem mers geen kans een punt te scoren. Het veldwerk der Schiedammers was in deze periode uitstekend. Werper Zonneveld schakelde alleen 6 man uit door 3 slag en 4 man door snelle aangooien op het eerste honk. De Schiedammers maakten in de eerste innings 4 punten, zodat men in de 5 innings een 4—0 voorsprong had. Toen weerde de slagploeg van RCH, die nog geen kans gekregen had, zich danig en in de 6e en 7e innings zagen zij kans door 2 honkslagen en enkele veldfouten 4 pun ten te scoren waartegenover Schiedam geen enkele punt kon stellen. Zo begon onder zeer grote spanning de achtste in nings. De eerste slagman van RCH werd gevangen door Molenaar, de tweede kreeg drie slag. en de derde ging uit door een aangooi op het eerste honk, zodat er geen punt gescoord werd. Schiedam had nu de kans opnieuw de leiding te nemen. Maar ook de zwart-witten faalden. De RCH-ers zagen in de laatste innings nog kans een punt aan de score toe te voegen, zodat Schiedam in de laatste slagbeurt voor de moeilijke taak stond een achterstand in een voorsprong om te zetten. De Haarlem se werper kon de grote spanning niet verdragen en gaf 2x4 wijd, zodat met geen enkele nul twee honken bezet wa ren. G. Stolk kwam door veldenkeus op het eerste honk, zodat nu alle drie de honken bezet waren. Het publiek en ook de spelers wachtten nu op de beslissende slag. Het vcas geen gemakkelijke taak die de volgende slagman Molenaar had maar resoluut sloeg hij de bal het veld in waar door de gelijkmaker gescoord kon worden. Stand 5—5. Kolmeyer, die meespeelde voor Smit maakte aan alle spanning een eind door met een prachtig geslagen home-run 3 man over de plaat te brengen. Stand 85, Alle spelers kregen een ovatie voor deze prachtig gespeelde wedstrijd die naast prima honkbal een toppunt aan spanning had opgeleverd. Schiedam heeft nu 6 punten en komt nu wat verder van de onderste plaats. Het tweede negental behaalde een 116 overwinning op ADO I, terwij] Schiedam III een nederlaag van 22—13 leed tegen SVV II. VLAARDINGEN IN VACANTIE- STEMMING Voor de 5e maal heeft het actieve vacantie-comité een zeer gevarieerd pro gramma samengesteld. Zaterdagmiddag zijn de feestelijkheden begonnen met een rit van de vacantie-expresse, het minia tuur-treintje. Aan deze openingsrit namen o.m. deel de burgemeester, wethouder H. K. v. Minnen, voorzitter van het Vacan tie-comité, een aantal raadsleden, leden van het comité, de commissaris van poli tie en andere genodigden. Op de Markt arriveerden ook de beide tambours- en pijperscorpsen. ..Jubal" uit Dordrecht en „De Pijpers" uit Vlaardin- gen, die enige vrolijke marsen deden ho ren. Vanaf het bordes van het stadhuis riep wethouder Van Minnen vervolgens het welkom toe tot de genodigden, waar onder de Dordtse pijpers en de duizenden belangstellenden. De burgemeester wees er op dat thans, het eerste lustrum van het vacantie- comité is ingeluid. Spr. bracht dank aan het comité en deelde mede dat het ge meentebestuur bij gelegenheid van het Ie lustrum een tegel had doen vervaardigen, afgestemd op het vacantie-prograrhma. Een tekening van de te maken tegel werd aan de voorzitter overhandigd, waarna de burgemeester de vacantieweken voor ge opend verklaarde, alsmede de luchtvaart tentoonstelling in het Handelsgebouw. Door mevr. Heusdens werd vervolgens de vacantievlag gehesen, vanaf het stad huis naar de toren van de Grote kerk. Door „Jubal" en „De Pijpers" werden op de Markt nog enige vrolijke marsen gespeeld, waarna beide korpsen een mars door de stad maakten. Zaterdagavond werd op het feestterrein aan de Broekweg een grootse feestavond georganiseerd waaraan beide korpsen me dewerking verleende alsmede de dames- groepen van L.V.T. Het feestterrein is gedurende de vacantieweken op werkelijk grandioze wijze verlicht. Dinsdag wordt de jeugdwandelmars ge houden en heeft op het Mendelssohnplein de middenstandsrace plaats. POSTDUIVEN VER. „DE ADELAAR" „De Adelaar" hield wedvluchten vanuit Bordeaux, Orleans en Duffel. De uitslagen waren als volgt: Bordeaux 868 km.: 1 6 18 Tuinder en Co. 2 15 A. Pronk, 3 4 14 Scheffer-Bakker, 5 Middendorp. 7 13 A. Vink, 8 Strooband. 9 10 Joz. Lucieer. 11 Westerholt, 12 A. v. Es. 16 C. Stolk, 17 P. Mullens. Orleans, 479 km.: 1 10 Scheffer, 2 A Pronk, 3 6 7 13 Droog. 4 5 12 A. v. Es, 8 W. Struis, 9 14 H. Janse, 77 J. Tuin der, 15 16 A. Smit, 17 18 W. v. Hulst. 19 A. Stam. Gelost 6.10 uur. Aankomst le duif 2.41.43 uur, laatste duif 3.36.54 uur. Duffel 97 km. (jonge duiven): 1 7 103 B. Blanker, 2 12 13 17 49 89 J. Koster, 3 16 27 60 90 A. Waardenburg, 4 6 140 A. Smit, 5 19 22 37 48 145 H. Janse, 8 34 100 110 126 144 P. Papen, 9 52 54 72 86 102 W. Boog 10 14 23 42 65 66 74 83 H. Strooband 11 18 55 152 Th. Kuyl, 15 113 A. Hofman. Vaak hoort men geroutineerde cricketers beweren, dat men vooral bij het cricket nooit kan spreken van een overwinning voor de laatste bal gebowled is. Deze stel regel is gisteren in het Volkspark wel heel duidelijk bewezen. Excelsiors tegenpartij V.V.V. scoorde 96 runs (wat met beter vangen wel wat lager had gekund), en toen Excelsior reeds 60 runs op 't scoring- bord had gebracht, was er niemand die twijfelde aan een Excelsior-zege! Tben echter brak voor Excelsior het kritieke moment aan. Verschillende batsmen ver dwenen vlot achter elkaar en tenslotte hadden de laatste mensen de grootste moeite om het totaal van V.V.V. te pas seren. Schreven wij Zaterdag reeds, dat het publiek een aardige wedstrijd te zien zou krijgen, welnu, het was ook een gran dioos slot van een dag vol aardig cricket! Laten wij de zaken echter niet vooruit lopen! Ditmaal was de aanvoerder van Excel sior met tossen niet gelukkig en de V.V.V.- aanvoerder W. Rodenburg koos dan ook prompt batten. C. Slagter en B. Burger openden voor V.V.V. op het bowlen van J. Oosterholt en J. Dries. In het begin bleek het wel zeer moeilijk om de Excelsioraanval naar be horen te spelen en de runs kwamen dan ook in een tergend langzaam tempo. Dank -zij. een paar gemiste vangkansen kwamen de V.V.V. batsmen er wat beter in, maar toch. het scoren was en bleef zeer lang zaam. Het was grappig de jongens langs de kant te zien, die als „volleerde captains" op hun horloges liepen te kijken en dan met eer. doodernstig gezicht hun vrienden het probleem voorlegden, dat de „scorings- tempo van 36 runs in 75 minuten" toch wel erg langzaam was. Toen echter Dries eindelijk Burger l.b.w. kreeg, was dit een ware opluchting. Burger scoorde 15 runs, die hij op een wel wat gelukkige wijze bijeen wist te garen. Zeer spoedig hierop liet Slagter zich door slowbowler Bakker verrassen. Slagter sloeg oveT de bal heen en hij werd gebowled. Hij wilde blijkbaar voor zijn openingspartner Burger niet onder doen en scoorde eveneens 15 runs, die echter van meer soliede kwaliteit waren. Geerlings, die hierna inkwam, schrok blijkbaar zodanig van een scherpe leg- break van Dries, dat hij de volgende bal maar onmiddellijk naar de boundary stuurde. Hard en aanvallend bleef hij 'spelen. Een kolfje naar de hand van slow bowler Bakker. Hij bolwde een listig bal letje en v. d. Water op square leg maakte geen fout. (3 voor 45). Nog een run en S:ernheim kon verdwijnen. Lefthander Rodenburg kwam hierna in. Evenals Geerlings liet hij zeer aanvallend batten zien, te aanvallend! Hij scoorde een harde 4 aan off en werd op de vol gende bal reeds door J. Oosterholt ge bowled. Toen spoedig hierop ook H. Pel ser door Lakwijk werd gevangen op het bowlen van .F. Bakker, scheen het met V.V.V. met een staand van 66 voor 6 wickets down vrijwel gedaan. Veltema dacht hier echter anders over. Brutaalweg trad hij het goede bowlen van Excelsior tegemoet. Ook hij had over ge luk niet te klagen. De slag, die hij o.a. aan off. op het bowlen van Dries gaf, had op ieder normaal cricketveld een eenvoudige ang voor de cover-point geweest. De zeer korte off boundary van Excelsior hielp hem echter een beetje en maakte er een 6 van. Na de lunch liet aanyoerder Hoenderop zijn bowlers Bakker en J. Oosterholt het verdere werk doen. Toen spoedig J. Oos terholt het wicket van Veltema inrekende, was het met V.V.V. gedaan. Veltema was met 18 runs de topscorer van de V.V.V.- innings. De .laatste wickets vielen met een regelmaat van de klok en op 96 hadden alle V.V.V.-batsmen een beunt gehad. Middendorp keepte zeer naar behoren en verschillende ver-reikende ballen aan off stopte hij werkelijk op meesterlijke wijze. De innings van Excelsior begon niet zo daverend. A. Oosterholt en C. Lakwijk openden voor Excelsior. Doch C. Lakwijk was al heel spoedig verdwenen op het bowlen van Pelser. Toen ook A. Ooster holt, de runget/ter van dit seizoen door wicketkeeper Burger gevangen werd, keken velen zeer bedenkelijk. J. Ooster holt, die dit jaar door het pechduiveltje achterna wordt gezeten, zowel wat bowlen als wat batten betreft, nam het scoren nu eens van zijn jongere broer over. Hij startte met een machtig harde 4. Samen met Bakker stond hij met veel vertrouwen te batten en de score steeg zeer snel. Toen het scoringbord echter 31 runs telde, speel de Bakker een bal van Roodenburg in eigen wicket. (9). J. Dries kwam nu Oosterholt vergezellen. Beiden gingen onverdroten met scoren j verder. Toen de 60 reeds gepasseerd was en J. Oosterholt in een over 2 fraaie, zeer i harde zessen sloeg, meende Dries dit hem j te moeten nadoen. Hij nam de bal echter iets te vroeg met het gevolg, dat deze kaarsrecht de lucht inging. Hij had een uiterst nuttige 10 runs aan het totaal toe gevoegd, die naderhand van grote waarde bleken. Hoenderop toonde als een goed aanvoerder meer begrip voor de situatie en begon zeer voorzichtig te spelen. Toen J. Oosterholt op een totaal van 74 op een zeer laag blijvende bal door Pelser werd gebowled, begon de toestand voor Excel sior er kritiek uit te zien. J. Oosterholt had echter een zeer goede innnings ge speeld en met zijn 41 runs, die aan boun daries 4 x 4 en 3 x 6 telde. Excelsior een heel stuk in de goede richting gestuurd. Des te betreurenswaardiger was het daar om, dat hij op een zo ongelukkige wijze out ging. Hoenderop en Vollebregt deden het nu uiterst voorzichtig en de runs, die aanvan kelijk zo snel van het bat kwamen, werden nu zeer kalmaan stuk voor stuk gescoord. Juist toen de telegraaf de 80 in 90 ver anderde, stapte Hoenderop op een vrij lange bal van Dorresteijn acheruit en hij werd gebowled. Ook hij kwam met een meer dan nuttige 10 runs juist in de dub bele cijfers. Waarschijnlijk gingen de zenuwen de meeste Excelsiorbatsmen te veel parten spelen. Een feit is, dat de nu inkomende batsmen hun eigen spel niet meer speel den. Brounts raakte de bal weliswaar onge lukkigerwijze op de kant van zijn bat en werd gevangen (91 voor 7). Middendorp scoorde 1 run en kreeg toen een bal op zijn hand, doch de slip kende geen ge nade (92 voor 8). Vollebregt stond echter als een rots in de branding. Het bowlen der V.V.V.'ers werd met het stijgen der spanning steeds en steeds feller en het fielden bleef hieraan evenredig. Op 95 ging v. d. Water uit door l.b.w. Nog 2 runs had Excelsior nodig om te winnen, maar er kon nog van alles ge beuren. Het was voor de aanvoerder van het derde elftal B. Rijkuiter, die voor N. v. Huet, die wegens ziekte niet kon spelen, was ingevallen wel een heel moeilijke opgave om zijn battingscapaciteiten te tonen. Onder groot gejuich van de Excel- siorjeugd scoorde Ruikuiter 1 run en bracht de score op 96. Nog een run moest aan het Excelsiortotaal worden toege voegd om de overwinning binnen te halen. Vollebregt riskeerde echter niets. Einde lijk echter speelde hij de bal rustig langs de grond buiten het bereik van de fielders en Excelsior had wederom een overwin ning achter haar naam gebracht. Spoedig hierop passeerden beide laatste batsmen de 100, doch het batten werd te vrij. Reeds op 107 gaf Vollebregt een eenvoudige vangkans op point die dank baar geaccepteerd werd. Excelsior won dus met 11 runs! Tenslotte volgen nog de volledige scores. V.V.V. batten: C. J. Slagter bowled F. Bakker 15, B. Burger l.b.w. J. L. J. Dries 5, H. Sternheim l.b.w. J. L. J. Dries 5, J. Geerlings caught J. v. d. Water bowled F. Bakker 5, W. Roodenburg bowled J. Oosterholt 4, H. Pelser caught C. Lakwijk bowled F. Bak ker 2, N. Veltema bowled J. Oosterholt 18, H. Heirich bowled F. Bakker 9, J. Dorre- steyn caught P. Middendorp bowled J. Oosterholt 9, H. de Haas bowled J. Ooster holt 4, D. Kost not out 3. Byes 3. Legbyes 6, totaal 96. Bowlingcijfers Excelsior: J. Oosterholt 16. 4, 4 32, 4; J. L. J. Dries 13, 7, 27, 2; A. Oosterholt 5. 3. 4. 0; F. Bakker 15, 3, 24, 4. Excelsior batten. A. Oosterholt caugth B. Burger bowled W. Doodenburg 5, C. Lakwijk bowled H. Pelser 0, F. Bakker bowled W. Rooden burg 9, J. Oosterholt bowled H. Pelser 41, J. L. J. Dries caugth C. Slagter bowled Dorresteijn 10, A. Hoenderop bowled Dor resteijn 10, C. Vollebregt caugth H. de Haas bowled W. Rodenburg 18, L. Brounts caugthGeerlings bowled W. Roodenburg I, P. Middendorp caught H. Pelser bowled W. Roodenburg 1. J. v. d. Water l.b.w. Dorresteijn 2, B. Rijkuiter not out 2. Byes 6. Leg byes 1, wides 1, totaal 107. Bowlingcijfers V.V.V.: H. Pelser 9, 3 36, 2; W. Roodenburg 13, 4, 4, 31, 5; J. Dorresteijn 7, 1, 27, 3- C. J. Slagter 5, 1, 6, 0. De vraag of er bijtijds een zuurstof koffer aanwezig was op Woensdagavond j.l. werd in ons verslag, n.a.v. een mede deling van de vrouw van v. d. Knaap be twijfeld. De politie heeft deze zaak on derzocht en kwam tot de volgende conclu sie. Door een onbekende is zij om 7.25 gealarmeerd. Direct werden de posten ge waarschuwd, terwijl men met dreggen uitrukte en de G.G. en G.D. opriep. Op de plaats van het ongeval aangekomen, was de G.G. en G.D. nog niet aanwezig. De dienstdoende adjudant wist, dat een zuur stofkoffer onmiddellijk bij de hand moest zijn en heeft er toen navraag naar gedaan. Inderdaad was er een bij Hollandia, welke direct beschikbaar werd gesteld. Toen om 7.40 een der inspecteurs ter plaatse kwam, zag hij, hoe juist het stoffelijk overschot van een der knaapjes gedregd was. Op dat moment waren er twee zuurstofkof fers bij de hand, want de G.G. en G.D. was inmiddels ter plaatse. Eveneens is uit gezocht. of een agent zijn twijfel over de waarheid van het verhaal heeft uitgespro ken, waardoor alarmering' zou zijn uit gebleven. Dit onderzoek heeft geleid tot een pertinente ontkenning. Ér is geen agent ter plaatse of in de buurt geweest voor de groep, die uitrukte op het alarm. De receptie op Donderdag 9 Augustus a.s. ter gelegenheid van het afvcheid van i de heer Th. J, H. Kuyper als directeur van „St. Homobonus" te Rotterdam, wordt niet, zoals het zetfoutenduiveltje ons liet zeggen, gehouden van 2 tot half 3, maar tot half 4. Het secretariaat van de S.M.C. meldt pns, dat door burgemeester en wethouders is toegestaan, dat tijdens de vacantieweek de winkelzaken geopend zullen blijven tot des avonds 10 uur. Alleen moet er rekening mede gehouden worden, dat des avonds geen personeel mag werkzaam ge steld worden. Verder worden de leden er wellicht ten overvloede op attent gemaakt, dat in gaande 1 Augustus j.l. de beperkende be palingen ten aanzien van de reclame- en etalageverlichting zijn opgeheven. De leden der wapenstilstandscommissie der Verenigde Naties, welke onder lei ding staat van vice-admiraal Turner Joy, is naar Tokio vertrokken. Naar men aanneemt heeft gen. Ridgway de delegatie naar Tokio ontboden. Naar in Tokio wordt gemeend, heeft gen. Ridgway de gedelegeerden bijeen geroepen om hun persoonlijk instructies te geven, daar men verwacht, dat er nu vorderingen bij de wapenstilstandsonder handelingen zullen worden gemaakt. Intussen heeft een woordvoerder van het hoofdkwartier van generaal Ridgway te Tokio nogmaals verklaard, dat de enige voor de delegatie der Verenigde Naties aanvaardbar^ demarcatielinie de huidige frontlijn is. De 8-jarige A, R, stond gisteren op de Singel met zijn been over de stang van zijn fiets. Toen de vrachtauto bestuurd door K, hem passeerde, verloor hij zijn evenwicht en geraakte onder het achter wiel. Per ambulance van de G.G. en G.D. moest hij naar het Gem. Ziekenhuis wor den overgebracht, vermoedelijk met een schedelbasisfractuur. De vrachtauto reed volgens getuigen zeer rustig. Het ongeluk gebeurde om 10.40 uur. Voor de Associatie-examens Moderne Bedrijfsadministratie slaagden de heren G. H. Hermse en T. C. Snikkers. Voor de praktijkexamens Boekhouden: de dames A. J. v. d. Linde en M. v. d. Most. Voorts de heren A. de Blaauwen, Jac. Bouman, M. Damme, Corn. Plooy en T. B. de Wolf, allen cursisten van de heer J de Pater. Zaterdag om 13.30 heeft het paard van de melkboer v. d. E. het knaapje B. in het gezicht gebeten, waardoor een bloeduit storting ontstond. De kinderen waren op de stoep aan het spelen, toen B. plotseling de straat op liep en tegen het paard stoot te. Dit is geschrokken en beet. Het kind is door zijn moeder naar het Gem. Ziekenhuis gebracht. De auto van J., een luxe Skoda, is van het parkeerterrein aan de Tuinlaan ge stolen in de nacht van Zaterdag op Zon dag. ROTTERDAM, Maandag 6 Aug. 1951. Vee-aanvoer in totaal 1322 stuks, waarvan 601 vette koeien en ossen, 721 varkens. De prijzen waren als volgt: vette koelen per k.g.te srt 2.60—2.80, 2e srt 2.3O--2.50, 3e srt 1.952.20; varkens levend gew per k.g.; Ie srt 1.98, 2e srt 1.94, 3e srt 1,90. Vette koeien: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen van vorige week met moeite te handhaven; varkens lev. gew.: aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, prijzen even hoger, enkele exemplaren iets boven notering. gedragen, benevens vijf in de Unie- kampong (woonplaats van het personeel der scheepvaartmaatschappijen) die in de onmiddellijke nabijheid van de jachtclub is gelegen. Tengevolge van de na de aanval door de politie en het leger ingezette Zuive ringsactie was Tandjong Priok geheel af gesloten. Schepen konden niet lossen ha- ven-functionarissen konden zich niet naar Priok begeven en de „Plandus", die deel nemers aan de conferentie van de Vere nigde Naties op Bali over de n iet-go-u- vernementele igebieden naar Djakarta vervoerde, kon niet in de haven meren. De hoofdcommissaris van politie deel de aan Aneta mede, dat verschillenden der aanvallers gearresteerd zijn. Nadere bijzonderheden werden echter nog niet medegedeeld. Tandjong Priok ls van Zondagavond tot Maandagmorgen 11 uur geïsoleerd ge weest van de buitenwereld tengevolge van een aanval door een nog niet na der geïdentificeerde groep personen op de politiepost te Tandjong Priok, De aanval begon Zondagavond om streeks half acht en het vuren heeft voortgeduurd tot Maandagmorgen acht uur. Volgens de eerste inlichtingen zijn er aan de zijde van de politie drie slachtoffers te betreuren. Een zestigtal bezoekers van de „Jacht club", het aan de zee gelegen uitspan ningsoord, dat zich altijd in een druk bezoek van de Nederlanders te Djakarta mag verheugen, was gedwongen, de nacht op de club door te brengen. Er werden daar ook drie gewonden binnen- De aanval der Amsterdammers bleef zui ver en het maken van runs moeilijk. V. d. Sloot wist enige malen de boundary te bereiken, o.a. met een mooie leg-glance op Sanders. Het totaal was opgelopen tot 139, toen v. d. Sloot voor een goede 23 (4 x 4) door Feldmann werd gebowled. En vlak daarop speelde v. d. Ende (18) een bal van Henk van Weelde glad ver keerd en werd gevangen- De laatste drie batsmen voegden nog 10 runs aan het to taal toe, zodat de Hermes-innings sloot op 151 runs. Voor ACC namen de wickets: P. Sanders 349, Henk van Weelde 347, Feldmann 337. Hermes had over deze runs iets meer dan 3M uur gebat, zodat ACC voor de taak stond in een kleine drie uur de be nodigde runs te scoren. Vóór de thee wis ten De Baare en Feldmann de Hermes- aanval te weerstaan en na de hervatting bezorgden zij hun club een goede start. Eerst op 54 viel n.l, het eerste wicket: De Baare werd voor 19 runs door Stolk ge vangen op het bowlen van Van Meurs. De andere change-bowler A. Keuzenkamp cleande even later Feldmann via zijn benen. De 31 runs van deze batsmen wa ren van goed gehalte. Het gevaarlijke paar Disselkoen en Wally van Weelde werd door de Schiedammers betrekkelijk goed koop ingerekend, zodat er bij een stand van 80 voor 4 nog genoeg perspectief ln de match zat. Juist op dat ogenblik begon er echter een periode van gemiste vangen. Immiig kreeg verscheidene levens ge schonken, voordat hij op 103 toch gevan gen werd door Van Meurs. En ook Henk van Weelde kroop enige malen door het oog van de naald en was bovendien vrij gelukkig met het plaatsen van zijn slagen. Zijn batten was echter voor zijn club van groot belang- Vooral aam off scoorde hij vele runs en nadat Meyer door Ruiterman was gebowled, zette Van Weelde in gezel schap van Sanders het maken van runs voort. Hij bracht de ACC voor op de klok en 10 minuten vóór tijd scoorde hij de winning-hit, zodat de Amsterdammers met 4 wickets in de meerderheid bleven. Henk van Weelde scoorde een onbetaal bare 49 not out. Het ACC-totaal werd 158 voor 6. Voor de Schiedammers werden de wickets genomen door: Ruiterman 349, Scheffer 1—68, H. van Meurs 111 en A. Keuzen kamp 1—7. II zouót er misschien van schrikken (want de meeste menschen dénken wel, dat ze zoo voorbeeldig rijden, maar in werkelijk heid Er gebeuren zóó al ongelukken genoeg helpt mee. de veiligheid verhoo- genhoudt u aan de regels van den weg I In een wedstrijd, die met inbegrip van 20 minuten regen bijna de volle speeltijd van 6Va uur vergde, heeft Hermes giste ren te Amsterdam van ACC verloren. Het was een match met een spannende finish, daar het tot het laatst onzeker was of de Amsterdammers erin zouden slagen het totaal van Hermes te passeren. Vooral door goed aanvallend batten van Henk van Weelde slaagden zij 10 minuten vóór tijd hierin. Hermes moest na een verloren toss eerst gaan batten en onze stadgenoten hebben zich hierin van hun beste zijde laten ken nen. Op een goede en vooral zeer zuivere aanval werd het behoorlijke totaal van 151 runs gescoord. Ditmaal openden voor de Schiedammers A. Scheepmakers en J. Scheffer de innings. Aanvankelijk ging het scoren zeer langzaam, daar er in een half uur slechts 5 runs gescoord werden- Op dit totaal beschadigde Scheepmaker bij achteruitspelen van een bal van bow ler Feldmann zijn- eigen wicket, terwijl spoedig daarop Scheffer (11) door dezelf de bowler van de rand van de mat ge- cloand werd. Ruiterman was geen lang leven beschoren, hij sloeg over een bal van Sanders heen en moest, zonder ge scoord te hebben, zijn plaats aan Stolk afstaan, die nu samen met Tettelaar op de mat stond. Stand 15 voor 3! Door goed en aanvallend batten van Tettelaar kwam er nu een flinke verbetering. Ongenadig strafte hij de minder goede ballen af en ook de fastbowler Sanders werd recht vooruit voor zes geslagen. Nadat het spel 20 minuten voor regen onderbroken was geweest, hielden deze batsmen het verder tot de lunch wit. De score was inmiddels opgelopen tot 62 runs. Reeds spoedig na de hervatting ging Tettelaar jammer ge noeg 1. b. w. op Henk van Weelde. Zijn 42 runs bevatten 5 vieren en twee zessen. A. Keuzenkamp kwam Stolk nu goed steunen en dit samenzijn leverde een goe de 30 runs op. Vlak voor de honderd werd Stolk, die zich niet geheel fit voelde, aan leg door Wally van Weelden, achter het wicket op het bowlen van Sanders gevan- l gen. Stand 100 voor 6! V. d. Ende en v. d. Sloot heten hierna weer goad batten zien. Hedenmorgen om zeven uur is brand uitgebroken in de fabriek van de N.V. Oisterwijkse textielindustrie te Oisterwijk. Daar het hier een zeer brandgevaarlijke fabriek betrof, waarin o.a. gevestigd zijn een wolwasserij, een earboliseerderij en een ververij, rukte de Oisterwijks brand weer met groot materiaal uit. Later arri veerde nog de Bossche brandweer met een Magyrusladder. De fabriek brandde even wel grotendeels uit. Een deel van de grote voorraad grondstoffen kon nog behouden blijven, maar niettemin is de schade zeer aanzienlijk: zij wordt door verzekering gedekt. Het bedrijf, waarin een kleine honderd man personeel werkzaam was, zal voorlopig stil komen te liggen. Alt U drinkt OAGBIMO VOO* SCHIfOAM f* OMSTRCKf* 73ste Jaargang No. 22610 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in he' gebouw K.K Volksbond, Lange Haven 71 Schiedam Teletoon Administratie 681S2: Telefoon Redactie 67423 Gu-o-nummei 9095 ten name van de N.V De Courant De Maasbode, Rotterdam Abonnementsprijs t 4.U5 per kwartaal t 1.70 per maand, t 040 per week. Advertentie-pro* op gewone Kolombreedte f 0.15 oei auUimetei noogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolomoieedte t u.30 pei mlllimetei hoogte Bp contract geiden lagere tarieven. weUe bi] de administratie oi ou de erkende ad verten tie-bureaus vcrkrilgbaai zhn. Kampioenen (kleine advertentlëm tot tv woorden 50 et Elk woorrt meet S ct. Maximum 00 woorden Plaatsing uitsluitend bi) vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voot her Advertentie-wezen Directeur: J Kuöpers Hoofi redacteur: Leo J. M. Haxelzet Richard Stokes, de minister voor de grondstoffen, die de Britse delegatie naar Teheran leidit, zal morgen, Dinsdag de raf finaderijen te Abadan bezoeken. Het is niet bekend, hoe lang zijn bezoek zal duren, doch volgens Perzische bronnen zal Stokes op tijd terugkeren om Woensdag de besprekingen met de Perzische dele gatie te openen. De samenstelling der Perzische delegatie wordt thans besproken; zü zal onder leiding staan van de minister van finan ciën, AU YantcMv

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2