f HiJiiO J van KiaiiK Kerkrade beleefde een invasie van muzikanten OSWALD LEIDT IN LOOSDRECHT Stadion-baan te kort...! De vijftigduizend Promotie naar A-klas van „lagere" athleten Krijt sloeg Van Swol in twee sets Muziekconcours is begonnen De 3e en 4e klassers rT. het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! PAGINA 5 MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 Bij regionale wedstrijden van voornamelijk B.-C.-D.-klassers K.A.B.-HERSTELLINGS- OORD IN HET ZILVER BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM door PERCY KING (Van een medewerker). De Rotterdamse Athletiek Commissie heeft nog steeds nieit te klagen over ge brek aan belangstelling van de zijde der athleten voor haar wedstrijden op de Ne- nijto sintelbaan. Ook gisteren waren zij weer in grote getale gekomen om hun krachten te meten, meisjes en jongens, dames en heren uit alle streken van de provincie Zuid-Holland en zelfs van daar buiten. Het waren hoofdzakelijk num mers voor B-C-D-klassers en vooral ju niores en nieuwelingen welke werden verwerkt, de cracks konden slechts voor een enkel nummer inschrijven. Bij de heren leverde de V en L man Sleeuwenhoek een goede prestatie door in 22,4 sec. de DOS'er Aret 04 sec. achter zich te houden. In de D-klasse won over dezelfde afstand 200 meter J. Bak ker (Minerva) in 24.8 sec. De 3 Km. hin demisloop werd van kopaf gewonnen door De Jong van Vires et Celeritas in 10.38.4, op 5 seconden gevolgd door v. d. Voort (Trekvogels). Een aardig nummer voor het publiek, maar zwaar voor de deelnemers! De 110 M. horden werd gewonnen door de Minervaan Klip in 16.4 sec., een goede prestatie leverde ook de junior Langejan die niet alleen in 16 sec. het jeugdmum- mer won, maar op de hoge herenhorden met een tijd van 16.8 sec- naar de A-klas se promoveerde Bij de dames won Puck Brouwer de 100 M. A in 12.2 sec. voor Gerda v. d. Ka de in 12.5 sec. Hetzelfde nummer voor klasse D werd gewonnen door mej. Eversdijk van Hollamdia in 13.6 sec. Het verspringen was voor mevr. v. d. Kade met 5.17 M., het hoogspringen voor haar clubgenote mevr. Wormmeester, die I.40 M. sprong. Bij de jongens viel de verrichting van v. d. Knaap (DOS) op, die de 100 M. in II.2 sec. won, een A prestatie. Op de 200 M. een verwoede strijd tussen Dom- mershuysen (DOS) en Mathiesen (Miner va), welke eerstgenoemde in 23.1 sec. in zijn voordeel besliste, slechts 0.1 sec. voor zijn rivaal. finale 80 M. meisjes klopte het Victorientje Mastenbroek in 10.4 sec. het meisje Nobel van Pit die 10.5 sec nodig had, evenals Soherleman. Bijzondere verrichtingen vielyen er overigens niet te noteren, daarvoor had de flinke regenbui het terrein en de baan te zwaar gemaakt. In de Staatsloterij is vandaag op num mer 9489 de vijftigduizend gevallen en op nummer 16783 de tienduizend. (Van onze correspondent) Een der meest zegenrijke instellingen van de Utrechtse Diocesane Bond der K.A.B. is het kinderherstellingsoord Mooi Gasterland, een herstellingsoord waar jaar in jaar uit honderden kinderen levenskracht en levenslust opdoen. Dit herstellingsoord vlak bij de ingang van het Rijsterbos bestaat deze zomer 25 jaar en ter gelegenheid van dit zilveren bestaansfeest zal een nieuwe actie wor den ingezet om dit bouwwerk de nodige vernieuwing en uitbreiding te kunnen geven. Op Dinsdag 18 September zal het jubileum op eenvoudige wijze herdacht worden. Het stichtingsbestuur en het diocesaan bestuur van de K.A.B. zullen met enige genodigden bijeen komen voor een speciale vergadering. Des middags zullen de kinderen voor een feestpro gramma zorgen. WE WISTEN HET WAARLIJK NIETDat er nog arenden in ons oude Europa leven. De laatste wisents, het enige door de eeu wen heen overgebleven Europese familie lid van de vermaarde Amerikaanse bisons, hebben in hun schuilhoek in Oost Pruisen de oorlog niet overleefd, zo lazen we onlangs. Tegelijkertijd viel ons een bericht op, waarin werd medegedeeld, dat die Ame rikaanse bisons niet meer aan het uit sterven zijn, doch langzaam maar zeker weer in aantal toenemen, evenals enkele Indianenstammen. We mijmerden over de oertijd van ons overbeschaafde Europa, hetwelk volgens Oswald Spengler nu de ondergang nabij is, en in welks bodem, zelfs in ons land, de fossiele overblijfselen gevonden wor den van mastodonten en ander prae-his- torische gedierte. En toen lazen we het gemengde be richtje over een arend, die een jager aanviel en probeerde, deze een pas ge schoten haas te ontfutselen. Of was het een konijn? In ieder geval, de jager viel op zijn beurt de adelaar aan en slaagde er in, het dier te doden. Adelaars.. In vroeger tijden haalden ze zuigelingen uit de wieg en vielen ze kleine kinderen aan. deze koningen der lucht. We wisten echter niet beter, of ze kwamen heden ten dage nog slecwts voor op wapenschilden en regiments vaandels. Ja, we gebruiken opeens de die dier lijker benaming adelaar, om dat we, teneinde ons precies voor ogen te bren gen, wat een arepd was, eerst een ency clopedie doorvorsten. Daarin lazen we: arend of adelaar, ge slacht van grote roofvogels, geroemd om hun moed, kracht, snelle en hoge vlucht en scherp gezicht. En in Van Dale wer den we onder het hoofdje „arend" nog voorgelicht omtrent de arendsguiden, een oude munt met een adelaar als beel- Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan de weleerw. heer A A- M. C. Rietveld, die rector was te Buitenveldert (St Jozefshuis). Tot rector aldaar is be noemd de weleerw. heer C. M. M Hijge- mann. Voorts werd benoemd tot pastoor te Amsterdam (H. Joan, de Doper): de weleerw. heer C. Kempen, die kapelaan was te Amsterdam (H. Agnes); tot kape laan van de H. Joan, de Doper Amster dam: de weleerw. heer B. J. Tetteroo: tot kapelaan te Heiloo: de weleerw. heer A Th. Groenendijk; tot kapelaan te Bovenkerk: de weleerw. heer P. J. Meyer (neom.); tot kapelaan te Amsterdam (H Joan, de Doper): de weleerw. heer B. C. Hoogeveen; tot kapelaan te Heer-Hugo- waard (H. Dionysius): de weleerw. heer P. N. Obdam; tot kapelaan te in 't Kalf (Zaandam): de weleerw. heer J, P. M van der Does (neom.). Zaterdagavond kwamen voor de belang rijke wedstrijd tussen Quick Steps en DEF de aangewezen scheidsrechter mits gaders een neutrale grensrechter niet op dagen. Scheidsrechter W. Olivier, die wel als neutrale grensrechter was opgekomen hanteerde de fluit, bijgestaan door de heren Oosterlo en Groenheyde, scheids rechters van de afd. Den Haag. Na felie strijd, waarbij de speler Jansen van Quick Steps uit het veld werd gestuurd wegens het slaan van de Westlandia-aanvoerder, zegevierden de Westlanders met 1—0 door een vóór de rust door Roodenrijs gescoord doelpunt. De wedstrijd eindigde in de duisternis. En zo is dan toch heus ein delijk de laatste beslissing van „onze" 3e en 4e klassers gevallen. Westlandia hand haafde zich in de K.N.V.B. en Florissant moet na een wel zeer bewogen seizoen terug naar de afd. Rotterdam. De eind stand: Quick Steps 6 uit 4, Westlandia 4 uit 4, Florissant 2 uit 4. Er zijn enige tientallen van Jaren voor nodig geweest, alvo rens de N.W.U. eindelijk JJ. Za terdagochtend heeft ontdekt, dat de wielerbaan van het Olympisch Stadion te Amsterdam niet 500 doch slechts 494 meter lang is. Men heeft het euvel nu verholpen door de start 60 meter te verleg den, maar intussen hebben de vooral in de achtervolging ge maakte tijden (o.a. die van de We reldkampioenschappen!) wel iets van hun flatteuze snelheid verlo- ioren (Van onze correspondent) Het eerste weekend voor het interna tionaal muziekconcours zit er op voor Kerkrade. Een weekend waar de Kerk radenaren nog met hun kindskinderen over zullen praten; een weekend dat van de morgen tot de avond vervuld was van muziek; een weekend tijdens hetwelk menig geboren Kirchröatsjer zich ver baasd heeft afgevraagd of hij nog wel in zijn eigen stad zat. Zeker, ieder was er op voorbereid dat er grote dingen gebeuren gingen; maan denlang immers was het komende con cours in Kerkrade het gesprek van de dag geweest, maar dat er op Zaterdag 4 Au gustus zoveel aou gaan veranderen Ir. dat rustige Kerkrade, nee dat had toch niemand verwacht Verleden week Zaterdag j.l. werd de heer S. Coldewey te Deventer, een van de bekendste en de langst in functie zijnde bestuurder van de KNVB, 70 jaar. te Scheveningen begint. Hij sloeg Tami- niau in de finale met 60 61. De laatste had revanche genomen op Borren voor de nederlaag te Eindhoven, hoewel hij in de tweede set 25 stond, met 62 7—5. In hst dames-enkelspel volgde mej. Grosvelt zijn voorbeeld. Ook zij won zon der setverlies. In het gemengd dubbelspel toonden de heer en mevr. Borren eens te meer welk een uitstekende combinatie zij vormen. Heren-enkelspel, kwart-eindstrijden Wilton sl. Lathouwers 60, 63; Van Gas selt sl. H. Beernink 97 64; Taminiau sl. Power 4—6 6—2 6—3; Borren sl. Holst 6 6—1. Halve eindstrijden: Wilton sl. van Gasselt 6—2 6—3; Taminiau sl. Bor ren 6 2 75. Eindstrijd: Wilton sl. Tami niau 6—0 61. Dames-enkelspel, halve eindstrijden: mej. Grosvelt sl. mej. Herfkens 6—3 6—4! mej. v. d. Torre sl. mevr. Loosecaat Vermeer 6—3 7—9 6—4. Eindstrijd: mej Grosvelt sl. mej. v. d. Torre 6—3 63. Heren-dubbelspel, halve eindstrijden; Wilton en L. Rinkel sl. Holst en Prins 6—2 6—4; Lathouwers en Van Gasselt sl. gebr. Beernink 6—1 7—5. Eindstrijd: Wil ton en L. Rinkel sl. Lathouwers en Van Gasselt 6—2 6—. Gemengd dubbelspel, halve eindstrij den: de heer en mevr. Borren sl. mevr Loosecaat Vermeer en Claassen 6—0 8—6; me.i- v. d. Torre en Cooke sl. mej. Herf kens en Lathouwers 64 46 63. Eind strijd: de heer en mevr. Borren sl. me) v- d. Torre en Cooke 64 97. Damesdubbelspel, eindstrijd: mej. v. d Torre en mej. Schouten sl. mej. Grosvelt en mevr. Verhulst 6—3 4—6 6—3.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5