Ziekenfondsen Critiek van minister Erhard Wonderlijke dag in Noordwijkerhout PAGINA 5 VOENSDAG 29 AUGUSTUS 1951 K.L.M.-STEWARDESS ALS VLIEGENDE STUDENTE LAATSTE BERICHTEN De president van de int. vakbond van arbeiders uit de kopermijnen, -fabrieken en -smelterijen, John Clark, heeft Dinsdag medegedeeld, dat de vakverenigingsleiders geen einde aan de staking in de koper industrie zullen maken „tenzij en totdat" de regering de maatschappijen dwingt een door haar voorgestelde regeling te aan vaarden. Ongeveer 58.000 arbeiders uit de koper-, zink-, lood- en zilverindustrie zijn bij de staking betrokken. Nadat president Truman het verzoek van de vakverenigingsleide>rs om de in dustrie over te nemen had afgewezen, ver wees hij het geschil naar de raad inzake loonstabilisatie, welke de stakers verzocht het werk te hervatten hangende een onder zoek. Het hoofd van de defensie-mobilisatie, Charles Wilson, deelde de president mee, dat de staking „de productie van tanks, kanonnen, vliegtuigen en andere militaire stukken, evenals de fabricage van voor werpen voor de burgerlijke economie dras tisch zal verlagen". nameljjk, dat het bijzondere van deze in zijn inleiding over gehad. Hjj vertelde retraitedag daarin school, dat zij nu eens door leken lieten vertellen waarom een i retraite voor leken uit alle groeperin gen van ons volksdeel zo belangrijk is, omdat die belangrijkheid nog maar door een zeer klein percentage van het ka tholieke volksdeel wordt ingezien. Hij berekende 1 omdat jaarlijks „slechts" 60.000 leken een besloten retraite maken, van wie 25.000 voor de eerste maal, dus 1 van twee en half millioen katho lieken. En dan vertelde hü verder, dat retraite hcuder een serieus werkje is, een con frontatie met de werkelijke waarden van net leven, welke door de materialistisch én de humanistisch ingestelde mens, be wust of onbewust, __wordt geschuwd. De ergste beletselen zijn de materialistische levenshouding en de typische houding van zelf-voldane mensenverheerlijking. Dat laatste achtte hij zelfs het grootste beletsel, omdat deze „afgoderij van de mens", zoals kardinaal Suhard het eens noemde, de zuivere godsdienstige ge zindheid aantast en van de godsdienst een culturele aangelegenheid maakt. De materialistische levensopvatting toont haar funeste gevolgen vooral in de ar beidende klasse van de__ bevolking, ook van de katholieke, en hij wees erop, dat Paus Pius XI de retraite zo sterk had aanbevolen in zijn encycliek „Quadrage- simo Anno". En dan vond hij ook nog, dat men geen misbruik moest maken van het woord „retraite" door allerlei cur sussen, verdiepingsdagen, week-ends en bezinningsdagen als retraite te bestempe len. Schoon concert Er was nog een merkwaardig ding op deze schoon verzorgde en goed ingedeelde dag. En dat was een wonder schoon concert, zo tussen de bedrijven door, van de heer Brill, eerste violoncel list van het Concertgebouworkest, met een zeer goede beleiding op de piano door Pater Kahmann C.ssR. Een sonate van Tessalini, een oude Italiaanse mees ter, en later de „Elégique" van Fauré en „Jewish Life" van Ernst Block sloegen de stille toehoorders met verbazing over de technische kwaliteiten en de gevoels- hoogte van deze muzikale voordrachten. F. S.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5