PLANNEN VAN HET A.T.G He steden De Goede Herder" jubileert in Almelo Komst van Schacht „niet nadeli, voor Indonesië Dr ADENAUER 8 OCTOBER ENGELAND van San Francisco VALKENBURG-HOUTHEM PAGINA 3 Mgr Gillet O.P overleden Het mineraal water door de natuur met uitzon derlijke hoedanig heden begunstigd Altijd aanbevolen. Overal verkrijgbaar. Op onbewaakte overweg gedood TWEEMAAL CHRISTOPHER FRY-JUBILEUM VAN JAN MUSCH 19e Medische Missie cursus te Rotterdam Mild and flavour-full! Vele meisjes genieten in .«i Huiselijke sfeer wordt bena- lië geko-men. En ten slotte telt San Fran cisco in zijn typische Chinese wijk een der attracties van deze bonte stad 20.000 mensen van Chinese en 5.000 van Japanse afkomst. Dit San Francisco kwam als haven stad vooral op na de opening van het Panamakanaal. Het is het oog, waarmede Amerika naar Azië kijkt. En, naar voor de hand ligt, het is waarlijk geen toe val, dat Truman San Francisco uitkoos als de plaats, waar het zo verzoenende verdrag met Japan gesloten zal worden. Trouwens, hij heeft er goede herinnerin gen aan. Immers, hij hield er op de slot- conferentie, na de oprichting van de UNO, zijn eerste grote rede. op 25 April 1945, twee weken na de dood van Frank lin D. Roosevelt. San Francisco's geschiedenis is even kleurig als zijn bevolking: In 1848 werd in Californië goud ge vonden. De eerste „goldrush". Tegen 1850 was San Francisco een stad van 25.000 inwoners. In het begin van deze eeuw bedroeg dit aantal reeds 400.000. In 1906 werd de al weer 500.000 inwo ners tellende stad door een aardbeving en de daarop gevolgde brand grotendeels verwoest. Twee jaar daarna was ze weer opge bouwd. In 1939 werd er een internationale tentoonstelling gehouden, nadat in 1937 de beroemde brug over de Golden Gate geopend was, de prachtige baai, die ten dele San Francisco's natuurlijke haven vormt. Nog enkele bijzonderheden: San Francisco ligt even beneden de 38ste breedtegraad. Het vriest er bijna nooit en het wordt er nooit bijzonder heet. Het hele jaar door bloeien er bloe men. Tweerderden van het jaar schijnt er de zon. Maarer komt soms kille mist opzetten en dan kan men lelijk kou vatten. Wij zijn er een keer verkouden geweest als nooit te voren waar ook in de wereld, dermate, dat we zelfs niet meer konden praten. We wensen dit Gromyko allerminst toe. van Bredero, ter gelegenheid van het 60-jarig toneeljubileum van Jan Musch. Voor de tweede helft van het seizoen zal een keuze worden gedaan uit de vol gende stukken: „Colombe" van Jean Anouilh, ,Love of four colonels" van Peter Ustinov, .Wind of heaven" van Emlyn Williams, „Mr. Gillie" van James Bridie, „Top of the ladder" van Tyrone Guthrie, „Santa Cruz" van Max Frisch, „Detective story" van Sidney Kingsley, „Autumn Garden" van Lillian Hellman, ,La guerre de troie n'aura pas Lieu" van Jean Giraudoux, „Billy Budd" van L. Xoxe en R. Chap man, „Der schwarze Hecht" van Jurg Amstein en Emil Sautter en „A phoenix too frequent" van Christopher Fry. Het gezelschap heeft dit jaar geen grote wijzigingen ondergaan. Alleen zien we bij de dames Caro van Eyck terwijl Jan Musch als gast zal optreden in zijn bovengenoemd jubileum-stuk. De electrische stoptrein Arnhem- Amersfoort heeft gistermiddag omstreeks tien minuten over een op de onbewaakte overweg tussen Lunteren en Barneveld nabij de Meulunterseweg een motorrijder aangereden. Het slachtoffer, de 59-jarige 1 veearts Van den A. uit Lunteren, was terstond dood. De leiding van het Amsterdams To neelgezelschap heeft het repertoire voor het seizoen 1951-1952 bekend gemaakt. Voor de eerste helft van het seizoen staan behalve „De Landauer met zes paarden" en „De ingebeelde Zieke", o.a. op het programma een drietal kortere stukken die op één avond gegeven wor den: ,,'t Mannetje in de Maan" (Waters of the moon) van N. C. Hunter, comedie onder regie van Louis Saalborn, „De Kruk" ,the browning version) van Te rence Rattigan, toneelspel onder regie van A. Defresne en „Droom der Gevan genen" (A sleep of prisoners) van Chris topher Fry, mysteriespel onder regie van A. Defresne. Verder „Een hart vol sintels" (l'Hom- me de cendres) van André Obey, regie Albert van Dalsum. „Nieuw Land" vein Hans Tiemeijer, onder regie van de schrijver. „Om zeven uur thuis" (Home at seven) van R. C. Sherrif. „Antigone" van Sophocles, beide stukken onder re gie van A. Defresne. De „Gijsbrecht van Aemstel" wordt dit jaar weer geregis seerd door Albert van Dalsum; na de Gijsbrecht volgt „De bruiloft van Kloris en Roosje" en „De Spaanse Brabander" r Pension „DE HARMONIE" Temidden van bos en duin. -an tie. Met een zekere garantie. Prima keuken, p.p. p.d. Kinderen reductie. 30RSBQQM. BOSHUIS WEG 4 machinebankwerker *ou.pe"se' ten Itypiste, drie studen- len secretaresse, typograaf, etc, etc. Maandag 10 September a.s. zullen een zestigtal jonge missionarissen in het Sf. Franciscus-GasthiMs te Rotterdam teza men komen om deel te nemen aan de Medische Missiecursus, die op die dag een aanvang neemt. Het is de negentien de medische cursus, die door het Neder lands Medisch Missiecomité „Memisa" in de loop van haar 26-jarig bestaan wordt georganiseerd. Als voorgaande jaren zal de eerste cursusdag worden begonnen met een H. Mis iin de kapel van het St. Fran- cipcus-Gasthuis, opgedragen door de voorzitter van de „Memisa", J. H. Niekel, deken van Rotterdam, in aanwezigheid van het bestuur, leraren en cursisten. haar toevlucht nemen tot moeder overste van „De Goede Herder", die zij als haar eigen moeder beschouwen. Met 350 oud-pupillen wordt geregeld contact onderhouden en indien er plaats genoeg was, zouden op de reünie, die Zondag over een week in Almelo gehouden wordt, ongetwijfeld meer dan 80 vrou wen bijeen zijn. De meisjes, die hier komen het aan tal verpleegden bedraagt thans 160 zijn de leerplichtige leeftijd al gepasseerd en verblijven hier tot haar 21ste jaar. Dan zorgt het huis voor een passende betrek king. Zij worden hier geplaatst op verzoek van de regering, de kinderrechter of een voogdijvereniging.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3