Mens in waarde van verloste Onvervreemdbaar recht van de Katholieke Kinderbescherming Franse assemblee neemt de schoolwet aan anse regering vernoo nationaal minimumloon De geestelijke nood der Duitsers dis Japan z h verstand gebruikt, was Zaterdag een gelukkige dag Opnieuw verhindert de Perzische oppositie motie van vertrouwen Maandag 10 September 1951 DAGBLAD VOOR SCHiEDAM EN OMSTREKEN Mgr Alfrink en Min. Mulderije aanwezig bij heropening van Harreveld Telefoniste voorkwam en Geldbonnen vielen uit de lucht Zó vielen de punten Aansporing tot vrede en reinheid van leven WEERBERICHT V oetbal-uitslagen van de Eerste-klassers VERHOGING BEURTVAART- TARIEVEN psv-nec Op de avond van de noodlottige brand op „Harreveld" in Januari 19JfS bevond de burgemeester van Lichtenvoorde, mr Waals, zich op een feest van de schutterij. Toen hij gewaarschuwd werd, nam hij de eerste de beste auto. die bui ten stond, om zich naar liet inter naat te begeven, Op verre afstand zag hij de vlammen reeds hoog uitslaan en de burgemeester acht te het raadzaam eerst assistentie van de brandweer in de omliggen de gemeenten te verzoeken. De te lefoon was toen nog niet geauto matiseerd. Hij moest dus verschillende nummers eerst uitzoeken en daar na aanvragen. Toen hij de dienst doende telefoniste op het telefoon kantoor in Arnhem aan de lijn had en zei, waarom het ging, zei deze juffrouw, dat de burgemees ter heen kon gaan en zij zelf wel alle adressen zou opbellen en om de brandweer verzoeken. Het ge volg ivasdat spoedig verschei dene brandspuiten hei blussings- werlc ter hand konden nemen en een nog erger ramp voorkomen werd. Burgerneester Waals wilde de pientere en doortastende telefonis te gaarne persoonlijk zijn dank be tuigen en informeerde op het te lefoonkantoor, wie die juffrouw geweest kon zijn. Men weigerde haar naam op te geven! Daarom wüde mr Waals, toen hij Zaterdag bij de opening van liet nieuwe gedeelte sprak, in te genwoordigheid o.a. van de coad jutor van de Aartsbisschop en de minister van Justitie aan de onbe kende telefoniste gaarne zijn hul de betuigen. V er kiezingen in een "i Griekenland. Maarschalk Alexander Papagos begeeft zich open auto naar een verkiezingsbijeenkomst in Athene. Een grabbelende en duwende menigte, die uit de vrtjde omgeving in het oude Hulst was saamge- stroomd, vocht Zaterdagmiddag om de waardebonnen ter waarde van een rijksdaalder, een centje en zelfs vijftig gulden, die ZT'en de stad door een helicopter wèr4en uitgegooid. Wie ook maar enigs zins vechten kon, deed mee. Som migen dachten handiger te zijn dan de rest en trachtten de bon nen te pakken te krijgen voor ze binnen het bereik van de kluwende massa kwamen. Zij stonden op schuren en daken. Als gevolg van dit alles moesten vijf mensen naar het ziekenhuis worden gebracht Drie hunner waren onder de voet gelopen, doch konden vrij spoedig huiswaarts keren. Twee anderen hadden een beenbreuk opgelopen De een was dóór en de ander van een dak gevallen. De strooi-actie was op touw ge zet door de plaatselijke midden stand, die daartoe een helicopter uit Brussel had gecharterd. Ver scheidene fabrikanten, die aan dit festijn meewerkten, stelden op de waardebonnen goederen beschik baar, zoals horloges e.d. De avond van deze schone dag werd opgeluisterd door de St Jans kapel uit Tilburg, die vergezeld van een levende bok vele dui zenden Hulstenaren en anderen vergastte op een concert. Ondanks de ongevallen, was de bevolking zeeropgetogen over deze actie van de plaatselijke winkeliers. Of er ook ziekenhuis-waardebon nen waren, vermeldt de historie Nadat kortgeleden de spoor- en weg- vervoertarieven reeds zijn verhoogd, heeft; thans ook de beurtvaart toestem ming verkregen om. haar tarieven te ver hogen. Blijkens de zesde wijziging prijzenbe- schikking beurtvaart 1948, is de toeslag van 5 welke mocht worden berekend op de tarieven van het gewijzigde beurt- vaarttarief 1948, met ingang van 5 Sep tember 1951 gewijzigd in een toeslag van 10 DWS-De Vole wijekers Frisia-AGOW GVAV-Velocitas Go Ahead-EDO Heerenveen-Enschedese Boys Theole-'t Gooi Haarlem-Elinkwijk DOS-Leeuwarden Ajax-VSV RCH-Achilles Enscherie-Sneek Be Quick-Oosterparkers Zwolsn Boys-Blauw Wit Vitesse-Wageningen „De Katholieken mogen geen moeite sparen om overal de vrede te bevorderen en te behouden, want. er heerst een veschrikkelijk gebrek aan vrede onder de volkeren, .onder de standen en in de zielen der mensen". Zo openen de Duitse bisschoppen het herderlijk schrijven, dat zij hebben uitget- vaardigd ter gelegenheid van de jong ste bisschoppenconferentie, en dat giste ren in alle Duitse kerken is voorgelezen. Tijdens hun bijeenkomst hebben zij zich beraden over wegen en middelen om het Duitse volk uit de afgrond van heden- NOAD-Chevremont Sparta-Emma HBS-Xerxes Limburgia-Hermes DVS Longa-Maurits Brabantia-VW De Perzische eerste minister, Moham med Mossadeq, heeft Zondag de Perzi sche kamer meegedeeld, dat hij Enge land a.s. Dinsdag via de Amerikaanse bemiddelaar Hamman, een ultimatum zal stellen, zonder de motie van vertrou wen waarom hij de kamer had verzocht. Er kon echter wederom niet gestemd worden, omdat ook dit keer het quorum van 78 leden niet aanwezig was. Mossa deq verklaarde, dat indien Engeland de besprekingen over het oliegeschil niet binnen 15 dagen na overhandiging van het ultimatum zou hervatten, de achter gebleven 350 Britse technici in Abadan uit Perzië zouden worden gewezen. Nadat Mossadeq had gesproken ging de Majlis uiteen. Zij zal Dinsdag vyeer in buitengewone vergadering bijeenkomen. Militairen en politie bewaakten het parlementsgebouw, toen Mossadeq zich tot de kamer richtte. Het was de tweede keer in vier dagen, dat hij de kamer bij eengeroepen had voor deze kwestie. De eerste keer, Donderdag j.l. kon de ver gadering niet doorgaan, omdat het ver eiste quorum hiervoor 67 leden niet aanwezig was. Zondag waren er wel genoeg leden voor een vergadering aan- In San Francisco hebben vertegenwoordigers van 49 landen het vredes verdrag getekend, dat een einde maakt aan de staat van oorlog tussen de geallieerden en Japan. Deze tele foto geeft, het moment, dat Sjigeroe Josjida, de premier van Japan, terwijl de leden van zijn delegatie toezien, zijn handtekening zet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1