Donkerewre/i voor onze equipe l Feijenoord te sterk voor DHC P.S.V. had schot, Xerxes niet 4 Vier van de zes debutanten nog zonder winst J]\s de kelk zich opent Rotterdammers maakten radicaal einde aan hun Delftse traditie Laatste offensief bracht Vitesse een moeilijke zege Hattrick van Franssen bekroonde beter spel in de tweede helft Abe dook ineen Met Daatjenaast het oorlogspad ^aclitmerrie-route voor de kaartlezers Fakkel-Rallye zwaarder dan verwacht werd Milaan leidt weer Debutanten speelden slechte wedstrijd f DWS maakte AGOVY iets duidelijk en Jonkman scoorde Gooi-H eerenveen 0-1 Een tien voor Rijvers MAANDAG 17 SEPTEMBER 1951 PAGINA 3 te- Diplomatie Trap 'm op zn staart ROOZENBURG—KELLER ElinkwijkTheole 10 MOMMERS UIT DE „CLUB" n n n li ...verschijnt het smetteloze wit der edele bloem, ongerept, zoals de natuur ze vormde. Als U de King-rol opent, dan ziet U het smetteloze King tablet, rein en zuiver, door geen mensenhand ooit aangeraakt. De natuurzuivere De ban gebroken OOSTERPARKERS MET 2—1 GESLAGEN Door MARTIN W. DUYZINGS. VOUZIERS, Maandagochtend half drie. Het gat heet Vouziers. Drie kroegen, een uitholling-overdwars, twee mestvaalten, een schiettent op het dorpsplein en de enige, op dit onmenselijke uur nog opererende telefoon in de wijde, donkere, troosteloze rimboe rondom. Het gat-Vouziers kwam in Noord-Oost Frankrijk ge moet dat onmiddellijk maar vernemen waarachtig niet voor in het bescheiden boekwerk vol duizelingwekkende route-gegevens, dat men de deelnemers aan de Fakkel-Rallye met zulk een vriendelijk gebaar in de hand had gedrukt Zondagochtend om acht uur, toen de karavaan der Bayeux Eindhoven-Rallve-Ridders zich voor de startplechtigheid verzamelde op de Place General de Gaulle, in het hart van het Normandisclie stadje, dat zulke nauwe relaties met onze eigen lichtstad onderhoudt en dat ook dit jaar weer doorboog onder de hartelijkheid, de feestvlaggen, de gastvrijheid en de onvermijdelijke Calvados. Neen: het gat-Vouziers kwam in héél dat zo ingewikkelde, uitvoerige en stellig ongem een-broeien de rallye-verhaal niet voor: en zelfs „Daatje", ons eigen redactiewagentje, dat zich maar har klein en onwennig voelde te midden van de erkende rallye-habitué's, zou vermoedelijk in het woud Van wegen en controles, Miclielin-kaarten en uitgekozen listigheden, waarop de Eindliovense organisatoren de dapperen, die zich aan het avontuur hadden gewaagd, tracteerden zelfs „Daatje" zou er vermoedelijk wel in geslaagd zijn het gat-Vouziers te vermijden en recht-toe-recht-aan naar het Noorden te stevenen (waar, aan de Frans-Belgische grens een der „Kempen-rijders", de heer Van der Meulen, die eigenlijk deze haastige notities aan de telefoon had moeten toevertrouwen, nu vergeefs op onze komst te wachten staat) ware het niet, dat „Daatje" een uur, nadat we vol goede moed en met zowaar slechts twee gemiste controles de nacht waren binnengestormd, in een eindeloze serie van hijzonder opwindende kortsluitingen (compleet met een binnenbrandje) a. haar volledige licht installatie en b. voor goed het vertrouwen van haar bemanning verloor. Het gebeurde in de buurt van Neufcha- tel en samen met de dappere en bijzonder handig rijdende dames-equipe Janssen- Van der Meerakker en de vorstelijke Stu- debaker van de heer Pels uit Gouda, die ook in de jongste Monte Carlo-rallye vele zijner avonturen met de Maasbode-equipe deelde, had „Daatje" wel honderd wilde kilometers achtereen een moyenne ge draaid, waarmee wij desgewenst ook een dolle snelheidsrace als Luik-Rome-Luik zonder strafpunten zouden kunnen uit rijden. De tweede tijdcontrole, Sauville, na 685 kilometers, die van wagens en rijders véél meer hadden gevergd dan men eigenlijk had durven verwachten, lag practisch al voor j,et grijpen en wij berekenden niet zonder trots, dat we, ginds in Sauville, veertig volle minuten in de hand zouden hebben met eindelijk de kans om enige orde te scheppen in de chaos, welke wjj in de loop van drie-kwart etmaal in „Daatje's" achteronder hadden gecreëerd. Helaas: het feest ging niet door. Juist, toen wij te Pontgivart opnieuw de rimboe binnendoken, begon plotse ling en zonder reden „Daatje's" claxon klagelijk te loeien, gingen vervolgens alle lichten uit alsof het zo moest, ston den wij meteen boven op de remmen, blusten wij het binnenbrandje en begon nen wij dan aan een rallye-roman, die weinig triomfantelijks had, doch niette min ongemeen boeiend was. Ge moet maar niet vragen hoe wij tenslotte het gat-Vouziers, zonder licht en (dus) ook zonder kaartleeslamp tenslotte tóch nog bereiktenen wat wij aan diplomatieke stappen allemaal hebben moeten ondernemen, om de plaatselijke herbergier te bewegen ons zfin telefoon I te lenen en om wille van twee verdwaal de, ongelukkige rallye-ridders het slui tingsuur tot ver na middernacht te ver leggen. Het doet er uiteraard ook weinig toe. Wat ge wenst te vê'rnerrfën is, Koe Het de rallye-kar'avaan, die nu in de regen door de Luxemburgse Ardennen raast en daar stellig aan het zwaarste deel van haar opdracht bezig is, in de eerste helft van deze Fakkel-Rallye is vergaan. Zij kreegen wat ze wilden Wel: de karavaan mocht niet moppe ren. Ze vroeg om avonturen en ze kreeg ze met gulle hand. Ze had dat al zien aankomen, toen men haar vanmorgen op de rout'e-gegevens onthaalde. Een route-kaart volgens het beruchte recept. Men zoeke de weg van A naar B en ook zijn er vijf mogelijk heden om met het zo tam lijkende moyen ne van 45 kilometer per uur van A naar B te rijden. Maar er is slechts,één goede oplossing en daar vindt gé* vermoedelijk wel een controle.' Een heksenwerk.!Eten bijzonder zware opgave vóbral;, voor de man achter de kaartleeslamp, die acht verschillende handelingen tegelijk te verrichten had: één oog op de moy ennetabel, het andere op de Michelin- kaart. En waar'de. kaartlezer, die zijn e;.vipe ondanks alles veilig:.en op tijd la, ,s alle'controles leidt het overige half dozijn ogen vandaan haait om bovendien, al rijdend, steeds meuwe puzzles-in-voorraad op te lossen, zal wel eeuwig een raadsel blijven. Dó&r in het feit, dat slechts weinig kaartlezers in staat bleken hun equipe, in theorie, steeds veertig a vijftig kilo meters vooruit te blijven, lag wel de grootste moeilijkheid van deze rallye. M wie dét niet kon, kreeg tussen Bayeux en de Belgisch-Franse grens, een der zwaarste rallyes ooit verreden; een rit, die men ongetwijfeld zwaarder mag noe men dan de Tulpen-Rallye. Wij waren nog geen twintig kilometer ver, toen de karavaan al in drie verschil lende richtingen uit elkaar stormde en men vervolgens, onder aanvoering van de razend-scherp gereden M.G. van de Eindhovenaren Lodewiks en Paro met vól-gas op zoek toog naar de eerste con- tröle, die overigens meteen al door talloos velen over het hoofd gezien werd. En .zó bleef dat verder wel. Een braaf en gemakkelijk te halen moyenne van 45 kilometer per uur? De practijk leerde wel anders. De prac- tijk was zó, dat men met vol-gas van start stoof en met vol-gas tot de volgende contröle voort bleef gaan in de hoop daér de kaartlezer gelegenheid te kunnen ge ven zijn route weer met honderd nieuwe kostbare kilometers aan te vullen. Er zijn gedurende deze eerste zeshon derd kilometer trajecten geweest in deze rallye, waarop de karavaan in groepjes van enkele equipes, gemiddelden draaide, die angstwekkend dicht bij de tachtig ki lometer per uur gelegen moeten hebben; en hoeveel bandenrubber er vooral op de verraderlijke, bochtige, scherp-geacciden- teerde wegen bezüiden Reims is achter gelaten, hoeveel koppelingen en remvoe- ''ingen bij deze rallye méér te verduren hebben gehad dan zij volgens de dode 'esters van de fabriekscatalogus wel ver dragen kunnen, kan men slechts raden. En niettemin zaaide men nan vele controles strafpunten. Niettemin bad ook Daatje ai tweemaal een controle over het hoofd gezien vóór de equipe- onzer krant het strijdperk verliet en zij gedwongen was de rest van deze rallye ais belangstellend toeschouw ster mee te makenzo zij er ten minste in slaagt met slechts een (ge leende) zaklamp als verlichting de stad Luik en daarmee de bewoonde wereld tegen hét ochtendgloren te halen! Na twee competitie-dagen heeft Milaan (kampioen en erfvijand van Inter) weer de leiding met 2 overwinningen; Inter speelde slechts gelijk. Atalanta—Spal 1—0, Napels—Bologna 41, JuventusLucca 3—0, TurijnPro Patria 2—0, Triest—Sampdoria 1—0, Flo rence— Novara 1—1, Como—Padua 2—0, Lazio—Udine 31, PalermoInternazio- nale 1—1, Milaan—Legnano 3—1. De dammatch om het wereldkampioen schap tussen Roozenburg en Keller is ver plaatst naar Heerlen, waar zes partijen, de 6e t.m. de 11e, gespeeld zullen v orden. De beide rivalen zetten echter de strijd op dezelfde voet voort: zowel de 6e als de 7e partij eindigden in remise. Roozen burg behield dus zijn voorsprong van 2 punten. De stand is: Roozenburg 8 punten, Keiler 6 punten. UTRECHT, Zondag. De strijd in Zuilen tussen de promo vendi Elinkwijk en Theole bood weiniig fraais. Het spel van de gasten was erg simplistisch. In hiun achterhoede werd ctevig geruimd, onder het motto weg is weg en dan zo hard mogelijk en dat werd op een dergelijke manier gedaan, dat de anders zo snelle voorhoede van de blauw- witten, met uitzondering van linksbuiten Blom, er vrijwel niet aan te pas kwam, althans in de eerste helft niet. Wat dat ruimen betreft dient opge merkt. dat spil Wammes dat op een ge heel andere wijze deed, dan zijn mede- verdedigers. Deze speler vertolkte een 'buitengewone fraaie spilipartij. Vrijwel alle hoge voorzetten werden afdoende door hem verwerkt, waarbij zijn puike koppen en goede trapteohniek opvielen. Jammer dat deze speler in verband met een oude blessure twintig minuten na de rust -moest uitvallen. Was der eerste helft het aankijken nau- welijki- waard, het tweede gedeelte van de strijd was wat beter, al zouden wij allerminst willen beweren, dat het spel van eerste-klas-.gehalte was. Het enige doelpunt ontstond enkele minuten voordat Wammes uitviel tijdens een flink offensief van Elinkwijk. Links buiten Blom kreeg bij een algemene aan val de bal netjes door Jan Vonk, die deze middag slecht schoot, toegespeeld. Blom trok daarop maar binnen en sloeg doel man Hendriks kanisloos met een laag en hard flan-ksohot. Tot een klein kwartier voor tijd bleef Elinkwijk sterk in de aanval; daarna was het woord aan de gasten, die er ech ter niet slaagden de versterkte Elink- wijk-defensie te overrompelen. De Willem Il-speler Mommers, die was uitgenodigd voor de training van de Ne derlandse Elftal Club. heeft hiervoor be dankt wegens studie-redenen. Na drie competitie-dagen nog acht ploegen zonder verliespunt: Ensche- desche Boys, Wageningen, R.C.H., Feijenoord, Eindhoven, V.V.V., Lim- burgia en Noad. En - acht ploegen zonder winst, in elke afdeling twee: Velocitas en Theole, V.S.V. en Oosterparkers, D.H.C. en Quick N„ N.E.C. en Ohèvremont; daar zijn vier van de zes debutanten bij Ook gisteren weer een serie mar kante uitslagen. D.W.S. maakte A.G.O.V.V. met ruime cijfers duidelijk, dat men in een „gemengde" afdeling niet al te vlug kampioens-illusies moet koes teren, Heerenveen behaalde hij 't Gooi de kleinst mogelijke over winning, zo ook de Enschedese Bovs op Go Ahead en op dezelfde wijze bleek Elinkwijk een betere debu tant dan Theole. Dat Blauw Wit er helemaal uit is, bleek uit de zware nederlaag tegen Be Quick, dat En schedé een zeer zwaar seizoen krijgt, uit het nóg zwaardere échec tegen opnieuw met titei-aspiraties rondlopende Wageningen. De Noordelijke debutant Ooster parkers kon ook thuis niet van het toch niet overmatig sterke Vitesse winnen, wat te denken geeft. Achil les verbaasde vriend en vijand door Ajax het eerste verliespuntje toe te brengen. R.C.-H. behaalde in Sneek 'n kleine meerderheid en Leeuwar den was ook tegen de Zwolse Boys nog niet erg overtuigend. B.V.V. had aan R.b.C. weer een kwade klanL Juliana kon met een gelijk spel bij N.A.C. voor een goed deel de bewering waar maken dat het de beste van de debutanten is; Eindhoven behaalde zijn tweede zege op Sittardia maar met royalere cijfers dan Feijenoord zijn derde op D.H.C. Inderdaad lag bij A.D.O. voor S.V.V. hst eerste winstpuntje en Willem II bleek nog niet goed genoeg ingeschoten om thuis tegen M.V.V. meer dan een draw te kun nen behalen. .Debutant Quick N. leed tegen Bleijerheide zijn derde nederlaag. Het spel van Noad ligt Emma niet en nu d6 Tiiourgers bovendien weer spelen met een formatie die veel lijkt op het kampioenssysteem van 1949 met een vijfmansmiddenlinie, moesten de Dordtenaren thuis de vlag strijken. Landskamipioen P.S.V. gaf Xerxes geen gelegenheid tot een meuwe kampioenendoders-stunt"; volgens traditie kreeg H.B.S. in Schiedam van Hermes Dvs klop; Sparta bedwong N.E.C.- de Mijn- derby Maui'its—Limburgia was weer voor de Landskampioen 1950; Ohè vremont bleek nog zwakker dan Brabantia en net herspel van Longa was goed genoeg om V.V.V. slechts met de kleinst mogelijke zege te vreden te doen zijn. De standen luiden; EERSTE KLASSE A D.O.S 3 4 Sittardia 3 Enschedese Boys 3 R Vitesse 3 4 R.B.C. 1 D.W.S 3 5 Leeuwarden 3 4 S.V.V. 3 1 Haarlem 3 R Zwolse Boys 3 3 D.H.C. 3 0 A.G.O.V.V. 3 4 O 2 Quick (N) 0 Heerenveen 3 4 3 2 Elinkwijk 3 4 Blauw Wit 3 1 EERSTE KLASSE D Go Ahead 3 3 q 1 V.V.V. 3 fi Frisia 3 3 V.S.V 3 Lim'burgia 3 6 G.V.A.V Oosterparkers 3 U Noad 4 't Gooi 3 2 Hermes Dvs 3 4 E.D.O t) 1 EERSTE KLASSE C P.S.V. 3 4 De Volewijckers 3 1 Feijenoord 3 6 2 3 3 B.V.V 5 3 3 8 N.A.C 3 5 Maurdts 3 Eindhoven 2 4 H.B.S 3 2 EERSTE KLASSE B Bleijerheide 3 4 2 Wageningen 3 6 M.V.V 2 3 2 R.C.H 3 6 3 Brabantia 3 2 3 5 3 N.E.C 3 Be Quick 3 4 A.D.O 3 Ohèvremont 3 0 'Y. TONNEMA - SNEEK Fabr van KING pepermunt en andera kwaliteitsartiltele* Een vergeefse uitval van D.H.C.'s keeper Van Schaijk en J an der V eldé scoort het 2e doelpunt voor Feijenoord. (Van een onzer verslaggevers) DELFT, Zondag Zeven minuten na aanvang van deze in de beginfase zeer aantrekkelijke partij voethal ging het erop lijken of de traditie van „Feijenoord's moeilijk heden in Delftvoortgezet zou worden. D.H.C.'s aanvalsleider Dijkman, de man met de Drake-allures en onvermoeid „sjouwer" tot 't bittere einde, tippelde toen met alle beschikbare energie door op een verre pass van de Wit en terwijl v. d. Bijl uit z n doel kwam, plaatste de Delftenaar het leder met grote koelbloedigheid in de uiterste rechterhoek van Feijenoords heiligdom: 1—0. Geen wonder, dat de uitgebreid opge komen Delftse aanhangers toen visi oenen van eon glorieuze zege hunner favorieten kregen, maar nauwelijks een minuut later al was deze hoera-stem- ming in een soort knock downs-sfeer veranderd. Feijenoord toch, wakker geschud door dit eerste Delftse succes, trok van de aftrap ten aanval en toen v. d. Velde daar opeens in vrije positie voor DHC- keeper v Schayk kwam, serveerde rechtsback de Ruyter hem een tackle, die beslist ontoelaatbaar was en welke de thuisclub op een strafschop kwam te staan. Voor v. Kilsdonk natuurlijk een koud kunstje om hieruit gauw even de gelijkmaker te fabriceren: 1 1. Opeens had Feijenoord toen het goede rhythme beet, de passes van de onder scheidene - Rotterdammers kregen de juiste maat, het positie kiezen met name van het linkerblok werd prima verzorgd en met lange trappen zetten verdedigers en kanthalves afwisselend beide vleugels aan het werk. Het was niet enkel „glamour" wat het combina tiewerk van de bezoekers in deze fase zo aantrekkelijk maakte: aan producti viteit ontbrak het de Rotterdamse aan- valslinie nu eens niet en toen kanthalf v. d. Korput met een verrassend schot van verre afstand het goede voorbeeld gegeven had, (12) wilde even later v. d. Velde een haar zuivere pass van Luyten niet'onbenut laten: 13. Er kwam nieuwe hoop in de harten, die voor groen-zwart plegen te kloppen, doordat v. d. Klooster van links naar de uiterste rechtervleugel afgedwaald! via een „doordrukkertje" de stand op 23 bracht en tot de rust moest vervol gens de stoere rood-witte verdediging terdege op z'n qui vive blijven om de energieke maar overigens slordig op gezette Delftse aanvallen te weer staan. Na de wisseling bleek al gauw, dat de Feijenoord-machine belangrijk soepeler liep dan het knarsende en rammelende uurwerk van de thuisclub. Den Bleijker zorgde vijf minuten na half time voor 2—4 en nog weer tien minuten nadien strafte Koning een fout van DHC-kee- per v. Schayk genadeloos af;. 25. Feijenoord besteedde de rest van de speeltijd aan het weggeven van een nummertje „gallerly playing", DHC waarvoor hulde! van het demonstre ren van een heilig willen om het althans zo goed mogelijk er af te brengen. Zij nog gemeld dat de groen-zwarten 'hun rechtsbuiten Nieuwpoort .al gauw na het begin door E. v. Geest moesten vervangen. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag „Wilke9, Wilkes, waarom ging je heen schetterden de luidsprekers rond het Xerxes-terrein. Maar er was heus geen phenomeen als Faas voor nodig geweest om reeds in de eerste helft een Rotterdamse zege veilig te stellen. Zelfs een oude Lagendaal zoals hij er op een afgrijselijk slecht bijveld wat lusteloos en verveeld bijliep in een stierlijk saaie wedstrijd van het vijfde elftal, zou niet de minste moeite hebben gehad om in die eerste helft drie a vier van de meer dan een dozijn opgelegde en doelrijpe kansen in een voltreffer om te zetten. Het huidige Xerxes-kanon Beun stond echter deze middag zo slecht afgesteld, dat hij keer op keer faalde, „zijn makkers bovendien". En zo resulteerde heel dat grote overwicht van Xerxes, met zijn fraaie en in die periode zelfs superieure veldspel en met al die mooie kansen, in slechts één schamel doelpunt, na een kwartier door Coenraads ter wereld gebracht. Daarmee kreeg de uitstekende rechter wing Coenraads- Middeldorp althans nog enig loon naar werken. Het was een te gering loon. Xerxes had er lang niet genoeg aan. Dat wees de tweede helft uit. Drie dvnamiet-mannen Pa'al, schampte en vflak daarop k^rd J voorlangs schoot, moest P.S.V. op zijn tellen gaan passen. Beun en Coen Rijs- houwer schoten nu veel en hard maar buiten de juiste koers. Xerxes bleef echter aanhouden en lan ceerde in het laatste kwartier zo n enorme serie aanvallen, diat P.S.V. met acht man ging verdedigen. Steiger moest al zijn talenten aanwenden om schoten van Beun en zelfs van Koers te stoppen, voorkwam slechts op het ni|PPer,i?,,fe,n voltreffer van Coenraads en van Middel dorp en kreeig het allengs benauwder. Midden in deze Zebra-stormlopen on dernam P.S.V. een snelle uitval, de Xerxes-verdedigin'g bleef voor buitenspel staan en Franssen kon op zijn gemak Mühring omspelen: 31. Daarmee ver richtte deze athletiscbe middenvoor (met al zijn physieke kracht toch soepel en snel, een ideale middenvoor bijna de hattrick. En meteen was de Iban ge broken. Berend Scholtens joeg zijn man nen weer naar voren, de voorsprong was veilig. Van Elderen en Dillen 'Saven nog wat vuurwerk te zien, maar Mühring vond het welletjes. Een verdiende overwinning voor P.S.V., dat een betere (meer op direct effect be- rekende) spelopvatting demonstreerde, vooral na de rust zijn kansen goed be nutte, maar toch geenszins meer in kam- pioensvorm stale. Xerxes verspeelde voor de rust zijn kans oiP een nieuwe „reuzen- stun t-tbij:-voorkeui -tegen-kampioenen" door zijn slechte schieten en zijn indivi dualistische talmen. Wat allemaal niet wegneemt, dat het tot P-S.V.'s 3e goal een boeiend schouwspel was, waaraan de uitverkochte Xerxes-tribunes wel ple zier Ibeleefden. Want P.S.V. beschikte wel over schut ters. Drie donkere dreigende dynamiet- dragers: de buitenspelers Dillen en Van Elderen maar vooral de middenvoor Franssen. Verbijsterend hard waren hun schoten en meestal zeer goed gericht ook; wat niet rakelinws naast of over ging be zorgde Mühring een paar gloeiende han den. In de eerste helft kregen deze Phi- liips-soh'Utters nog niet veel gelegenheid voor hun kanonnades, toen stond de vroegere Neptv»nus-internationaal Everse noig zo'n gespierde partij stopperspdl weg te geven dat zelfs Franssen er niet van terug had. Toen waren Bakers (die een complete hersenschudding riskeerde toen hij een kogel van Middeldorp van de doellijn kopte en die overigens een serie reddingen van internationale klasse af wisselde met minder goede momenten) en zijn doelman Steiger de meest op de voorgrond tredende P.S.V.-ers. Xerxes regeerde. Maar scoorde niet. Maar de Eindhovense Landskampioe nen brandden na de hervatting los. Na 4 minuten slingerde de kleine rechts binnen Quick zich door de Xerxes- defensie, Mühring keerde zijn schot slechts half en de kans was voor Franssen niet te missen. Van heel andere kwaliteit was het tweede doel punt: een machtig en onzichtbaar hard schot van Franssen die zich op 30 m. afstand van het doel ineens vrij vond staan en toen meteen maar onvervaard uithaalde. Er kwam een heftig tegenoffensief van Xerxes. Maar voorlopig zagen de han dige P.S.V.-binnenspelers Brusselers (de talentrijke en van AGOVV terug geko men jeugdspeler) en Quick steeds weer kans om de bakens te verzetten. P.S.V. domineerde een half uur lang met tech nisch knap spel maar Mühring was on vermurwbaar. Toen evenwel Hans Rijs- houwer op de lat kopte, even later de De T.T.-race voor auto's te Dunrod is gewonnen door de Brit Stirling Moss met Jaguar, gem. 133,680 km. p. u„ 2 Walker met Jaguar, 3 Gerard met Fra- zer Nash. In een der bochten is de Brit Winterbottorn met zijn Fraser Nash do delijk verongelukt HILVERSUM, Zondag. (Van onze'correspondent). Een flegmatieke Lenstra, die alleen op de zuiverste passes van zijn ploeg genoten reageerde, doorbrak een kwar tier na rust in de wedstrijd tegen 't Gooi het verdedigingssysteem, dat de Gooiers met veel ijver rondom hem hadden op gebouwd. Een voorzet van Brandsma cirkelde naar Abe's zwarte kuif, weshal ve de Gooi verdedigers zich klaar maak ten om een kopbal van de Friese voet balmeester op te vangen. Toen de bal bijna zijn springerige kuif had bereikt dook Abe echter listig ineen, zijn mid denvoor Jonkman een niet te missen kans verschaffend. Hard schoot Jonk man de bal langs doelman Mosterd die tegen dit Friese geweld kansloos was. Het was de enige voltreffer in de wed strijd tussen 't Gooi en Heerenveen waar voor een record belangstelling bestond" De Gooiers waren zowel voor de rust als na de rust belangrijk in de meerderheid, doch zij bouwden hun aanvallen al te doorzichtig op. Daar kwam bii dat de Heerenveen-defensie gisteren in goede vorm was. Spil J. de Jong had met de a°«i™i^001w0 *na weinig moeite en V ^ist de spaarzame Ljw'nn Gooiers goed richtten, feilloos op te vangen. De Heerenveen-aanvallen werden met °PSeb°"wd en waï ren, niet in het minst door het verbin- lSPH iVan Abe' 2evaarlijker dan die ï£f I*1YerSUmmers' Het slot-offen- crfii ,°0Ï' waarv°°r zelfs stopper voren llnks-half Wiggemanse naar veen §estuur<J. k°n de Heeren- doehnen T? m,et on§edaan maken. Voor Veenstra ontstond een opeenho- i-entov,a*1,Spe waarüoor de scorings kansen tot een minimum beperkt bleven. r-eniJ50 v,an dit ..minimum" wisten de F®' ondanks hun enthousiasme, geen gebruik te maken. Eindelijk is Saint Etienne los geko men. En hoe!^ Tien goals tegen" Marseil le ;-i 7' plotseling uit yorm is, /j f ,u" de nederlaag tegen Le Havre (dat daarmee de eerste winst behaalde). De debutanten Metz en Lyon zongen dit maal een toontje lager. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Franse eerste divisie lui den: NiceStraatsburg 21, Le Havre Rijssel 31, ReimsMetz 20, Nimes Lens 41, St. EtienneMarseille 103, RoubaixNancy 20, SochauxRennes 51, SeteBordeaux 10, LyonR .C. Parijs 11. Nu alle clubs 5 wedstrijden hebben ge-» speeld staat Raubaix (met Dariu als de wonderlijke keeper en trainer) boven aan met 9 pnt. Metz staat op de tweede plaats met 8 punten, terwijl Lyon en R. C. Pa ris, de derde en vierde plaats met elk 7 pnt., Rennes en Straatsburg sluiten de rij, met elk 2 pnt. (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, Zondag. Na drie wedstrijden zijn de gepro moveerde Groninger Oosterparkers nog steeds zonder winst. Tegen Vitesse hébben zij zidh opnieuw dapper ge weerd, doch in een laatste offensief hebben de Oostelijken de kans weten te grijpen, en de volle buit mee naar huis genomen. Het zat moeilijk bij deze Arnhemmers, die in menig opzicht weliswaar juist iets beter waren dan de thuisclub, maar al evenmin mees ters bleken in het afwerken van hun aanvallen. Het verloop van de ontmoeting was van dien aard, dat beide teams ongeveer evenveel kansen hebben gehad. Doch die van de gasten hadden meer inhoud, als gevolg van beter verzorgd, bouwend spel en een zuiverder uitvoering -van de mo derne ploegtactiek. Het pleit met dat al voor de Oosterparkers, dat zij door dapper vol te houden de strijd tot het allerlaatst in evenwicht wisten te hou den, al mochten zij in de loop van de tweede helft zeker niet klagen. toen rechtsbuiten Herberts kort adhter elkaar met grote hardnekkigheid drie volkomen vrije kansen om zeep hielp. Een goede rush, waaraan ook stopper Hendriks geen einde vermocht te maken, bracht Kruger open voor doelman Wiel- heesen. de enige invaller bij de bezoe kers, én meteen stond het 10. Al gauw erna evenwel maakte linksbuiten Jansen met een goede kopbal langs de onjuist timende Reinders gelijk (11): In de tweede helft kwamen de gevol gen van de betere qualiteiten van het Oostelijke spel meer en meer aan het lidht, doch het duurde tot kort voor het einde eer spil Hendriks, na een corner en bij een verwarrende doelworstellng, samen met Jansen het leer owe- de lijn en de zege. voor zijn chis in 'behouden haven bracht (12). N.A.C. juicht! T>o Brenadaars hebben zojuist hun enige doelpunt tegen. Juliana gescoord.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3