voor de K.N.V.B en we even voorstellen *Sport-*S patten. Legende is dood ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1951 PAGINA 5 SCHAAKRUBRIEK Last van zenuwen? MOTOR-ZESDAAGSE Feijenoord tegen D.H.C. in Delft: 6 gew., 4 gel., 2 verl. jvï-s-. - a G. KRUYVER Status-quo van door A. HRUSCHKA De Engelse nationale voetbal-linker vleugel Hassall.Metcalfe is in discrediet geraakt; de Huddersfield-wing werd door een clubgenoot overtroffen: rechtsbinnen Taylor, die bijna in zijn eentje" de 31 nan Huddersfield Toyan op Aston Villa bewerkstelligde. Geef ons een man die doelpunten maakt en houd de repu- totie maar thuis, zegt de Engelse voet bal-fan die met een beetje meer zorg dan gewoonlijk aan de visite van Oosten rijk op Wembley denkt. In Engeland wordt een schaaktournooi gehouden waaraan ook dr Max Euwe en de jongste onzer meesters Hein Donner deelnemen; toen onze twee landgenoten elkaar ontmoetten, bleek Euwe nog altijd de sterkste. Hij is nu tweede achter de Brit Golombek en Donner is derde. De Ronde van Catalonle heeft een dode geëist. In de 5e etappe van Valls naar Andorra werd de Spaanse renner Marti bij een aanrijding door een der volgwa- gens zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later overleed. Voetbal in Engeland, tweede divisie Hull CityNotte County 13 en Tommy Lawton als Notts-midvoor weer in grote vorm. sant aantal rubrieken vol interessante en keurig geordende statistische gegevens, ontlenen wij de uitslagen van de sinds 1932-33 door Feijenoord in Delft tegen D.H.C. gespeelde wedstrijden. Men oor- dele zelf: 1932-33 ft—0 gew.. 1934-35 2-2 gel., 1935-36 1—1 gel., 1937-38 5—2 gew., 1938-39 1—0 gew., 1939-40 1—0 gew., 1940-41 1—2 verl., 1942-43 1—1 gel.. 1943-44 2—1 gew., 1945-46 0—0 gel., 1947-48 1—2 verl., 1948-49 2—1 gew. En voor het overige heeft Feijenoord verleden week met zijn 5—2 zege wel definitief aan alle legendes een eind ge maakt. Waarvan acte! Schaakredacteur P. A. Koetshehl, Huize St. Bernardus, Sassenhelm (Zaterdag 22 September 1951.) Advertentie. Mijnhardt'» Zen u w ta biet ten helpen U er overheen. Twee leden van het B-team van Neder land voor de Zilveren Vaas liepen tijdens het dagtraject van de vierde etappe straf- punten op, namelijk Cees van Rijssel, die twee minuten te laat aan de contröle te San Pelerlno arriveerde, en Philip Haaker, die vijftien seconden over tijd zijn controle-kaart liet afstempelen. Deze twee rijders kregen respectievelijk twee én één strafpunt. Het is echter gebleken, dat het traject tussen Cololzio en San Pelerino, een afstand van 43 H km, verscheidene kilometers te lang moet zijn geweest, waardoor de tijdschema's der rijders niet meer klopten, hetgeen, het te laat arrive ren van een aantal rijders, ook van Oos tenrijk en Engeland, bij de tijdcontröle van San Pelerino verklaarde. De interna tionale jury zal nu het parcours opnieuw door militaire waarnemers laten opmeten, en mocht blijken, dat de afstand inder daad te lang is geweest, dan zullen de strafpunten voor een aantal rijders, dus ook voor Van Rijssel en Haaker, vervallen. Alle andere Nederlandse deelnemers heb ben het dagtraject, dat zeker niet gemak kelijk was, zonder strafpunten afgelegd. Het avondtraject, van Bergamo naar Varese, was niet moeilijk en leidde over goed geasfalteerde wegen. Voor zover Vrijdagavond omstreeks twaalf uur kon worden nagegaan, hebben alle Nederlan ders het avondtraject goed gereden en zijn zij op tijd aan de controle te Varese ge arriveerd. Ook bij de lichtcontröle vielen er aan Nederlandse zijde geen slachtoffers, in tegenstelling met enkele buitenlanders. De afstand van het dagtraject bedroeg 233 km, van het avondparcours 169 km. Vrijdag waren 134 rijders zonder straf punten vertrokken voor de vierde etappe, 32 andere rijders mèt strafpunten. In totaal dus 166 rijders. Eerst in de loop van Zaterdag zou het bekend worden hoeveel uitvallers de tocht van Vrijdag heeft op geleverd en welke rijders verder strafpun ten hebben opgelopen. beurt tegen het erg afgezakte Enschedé. Voor de rest van het programma (wed strijden die zich afspelen in het nu nog lbng gerekte conglomeraat van midden moot en staartgroep en dat nog te on overzichtelijk is om te kunnen zeggen welke clubs in de middenmoot zullen blijven dan wel naar kop of staart zullen verhuizen) verwijzen wij naar het lijstje elders op deze pagina. Opnieuw is gebleken, dat er nog heel wat voetballiefhebbers zijn, die een com plete boekhouding voeren van alle wed strijden die er in de loop der jaren in de eerste klas zijn en worden gespeeld. Het moeten lijvige en veelomvattende uit slagendossiers zijn, die op dezo wijze ontstaan. Zij kunnen hun nut hebben, bij voorbeeld omsportredacties op de vingers te tikken....! Vandaar dat per post en telefoon legio reacties kwamen op onze bewering dat volgens een tradi tie Feijenoord in Delft niet van D.HC zou kunnen winnen. Die traditie, waar van het verhaal ons was overgeleverd door lieden, die geacht mochten worden de Delftse voetbalavonturen van binnen en van buiten te kennen, bestaat hele maal niet. Wél heeft Feijenoord het. altijd in Delft heel moeilijk gehad en er ook menige veer moeten laten. Zodat de Rot terdammers wèl elk bezoek aan de Prinsestad als een zware taak opvatten. Het volksmythologisch proces, dat van' „moeilijk" tot „onmogelijk" koant, heeft echter tot overdrijving geleid. Aan het fraaie gedenkboek, dat Feijen oord in 1948 bij zijn 40-jarig jubileum heeft uitgegeven en waarin Phida Wolff zich heeft onderscheiden met een impo- No. 6797. W. HOEK, Den Haag. Ie plaatsing. Mat in twee zetten. werd smoorlijk verliefd op haar. Kort voor het eindexamen aan de technische hogeschool had hij geduelleerd met een aangeschoten officier die zich beledigend over het meisje uitliet. Die zaak had hem een jaar vestingstraf gekost.... Niet lang daarna was Cornells naar Amerika ge gaan. Later, toen hij zijn farm „Nieuw- land" ten naastebij in orde had, liet hij Gabriele overkomen en trouwde haar. Het was een kort maar gelukkig, zeer gelukkig huwelijk geweest En nu was Gabrieleis dochter reeds 24 jaar oud en Peter 20.Wat ging de tijd toch snel! De kolonel ging ni de tuin het ochtend blad lezen en na verloop van een paar uur, terwijl hij nog in de schaduw van een appelboom op een bank zat. zag hij Nelly terugkeren. Een blik op zijn lie veling (overtuigde hem ervan, dat haar iets aangenaams was overkomen. Wei kindje, wat zie je er opge ruimd uit? En ik ben opgeruimd, oom, en geen beetje! Ik zal u iets zeggen maar be reid u voor op een geweldige verras singVerbeeld u: Peter is hier! Mijn broeder Peter is in Wenen! Ik heb dus niet getelegrafeerd, want nu zullen wij toch alles te horen krijgen van Pe ter. En Ik dacht: „Gauw terug naar huis, want Peter is er misschien al". Hl. De kolonel was niet weinig verbaasd en keek zijn nichtje vragend aan. Nelly, zei hij, ik toegrijp j'e niet goed. Zeg alles nog eens duidelijker. HJoe weet je dat je broer hier is. En als hij hier is waarom heb je hem ■dan niet onmiddellijk meegebracht? Omdat ik nog niet met hem ge sproken heb. Maar wacht ik vertel u alles en dan zult u mij vanzelf be grijpen. 't Is te hopen, want op het ogen blik begrijp k er niets van Dus, u/ister, en luister met aan dachtIn de tram ontmoette ik jmr Waldlew. Wat! Je hebt dus achter mijn rug .samenkomsten met mijn rechtskundge raadsman? De kolonel lachte ondeugend; hij scheen niet in het minst verontwaardigd of b)oos. Louter toeval, oompje! U weet dat de villa van mr Waldlew ook in Hiet- zing ïgt en daar hij gewonlijk om ne gen uur naar zijn kantoor gaat, 'kon ik er niets aan doen dat ik hem aan de halte Va de tram toevallig intmoette. Trouwens de persoon van mr Waldlew is maar bijzaak. Z(o, zo! Dat lijkt me i'ets nieuws. Wilt u liever grapjes verkopen, dan zwijg d.ka Neen, neen, 't viel me zo maar uit mijn mond. Ga door Ik luister met ge spannen aandacht. Welnu, ik reed met mr Waldlew tot aan de Ring, waar wij uitstapten en gin gen toen door de Karinthiëstraat naar hét Stefanusplein. Wij troffen Daisy Miakensie, en maak- I ten met haar een afspraakje tegen van avond zes uur voor een partij tennis. Daisy, die een paar boodschappen had te doen, haalde ons over, haar te ver gezellen. 2i werd het tien uur, voordat we op het Stefanusplein aankwamen waar mr Waldlew afscheid van ons nam om zijn kantoor binnen te gaan Daisy en Ik stonden voor het huis nog te pra ten toen ik plotseling op drie schreden afstand van mij een jongeman uit het ■café „Europa" zag komen. Nauwelijks had ik hem n het oog ga kregen, of ik kon van blijdschap bijna geen adem meer halen, want hef was niemand an- deirs dan mijn bnoer Peter! Jammer genoeg scheen hij veel haast te hebben, want snel ging h naar een gereedstaan de auto en riep de lhauffeur een adres toe en nog was ik niet van mijn blijd schap bekomen, toen het portier toe- klapte én de auto Wegreed. Ik riep nog zo luid. dat de mensen naar mij koken: „Peter, Peter"maar dat kon hij natuurlijk niet meer horen. En Is dat alles? En geliöof je wer kelijk dat die heer je broer was? Ja vast en zeker oom, Hoe zou ik Peter niet onmiddellijk herkend heb ben! Maar kind, bedenk toch, dat je je broer in geen twaalf jaar hebt gezien. In die lange tijd moet hij wel veran derd zijn (Wordt vervolgd).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5