De Mij nin dustrieraad over de toestand op de „Maurits" Burgemeester zoekt een huis Argentijnse politieke gevangenen vrij Blik- 1 schaarste... A. DAMM E Afkeuring voor artikel in „De Mijnwerker" Zij hadden liet zelf gezien PAGINA j Ook vorkrljgbaar; Wybert mot menthol Zand voort se raad in conflict met burgervader 'De Zandvoortse gemeenteraad verwierp vorige week in een besloten zitting met zeven tegen zes stemmen een voorstel om de villa „Njord" aan te kopen ten be hoeve van de huisvesting van de burge meester en zijn gezin. Burgemeester mr H. M. Fenema woont thans in Bloemen- daal. In de gisteravond gehouden raads vergadering deelde de burgemeester mede, dat hij het betreurde dat tijdens zijn afwezigheid een dergelijk besluit was ge nomen. Hij zeide voorts, dat de gemeente raad niet met de belangen van de ge meente Zandvoort had rekening gehouden en was voorts van mening dat, hoewel de persoonlijke verhouding tussen hem en de beide wethouders reeds stroef was, deze thans nagenoeg geheel onmogelijk is ge worden. Na sluiting van de vergadering bleven de dertien raadsleden bijeen. Na een lang durige discussie werd met algemene stem men een verklaring aangenomen. Hierin drukken de raadsleden hun spijt uit over de wijze waarop de burgemeester zich over deze zaak in het openbaar heeft uit gesproken en beschuldigingen heeft geuit aan de raad, zonder gelegenheid tot dis cussie te geven. 4 Douwc fcgberts „AMPHORA is een in reepjes gesneden, geperste pijptabak. Door 'n speciale fabricage-methode een maximum aan geur en smaak. Volgens de Argentijnse minister van binnenlandse zaken heeft de federale po litie van Argentinië opdracht gekregen, allé politieke gevangenen, die naar aan leiding van de beraamde samenzwering gearresteerd zijn, vrij te laten. Als reden gaf hij op, dat dit het houden van. wer kelijk vrije verkiezingen op 31 November zou bevorderen. De Argentijnse minister voor luchtvaart is gisteren vrijwillig afgetreden, omdat verscheidene leden van de luchtmacht aan de samenzwering hadden deelgeno men. De minister van marine, die enkele dagen geleden ontslagen werd. is niet al leen afgezet omdat de vlootbasis Punta Indipn aan de opstand had deelgenomen, maar ook omdat^ de onder-minister van marine, tegen wieo,p het ogenblik een proces gevoerd wordt, tot de samenzweer ders behoorde. Advertentie, Aukc Hettema, de lachende winnaar van de Prix de Rome 1951 flink*} naast xijn bekroonde werk Blinde met tiende'' en zipt rivaed Hans Ydo (rechts). Verzuimt U niet Stand 74 tebezoeken. NIEUWSTE OUDE< TII< MEU BILAIR, PERZ. TAPIJTEN enz, Ons sucCcs de JERRY JOHNSON EETHOEK, Wanneer U van Uw leverancier Wybert in car- tonnen doosjes ontvangt, bedenk dan, dat kwaliteit en hoeveelheid niet zijn gewijzigd, v.hi Toovenburg Dajnme Niw Binnenweg 340 t.o. 't plantsoen Rotterdam Telefoon 31136 zijn ..plaatje''. Dan kunnen onze lezers zelf constateren, hoe treffend de gelijke nis is, als het Danny Kaye toevallig niét was. Ivan onze correspondent) Na afloop van de uitzending in de experimentele studio in het gebouw „Irene" te Bussum werden niet alleen veel telefoontjes ontvangen uit alle delen van het land over de goede ontvangst, doch meldden zich ook twee bezoekers, die ambtenaren van de Arbeidsinspectie uit Utrecht bleken te zijn. Dezen wilden proces verbaal opmaken omdat de 11-jarige Louis Bouwmeester had meegespeeld in de „Toverspiegel". Zy hadden dit zelf gezien op het televisie-ontvangtoestel...., ontken nen zou dus niet baten: hier was sprake van kinderarbeid. Zy hoorden de jonge Louis als getuige en vervolgens voelden zü prof. Kors aan de tand. In de drukte van dit bijzondere uur werd nog geen proces-verbaal opgemaakt. Wel hebben de ambtenaren aangekon digd, dat zy dezer dagen prof. Kors opnieuw zullen bezoeken, waarna besloten zal worden of de wet onverbiddelijk zal worden uitge voerd of niet. Dat dit incident overigens niet bij machte was de sfeer van tevreden heid te bederven bleek wel uit de opmerking van secretaris Rcnge- link: „Als prof. Kors moet gaan zitten, krijgt hU van ons een tele visietoestel in zijn cel In de stadsdelen, waar openbare uitzen dingen te volgen w'aren, heerste een grote drukte. Op de Prinsengracht verdrongen zich honderden mensen voor en in de win kel van een grote radiohandelaar, die zes toestellen opgesteld had. Ook in de Frede- rik Hendriklaan sierden televisie-ontvan gers de etalages van enkele radiozaken. De exploitanten van sommige Horeca bedrijven hadden zaaltjes ingericht, waar een enthousiast publiek zich om het beeld scherm verdrong.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3