BE QUICK BEDWONG R.C.H. Ajax won in laatste Zwolse Boys overwonnen hun plankenkoorts minuten SVV WERD OVERROMPELD Strafschop redde Hermes DVS FEIJENOORD IN MINEUR Strafschop vloerde D.H.C. Delftenaren leidden voor rust D.O.S. strandde op BI. Wit-defensie EMMA SCHOOT BETER.... Spannende strijd in Utrechts Stadion Feijenoord verloor leiderschap aan Willem II A. D. leidde Verdiende Maastrichtse zege: 3—6 Juliana won slechte wedstrijd „W alk over" voor Xerxes Sparta onbedreigd Gabriels brak wereld record Tóch ronde van Nederland Maurits miste stootkracht en verloor MAANDAG 22 OCTOBER 1951 PAGINA Plankenkoorts i\.A.C. liep achterstand in Voorsprong a N.E.C.-offensief m,. Simpel spel van Chèvremont (Van onze correspondent) Brabantia had off-day Gelijk Nederlaag voor De Ruyter Hog maar goed veertig - en al zo stram als een plank. Om nog niet te spreken van die Rbenmatische Pijn... D.O.S. leidt ili«X Van onze correspondent) AMSTERDAM, Zondag Tien minuten waren er nog te spelen toen aanvoerder Potharst z'n man nen eindelijk had overtuigd dat de overwinning alleen te bereiken was mnt een ho,rer tempo. Heide partijen hadden voor de rust gedoelpunt en nog steeds was de stand gelijk. Het Ajax-raderwerk ging plotseling sneller lopen, de kantlialfs kweten zich op voortreffelijke wijze van hun voedende taak, de tot nu toe veel tc week reagerende voorhoede speelde snel over de volle breedte en heel de Zwolse achterhoede werd in het nauw gedreven. Met nog ruim vijf minuten te spelen kwam dan het door de thuisclub zo lang verwachte doelpunt. Westers ontving uit een snel opgezette aanval de bal en gat deze onmiddellijk door aan de als midvoor fungerende Stan- daar. Deze schoot op korte afstand, de bal slechts ten dele rakend, op doel waarvoor zich een groot aantal groen-witten had den geposteerd. Rustig rollend baande de bal zich een weg tussen de vele benen door en passeerde in hetzelfde tempo de doellijn (2—1). Onmiddellijk hierna ver anderde het spelbeeld en betrok Ajax in angstige stemming de verdediging. De Boys daarentegen verzamelden alle energie dis zij nog op te brengen hadden om in slagorde in de richting van de Ajax-veste op te trekken en de gelijk maker te forceren. De tijd was echter te kort en de hechte Ajax-verdediging te ïterk om nog succes te hebben hoewel zij •en gelijk spel zeker hadden verdiend. Dc eerste minuten van de strijd hadden <le Zwolse gasten duidelijk met planken koorts te kampen en juist hiervan wisten de Amsterdammers reeds in de derde mi nuut te profiteren. Een goed aangegeven hal van linksbuiten Standaar kwam voor de voeten van de pal voor doel opgestel de Bouwens die weinig last had van de nerveus reagerende Zwolse verdediging en rustig kon inschieten (10). Langzaamaan herstelden zich de Zwol lenaren echter en na een kwartier had Ajax alle moeite met de zeer snel spe lende voorhoede. Nauwelijks 5 minuten later manifesteerde dit zich reeds in een doelpunt toen v. d. Velde op de rechter vleugel een hoge bal uit de lucht op z'n linkerschoen nam en met een keihard diagonaal schot in de linkerbovenhoek doelr. Mi Visser verrassend sloeg (11). De Boys namen hierna het heft in handen en vooral hun snelheid en verrassing be zorgden de Ajax-verdediging vele proble men. Alleen de beheersing van de tech niek was oorzaak dat dit overwicht niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. Bij Ajax was het juist alleen de techniek waar het van komen moest doch tempo en doorzettingsvermogen waren ver te zoeken. In de tweede helft begon Ajax met volle energie doch dit was slechts van korte duur en toen verviel men weer in de on productieve traagheid van voorheen. De groen-witten kwamen er weer beter in en het was soms onbegrijpelijk hoe uitste kend opgezette aanvallen eenvoudig dood liepen op de stugge Ajaxverdediging. Steeds weer kwamen de Boys in een ra zend tempo op het heiligdom van Visser afstormen doch door gebrek aan zuiver heid van de schoten en balbeheersing liep alles op niets uit. Totdat onder de Ajaxieden nog net op tijd het heilige vuur vaardig werd en het uiteindelijk winnen de doelpunt zoals hierboven omschreven, ontstond. 'Van onze correspondent) BREDA, ZONDAG Ofschoon de Hagenaars in deze wedstrijd overwegend sterker waren, is het hun niet mogen gelukken een overwinning te boe ken. ondanks het feit, dat men ongeveer een half unr na"de rust met 02 voor stond. De eerste goal kwam van v. d. Harst uit 'n prachtige voorzet van Clavan en uit een corner op het Bredase doel schoot Willcms nummer twee in de tou- vv en. ADO meende daardoor zeker tc zijn van haar overwinning, maar NAC zag kans in het laatste kwartier nog dusdanig van stapel te lopen, dat eerst rechtsbuiten t'anjels en later linksbinnen Graauwmaus wisten te doelpunten. Niemand had dit durven dromen, zeker niet de Haagse aanvoerder Loof, wiens mannen in de tweede helft met kop en schouders boven de Bredanaars uitstaken. Toen startte NAC niet onverdienstelijk, waarbij zich terstond de rechtervleugel onderscheidde. Maar na ongeveer tien mi nuten waren de elftallen wel aan elkaar gewaagd. Om beurten hadden de voorhoe de-spelers met pech te kampen, zodat de blanco stand, waarmede de rust inging, de verhouding goed weergaf. Na de hervat ting was het echter ADO dat de toon aan gaf. Wel bracht Graauwmans een enkele maal wat opluchting in de Bredase gele deren. maar de Hagenaars schenen niet van plan het heft nog uit handen te ge ven. Totaal eensklaps, na de 02 voor sprong, de rollen keerden; de NAC-poging lukte, wat zeker niemand had verwacht. Het samenspel van ADO, vooral in de tweede helft, heeft geklonken als de be kende klok, terwijl er te dien aanzien bij NAC nog al wat heeft gehaperd. De Bre dase middenlinie was wel het beste deel van het team. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, Zondag. S.V.V. leed tegen 't zeer enthousiast spelende M.V.V. een nederlaag, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet. De Schiedammers begonnen reeds 10 sec. na 't beginsignaal tegen een ach terstand op te werken, want toen reeds had die zeer snel combinerende Maastrichtse aanval de S.V.V. verde diging totaal overrompeld en had de goed naar binnengekomen rechtsbuiten Ajax had nog heel uiat moeite om de Zwolse Boys twee punten armer te maken. Een der vele succesloze aanvallen op het doel van Borgmeyer die zich dapper verdedigde. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, Zondag lifrmes-D.V heeft buitengewoon hard moeten vechten om het Nijmeeg se N.E.U. een gelijk spel af te dwingen. Tocli was deze inspanning niet direct de oorzaak van liet achteraf bezien behaalde succes, want onge veer tien minuten voor liet einde kon linksbuiten Jac. Heyster een penalty benutten en zodoende de stand weer gelijk maken, hoewel Hermes hierdoor wel wat meer kreeg dan het verdiende. v. Est 'el ingeschoten (01). S.V.V. had een half uur nodig om over deze teleurstelling heen te komen, 't Aanvalsspel was dermate primitief, dat v. Bun c.s. geen moeite hadden er steeds een vroegtijdig einde aan te maken. Aan de andere kant ontsnapte v. Poel's doel maar nauwelijks, toen deze doelman de bal eenmaal kwijt, raakte. Bijna was er 'n half uur gespeeld toen Köneman (in buitenspel positie?) een voorzet van Meidam opving en inknalde, 11. Met een werd de tot nu laagstaande wedstrijd sensationeel, want in dezelfde minuut knalde Köneman rakelings over, hetgeen Bonfrère hem aan de overkant nadeed Na 16 min. trapte v. Est wederom in uit een aanval over links. De referée bracht daarmee de balans wederom in even wicht, want ook dit doelpunt zweemde naar buitenspel (1—2). In de laatste mi nuut vóór de rust gaf Gosens een fraaie pass af; v. Pelt bracht de bal goed op langs de achterlijn en Meidam trapte langs de uitgelopen Essers (22).. Drie minuten na de rust smaakten de Schiedammers zowaar 't genoegen van een voorsprong. Immers Meidam profi teerde van 'n fraai staaltje passeren van Köneman (32). Nadat v. Peït nog een kans gemist had, zetten de gesierde roodbaadjes een enthousiast offensief op. Vooral de tech nisch uitstekende Ravenstejjn had hierin een zeer groot aandeel. Na 14 min. ving hijzelf een schot le gen de lat van v. Est op en liep de bal langs v. d. Poel (3—3). Twee minuten later profiteerde midvoor Bonfrère van z'n vrjje positie en zijn bekeken pass knalde Verdonschot in (3—4). Wederom twee minuten later combineerde de M.V.V. aanval zo razendsnel, dat S.V.V.'s drie backs-verdediging totaal van de kaart was en de naar links afgezwenkte v. Est z'n derde doelpunt ter wereld bracht (3—5). In 'n kwartier tjjds had M.V.V. zo de achterstand in 'n overtui gende voorsprong omgezet, dank zij uit stekend snel samenspel maar ook dank zii slecht dekken van de S.V.V.-ers. De Schiedamse aanval probeerde wei de achterstand in te lopen en met 't verlo pen van de tijd, verflauwde de Schie damse tegenstand. In de laatste periode misten de M.V.V.-ers nog enige Kansen maar kort vóór 't eindsignaal had toch Verdonschot nog succes toen v. d. Poel over zijn schot heen viel (36). Boelman Kools van N.A.C. had het in de wedstrijd tegen A.D.O. niet gemak kelijk. Toch sleurde de Bredase voorhoede er tenslotte nog een gelijk spel uit (Van onze correspondent) Spekholzerheide, Zondag Negen minuten voor het einde van de wedstrijd Juliana-Feyenoord kreeg Juliana een corner te nemen, die de verenigde Rotterdamse verdedigers weliswaar afsloegen, maar niet voldoende wegwerkten. Het leer kwam voor de voeten van de Spekheise half Cools terecht, die zijn been ineens onder het leer slingerde. Hard, zeer hard vloog het leer langs een vertwijfeld springende v. d. Bijl in de touwen en hiermede was <ie strijd in het voordeel van Juliana beslist, want Feyenoords voorhoede, die al die voorgaande minuten niet de minste stootkracht had kunnen opbrengen en in de eerste helft vooral, toen de Juliana-achterhoede zich gemak kelijk uit liaar verband liet spelen, kansen onbenut liet, kon het ook in de reste rende niet. Er zaten een kleine 8 a 9000 toeschouwers rond de Spekheise arena geschaard, maar veel moois hebben zij in deze kamp niet gezien. Het enige fraaie, waarover vriend en vijand het eens waren, was het doelpunt van Gools. De rest was in mineur. Feyenoord liet zeker in de eerste helft een goed veldspel zien, maar voor het doel der thuisclub was het hopeloos met de schotvaardigheid gesteld. Bovendien lag het tempo van de Rotterdamse aanvallers enige graden te laag om zelfs tegen een zwak spelende Juliana-verdediging kans te kunnen maken. De Spekheidenaren konden moeilijk in hun cadans komen en hun voorhoede hing als los zand aan elkaar. Het scheen, dat de Spekheidenaren de zenuwen niet baas konden. Van der Bijl behoefde practisch alleen maar de ballen uit te schoppen, zo liet Juliana s voorhoede hem ongemoeid. Tegen het einde van de wedstrijd, over welks verloop niet veel valt te vertellen, kwam Juliana los. En toen was het de beurt aan v. d. Byi om jn enkele gevaarlijke situaties in te grijpen. Een keer was hij reeds geslagen door een schot van Adang maar de bovenlat stond een doelpunt in de weg. En enkele minuten later loste Cools zün schot, dat Juliana ter over winning voerde. .Men kan van de nieuwe competitie- indeling zeggen wat men maar wil: men zal moeten toegeven, dat zij ons dit seizoen al voor een groot aantal verrassende uitslagen heeft geplaatst en ook de voetbalslag van gisteren heeft ons op dat gebied niet teleur gesteld. Neem afdeling A Daar had Haarlem de grootste moeite om met slechts 01 de wedstrijd tegen Frisia uit het vuur te spelen en de winst van de Haarlemmers telde dubbel daar hun naaste concurrenten, DWS en Enschedese Boys al evenmin veel opwindends presteerden. DWS nog steeds zonder doelpuntenfabri- kanten kwam tegen Elinkwijk met een gelijk spel nog juist met de hak ken over de sloot, doch de Ensche dese Boys lieten, verrassend, beide punten achter bij Velocitas dat aldus zijn eerste zege van het seizoen boek te. 'tGooi profiteerde dankbaar van deze gang van zaken, won uit tegen AGOVV en rukte op naar de vierde plaats. Ook EDO, dat de Vole- wijekers versloeg, handhaafde zich aan de goede kant van de midden moot, terwijl de mannen van Abe in Deventer weer een puntje achterlie ten. Theole kwam er tegen GVAV, dat liefst acht doelpunten scoorde, al heel bekaaid af en zit nog steeds stevig op de laatste plaats. In B raakte RCH op eigen terrein een punt kwijt aan het dappere Be Quick dat in deze afdeling wel een bijzonder belangrijke rol speelt. Wa- geningen, dat Achilles royaal ver sloeg en Ajax dat zonder veel moeite van de Zwolse Boys won, zitten nu weer alleen aan de leiding, doch mèt Be Quick en DOS. dat Blauw Wit in Utrecht slechts één punt ontnam zijn ook Leeuwarden (een stevige zege op_ Sneek) en Vitesse (een even duidelij ke zege in de uitwedstrijd tegen En schedé) nog lang niet kansloos. De Oosterparkers, op bezoek bij VSV, leden hun achtste nederlaag in suc cessie en het enige waarmee de pas gepromoveerden zich troosten kun nen, is het feit. dat Sneek het nau welijks beter doet. In C gebeurde dat wat wij in onze voorbeschouwing eigenlijk al zagen aankomen: Feijenoord verloor in Spekholzerheide en Willem II won de altijd zware uitwedstrijd tegen RBC en veroverde daarmee de leiding. De Tilburgers staan er meteen uitste kend voor, want nu NAC thuis tegen ADO opnieuw een punt verloor, blijft Feijenoord voorlopig de enige club die de Tilburgers kan bedreigen. Eindhoven maakte een eind aan de zegereeks van DHC en versloeg de Delftenaren met 3—2. BW won, zo als verwacht, in liet nieuwe sport park van Bleijerheide, Sittardia blee' in een matige wedstrijd toch baa over het onderaan bengelende Quic en MVV behaalde in Schiedam een verrassend-grote overwinning op SVV dat zich maar niet kan losmaken uit de hoek waar doorgaans de klap pen vallen. In 1) tenslotte kreeg VVV liet on- wacht moeilijk in de uitwedstrijd te gen Noad doch won niettemin en leidt daardoor nog steeds zonder ver lies. Emma, dat Maurits overspeelde, klom nu naar de tweede plaats mét Limburgia dat de Haagse Kraaien op Houtrust versloeg en dat tevens dankbaar profiteerde van het feit, dat Hermes in Nijmegen bij NEC een punt achter liet. PSV en Longa ble ken aan elkaar gewaagd en deelden de punten. Sparta behaalde een ver dienstelijke zege op Brabantia en Chèvremont had tegen Xerxes in derdaad geen kans. De nieuwe standen: EERSTE KLASSE A 8 14 8 12 Ensched. Boys 8 1U 8 19 Elinkwijk 8 10 EDO '1 9 Heerenveen 8 8 GVAV 7 7 AGOVV 8 •1 Vole wijekers 8 7 Go Ahead 8 6 Frisia 8 5 8 3 8 2 EERSTE KLASSE B Wageningen 8 13 Ajax 8 13 8 12 8 11 DOS Leeuwarden Vitesse Enschedé VSV Zwolse Boys Blauw Wit Achilles 8 Sneek8 Oosterparkers 8 EERSTE KLASSE Willem II 8 Feijenoord 8 NAC 8 Juliana 8 8 7 7 8 8 BW MW Eindhoven Bleijerheide ADO 11 Sittardia 8 6 11 DHC 8 6 11 RBC 8 5 8 8 4 7 8 2 5 5 3 EERSTE KLASSE D 8 16 2 12 0 Limburgia 8 12 Hermes DVS 8 11 7 8 13 7 8 12 ft 7 11 ft 7 11 ft 7 9 8 6 8 Brabantia 8 6 8 NEC 8 4 8 HBS 8 4 7 Chèvremont 8 2 Vooral in de laatste tien minuten lag liet Schiedamse doel bijna voortdurend onder een hevig vuur, dat met geweld uit de voorhoede van de gastheren los barstte. En zelfs in de laatste minuut moest de harde vuist van doelman Tap hog meerdere malen uitkomst brengen, bij weik zwaar karwei de doelpaal hem tot zijn grote opluchting te hulp kwam. Het liet zich vrij spoedig aanzien, dat bit geen doelpuntrijke wedstrijd zou wor sen. De Hermes-voorhoede bleek onpro ductief, vooral omdat zij het spel te kort hield Haar grootste fout was echter, dat de spelers opgelegde ballen, terugspeel den naar de achtergebleven voorwaart- sen, die door de goede Nijmeegse verde diging vrijwel geen kans kregen. Met. de sporadische doorbraken wist in laatste instantie keeper Jansen heel goed raad. Van Van dor Tuin werd weinig fraais ge zien. Zijn scho ten waren te tam. Regelma- tig golfden de aanvallen met grote snelheid over en weer, Waarbij na een aanvankelijk evenwicht NEC geleidelijk aan het initiatief in handen wist te nemen. De ver dediging van de Schiedammers had echter even eens te veel vai 'op het behoor lijke spel van de Nijmeegse voor hoede om de laatste enig re sultaat te gun- cust' mm blanke VAN DER TUIJN stand ingingtamme schoten Het begin van de tweede helft was al helemaal voor de Nijmegenaren, die hun overwicht na 16 minuten beloond zagen hiet een zeer fraai doelpunt van rechts binnen Hendriks (1r.0). Zonder geluk waren de Nijmegenaren in deze periode echter niet, want hun doel ontsnapte enkele malen ternauwernood aan door boring. Toen 10 uiinuten voor einde de penalty 2e staiul gelijk maakte, schenen de Schie dammers hiermee genoegen te neiuen. want z(j trokken zich in verdediging te rug om het hoofd te kunnen bieden aan de verwoede uitvallen van de gastheren. De uitstekend leidende scheidsrechter Kortleven blies het einde toen het scho ten regende op het doel van de Wester lingen. ROTTERDAM, Zondag. Hoewel Xerxes er kennelijk nog niet j in geslaagd is de sterkste opstelling te vinden, heeft het toch tegen Chèvre mont een groot overwicht ten toon ge spreid. Dat bMjkt ook wel uit de 51, waarmee liet de overwinning liehaalde. Wanneer er wat meer en vooral beter geschoten was, zouden die cijfers zelfs nog overtuigender zijn geweest. Chè vremont was wel erg zwak. De Zuider lingen lieten een zeer primitieve spel opvatting zien en een uitermate ge- bige techniek. Zo spelend zullen zfj er vermoedelijk niet in slagen zich in eerste klasse te handhaven. Het was ai nij ai een wedstrijd van zulk een matig gehalte, dat de toeschouwers hem al buna vergeten waren toen rij hel veld verlieten. De eerste helft van de wedstrijd speel de zich nagenoeg geheel op het grondge bied van Ghèvremont af. Xerxes was enthousiast spelend, voortdurend in de aanval, maar was in de afwerking niet gelukkig. Doelman Paffen van Chèvre mont was verre van betrouwbaar. Hij wist. echter zijn doel schoon te houden tot vlak voor de rust, toen hij zich door een ver schot van rechtsback ,v d Toorn liet verrassen. De rust kwam dus m!n de'tweede helft vrijwel hetzelfde spelbeeld. met dien verstande dan, dat ditmaal de voorhoede van Xerxes in een productievere bui was. Boot, Dame (tweemaal) en C. Rpshouwer voerden met regelmatige tussenpozen de score.op tot 5—0. Toen vonden de zebra s het bhjk- baHUTevolgS'was, dat Chèvremont'voor het eerst gevaarlijk kon komen opzet ten. Én zie: vijf minuten vooi het einde hadden de Zuiderlingen zowaar nog suc ces ook. Een verraderlijke schuiver van Wachelder bleek doelman Nievelt to machtig. Met 5—1 voor Xerxee kwam het eind®, Een n km-koppelrace te Antwerpen werd gewonnen door de nieuwe Neder landse combinatie Schulte-Dekkers. Mèt Koblet-Von Bueren hadden Peters en Voorting 2 ronden achterstandWagt- nianS'Faanhof eindigden op h ronden. (Van onze correspondent) SPANGEN, Zondag. Brabantia mag dan de vorige week met 1—0 van haar stadgenote PSV hebben gewonnen, het spel, dat zij tegen Sparta vertoonde, was maar uiterst matig. Slechts af en toe kwam het tot behoorlijk samen spel in de Eindhovense voorhoede, waar in rechtsbuiten Mollen op de voorgrond trad. Maar de aanvalslinie was te traag om tegen Terlouw c.s. veel schietkansen te krijgen. Vóór de rust was het een vrij eenzijdige wedstrijd: Sparta meest aan vallend en Brabantia verdedigend. Toch duurde het nog tot 24 minuten 11a het begin eer de Kasteel-bewoners de lei ding namen. Vóórdien had Sparta enkele hoekschop pen genomen,'die zonder de gewenste uit werking bleven. Maar toen Van Male weer uit een hoekschop keurig voor doel plaatste, was het Benningshof, die Wou ters in het Eindhovense doel met een fraaie kopbal passeerde. Het Zuidelijke vuur laaide enigermate op en toen kreeg Kouwen, die nog steeds Landman onder de. Spartaanse lat vervangt, zijn eerste werk. Linksbuiten v. d. Wildenburg gleed zo nu en dan aardig door de mid- deniinie van Sparta heen, doch het man gelde hem aan de finishing touch. We derom uit een hoekschop, door van Male genomen, ontstond het tweede doelpunt van Sparta, eveneens met een kopbal, ditmaal door Van Munster. Nog voor de pauze had Van Ede met een goede dribbel en een tam schot, dat Wouters in het Eindhovense doel verraste, de voorsprong vergroot. In de tweede helft gaf Brabantia heel wat beter partij, doch haar voorhoede accepteerde geen enkele kans of kreeg door Terdouw's kundig optreden geen gelegenheid tot schieten. Op 'n ogenblik, dat Tiebout in het nauw werd gedreven, bewerkte hij de bal met rijn hand, waardoor Brabantia een strafschop ten deel viel. Rechtsachter A. van Elderen werd naar de witte punt gedirigeerd en redde met een schot, dat via's Kouwen handen tussen de palen verdween, de eer van z(jn vereniging. Het was een matige wedstrijd, die Sparta welverdiend heeft gewonnen met. 31. Kemenade trachtte het een bres te (Van onze correspondent) EINDHOVEN, Zondag In een matige en vooral na de rust ruwe wedstrijd is het Eindhoven ge lukt om tenslotte op eigen terrein een 32 overwinning op het Dellftse D.H.C. te hehalen. Nadat de rust met een 22 gelijke stand was ingegaan, bracht in de 31e minuut van de tweede helft een strafschop Eindhoven de overwinning. Het zag er in de eerste helft er nog helemaal niet naar uit, dat de Eindhovenaren met een overwinning zouden gaan strijken. Zij mis ten de fighting spirit, die een elftal tot de zege moet voeren. Er werd slor dig gespeeld en spil Fr. v. Tuyl was nog niet de oude, wat een grote ver zwakking van de Eindhovense verdediging betekende. Hij was ook indirect de oorzaak, dat DHC tot tweemaal toe in de eerste helft de leiding kon nemen. De Delftenaren speelden veel enthousiaster en daardoor konden zjj het technisch overwicht van de blauwwitte Eindhovenaren nivelleren. Eindhoven werd door de felle Delftse aanvallen diverse malen «in de verdedi ging gedrongen en na 12 minuten nam DHC de leiding, toenj de naar binnen ge zwenkte rechtbinnen De Ruyter de kans kreeg om keeper Hanssen met een fraai schot te passe ren, toen Fr. v. Tuyl de voorzet van links miste. Lang duurde de voorsprong echter niet, want reeds drie minuten later zorgde midvoor Van Melis voor de gelijkmaker. Dit doelpunt had tot gevolg, dat er enke le felle Eindhovense aanvallen op het Delftse doel werden gelanceerd, maar er zat toch nog niet de kracht in, die wij van de blauwwitte attaques gewend zijn. in feite pas op volle toeren, toen na 27 minuten de Delftse linksbinnen De Wit uit een voorzet van invaller Middendorp zijn club voor de tweede maal de leiding had gegeven. DHC had zijn elftal gewij zigd toen linksback Maanen wegens een blessure het veld moest verlaten. Mid dendorp viel in op de rechtsbuitenplaats, terwijl rechtsbuiten De Ruyter naar de rechtshalfplaats verhuisde. Rechtshalf Storm nam de plaats van de geblesseerde Maanen In. Na het tweede Delftse doelpunt werd Eindhoven wakker. Vooral met zijn ge vaarlijke rechtervleugel Louwers, v. VAN MELIS twee maal raak. De Eindhovense aanvnlsmachine kwam (Van onze correspondent UTRECHT, Zondag. Het zou volkomen normaal geweest zijn, indien D.O.S. in de thuiswedstrijd legen Blauw Wit met een veilige oorsprong van 30 van een welver diende rust had kunnen gaan genieten. Maar voet- hel is voethal: de rust kwam met de zeer geflatteerde stand 1—1. Ook in de tweede helft was D.O.S. sterker, ofschoon het overwicht toen betrekkelijk licht was. De Utrechtenaren kregen ook toen weer de beste kansen. Maar er zijn nu eenmaal van die wedstrijden, waarin het populair gezegd „niet mag". In de laatste fase van de strijd was het zelfs allesbehalve denk beeldig, dat de Kanaries, die in hoog tempo een prachtige wedstrijd speelden, nog de dupe zouden worden van hun hoge tempo. Verscheidene Utrechtenaren waren toen kennelijk uitgespeeld, met het ge volg, dat de aanval van Blauw Wit in die korte periode verscheidene zeer gevaar lijke attaques ondernam, welke vaak op het nippertje konden worden ge keerd. een meter of dertig laag in het doel joeg, voordat v. Raaite zich weer had kunnen opstellen. Nauwelijks een minuut 1^-er werd het 22, toen Pindus bij een voorzet van rechts verkeerd timede, hetgeen door Tjekeman werd uitgebuit (2—2). In de resterende tijd ontstonden vele hachelijke situaties. De DOS-linksbuiten Luiten knalde tot tweemaal toe van flin ke afstand een diagonale schuiver vol komen buiten bereik van v. Raaite, die een zeer moeilijke middag heeft gehad, juist langs de „verkeerde" kant van de staander. Al met al was het een wedstrijd, waar in het overvolle stadion volledig aan zijn trek kwam. Tc Buenos Aires werd een aanvang ge maakt met het tornooi om het wereldkam pioenschap biljarten 47/2, waaraan de beste spelers ter wereld deelnemen. Op de eerste dag won de Belg Gabriels van zijn landgenoot Van Hassel door de 400 vol te maken in 12 beurten, algemeen ge middelde 33.33. Zijn hoogste serie was 265, met welke prestatie Gabriels het wereld record, dat met 264 sinds 1949 (wereld kampioenschap te Amsterdam, 31 Maart 3 April) reeds op zijn naam stond, verbe terde. Van Hassel bleef op 100 staan. In de tweede partij won de Argentijn Car- rera van Navarra. eveneens Argentinië. Hij maakte de 400 in 6 beurten vol, waar bij zijn hoogste serie 144 en zijn algemeen gemiddelde 66,66 bedroeg. Carera's totaal was 165. Op de tweede dag van het tornooi om het wereldkampioenschap 47/2 heeft Van de Pol (Ned.) van De Ruyter (Ned.) ge wonnen, Van de Pol maakte 400 caram boles in 12 beurten, hoogste serie 142, .ge middelde 33.33. De Ruyter kwam tot 134 caramboles gemiddelde 11.16. De Fransman Galmiche sloeg de Brazi liaan del Vecchio in 20 beurten, hoogste serie 91. gemiddelde 20. Del Vecchio bleef op 278 staan, gemiddelde 13.90. Te Leiden werd een jubilcum-singel- loop georganiseerd over 5500 m. In de A-klasse won Van Wieringen (Vlug en Lenig, Den Haag) vóór de Amsterdamse athleet Sclirama. trachtte het een bres te breken in de Delftse verdediging en en kele minuten voor het einde van de eer ste helft was het weer v. Melis, die uit een fraaie kopbal van rechtsbuiten Lubse voor de tweede maal scoorde. In de tweede helft trok Eindhoven ten aanval, nadat de voorhoede van DHC nog eenmaal de sterkte van de Eindho vense veste had geprobeerd. Aanval na aanval werd op de veste van v. Schaaick "elanceerd. Het spel werd zeer ruw en scheidsrechter Schenks had moeite om de teugels in handen te houden. Dit le verde een groot aantal vrije trappen op. De Eindhovenaren boekten succes toen na 31 minuten een der Delftse achterspe lers zo duidelijk een overtreding binnen het strafschopgebied beging, dat scheids rechter Schenks niet anders kon of hjj moest een strafschop geven. Linkshalf Jo Tebak maakte bij deze penalty geen fout en bracht Eindhoven aan de leiding. De Eindhovense stormlopen bleven voort duren maar meer succes dan enkele cor ners konden de blauwwitten niet beha len. Naar wij vernemen, mag men al? vaststaand aannemen, dat ook in 1952 de Ronde van Nederland zal worden verreden. Besprekingen over de vonn-orga- nisatie zijn nog gaande. Men stelt voorts pogingen in het werk de wed strijd in het begin van Juni te doen houden. Dc radio-uitzending van de Zaterdarj a.s. te spelen voetbal-interland Neder- land-Fmland sal verzorgd worden door de VARA, over Hilversum II, om 15 zo uur. Reporter is ir Ta» Emmenes. Advertentie. Eigenlijk moesten alle mensen en zeker op die leeftijd Kruschen nemen. En dan iedere dag, regelmatig, 't Is zo'n kleine moeite en 't kost nog geen lli cent per dag. In ruil daarvoor: altijd puur zuiver bloed, blijmoedig in circulatie ge houden door jeugdig-vitale bloedzuive rende organen, zelfs bij lieden, die weinig beweging nemen, of een zittend leven leiden. Laat Kruschen ook Uw organen die aansporende werking geven, opdat ze Uw bloed vrij houden van de onzuiver heden, die straks zo niet nü al oor zaak zijn van die ondragelijke, alles on dermijnende Rheumatische pijn. MESMAN goed hersteld.. De defensie van de hoofdstedelingen heeft het zeer zwaar te verduren gehad. In het begin werd linksback Mesman door rechtsbuiten v. d. Bogert, die een prachtige partij speelde, nogal eens de verkeerde kant uitgestuurd; hij her stelde zich echter goed en vormde daarna met zijn partner Boonkamp een linie, welke het gelijke spel uit het vuur heeft gesleept. Er viel te genieten van talrijke fraaie duels tussen Mesman en v. d. Bo- Se,y. Het meest attractieve was echter wel het spel van de DOS-spil Westbroek, die ongetwijfeld de beste speler was. De eerste helft bracht het beste deel van de strijd. In die eerste helft speelde de DOS- aanval. overrompelend-geraffineerd. Jam. mer was het toen, dat linksbuiten W. Visser zo ongelukkig was met zijn kop ballen. Na drie en dertig minuten opende DOS eindelijk de score toen linksback v. Bas ten met een verre vlijmscherpe pass keurig op links opende, Visser de bal op maat voorgaf en de topscorer in de eer ste klasse, middenvoor Lammers, in volle ren ineens inknalde (10), Twee minuten later was de stand reeds gelijk. Doelman Pindus wilde na. een af geslagen aanval de bal uit de hand het veld intrappen, v. Wijngaarden trapte echter gelijktijdig toen het leder los was. De knikker draaide hoog de lucht in en kwam in dc doelmond terecht, waai- v. Wijngaarden inkopte (11). Na de rust werd het een rommelige aangelegenheid. DOS nam na ruim een half uur op nieuw de leiding toén, na een afgeslagen DOS-aanval. de bal voor de voeten van rechtshalf Temming kwam, die hem van (Van onze correspondent) DORDRECHT, ZONDAG Het was Maurits die na het beginsignaal het initiatief in handen nam. Met snelle en open aanvallen verraste zij Van de Starre met zijn helpers en slechts met moeite konden zij de eerste minuten stand houden. Dit was echter uitstel want na 12 minuten switchte Van 't Hooft naar buiten en gaf een afgemeten voorzet wel ke door linksbinnen Quangel met een prachtige kopstoot in een doelpunt werd omgezet. Even hierna kreeg Quangel weer een mooie kans doch zijn scliot was tc slordig en ging naast. Geleidelijk aan kwam Emma er beter in en het was F. v. d. Gijp die startte met een hard schot tegen de lat. Drie minuten later was het C. v. d. Gijp die naar links zwenkte, enige tegenstanders passeerde en met een hard schot gelijk maakte. Dit was het sein voor Emma om de in geslagen weg te blijven volgen. Bij een Maurits-aanval werd. keeper v. d. Bergh dusdanig aan zijn hand'gewond, dat hij zich moest laten vervangen door L. Schol ten. Het veldspel van Maurits was zeer goed en wanneer de voorhoede met meer stootkracht had geopereerd, dan zou doel- '1??n Scholten Voor veel moeilijker situaties geplaatst zijn dan nu. Aan de andere kant was het J. Hardenbol die met een snelle rush er tussen uit ging, hij kwam alleen voor de keeper en met een goedgericht schot scoorde hij het 2e doel punt. Even voor de rust verprutste F. v. d. Gijp een opgelegde kans maar direct hierna herstelde zijn broer J. v. d. Gijp deze tegenslag door met een verrassend schot de stand op 3—1 te brengen. Het was Emma die ook na rust de lei ding in handen nam. Ook Maurits bleef moedig volhouden en zo werd het een aantrekkelijke wedstrijd. Het was Har denbol die een opgelegde kans in een doelpunt omzette, 4i. Ook Maurits kreeg nog enkele kansen. Drie minuten voor het einde maakte C. v. d. Gijp met een schit terend schot het vijfde en laatste Emma- doelpunt. Van Roessel, de ex-midvoor van het Nederlands elftal stond, gisteren voor het eerst weer officieel op het voet bal veld. De voormalige Longa-crack die nu dc Willem Il-kleuren verde digt, hielp zijn club in Roosendaal een overwinning tc behalen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3