- gepieker over Piekuren problemen Nieuws uit ST AD en Wat er voor kapitaalswerken op stapel komen Christ. Middenstandsbond trad uit Schiedamse Gemeenschap Schiedamse jeugd kan natuur wachter worden lil? ZUID-HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL Oei., oei., die steken in Aftandse Centrales Koppeling zal uitkomst brengen Overal dreigt besmetting VLAARDINGEN Nam II liet nog niets horen Attractie-cen trum onontbeerlij k devaluatie zou PAGINA 2 DINSDAG 23 OCTOBER 1951 AFSCHEID N.E.V.A.S. HEEFT PRINSELIJKE BESCHERMHEER Ook verkrijgbaar: Wybert met menthol. BONDSELFTAL TEGEN FINSE PLOEG EX-N.S.B. JOURNALIST KRIJGT TWEE JAAR DE BURGERLIJKE VERDEDIGING GUSTO OFFERDE VOOR ABSURD ZIJN STRIJD TEGEN VERNIEL- S,»,'"? ZUCHT het sterkst. BURGERLIJKE STAND VERHOGING BENZINEPRIJS IN FRANKRIJK PASSAGE SCHIEDAM VULPENHOUD. gRS De bestuursraad van de S.G. nam gis terenavond afscheid van de vertegen woordiger der drie Vakcentrales, de heer J. Hartkoorn. De heer Holl herinnerde er aan, hoe het vooral de heer Hartkoorn was geweest, die in de gemeenteraad voot de belangen van de S.G. en vooral voor het denkbeeld van het Cultureel Centrum op de bres had gestaan. Als aandenken aan zijn werk voor de S.G. en aan zijn voortdurende waakzaamheid om toege zegde plannen uitgevoerd te krijgen, werd hem een ets met de oude Ooievaarsbrug, vervaardigd door Albert Neuhuys, over handigd. In volle treinen, trams of bussen, loert de verkoud- heidsbacil. Be scherm Uw keel en voorkom ver koudheid met Sport: Verf werk kleedhokjes zwemplaats 18.500; stalen springtoren 15.000 Begraafplaats: Uitbreiding 50.000. In „onvoorzien" is met een afschrijving op deze credieten en de credieten ver meld in de geleidebrief bij de begroting 1951, die bij het aanbieden van deze be groting nog niet zijn aangevraagd, reke ning gehouden met rond 71.500. Onlangs heeft de Stichting tot Adoptie van Schepen door Nederlandse scholen, gevestigd in de Kerkstraat te Schiedam, tot H.M, de Koningin het verzoek gericht toe te willen staan, dat een der prinsesjes beschermvrouwe werd van deze NEVAS. H.M. dg Koningin heeft laten weten, dat zij de kinderen voorlopig nog af wil hou den van het bekleden van dergeiijke functies en hen gelijk te laten aan andere jongens en meisjes. Op een verzoek aan Z.K.H. Prins Bernhard om het bescherm heerschap op zich te nemen, heeft deze gunstig beschikt. De Nederlandse plo'g (niet het Neder, lands Elftal) welxe Woensdagavond 31 October in het Olympisch Stadion te Amsterdam bij kunstlicht tegen het Finse elftal zal spelen, ls als volgt samengesteld Doel: Saris (B.V.V.). Achter: De Jong (A.D.O.) en Schij- venaar (E.D.O). Midden: Fanger (D.W..S.), Bak ('t Gooi) en Appel (Be Quick). Voor: Van der Bogert (D.O.S.), Kuneman (H.B.S.), Van der Weerd (Wageningen), Clavan (A.D.O.) en Van Overbeek (B.V.V.). Reserves: Van Raalte (Blauw Wit), Mesman (Blauw Wit), Groothuys (Enschedese Boys) en Joop Heyster (Hermes D.V.S). De ontmoeting begint om 20.15 uur. De bijz. strafkamer der Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de voormalige NSB-journalist Ter S. veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met levenslange ont zetting uit de openbare rechten. Als 21-jarige ..hoofdopsteller" van net weekblad „De Daad", voorts als jeugd- redacteur van het weekblad „De Waag" en plaatsvervangend hoofdredacteur van de „Stormvlag" had hij tijdens de bezetting diverse pro-Duitse artikelen geschreven. Op de Begroting 1952 is voorlopig een bedrag van 50 cent per inwoner in in komst en uitgaaf uitgetrokken, overeen komstig de aanwijzingen van G. S. Het is mogelijk dat in 1952 deze verdedi ging verder zal moeten worden uitge bouwd, waardoor wijziging in de begro ting kan ontstaan. Gauw Aspirin laten halenl Maar uitdrukkelijk latten op het Bayer-kruis. want alleen Aspirin is voorzien va*dit merk, het symbool van vertrouwen. De bestuursraad van de Schiedamse Gemeenschap, het wetgevende en hoogste lichaam van deze organisatie, kwam gis terenavond ten kantore van de heer Sunderman bjjeen om enkele belangrijke besprekingen te voeren. Van de Schie damse Middenstands Centrale was de mededeling gekomen, dat de Christelijke Middenstands Bond zich niet kon vereni gen met het organiseren van 'n attrac tiecentrum door de Schiedamse Gemeen schap en dat vooral van Gereformeerde zijde was aangedrongen op het verbreken van de relaties met de Gemeenschap. Vandaar, dat de heer Bertels voortaan slechts de R.K. Middenstandsbond en de Koninklijke Middenstandsbond zal verte genwoordigen, aangezien deze beiden het met de zienswijze van de Christelijke Middenstandsbond absoluut oneens zjjn. Van de kunstenaarsgemeenschap S. '45 was 'n verzoek binnengekomen de Schie damse kunstenaars meer de gelegenheid te geven ook hun aandeel bij te dragen in het algemene werk van de Schiedamse Gemeenschap. De bestuursraad was van mening, dat men dit verzoek in ernstige overweging moest nemen. Vandaar, dat wegen zullen worden gezocht om eraan te voldoen. Al enige tijd bestond by het Centraal Vrouwen Comité het plan in enkele nog niet ingerichte nieuwe woningen de Stichting Goed Wonen haar werk te la ten doen door modelkamers in te richten. Het bleek, dat deze Stichting van het oorspronkelijk ideeële doel is afgeraakt, zodat de inrichting van enkele woningen zeer veel geld zou kosten. In overleg met de vertegenwoordiger van de Midden stand, de heer Beneis, zal nu uitgezien worden naar de mogelijkheid onder eigen auspiciën een dergelijke tentoonstelling in te richten, al zijn de kansen hierop ge ring, aangezien de tijd zeer dringt. Ge wag mag gemaakt worden van de bij zonder welwillende houding van het ge meentebestuur, dat voor deze plannen twee nieuwe woningen 14 dagen lang be schikbaar stelde. Het Centraal Vrouwen Comité beoogde ermee vooral de nog niet-gehuwde arbeiders-meisjes een in zicht te geven in de mogelijkheden om tegen billijke prijs de kleine, bescheiden woning toch gezellig en vooral nuttig en woekerende met de ruimte in te richten. De heer Hartkoorn had op de laatste vergadering voor zijn vertrek naar Ede nog enkele bezwaren te uiten over het attractie-centrum, dat hij liefst zo spoe dig mogelijk zag verdwijnen. De voor zitter, de heer M. Holl, deelde hem ech ter aan de hand van globale cijfers mede, dat het attractiecentrum de kurk is, waarop het gehele gemeenschapswerk en vooral de vacantieweek drijft. Zou men in Schiedam van gemeentewege, zoals in Vlaardingen, zonder meer voor de vacantieweek 20.000 subsidie uittrek ken, dan zou in Schiedam waarschijnlijk het attractiecentrum tot het verleden behoren, al zyn er ook stemmen, die de gezellige sfeer ervan onder alle omstan digheden behouden zouden willen zien. Van de Sectie Nationale Feest- en Ge denkdagen kwamen de eerste plannen binnen voor de viering van de komende feestdagen op 30 April en 5 Mei. Deze waren, overeenkomstig de wensen van de bestuursraad geheel in het teken van deze bijzondere dagen gehouden. Op 30 April wil men voor het Raadhuis een openluchtspel houden met daarna kinderzang. 's Middags oud-Hollandse kinderspelen met wedstrijden op moder ner speeltuig en 's avonds een concert met taptoe door de Koninklijke Militaire Kapel of een ander stafmuziek-corps op het Singelplantsoen, waar ook wel een podium zal verrijzen. Op 5 Mei vinden de finales van de traditionele schoolvoet- en handbalwed- strtjden plaats, 's Middags wil men de motorbrigade van de Haagse politie uit nodigen voor het geven van uitgebreide demonstraties, ook zou er muziek ge maakt moeten worden en wel op de gaanderij voor het rioolgemaal, waardoor de klankbodem van de vijver prachtig benut wordt, terwijl men 's avonds_„Vrli en blij" op het podium van het Singp]- plantsoen het succesvolle repertoire wil doen geven. Van de Sectje Sport kwam hierop de aankondiging, dat omstreeks Mei Schie dam een grote sportweek zal beleven ter gelegenheid van de opening van de nieuwe sportterrein-complexen aan de Oude Djjk. Annakliniek te Lelden. Dr C. P. van Nes, die op 22 Maart 1935 werd benoemd tot directeur van de Annakliniek vo-r orthopaedie te Leiden, zal met ingang van 1 Januari a.s. als zodanig aftreden er- worden opgevolgd door dr J. D. Mulder, die tot voor kort als assistent werkzaam was bij een particuliere orthopaedische chirurg te Amsterdam. Een delegatie van de werf Gusto heeft Maandagavond bij het secretariaat van de stichting 1940-1945 een bedrag van f 2140.18 overgedragen als bijdrage van deze werf in de inzamelingsactie 1951. Hiermede is deze actie voor Schiedam af gesloten met het prachtige eindbedrag van f 25188.I Evenals voorgaande jaren is het plaatselijk bestuur ten zeerste er kentelijk voor de steun en medewerking, die ook nu weer zo spontaan werd ver leend. De Franse minister-president, Pi even, heeft op een congres van zijn partij ver klaard. het voorbereiden van een de valuatie van de franc absoluut niet in de bedoeling van de regering ligt. De valuatie van de franc zou absurd zijn, zeide hij. Er bestaat geen reden waar om er éen grote dispariteit tussen de Franse en de buitenlandse prijzen zou moeten worden geschapen en de Franse regering is vastbesloten te verhinderen, dat een dergelijke dispariteit zou ont staan. Pleven waarschuwde, dat zij, die goud kopen tegen de thans in Frankrijk gel dende prijzen, welke aanzienlijk boven de wereldmarktprijzen liggen, een ver gissing begaan waarvoor zij zullen moe ten boeten. GEBOREN: Cornells z v G van Eijk en K. TI";"en; Jacobus z v A de Goede en J A W Noordzij; Johanna J d v J L v d Kruijt en G van Oossanen: Klasina d v L van Pelt en G H E v d Zee. ÜAGBIAO VOO* SCHIEDAM EN OMSTHEKIH 73ste Jaargang No. 21676 In een communiqué van het Franse ministerie van financiën wordt gezegd, dat de Franse benzineprijs met inganj? van Ijeden met 10.40 frs wordt verhoogd. Hierdoor wordt de prijs voor 1 liter ben zine in Parijs vastgesteld op 64 frs. De verhoging wordt ingevoerd op grond van de wet van 8 Januari 1951, waardoor de regering gemachtigd wordt bepaalde be lastingen in te voeren wanneer op de civiele begroting de voorgenomen bespa ring van 25 milliard franc, die de mili taire begroting ten goede zullen komen, niet verwezenlijkt kan worden. De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs ƒ4.95 per kwartaal, ƒ170 per maand, f0 40 per week. rtvertentieortls op gewone Kolombreedte f o 13 per m'U'mrter hoogte Ii-erondpp Med v'el nien op redactionele L nmb-eedte f e.-n pe mtll'mete' hoogte Bi ennt act gelden lagere tarieven, welke bir de adni-u'straLe of bij de erkende advetent r-bu-eaix verkrijgbaar zijn K-m 'oenen Ikeine advertentlën) tot 20 won-Oen 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazelxet. J. H. Noordzij. Da Ned. ornitholoog, de heer J. H. Noordzij te Alphen a. d. Rijn, is uitgenodigd zitting te nemen in de jury van de grote internationale vogeltentoon- stellinig, die in Recgio Emilia (It.) zal worden gehouden. De heer Noordzjj is de vogeldeskundige van „Avifauna", van welk vogelpark hij per 1 November ont slag heeft genomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2