Moeilijke tijd voor conservatieven om het beter te doen Wereldcommentaar op victorie van W inston FILM-ACHTERVOLGING IN AMSTERDAM-ZUID Moskou welwillender tegenover Washington Wilde tonelen Militair verdrag tussen V.S. en Joegoslavië MOEILIJKE OVERWINNING DE LAATSTE STAND Typischoverwinning van de conservatieven Uien naar Engeland Zaterdag 27 October 1951 f 7 „Zie het goede in de tegenstanderr Uien naar Engeland Het zal schipperen worden Horloge-smokkelaars bij Eijsden gegrepen Nieuw deportatie systeem in Hongarije Kinderverlamming Stel de Paus deze laatste dagen der maand niet teleur DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De verliezer in de Britse verkiezingsstrijd, Clement Attlee, bood gisteren in de avond aan koning George op Buckingham Palace zijn ontslag aan. Korte tijd later werd Win ston Churchill bij de koning ontboden, van wie hij het formele verzoek ontving een nieuwe regering te vormen. Het officiële communiqué van Buckingham Palace luidt: „De Right Honourable C. R. Attlee had hedenavond een audiëntie bij de koning en overhandigde zijn ontslag als Eerste Minister en Eerste Lord van de Schatkist. Zijne Majesteit was bereid dit te aanvaarden. De koning ontving vervolgens in audiën tie de Eight Honourable W. S. Churchill en verzocht hem een nieuwe regering te vormen. De Right Honourable W. S. Churchill accepteerde Zijne Majesteits aanbod en kuste de hand des konings na zijn benoeming tot Eerste Minister en Eerste Lord van de Schatkist". De eerste woorden van Churchill, nadat het resultaat voor zijn kiesdistrict Wood ford, bekend gemaakt was, luidden: „Naar mijn gevoelen zou ex thans een ■pauze kun nen intreden in de partij strijd, die ons meer zal kun nen doen begrijpen van het goede in onze tegenstanders en onze critiek ten aanzien van hun tekortkomingen zal kunnen matigen". Vermoedens rond liet nieuwe kabinet PRIJSBEHEERSING EN VROUW! Eventuele vinders!..... Weder 35 gevallen voorgekomen VERKLARING VAN ADMIRAAL KIRK Vinjinsky naar Parijs WEERBERICHT HELPT DE BISSCHOP KERKEN BOUWEN/ Aflossing van de Britse wacht Wilde tonelen speelden zich af in het conservatieve hoofdkwartier eerder op de dag, toen bekend werd dat de Tories de absolute meerderheid hadden behaald. Lord Woolton jprong op een tafel en riep uit: ..Na zes jaar hebben we de socialis ten verslagen! Three cheers for the om hem de gelegenheid te geven gehul digd te worden. Partij-voorzitter Lord Woolton zei vervolgens: „Nu is de over winning zeker! De taak, die voor ons ligt, is echter zo ernstig en zwaar, dat we moeten hopen in staat te zijn de dingen, die ons gescheiden houden, te vergeten" Bij het vertrek van 10 Downingstreet. de ambtswoning van de eerste minister, welke hij over een paar dagen zal ver- Party!"'Er "werd 7èn weg gebaand voor j1®*6"' werd door v°?r". Churchill door de opgepakte aanwezigen, stander; m pryzem.e zowel als m.spry- vnurcniu aoor ue ui s e s zende zin toegeroepen. Zijn aanhangers kregen evenwel spoedig de overhand. Attlee zag er niet vrolijk uit. Voor hem begint thans opnieuw een harde strijd en wel op de eerste plaats tegen de Bevan- aanhangers binnen zijn eigen Labour- party. Churchill, die er vermoeid en bleek uitzag, was bij aankomst op Buckingham Palace door emotie overweldigd. Tranen stonden in zijn ogen toen hij wuifde en liet V-teken maakte naar de enthousiase „Good old Winnie''-roepende menigte. Voor hij binnenging zeide hy tot het pu bliek: „Wü zullen ons uiterste best doen om van nut te zijn. Er liggen moeilijke tijden vóór ons. tiaar ik aarzel niet te zeggen, dat ik erger gezien en voor erger gestaan heb. Ik twijfel er niet aan, dat we er door zullen komen". Naar verluidt, is Churchill onmiddel lijk begonnen met het samenstellen van het kabinet, dat grotendeels overeen zal komen met het conservatieve schaduw kabinet, dat smds 1945 bestaan heeft. Het is vrijwel zeker, dat Anthony Eden Morrison's boedel op het Foreign Office zal overnemen. Verder worden als ministers genoemd: Oliver Lyttel- ton, als kanselier van de schatkist; de brillante jurist sir David Maxwell Fyfe voor de delicate post van minister van arbeid; Richard Austen, waarschijnlijk als Colonial Secretary, door Churchill als een van de belangrijkste posten ge noemd. Men acht verder Harold Mac Millan de aangewezen man voor defen sie en lord Woolton voor landbouw. Ook de naam van Churchill's schoonzoon, Duncan Sandges, werd genoemd. Naar te Washington verluidt zijn,„na geheime onderhandelingen, die verschei dene weken geduurd hebben, de V.S. en Joego-Slavië het eens geworden over Je inhoud van een verdrag voor militaire hijstand, op grond waarvan de V S. moderne wapens aan Joegoslavië zullen leveren voor de verdediging van het land in geval van een aanval. Het verdrag zal te Belgrado worden getekend. De wapens zullen, zo wordt nog nader vernomen, worden geschonken. De hulp zal worden bekostigd uit het fonds van ongeveer 5.779 milüoen dollar, dat be stemd is voor militaire bijstand aan be vriende Landen. In het afgelopen jaar heeft Joegoslavië alleen lichte wapens en munitie uit de V.S. ontvangen. De zendingen op grond van het thans te sluiten verdrag zullen o.m. tanks en artillerie omvatten. De Engelse regering heeft de datum waarop de invoer van uien in Engeland mag beginnen en welke aanvankelijk op 1 December was vastgesteld, vervroegd. Dientengevolge zulien de Nederlandse exporteurs met ingang van 12 November aanstaande uien naar Engeland kunnen exporteren. De verlichting van het nieuwe Hofplein, dat nu in een vergevorderd stadium van gereedheid is gekomen, doet midden in het nog kale stadsdeel toch teel feestelijk aan Lit alle hoofdsteden van de wereld geval is. Lange jaren hebben zij in de Romen commentaren op de Britse rege- regeringen deelgenomen maar nu zijn rmgswisseling binnen. De kansen op een ze al in Belgie uit de regering, in West- vruchtbaar contact met Moskou worden Duitsland en Frankrijk op retour en de druk besproken In Amerikaanse rege ringskringen Heerste enige teleurstelling over de geringe regeringsmeerderheid van uitslag van de Britse verkiezingen is slechts een bevestiging van het beeld van de laatste jaren Het zal interessant de Conservatieven Men meent, dat dit zijn te weten, of v, -'elfde verschijnsel zich ook het komende jaar in ons land zal voordoen". De politieke spanning, welke in Enge land, en ook in West-Europa, heeft ge heerst van 23 Februari 1950 af, de dag, waarop de labours voor de tweede maal sinds de tweede wereldoorlog een stem bus-overwinning behaalden, is gebroken. De grote vragen, hoe lang het Kabinet. - Attlee met zijn kleine absolute meerder heid van drie stemmen zich tegen de Parlementaire stormloop der conservatie ven zou kunnen handhaven; maar vooral hoe de uitslag van „de eerstvolgende ver kiezingen" zou zijn, zijn beantwoord. Ofschoon nog enkele uitslagen te wach- ",en zijn (zij zullen eerst Zondag of Maan - "ag bekend worden), is de gebroken spanning door een nieuwe gevolgd. In do titel boven deze beschouwing over het resultaat van de Britse verkiezingen in Februari 1950 meenden wi) toen de reali teit het zuiverst weer te geven met „Pyrrhus-victorie van de labours". Men zou een zekere neiging kunnen voelen nu, bij de overwinning van Churchill en zijn conservatieven, eenzelfde korte .samen vatting van de thans opwellende indruk ken te geven. Ten dele zou dit juist zyn, ten dele echter ook onjuist: de geschie denis herhaalt zich nooit op dezelfde wijze. Als wij het cijfermateriaal bezien, blijkt dat zowel de absolute als de relatieve meerderheid der conservatieven over de andere partijen tezamen wel iets groter is dan bij de vorige verkiezingen voor labour, maar dat zij toch geen echte working majority is: daarvoor zou zij op zijn minst een vijf en dertig zetels moeten bedragen. In de komende parlementaire periode zal ook Churchill voortdurend ten uiterste waakzaam moeten zyn, iat een meerderheid van lagerhuis.eden van *ijn partij steeds in het parlement aan wezig is- wat een afmattende verplich ting op 'zyn ministers en staatssecreta rissen zal leggen en hen. evenais in de afgelopen maanden het geval was, vaak van hun bestuurstaak zal afhouden. Even- min als labour tot dusverre zal thans fen kabinet-Churchill het risico van een ernstige nederlaag mogen nemeIï' Wat het aantal uitgebrachte ?treft (wij baseren ons hierby op «ttsiag van 613 der 620 districten), olykt at de labours meer kiezers op zich ne» ®Gtl verenigd dan de conservatively ter- beide ongeveer vijf procent boven Qat van 1950 liggen. Aangezien de hrt talen practisch zijn weggevaagd en ook fle twaalf andere partyen, die naar de volksgunst dongen, een volkomen te ver waarlozen stemmenaantal behaalden de communisten moesten zich in het ge hele land met een totaal van een 22.i)ü0 stemmen tevreden stellen neigt Enge land naar het oude twee-partyenstelsH, dat in vele opzichten de gunstigste situa tie voor een werkelijk democratisch syo- leem schept. Waar uit de uitslagen dezer verkiezingen blijkt, dat zowel de labours als de conservatieven een stevige kern van aanhangers hebben, en de z.g. zwe vende massa een duidelyke vooikeur voor een der partijen aan 'de dag legt: de (percentages voor de twee partyen ver- Schillen met de voor beide gemende stij ging van ongeveer vijf procent niet ze heel veel van die van 1950, neemt men een politieke stabilisatie waar, welke zich waarschijnlijk voor de toekomst zal bevestigen. pat de communisten in alle tien dis tricten, waar zy een candidaat. padden gesteld, hun „inleggeld" verloren, d.w.z. dat zy nergens ook maar een achtste van de uitgebrachte stemmen haaiden, be- fcj. °-i- uiet, dat er in Engeland zo communisten of communistisch gezinde kiezers zyn. Veeleer vrezen wij dat zy zich in de linkervleugel van de labourparty hebben genesteld. Wat weer het gevaar inhoudt, dat deze, vooral nu zy in de oppositie is gebracht, geradicali seerd zal worden. De actie van de linkse labourman Bevan, die zelf zeker geen communist is, biedt voor de extremist m een veilig concentratiepunt. Deze be zorgdheid wordt ook in labourkrir.gen in sterke mate gedeeld. Geheel overeenkomstig de traditionele gebruiken heeft Attlee onmiddollhk na dat de conservatieven de 313, dus de meerderheid hadden bereikt, de koning zyn ontslag aangeboden. En deze heeft Churchill verzocht een kabinet te vor men. Daar de conservatieven sinds ge ruime tyd een z.g. schaduwkabinet han den, zal het hun leider niet moeilijk val len spoedig een regering te vormen. Of hy daarby zal pogen de liberalen er by te betrekken, is nog niet zeker: wel heen hy tydens de campagne gezegd, dat hy een bredere basis wenste, wat natuurlijk op de liberalen sloeg. Slaagt hij er in hen ten minste tot steun te bewegen, dan is Churchill in elk geval ieto vryer in zyn parlementaire bewegingen. Wat een belangryk voordeel zou zyn. Want wat de binnenlandse politiek be treft, zal een conservatieve regering het niet makkelyk hebben. Zij zal to kamp .n hebben niet alleen met alle financiële en economische moeilijkheden van deze tijd en met het probleem van de herbewape ning, maar ook met de activiteit van de over het algemeen tamelyk links georiën teerde vakverenigingen. Deze nebben zich heel vaak, om de labourregering niet in gevaar te brengen, in haar eisen gema tigd. Zullen zy tegenover een conserva tief bewind eenzelfde beheersing tonen? Wy vrezen in dit opzicht met grote vreze; wy vrezen, dat Engeland een tijdperk van groter sociale onrust met hoge loon eisen en stakingen tegemoet gaat. Ook wat de buitenlandse politiek be treft, wy denken o.m. aan Perzië en Egypte, zal Churchill geen gedekte tafel krygen. Hy moge dan met zyn toekom stige minister van buitenlandse zaken Eden meer prestige in de Verenigde Sta ten genieten, anderzyds blyft net een feit dat men in Washington nu reeds teleur gesteld is over de geringe meerderheid van de conservatieven, wier regering F™s zeker nauwelyks meer gezag zot neppen dan die van Attlee met de weinig briljante Morrison. De verschuiving naar rechts, welke nu P ingeland is ingetreden, ligt zo- de t'Ju van de politieke ontwik- r alf, Atn X?-St"Kuropa' r|at zy nauwe lijks opvalt. Zy is bovendien zo licht en W' daJ-31 geen kettingreactie zal uitlokken. Echter betekent reeds het een voudige gegeven, dat Engeland een con servatief bewind heeft gekregen, op zich een verzwakking van het Europese so cialisme, dat thans van over het Kanaal geen morele steun meer krygfc. Tenslotte gaan de gedachten' naar de vraag, Westeuropese eenwording van de conservatieven een stimulans zal krygen. Zolang zij in de oppositie waren, hebben zij zich in elk geval veel gunsti ger over de federatieve gedachte, met de welwillende steun, en meer zelfs, van Engeland uitge'aten dan ooit een verant- woordeiyke labour heeft gedaan. Of Churchill by alle zorgen, welke hern wachten, echter veel ambitie zal voelen om dit voor Engeland zo netelige vraag stuk aan te pakken, zal slechts de toe komst kunnen leren. Evenals deze alleen zal aantonen, of Churchill, die in de jongste uitslag een eerherstel na de nog steeds niet ver kropte stembusnederlaag van Augustus 1945 mag zien, er in zal slagen de nor male vijfjarentermyn van het nieuwe la gerhuis te voitooien. Wy hebben zo het gevóél, dat velen daaraan twijfelen. wederom een belemmering zal blijken" voor een krachtige buitenlandse politiek, aangezien zelfs Churchill in deze situatie niet met voldoende gezag kan spreken, aldus meldt Reuter. Men wacht inmiddels met spanning op de ontmoeting tussen Visjinski, Aeheson en Eden op de komen de zitting der Alg. Vergadering der V.N te Parijs, die 6 November begint. Over het algemeen is men van mening, dat ook Churchill „geen wonderen kan doen" in de huidige moeilijke situatie. In Parijs toonde men zien optimistisch inzake een meer „Europese koers" van hef nieuwe kabinet, waarbij gewezen werd op de grote vriendschap, die Chur chill voor Frankrijk koestert. Uit Moskou vernam mengeen commentaar. Alleen de cijfers werden meegedeeld, maar men was zo vrien delijk te verzwijgen, dat de communis ten een verpletterende nederlaag had den; geleden. Prof. Romme, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de KVP gaf het vol gende commentaar: „Dit is niet zulk een vrolijke uitslag. En zijn twee tekenende dingen en wel ten eerste, de sterke ge matigdheid van de overwinning der con servatieven en ten tweede de grote meer derheid, waarmede Bevan en de zijnen herkozen zijn. Het komt er op neer, dat er weer geen grondslag is gelegd voor een regeer krachtig bewind. Wel schijnt de grondslag te zijn gelegd voor de verdere versterking van de Bevan-vleugel in de Labour-partij. Dat alles tezamen is noen plezierig voor Engeland, noch voor de vrije Westerse wereld. Daar staat tegen over vooral wanneer wij denken aan de buitenlandse politiek in de tegenwoor dige omstandigheden dat het aantreden van Churchill als leider van het kabinet winst genoemd mag worden sinds de goede tijd van Bevin voorbij is. Mr. Roosjen (A.R.) zeide: „Het is merkwaardig, dat de socialisten nu ook in Engeland op de terugtocht zijn, zoals over het algemeen m West-Europa het De heer Vorrink, voorzitter van de P.v.d.A., meent: „De uitslag van de ver kiezingen in Engeland miakt een einde aan een uitermate zegenrijk bewind van de labour-partij.' Voor Engeland is het van enorm belang, dat de uitslag slechts een zwakke meerderheid van de conser vatieven heeft opgeleverd. Dit moet tot gevolg hebben, dat het in bepaalde geval len zal ontbreken aan een op zichzelf zeer gewenst duidelijk politiek beleid, dat zich principieel en practisch duidelijk onderscheidt van het tot nu toe gevoerde labourbeleid.". Bewoners van Amsterdam-Zuid zijn Donderdagmiddag getuige geweest van een wilde achtervolging, waarbij twee auto's met een snelheid van ver boven de 100 km. door de straten van dit stadsdeel „scheurden". Uit de voorste auto werden verscheidene pakjes geworpen. Het zal de ver bijsterde voorbijgangers niet recht duidelijk zijn geweest, wat zich daar afspeelde, maar in de voorste auto zaten drie horloge-smokkelaars, in de achterste ambtenaren van de recherchedienst der Amsterdamse Douane. Het was de douane al geruime tijd be kend dat af en toe in de hoofdstad een Zwitserse auto kwam om er een flinke partij gesmokkelde horloges af te leveren. Donderdagmorgen werd de wagen weer gesignaleerd en prompt werd hij zorgvul dig geschaduwd. In de loop van de dag werden verscheidene adressen bezocht, waar kennelijk horloges werden afgele verd. Tegen drie uur besloten de achtervol gers aan dit spelletje een eind te maken. Zij sommeerden de Zwitsers in de auto bevonden zich op dat moment twee man nen en een vrouw te stoppen Ogen schijnlijk voldeed de bestuurder van de wagen aan dit bevel, maar toen de ambte naren de dienstauto hadden verlaten gaf de Zwitser vol gas en begon de sensatio nele achtervolging. Dwars door het cen trum van de hoofdstad ging het ln de richting van Zuid. waarbij iedere bocht op twee wielen werd gemaakt. In de omgeving van het RAI-gebouw kwam de smokkelauto in het nauw te zit ten en wederom gehoorzaamde de be stuurder schijnbaar aan het stopbevel. De laatste stand van de Britse verkiezingen, met nog vijf van de 625 zetels onbekend, is als volgt: Conservatieven 319 zetels (winst 23) Labour 293 zetels (verlies 20) Liberalen 5 zetels (verlies 3) Anderen3 zetels Vier van de vijf overige zetels zullen eerst vandaag, of mogelijk pas morgen bekend zijn. Het zijn de Schotse districten Argyll, Inverness, Orkney en Shetland. In het vijfde district. Barnsley, moet wegens overlijden van de Labour-candidaat de stemming alsnog plaats hebben. Uit de tot nog toe binnengekomen cijfers over bet stemmenaantal, blijkt dat Labour de grootste aanhang behouden beeft. Onderstaande cijfers hebben betrekking op 616 van de 625 districten. Tussen haakjes staan de-getallen en percentages van de verkiezingen in 1950. Conservatieven 13.702.226 (12.348.935)48.23 pet (43.40) Labour 13,898.516 (13.248.570) 48.94 pet (46.56) Liberalen785.216 (2.766.317); 2.75 pet (9.72) Communisten 21.630 (91.815)0.08 pet (0.32) Weer sprongen de douane-ambtenaren uit hun auto en weer begon de Zwitserse dagen een nieuwe spurt. Ditmaal maak ten overigens zonder succes, de ambtena ren gebruik van hun vuurwapens. Tenslotte moesten zil echter erkennen, dat de kwaliteit van de'smokkelauto een zware Studehaker beter was dan die van de dienstauto. De smokkelaars wisten aan de achtervolging te ontko men, vooral ook. omdat de douane beambten in het stadsverkeer buitenge woon voorzichtig met hun vuurwapens moesten omgaan. Maar met de vrijheid "van de smokke laars was het toch snel gedaan. Want in allerijl werd het signalement van de auto en de inzittenden over het land verspreid, en.te Eysden werd de wagen aangehou- Gisteren is hij met de inzittenden naar Amsterdam gebracht. De smokkelaars hadden zich in de tussentijd echter voor LS een artikel schaars wordt, dun ■pleegt dit in prijs te stijgen. En voor d$ schaarste volledig is, dient men zich te dekken door tijdig het bewuste in de wacht te slepen. Wij hebben hierop geattendeerd, toen onlangs van „zeer be voegde zijde" een vrouwentekort gepro- feteerd wevd. Nu moet men niet denken, dat zulks nog wel de tyd heeft, want in Kir/eHa b.v. oaan de vrouwen al in prijs stijgen, waardoor de mannelijke bewoners in rep en roer zijn geraakt. Voor een behoor lijke wederhelft betaalt de bruidegom meer dan 20 maal de vooroorlogse prijs. In het Westen van Nigeria, 'heeft <le „bond van anti-hoge prijzen voor brui den" protesten naar de gouverneur ge stuurd, met de mededeling, dat hij een limiet van 15 pond gesteld wil zien ais kostprijs voor een huwelijk. Er werd een lijstje bijgedaan met de tegenwoordigs kosten: de bruid 11 pond, vis en cola noten S pond, een schaap, of een daai- mee gelijkstaand geldbedrag 5 guineas, drummer en dansers 10 guineas, geld het grootste deel ontdaan van de pakjesvoor toestemming aan de ouders der met gouden horloges, die zij clandestien j bruid 10 guineas en geschenken als ku - over de <*rens hadden gebracht. Reeds in ding, een handnaaimachine en een dg. Amsterdam hadden zij deze pakjes links j„... en rechts uit de wagen geworpen. De douane-recherche maakt eventuele vinders van deze pakjes er op attent dat deze onverwijld moeten worden ingele verd, daar anders ook tegen hen maat regelen zullen worden genomen. De inzittenden van de auto bleken te zijn een Zwitserse man, een Zwitserse vrouw en een Italiaan, allen omstreeks 35 jaar oud. Ze zijn voorlopig in het hoofd bureau van politie opgesloten en hebben een bekentenis afgelegd Zij beweren voor de eerste maal in Nederland te zijn. maar deze bewering is niet erg steekhoudend daar uit de paspoorten blijkt dat zij reeds talloze malen hier zijn geweest. De horloges die zij gesmokkeld hebben waren verborgen in een moeilijk vindbare herplaats in een der portieren, waarin een gat was gebrand dat zorgvuldig door be kleding was gecamoufleerd. Volgens de correspondent van de „Daily Telegraph" te Wenen schijnt thans in Hongarije voor de uitzetting van politiek ongewenste elementer een nieuw systeem gevolgd te worden, dat er op berekend is zo min mogelijk opzien onder de be volking te baren. Naar vluchtelingen vertellen, vinden thans geen massa-dauortaties meer plaats zoals in de afgelopen zomer, doch worden individuele „uitnodigingen" gezonden aan bepaalde personen om alleen naar bepaal, de plaatsen buiten de hoofdstad te ko- men. Dikwijls zou dit geschieden in de vorm van een militaire oproep. Het me rendeel van de bevo'.king, ook de pries- ters, is n.l. geregistreerd voor militaire plichten Vele opgeroepenen zouden naar gewone leger-strafkumpen gezonden wor den. mes fiets (geen bromfiets: brommen doen de mannen wel; daarvoor hebben zy de vrouwen niet nodig). Nu kunnen wij de jongemannen in Ne derland een kleine hoop geven; er In staat in ons gezegend land altijd nog zo iets als een prijzencommissie en dus kunnen zij eventueel hun beklag dotn. Men moet er dan natuurlijk wel voor waken, dat in die commissie niet te veel vaders met jonge dochteren komen te- zitten, want dan zou men bij de duivel te biechten gaan. Onze vriènd-vrijgesel wist er wat an ders op. „Laten de jongemannen, als het te duur wordt, gewoon gaan staken. Don zullen de dames wel een toontje lager zingen", luidt zijn advies. Wat zegt U daar nu van? Wij vinden, dat alleen een vrijgezel zo iets kan zea- gen ANALYST Blijkens een opgave in de Staatscourant zijn in de week van 14 t/m 20 October in het gehele land 35 gevallen van kinder verlamming aangegeven. Hiervan waren er 5 in Friesland, n.l. 3 in Leeuwarden en 1 in Oprierland en in Weststellinger- werf, 11 in Gelderland, n.l. 2 in Arnhem. Huissen en Voorst en 1 in Apeldoorn, Draten, Heteren, iVlillingen en Winters- wyk, 1 in de provincie Utrecht, n.l. in Montfoort, 4 in Noord-Holland, n.l. in Am sterdam, 6 in Zuid-Holland, n.l. 2 in Den Haag en Rotterdam en 1 in Monster en Ridderkerk, 1 in Zeeland, n.l. in St. Phi- lipsland, 1 in Noord-Brabant, n.l. in Dies- sen en 1 in Limburg, n.l in Kerkrade. hervatting van de wapenstilstandsbespre kingen hadden toegestemd. Admiraal Kirk zal deel uitmaken van de Amerikaanse delegatie naar de Alge- De onlangs afgetreden Amerik lanse mene*Vergad*erin2C:van'1do imvj" (jf amba^deUr Moskou, admiraa, Allan £^1ZS iviTK, neert vrijdag na een onderhoud met Mr 'binston Churchillkijkt jdimlaciiend naar zijn vrouw na het horen van de overwinning die zijn partij heeft behaald, president Truman verklaard, dat de Ame rikaans-Russische betrekkingen „een wen ding te onzen gunste schijnen te nemen", i „De verhouding is niet zo stroef als zij was", zeide Kirk, hieraan toevoegend: „Maar wy moeten vastberaden en conse quent in onze politiek blijven". Naar zijn mening hadden de Noorde lijken in Korea, na zyn onderhoud met de hij zal daar twee a drie maanden blijven. Andrej Visjinsky, de sovjet-minister van buitenlandse zaken, zal aan het hoofd staan van de sovjet-delegatie .laar d« Algemene Vergadering der V.N. De delegatie is 85 man sterk. Daaronder hervinden zich o.a. de sovjet-vertegen woordiger in de Veiligheidsraad Jacob Malik, de onderminister van buitenlandse Russische minister van buitenlandse 1 zaken Georgi Zaroebin, verder' de amibas- zaken. Visjinsky, „een verstandiger hou- sadeur té Londen en drie perscorrespone ding" aangenomen, waardoor zij in een denten. De weerverwachting, geldig tot Zondagavond luidt: In de nacht en ochtend op enkele plaatsen mist, overigens droog weer en weinig bewol king. Hier en daar lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Overwegend matige wind tussen Oost en Zuid-Oost. Zondag 28 October: Zon op 7.26 uur, onder 17.21 uur; Maan op 7.42 uur, onder 16.13 uur. Maandag 29 October: Zon op 7.27 uur, onder 17.19 uur; Maan op 6.04 uur, onder 16.26 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1