Tekening in Noord en Oost Nederlandse industrie berekend op tropische orders DE DODE BRAZILIË Nog eens: fietsen HOOFDPUNT Geen walk-overvoor H.H.Y.C. Joe Louis verslagen Verrassend Russisch aanbod aan Ecafe landen schaakrvrrifk ZATERDAG 27 OCTOBER 1951 PAGINA T INTERLANDS OP TELEVISIE- SCHERM? KIND IN KOKEND VET GEVALLEN van door A. HRVSCHKA Advertentie) Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 47 cent ringwekkende conclusie gekomen. Al fietsend door Parijs hadden we bijna seven uur op onze stalen rossinant door gebracht. Zo van de ene wijk naar de andere, de ene boulevard of avenue af, de andere op. Op de rustdag aanschouwden we de benauwenis van die echte Parijse fietser, maar ze ontmoedigde ons toch niet. En dies hebben we ons aan d° fiets ge houden, al zult u gedacht hebbenwe horen er niets meer over, hij zwitgt als het graf, het zal hem dus wel danig tegengevallen zijn. Neen, zo was het niet. We ziin nog steeds blij, ons nationale vervoermiddel mee naar Parijs genomen te hebben. En we hebben er Parijs mee onder de knie gekregen, zij het dan, dat het on* af en toe even geduizeld heeft. Want Parijs is toch wel een grote stad En al fietsend hebben we kunnen con stateren, hoe in Parijs „the city of tne million cars", heel wat minder ernstige auto-ongelukken gebeuren dan b.v. in Mokum, „the city of the million bycicles". Wel zie je er regelmatig stukies van een auto op het asfalt: een deurknop, een brok buffer of iets dergelijks. Er, bet gemiddelde zachtaardige botsingen, die men al fietsend aanschouwt, bedraagt drie per dag. Het loopt echter zo goed als altijd met een sisser af. Dit werd ons categorisch bevestigd door een agent op de „Place de la Concorde", die er erg op gesteld bleek, zijn waarlijk niet geringe kennis van het Engels te luchten. In Parijs eist het snelverkeer weinig doden. Wij voor ons hebben ons zelf al fiet send door Parijs een brevet uitgereikt, met als topprestaties het passeren - an de „Place de la Concorde" en de „Place de l'Etoile" des avonds en het afrijden van de „Boul Mich" alias „Boulevard St Mi chel" in benedenwaartse richting, naar de Seine toe. Probeer u het ook eens JVaar gemeld word. zijn besprekingen ge voerd tussen de Nederlandse Televisie Stichting en de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond in zake het uitzenden via de televisie van landenwedstrijden. Deze besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat de KNVB geen bezwaar heeft om landenwedstrijden door middel van tele visie te laten uitzenden, indien de film daarvan op een Dinsdag of een Vrijdag I na de landenwedstrijd op het scherm wordt gebracht. Mocht de techniek te zij ner tijd in een dergelijk stadium komen, dat een landenwedstrijd direct via de televisie kan worden uitgezonden, dan zullen de besprekingen tussen de Neder landse Televisie Stichting en de KNVB worden heropend. B.M.H.C. toch met felle tegenstand reke ning moeten houden. Dat is de wedstrijd die de Bloemendalers altijd inspireert. Toch houden Van Olphen en zijn man nen de aanval der kampioenen geen 70 minuten in bedwang,- T.O.G.O. zal ap Groenendaal wel van H.D.M. winnen, Be Fair in Bothoven tegen S.C.H.C. minstens gelijk spelen en dan wordt in het Wage- ner-stadion voor afdeling BI— Amster dam en H.G.C. een wedstrijd gespeeld die wel zeer spannend belooft te worden. Een gelijk sPel lijkt ons niet onwaar schijnlijk. De vroegere wereldkampioen boksen, Joe Louis, die na zijn terugkeer in de ring weer de ene zege na de andere be haalde, heeft- nu in een gevecht over 10 ronden verloren van Rocky Marciano en wel door interventie van de scheidsrech ter in de 8ste ronde. Daarmee ziin Louis' plannen voor een wereldtitelmatoh tegen de huidige kampioen Jersev Joe Walcott wel van de baan. (Van onze correspondent) Een vierjarig jongetje, zoontje van de heer R. in Barger-Oosterveld (Dr.) viel, toen het alleen in de keuken was, in een pan met kokend vet. Het overleed enige tijd daarna aan de ernstige brandwonden, die het had opgelopen. (Schaakredacteur P A Koetsheid, Huize Rprnardus Scssp-ihwm.) (Zaterdag 27 October 1951) No 6809 M. D. L. ARTE, Amersfoort Eerste plaatsing. Mat in twee zetten No. 6810 3. VAN DIJK Eerste plaatsing. Mat in twee zetten Wit: Kf7, Df6, Ta4—e7, Re6, Pb2—h3; d4, f2, f5. Zwart: Ke4, Da5, Tb6—h4, Rgl, Ph2; a6, b3, d6, f3, h5. No. 6811 O. STOCCHI, Italië, „Magasinet" 1951 Mat in drie zetten Dat beweert hij. Maar 't zou eerst bewezen moeten worden. Er was nie mand bij en U -beschouwt het toch niet als mo gelijk, dat Perez Meneer Landweg vermoord heeft? Nu, -dat weet ik niet. Misschien heeft hij er zo maar op los gelogen. Hij kan de dingen, die hij voor Eindweg had- mee genomen, heimelijk voor zich -gehouden hebben en helemaal niet naar de Man grove-vallei gegaan zijn. In ieder geval acht ik het nodig de man. zodra hij terug is. scherp te ondervragen. Ja zeker, dat moet ge-beuren. Ik verzoek u mijn onderhoud met Perez bij te wonen. 'Of wilt u liever zelf met hem spreken? Neen, het is voldoende dat iik er bij ben, wanneer u hemondervraagt. Trou wens, van de ingenieur heb ik vernq- men dat lui van de farm eniige maanden geleden Indianen in het woud hebben gezien. Gomez -beet onmiddellijk in het lokaas. Zeer juist. Ik had toen enige Cabo- clos u weet, dat zijn kleurlingen uitgezonden. Ja. En die Caboclos? Zij moesten hout halen uit het woud en bij (hun terugkeer vertelden ze mij, dat zij Toepi-Indianen hadden ont moet. Die mensen hadden met hen ge sproken en allerlei vragen met betrek king tot de farm gesteld. Onze Cabocles vreesden, dat die Indianen misschien een aanval op de famrn beraamden. In ieder geval ia er niets van die aard ge beurd; misschien hebben zij het plan la- (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 7