Na het Noord-Westen thans het Midden-Oosten VAN NELLE'S KOFFIE Toestand in kruideniersbedrijf is verre van rooskleurig L.V.V.S van i oenen De camera op buitenland Maar er is non al tact nodig PAGINA 5 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1951 Goederen aangeboden Dat kan alleen VAN NELLE'S koifie zijn! Huizen en Kamers Handel en Bedrijf ROODMERK GROENMERK GEELMERK Waarborgfonds GOUDSE MARKTEN SCHEEPVAARTBER1CHTEN INSTITUUT VOOR LAND BOUWCOöPERATIE IN GRONINGEN Meubelbeurs-Nieuws. Dit zou een mooi geschenk voor Mod der zijn r..1. de Reclame-Fau teuils, waarvan wij er nu reed* vele dozijnen hebben verkocht! In sierlijk model en mooie stof voor 28.per stuik, „De Meubelbeurs", Lange Haven 95, Filiaal Croenelaan 109. Roestige Teilen, Was en Weck- ketels kunt U weer laten ver zinken en als nieuw terug ont vangen. Inzetten van bodems in was- en weckketels. Loon- verzinkerij, Branderssteeg IA. Popeline regenmantels, geheel dubbel f 42.95. Japonnenhuis Steinas, Hoogstraat 82, Schie dam. Glasplaten voor ronde tafels en theemeubelen, glas in lood, verzilveren van verweerde spiegels en moderniseren. Ad vies gratis. Van Lóopik's Glasindustrie, Boterstraat 39, Schiedam, Tel. 68945. Meubelbeurs-Nieuws. Wij ont vingen een prachtige serie Mo derne Kapstokken met prima gegarandeerd verchroomde monturen van de bekendste fabrieken op dit gebied. Ruime keuze voor Sint Nicolaasca- deaux bij „De Meubelbeurs", Lange Haven 95, filiaal Groe- nelaan 109. Aangeboden. Mosquito, zware fiets met hulpmotor, in staat van nieuw. Wegens omstandig heden. De Jong, Daltonstr. 39A Herenfiets nieuwe banden ƒ25.- spotpriis. Pick-up-piaten wisse laar, merk Pallaird 125.-. Adres Maasdamsestraat 6b, 2 x bellen. Te koop: een zo goed als nieuwe kinderwagen, licht grijs. Ostadelaan 48B. Te koop aangeboden z.g.a.n. herenwinterjas, tevens 2 paar schaatsen. Adres Stationstr. 8a. Aangeb. zonnige zit-slaapka- mer, n et of zonder pension, str. water en tel. aanwezig. Br. no. S 2478 Nwe Schied. Courant. Populair en klassiek. Hakkert voor muziek. Hoogstraat 163, Tel. 679*8. Baby-commode 29.. Kinder- Diversen ledikantje I 19.50. Ton- en an- dere modellen. Alles nieuw. Wat is verkoophulp U achteraf Tussenbroek, Edisonstraat 31a, waard? Brieven Schiedam, Schiedam. Postbox P B. 132. hun eigen militaire zwakte geopend. Maar er zijn enkele practische bezwaren, welke juist in die kwetsbare gebieden scherp worden gevoeld. En waarvan één bezwaar ook hier in het Westen door sommigen wordt gedeeld: ook al is het Noord- Atlantische pact met dat voor het verre Oosten en het nu besprokene voor het Midden-Oosten zuiver defensief, het valt toch niet té loochenen dat het op Rusland de indruk van een omsingeling moet ma ken. De in vergelijking met de huidige ontwikkeling volkomen onbeduidende ver dragen van wederzijdse bijstand, waar mede Frankrijk zich in de tussenoorlogse periode hoopte te beveiligen, werden door Hitier ook als een omsingeling gezien, hoewel niemand er aan dacht (en als hij een greintje gezond verstand bezat, er aan kón denken) om Duitsland aan te vallen. Daar is, ook nu. een onmiskenbaar gevaar in gelegen, vooral voor een land. dat het als een ideologische plicht beschouwt zijn „heilleer" aan de gehele wereld, eventueel met ge-weid, op te dringen. Dat de landen die nu onder de M.E.C. zouden vallen, overigens grote moeilijk heden tegen het verdedigingsstelsel zouden maken, is niet te verwachten. Maar hun den te vergroten. Hij bepleitte een ver groting van de uitzetcapaciteit van het waarborgfonds en een grotere soepelheid bij toepassing van het bijzondere credit. In de middagvergadering kwam o.a. de P.B.O. ter sprake. De katholieke kruide- niersbond ziet de P.B.O. niet als een in stelling die practisch allt werkzaamheden in het bediijf zal opnemen, maar waaraan beperkte bevoegdheid wordt toegekend. Een ruim terrein behoort te worden opengelaten voor de vrije organisatie?. Voorts zal het bestuur van het bedrijf schap Kru'deniersbedrijf een weerspiege ling van het bedrijfsleven in zijn drie bedrijfsvormen moeten zijn, n.l, van werk gevers, groot winkelbedrijf en werk nemers. niet op pariteit doch in hun juiste verhoudingen. Met de bepaling, dat de bedrijfschappen uiterlijk 17 Februari 1953 moeten worden vervangen door productschappen, kan het testuur het niet eens zijn, daar dit moet worden beschouwd als een forcering van de gang van zaken. Wanneer het nood zakelijk blijkt, zou genoemde datum moe ten worden verschoven tot later. Toch Is het van belang, dat de productschappen met spoed tot stand komen. De stichting Waarborgfonds is tot stand gekomen en gaat binnenkort practisch werken, ir. de eerste plaats met het doe: zelfstandige jongeren te helpen zich te vestigen. Daarnaast pas heeft het waar borgfonds gelegenheid in bijzondere ge vallen te heipen bij liquiditeitsmoeilijk heden. Hei Waarborgfonds heeft de be schikking over 250.000,Al blijft het fonds alle risico uragen, toch kan de bank rredieten verstrekken tot een totaal be drag van een millioen gulden. Omdat dit totaalbedrag in verhouding tot de behoef ten niet erg hoog is, overwegen de vak groepen opnieuw in het fonds te storten. Op de Goudse veemarkt kwamen heden de volgende noteringen lot stand: 28 slachtvarkens f 2.55—2.56 per kg. gesl. gew.l 146 magere varkens f 1-801.90; 479 biggen f 25—35 p. stuk. Handel n»tig. 20 nuchtere kalveren f 38—50 per stuk. Han del vlug. 2 bokken en geiten f 1530. Han del matig. Op de kaasmarkt werden 177 partijen aangevoerd. Prijzon )e kwaliteit met rijksmerk f 2.292.34, 2e kw. f 2.242.28, extra kwaliteit tot f '2.60 per kg. Handel kalm. NEDERLANDSE SCHEPEN. Aalsdijk vertrekt 15 (n.m.) v. Havre n. Rottm via Antw Aalsum 14, 720 mijl ZO. v. Bermuda; Abbekerk 14, 500 mijl ZW. v. de Cocoseil.; Actinia 14 v. Rottm n. Londen; Albireo 14, 180 mijl O. v. St. Vincent (CV); A'lblasserdijk 14, 480 mijl W. v. Finisterre, n. Rottm via Londen; Alchiba 14, 500 mijl W. v. Kaap Otway; Alcyone 14 v. Emden n. Rottm via Hamburg; Alderamin 14, 340 mijl NW. v. Finisterre; Aletta i3 te Port Swet- tenham; Alkaid, B. Aires n. Rottm, 14 te Las Palmas; Alm'kerk 14, 120 mijl ZZW. v. Ouessant, n Rottm vla Antw.; Alnati 14, 230 mijl ZW. v. Lissabon, n. Rottm via Antw.; Al'phacca 14 te Trinidad; Alphard 15 te Dkar; Altair 14, 280 mijl ONO v, St. Vincent (C V); Aludra 14 520 mijl NO. v. de Azoren; Ampe- nan p. 1.4 Point de Galle n. N. York; Amstel- diep 14, 190 mijl NW. v. Bermuda; Amstelstad 14 v. Rottm n. Houston; Amstelvaart 14, 60 mijl ZZO. v. de Azoren; Amstelveen 14, 400 mijl NO. v Bermuda, n. oRttm; Andiik 14, 400 mijl NO. v. de Azoren: Arbo 14 v. Rottm n. Londen: Arendskerk. Japan n. Rottm, 14 dwars v. Miri; Ariadne 14 v. Limasol n. Izmir Atlas 15 v. te Rottm; Att S 15 te Rottm. Baarn 14 v. Curasao n. Amstm via Havre; ROTTERDAM aangekomen 14 November: Perseus, Liverpool, stg., Meyer, Merweh.; Breconshire, Yokohama, stg., Meijer, Merwe- hav.; Sunray, Newport News, kolen, S. E. A. M., Waalb., Fr. Sw.; Senator, Kopenhagen, ledig, A. PJ. C., st. 1: Black Heron, N. York olie en stg., Pakhuismeesteren st. 1; Olwe, Londen, suiker, Furness, Maash.; Canberra, Quebec, troeuen, Ruys, Merweh.; Jo. Londen ledig, v. Ommeren, Merewh.; Kota Inlen, Philadelphia, kolen K. r. l.. Waalh. T. H. B.; Gulfwater, Newport News, kolen, Invotra Waalh.; Strathport, Hampton Roads, kolen, Tn G" ningen is op-gericht een instituut - dbouweoöperatie. De oprichting een belangrijke mijlpaal in de ge- -hiedenis van het landbouwcoöperatieve wezen in deze provincie. Vrijwel alle landbouwcoöperaties in de provincie Groningen zijn tot dit nieuwe lichaam toegetreden. Het doel van dit instituut zal zijn: het nemen van maatregelen ter versterking van de uitbouw van het landbouwcoöperatieve leven in deze privincle.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5