Dombi's dubbele spits te bot N.A.C. won in snelle uitvallen: Grauwmans scoorde hattrick Nederland-België in televisie? Xerxes veroorzaakte scherven S.Y.V. bleef op het goede pad Middenlinie vormde basis voor verdiende zege VIJF MAAL VAN ROESSEL! Sparta won jubileummatch VVV NAM KOUDE DOUCHE Xerxes ontdekte zwakke plek der Venlonaren Eerste lielft voor Leeuwarden ...hethaait U er helemaal bovenop Belgen zonder Lenibereehts? Feijenoord sterker, maar aanval faalde Als K.N.Y.B. toestemming geeft Vitesse leidde Wageningen op schot. Sparta in de lift A.D.O. gekraakt ondanks goed begin Feeststemming met slecht spel 'S Theole benutte straf schop Amazones naar de Olympus? MAANDAG. 19 NOVEMBER 1951 PAGINA Feijenoord zonder doorzetter Fan den Langenberg op dreef Vooral Van den Langenberg speelde eeji prima party. Hoewel Blankemejjer toch op zeer behoorlijke wijze stond te stop- Gemoederen verhit koning Als trainer Dombi zijn -Spits zon- nu teruggetrokken mid- der scherpte voor v. d. Korput eens vóór inplaats van achter de bimnenspelers Met opereren. Van de Korput was het die met een keihard schot eindelijk Kools op de knieën kon brengen, al wist Lussenburg dan nog weg i te werken. Van de Korput was het ook. i die 15 minuten voor het .einde een goed geplaatste vrije trap van'Bol scherp in kopte en aldus eindelijk voor een Feijen- oord-doelpunt zorgde. in n Jt (f: Zware druk Ontnuchtering A.G.O.V.V. benutte andere kansen BRUSSEL, Zondag. Van de dertig spelers, die voor de spe- ppren, zag dc snelle en behendige Bre- j ,.jaiP training met het oog op de wed- dase midvoor herhaaldelijk kans om vrijden NederlandBelgië en België B zich vrij te spelen. En al scoorde Grauw- Luxemburg waren uitgenodigd, hebben mans een hattrick, het was Van den j e,< Zaterdag slechts negentien onder lei ding van Bill Gormlie en André Van- 'l'ijdens de wedstrijd Feijenoord\.A.C. kreeg ile Bredase doehnan Kools een verschil van men ine met een der Rotterdamse aanvallers. De scheids rechter loste de moeilijkheden op, sloot de discussie en verzocht de heren opnieuw te gaanvoetballen. iVaii onze verslaggever) Feijenoord-stadion, Zondag. Vliddenvoor V an den Langenberg en linksbuiten Grauwmans waren de grote mannen in de amper verdiende en zeker geflatteerde 24 overwin ning die N.A.C. vanmiddag door snel en doortastend aanvalsspei op (iet in liet veld duidelijk dominerende Feijenoord behaalde. Snel en doortastend. En dat was Feijenoord nu beslist niet! De reden hiervoor moet gezocht wor den in liet systeem dat nota bene gecreëerd is om de aanval productief te maken. De twee in vooruit geschoven positie geprojecteerde binneuspelërs Koning en Luijten waren niet attent genoeg om kansen te kunnen verwezen lijken, zij stonden te weinig „op scherp", reageerden te traag ènble ven te ver terug! Met de volgens opdracht teruggetrokken middenvoor Van de Korput en de kanthalves Kroon en Van den Engel verkreeg men wel een oersterke vijf-mans-beheersing van liet middenveld, maar in de voorhoede was nooit iemand present om van de door de steeds weer voor-zettende buitenspelers Van de Velde en Den Blcyker geboden kansen gebruik te maken. Ongetwijfeld lag de fout bij de binnen- sbeiers, die aan de aanval een „dubbele spits" moesten geven maar die beiden „bot" bleveh. Het was niet eens nodig ge weest. dat de NAC-defensie zich zo scherp op de Feijenoord-tactiek van twee „mid denvoors" instelde, maar Beenhakkers en Lussenburg deden het tóch maar en hun consequente dekking maakte de steeds meer in hun schulp kruipende Koning en Luijten óp den duur totaal ongevaarlijk. Overigens verdedigden ook de backs Mi- ch-ielsén en Van Twist en vooral doelman Kools bijzonder knap, al moesten zij tegen de onophoudelijk aanrollende Feijenoord- aanvallen zeer vele corners afstaan. «.vnfUgM; „,«w.h)'5 Natuurlijk móesten er voortdurend Feijenoord-attaques ontstaan, nu NAC het middenveld prijs gaf aan de vijf-mans formatie van de Rotterdammers. Vooral nadat Koning.in de 5e minuut een fraai doelpunt had gescoord dat op grond van slechts één luttele decimeter buitenspel was afgekeurd, werd NAC bedacht op de verdediging en met name op de ineens ook doelmatig toegepaste dekking van Feljerioord'S „dubbele spits". De Breda- naren konden hun verdediging verster ken, omdat zij in hun voorhoede mannen als Van den Langenberg en Grauwmans hadden. Langenberg die daarvoor de grondslag legde die bij de heus niet zó talrijke NA( -uitvallen kundig openingen maak te en steeds op zijn eenzame voorpost op kansen loerde. Na 20 minuten speelde Van den Langen berg zijn linksbuiten de bal zo zuiver toe. dat Grauwmans royaal tijd had om op grote afstand zijn schot precies over de te ver voor zijn doel opgestelde Vari der Bijl heen te richten. En 4 minuten later gaf Grauwmans een hem door zijn mid voor aangegeven bal zo goed óp maat terug, dal Van den Langenberg met een rustig knik.ie kon inkoppen. In de 20e minuut van de tweede helft speeide Van den Langenberg zich weer vrij en gaf hij Grauwmans de kans om voor NAC de zege bin nen te halen. Toen werd 'j Feijenoord grimmig. F.en regen van corners daalde voor het NAC-doel neer en in de verwoede scrim- ipages werden aan beide kanten' de gemoederen steeds meer verhit. Feijenoord miste echter een doorzetter en bracht het slechts tot enkele klassieke schoten op af stand en voor de uitste kend keepende Kools on gevaarlijk. De Rotterdammers speelden daarna „al- j les of niets". Maar het werd „niets". Zij bleven in de aanval, maar hun „dubbele spits" stak niet toe. Koning en Luijten misten de slagvaardigheid om door te stoten. Die slagvaardigheid bezat Van den Langenberg wél; 5 minuten voor het ein de brak hij in zijn eentje uit. Van der Bijl kwam hem op de rand van het strafschop gebied tegemoet, het schot werd in de botsing gesmoord, maar Grauwmans zag de bal naar zich toe huppelen, kwam snel naar binnen en maakte geen fout. Een merkwaardig verloop: tegenover een 41 veldverhouding voor Feijenoord een 14 score voor NAC. Van de Korput maakte 1 minuut voor het einde de neder laag van zijn club iets minder bescha mend door een directe vrije trap hard in te schieten. Misschien gaf hij daardoor Dombi de oplossing voor het voorhoede- probleem. nu de „dubbele spits" toch te „bot" is gebleken: Van de Korput als „echte" middenvoor. Want qua veldspel behoefde Feijenoord deze middag niet voor hel overigens door zijn beheerste techniek opvallende NAC uit de weg te gaan. De Rotterdammers misten echter 'n doorzitter.en die had NAC wél deweyer in het Heysel-stadion geoefend. De elf anderen hadden om allerlei rede nen verstek laten gaan. Van Kerkhove, Maértens en Van Steenlant waren we gens beroepsbezigheden verhinderd, en zowel Coveliers als Van Dormael kon den wegens ongesteldheid of blessures niet aanwezig zijn. Op de tribunes zaten Lenibereehts, Vaillant en Valet, die alle drie last hadden van een spierverrek- king, Dirickx die leed aan een gekneusde rib en Van Pottelberghe wiens zware verkoudheid hem tot voorzorgsmaatrege len noopte. De training, welke bestond uit een oefenpartijtje tussen twee onvol ledige ploegen, bad tengevolge van al deze absenties niet zo heel veel om liet lijf. Pol Anoul, die als linksbinnen in een der teams was opgesteld, bleek in zeer goede vorm. Ongetwijfeld zullen de meeste gebles seerde spelers tegen 25 November weer beschikbaar zijn. Wat Lenibereehts aan gaat, lijkt dit. ietwat dubieus. Dirickx daarentegen zal zeker kunnen spelen daar een röntgenonderzoek heeft uitge wezen dat er geen sprake is v'an een rib-fractuur, waarvoor een ogenblik ge vreesd was. De Nederlandse Televisie Stichting is van plan van de voetbal-interland I tussen Nederland en België op 25 November in het Eeijenoord-stadion een „life reportage" te geven, zodat de kijkers in Nederland en in België de j wedstrijd op het televisie-scherm zullen kunnen volgen. Het geven van deze reportage, welke grote sommen gelds vergt, is thans mogelijk geworden door de reportagewagen, waarover de Nederlandse Televisie sinds kort be schikt. Voor het geven van deze life-uitzending moet de K.N.\ .B. nog toe stemming verlenen. Dezer dagen zal hiertoe een K.N.V.B.-bestuursverga dering worden gehouden. Men acht het in de kringen van de voetbalbond echter niet waarschijnlijk, dat de K.N.V.B. toestemming zal geven. (De K.N.V.B. zou overigens, inet deze toestemming vél te verlenen, een uitstekende beurt maken bij de vele tienduizenden Nederlandse sport- entliousiaslen die reeds jaren.vergeefs naar een entrée-kaart voor Neder land—België hengelen. Een andere vraag echter is wat de Omroepvereni gingen wel van een directe televisie-reportage denken! Red.) Van onze correspondent) ARNHEM, Zaterdag. Vitesse en D.O.S. speelden in het Arn hemse stadion een. aantrekkelijke wed strijd, waarvan de einduitslag voor bei de partijen bevrediging zal hebben ge schonken. In de eerste helft waren het de Arnhemmers, die een zeer fris en kernachtig aanvalsspei te zien gaven, zodat de minder betrouwbare DOS-defen- sie de handen vol had. Dat het tenslotte tot een Arnhems doelpunt beperkt bleef gescoord door- Epie Jansen uit een fraaie pass van G. Jansen was voor Vitesse een onvoldoende beloning. Na de hervatting waren de rollen omgekeerd. De Utrechtenaren kwamen nu in hun element, doch voorlopig kon de Arnhem se achterhoede, met stopper Hendriks aan het hoofd, alle gevaar keren. Na 17 minuten viel evenwel de gelijkmaker, toen Visser met een meesterlijke kop stoot doelman Wielheesen kansloos pas seerde: 11. Na dit doelpunt begon het er voor Vitesse benauwd uit te zien, ook ai omdat de Arnhemmers danig af zakten en de dekking verwaarloosden. De DOS-buitenspelers v. d. Bógert en Lui ten schiepen herhaaldelijk gevaar, doch hierbij bleèf het ook. In liet slotoffen- sief probeerde Vitesse nog de zege in de wacht te slepen, maar gebrek aan door tastendheid bij de gasten was oorzaak, dat Pindus zijn doel verder schoon hield. Rest nog te melden, dat zowel Vi tesse als D.O.S. in deze wedstrijd beide genoegen moesten nemen met een afge keurd doelpunt. Het trotse record van liet. Venlose V.V.V. na tien wedstrijden npg altijd ongeslagen' is niet; meer. Xerxes schopte het gisteren aan de Kraal aan scherven met een verras send grote overwinning en het blijkt nu wel, dat de Venlonaren, die met zoveel vertoon van overmacht van stapel liepen, toch nog moeite zullen hebben om het kampioenschap straks te veroveren. Intussen: de V.V.V.'ers hebben nog altijd drie ver- liespunten minder dan Limburgia dat slechts een uiterst magere over winning op Noad behaalde en dat voor de Venlonaren vermoedelijk minder gevaarlijk zal blijken dan Sparta, dat gisteren zijn 75e wed strijd tegen H.B.S. met een victorie bekroonde en dat er nu al veel beter voor staat dan Hermes D.V.S. dat in een doelpuntrijke wedstrijd door Maurits verslagen werd. Het Dordtse Emma zakte wat af door een neder laag tegen Longa, terwijl P.S.V. zich in de middenmoot handhaafde door een 0—2 zege op Chèvremont dat nog steeds eenzaam onderaan ben gelt en nu vooral op N.E.C., dat gis teren de uitwedstrijd tegen Braban- tia won, achter raakt. In A gebeur den er trouwèns ook belangrijke dingen. D.W.S. verspeelde daar een punt tegen de mannen van Abe Len stra en zowel 't Gooi als Haarlem, die resp. Ensehedese Boys en Veloci- tas versloegen, zitten de leiders nu weer angstig dicht op de hielen. Ver rassend was in feite de overwinning welke E.D.O. in de uitwedstrijd te gen Elinkwijk behaalde. Volewijckers en G.V.A.V. bleken aan elkaar ge waagd. Go Ahead kwam weer wat verdei- uit de buurt van de gevaar lijke zone door Frisia te verslaan en Theole leed tegen A.G.O.V.V. zijn achtste nederlaag en smaakte nog steeds niet het zoet der overwinning. In B kraakte Wageningen de Oos- terparkers met liefst 07 en de 1—2 zege waarmee Ajax zich bij de uit wedstrijd tegen Enschede op de tweede plaats handhaafde, was zeker niet zo overtuigend. R.C.H. struikel de vrij verrassend in Leeuwarden en Be Quick, dat V.S.V. versloeg, hand haafde zich in de eerste vier. Vitesse en D.O.S. ontnamen elkaar een punt en het onderaan bengelende Sneek slaagde er zowaar in, in het Amster damse stadion een punt te veroveren op Blauw Wit, dat dit seizoen blijk baar alleen tegen Ajax zijn topvorm weet te bereiken. In C tenslotte struikelde Feyenoord vrij onverwacht over N.A.C. en be zorgden de Rotterdammers daarmee Willem II, dat royaal van A.D.O. won, nu een vriendelijke voorsprong. N.A.C.'s „come-back" manifesteerde zich meteen op de ranglijst, mede doordat Juliana in Schiedam' verloor tegen S.V.V., dat kennelijk over het dieptepunt heen is. M.V.V. deed weer eens van zich spreken door B.V.V. practisch ook de laatste illusie op het kampioenschap te ontnemen. Eindhoven bevocht in Bleyerheide een verdienstelijke zege en D.H.C. liet zich voor eigen publiek over rompelen door Sittardia, dat ook al in de lift zit. De nieuwe stemden: A D.W.S 17 't Gooi ii 16 ii 16 E.D.O ii 15 Heerenveen il 13 Elinkwijk ii 13 A.G.O.V.V ii 12 Ensched. Boys li 12 G.V.A.V •il 11) Volewijckers li lü Go Ahead li 8 li 6 il 3 Theole li 3 B Wageningen li 19 Ajax il 18 R.C.H il 16 Be Quick il 14 D.O.S Leeuwarden Vitesse Zwolse Boys Enschedé V.S.V Blauw Wit Oosterparkers Achilles N.A.C Juliana 11 M.V.V» Eindhoven B.V.V Bleyerheide Sittardia11 11 13 A.D.O 10 0 11 13- S.V.V 11 8 11 13 R.B.C 11 7 11 10 D.H.C 11 6 11 10 Quick 11 2 11 9" p 11 11 11 9 4 V.V.V. 11 19 1 Limburgia 10 14 11 3 Hermes D.V.S. 11 14 Sparta 9 12 18 Emma 11 12 11 P.S.V. 11 10 14 Xerxes il 11 11 14 Longa 10 10 11 14 Brabantia ii 10 10 13 Noad 10 9 9 11 Maurits ii 8 10 11 N.E.C 8 11 11 H.B.S ii 6 11 10 Chèvremont il 4 (Van onze correspondent) De mannen uit Spekhei troffen het niet in Schiedam, waar het zeer agressieve SVV kennelijk niet van plan bleek de in Delft eenmaal ingeslagen weg te verla ten. Van meet af traden de roodgroenen sterk aanvallend op, prachtig gelanceerd door de, het middenveld volkomen be heersende, halflinie Reeds de eerste aan- De nationale crossloop te Amsterdam ('4 km) werd gewonnen door Bobeldijk. Bij de junioren (2 km), won Keesom (A.V. 'SS). Tijdens sprintwedstrijden te Parijs won ditmaal Van Vliet van Harris, Bellen ger en de Australiër Patterson. Die duizelingen, die onzeker, heid, al die hinderlijke be- J angstigende klachten, die pijnen dan hier, dan daar. Allemaal „zenuwen"Neem dadelijk SariHtogen. 't Doet Ugoed. Elkenieuwedagwint U aan kracht en energie. SanatogenhaaltU er helemaal bovenop. Tob niet langer begin er nog vandaag mee. Hel zenuwsterkende voedsel (Van onze correspondent) TILBURG, Zondag. Dat bet "1> een enorme nederlaag voor de Hagenaars zou uitdraaien, was in de de eerste speelhetft werkelijk niet te verwachten. ADO speelde toen een zeer aantrekkelijk spelletje niet vlotte en uiterst snelle combinaties en was op vele momenten Willem II duidelijk de haas. Dat bleek direct al na de aanvang, toen Willem H slechts met moeite over de middenlijn kon komen en ADO bij herhaling de bal ver in de Willem II- verdediging dreef. Het doelpunt van midvoor Willem», na dertien minuten gescoord, was dan ook volkomen ver diend. Willem II geraakte pas uit de impasse toen Van Roessel na 23 minuten op een scherpe aanval van Bécx en een kop- i bal van de Jong (rechtsbuiten) reageer de met een uitmuntende treffer (1—1). In die periode was het interessant te'zi'eh hoe linksbuiten Becx oud-internationaal P,e °Ü,S in menig duel. verre de baas bleef. Toch werd het Willem H-offensief pas m de 40ste minuut opnieuw beloond. Een kopbal, alweer van v. Roessel,. na een hoekschop van Becx veudween via de handen van een der ADO-verdedigers hoog in het net. Terstond daarna kwa men de Hagenaars zeer fortuinlijk aan hun gelijkmaker toen Jansen, na een duidelijk handsgeval, gelegenheid kreeg door te spelen en te scoren. Trouwens arbiter Cortlever kon ons op vele an dere momenten evenmin bekoren. Het was jammer, dat de Hagenaars zo nu en DEN HAAG, Zondag (Van onze correspondent) Er hing iets feestelijks in dc lucht bovmt Boutrust. De oude rivalen H.B.&. en Sparta kwamen voor de vijf en zeventigste maal tegen elkaar uit. De Rotterdammers hadden een vaantje mcejebi acht ruilden het zonder blikken of blozen in voor twee punten -.en de tribunes waren propvol, En daarbij bleef het met de /eesfeZ|kkeu/. Want beide ploegen de duizenden voorzetten, was van zeer matig ffenq,we. Het was zo hoopvol begonnen met een keurige. Haagse aanval en een enorm schot van Ben- ningshof, dat op de lat ketste. Beide doelmanen kregen nop meer werk, maar dat was door toedoen van de eigen aenxtrnoea,en d\e probeerden wijziging in de blanco stand te brengen. Dat probeer w ook Van Male, die de bal net naast het Haagse doel zag zeilen toen m a. uan^ zo slecht had uitgeschopt, dat de Rotterdamse linksbuiten kalm ko l aa eggen en vuren. r - ----- net was een onnauwkeurigheid VttnjPOfomend^ die Sparta de leiding bezorgde. Ineens u as ei een groot gat en daar stond Doornheim. Van i'crre a/sfaad ^schoot hij op het Haagse doel en tot verbazing van v d. Band lag de bal al in het net voordat hij banden rust ZeUe llV«f hoogte had gestoken (0—1). Vlak voor ritst zette H b s. een kort maar fd offensief in waren te weinig doortastend om Terlouw en de i te cig te verontrusten. Even na het begin vin de tweede Mijt was ook Landman niet erg gelukkig met uegiMrken. Hij liep uit en schoot de bal voor de voeten van Ronrig, die voor een retourtje zorgde. Maar «tos weer snel genoeg terug om de bal de doortocht fjftar zijn doel te beletten. Vijf minuten was er gespeeld toen Bennmgmoj het leer voor zijn voeten kreeg uit een goede aanvat. JJiie Hagenaars vergaten in te grijpen en het teas o—~.Kecnis- buiten Jasperse miste een meter voor het doel van uana- matige man en Röhrig kopte een voorzet van Kuneman in, aoch come-back scheidsrechter Bronkhorst. had hands geconstateerd, veel meer gebeurde er niet. Van "der Vegt, weer iïi de Haagse ploeg terugge keerd, stelde teleur. v. d. VEGT dan wat te fors aangrepen. Verschillen de Willem Il-ers werden daarvan de dupe. Toch kon deze felheid niet verhin deren dat de 'Filburgenaren na rust en met wind mee het heft in handen namen en de ADO-ers volkomen gingen „over klassen". Becx zorgde in de 15e minuut voor 32, v. Roessel tien minuten later voor 42, een kwartier daarna voor 52, direct daarop voor 6—2, terwijl in4 valler Verreet de deur mot een 7de tref fer definitief toe deed. D.ÏP.S. kreeg hel in Heerenveen niet cadeau. Doelman Richter moest niet alleen deze, maar ook tal van andere Friese aanvallen afslaan. V. I. n. r. Richter met voor hem, op de grond liggend, Brandsma. Verder op de achtergrond: Jonkman, Lenstra, Kil, IVicrls en Hofma. (Van onze correspondent) VENLO, Zondag. Het is tenslotte nog maar hij 40 gebleven! Maar wanneer Xerxes rustig en met, koel hoofd de kansen was blijven benutten, die een totaal gedemoraliseerde V.V.V.-ploeg haar bood, dan had er even goed 80 op bet score-bord kunnen staan, toon een verbijsterde en ontgoochelde massa het terrein verliet. In die dramatische tweede lielft waren de Rotterdammers echter zeil' enigszins door een roes bevangen vanwege de verbluffende efficiency, waarmee de huitenspelval tegen de gevreesde Venlose aanval werkte enerzijds en vanwege de superioriteit hunner eigen voorhoede anderzijds. Die voorhoede opende keer op keer met zuiver afgepast samenspel en rappe sprints zo gemakkelijk de weg naar het Venlose doel, dat men, na vier treffers, tenslotte meende, dat ieder haastig schot een goal zóu opleveren. Dat redde V.V.V. van een nog zwaar dere nederlaag! voorzet van Coenraads bracht Beun de genadeslag toe aan de wankelende Ven lose ploeg. Na dit derde doelpunt speelde er nog maar één elftal en dat was Xerxes. De Venlonaren beperkten zich, ontmoe digd, tot het lukraak wegtrappen van de bal. De Rotterdammers bleven tot aan het einde vol fighting spirit, maar hun schoten waren veelal te onbesuisd, zodat keeper Tilmans nog slechts eenmaal de bal uit het net behoefde te halen. Dat was na een schot van Rfjshouwer, die bij de zoveelste doorbraak niet eens meer aangevallen werd en dat tekent nog wel het meest, hoe hard deze klap aankwam. Zal het na de ontnuchtering een opluch ting voor de overspannen Venlose ploeg blijken te zijn? val, bfj v. Schjjndel haar oorsprong vin dend, borg veie gevaren in zich, maar het eindschot van de overigens zeer actieve Köneman bleek te zwak. Dat was overigens nog telkens het zwak ke punt in de onafgebroken golf van Schiedamse aanvallen in dat eerste kwar tier, hoewel de keiharde zoever van Schrumpf een beter lot verdiend had, dan I rakelings naast te vliegen. De Juliana- I verdediging had grote moeite om staande te 'blijven bij deze veelal in hoog tempo uitgevoerde attaques. De uitvluchtpogin- gen van Juliana werden veelal geleid door haar gevaarlijke linksbuiten Caelen, maar het binnentrio trad alsnog te onbe suisd op en rechtsbinnen Adang zou eerst na rust z'n goede naam eer gaan aandoen. Het eerste gevaarlijke schot kwam dan ook uit de middenlinie en wel van Cools, Vijf en twintig minuten waren er met be hoorlijk voetbal gevuld, toen van Pelt de zoveelste gevaarlijke SW-aanval opzette Fraai plaatste hij naar de op links af gezworven Schrumf wiens voorzet een lawine van onheilen voor Belski's doel veroorzaakte: enige malen werd vergeefs ingeschoten, éénmaei zelfs door Köneman met een hakje, maar het laatste schot van Gosens was beslissend (1—0). Na deze echterstand kwamen de mijnstreekbewo ners wat meer tot ontplooiing. Midvoor Homan (ex-DWV) loste een schitterend schot, dat echter door doelman De Haan gestopt werd. Deze keeper deed in deze periode meer van zich spreken, evenals Corveleijn. die talrijke malen uitstekend ingreep. Het spel bleef zeer attractief. Een fro ai staaltje van Köneman werkte van Pelt mt en knalschot al dat de paal scheerde. De tweede helft, wiarin SVV het wind- voordeel had. opende met een hard schot van Gosens, dat Belski maar net corner kon tippen. Stopper Smeets trad op de voorgrond, maar meet nog de kalm wer kende linksachter Hermans. Een keurig schot van Wetzels, weer een halfspeler, belandde tegen de SVV-'bovenlat. terwijl een kopbal van Homan. uit een voorzet van Caelen, net naast vloog. De Juliana- druk werd' groter, ook al omdat haar vierkant eindelijk het middenveld ging beheersen. Na 12 mm. werd dan ook een lage voorzet van Somers noodlottig. De Haan viel over de bal heen en Caelen werkte de knikker in het net (11). Onheilspellend voor SVV bleef de Zui delijke druk. maar od dit psychologisch moment belandde een verre verlossende trap van Meerwijk ir een soort niemands land op de Juliana-helft. Schrumpf sjouw- Van hef, begin af beeft Xerxes de indruk gevestigd, dat zij de kampioens- candidaat was, die voor haar kans had te vechten. De Rotterdammers speelden veel zelfbewuster, sneller en agressiever en werkten daardoor de Venlonaren ken nelijk zwaar op de zenuwen! Geen mo ment kwam V.V.V. tot haar normale spel. De ploeg maakte de indruk onder de psychische druk van de op haar gestelde hoge verwachtingen bezweken te zijn. Toen het niet spoedig vlotte en daaren tegen Xerxes alles lukte, voltrok zich het drama. Dui zenden voetbalfans zagen hun keur- ploeg afdalen tot het Peil van een tweede klasser, die zich kansloos probeerde staande te houden tegen een in alle opzich ten overmachtige tegenstander. Terwijl Xerxes het middenveld be heerste door het RIJSHOUWER handig uitbuiten driemaal raak van de buitenspelval, een probleem waarvoor V.V.V. geen oplossing kon vin den, trof de Rotterdamse aanval de Ven lose verdediging in haar zwakste plek: liet, gebrek aan tempo, waardoor men deze verdediging slechts uit positie be hoefde te spelen om kansen aan de lo pende band te scheppen. Het is onbegrijpelijk, dat bijna alle spelers van V.V.V. tegelijk in de malaise deelden. Dé enige, die zijn normale vorm benaderde, was Hegër, maar hij alleen kon de situatie niet redden. Er werd van Venlose zijde bijna geen bal goed ge plaatst. Xerxes speelde een fors£, snelle en technisch uitstekende partij, waarbij vooral de middenlinie, met als uitblinker Everse, zich onderscheidde. Reeds na tien minuten had Rijshomver succes, toen Lommen een voorzet van Beun miste en keeper Tilmans door een of andere geheimzinnige reden te Ver bluft was om ook maar 'n hand naar de niet bard ingeschoten bal uit te steken. De verwachting, dat deze goal het ware „feu sacré" in V.V.V. zou brengen, ging niet in vervulling. Xerxes bleef agres siever en vergrootte de voorsprong uit een kopbal van Rjjshouwer, waarbij veel windeffect kwam. Men hoopte, dat V.V.V. na rust met het voordeel van de wind uit een ander vaat je zou tappen, maar al spoedig bleek, dat V.V.V. deze middag maar een schaduw was van het succesvolle elftal, dat negen •wedstrijden achtereen won. Met een zeer fraaie kopbal uit een (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, Zondag. In een speelhelft. waarin de fel van zich afbijtende Friezen R.C.H. hun wil volkomen hebben opgedrongen, hebben zij een 20 voorsprong weten te nemen, die ondanks bet vrijwel voortdurende offensief van de Racing na halftime van beslissend karakter is gebleken. De taaie Noorderlingen hielden stand, hadden ook niet over veine te klagen, en hielden tenslotte de punten bij ongewijzigde score thuis. Het zijn vooral de middenspelers ge weest, die de grondslag voor dit Friese succes hebben gelegd. Jansen en De Groot gaven de tegenstanders niet alleen geen kans, tot vloeiend spel te komen, doch zaten tegelijkertijd op zo doortastende en fanatieke wijze achter hun eigen aanval, dat de rood-en-wit ge- streepten tot de rust grotendeels 't initiatief konden behouden. In de ionge Leeuwarder voorhoede liep het eens weer als van ouds. Doelman Wdlle kreeg alle j gelegenheid zijn talenten te tonen, :j maar greep mis. il toen Schaafsma na reeds herhaal- deliilc gevaarlijk te ^...opnieuw in tomv.. ^eweest een voorzet van de snelle Horkema op voor beeldige wijze afwerkte. Het waren de- BIESBROUCK zelfde Friezen, die nog voor de rust de voorsprong verdubbelden. Hoekema kreeg een vrije trap te nemen, waaruit de bal scheen af te dwalen doch de vinnigè Schaafsma zag zijn kans. en het stond 20 eer Wille er erg in had. Het moest ieder duidelijk zijn, dat dit spelbeeld niet kon voortduren. En inder daad: al heel gauw na de hervatting zag het er voor de thuisclub totaal anders uit. Zij werd door de nu steviger en sneller attaquerende gasten die ook Biesbrouck weer in de gelederen hadden meer en meer in de verdediging gedrongen, en het scheen nog maar een kwestie van tijd, eer een tegenpunt zou ontstaan. Maar die tijd verstreek meer en meer. en terwijl Born eenmaal als reddende engel op de doellijn opdook, en Biesbrouck tegen het doelhout knalde, bleef keeper Koopman al met al toch steeds weer meester van het terrein. Scans ondanks zichzelf.'. Enkele uitvallen van de gastheren on derbraken van tijd tot tijd deze druk op 't Friese doel, maar ook daar kwam niets uit, en zo wonnen de Noorderlingen deze op goed peil staande en bijwijlen hoogst spectaculaire ontmoeting niet onfortuin lijk met 20. de er echter aan, keeper Belski startte hem met de moed der wanhoop tege moet, wist 't schot nog te beroeren, maar de bal kwam bij Koneman, die, de zich in doel opgestelde Hermans wist te pas seren (21). Dat was twee minuten na Juliana's gelijkmaken. Meteen was SVV weer los en belaagde nog talrijke malen re goedwerkende Belski. 'n Drietal hoek schoppen doorleefde hij onverlet, zij 't dan, dat hfj veel moeite had met G^cn fraaie kopbal uit één daarvan. De Ratste wedstrijd periode was voor Juliana, dat echter tevergeefs voor 'n draw vocht. Daarvoor was 't verdedigende spel van de zwoeger v. Kan te sterk, terwijl ook de Haan eenmaal 'n keurige safe ver richtte op 'n kopbal van Caelen. "t Werd wel benauwd voor de SW-ers en Steen bergen moest eens uit 't verlaten doel koppen, maar de laatste uitstekende kans was voor Schrumpf uit de laatste hoekschop, die deze echter jammerlijk miste. (Van onze correspondent) TIEL, ZONDAG De wedstrijd Theole—AGOVV bleef zo wel vóór. als na de rust een middelma tige vertoning met weinig goede momen ten. Ex-stopperspil Wammes van Theole. die na een periode van enige weken rust weer voor het eerst meespeelde, bezette de linksback-plaats. Theole speelde met teruggetrokken midvoor Stam, die veel kansen niet benutte. Over het algemeen hadden de Tielenaren een te laag tempo- gepaard aan een te matige productiviteit. AGOVV gaf evenmin mooi spel te zien. doch het hoog opgevoerde tempo bracht de gasten na 20 minuten spelen, de eerste goal, toen de goed spelende midvoor Hanskamp met een prachtig schot Hen driks passeerde. Vier minuten na rust maakte een der verdedigers van AGOVV een fout in het strafschopgebied. De pe nalty die daarna door van Eist werd ge nomen. ging onhoudbaar in de linkerhoek (11). Het spel ging nadien vele malen op en neer met over het algemeen Theole in do meerderheid, doch de aanvallen strandden telkens op Apeldooms verdedi ging, die van geen wijken wist. Een kwar tier na rust kreeg AGOVV een kans die Beumer goed benutte (12). Tot 3 min. voor rust gaf het spel weinig aantrekke lijks te zien, met enige corners en veel vrije schoppen aan beide zijden. Toen kwam echter een snelle doorbraak van de zijde van AGOVV en voor de tweede maal was het de snel toegelopen Hanskamp die met een goed schot het doel van Theole doorboorde en de zege voor zijn club veilig stelde (1—3). (Van onze correspondent) Binnenkort zal het reglement van de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging zodanig worden gewijzigd dat ook voor amazones de gelegenheid wordt gescha pen te worden uitgezonden naar de Olympische Spelen. Dit deelde de voor zitter van de Gooise Jachtvereniging, Ko lonel Jonkheer P. J. Six, Zaterdag mede tijdens de prijsuitreiking van de jaarlijk se cross-country voor equipes, welke Nationale Bond voor Ruiterwedslr-, in de omgeving van de Lage Vu hield. Hij zeide, dat deze reglement ziging wordt gemaakt omdat de pi ties der dames-ruiters een stijgend vertonen en de dames in genen delf voor de ruiters onderdoen, Hierva tuigde ook de overwinning, welke mes-equipe van de Gooise Jachtr. ging Zaterdag tijdens de cross-cot behaalde. Tijdens de cross verongel het bekende paard Saint Hubert, dal o deelnam aan de laatste Olympische Spe len. Het paard geraakte bij het nemen van een hindernis dermate geblesseerd, dat het afgemaakt moest worden. De eigenaar, de heer J. Huysman, had zijn paard de avond voor het ongeval telefo nisch voor tien mille verzekerd Uitslagen sehaakcompetitie hoofdklas se: PSC-Eindhoven II >t6; Haarlem- BSG II 82; Kralingen II-Philidor 6% 334; Apeldoórn-Deventer 6 34334; Delft- Zeist 82; Residentie-Tuindorp 7-S; Pion-Middelburg J,—6; Max Euwe-Dcn Bosch 434534; Sneek-Unitas 3V,634." Dordrecht-Kerkrade 834134» V.V.V.- Het Westen 334; Pion A'dam)- A.S.C. II voorl. 4—4; Leiden-Heerlan 434432 voorl.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3