V ter en een nan uur Een dode mus voor het dagblad bedrijf Verbruik en investeringen dalen Duur krantenpapier wordt een nachtmerrie op dagblad bureaux DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Noren laten geen uien binnen LAGEN Geen algemene investeringscontrole Ierse hulp voor Italië WEERBERICHT Uit vrees voor mond- en klauwzeer EEN WELDADIG BOEKJE Tweede zending goederen te Rotterdam overgeladen De weerverwaehtlng, geldis tot Zaterdag avond, luidt: Toenemende bewolking en tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige en langs de kust wellicht tijdelijk harde wind tussen West en Zuid. Iets minder koude nacht, morgen over dag ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. Zaterdag 8 December: Zon op 8.34 uur, onder 16.29 uur; Maan op 13.46 uur, onder 3.10 uur. Kamer dit overleg „met de beide minis ters zou voeren. Het was beter dit aldus te doen alvorens de ministers in gebreke t© stellen. In antwoord Hierop, het was toen) reeds half twee geworden, zeide de heer Janssen, dat hij deze suggestie van de minister zeer waardeerde, maar dat hu het beter achtte eerst overleg te plegen met zijn mede-ondertekenaars, alvorens zijn motie in te trekken. F. S. De Noorse regering heeft, uit vrees voor overbrenging van mond- en klauw- zeerbesmetting, de invoer van verse groenten verboden- Tengevolge daarvan ligt nu een grote partij Nederlandse uien in de havenplaats Bergen opgeslagen, zon- der dat iemand nog fkan zeggen, wat er mee zal gebeuren. Loodsen en kaden van de Merwehaven te Rotterdam verdronken gistermiddag als het ware. toen het s.s. „Echo" van de fa Hudig en Veder arriveerde met aan boord een zending goederen ter waarde van 4000, welke in Ierland zijn ingezameld voor de getroffen Italiaanse gebieden. In tegenwoordigheid van de Ierse ge zante in Nederland, mrs J. McNeill, en de Italiaanse gezant, de heer C- Caruso, werd de partij in gereedstaande wagons van de spoorwegen overgeladen. Voorts waa o.;a, aanwezig de heer H. M. van Keulen van het bestuur der afdeling Rotterdam van het Nederlandsche Roode Krui3. wegen van de diverse landen en de ex- wegen van de diverse landen en de expeditie-onderneming vrijdom van vracht hebben gegeven", zó verklaarde mrs. McNeill, die tevens het Nederlandse volk prees voor milde giften voor de ge troffen Italiaanse gebieden. De zerïding bestond uit 240 kisten zeep, 195 kisten kaarsen, 423 kisten ingeblikt vlees, 398 kisten met ingeblikte melk en 107 balen gedragen kleding en schoeisel. Deze goederen zijn door het Ierse Rode Kruis ingezameld en worden door bemid deling van het Nederlandsche Roode Kruis naar Italië gezonden. Het is de tweede zending goederen uit Ierland naar Italië; de eerste werd door de lucht ver voerd,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1