Ook middenstand wordt geholpen EX-KQREA-COMMANDANT op Schiphol aangekomen „Appeltjes van oranje in overvloed Verzekerden kregen te weinig ziekengeld Er is vandaag weer eens een Russisch Neen59 te melden wintertijd Woensdag 19 December 1951 OMSTREKEN SCHIEDAM EN DAGBLAD VOOR Chinese scholieren zwegen ERRES Nederlanders ziin uitstekende soldaten Gramofoonplaat met de stem der Koningin Sinaasappelen doen 't best, bij redelijke prijs „Noord-Nederland" wilde te goedkoop werken Wfingertijd 1 WEERBERICHT Maar bisschop werd toch gearresteerd BELASTINGVRIJ LOON DUITSE MIJNWERKERS r De weerverwaehting geldig t,ot Donderdag avond, luidt: Op vele plaatsen nevel of mist. Overigens meest zwaar bewolkt en hier en daar enige regen of motregen. Matige tot krachtige Zui delijke wind. In het. Noord-Westen van het land lagere temperaturen, elders weinig ver andering van temperatuur. Donderdag 20 December: Zon op 8.45 uur, on der 16.30 uur. Maan op 23.59 uur. onder 12.15 uur Doodse stilte was het antwoord van 900 scholieren der middelbare school in Su- chow, China, toen zij op bevel van de politieke adviseur moesten schreeuwen: „weg met de imperialistische bisschop!' Even tevoren hadden de leerlingen nog in spreekkoor „weg met het imperialisme geroepen. Deze'trouw van de leerlingen van de katholieke middelbare school van Suchow verijdelde het communistische plan om de bisschop van Suchow, mgi Ph. Cote, te arresteren onder het gewone voorwendsel dat hij door studenten was beschuldigd van imperialistische activitei ten. De arrestatie ging echter toch door. Op 6 December werd mgr Cote geboeid naar de gevangenis gevoerd, omringd door honderden soldaten. Mgr Cote is de vierde Amerikaanse bisschop in China, die, sedert de communisten aan de macht zijn gekomen, gevangen werd genomen. Tegelijk met hem werden drie Chinese priesters gearresteerd. Een van hen, pa ter Cheng, is hoofd van de middelbare school. Dit is reeds de tweede maal, aal mgr Cote werd gearresteerd. •5 Verlang van lUw handelaar dit Neder-A landse U fabrikaat Err«S houten was machines Uw was een wistowasje V Een speciale goederentrein van de Nederlandse Spoorwegen, bestaande uit 11 wagons, ivaarin levensmiddelen voor een waarde van f 162.000, is Dinsdag uit Venlo via Bazel naar Italië vertrokken. Dit is een onderdeel van de Nederlandse Rode-Kruisactie ter hulpverlening aan de slachtoffers van de overstroming in Italië. De trein met de voor Italië zo belangrijke goederen verlaat het station van Venlo. Hrf secretariaat van Hare Majesteit de Koningin deelt mede: Hare Majesteit de Koningin heeft op veler verzoek erin toe gestemd, dat de door Haar het vórige jaar op Soestdfjk gelezen tekst van het Kerst-evangelie vol gens Lucas 2, welke toen reeds op een gramofoonplaat werd vast gelegd, thans voor een liefdadig doel in de handel wordt gebracht. Dit is opgedragen aan Philips' Phonographische Industrie te Baarn. De Koningin heeft beslist, dat de baten van de verkoop dezer plaat ten goede zullen komen aan de uitbreiding van de arbeids- therapie in het. herstellingsoord voor het asthmatische kind „Hei- deheuvel" te Hilversum en in hel Nederlandse studentensanatorium te Laren. Voor de arbeiders in de Duitse kolen mijnen wordt 1 Januari een systeem tot deling in de resultaten van kracht. Het zal voorlopig vier maanden van kracht zijn. Iedere mijnwerker zal met ingang van 1 Januari voor alle extra productie een belastingvrije loonsverhoging krijgen en gevaarlijke egoïstDe U. S. zijn niet gewoon zich te mengen in binnenlandse aangelegenheden van andere landen, maar als het thuis bekend wordt, dat de rijke Italianen geen belasting wensen te beta len, ben ik er zeker van, dat het Congres zal gaan aarzelen om nog langer ECA- of andere hulp aan Italië te verlenen...." Intussen bevindt de regering zich in een moeilijk parket. Om dwingende „zakelij ke" redenen (maar meer nog om psycho logische!) is een drastisch'en radicaal op treden vereist. Een nieuw aangiftebiljet gaat binnenkort in zee: termijn 31 Maart 1952. En een onderzoek bij de „notoir- rijke" mensen zal op grote schaal en Spartaanse wijze worden begonnen. Bij de Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat beoogt belasting-ontduiking met ge vangenisstraf te bedreigen. Maar Vanoni zelf heeft gezegd, dat het onderzoek een bijna hopeloze taak is, „aangezien juist de rijksten in dit land zich verschuilen achter de naamloze vennootschappen..' Dit alles is bepaald niet om te lachen. In een land, dat econonisch zo aan de grond zit en waar het gevaar-binnenshuis zo groot is, blijkt dus juist de toonaan gevende laag van de maatschappij het ge vaarlijke spel te spelen. Dit is geen kwes tie meer van propaganda of zelfs van opvoeding.... Eigenlijk alleen nog maar van hardhandig optreden! giften afkomstig zijn; (helemaal eerlijk is niemand geweest maar „dat zou zelfs Onze Lieve Heer niet kunnen verwach ten") En juist hier is de reactie: „Wij zijn alleen maar dom geweest en daarom zul len ook wij juist de last te dragen krij gen. Maar dét zal nooit meer gebeuren.' Het gaat hier zeker niet om de „be ruchte" groot-grondbezitters, die im mers tengevolge van de zware lasten in het algemeen eerder kleinere inkomens zullen hebben. Het betreft hier vooral de industriëlen en handels-lieden zij dus, die door de regering millioenen Marshall-dollars betaald kregen en krijgen en tegen wie met name door exponenten van de ECA en rond-rei- zende Congres-leden bij voortduring is gewaarschuwd. Juist dezer dagen heeft nog «en gezag hebbend lid van het Amerikaanse Congres in een felle verklaring aan de pers gezegd: „Elke Italiaan, die niet het voorbeeld volgt van die ene milliardair en op fat soenlijke wijze zijn deel draagt in de lasten van het land, is een verachtelijke Het college van toezicht als bedoeld in de Ziektewet heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid rap port uitgebracht omtrent de uitkomsten van zijn onderzoek naar de tegen de be drijfsvereniging „Noord Nederland" in gebrachte klachten betreffende de uit voering der ziekteverzekering. In dat rapport komt het college van toezicht tot de conclusie zo deelt men ons van de zijde van het ministerie mede dat deze bedrijfsvereniging te kort is gescho ten on het punt van de sociale uitvoering der ziekte-verzekering. Naar het oordeel van het college is het beleid dier bedrijfsvereniging te eenzijdig gericht geweest op het streven om onder meer door een toegespitste controle, de kosten der verzekering binnen zekere grenzen te houden Dit heeft er toe geleid, dat in verscheidene gevallen de uitkering van het verschuldigde ziekengeld niet zo tijdig is geschied, als mogelijk was geweest wanneer de belangen der verzekerden op de eerste plaats hadden* gestaan.'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1